Windows 10

Szerző: Liptik, 2014. August 24., téma
Fórum » Szoftver
Itt mindent a Windwos 10-ről.
Hozzászólások: 4 063
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Liptik avatar
Tényleg van új béta a Windows 10-ről?
És miben újult?
0
0
0
0
no avatar
Ez hasznos lépés, de csak akkor ha lesznek játékok is, amik ezt kihasználják.
0
0
0
0
pittike7405 avatar
Lehetőséget ad keresztplatformos multiplayerre a PC-s és Xbox One-os verzió között! Windows 10-re érkező Xbox alkalmazás hozza majd össze a játékosokat a két platform között. Ezt jelenti.
Eddig a Pc-s, pc-el játszott eztán már xbox-one és pc is játszhat egymással multiplayert .
0
0
0
0
csuz-li avatar
Igen. Nekem még mindig nem tiszta, hogy a Streaming az xbox app egyik lehetősége lesz, vagy ez az egy lehetőség van csak Xboxos játékok futtatására. Én is arra számítok, hogy csak Streaming lesz, de ennek meg ellent mond, hogy tervezik a konzolra is a win10-et. Mondjuk konkrétan nem mondták, csak célozgattak rá. Azt már közölték, hogy win10-es appok majd futhatnak xboxon is. Ha viszont mindkét platformon ugyan az az oprendszer (Win10) és ugyan az a grafikus API (directx12), akkor ugye felmerül az átjárhatóság kérdése is. Mondjuk, ha megjelenik, akkor sokkal, de sokkal okosabbak leszünk...
0
0
0
0
Northgate avatar
csuz-li: Én úgy emlékszem, hogy úgy lehet majd játszani, hogy közben fut az X1-gyen.
Vagyis egyfajta távoli asztalként üzemel. De javíts ki ha tévedek.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Én is úgy olvastam, hogy lehet majd az xbox one-s játékokkal PC-n játszani, de nekem ellentmondásos a dolog.
Egyrészt arra senki nem számít, hogy a drágább Xbox verziót használja valaki PC-n az olcsóbb PC-s verzió helyett. Így csak az xbox one exkluzív játékoknál van ennek értelme, ám az exkluzív játékoknak az az egy értelme van, hogy az adott konzol eladásait segítse, tehát ez első ránézésre ütközik a Microsoft üzleti érdekeivel.
0
0
0
0
Liptik avatar
Akkor most, akinek nincsen Xbox Oneja az is tud játszani?
DX 12 miatt fogok átállni.
0
0
0
0
Bicike avatar
Én már telefonra is várom a teljes verziót.
0
0
0
0
KERKO avatar
sizz, persze és még puszit is kapsz a Microsoft fejeseitől.
0
0
0
0
sizzpreme avatar
Sziasztok. Szerintetek majd tört Windows 7-ről is le lehet majd tölteni ingyen?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Aki a win8 at loaderrel rakta fel annak a win10 nél se lesz ilyen baja.
0
0
0
0
Nedadam avatar
vajon azok is tudják frissiteni 10re a 8.1 et akik felörik pl loaderrel ?
0
0
0
0
frostwagen avatar
Evil21

Hacsak nem XP-t használsz, akkor ingyen ápgrédelheted majd az OP rendszered Win 10-re.
0
0
0
0
Evil21 avatar
engem ez majd csak akkor fog érdekelni ha már kapható boltban addig nem nem izgatnak béták én ebben nem teszek kőnyűrelétett mivel az op.rendzser nagyon fontos mivel erre épül fel minden szoval majd ha 100%-os akkor megveszük
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Ingyenesen frissíthetnek majd a felhasználók az első évben Windows 7-ről, 8.1-ről és Windows Phone 8-ról is (!).
[LINK]
0
0
0
0
Nandius avatar
az elozo borcsokzsolt videojában tényleg a 10es WINDOWS VAN ÉS HA IGEN AKKOR HOGY? 😲
0
0
0
0
no avatar
És még mindig csak annyi infó van a megjelenésről, hogy 2015?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Hétvégén megnéztem. A kezelőfelület jobb, mint a 8ban.
0
0
0
0
Neo1989 avatar
Én csak azt szeretném h ne legyen olyan rossz mint a W8 am nekem szimpi.
0
0
0
0
FoLey avatar
Mondom,hogy csak hír hallatán hallottam,hogy quad sorozat valamelyik tulajdonságot nem kezeli az E sorozatot igen.
0
0
0
0
nirvana67 avatar
FoLey-v: PAE, NX és SSE2 támogatás kell a Windows 8/8.1 telepítéséhez, ezeket pedig pl. egy Pentium 4 is tudja.
0
0
0
0
FoLey avatar
Ha arra a procira feltudod rakni,mert olyat hallottam,hogy valami tulajdonság hiányában Win 8.1-et sem lehetett,de lehet,hogy rosszul hallottam 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Kipróbáljuk. Úgyis van egy tartalék merevlemezem amire feltudom tenni
0
0
0
0
charly82 avatar
Nekem megy, de nem vagyok elragadtatva.
a Start menü csempe és lista keverék olyan furcsa összhangot ad...
Azon gondolkodok néha, hol is keressem, vagy hol is láttam utoljára a programom.... 😜
0
0
0
0
Liptik avatar
Na letöltöttem, kíváncsi leszek, milyen lesz. Hiszen ez a Microsoft utolsó esélye. A Minecraftra még kíváncsi leszek.
0
0
0
0
Liptik avatar
Akkor meg meg kéne változtatni a téma címét meg a leírását, ha igaz ez a hír. Vagy zárójelbe.
0
0
0
0
zelcsi avatar
Nem lesz win 9! Win 10 lesz helyette!

http://www.origo.hu/techbazis/20140930-a-windows-8-utan-rogton-a-windows-10-jon.html
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Hja. Hát majd meglátjuk mennyivel lesz jobb. Aztá ha más nem feldobunk rá egy témát... 😀
0
0
0
0
no avatar
Én megelégedek vele, ha normálisan lehet majd használni. Amúgy valahol azt írták, hogy a 8.1-hez hasonlóan akik megvették a 8-at azok ingyen megkapják. Azt nem tudom, hogy ennek mennyi a valóságtartalma, de a Microsoft is rátérhetne erre az útra...
0
0
0
0
Devis avatar
Nekem se. Se ez a béna flat design. Metroról meg nem is beszélve. Nem értem az MS-t. Rákéne jönni, hogy a pc =/= laptop/telefon. Legyenek meg ugyanazok a szolgáltatások mindegyik platformon, lehessen szinkronizálni stb, de a kinézet ne legyen ugyanaz. Kérünk Aerot (vagy valami hasonlót, nem kell csicsának lennie), és a platformok közötti könnyű kommunikációt. Ennyi lenne a dolga az ms-nek, de látom nehezen megy.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Ez a négyzetes stílus és a startmenüs csempe még mindig nem jön be... :/
0
0
0
0
no avatar
Kár hát majd csak lesz valamikor.
0
0
0
0
Devis avatar
Én leszedném, ha találnék egy linket hozzá 😃 De még nincs 😞
0
0
0
0
no avatar
Az jó akkor le tudjuk majd tavasszal cserélni, holnaptól lehet bétázni vele.

Ki töltötte le a bétát?
0
0
0
0
winrar avatar
Szóval kapunk egy win 8-at start menüvel? Hát szerintem maradok a win7-nél.
0
0
0
0
no avatar
Hát ebből a nagy egységesítésből nem tudom mi lesz. Kicsit elképzelhetetlennek hangzik, hogy asztali- és mobileszközökön is egyforma rendszer fog dolgozni. Másol azt írták, hogy csak a név lesz egységesen Windows (tehát a WP-t elfelejtik).
0
0
0
0
Liptik avatar
Vass Gabor: Nem tudom, talán 7 meg 8 szerű.

[url]http://tech2.hu/windows-th-nevvel-bukkant-fel-a-microsoft-operacios-rendszere-2851242?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
[/url]
WINDOWS TH NÉVVEL BUKKANT FEL A MICROSOFT OPERÁCIÓS RENDSZERE

A szakmai berkek jövő hétre várják a következő Windows kiadás első fejlesztői előzetesét, ám egyelőre még az sem biztos, milyen néven fog kiadásra kerülni az operációs rendszer. A legtöbben csak Windows 9-ként emlegetik az új szoftvert, ám a fejlesztői előzetesek vélhetően még egy úgynevezett “Windows TH” címkét kapnak majd, legalábbis a cég nagyvállalati szoftvereinek fejlesztői oldala szerint.

Korábbi pletykák már persze ezt is előre jelezték, a hét közepe óta szólnak hírek egy új Windows névről, ám akkor is sejthető volt, hogy nem kell drasztikus névváltozásra számítani. Ezt látszik igazolni a TH jelzés is, mely minden bizonnyal a Threshold frissítési hullámra utal. Mint ismeretes, a tavaly óta pletykált Threshold projekt eredményeként mind az asztali, mind a mobilos operációs rendszer közelebb kerül egymáshoz, az eltérő GUI mögött közös kód és összevont alkalmazásbolt fog húzódni, így a Microsoft némi lépéshátrányból a Google-t és az Apple-t is beelőzve valósíthatja meg a platformok egységesítését.
0
0
0
0
no avatar
Gépigénye mekkora a rendszernek?
0
0
0
0
no avatar
Nekem egyébként még tetszik is ez a csempés startmenü. A 7-ben szerintem már felesleges és zavaró a hosszú lista. Tök jó lesz ha ott egyszerűen ellehet érni olyan dolgokat mondjuk, mint a futtatás, vagy feladatkezelő vagy akármi.
0
0
0
0
Joker avatar
Van startmenü ez már egy jó pont.
0
0
0
0
no avatar
Ez a több asztalos dolog jónak tűnik, bár van egy ötletem honnan van. Amúgy én várom, ideje lenne már a 7-et is leváltani lassan.
0
0
0
0
Liptik avatar
Videók a Windows 9-röl. Még nem estem hátra a széken az újdonságoktól, de azért kilinkelem. Remélem azért lesz jó újdonság is, bár mindenkinek más a véleménye.

Amúgy nem értem, hogy a tálca aeros az ablakok, pedig nem.





0
0
0
0
no avatar
Statisztika alapján már Magyarországon is a Win 7 a legelterjedtebb, meg aki átáll XP-ről annak egy része 7-re vált/váltott. De céges/sulis környezetben tényleg mindenhol XP van, mondjuk nálunk a szerver linuxos, de az összes gép XP-s.
0
0
0
0
sudosu avatar
looserking:
Azért nem mondanám hogy mindenki átállt már Windows 7-re. Cégeknél még sokan használnak XP-t, sulimat is feltudom hozni példának itt még Win server 2003 megy, a szervergépeken. Nagy Britanniában is volt róla szó, hogy kérték legyen több frissítés XP-hez, mert a kormányszervek még minidig ezt használják. Framework-öt meg csak elég a 3.5-öt felrakni XP-re 😀. Amit Windows 8-nál is ugyanúgy meg kell tenni, ha régebbi alkalmazást akarsz használni. Csak ott már bele integrálva, szolgáltatások és "be kell kapcsolni" persze háttérben letölti és telepíti.

Persze abba igazad van hogy egy mai modern gépre nem érdemes telepíteni XP-t, mert már egy csomó hardwareelemet alapból nem támogat, de régebbi gépeken tökéletesen helyt fog még állni sok éven keresztül. Kell egy olyan változatú XP amibe benne van az összes frissítés (Biztos van már ilyen) vagy csinálnak egyet nem bonyolult. Egy vírusirtó rá és már megvan a minimális védelem ami tökéletesen elég internetezésre, youtube-ra.

A Vista mandátuma már akkor lejárt amikor megjelent. Emlékszek hogy nagyon sokan nem is váltottak rá, inkább maradtak az XP-nél.
0
0
0
0
niteforce avatar
Magyarországra gondoltam 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nem egészen, a 2. helyen van.

[url]http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0[/url]
0
0
0
0
niteforce avatar
átlag használatra tökéletes még, legtöbben még ezt használják
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Régebben pedig, hogy utáltad. 😆

Az Xp már kiöregedett sajnos.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció