Milyen fej/fülhallgatót/headset-et vegyek?

Szerző: molfer98, 2012. March 10., téma
Fórum » Periféria
Sziasztok én most akarok venni egy fülhallgatót. Ez lenne az: Skullcandy JIB. Vélemények?? :D
Hozzászólások: 1 328
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
hashimoto avatar
H-ECTOR: Akinek meg igazán 5.1/7.1 kell, az úgysem fejessel fog szarakodni. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
bszilvagyi: na ez az, egy Carberus is teljesen megfelelő az átlag felhasználónak, akinek nem kell 5.1/7.1, és spóroltál rajta vagy 40ezret, ami egy kisebb vga ára 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Az a baj, hogy ezzel a két adattal nem lehet sokra menni. Ezt minden fejes tudja. Azt meg nagyon meg lehet hallani, ha veszel egy jobb fejest, 1-2 hónapig használod majd felpróbálsz egy gagyit, vagy egy gamernek mondott csodát, azonnal ledobod a fejedről. A jót könnyű megszokni, de ha már megszoktad, egy rosszabbat utána már nem fogsz tudni felvenni. Még akkor is, amikor megvetted a jót eleinte nem is tűnt annyira jónak.
Fejhallgatót csak is akkor szabad venni drágán, ha előtte kipróbáltad. Boltban kilehet vagy vannak fejhallgató találkozók ott is.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Lehet, hogy anyagban jó, de rohadt ocsmány, és 330k-ért veszel egy normális fülest, meg még sok kacatot.
Nekem bőven elég a 8-24000Hz, 24Ohm is.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Azért vannak fejhallgatók amik majdnem anyag áron mennek.
[LINK]
Csatlakozó 20K egyenként, vezeték szintén 100K fölött (nagyon nagy tisztaságú réz szálak, különleges kialakítással összefonva). Igazi bőr, fa ami egyedi készítésű.
Az már más kérdés, hogy egy átlag embernek aki csak youtubon hallgat zenét, még egy Superlux HD 681 evo is bőven sok.
Nekem is van egy 50K-ba kerülő fejhallgató erősítőm (aminek az alkatrészeit ingyen szereztem minta darabokként, de belekerült volna minimum 40K-ba). Amit kinéztem fejest az meg egy Beyerdynamic DT 770 300ohm.
0
0
0
0
hashimoto avatar
H-ECTOR: Ott is max. Az első 5-6ezer forint a cucc, a többi csak a márka.. 😃
Csak azt nem értem, mi a bánatos francnak kell akkora fejhallgató, hogy a fél arcomat beteríti.. 😃 Nekem egy Philips SHL3065-öm van, tökéletes, a basszus az basszus, a magas az magas. 😃 Cserébe jól is néz ki, és nem 50k.. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
soha nem értettem, hogy mit tudnak az ilyen 50k+ fülesek, amit egy 20ezres nem.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
"Köszi a választ, az áll eddig nálam is az első helyen."

Tudom nem vagyok ideológiailag elég képzett, de ennyiért már kapsz egy HiFi erősítőt (pl. Technics 20-30e között) normális 100w bassreflex hangfalakkal használtan 😀
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
Köszi a választ, az áll eddig nálam is az első helyen.
0
0
0
0
Puffin avatar
flash89: A Logitech G933-at vedd ha ezek közül akarsz választani!!!
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
E közül a 4 közül lenne jó választani, legalábbis ezek tűnnek igazán jónak, ahogy elnézegettem a teszteket.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
Pár hete vettem egy Freestyle FH5401-t csak úgy poénból, 2200 nettó körül volt, USB-s, (árához képest) kiváló a hangzása 😀
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
Sziasztok! A kérdésem a következő lenne:
Szerintetek melyik fejhallgatót lenne érdemes megvenni (zenére, filmre, játékra, stb)?

1: Creative Sound Blaster X H7
2: Logitech G933 Artemis Spectrum Wireless
3: Asus Strix 7.1
4. Razer Man'O'War

Válaszokat előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Sziasztok!

Tegnap bevégeztem a jelenlegi fejhallgatómank mert ráültem, így kénytelen vagyok venni másikat.
A kérdésem: egy fülesnél mennyire számít a 7.1-es surround hangzás? Érdemes emiatt plusz pénzt áldozni rá, vagy annyit nem dob az élményen hogy megérje megvenni? Én mint botfülű, laikus tapasztalnék különbséget?

Kiszemeltem is van: LucidSound LS30 vagy LucidSound LS40

Utóbbival gond hogy Európában -egyenlőre vagy abszolút, nem tudom- nem kapható....
0
0
0
0
no avatar
Szerintetek Razer Electrát vagy Aula Stormot vegyek?
0
0
0
0
Hunork avatar
mareszinho95

Helló!
Ezekhez nem nagyon volt szerencsém, de ehhez igen, és ajánlott kategória. Razer Kraken 7.1 Chroma
Javaslom, hogy nézzél hivatalos szakmai teszteket, videókat. Talán úgy könnyebb a választás, nem sok user használ ilyen headset-eket.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
Sziasztok!
Melyik fülest érdemes megvenni ezek közül vagy van ilyen árban ennél jobb?
Hyper x cloud / Steelseries 9H / Qpad QH-90
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Hunork:

Jómagam is kipróbáltam a fülest,így mondhatom,hogy a saját véleményem:
Nagyon erős basszusa van,ami nekem nagyon tetszett,a mikrofonja is nagyon jó!
A fülön nem kényelmetlen,és jól zár el a külvilágtól.
Abszolút jó választás!
Köszönöm még egyszer a segítséget! 😀
Kellemes ünnepeket!
0
0
0
0
Hunork avatar
Gratulálunk, örülünk! Majd beszámolhat róla, hogy milyen neki a hangzása...stb. És viszont kívánjuk a kellemes ünnepeket!
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Hunork és gyenesmartin:

Köszönöm a nagymértékű segítséget,hatalmas köszönet! 😀
A barátomnak első látásra megtetszett az Asus Cerberus(amit először mondtatok) és nem mondott le róla,így az lett 😀
Kellemes ünnepeket! 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Anonymus1: Létezik mikrofonos kivitelben is HD 681 EVO. HMC 681 EVO-ként.
0
0
0
0
Hunork avatar
Anonymus1: ha szimpla alaplapi hangkártyája van, akkor én bátran ajánlom a sokkal olcsóbb I-BOX X7 -es cuccot. De ma láttam egy nagyon szép Grundig fejest, mikrofonnal 6 ezer pénzért.
Ha viszont kell neki a plusz (bár hangsúlyozom, hogy alaplapi soundcard-hoz teljesen felesleges), akkor Asus Cerberus, A4TECH Bloody gaming headset 7.1, Hama uRage SoundZ Evo, Creative Sound BlasterX H3, vagy a még drágább Razer Kraken headset-eket. Legutolsó szerintem a legjobb, volt alkalmam kipróbálni. Amit használtam (ha csak órákra), az A4Tech, Hama uRage. Mindkettő kifinomult és tiszta hangot adott.
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Sziasztok! 😀 Először is,köszönöm a segítséget,még egyszer,nagyon jól szól a fejhallgató! 😀 Most barátomnak kellene,de egy headset. Gondoltam az ASUS Cerberus Gamer Headset-re,de érdekelne,hogy headsetek terén hasonló árban,van-e még ami szóba jöhet?

Azért csináltam így,mert nem enged 2x egymás után írni hozzászólást 😃

Előző kommentem:
dcsabika,gyenesmartin,Hunork:

Köszönöm a segítségeteket,a Superlux HD 681 EVO lesz! 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Ez esetben a Superlux legyen. Elektronikus zenéhez, meg játékhoz ettől jobb nem igazán van.
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
dcsabika:
Köszönöm a tippet! 😀

Hunork:
Köszönöm az információt! 😀

Kettő között vacilálok:
ASUS Cerberus Gamer Headset és a Superlux HD 681 EVO között.
0
0
0
0
Hunork avatar
Anonymus1
Ismerősömnek az Omnitronic van, nagyon elégedett vele, másik ismerősömnek meg az ASUS Cerberus Gamer Headset van, és ő is elégedett. Nekem I-BOX van, és én is elégedett vagyok. 😃 😉
0
0
0
0
LightLeach avatar
Anonymus1!
Ez esetben a superlux tényleg nagyon jó választás! Viszont az AKG K72-ről sem szabad megfelejtkezni 😀
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
dcsabika:
Játékra,zene hallgatásra(tehát bent szobában),néha-néha zenét is csinálok(elektronikus).
Ezekre kellene.
A nyitottat nem nagyon preferálom,inkább a fél nyitott,mert nem árt,ha kintről is hallok 1-2 dolgot,de a zárttal sincs problémám 😀

gyenesmartin:
Köszönöm az ajánlatokat! 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Igen jobb.
Viszont világosabb hangú, a superluxnál.
0
0
0
0
LightLeach avatar
gyenesmartin!
A térábrázolása is jobb? mert akkor lehet, hogy teszek vele egy próbát!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
inkább nyitott ez már. Hangosabb kifele, mint a superlux.
0
0
0
0
LightLeach avatar
Anonymus1!
Mire kellene? inkább otthonra vagy utcán, esetleg tömegközlekedésen is használnád?
gyenesmartin!
sztem az Omnitronic is félnyitott, már ha a szemem nem csal, de lehet tévedek 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Ha jó a nyitott is akkor Omnitronic SHP 600.
Ha félnyitott, Superlux HD 681 EVO.
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Sziasztok!
Van egy 15k ft-os keretem(2k+ még belefér)fejhallgatóra.
Tudnátok ajánlani nekem?
Az is jó,hogy ha elmondjátok,mire kell figyelni fejhallgató vásárlásakor.
A válaszokat előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
OFF: kipróbáltam többet is, Cerberus, Kraken. És maradtam I-BOX X7 -nél. Mert ha alaplapi hangkártya van, akkor szerintem tök felesleges ekkora kiadás. Természetesen ha van egy megfelelő minőségű hangkari, akkor más a helyzet... (Xonar essence, ROG Xonar Phoebus, Creative Sound Blaster Audigy RX ) OFF
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
bassus16: Egyikkel sem nyúlsz mellé! Nekem 1,5-2 éves a kraken és semmi baja..
0
0
0
0
kistiko07a avatar
bassus16: HyperX Cloud II. Ebben a kategóriában a legjobb minőségileg, hangzásilag és tartós. Mondanám a Krakent is de egy kicsit túl van árazva.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Melyik fejhallgató a jobb játékra?
[LINK]
[img]http://mikrofonos-fejhallgato.arukereso.hu/razer/kraken-pro-p134296855/[/img]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
deadtom:
Elég az alaplapi. Ha okosan akarod, akkor a hangkártyába a hangfal van dugva, és a számítógépház fülhallgató csatijába megy a fejhallgató. A hangkártya vezérlő programjában meg szépen váltogatsz a hangfal és fejhallgató között. Ha minőség is fontos, és az ár/értékarány, akkor én nagyon ajánlom az I-BOX X7 kiadást. Nekem az van, nagyon jó a hangzása, hosszú a vezeték, kényelmes a füles rész, nem szorít. 5000-6000 Ft körül van az ára. Ha többet költenél, akkor nagyon jó az Asus Cerberus is, 14-16k között van az ára. Ennél többet én nem költenék rá, de te tudod...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Fejgallgató egy Audio technika Ath m40 jó lesz.
Hangkártyából az az x-fi elég jónak számít.
0
0
0
0
sudosu avatar
Hali!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:
Keresek egy olyan minőségi fejhallgatót (nem gamer) amely hangzásban nagyon jó. Na ez aztán bő kifejtés volt, szóval: Én inkább a mélyebb hangokat preferálom, sok FLAC minőségű zeném van, ja és zene hallgatásra és játékra is egyiránt jót akarok.
A maximum keret: 50e HUF + hangkártya (abból USB-s kellene)
Szóval én a Sennheiser HD598-at néztem ki magamnak, esetleg tudnátok véleményt mondani?

Hangkártyából pedig a Sound Blaster X-FI HD-t néztem meg. Esetleg Sennheiser-hez stúdió hangkari kell?
😀
Hangkártyára nem nagyon akarok 25-30k-nál többet költeni.
0
0
0
0
LightLeach avatar
GacoC:
Még a fülpárnát se kell leszedned hozzá, csak kihúzod alóla és kész 😃
0
0
0
0
GaboC avatar
dcsabika: Érdekes, kipróbálom majd én is.
0
0
0
0
LightLeach avatar
Sziasztok!
Ma buherálgattam egy kicsit a Superlux HD 681 EVO fejesemet (kicseréltem pl. a fejpántot mert kezdett szétmenni, lazább gumit raktam bele, hogy könnyebben engedje a pántot stb.), de ami igazán érdekes, hogy kiszedtem azt a vastag akusztikai vászon darabot a párna alól csak próba képp... az eredmény valami nagyon komoly, még inkább kinyílt a tere, nem szűri széjjel a hangokat, javaslom, hogy akinek ilyen fülese van az próbálja ki. Nekem már biztosan így marad 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Ha mikrofonos kell: Logitech G430
Miki nélkül: Sennheiser HD 429, Beyerdynamic DTX 910
0
0
0
0
MongooseXD avatar
Sziasztok! Gondoltam a mostani rosszalkodó fülesemet lecserélném egy Razer Kraken-re. Ebben az ársávban van esetleg jobb választás, gondolok itt 15e-22e ft között ? Illetve mik a tapasztalatok hangzás terén a Kraken-el ?
0
0
0
0
LightLeach avatar
Sziasztok!
Van egy Invotone HD2000 fülesem, leginkább utcán, vonaton, buszon használom.. vagyis használnám.. csak sajnos borzalmasan kitágult és már lötyög a fejemen konkrétan. Nincs valakinek valami megoldása erre esetleg?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
BOMB: Az igaz de pl nekem nagyon tetszik ahogy szól. mindent hallok benne jól hallom hogy honnan.
De két egyformán sosem fog szólni semmi. mindegyiknek van egy hangzás világa.
"audio technicát, sennheiser, vagy más ilyen fejest és vesz hozzá egy mikrofont" Ez is teljesen rendben van!
De ügye kinek mi kényelmes. 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció