Milyen hangkártyát vegyek?

Szerző: NTSC Jani, 2012. May 17., téma
Fórum » Asztali PC
Hangkártya vásárlással kapcsolatos kérdesek jöhetnek ide!
Hozzászólások: 135
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bendeguz avatar
hello melyik add szebb hangot az usb-s vagy a pcie-es hangkártya vagy melyik éri meg jobban? 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Az SI ahogy nézem 7.1-es.
0
0
0
0
GaboC avatar
Asus Xonar DG SI és a sima Xonar DG között mi a különbség? 2,5k-val olcsóbban hozzá tudnák jutni az SI-hez.
0
0
0
0
Bronson avatar
milyen hangrendszer amúgy?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Használt asus xonar DG(X) vagy DS(X).
0
0
0
0
barnav avatar
Milyen hangkártyát ajánlotok 2.1-es hangrendszerhez kb 5-6 ezer körül?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A hangminőséget csak hallani lehet. Néhányan szokták még nézni a frekvenciagörbéket is.
0
0
0
0
no avatar
értem, akkor majd kipróbálom őket, ha lesz rá lehetőségem. egyébként milyen adatokat kell nézni egy fejhallgató esetében, mi határozza meg a hangminőséget?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Ha lehetőség engedi inkább próbáld ki valamelyik boltban a sony-t.
Fejhallgató és fejhallgató között ezek a leg lényegtelenebb adatok.
A sony nem ad ki szebb mélyet csak többet. A Superlux szebb mélyet és magasat. Viszont ez nem zárt. Tehát csak otthonra.
0
0
0
0
no avatar
hmm, nem tudom. nézegettem YT-on bemutatókat és többnyire ajánlani szokták (ahol nem, ott beoltják a bemutatót lol).
Néztem a Superluxot, de teljesítménybeli különbséget nem találtam az 50mm-es membránon (nem tudom miben és milyen mértékben javít a hangzáson) és persze a frekvenciákon kívül.

egyébként ezek a frekvenciák minőségben egy szinten vannak (4–24 000 Hz, 10 – 30,000 Hz), csak az egyik szebb mély, a másik meg szebb magas hangokat ad, nem?

végül azért döntöttem a Sony mellett, mert inkább a basszust preferálom (és a dizájnja is jobban tetszik).
tényleg rossz befektetés lenne ez a füles?
0
0
0
0
Bronson avatar
Caymane : nekem DGX-em van, csak ajánlani tudom. Viszont azt a fülest én sem preferálom... nagyon sok jobb van abban az árkategóriában...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A DG és a DGX között csak a csatlakozó a különbség. Ha jó a pci akkor a DG-t, ha kellene a pci-e (márpedig később fog kelleni), akkor a DGX.
0
0
0
0
no avatar
köszönöm, akkor a DG és a Sony lesz nekem a nyerő páros. 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Fejhallgatóhoz DG-t vagy DGX-et vegyél. Dolby és DTS, csakis optikai vagy coax kábelen megy ki, nem fejhallgatón. De ez is csak akkor kell, ha 5.1-et akarsz kicsikarni az erősítőből játék közben. Mivel filmnél még az alaplapik is támogatják a Dolbyt és DTS-t. Játék közben meg nincs sok különbség köztük.
Fejhallgató meg akkor jó, ha szeretnél egy mélynyomót a fejedre. Ha szeretnél hallani minőségi közepet és magast is akkor inkább Superlux HD 681 EVO.
0
0
0
0
no avatar
lenne egy "egyszerű" kérdésem. DTS vagy Dolby? szeretném fejleszteni a gépem ilyen téren (hangkártya+fejhallgató kombó), de nagyon nem értek hozzá.
laikusként ezeket választottam: ASUS XONAR DSX: DTS miatt. a webshoppon, ahol néztem véleményeket, mindketten előnyként írták be a DTS-t.
Sony MDR-XB600B: írták, hogy jól szól, illetve jó az ár-érték aránya.
esetleg tudtok ajánlani jobbat ebben az árkategóriában?
0
0
0
0
Bronson avatar
Creative soundblaster Play! 5800ft i ponon.
0
0
0
0
matyu20 avatar
Hali valaki tudna ajánlani egy USB-s hangkártyát?
0
0
0
0
Zgamer93 avatar
Én erre gondoltam. Ehhez mit szóltok?

[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD-25k, az alaplapodon van hely még? ha ja akkor ASUS ROG Xonar Phoebus Solo 32k...
0
0
0
0
Zgamer93 avatar
Sziasztok, egy jó hangkártyát tudnátok ajánlani a gépembe? köszi 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
én is azt hittem majd jó lesz arra is... hát nem kiderült hogy nem?! 😆
0
0
0
0
matyosowski avatar
na figyu nem azt mondom hogy szarul szól. SŐT szerintem egy iszonyatosan jó kariról beszélünk, rohadt sok opció nagyon szép hangzás. De gondoltam én így laikus fejjel hogy jó lesz ez felvenni is. De annyira nem a legjobb.....
0
0
0
0
Bronson avatar
én a DGX-el a direct monitoring hiányától eltekintve viszont igen elégedett vagyok, szépen szól azért a pénzért, az alaplapit lealázza így is 😆
0
0
0
0
matyosowski avatar
bronson. nekem a D1 en van és szar az egész. most már sajnálom hogy ezt vettem..... Örülni fogok ha később meg tudok tőle szabadulni....
0
0
0
0
Bronson avatar
+1 az EMU hangkártyának, de egyébként ennyiért ez is bőven megéri, egy haveromnak van, meg van vele elégedve és pont belefér a keretbe! [LINK] én egy Xonar DGX-et vettem annak reményében hogy majd a gitárt is rögzíthetem vele(igaz nem ez volt az első szempont...). viszont az a furcsa hír fogadott hogy nincs rajta dirtect monitoring funkció (alább már ki lett tárgyalva) amit egy alaplapi realtek tud, és nagyon jól jön ha gitározol is a hangkártyán keresztül... szóval speciel studio kártyát keress szerintem!
0
0
0
0
matyosowski avatar
én vettem egy Xonar D1-et hát elég alap. EMU-t vegyél azok jók a felvételre. Audacityvel szórakozik velem, Cubase alatt nem próbáltam mert behalt a progi... Ilyen otthoni felvételes dologra azt írják az EMu1212 az alap de mérföldekkel jobb a többinél. Direkt erre van készítve a hangkártya.
0
0
0
0
stevi avatar
Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani egy hangkártyát? Gitárhoz kéne! max 20K van rá.

Előre is köszönöm!
0
0
0
0
matyosowski avatar
de van sok : ) Ha lehetőséged nyílik inkább DGX-et vegyél jobb végfokkal van szerelve 😃
0
0
0
0
K0WA avatar
Mekkora különbség van az Asus Xonar DG és DGX között hangminőségben?
0
0
0
0
Bronson avatar
Hali! közeljövőben tervezek venni hangkártyát a keret valahol 10 és 15ezer között lenne, nem több... használtan vadászgatok elsősorban PCI-e verziókat mert az alaplapomban a vga lefoglalja mindkét pci slotot ezért csak felette lenne hely... külső is szóba jöhet természetesen ez okból... xonar vagy sound blaster? igazából amire kéne : minőségi zenehallgatás, gitárfelvétel- demózás meg persze filmek, játék... nem vagyok igazán jártas a témában ezért köszönnék meg minden tippet...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Inkább U7. Vagy belső Xonar DG(x)
0
0
0
0
no avatar
sziasztok vélemeny erröl a hang kártyárol


ASUS Xonar U1 Lite
0
0
0
0
matyosowski avatar
sziasztok!

hangkártyát szeretnék venni (Cubas 5 alatt akarom használni). Az kérdésem hogy maximum 10 12 ezer Ft ig milyen hangkarit érdemes megvenni? választ előre is kösz páá
0
0
0
0
theavanger avatar
Valaki tudna ajánlani egy jó külső hangkártyát?
6 ezernél ne legyen drágább.
0
0
0
0
almos avatar
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy hangkártyát zenéléshez? Gitár mellé kellene. 10-15ezer körül.
0
0
0
0
theavanger avatar
gyenesmartin írta:
theavanger írta:
Valaki tudna ajánlani egy jó hangkártyát?
10 ezernél ne legyen drágább.
max. ennyit adok ki érte.
Xonar DS vagy DSX vagy DG vagy DGX. Az x végű pci-e foglalatú. A DS-ben cserélhető az opamp, míg a DG-ben van fejhallgató erősítő.


kösz
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
theavanger írta:
Valaki tudna ajánlani egy jó hangkártyát?
10 ezernél ne legyen drágább.
max. ennyit adok ki érte.
Xonar DS vagy DSX vagy DG vagy DGX. Az x végű pci-e foglalatú. A DS-ben cserélhető az opamp, míg a DG-ben van fejhallgató erősítő.
0
0
0
0
niteforce avatar
theavanger írta:
Valaki tudna ajánlani egy jó hangkártyát?
10 ezernél ne legyen drágább.
max. ennyit adok ki érte.

Asus Xonar DS 10 ezer folott van egy kicsivel de nagyon jo
0
0
0
0
theavanger avatar
Valaki tudna ajánlani egy jó hangkártyát?
10 ezernél ne legyen drágább.
max. ennyit adok ki érte.
0
0
0
0
theavanger avatar
nokiacsabika írta:
theavanger írta:
Mi a különbség egy külső és egy belső hangkártya között?
Úgy értem hogy a mai világban melyiket éri meg jobban?


egy belső soha nem veheti fel a verseny egy külsővel, de egy jó füles+belső egész jó páros
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
theavanger írta:
Mi a különbség egy külső és egy belső hangkártya között?
Úgy értem hogy a mai világban melyiket éri meg jobban?


egy belső soha nem veheti fel a verseny egy külsővel, de egy jó füles+belső egész jó páros
0
0
0
0
theavanger avatar
Mi a különbség egy külső és egy belső hangkártya között?
Úgy értem hogy a mai világban melyiket éri meg jobban?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció