Milyen processzort vegyek?

2009. February 03., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt processzor de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, sebességet, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az xy játékhoz milyen processzort ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen processzor lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 13 408
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Zeroxx avatar
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy egy gtx 970 kártyához, milyen procit javasoltok? A keretem nem sok rá, max 40 ezer
0
0
0
0
💬 7
Sztrelok avatar
@Zeroxx: Csak a processzorra 40 vagy még ebbe keretbe alaplap is jön?
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Sztrelok: Még ebbe a keretbe jön a lap is :/
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@H-ECTOR: Nem. Csak proci + lap
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@Zeroxx: Mondjuk i5 2500/K 20-ért vagy 3550/50/70/70K 30-ért és egy jobb lap 10-20-ért.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Zeroxx: Szerintem ez a proci meg 20ezer körül valami 1151 -es lap HardverApróról bőven jó hozzá.
[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Zeroxx: Valami 1151 es lap meg intel pentium G4560 17k ért van néha akciósan énis annyiért vettem,csak kikell fogni! És nem is bántam meg!
0
0
0
0
Ferrari avatar
Hali, szeretnék összerakni egy gamer gépet, de nem nagyon vagyok már képben a mai konfigurációkkal. Nézegettem teszteket stb, de nem tudok dönteni hogy egy amd ryzen vagy egy core i5-ös alapú gép lenne jobb választás. Ahogy nézegettem a teszteket, játékok teljesitményében nem nagyon volt mervadó különbség...szóval inkább olyan szempotból lennék kiváncsi hogy időtállóság szempontjából melyik lenne a jobb választás. i5 7600k és Ryzen 5 1600X között gondolkodom amúgy. Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Ferrari: A 6mag 12 szál mindenképpen időtállóbb lesz az 1600X esetében. Mellé valami gyors memóriákat aztán már meg is vagy.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Ferrari: 1600 at kell venni nem 1600x et.és egyik procival sem lősz mellé elhiheted! Az i5 is brutál processor lesz még jópár évig.
0
0
0
0
Floriian avatar
Pacsi. Egyszerű , de gyors kérdés. R5 1600 vagy i5-7500. Időtállóság, teljesítmény szempontjából. De viszont az összes Ryzen tudtommal szórzármentes, így lehet rajta húzni. Melyik lenne a legjobb választás?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Floriian: A kettő közül én az R5-öt venném!
0
0
0
0
no avatar
@Floriian: Ez a ryzen inkább az i5-7600k-val van egy árban, úgy viszont már a 7600k-t választanám, ha esetleg ez a kettő eshetőség van használtpiacon és kb egy árban vannak akkor a ryzen de amúgy 7600k. (Szerintem, persze kinek a pap meg a paplan)
0
0
0
0
bukta2 avatar
Én nem bántam meg a G4560 as pentiumot,gyors és teszi a dolgát ahogy kell! FHD ra tökéletes minden játékhoz!
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@bukta2: És kiröhögi az i3-at is. Vagy épp egyenlőek. Jó dobás volt ez az Intel részéről.
(de azért gondolom, nem ultra beállításokkal tolod a gammákat)
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenki a témában! Egy olyan dologgal fordulnék bárkihez aki itt van, hogy milyen processzort vegyek? Jelenleg egy I5-4570-em van egy H81M-k lapon, illetve 8 giga DDR3 ram. Ezeket szeretném lecserélni, a főbb oka az, hogy már ez a processzor nem tudja kiszolgálni az új videókártyám. (GTX 1070) Otthon vagyok nagyjából a témában de ez kissé megfogott. A gondolataim egy használt 4790k körül illetve egy új i5-7600k körül forogtak, de nem tudok dönteni. Szívesen lépnék az újabb generáció felé, illetve mostmár a DDR4 felé RAM terén, viszont a régi I7 a tesztek alapján egy kicsit erősebb és még olcsóbban is jönnék ki. Összesen az új alaplapra, ramra és processzorra maximum 150-160 ezer forintot költenék. Köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@kingwolf2: Én megvárnám a helyedbe az E3-at mert jelen lesz az intel is mivel az Intel lesz az egyik fő támogatója az expónak és remélhetőleg mondanak is valamit a game show-n az új chippekrőlés utána gondolkodhatsz mire érdemes építeni
De várj meg egy hozzáértőt is hogy ő mit gondol
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@bukta2: ha feltétlen ki akarod használni a keretet, akkor 4790k + z97-es lap + egy minőségibb táp + egy jó procihűtő + a 8gb ram és van egy bika géped
0
0
0
0
Hunork avatar
@kingwolf2: H-Ector jól fogalmazta meg. Ez az egyik út.
Másik: Kabylake vagy az új Ryzen. Mindkettő esetében már előre is lehet tervezni, elég lesz pár évig simán. Érdemes megnézni a Ryzen 1700X-et - A keretben benne vagy, ha elég most 8GB memória. (110k cpu, 25k alaplap, 20k ddr4 8GB)
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Köszi a válaszokat, H-ECTOR verziója így azért tetszik jobban, mert a 4790k-ra már van egy hűtőm ami jó lenne, illetve egy jobb tápom és így azt az árat odatenném még 8 giga ramban és akkor az is sokáig elég lesz! 😀
Persze ha valakinek van még valami gondolata várom szívesen! 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@kingwolf2: Nem látni, milyen a hűtőd, de szinte biztos, hogy a Kaby-ra is jó.
Amúgy itt egy példa:
Intel Core i7-7700 3.60GHz 97k
ASUS B150M PRO GAMING 27k
G.SKILL 8GB Aegis DDR4 2400MHz 22k
Ez így 146k, tehát bőven benne vagy a keretben.
Ha most dupla RAM-ot veszel, akkor 168k lesz a végösszeg. Táp, ház, meg hdd, SSD, és VGA úgyis van.
Ez így akkor egy új és DDR4 rendszer, lehet majd később itt-ott bővíteni.
De csak egy ötlet.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@kingwolf2: Ha alaplapot váltasz azon ne spórolj... tehát kapásból a B1xx ast nem ajánlom jövőre nézve 2xx-3xx at már inkább
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@bukta2: a b350 az am4 foglalat, így azt ne keverjük ide, a 250 meg a 150 között kb semmi különbség nincs, úgyhogy teljesen mindegy
0
0
0
0
Sztrelok avatar
Üdvözletem! Az lenne a kérdésem hogy ha a mostani FX 4100-ast lecserélném egy FX 6350-re akkor az érezhető különbséget hozna? Vagy mindenképp feljebb kéne nézelődnöm? 😀
0
0
0
0
💬 5
gigazte avatar
@Sztrelok: Valamivel biztos több fpsed lenne, és a programramokhoz is jobb lenne valamivel, de ha maradsz ezen a vonalon, és nem szeretnél alaplapot is cserélni, akkor szerintem az FX 8350 jobb választás lenne! Anno én FX 4170-ről váltottam 8350-re, ott érezhető volt a fejlődés! Mondjuk volt szerencsém az alaplapodhoz, és annyira nem voltam elégedett vele! Már az FX 4170 alatt megszenvedett, aztán inkább le is cseréltem! Igaz nekem még az R1.0-ás változat volt!
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@gigazte: Értem. Hát 8350-ek pont ma kerültek fel 27-30-ért ami elgondolkodtató. 😀
0
0
0
0
gaborw avatar
@Sztrelok: 4.6-környékére húzva, teljesen jó!
0
0
0
0
hashimoto avatar
@gaborw: Nekem is 4.6-on megy, csak nekem 8350-em van 😃
0
0
0
0
gaborw avatar
@hashimoto: Én is arra gondoltam! Nekem is az volt Ryzen előtt! 😉
0
0
0
0
DarkC0re avatar
Hali srácok. Tanácsot szeretnék kérni. Nem tudom el dönteni hogy milyen procit vegyek a gépembe. Erre gondoltam Intel i7-4790K vagy Intel i7-4790. Mi a véleményetek? A másik meg a bios verzió. A mostani bios verzióm az P2.10. A Intel i7-4790K procihoz pedig pont P2.10 kell. Tehát, ha P2.10 a bios verzióm akkor jónak kellene lennie?
0
0
0
0
💬 9
AttiS avatar
@DarkC0re: Szia, eloszor is ha P2.10est ker es neked az van akkor miert ne lenne jo? 😃 Másodszor, szerény véleményem szerint nem sok értelme van azt a procit lecserélni egy 4790/K-ra.A helyedben ha annyira valtaninakarsz akkor egy platformot cserelnek, foleg ugy hogy B85os lapod van nem is ertem minek bele a K-s processzor teljesen felesleges.Min. Z97 kellett volna.De a kérdésre megis valami lenyegi valaszt tudjak adni akkor én a sima 4790-et vennem.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@AttiS: Értem. Tiztában vagyok vele hogy az alaplapom nem alkalmas húzásra. Azért gondoltam K-ra mert erősebb a simától. A sima az 3,6Ghz, a k-s pedig 4,0 Ghz nem tudom mennyire lenne érezhető. Azért akarok procit cserélni mert van hogy 100% on Döcög a mostani, és hát elég kellemetlen tud lenni... Tehát ha sima 4790 et vennék akkor dobna valamit a teljesítményen szerinted?
0
0
0
0
AttiS avatar
@DarkC0re: Ott adhat pluszt ahol az i5 elfekszik a csak 4magjaval.Gondolok itt mafia 3, watch dogs2 ,gta 5.stb...Ha mindenkeppen venni akarsz én a simát ajanlom.Egyebkent a K nélküli is 4.GHz-n megy turboval.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@AttiS: Akkor a simát veszem 😀 Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
xsebix avatar
@DarkC0re: En a K-t vennem a helyedben meg, ha nem is tuningos a lapod akkor is eleve 4ghz es 4.4ghz-ig turbozik szerintem ennel nem kell tobb, viszont a sima 3.6ghz az nekem azert szurna a szemem.. 😀 Amugy en pont egy olyan procirol ami neked van i5 4690k valtottam i7 4790k-ra es eg es fold a kulonbseg a 4690k a gtx980ti-t se hajtotta ki pl BF1-ben 60%on ment a cpu meg 100%on es droppolt/be akadt neha, de van tobb jatek is ahol jot tett az I7... Szoval en valtanek siman I7-re ha a helyedben lennek es van ra lehetoseg, de ha kis plusszt hozza tudnal tenni azert csak jobb lenne a K-s , nekem pl Z-s lapom van es megse huztam rajta mert egyszeruen nincs ra szukseg...😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@AttiS: a 4790k-nak meg 4.4 a turbója
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@AttiS: Tudom hogy nem ide tartozik. De a rendszert újra rakjam csere után szerintetek?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@DarkC0re: ha minden rendben van, stabil a rendszer, akkor nem szükséges
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@H-ECTOR: Most raktam újra kb 1 hónapja azért kérdezem. De örülök hogy nem kell újra raknom megint.
0
0
0
0
Marel avatar
Hello! Milyen proci hűtőt tudtok ajánlani egy i7 4770-hez? Most a gyári hűtő van rajta, de komolyabb játéknál már melegszik rendesen. Ha esetleg vÍzhűtás lenne milyen ártól lenne már olyan ami nem annyira hangos? Gépház Cooler Master Cm Force 500.
0
0
0
0
💬 6
BenjaminHun avatar
@Marel: szerintem Be Quiet! Shadow Rock Slim nekem nagyon be vált!
0
0
0
0
Marel avatar
@BenjaminHun: Láttom neked is 4770k-d van, komoly használat mellet miylen hőmársákleten van?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Marel: Hát 50-60 fok közt van Rainbow six siege alatt.
0
0
0
0
AttiS avatar
@Marel: Igy hogy nem neztem utana haznak kapásból egy hyper tx3 evo-t vagy 212-t javaslok.Bele kell hogy ferjen.Alap hűtővel persze hogy melegszik, anno ezeket ezert is delideltek mivel borzasztóan ontották a hot a K-s testvéreivel egyutt.
0
0
0
0
Marel avatar
@AttiS: Ha nem húzom akkor egyáltalán nem éri meg a vízhűtés?
0
0
0
0
no avatar
@Marel: Cooler Master Hyper 103, nekem teljesen jó, bejött. 😀 Ha nem húzod nem éri meg a vízhűtés, szerintem semmiképp. Akkor se biztosan.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
Sziasztok. Processor cserén gondolkozom. Az alaplapom egy asrock B85 pro4, és egy Intel i7-4790K procira gondoltam. Vélemények? Tudom hogy az alaplapom nem alkalmas proci tuningolásra. De a k-s alapból erősebb mint a alap.
0
0
0
0
💬 6
Puffin avatar
@DarkC0re: Elég lesz az tuning nélkül is
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Puffin: Gondolod hogy az alaplapom el fog bírni egy ilyen kaliberű procit?
0
0
0
0
Puffin avatar
@DarkC0re: Kellő hűtéssel menni fog.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Puffin: Mostani hűtőm-re mit mondasz? Cooler master hyper 103.
0
0
0
0
Puffin avatar
@DarkC0re: Elvileg elég. Beteszed lepróbálod és kiderül.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Puffin: Rendben. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Sziasztok !
Egy jövőbeli fejlesztés miatt írok ide.
1155-ös foglalatú alaplappal rendelkezem. Jelenleg FHD-ban játszom ,de tervezek 1440p-re váltani 1 éven belül. Nyár vége,ősz felé szeretnék procit váltani és a következő 2 között gondolkodom :
1. I7 2600k
2. I7 2700k
Kettő közül melyik megbízhatóbb,melyik van jobban összerakva (ez komoly kérdés mert tudtommal a régebbi generációknál minőségibb anyagokat használtak mint a mai kaby lake szériánál mikor még a tartósság is fő szempont volt )? Melyiket éri meg hosszabb távra venni ? 4.5 GHZ-es OC lenne a cél bármelyiket is válasszam (hűtésről Noctua NH-D14 gondoskodna szóval azzal nem lesz gond ). A másik fő szempont. Kettő közül melyik tudná kihajtani egy GTX 1070-et (nem referencia hanem pld EVGA,MSI,Gigabyte G1) bottleneck nélkül ? 8 thread már szinte alap lesz a jövő éveket nézve , épp ezért szeretnék fejleszteni.
Valamint a felsorolt 2 proci egy gtx 1070-el párosítva 1080p-ben nem fogná vissza a kártyát OC mellett?
0
0
0
0
💬 6
Manyik75 avatar
@V1VOnX: Nem hiszem hogy gond lenne valamelyikkel is.

Azok a procik még bőven jók a mostani csúcs VGA-k hoz is.

A Batlefield 1 az egyik olyan játék ami használ már 6 vagy több szálat is.
Ha oda elég akkor szerintem bárhová.
Megjegyzem az én I7-em BF1-ben 64 fős szerveren, az én VGA-m mellett FullHD ultra DX12-ben olyan 65-75%-on dolgozik.

[url]https://www.youtube.com/results?sp=SADqAwA%253D&q=i7+2600k+gtx+1070[/url]

Itt az én videom:
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Manyik75: Egyéb válaszokat is elfogadok másoktól , több véleményt szeretnék 😀
@Manyik75
Köszönöm a hozzászólásodat ! Nagyra értékelem ! 😀
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Lényegében különbség nincs a két proci között, sokan mai napig 2600k-t használnak. Intelnél nincs olyan, hogy minőségibb anyagok használata, paszta az egy dolog, rossz Intel proci ritka mint a fehér holló, ha meg valami hibás az egyből kiderül, de ami tesztelés pillanatában hibátlan, akkor meg is őszülhetsz mellette.

Hogy egy 2600k-val mennyi ideig lehet ellenni azt nem tudom.

Ha videókat nézel róla sokkal gyorsabban és konkrétabb válaszokat kapsz ezzel kapcsolatban.

[LINK]
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@LordSzalko: Köszönöm a választ. Igazából külföldi Youtuberektől hallottam,hogy a mai Kaby Lakeket szarabb anyagokból rakták össze mint a régi Sandy Bridgeket,paszta az meg főleg silány lett . De igazából ebből csak a pasztát lehet bebizonyítani a többinek nem tudom mennyi igazságalapja van.
0
0
0
0
Marel avatar
@V1VOnX: A proci teljesítménnyel valószínűleg nem lesz gond, de ugye 2.generációsak, így 1333mhz ram megy mellé, ami szerintem kevés lesz a jövőben 2K mellett.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Marel: 1600-at is bírják tudtommal , csak alaplap beállításokon kell változtatni. Sőt , 2133-t is bírják oc-val x volton.
0
0
0
0
kailee avatar
Hali egy ryzen 5 1600x -es hez keresek processzorhűtőt
gép adat:
https://gepigeny.hu/user/kailee/eszkozok/225423

2 ház van kinézve be quiet pure base 600 window és egy nzxt s340
2 hűtő között vacillálok be quiet pure rock vagy a slim változata.

elméletileg befér a nagyobb is de elég szűkösnek néztem. ti mit ajánlatok

előre is köszi.
0
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@kailee: Szia, alapból lebeszélnélek az R5 1600x ről ahogy engem os lebeszéltek.
Nemrégiben ástam bele énis magam ebbe a dologba mert ugye tegnap rendeltem meg a solar nevű gépem nél lévő összes cuccot.
Így ahogy mások is fogják,énis inkább a sima R5 1600 at ajánlom, és nekemis azt mondták a hozzáértők hogy ahhoz jár gyárilag hűtő és akár azzal is fel lehet húzni az 1600x szintjére,de a te döntésed természetesen!
0
0
0
0
kailee avatar
@bukta2: túlzottan nem vagyok az a típus aki a gyártól fentebb húzza a dolgokat. de én kifejezetten ezt választottam. tudom hogy a simát is fel lehet húzni ennek a szintjére. De az még csak ezen a szinten lesz. mivel hosszútávra tervezek nem szándékszom a kezdetektől húzottan járatni a gépet, mert akkor elég hamar kidőlne. a simához tudom jár hűtő, jó lenne ha ezekhez is adnának, de nem így van sajna.

Szóval vissza térve. Kérdés továbbra is a 2 hűtő közül amit írtam melyik lenne alkalmas az adott házba a procihoz,vagy van e még alkalmas hűtő, ami halk és jól hűt és belefér a házba.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@kailee: ha az 1600x-et veszed, akkor is ugyanúgy húzottan használod, csak akkor a gyártósor intézte el neked plusz pénzért, és még hűtőt se kapsz rá. tovább az X-eset se lehet húzni mint az X nélkülit
itt is szépen meggyőzték a leendő vásárlót, ha nekünk nem hiszel: [LINK]
0
0
0
0
gaborw avatar
@kailee: Szia! Vagy esetleg ARCTIC COOLING Freezer 13 CO tudom ajánlani! 1800X-et használok vele! Teljesen kompatibilis az Am4-es foglalattal! Képeket látsz az adatlapomon.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Egy i5-7600k meddig lesz kb elég játékokra?
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@Viktorinho: Hát még sokáig sztem. Ma még FHD re az én procim is bőven elég ahogy elnézem a teszteket, azért vettem Intel Pentium g4560 ast mert olyan foglalattal rendelkezik mint a i7 7700 mert később ha nem lesz elég akkor majd váltok rá.
Csak legyen mellette egy erős kártya is én most azt keresek szemezgetek nagyon az Asus strix RX 580 8gb-al de 89k alatt nem találok. Lehet várok még vele kicsit.
0
0
0
0
ervin2222 avatar
Jelenlegi AMD Athlon X4 760K szeretném lecserélni valami jobbra. Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 alaplom van.

A keret ~60ezer Valaki tudna adni tippeket esetleg?
0
0
0
0
💬 3
hashimoto avatar
@ervin2222: Egy x4 880K esetleg.
0
0
0
0
ervin2222 avatar
@hashimoto: Mennyivel jobb ez mint az előző? Megéri megvenni, vagy inkább gyüjtsek még egy kicsit és vegyek egy új lapot fm3-as foglalattal ahol nagyobb a választék?
0
0
0
0
no avatar
@ervin2222: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
ervin2222 avatar
@HunSanyiX: A keret a proci, esetleg még a lap. Ramom már van.
0
0
0
0
zsolo avatar
gtx 1060-hoz melyik cpu lenne jobb? i5 6600K vagy ryzen 1500X ?
0
0
0
0
💬 1
Andris18 avatar
@zsolo: Az általam leírtak személyes véleményem. Nem alapozom semmilyen objektív adatra. Szerintem inkább intel-re tervezték eddig a játékokat és szerintem megéri az az i5 6600K.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1So6mT2Ov3w[/youtube

[url]http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-6600K-vs-AMD-Ryzen-5-1500X/3503vs3921[/url]
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Sziasztok!
Egy I7-7700K-hoz tudnátok ajánlani olyan vízhűtést ami elfér egy Zalman Z3 Plus házban, egy Asus R9 390 videókártya mellett? Eddig amiket néztem:
Corsair Hydro Series H75
Enermax Liqmax II 120
Ezek mennyire férnének el a házban, szerintetek?
Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Arnybiro: Sima 120mm-es radik bármelyikében gondolkodhatsz mert a hátsó nyílásra rá tudod szerelni.

240mm-es is szóba jöhet de nem tudom mennyi magasság van az alaplap meg a tető között. Ennek hiányában érdemesebb a sima 120-as.
0
0
0
0
Floriian avatar
Köszönöm., Akkor 7500 lesz.
0
0
0
0
💬 1
tomeek1 avatar
@Floriian: Én tegnap rendeltem meg ezt az i5-7500 procit, hozzá egy Gigabyte B250M-D3H alaplapot.
0
0
0
0
Floriian avatar
Srácok, most akkora anomáliába vagyok, hogy kész 😃 Nem tudom, hogy kéne nekem a húzás, mert elég sokat programozok és webeket készítek. Elég lesz nekem a sima 7500, vagy jobb választás lenne a 7600K ilyen szempontból? Persze még játszanék is mellete.
0
0
0
0
💬 1
csuz-li avatar
@Floriian: Programozáshoz, mármint weboldalak készítéséhez mindegy, milyen processzorod van. Oda sok memória kell, hogy mindent egyszerre meg tudj nyitni, meg egy olyan VGA, ami képes lekezelni két, vagy három FHD-s monitort, ami szintén nem nagy durranás, ahhoz még egy 630 GT is elég például.
Amihez jó gép kell, az a játék. Ha csak néha játszol, és nem érdekel az fps huszárkodás, akkor FHD-ban bőven elég egy sima i5 + egy 1060, vagy rx 480/580
0
0
0
0
csuz-li avatar
ddkk22: Én nem tartom elvetemült dolognak megvenni a K-s processzort akkor sem, ha nem akarom húzni, de csak akkor, ha jó árban van (épp akciós, stb.) és megér annyit az a pici plusz teljesítmény, amennyivel drágább. (A K-s procik amúgy is komolyabb ellenőrzésen mennek át, jobb a minőségük). Olyat is láttam már, hogy akció miatt olcsóbb volt a K, mint a sima. Na ilyenkor nem kell gondolkodni, hogy melyiket veszi az ember. mindettől függetlenül, ha nem húzod, jó hozzá a H-s lap is.
De alapból tényleg nem éri meg, a sima is elég bármire. Jelenleg nem nagyon tudok olyat elképzelni, amihez most, vagy a belátható jövőben kevés lenne a sima 7700.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
bár ha később húznád, inkább most vegyél k-sat b-s lappal, aztán olcsóbb beruházni egy tuning lapba mint egy másik prociba
0
0
0
0
Hunork avatar
ddkk22:
Tök egyszerű: ha K-s procit akarsz, akkor muszáj a Z-s lap. Ha meg nem veszel Z-s lapot, akkor egyértelmű, hogy nem K-.s procit veszel. És ennyi. 😀
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Hunork: Nem kötelező a Z-s lap. Ott csak egyszerűbb húzni a procit, de nem csak Z-s lapon lehet vagy X-en.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Ha nem akarod húzni,akkor felesleges a K-s verzió... az a pár 100mhz nem dob olyan sokat szerintem.

0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy tervezek venni egy MSI H270 GAMING M3 lapot, abba pedig egy i7 7700 prcit, de azon gondolkodom hogy érdemesebb lenne-e a k-s verziót venni, a magasabb órajel miatt? Húzni nem akarom, ezért nem akarok Z-s lapot venni.
0
0
0
0
Andris18 avatar
gab9999

Jó proci én is amelett vagyok hogy nem lenne baj ha a sima helyett az i5-7600K-t vennéd meg. (félreértés ne essék a sima is nagyon szuper csak szerintem megéri az a "K" még 7000-ért és ha később majd gondolsz egyet akkor tuningolhatod is. De alapvetően a magasabb órajel miatt mondom.

A videókártya amit kiszemeltél pont olyanom van, az is egy jó választás (nekem a proci kicsit visszafogja, de neked hozza majd az elvárt teljesítményt) 😀
0
0
0
0
Hofiramsay avatar
msi rx 480 gaming x 8gb -os van tervbe
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
gab99996
hello, sziasztok _D
lenne egy kérdésem ,
az i5 7600-on gondolkodom mint proci szerintetek jó választás lenne?


Az árkategóriáját nézve, igen. De ez függ attól is hogy milyen videókártyát tervezel mellé rakni. Mondjuk ha még szánnál rá +7000 forintot akkor a "K" változatot ajánlanám.
0
0
0
0
Hofiramsay avatar
hello, sziasztok _D
lenne egy kérdésem ,
az i5 7600-on gondolkodom mint proci szerintetek jó választás lenne?
0
0
0
0
Andris18 avatar
ohh 😲
ma is tanultam valamit 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
3 ventivel rálóg a memóriákra, de a normál magasságúak simán elférnek alatta.
Csak ilyen sz.r képet találtam...
https://i.imgur.com/6tJOugq.jpg

Jobboldali veti nélkül pedig mehetnek a magas hűtőbordásak is.
https://i.imgur.com/F4uSuLZ.jpg
0
0
0
0
Andris18 avatar
Nem a ház oldalafala miatt hanem a ramok miatt kérdeztem hogy nem ütözik-e bele , úgy hosszábban ha érted mit makogok itt össze-vissza 😂
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Deepcool Tesseract házban használtam, abba például belefér. Pedig mondhatni csak egy filléres ház...
0
0
0
0
Andris18 avatar
MrJesus: elhiszem én hogy jó , jó a noctua nh-d15 is (most nem az árra szeretnék koncentrálni) de hogy fér ez (zert infinity free flow+) be bárhova? 😃DD
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy 8 ezerért a Zert Infinity Free Flow+ a(z egyik) legjobb vétel.
[LINK]

Hyper 103-mat cseréltem erre, gondolom nem kell taglalnom, hogy mennyivel hatékonyabb.
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
Ebben a 10-12 ezres árkategóriában nagyon ajánlom még a ARCTIC Freezer Xtreme Rev. 2-t. Ebben az árkategóriában szerintem az egyik legjobb választás, ha igen jó hűtést szeretnél a processzornak. (Ez akkor is megmutatkozik ha a gépházban alapból kevés ventilátorod van). Robosztus egy darab, de a hűtés maximimális.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
galaxi:
Nem tudom a kereted mennyi volt az új hűtőre, de én még kipótoltam volna és egy ilyet rendeletem volna.:[LINK]

A házadba befért volna, és cserébe fix hogy még halkabb és hatékonyabb lenne mint az általad választott. Ha viszont ez nem fért volna be a pénzügyi keretbe, akkor nem szóltam.
0
0
0
0
galaxi avatar
Andris18, HakuDragon:

Köszönöm a válaszotokat. Andris neked meg az ajánlásokat. Most szétszedtem a gépházat a proci hűtő normálisan rajta van, szóval rendeltem egy új hűtőt. [LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
galaxi:
Amit linkelt Andris18 fórumtárs hűtőket jók. Nekem EVO változat van, de Noctua ventilátorral.(A mostani procimhoz a gyári légkavarója is jó lenne, de még akkor tettem rá mikor a q9550-est hűtötte a hűtő ami 3,83 GHz-en ment.)
Igaz ha most venném a hűtőt lehet az X verziót venném, mert nagyobb a légszállítása, de az EVO sem rossz hűtő.A húzott 9550-est sem engedte 60 fok fölé akármivel volt terhelve.
0
0
0
0
Andris18 avatar
galaxi nekem pont i5-4590-esem van, mondjuk az Andromédáva nem játszottam öt órát.

2 évig gyári hűtőpaszta (hőközlőpaszta volt) a procin és rajta egy deepcool gammax 300 meg elöl egy kicsi 12mm venti (gyári) hátül pedig egy 12mm bequiet venti, a szellőzés borzalmas volt. De nem ment 100 fokig a proci, szerintem max 65-70 lehetett de nem nagyon mértem.

Most egy olyan házzal (corsair 450d) amiben elöl két 140mm-es hátul egy 120mm-es corsair venti van és jelentősen jobban szellőzik, valamint újrakenve van egy arctic mx-4 pasztával játékok közben max 60 fokig megy. Ugyanaz a Deepcool gammax 300 hűti.

Ezek vannak nekem én ezt tudom ajánlani:
[LINK]
[LINK]

itt még ezeket szokták ajánlani: nem tudom jók e az 1150-es foglalatra!!!
[LINK]
[LINK]

Spoiler!
kb ugyanolyan erős gépünk van
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nagy kihasználtság mellett elképzelhető, hogy a gyári hűtés már nem szolgálja ki megfelelően a procit.
Én elsőre vettem egy nagy hűtőt. (Egyrészt mert esztétikusabban hat mint a gyári, másrészt meg használtan vettem a CPU-t és lényegében OEM volt)
0
0
0
0
galaxi avatar
Sziasztok,

Bár nem a megfelelő topicban vagyok szerintem, de nem tudom pontosan, hogy hova kéne írni ezzel a problémával.
Lényegében egy i5 4590esem van amin még a gyári hűtő van. A mai nap folyamán egy 5 órát játszottam egyhuzamban az Andromédával és azt vettem észre, hogy a proci felmelegedett és csak a gépházon éreztem, hogy valami nem stimmel. Megnéztem, hogy mi a helyzet a hőmérséklettel és azt írta, hogy 100 ( 😲 ? ) fok környékén van... Nem tudom, hogy ez pontos érték volt-e de valóban eléggé fűtött a processzor annak ellenére, hogy egy olyan gépházban van amiben még beépített ventik is vannak... Nem tudom, hogy a program nem működik-e jól amit letöltöttem vagy tényleg a gyári hűtőt kéne most azonnal lecserélni.
Valaki esetleg mondana egy véleményt aki esetleg tapasztalt hasonlót vagy hasonló procival rendelkezik? Milyen hűtőt ajánlotok ha azt kell cserélni?

Köszi
0
0
0
0
Janko95 avatar
zelcsi, ddkk22

No sebaj, pár hónapot csak kibír így, stabil 60 FPS helyett kibírok 30-40-et is addig. 😀
0
0
0
0
norbertoo avatar
Szevasztok szerintetek az i7 6700 jó proci ?
0
0
0
0
zelcsi avatar
sajnos igen, kevesebb lesz az fps játékokban mert nem fog a vga 100%-osan menni!
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Azure
Nem bírja kihajtani a kártyát, így nem tudja a kártya a valós teljesítményét nyújtani, és kevesebb lesz az fps.
0
0
0
0
Janko95 avatar
zelcsi

FPS ügyileg nagyon le fogja húzni? Vagy milyen egyéb rossz hatásai lehetnek még?
0
0
0
0
zelcsi avatar
szerintem kicsit kevés hozzá!
0
0
0
0
Janko95 avatar
Srácok!

Szerintetek a CPU-m elbírja az új RX 470-esem? 😀

https://gepigeny.hu/user/azure/eszkozok/195858
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Z170-enben húzható a K-s proci míg H270-enben nem hiszem. Ha K-s procit tervezel egyértelműen Z170, vagy Z270 lap illik alá.
0
0
0
0
bassus16 avatar
a z170 jobb mint a h270?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Persze, jó lenne, de ilyen árban én inkább Z170-es deszkát vennék.
[LINK]
0
0
0
0
bassus16 avatar
i7 6700 alá jó lenne?
[LINK]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció