Milyen tabletet vegyek?

Szerző: gyenesmartin, 2012. May 23., téma
Fórum » Mobiltelefon, kütyü
Hozzászólások: 144
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok! Egy jó 7"-es tabletet keresek lehetőleg előlapi és hátsó kamerával max 80k-ból. Mit tudnátok ajánlani? A válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
gabi86 avatar
Mit gondoltok a ConCorde tab speed milyen tablet megéri az árát netre ,játékra ,pdf olvasásra kellene ?
0
0
0
0
PoPet avatar
17000Ft környékén keresek tabletet. Lehetőleg fekvőképernyős legyen.
Tudom ilyen áron normálisat találni nehéz, de én kinéztem ezeket:
Fekvő:
Lark FreeMe 70.6: Ez az elsődleges terv.
Állók:
Tablet Tracer OVO Lite GT
o'Lofer C744
Mindenképp vennem kellene egyet, 2 héten belül.
Ezeknél jobbat ilyen árban nem találtam... :/
0
0
0
0
Matt99 avatar
Olyan tabletet vennék, amit főleg filmnézésre és netezésre használnák. Legalább 10"-os, erős akksi, gyors net. Max 65k.
Erről mi a véleményetek?:WayteQ xTAB-100dci 3G FUSO tablet
0
0
0
0
kung avatar
razor123 írta:
milyen tabletet ajánlatok(tapasztalaitok alapján) ? én a DPS dream 9 vagy a DPS dual 7 vagy a Myaudi 708dcc -t néztem szerintetek ezek jók? és valamelyikőtök egy beszámolót tud adni ezekről a tableztekről hogy milyenb stabil az oprendszer a wifije és a játékok hogyan futnak rajta ?


Esetleg egy Amazon Kindle Fire HD 8.9 16GB tablet még szóba jöhet.

Amazon 8,9 colos Kindle Fire HD-t TI OMAP 4470-es processzor hajtja meg. A tablet felbontása 1920×1200 pixel, ezzel képpont sűrűségben jobb, mint az ASUS Transformer Infinity. A HD táblák kijelzője az új technológiáknak köszönhetően (amik "drágák, de megérik"😉 25 százalékkal kevésbé tükröződnek, mint más tabletek képernyői. A Kindle HD modellek már támogatják az 5 GHz-es wifis szabványt, az Amazon szerint így zökkenő mentesebb és gyorsabb netkapcsolatra számíthatunk majd használatakor - 54 százalékkal gyorsabbra, mint egy Nexus 7 és 41 százalékkal gyorsabbra, mint egy új iPad.
0
0
0
0
GodSie avatar
Játékra nem annyira jó szerintem de minden másra igen akksija se merül olyan gyorsan 😀
0
0
0
0
kalaoi avatar
Sziasztok
Akai tab 9800 szerintetek milyen?
Internetezésre és játékra használnám.
0
0
0
0
Osynho avatar
http://prohardver.hu/teszt/hethuvelykes_olcso_de_vallalhato_tabletek/bevezeto.html
0
0
0
0
razor123 avatar
milyen tabletet ajánlatok(tapasztalaitok alapján) ? én a DPS dream 9 vagy a DPS dual 7 vagy a Myaudi 708dcc -t néztem szerintetek ezek jók? és valamelyikőtök egy beszámolót tud adni ezekről a tableztekről hogy milyenb stabil az oprendszer a wifije és a játékok hogyan futnak rajta ?
0
0
0
0
Osynho avatar
Elkelt, ahogy látom. Max akkor éri meg, ha mindenképpen kell a gps. Amúgy nem egy nagy eresztés. Bár, a mai telefonokban ott figyel a gps, szóval szerintem ez nem szempont, így meg nem ér ennyit. 😀
0
0
0
0
no avatar
Köszi myaudiot akkor felejtem 😀 ! Igaziból én is a samsung felé tendálnék, csak nem biztos,h érdemes 30ezer fttal többet kiadni egy samsungért.. 7végente használnám és akkor leginkább videózásra, torrentezésre, olvasásra, netezésre.. ezekre a prestigio is sztem bőven megfelel..
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Közeljövőben tabletet szeretnék venni! Eddig a Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo 16GB , MyAudio 916DCC , MyAudio 916QI, ill a Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Wi-Fi P5110 16GB , Samsung Galaxy Tab 8.9 Wi-Fi P7310 16GB készülékek lettek kinézve.. Átlagos felhasználásra használnám, tehát legyen jó a wifije, tudjon külső vinyót kezelni (vagy legalább egy nagyobb pendrive-ot)..

Milyen véleményetek van a prestigio-ról ill. a myaudio-ról?

Előre is köszi a hozzászólásokat 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
mamusz11 írta:
Sziasztok!!!

Szerintetek megéri tabletet venni??Ha igen akkor milyet!!(max 25k)

Szerintem nem, az ilyen tableteknek ocsmány kijelzője van, nagyon pixeles a kijelző, és a teljesítménye, és a rendszere is lassú. Még zenehallgatásra sem jó, a legrosszabb hangchip van ezekben.
0
0
0
0
Nedadam avatar
sziaszok. tudna valaki nekem abban segit myaudio tabeltre 7 colos ra hogyan lehetne hackelve jelly bant huzzni ?

*beant
0
0
0
0
no avatar
Szerintem a legjobb ár-érték arányban a Nexus 7(Mivel szerintem csúcskategória,és az megg 100k felett szokott lenni),bár van akinek így is drága(pl. én 😆😉.
0
0
0
0
alex13 avatar
mamusz11 írta:
Sziasztok!!!

Szerintetek megéri tabletet venni??Ha igen akkor milyet!!(max 25k)


Attól függ mire kell, 25k-ért netezésre, filmnézésre, zenehallgatásra valót tudsz venni, ha ilyet szeretnél akkor vegyél 😃
0
0
0
0
mamusz11 avatar
Sziasztok!!!

Szerintetek megéri tabletet venni??Ha igen akkor milyet!!(max 25k)
0
0
0
0
traftra7 avatar
Üdv Mindenkinek! Szeretnék venni egy tabletet, de szeretnék rajta játszani is, tehát nem csak netezni, stb. Sajnos csak kb olyan 20-25ezer Ft-om van rá. Szeretném megtudni, hogy ennyi pénzből tudok venni egy ilyen tabletet?
0
0
0
0
Osynho avatar
Azt írják róla, igen. 😀 Menj el valami boltba, sok helyen kapni és tapizd meg. De ennyiért jó vétel, főleg az ips panel miatt.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Ez minőségre jó? mert nem ismerem.
0
0
0
0
Osynho avatar
Prestigio Multipad 7.0 Duo Pro

Bár személyes tapasztalatom nincs. Dicsérik itt-ott.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Milen hiba?? Pl kikapcsolgatja a magokat PL amit előbb leirtam, meg egy érintést 2 nek értelmezi. Rom ot nem fogok felrakni rá mert igaz tudom hogy kell de egyszer se csinálltam + félek hogy elrontom. De akkor tudna valaki max 50k ért tabletet mondani? :-)
0
0
0
0
Osynho avatar
MaximumGame írta:
Mindenki divatból veszi 😃 értelme nincs sok 😃


Ezt kifejthetnéd.

alex1997: De milyen hibák? Amennyiben hardveres, azonnali csere (vagy javítás), ha meg szoftveres, másik rom és kész.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Nekem kellene illetve a családnak ha apám ül a gépnél anyám vagy tesom tud rajta netezni. Hidd el nem nagyképűségből veszem kifogom használlni rendsen.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Mindenki divatból veszi 😃 értelme nincs sok 😃
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Pedig van neki sok baja. De akkor max 50 ért jo hardwerű szép kijelzős tabletet ami jó minőség mit vegyek?
0
0
0
0
Osynho avatar
A 708ag-t nem ismerem, de a 808dcc volt nálam pár hétig. Nem tudom milyen hibákra gondolsz. Én nem találkoztam egyel sem és ahogy a fórumokat nézegetem sok az elégedett tulaj. A gyári romot le kell gyalulni róla, egy másikat meg fel. 5 perc meló. Összeszerelés korrekt, nem is lassú, a kijelző TN panel, de hát ez sem meglepetés, írja a specifikáció.
Hibátlanul semmilyen elektronikai cuccot nem lehet, de azért van a garancia, hogy visszavidd és javítsák / cseréljék.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Bicike írta:
alex: Én MyAuido-t nem vennék, hardveresen nagyon ratyi, valamikor hol szól a hangszóró, hol nem, gyenge szerintem, sőt, szoftveresen is.

Ha mindenképpen egy jó Tablet kell olcsón, a Navon Platinum 10-et ajánlom, 10.1 inch-es kijelzője is van. 45k forint


Navon? Te most viccelsz? Én ugy tudtam hogy az 1 selejt márka. De te tudod. Ha nem nagy kérés belinkelnéd? Kösz előre is.
0
0
0
0
Bicike avatar
alex: Én MyAuido-t nem vennék, hardveresen nagyon ratyi, valamikor hol szól a hangszóró, hol nem, gyenge szerintem, sőt, szoftveresen is.

Ha mindenképpen egy jó Tablet kell olcsón, a Navon Platinum 10-et ajánlom, 10.1 inch-es kijelzője is van. 45k forint
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Sziasztok! erről mi a véleményetek?
MyAudio Tablet Series7 708AG

A hardwerel semmi baj inkább a szoftverrel mert a kisebb testvérében vannak olyan hibák hogy a magokat legapcsolgatja az 1 érintést 2 nek érzékeli..... Na é szerintetek ennek van valami hasonló baja? Fontos lene mert selejtet nem akarok venni.

Egyépként ez az ami ilyen hibákkal rendeékezik. MyAudio Tablet Series8 808DCC

És hogy lenne értelme megvenni? kösz előre is üdv Alex
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Osynho írta:
60 ezerért ott a Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) p3110. Ez Samsung, 2évgarral, viszont hardverben nem a legfrissebb. Vmivel 70 felett meg ott a Nexus 7, ami már elég komoly cucc.
Telefon tök más kategória. 😀 Van egy Htc One S-em, de azért egy 7"-os kijelzőn szívesebben babrálok. 😀

Azt a samsungot én is nézegettem, viszont csak egyiket tudom megvenni. Én még telefon terén beérem barátnőm Xperia U-jával.
0
0
0
0
Osynho avatar
60 ezerért ott a Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) p3110. Ez Samsung, 2évgarral, viszont hardverben nem a legfrissebb. Vmivel 70 felett meg ott a Nexus 7, ami már elég komoly cucc.
Telefon tök más kategória. 😀 Van egy Htc One S-em, de azért egy 7"-os kijelzőn szívesebben babrálok. 😀
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Osynho írta:
zsolty87: Tapizásból kiderül, hogy mekkora képernyő méret és felbontás az ideális számodra, illetve megelégszel TN panellal, vagy zavarnak a hiányosságai és IPS panelosat szeretnél. Továbbá a méret, súly is fontos, mivel az ember általában kézben tartja a tabot. Ezért is érdemes végiggondolni, hogy csak otthon a fotelban használnád, vagy vinnéd ide-oda, szeretnél-e olvasni rajta (egy 6-700g-os gépet órákig tartani elég szép edzés 😀 ) Azt is láthatod, hogy mennyire zavar az anyaghasználat, összeszerelési minőség. Kipróbálhatod, hogy milyen gyors a működés, vannak-e akadások (persze egy kiállított gép kap hideget-meleget, de akkor is).

Az általad felsorolt márkák mondhatni B kategóriásak. Ez nem jelenti azt, hogy rosszak, de nem feltétlenül vannak olyan jól összerakva, nincs is akkora támogatás, stb mögöttük, mint pl egy tényleg márkás gép (Asus, Samsung, Acer, Apple, stb) esetében. Viszont ez az árban is meglátszik.

Igen sajna meglátszik úgyhogy lehet mégis a telefonnál maradok ugyhogy abban is kérnék szépen tanácsokat.
0
0
0
0
Osynho avatar
zsolty87: Tapizásból kiderül, hogy mekkora képernyő méret és felbontás az ideális számodra, illetve megelégszel TN panellal, vagy zavarnak a hiányosságai és IPS panelosat szeretnél. Továbbá a méret, súly is fontos, mivel az ember általában kézben tartja a tabot. Ezért is érdemes végiggondolni, hogy csak otthon a fotelban használnád, vagy vinnéd ide-oda, szeretnél-e olvasni rajta (egy 6-700g-os gépet órákig tartani elég szép edzés 😀 ) Azt is láthatod, hogy mennyire zavar az anyaghasználat, összeszerelési minőség. Kipróbálhatod, hogy milyen gyors a működés, vannak-e akadások (persze egy kiállított gép kap hideget-meleget, de akkor is).

Az általad felsorolt márkák mondhatni B kategóriásak. Ez nem jelenti azt, hogy rosszak, de nem feltétlenül vannak olyan jól összerakva, nincs is akkora támogatás, stb mögöttük, mint pl egy tényleg márkás gép (Asus, Samsung, Acer, Apple, stb) esetében. Viszont ez az árban is meglátszik.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Ezt nem értem már próbáltam Sony Update Service-el és Sony PC Companion-al is frissíteni a telóm Sony Xperia U-t és folyton azt írja hogy a legfrissebb rendszer van rajta mikor 2.3.7.-es van rajta és van rá ICS 4.0.4.-es és nem tudom felrakni :S Valami tipp?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Osynho írta:
Először szerintem ezt kellene behatárolnod és eldönteni, hogy mire használnád. Menj be egy MM-ba és tapizd végig őket. A 7 és a 10" között rohadta nagy a különbség. 😀

Köszönöm. Akkor majd végigtapizom őket. Viszont tapizásból nem derül ki hogy melyik a megbízható márka. Utánanéztem egy weboldalon hogy milyen fajták vannak. Na már most nekem ez a Concorde, MyAudio, Overmax, Wayteq, meg Prestigio Multipad nem igazán mondd semmit. Attól hogy ismeretlen márka (legalábbis én eddig nem hallottam róluk) még lehetnek minőségiek?
0
0
0
0
Osynho avatar
Először szerintem ezt kellene behatárolnod és eldönteni, hogy mire használnád. Menj be egy MM-ba és tapizd végig őket. A 7 és a 10" között rohadt nagy a különbség. 😀 Meg persze árban is.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Osynho írta:
Képátló. 😃

:-D Kb 7-10"-ig gondoltam. Mekkorát érdemes ebből venni? Nem nagyon értek hozzá.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Osynho írta:
Mekkora kellene?

Kb. 16 GB-s, ha kapható ilyen árban.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Üdv. Milyen Tablet PC-t érdemes venni 60. 000 Ft-ig?
0
0
0
0
Osynho avatar
Van rajtuk magyar nyelv. Itthon a fentebb is említett Prestigiot venném.
0
0
0
0
FeRR avatar
Osynho írta:
alex1997 írta:
Osynho írta:
alex1997 írta:
Bárkinek akinek 40 45 körül szeretne tabletet a.legerősebb legszeb paneles a: Xtab 70dc.


Prestigio Multipad 7.0 Duo Pro jobb. 😉



De a wteq az márka :-)


És mióta? 😂 Átnevezett kínai cuccokat nyomatnak ők is. Ráadásul tn paneles, ami miatt sose venném meg. Aurora II-m van, ips panellal, a monitorom is ips, nem tudnám elviselni a tn képét. Volt nálam Myaudio 808dcc, korrekt masina, de a kijelző a gyengéje. Egy tablet sarkalatos pontja a kijelző, mindenhonnan jól kell látszódnia, rendes kontraszt se árt, fényerő, fekete szín, stb. 😀

FeRR: Ha bevállalod, rendelj Kínából, 110-120 dollárért kapsz egész jó tabot.


Azon magyar nyelv se lenne.. Nem, MO.-ról akarok venni, csak nem tudom, hogy milyet. Igazából tényleg az a lényeg, hogy Dual procis legyen, 30-35-öt is rászánnék!
0
0
0
0
Osynho avatar
alex1997 írta:
Osynho írta:
alex1997 írta:
Bárkinek akinek 40 45 körül szeretne tabletet a.legerősebb legszeb paneles a: Xtab 70dc.


Prestigio Multipad 7.0 Duo Pro jobb. 😉



De a wteq az márka :-)


És mióta? 😂 Átnevezett kínai cuccokat nyomatnak ők is. Ráadásul tn paneles, ami miatt sose venném meg. Aurora II-m van, ips panellal, a monitorom is ips, nem tudnám elviselni a tn képét. Volt nálam Myaudio 808dcc, korrekt masina, de a kijelző a gyengéje. Egy tablet sarkalatos pontja a kijelző, mindenhonnan jól kell látszódnia, rendes kontraszt se árt, fényerő, fekete szín, stb. 😀

FeRR: Ha bevállalod, rendelj Kínából, 110-120 dollárért kapsz egész jó tabot.
0
0
0
0
FeRR avatar
akkor 30-at rászánok, Wayteq-ből milyet tudnátok ajánlani?
0
0
0
0
alex13 avatar
FeRR írta:
Üdv!

Nem igazán találok megfelelő tabletet a számomra, leginkább netezésre, és talán game-re kéne, dual-core-os érdekelne, ami gyors, tehát nem fagy le egy youtube videónál, 25000 forintig.. Esetleg valaki tud ilyet?



25k-ig semmiképp nem találsz, esetleg használtan. :/
0
0
0
0
alex13 avatar
Aki 70-80k-t rászán annak a Nexus 7-es a legjobb választás szerintem.

[LINK]

ASUS Google Nexus 7

https://www.technet.hu/data/cikk/40/9/96/cikk_400996/1.jpg

Tulajdonságok:
- processzor: ARM Cortex A9
- processzor modelltípus: NVIDIA Tegra 3
- Quad processzor órajel (4x): 1,20 GHz
- memória mérete: 1 GB
- kijelző mérete: 17,80 cm (7" )
- érintőképernyő
- felbontás: 1.280 pixel x 800 pixel
- belső memória: 16 GB
-gyorsulásérzékelő, fényérzékelő, giroszkóp,
e-iránytű, GPS, NFC, Hall-érzékelő
-Android 4.1 Jelly Bean
-10 ujjas egyidejű kezelés támogatása
-1,2MP előlapi kamera


Egyéb tulajdonságok:

Face Unlock (feloldás arccal)
Oldja fel táblagépét egy mosollyal. Nem kell bonyolult jelszavakat megjegyezni: csak kapcsolja be táblagépét és nézzen bele a kamerába a gép gyors feloldásához.

Diktálás
Érintse meg a mikrofon ikont a billentyűzeten és máris diktálhatja leveleit, SMS-eit, vagy bármi mást, ahová szöveget kell beírni.

Android Beam
Egyszerűen megoszthatók a névjegyek, webhelyek, alkalmazások, térképek, útitervek és YouTube-videók a közelben lévő más emberekkel. Egyszerűen csak közel kell tartani a két NFC-s Android táblagépet egymáshoz, majd megnyomni a gombot a megosztáshoz.

Android 4.1 szinte szalad rajta 60FPS


Hátrányok:

-hátlapi kamera hiánya
-nem bővíthető
-3G modul hiánya
0
0
0
0
The Emptiness avatar
FeRR írta:
Üdv!

Nem igazán találok megfelelő tabletet a számomra, leginkább netezésre, és talán game-re kéne, dual-core-os érdekelne, ami gyors, tehát nem fagy le egy youtube videónál, 25000 forintig.. Esetleg valaki tud ilyet?



Szerintem enyiért 2 magost nehezen ha talállsz. Én nagyon Wteq fan vagyok mert azok 30 körül adnak ki 2 magos 1.4 ghz-s meg nqgyon szép érintő panesel tableteket. +sok garancia meg ugye megbizhato nek gagyi higy a GPS nagy gyártó a legjobb szerintem. (apámnak is ilyen gps-e van.)
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Osynho írta:
alex1997 írta:
Bárkinek akinek 40 45 körül szeretne tabletet a.legerősebb legszeb paneles a: Xtab 70dc.


Prestigio Multipad 7.0 Duo Pro jobb. 😉



De a wteq az márka :-)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció