Windows 10

Szerző: Liptik, 2014. August 24., téma
Fórum » Szoftver
Itt mindent a Windwos 10-ről.
Hozzászólások: 4 063
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Blue Thunder avatar
királyfi
Az mindenkinek megjelenik (nekem is megjelent)...ergo mivel neked is tört wined van de valamivel aktiváltad azt microsofték eredetinek látják...ergo letöltheted de ha elolvasod a linket amit linkeltem akkor megérted, magyarul kaphatsz egy új win-t de nem fogsz semmilyen támogatást kapni csak a szűz win-t, se frissítés se semmi..plusz egy logót kapsz hogy kalóz verzió..ennyi

flash89
Neked mindenféleképp érdemes lenne a win 10 mivel egy olyan kártyád van ami DX12-es és ez a win ami már ezt használja...ergo sem a win7, sem pedig a win8 nem aknázza ki ezeket a lehetőségeket...sokan féltek váltani még 8.1-re is (köztük én is de marhára megérte, kb szerintem ugyanígy lesz win10-el is, aminél már biztos nem hezitálok hogy váltsak e)

Reinkz
Nem bétában jön ki, végleges verzió lesz...persze biztos hogy majd folyamatosa jönnek majd hozzá frissítések update-en keresztül
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
Ja lehet, bár elvileg eredetit kell majd beszerezni. Kíváncsi leszek erre a kedvezményes licenc árra. 😕
Valamint kalóz verzióval érdemes lefoglalni a win 10-et? Mert még nem szeretném felrakni csak esetleg letölteni.
0
0
0
0
no avatar
egy idő után 100%,hogy kellesz a dx12 miatt,amit ha jól tudom csak windows 10-en lesz elérhető.
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
Heló. Ti mit gondoltok erról a windows 10-ről? Érdemes váltani win 7-ről vagy nem, esetleg majd később, ha jobban kiforrja magát? válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Én le foglaltam az én win 10-em 😃 Legalább is remélem 😃
0
0
0
0
no avatar
ha majd elérhető lesz.
0
0
0
0
Levente01 avatar
akkor az hogy van, hogy, a tálcán egy kis windows ikon van amivel le tudom tölteni? 😲
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Rammstein32
Baj nem lehet...csak nem érsz vele semmit
http://oprend.hu/news.php?readmore=1647

Vége a tálalgatásoknak, a Microsoft ebben a pillatanban hivatalosan is bejelentette mikor fogja kiadni a Windows 10 végleges változatát. Ez a dátum pedig július 29. lesz, amikortól már frissíthetjük meglévő rendszerünket a Windows 10-re, Windows 7, 8 és 8.1 esetén teljesen ingyen.

http://oprend.hu/news.php?readmore=1663
0
0
0
0
no avatar
nem lehet baj belőle ha a win 7-em nem eredeti és ugy töltöm le a 10-et?? elég keveset foglal ami nagyon meglepő...
0
0
0
0
no avatar
win .7nél megjelent egy dolog a tálcán érdemes frisiteni?? gamek végett... és csak 3 gb..
0
0
0
0
gatya123 avatar
ha most megvenném a 8.1-et, arra rájön ugye a 10 frissítésben, de ha késöbb majd újra akarom rakni a gépet elöször felkell tenni a 8.1et aztán megint leszedni rá a 10et? vagy le lehet majd tölteni iso-ban is?
0
0
0
0
sudosu avatar
Ma ezzel fogadott a Windows 8.1-em 😃
https://i.imgur.com/M6pNFms.png
Nem tudom hogy váltsak e, nem igazán bízok a driverek stabilitásában.
0
0
0
0
no avatar
A gépigényét kiraktátok már ide? úgy mint a játékoknál?
0
0
0
0
no avatar
mikor jön ki véglegesen? 😀
0
0
0
0
no avatar
Szóval mostantól a Microsoft végre hajlandó lesz folyamatosan fejleszteni egy rendszert? Hurrá, nem mintha nem így tenne rajtuk kívül kb. mindenki a piacon... Na mindegy, legalább ezt is megértük, bár van egy olyan érzésem, hogy ez azért nem teljesen lesz így...
0
0
0
0
Szykla avatar
A Windows 10 lesz az utolsó Windows

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Igen mi is már tűkön ülve várjuk a megjelenését hogy lecseréljük a régi elavult operendszert.
0
0
0
0
danee23 avatar
Win 10 még bugos lehet, én nem tenném fel csak megjelenéás után. Jelentős FPS különbség meg majd akkor lesz ha megérkeznek az első játékok DX12 supportal. Persze ha van hozzá megfelelő vidkari. És 2016tól meg várhatóak olyan játékok is amelyek csak WIN10 alatt futnak.
0
0
0
0
Apeti1997 avatar
Érdemes a Windows 10 Pro-t feltenni vagy inkább várjam meg a megjelenést? Már van FPS különbség a játékok között vagy majd csak a megjelenés után lesz?
0
0
0
0
csuz-li avatar
atstuff07: nincs kikapcsolva a BIOS-ban az nx?
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Superlompos, a valóság sajnos mást mutatott 😕
ami tutira kel hozzá: Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster with support for PAE, NX, and SSE2
NX, SSE2 tuti megvan, a PAE meg előfeltétele az NX-nek, szóval ezért nem értem miért nem megy. Csakis a virtualizáció hiányára tudok gondolni. Javítsatok ki ha tévedek. Mindegy, annyira nem gáz, csak mégis fura ez az egész.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szerintem nem, erre fel kéne telepítenie.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Superlompos: [LINK]
Szerinted a win8-nak ez a CPU nem lenne probléma?

Egyébként itt ki használ Windows 10-et? Mik a tapasztalatai? (melyik build)
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Elvileg a Windows 8-hoz már minimum egy SSE2 utasításkészletet támogató processzor kell, ami ugye egy Pentium 4. Míg Windows 7-et már raktak fel Pentium 1-re is.
0
0
0
0
no avatar
Hát nyilván nem ugyanaz, csak az állítólagos rendszerkövetelmény egyezik.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Valami változás csak van 7 és 8.1 (ill 10) között, mert az egyik gépemen a 7 simán fut, holott akkor még nem is volt kiadva, a 8.1 meg már fel sem megy, mert valami probléma akadt: https://www.gamestar.hu/apix_collect/1305/windows-81/windows-81_screenshot_20131021165708_1_original.jpg
Szerintem a virtualizáció támogatásának hiánya okozhatja és így már a 10-est meg sem merem próbálni. A 7-eshez nem kellett a hardveres virtualizáció támogatása?

Nagyon kíváncsi leszek a végleges win10 tesztekre. 😀
0
0
0
0
no avatar
De egyébként:
- a gépigény ugyanaz a 7 óta
- a 7-estől kezdve az eredetisek ingyen frissíthetnek, és ugyebár így működni is fog
- a nem eredetisek is frissíthetnek (persze valamilyen trail/demo-szerűségre)

Ami mindebből lejön: ezzel már elég agresszíven szakíthatják a százalékokat a piacon.
0
0
0
0
Bronson avatar
ez igaz, benéztem 😃
0
0
0
0
no avatar
Ez a minimum, amin elfut, nem amire ajánlják.
0
0
0
0
Bronson avatar
nem tudom minek ajánlanak 64bitet 2gb mellé...
0
0
0
0
no avatar
Gépigény:

32 bites: 1 GB RAM
64 bites: 2 GB RAM
Szabad hely: 16 GB (ajánlott 20 GB)
VGA: min. DirectX 9 támogatás

(Egyébként ez teljesen megegyezik a Win7 hivatalos rendszerkövetelményeivel.)
0
0
0
0
csuz-li avatar
atstuff07: Részben oprendszer függő. Annak idején a Microsoft megcsinálta már egyszer, hogy a dx10-et, vagy 11-et, csak Vistára adta ki, hogy erőltesse az egyébként pocsék oprendszerre való átállást XP-ről... A hardver valószínűleg támogatni fogja, de telepíteni csak Win10-re lehet csak.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
A DX nem a kártya (és op.rendszer) egyik sajátossága volt mindig is? Nem olyan rég olvastam róla, hogy a régebbi kártyák is támogatni fogják a DX12-t. Driver frissítéssel, vagy hogy?
0
0
0
0
sudosu avatar
Hagyjátok rá! Windows 8-as fórumba is Spam-elt, azthittük megértette hogy nincs szükségünk a videóira, úgytűnik mégsem! 😀

Microsoft Hololens koncepcióról mi a véleményetek?
Azért kérdezem pont itt mert valamelyst fűződik a Win 10-hez.
0
0
0
0
no avatar
sudosu így olvastam valahol, de már meg nem tudom neked mondani, hogy hol. A cikkben szó volt mérésekről, voltak ott valami grafikonok is, hogy mennyire hiteles azt passzolom. De reménykedjünk benne, a végén még normális rajtja lehet a Win 10-nek is.
0
0
0
0
no avatar
Hát várom már a dx12-t reméljük tényleg jobb lesz
0
0
0
0
sudosu avatar
Dono:
Azért én ilyen merész kijelentéseket nem mernék tenni. De remélem igazad lesz! 😃
Minden akkor derül ki amikor jön az első játék hozzá!
0
0
0
0
no avatar
A mi részünkről is jó lehet a DX12, mert javul a teljesítmény is. Magyarul ugyanolyan kártya jobban teljesíthet majd DX12, mint DX11 alatt.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Szerintem túl sokat nem kell várni a dx12-es játékokra. A Microsoftnál úgy számolnak, hogy már idén megjelennek az első dx12-es játékok. Mivel nagy pénzek forognak kockán, lesz ehhez megfelelő motiváció is.
A fejlesztők is nagyon várják az alacsony szintű API-t, mert az csökkenti a fejlesztési időt. Ma úgy néz ki, hogy a játék kódjának optimalizálása viszi el a legtöbb időt a régi dx struktúra miatt. DX11-re ez egy - másfél év és 10-15 programozó. Ez Mantle-vel csak pár hónap és harmad annyi programozó az okosok szerint. Tehát pénz megtakarítás.
Viszont a Mantle GCN architektúrát támogat, ami csak a Radeonokban (no meg a konzolokban) van. Tehát elemi érdeke a fejlesztőknek, hogy ilyen API-k legyenek a piac nagyját vivő Nvidia kártyákra is, erre egyelőre a dx 12 a megoldás. Úgyhogy erőltetni fogják.
A Microsoft is erőlteti, hiszen ezzel akarja felpörgetni win10 eladásokat, ugyan úgy, ahogy az előző dx verzió is csak Vista-ra jött.
Úgyhogy mivel mindenki sok-sok zöldhasút tud keresni a dx12-vel, hát mihamarabb be akarják vezetni.
Viszont innentől az már a kiadók döntése, hogy veszik-e a fáradtságot és szánnak-e plusz pénzt a régi dx11-es verziók elkészítésére.
0
0
0
0
no avatar
Várjuk meg milyen lesz a végleges verzió aztán ráérünk dönteni addig kár találgatni
0
0
0
0
sudosu avatar
Persze, meg amire megjelennek a csak DX12-es (tehát nincs 9-11 változat) játékok a mai VGA generáció teljesen elévült lesz. Gondolom akkora már mindenki lecseréli a gépét, szóval azt majd érdemes lesz win 10-el indítani. Bár én nem vagyok akkora játék rajongó, a Civilization V és Hearthstone fut DX9-el 😀.
0
0
0
0
meszes17 avatar
Mit ér még a DX12? Ha egy játék sem lesz futtatható abban?Vagy max1-10 😆?
Ez olyan minta ULTRA HD-s TV,van nekem UHD-s TV,és mire jó? 😆 alig van rá UHD-s film 😆...
de tény,hogy jövő szempontjából nézve jól fog jönni a DX12,majd talán ilyen pár év múlva érdemes lesz erre váltani,addig felesleges 😀 Saját vélemény 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
Reinkz:
A színösszeállítás tényleg egy elég érdekes dolog. Olyan mintha visszatérnének a monochrome-os felületre, bár ezt már 8.1-nél is tapasztalható volt részben. Ezt hívják "modern" design-nak, én ezt visszalépésnek hívnám! A mappa ikon 256 színből áll (gondolom még nincs kész a rendes) mint ha Windows 98 lenne 😃.

De igazából elnézhető mivel csak egy TP-ről van szó! Ha hallgatnak a felhasználókra akkor egy egész jó rendszert összehozhatnak!

Igazából lényegtelen, arra összpontosítsanak hogy egy stabil, gyors és jól áttekinthető rendszert mutassanak be! És ez eddig többé kevésbbé teljesült is, bár az első próbálkozásom a 10-el nem volt olyan pozitív, mint gondoltam volna!

meszes17:
Igazad van, Igazából jelentős változást a videójátékiparban a DX12 jelent, ami csak 10-re jelenik meg az eddigiek szerint! Viszont azt kitudja hogy mikor jön az első játék az új DX-re.
Azért szoftveres téren is szükség lehet a változásra, ha valaki olyan specifikus szoftvernek akarja a legújabb verzióját használni mint Visual Studio. Én személyszerint majd egy jövőbeli VS verzió miatt váltok majd 10-re (main OS-ként).
0
0
0
0
meszes17 avatar
Felesleges a windows 10 😀
Egyébként start menü Win8-ra is van 😀
Én szerintem csak egy jó SSD kell minden géphez és mindegy mit raksz fel,gyors lesz akkor is 😀 Windows 10 mire lesz jó?Mert jön az új böngésző a spartan? Vagy mi...Felesleges,ráadásul ha felrakod már nem tudsz visszalépni semmire 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
borcsokzsolt:
Értem én hogy szubjektív vélemény, de arra figyelhetnél hogy baromságot ne mondj! Ha megtanulnál Google-t használni akkor a problémáidra találnál megoldást! A problémáddal akár fordulhatnál ehhez a topic-hoz is!

Azzal nem érvelhetsz hogy csak te egy végfelhasználó vagy! Nem mentesít azalól hogy ha valami nem megy ne nézz utána a megoldásnak! Ha annyira annak tartod magad akkor ne készíts belőle videót! Csak leégeted magad a hozzáértők előtt!

A fizetett véleményről: Kérlek szépen nagy tévedésben élsz barátom! Attól hogy nekem viszonylagos pozitív véleményem van az újabb Windows-okról, attól én maximálisan a Linuxot támogatom! Olyan alapfunkciók hiányoznak a Redmondi rendszerből ami a Linux distro-kon alap feature már 10 éve.

Szó mi szó, elfogadom a véleményedet viszont a butaságaidat amiket összehordtál a videóban nem! További vitát nem szeretnék folytatni ezzel kapcsolatban! Minden jót!

Persze ha segítségre van szükséged nyugodtan leírhatod és segítek/segítünk!
0
0
0
0
no avatar
Persze. Azért fizetnek minket, hogy azt mondjuk: nem érdekelnek a videóid.
0
0
0
0
sudosu avatar
borcsokzsolt:
Javaslom ezt a topic-ot a figyelmedbe:
https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_…ead_id=871

És csak oda rakd ki, mert senkit nem érdekel! Köszönjük!
Ugyanaz a hozzá nem értés mint az egyik régebbi károgásodnál, lehet hogy a PC játék teszteket jól csinálod, de a szoftveres témákat hagyd már azokra akik értenek hozzá!
0
0
0
0
sudosu avatar
Srácok, valaki megtudja azt nekem mondani, ha most felrakom Win 10 tech preview-et akkor majd tudom frissíteni a kiadott Windows 10-re is?

ui.: Lehet majd ! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció