Melyik filmet/sorozatot nézed most?

Szerző: , 2016. January 05., téma
Fórum » Film, sorozat
Ide mindenki leírhatja hogy éppen most milyen filmet néz, kezdem én: Rocky.
Hozzászólások: 676
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kmetovics avatar
Terminátor: Sötét végzet
0
0
0
0
kmetovics avatar
Predator (2018) Azt hiszem maradok az eredetinél 😉
0
0
0
0
Dooma avatar
9-1-1 L.A

Első részt az imént néztem meg és így első benyomásra full olyan mint a S.W.A.T - Különleges egység.Még a szereplővel történtek is(aki majdnem a fő szereplő)
Tetszetőőőőős😀😉
0
0
0
0
Thomaz avatar
A gépész - The Machinist (2004)
0
0
0
0
visor261 avatar
buster scruggs balladája
0
0
0
0
Legendrush27 avatar
Ajánlom : A platform, Maradj Életben, A bőrömben.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Ghost in the Shell sorozat
0
0
0
0
Maros avatar
Én most ezt, és ez a kedvenc jelenetem! 😂
https://www.youtube.com/watch?v=7ZEGTZwTY-g
0
0
0
0
no avatar
The Old Guard


Spoilerbe írom a véleményem, hátha valaki "szüzen" akarja megnézni a filmet:
Spoiler!

Hozza a kötelezőt. Se nem több, se nem kevesebb, mint egy tucat most készült akciófilm, benne minden kötelező és aktuális klissével és szereplővel:
- a gonosz gazdag európai
- a szegény megtört , megtévedt afroamerikai
- a badass női főhős
- a muszlim sidekick
- a gyáva francia
- a kötelező afroamerikai lány
- a meleg pár másik fele
- a szakállas zsoldos vezér
- a kötelező kínai társ
- az őrült tudós

Történet nem nagyon van, mert bár a film vége felé azért csak elmondják miért nem hallottunk még róluk soha, ez a film semmi újat nem mond vagy tesz. Picit olyan mint amit a Picard sorozat alatt éreztem: az a Star Trek New Generation és Voyager színészeinek jutalomjátéka volt. Senki sem kérte, de mégis beleraktak mindenkit hogy mindenkinek kedvezzenek.
Itt is ez a helyzet: senkinek nem hiányzott ez a film, de mégis beleraktak mindenkit hogy mindenkinek kedvezzenek.

Mehet a többi Netflix-Hollywoodi film mellé amivel majd 40 év múlva ezt a kort mutatják be amikor köztelező volt ilyen és ilyen színészeket berakni a kötelező szerepekbe vagy kiutáltak a homokozóból...ahogy most teszik a Star Trek The Original Series-el hogy az milyen remek képet adott a 60-70-es évekről.

0
0
0
0
kmetovics avatar
Ryan közlegény megmentése
0
0
0
0
no avatar
Greyhound



Spoilerbe írom a véleményem, hátha valaki "szüzen" akarja megnézni a filmet:
Spoiler!

A trailer számomra kicsit csalóka volt. Valami olyasmit vártam a trailer alapján, hogy az elején kiderül hogy az első parancsnoksága volt, elveszít egy csomó embert, nem hallgat a tapasztaltabbakra, majd a végén csak összeszedi magát, a tapasztalt tiszt ütközetben elesik, és végül csak sikerül átérni az óceán túloldalára.

Ehhez képest az elején volt egy kis karakteralapozás, majd be a mély vízbe, szó szerint és a következő 90-100 percben alig volt pihenés és a tempó sem nagyon csökkent, egészen a végéig.

Kiemelten tetszett, hogy a tengeralattjárók legénységében nem az ellenséget látta, hanem az embert. Ugyanakkor furcsa volt, hogy sosem váltottak át a tengeralattjárókra sosem mutatták az ottani körülményeket, pedig még érdekes is lehetett volna. Igaz, a Das Boat-hoz jó eséllyel nem ért volna fel.

Pár kommentben megjegyezték hogy a német tengeralattjárók felbukkanásakor a "bálnahang" mennyire idegesítő volt. Az volt, és értelmetlen is, de szerintem nem tudtak szerintem mást kitalálni. Óceán közepén egy farkasvonyítás kicsit érdekes lett volna. Más kérdés hogy kell-e oda "figyelmeztető" hang vagy sem.

Amit még kifogásolok: magyar cím. Angol eredeti cím: Greyhound - vagyis Agár. A film egy Fletcher osztály rombolóról és annak legénységéről szól. Ehhez képest a magyar cím: Greyhound csatahajó. Ok, nincs mindenki rákockulva a 2.vh-s hajókra vagy csak úgy általában a haditengerészetre, de vagy lett volna: Greyhound hadihajó, vagy A Greyhound romboló. Csatahajónak hívni egy 2.500 tonnás rombolót abban a korban, amikor 56.200 tonnás acélmonstrumok épültek kicsit nagyzolás.

Végeredményben nem volt rossz, jöhet a folytatás. Akár ugyanezzel a hajóval akár másikkal, sőt egy egész sorozat is. Filmes technika bőven eljutott arra a szintre, amikor nem kell makettekkel bohóckodni és a látványról nem feltétlenül rí le, hogy egy kerti medencében lett felvéve modellhajókkal. Majd minden tengerész nemzetnek vagy egy vagy több neves hajója ami köré lehet egy ilyen vagy hasonló filmet készíteni.

Remek példa az alábbi Sabaton - Bismarck klip és simán jöhetne belőle egész estés film, persze nem a halászhajóról:




És persze az elmaradhatatlan meme:
Sose utazz Tom Hanks-el:
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aZBb29X_700bwp_v1.jpg
0
0
0
0
kmetovics avatar
Piszkos tizenkettő
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@kmetovics:


Következő a Halál 50 órája lesz?
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Palanova: Lehetne, de az nem nagyon tetszik. A Ryan közlegény megmentése lesz a következő, utána meg a Halálhágó.
0
0
0
0
no avatar
@kmetovics: Telemark hősei (1965) ?
[LINK]

esetleg
Navarone ágyúi (1961)
[LINK]

Navarone ágyúi 2. - Az új különítmény (1978)
[LINK]
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Palanova: Hát igen Bazi Joe-nak vannak ám benne nagyon nagy szövegei 😃
Imádom még mindig ezt a filmet.
0
0
0
0
no avatar
@kmetovics: Azért kellett hozzá Telly Savalas és a szinkronhangja is Inke László.

És mióta elkészült, időtálló. Akkor a Vietnámi háború elleni tiltakozásul készült, és el is hangzik benne pár érdekes gondolat, pl.:
"Ha menni kell, legalább magunk miatt menjünk"

És előtte is és utána is folyton benne van valamilyen háborúban az USA. És majd mindegyikben a 18 éves, alkoholt nem fogyaszthat, szavazni nem szavazhat bokorugrók és a civilek halnak meg elsősorban.

Persze vígjátéknak is remek, kivéve a közepén a veszteségeknél, de az kellett bele sajnos. És itt forgatták a szomszédban: az akkori Jugoszláviában.
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Palanova: Igen, persze azért a szinkron is sokat hozzátesz. De akkor is nagyok a szövegei a filmben 😃
Na ezeket a dolgokat nem is tudtam. Köszi az infókat.
0
0
0
0
Superman79 avatar
Kviz
3 részes minisorozat. Nekem bejött.
0
0
0
0
kmetovics avatar
Reszkessetek betörők 1-2
0
0
0
0
kmetovics avatar
Mátrix
Mátrix - Újratöltve
Mátrix - Forradalmak
0
0
0
0
💬 2
Scorn Face avatar
@kmetovics: Jó választás, meg kéne néznem nekem is újra őket...
0
0
0
0
kmetovics avatar
@Scorn Face: Tedd azt. Jó szórakozást hozzá neked is 😃
0
0
0
0
Superman79 avatar
Goól széria.
Plusz még ajánlom mindenkinek A szökés sorozatot. Szinte minden részt végig izgultam... Egyik legjobb sorozat.
0
0
0
0
kmetovics avatar
Gyűrűk ura - A gyűrű szövetsége
Gyűrűk ura - A két torony
Gyűrűk ura - A király visszatér
0
0
0
0
Dooma avatar
Straight Outta Compton

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81OETeePPhL._AC_SL1500_.jpg
0
0
0
0
gigazte avatar
Volt egyszer egy Hollywood

A játékidő miatt eléggé szkeptikus voltam, hogy megnézzem-e, ezért folyamatosan csak halasztottam. Viszont Quentin Tarantino filmjeit egytől egyig szerettem, így ma leültem elé. Utólag nem bántam meg abszolút, sőt még 1 órát néztem volna, annyira lekötött, és annyira adta magát a film!
0
0
0
0
MithridatesX avatar
összes marvel filmet néztem 😆
0
0
0
0
💬 2
BenjaminHun avatar
@MithridatesX: Én is maratont tartok 😃
0
0
0
0
MithridatesX avatar
@BenjaminHun: Muszáj nem akarok tanulni 😃
0
0
0
0
kmetovics avatar
Bud Spencer-es és Terence Hill-es filmek (még mindig imádom őket 😃 )
0
0
0
0
💬 6
The_Teacher_Man avatar
@kmetovics: Ismersz olyan embert, aki nem? 😂
0
0
0
0
kmetovics avatar
@The_Teacher_Man: Biztos van olyan ember, aki még nem is hallott ezekről a filmekről pont úgy, mint pl a Dragon Ballról.
0
0
0
0
kmetovics avatar
@The_Teacher_Man: Na látod. Mégsem szereti mindenki 😉
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@kmetovics: Elkeserítő 😢
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@The_Teacher_Man: Én nem szeretem a bud spencer és terence hill filmeket 😀 egyedül a kincs ami nincset bírom de a többit egyszerűen nem 😀
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
A héten star wars-ot 1-6-ig tegnap pedig a Birds of Preyt, Spoiler!
szegény ewan mcgregor felrobbant a végén :/
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Mortal Kombat Legends: Scorpions Revenge
https://www.mafab.hu/static/2020/68/23/333704_1583793934.9666.jpg
0
0
0
0
kmetovics avatar
Texasi láncfűrészes filmek
0
0
0
0
19ati93 avatar
Támadás a Fehér Ház ellen 3. – A védangyal bukása
0
0
0
0
gigazte avatar
Raoul Taburin

Mindenkinek ajánlom, hogy ne csak az ismertebb filmeket nézze! 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció