Milyen hangszórót vegyek?

Szerző: bobekrisz, 2012. August 21., téma
Fórum » Periféria
Milyen hangszórót vegyek?
Hozzászólások: 243
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reszler112233 avatar
Igen nekem. Amint lesz idő rá megy szervizbe.Fogalmam nincs mi adja a hangot. Amióta szórakozok vele kivágott 2 tonert is hogy üres.Bár amikor visít egy kisebb ütés az oldalára és elhallgat, de csak egy pillanatra.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nálad volt a "trombitálás", igaz?
Nekem is van egy nyomtatóm, tintapatronos, de a fekete patront nem viszi. a színes meg szerintem már régen belerohadt.. 😃D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Azzal én is úgy vagyok hogy amit magam meg tudok oldani megoldom, de most a nyomtatómmal nem tudok mit kezdeni. Abból szervíz lesz sajna, ráadásnak fájós, mert már nincs rajta garancia.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Én meg semminél nem figyelem a garanciát, soha nem küldtem még vissza semmit, ha tudom megcsinálom magamnak, az nem hiányzik, hogy a szervízben csücsüljön egy hetet, aztán szinte semmit nem csinálnak rajta :'DD
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Az adatai szerint amit linkeltem ugyan az mint nekem van, igaz arra csak 1 év garancia van, viszont az enyémre 3 volt még anno.
0
0
0
0
hashimoto avatar
A régi orion, videoton cuccokból volt nekem is egy halommal, jók voltak, de amit ma, orionnak csúfolnak.. Egy kalap szar.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én 45-öt nem adnék egy 2.1-es Z623-ért akármilyen jól szól. Bár az 5.1-es Z906-os áráért meg főképp, inkább a gépet fejleszteném abból a pénzből.
Nekem csak 15W-osak a sugárzók és 30W a mélynyomó, de elég jól szól az is a fa burkolat révén. Van egy haverom aki azt mondta hogy ezek a W értékek nullák, de mikor meghallotta hogy szól már nem mondta hogy kevés.5.1-es Orion HT 550. Már nem kapható, de számomra nagyon megérte. Már pontosan nem tudom hogy 18 vagy 20-ért vettem újonnan.

Ui.: Rákerestem orion 5.1-re. Meg is találtam az 550-est csak más számon. Ez ugyan az mint az enyém szerintem, csak újabb kiadás és számozás.[LINK]
Én gondolkodás nélkül rendelném ha valami gondja akadna a mostaninak.Spoiler!
Ez már vagy 6-7 éve szolgál gond nélkül.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nekem egy Z906-om van, már 30%-os hangerőnél is össze akar minden dőlni.. :'D (Z-5500 utódja, az is kb. ugyanez volt.)
De, egy Z623 is ugyanúgy szépen szól, az jóval olcsóbb. Én Spoiler!
Személyes vélemény következik: Olcsó, genius, trust, meg hasonló "jóminőségű" szarokkal nem kínlódnék, egyszer kell rá költeni egy kicsivel többet, és nem konzervdobozhangú, 2x5W-os kis "telefonhangszóród" lesz. 😃 Lehet, csak Én vagyok ehhez szokva, de zenehallgatás közben nem zúgást, recsegést, meg tompa basszust szeretek hallgatni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Gyikoc:

Hunrok fórumtárs ezt akarta szerintem linkelni:
[LINK]
0
0
0
0
Gyikoc avatar
Amit nem sikerült linkelned... 😃
Valami jó hangfalat (2.1-es) tudtok ajánlani? 5-10K körül kellene. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Én még mindig a fadobozos Trust Vigor 2.1 https://www.aqua.…78242.html mellett vagyok.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
fbalage
A földön nem fér el a mélynyomó része? Nekem az 5.1-ból a mély és a közép annak a tetején van a földön az asztal alatt. A 2 első az asztal 2 szélén. a 2 hátsó meg igaz kábel toldással, de a hátam mögött a szekrény tetején annak is 2 szélén.(Így jön ki a legjobb hangzás is egyébként.)
0
0
0
0
fbalage avatar
Moon_Breaker

A 2.1 azért kell, mert nem akarom szétekézni az asztalt holmi, böszmeteg hangszórókkal. Nem is akarnék venni csak az LG-nél kihagyták a hangszórót a monitorból. Na most, ha két ilyen böszmeteget amit linkeltél felrakok ide, az nekem nem fog tetszeni. "Hogy mi hogyan szól, azt inkább most hagyjuk."

Hunork

Köszi a tippet, ezeket megnézem ha van rá lehetőség. Ez a Thonet pofásnak tűnik, még ha nem is szól jól. 😀

Egyébként gondoltam már ilyesmi kacatra is.
[LINK]
Sok értelme nincs, de nem böszmeteg! Alie...-en 1600ft ért beszerezhető hasonló. 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
2.1 nem tudom mire jó, én azt szeretem ha az arcomba csap a lágy basszus a 2 hangszóróból és nem az asztal egyik aljából rezeg valami.
Végül is nyilván olyat vesz amilyet akar, de tény műanyag dobozos sose fog olyan szépen szólni mint egy igazi minőségi fa dobozos.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én csak is fa dobozos hangszórót vennék most is ha kéne. Általában azoknak van a legjobb hangzásuk.
Ha kapható lenne még ajánlanám ami nekem is van az Orion HT 550-eset. Igaz 5.1, de igen jól szól, és amikor kapható volt kb 20-as árszegmensben verhetetlen volt.
0
0
0
0
Hunork avatar
Moon_Breaker : nem bántásnak írtam, csak jeleztem, hogy 2.1 volt a cél...

Az általam említettek közül CSAK a Genius "csicsás", és volt alkalmam élőben hallani, nagyon jól szól, így a többes szám, és a trutyik kifejezés nem releváns a részedről, kérlek alaposan nézd át, mire reagálsz. (valakinek meg ez jön be, főleg ha kék LED-es plexis gépe van)

Folytatás: Bár szerintem a fadobozos Trust is leveri. Az elsőként említett két Thonet is remek darabok. De fül és fül között is van különbség. Én megpróbálnám megoldani, hogy halhassam élőben, a műszaki leírások nem sokat számítanak egy hangfalnál...

OFF: jó a bemutatkozó oldalad (oldalak) 😂
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
az lehet hogy 2.0, de marha jó a mélye, ahogy az oldalon is írják az emberkék 😉

ilyen csicsás , összevissza villogó trutyikat tuti nem vennék, az mindíg a jó hangzás rovására megy.
0
0
0
0
Hunork avatar
@fbalage:

A Moon_Breaker által említett csak 2.0.

Amit érdemes megnézni, ha van lehetőség, kipróbálni:
- Thonet & Vander Laut 2.1 [LINK], vagy esetleg kisebbik tesója a Thonet & Vander Grub 2.1
- Trust Vigor 2.1 [LINK]
- Genius SW-G2.1 2000 Gaming [LINK]
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@fbalage

Én ilyet vennék:
[LINK]
0
0
0
0
fbalage avatar
Sziasztok!

Szeretnék vásárolni, egy 2.1-es hangafalszettet. Nagy igényeim nincsenek, bluetooth nem árt ha van benne. Többnyire fülest használok, de néha nem lenne rossz ha lenne egy hangszóró is.
30,000,- ftig bezárólag.

Hangprojektor nem jó.

Köszi
0
0
0
0
Hunork avatar
Subaru
Én ezt ajánlom, ismerősnek van, és nagyon jól szól, és anyaga fa borítás, nem műanyag. [url]Genius SW-HF 1700 2.1[/url]
Vagy ezt, ez is fa: [LINK] Nem mindig a Watt a lényeg...
0
0
0
0
Subaru avatar
Sziasztok, a kettő közül melyik a jobb? Általános dolgokra használnám, játék (nyilván nem FPS játékok), film nézés, zene hallgatás
[LINK]
[LINK]
Esetleg ebben az árkategóriában van ezeknél jobb?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
showtekk: Ajánlom még az Orion HT 550-es hangfalszettet is. Nekem az van és az is fa burkolatos. Igaz csak 30W-os a mélynyomó és 15W-os a többi hangszóró, ami így 105W össz teljesítmény, de igen szépen és tisztán szól szól.
0
0
0
0
showtekk avatar
reszler: Köszi! Ezt néztem ez nem ugyanaz mint az enyém, gondolkodtam is rajta, de inkább megkérdeztem itt ki mit mond 😀 Még ha van pár ötlet azt szívesen meghallgatom! 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
showtekk: Ez szerintem pont az mint ami már van is neked:[LINK]
Pont 20-ért adná.Van sok pozitív-ja de van kevés negatívja is. Nem néztem utána miért kapott negatívat, de jóval több a pozitívok száma.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
rollo: Az nem HIFI hanem házimozi rendszer. De amógy jó választás a belépó szint felső szegmense.😀
0
0
0
0
showtekk avatar
Sziasztok!

Jelenleg egy Genius SW-HF 5.1 5005 hangfalszettem van, tökéletesen megvagyok vele elégedve, viszont új lakásba fogunk költözni és a nappaliba kéne egy hasonló szintű 5.1es hangrendszer vagy akár HiFi rendszer. Tudnátok valamit ajánlani? A használt piactól sem zárkózom el. Max ilyen 20ezer körül költenék rá jelenleg többet nem. Annyiból anno ezt a Geniust is meg tudtam venni ami számomra megfelelő és elég lenne.
0
0
0
0
barnav avatar
Krissz: ha esetleg van ennyid én ezt nagyon ajánlom:
[LINK]
ha hosszabb időre tervezed én már régóta ezt használom és nagyon megfelelt leginkább filmezéshez de volt már használva kint a szabadba bulin is és megállta a helyét
ha viszont drága akkor még ezzel van tapasztalatom:
[LINK]
picit dobozhangja van meg a mélyláda eléggé ugrál nagyobb hangon
0
0
0
0
Krissz avatar
Fontos lenne!!!
Tudnátok ajánlani pár ezerért, viszonylag faxának mondható kis hangfalszettet?
2.1 es et, 20W vagy nagyobb RMS teljesítménnyel

Köszönöm!
0
0
0
0
csabi55 avatar
Ajánlom figyelmetekbe ezt a Pinterest táblát, ahol rengeteg féle kiegészítőt találhattok pl. hangszórókat, ssd laptopot, webkamerákat, optikai meghajtókat, dokkolót, fejhallgatót, monitort, telefonkiegészítőket stb [url]https://hu.pinterest.com/notebookok/kiegészítők/[/url]
0
0
0
0
rollo avatar
Koszi es szerintem nem is oly draga 😀 Nagyon szemezek vele mar eggy par napja 😀
0
0
0
0
rollo avatar
Szevasztok ! Szerintetek ez a hifi jo valasztas lenne ? [LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
[LINK]

mi a véleményetek róla?? nekem nagyon tetszik, jól szól, és nem is drága!
0
0
0
0
barnav avatar
sziasztok! azt szeretném kérdezni itt van-e valakinek tapasztalata Serioux HT5100C 5.1 ezzel a hagszóróval?
szerintetek érdemes lenne lecserélni egy genius sw-g2.1 1250-et erre?
0
0
0
0
no avatar
Végül ilyet vettem 😀 Itt egy kit teszt hogy szól, idáig ez a legjobb bluetooth hangszoró amit hallottam 😆
0
0
0
0
laller88 avatar
Sziasztok! Szeretném magam meglepni karácsonyra egy új hangrendszerrel.
Ami most van az egy Creativ inspire p5800 5.1-es hangfal szett, ezt szeretném le cserélni.
Ki néztem Genius SW-HF5.1 5200-t illetve Genius SW-HF6000 / v2 mert (stand by) gomb a távirányítón.
Melyiket lenne érdemes meg vennem? Válaszokat előre is köszi! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Hát igen, ahhoz már dukálna rendes hangkártya, meg olyan audioforrások (DTS hang, flac file-ok kizárólag), amik kihasználják az előnyeit...
0
0
0
0
danee23 avatar
Logitech Z-t én is meg tudom erősíteni, szépen szól a z623-am. De ha nekem kellett volna megvennem és nem kaptam volna, nem biztos hogy kiadok érte annyit amennyi az ára.
0
0
0
0
Bronson avatar
24ezerért az még nem is lenne rossz, csak már nem lehet kapni...
0
0
0
0
Puffin avatar
Én évekig egy Genius SW 5000-es 5.1-et használtam. Teljesen jó volt.
Pontosan ilyen volt:
[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
Igazából azt a Geniusokat még nem volt szerencsém személyesen is meghallgatni, lehet tényleg jól szólnak, csak annak a dizájnjától áll fel a szőr a hátamon... 😶
0
0
0
0
Zoli73 avatar
bukta:Ott a pont! 😂

De a viccet félre téve Bronson-nak igaza van a Logitech Z szériás hangrendszerei nagyon jók!😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
De igazából az a legjobb hangszóró Spoiler!
amelyik szól!!! 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
én ezt ajánlom [LINK]
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Eléggé kis szobában lenne. Geniusnak a mélynyomója videók alapján nagyon szépen szól viszont panaszkodtak páran, hogy halk. Serioux már hangosabbnak tűnik viszont a Genius mélynyomója jobban tűnik.
0
0
0
0
winrar avatar
Arch7nGel: Ahogy a füleseket, úgy a hangszórókat is be kell járatni.
Bár hangszórónál még nem, de fülesnél már tapasztaltam ezt. Eddig olcsó (max 5K) füleseim voltak, azoknál nem kellett, de amint megvettem a Sennheiser CX 3.00-t, kellett 2 hét, mire bejárattam. Sokat finomult azalatt a hang, jobb lett a basszus stb.
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
GENIUS SW-G 2.1 3000 zsoltdeak17 Nekem volt ilyen és nagyon jó főleg egy társasházban.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
zsoltdeak17akár melyiket veszed szerintem ne fogsz csalódni. viszont tapasztalatom csak az elsőként linket cuccal van
unokatesómnak olyan van szal hallgattam már párszor a hangját! sok beállítási lehetőség van rajta a mélynyomója szépen szól! Érezni szó szerint a zenét! viszont ha tekered fel a zenét a magas sugárzók hangosabban szólnak de ezt tudod balanszozni távirányítója segítségével! jó választás lesz!
Egyébként én ezt néztem ki magamnak remélem mi hamarabb meg tudom venni! [LINK] valakinek tapasztalata vele? 5.1 tesójáról eddig csak jót hallottam gondolom akkor ez is az nem?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Sziasztok!

Hangfalvásárlás előbb állok, ezt néztem ki: [LINK]

Illetve ha ez már nem lesz rendelhető akkor az alábbiak közül vennék valamelyiket.

[LINK]

[LINK]

[LINK]

Melyiket ajánlanátok e három közül? Van valakinek tapasztalata valamelyikkel?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció