Segítség!...Nem indul!

2008. May 18., téma
Fórum » Szoftver
Csak bátran... ha nem indul valami, csak írj és megpróbálunk segíteni!
Hozzászólások: 1 859
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
Crytikal: csinálsz egy Windows-os bootolható pendrive-ot és feltelepíted! Hacsak nem Linux-ot akarsz használni! 😃
0
0
0
0
visor261 avatar
Crytikal Ha bekapcsolod a főkapcsolóval általában megtesziSpoiler!
kivéve ha kiír egy parancssort a terminálban mert akkor még fel kell tenni az oprencert amit használni akarsz rajta mert nekem 4/4 laptom így jött be amin linux volt "telepítve"
0
0
0
0
Crytikal avatar
Sziasztok! Ma érkezett meg a notebookom. Linux van rajta. Hogyan kell elinditani ?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Én PowerISO-t használok ilyen célra. Egyszerűbb mountolni vele.
0
0
0
0
Puffin avatar
pc55555: távolítsd el őket!
0
0
0
0
Barni57 avatar
Sziasztok !
A Daemon tools pr folyton kirakott mindenféle meghajtót,mit csináljak vele?
0
0
0
0
Puffin avatar
Szerintem nem is fogsz találni.
0
0
0
0
GZol89 avatar
Sziasztok!Ennek az alaplapnak szeretnék biost frissiteni de én nem találom sehol( D 28-11 A1)Köszönöm!!!
0
0
0
0
Hunork avatar
kopaszka81: Szia! Nem egyedi jelenség, ne aggódj! Itt van egy angol steam fórum kivágás, benne van a megoldás. remélem, tudsz angolul! [LINK]
0
0
0
0
no avatar
sziasztok megvettem a follaut 4-et steamen, letöltöttem és nem akar elindulni nem talál valami ini filet a pontos hibaüzenet így szól:unable to find an INI file please reinstall fallout 4.újra letöltöttem de semmi ellenőriztem a játékfileokat is de nem talál hibát.
Tudna valaki valami megoldást.Előre is köszönöm.
0
0
0
0
martonszabika avatar
Heló. Lenovo 110-15IBR laptopon win 10-en nem engedi telepíteni a net framework 2 és 3.5-öt. Megnyitom a 2-ős telepítőt és azt írja hogy kell a 3.5 a 2.0 és 3.0-s verzióval együtt.
Valami ötlet? Köszi előre is
Szerkesztve : a 4.0 fent van
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
an3hm
Lépj be a BIOS-ba és állítsd vissza az alapértelmezett beállításokat "Load default settings" az amit keresned kell, aztán "Save and exit" vagy hasonló felirat.
Nem biztos hogy segít, de egy próbát megér.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.Egy toshiba satellite L50-B-16Z laptoppal van gondom.Az este lekapcsoltam meg semmi gondom nem volt.A reggel mikor bekapcsoltam ezt az uzenetet kaptam:"Windows failed to start.A recent hardware or software change might be the cause.Kapok ket lehetoseget: 1.Launch startup repair (recommended), 2.Start windows normally.Az elso opcional nem reagal semmit, a masodiknal meg ujraindul a gep.Ujratelepiteni sem tudok uj windowst mert ezt irja ki kek hatteren: A rendszer problemat talalt es a windows a szamitogep karosodasanak megelozese erdekeben leallt...A rendszerben talalhato ACPI BIOS nem teljesen felel meg az ACPI eloirasainak...a vegen meg azt irja hogy STOP: 0x000000A5.
Windows 7 van a gepen.Esetleg ha ban valami otletetek hogy mi okozhatja a problemat megkoszonnem.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Az a kártya újonnan 13-14.000 hát nem tudom hogy érdemes-e foglalkozni vele ha rossz!
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Ez régóta megvan már, se gari se semmi, csupán most be akartam építeni, mert az előző alaplapommal nem működött, most megpróbáltam hátha ezzel jó lesz, de egyértelműen a kártyának van baja.
Csupán érdeklődtem, ha valaki találkozott már ilyen problémával, hogy menthető-e vagy érdemes-e valamit próbálkozni vele.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ha újonnan vetted akkor vissza a feladónak!
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Sziasztok! A következő problémában szeretném kikérni a véleményeket:
Adott egy Asus Xonar DS hangkártya, be szerettem volna építeni a gépembe, de ahogy elindítanám vele a képet, se kép se hang, beindul a gép, de bootolni már nem hajlandó, a biost sem engedi behozni, 20-30 mp után újraindul és ugyanezt folytatja.
Hangjelzést nem ad.
Tuti, hogy a hangkártyával van valami, mert másik alaplappal próbáltam azzal se jó.

Szerintetek mi baja lehet? Van esetleg értelme foglalkozni vele, vagy kuka?
0
0
0
0
matany001 avatar
Kint volt minden 5percen át, 12percán át, 1órán át, 12órán át, kivehetem 1 hétig is de akkor se fog segíteni. ( Persze aksi, töltő ki volt szedve-húzva. )
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ha az aksit benn hagyod, akkor hiába veszed ki az elemet. Minden áram forrást el kell távolítani hállózatból ki aksi ki elem ki annak törölni kell a Biost.
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz szerintem pedig csak ezt a vonalat kéne tovább vinni, az elem kivételét... mert mást nemigen tudok elképzelni.
Próbáld meg aksi ki, és aztán a lapos elemet is kivenni / aksit bennhagyni és csak az elemet kivenni és ki be kapcsolni közben hátha elfelejti a beállításokat.
0
0
0
0
matany001 avatar
Lassan egy hónapja behalt az asszony laptopja, annyi lenne a lényeg, hogy magáról a laptopról kéne újrarakni a Windowst és indulna is, de sajnos ahhoz hogy CD/DVD-ről bootoljon be bekéne lépni a biosba ami sajnos gyárilag levan jelszavazva ( p*cs*k ), és nem tudok vele mit kezdeni. BIOS reset felejtős, hiába vettem ki XY -re időre a CMOST nem segített, Jumper meg nincs. Van valami lehetőség, hogy meglehessen oldani a problémát valahogy?
0
0
0
0
no avatar
http://gepigeny.hu/jatek/bioshock-the-collection

mivel sp1 nincs a gépemen elöfordulhat hogy nem fog ez igy elindulni 😞?? win 7 64 bit..
0
0
0
0
visor261 avatar
Azért egy próbát megért szerintem(inkább dugok át két kábelt minthogy újrahúzzam a gépet megint 😃😉
0
0
0
0
reszler112233 avatar
visor261:
Amit írtál a kérdésből kiindulva nem sokat segít mivel oda írta hogy be állította a helyes boot sorrendet.Ebben az esetben ha átállítod miről boot-oljon, tök mindegy melyik helyre kötöd.
(Másik topikban írtam egy kis tanácsot, ami lehet bejön, de nem biztos, na meg nem akarom ide is leírni.)
0
0
0
0
visor261 avatar
Mit ír ki? Nekem már volt olyan hogy amikor kiszedtem belőle a régi hddket hogy az újat berakjam 1el arrébb dugtam be a rendszer partíciót és nem akarta sehogyse behozni... De egy hibakóddal vagy kiírással biztosabbat tudnék mondani.
0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok! egy jó kiss fejtörő! haveromnál három HDD van, kicsik, be raktunk 2TB HDD-t, ki vettem a régieket, SSD-n van a Windows, boot-ólast beállítottam SSD-re, mentettem, a gépet újra indítottam, de nem tölti be a Windowst, mi lehet a gond?valaki valami ötlet?
0
0
0
0
visor261 avatar
reszler: eddig így is csináltam de a lapos nem tudja az 5ghz-t és valamivel ki kellett kipróbálnom.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
visor261:
Már le is írtad a lényeget. Ha nem visz adott fájl formátumot rendesen a TV akkor kösd össze HDMI kábellel egy laptoppal vagy asztali gépel. Azokon biztos el fog indulni és TV-n mindjárt menni fog.Öcsém ugyan így HDMI kábellel néz akár 4K-s filmet is egy 101 cm-es Samsung Full HD 3D LED TV-n.
0
0
0
0
visor261 avatar
Nekünk is a nappaliba van ahol néha rádugunk 1 lapost. Viszont nekem max 1 külső hdd lessz rajta...
0
0
0
0
Puffin avatar
Zyxel NSA 325v2-ről megy
0
0
0
0
Puffin avatar
visor261: az a TV a nappaliban van. Wifin keresztül szoktunk filmet nézni rajta. Itt a gép mellett csak egy kisebb TV-m van.
0
0
0
0
visor261 avatar
Hát hirtelen a kis 8gb-os sorozat pendrivevot dugtam rá és alig volt hely azon is úgyhogy csak gyorsan leszedtem egy félperces videót aminek volt 4k felbontása hogy teszteljem a sebességet... de nem is azt írta ki hogy a fájlformátum a ludas hanem a felbontás(lusta programozók? 😃😉...

De ha neked is ilyesmi tv-d van akkor mennie kéne benne neked a 4k(vsr) próbáltad már?

[LINK]
Miért nem tudok képet linkelni??? 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
visor261: ja hogy ilyen mittomén milyen kiterjesztésű videókat nem visz el... Azt hittem az mkv vagy ilyen filmekkel van gond.
Akkor nincs több kérdésem!
0
0
0
0
visor261 avatar
Na ha átkonvertálom ffban akkor megy a fhd,1080p,1920i minőségben is 30 fps. Úgyhogy valami baja van a youtubeinmp4 kidobott formátumával.
0
0
0
0
Puffin avatar
visor261: majdnem ilyen van itthon is! Annak gond nélkül kellene vinnie a FHD filmet. Frissítsd a TV-t ha lehet!
0
0
0
0
visor261 avatar
a led 48 olyan mint bluetoothon a samsung galaxy s(amit persze át lehet nevezni) csak a többi adat ilyen ip,mac... a tv modellt nem.
Az fhd meg a dobozán is rajtavan meg hogy 3d meg 4 magos... és nem tudom hogy most az a baja e hogy i/p vagy 30/60 fps...
De a witcher 3 72 fps ment rajta 1080ban, meg a 1080-t írta natívnak a windows is...
0
0
0
0
hashimoto avatar
visor261: "Esközkezelőben is csak annyit ír hogy hd led 48", nem lehet, hogy csak sima HD-t (720p)-t tud a tv? (Mondjuk, azért egy 121cm-s tv csak nem ragad le a hd-nál..)
0
0
0
0
visor261 avatar
Azt néztem én is hogy csak ezt a sort meg a qr ami van rajta ugyan ezt dobta ki néztem mindenhol a dobozon... Esközkezelőben is csak annyit ír hogy hd led 48... De a hátánál végül megtalàltam hogy Ue48h6004Awxxh .
0
0
0
0
Krissz avatar
Samsung TV lesz az sztem, de pontosabbat valóban jólenne tudni
0
0
0
0
Puffin avatar
visor261: milyen TV-d van? Mert erre a számra nem találtam semmit a google-ban...
0
0
0
0
visor261 avatar
Bn69-09947 E-00 tvn amikor le akarok játszani egy full hd videót kiírja hogy nem támogatott felbontás: 1920x1080. Ez mért van?(azt még megértem hogy a 2k és 4k nem megy de a fhd se? egy fhd-s tvn????)
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
meszes17 avatar
Csak azt nem ertem h minden fele keppen mar megprobaltam,ki/be/adaptivra a vsyncet probaltam a fps limitet... mindent...de akkor is mikroszaggat sok jatek
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Tudsz te ha akarsz! 😉
0
0
0
0
meszes17 avatar
Nvidia inspector progi segitsegevel meg csinaltam
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Akkor nincs ötletem. 😕
0
0
0
0
meszes17 avatar
Nem,nem... probaltam ugyis...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Nem lehet hogy miután bekapcsolod utána lesz elérhető az az opció? Nem tudom csak egy ötlet.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció