Milyen processzort vegyek?

2009. February 03., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt processzor de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, sebességet, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az xy játékhoz milyen processzort ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen processzor lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 13 408
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Rottweiler avatar
Rhymrain írta:
Nem vagyok rosszba az Amd procikall de ha már proci akkor nekem az Intel többet mond 😀 dehát izlésről nem lehet vitatkozni.

volt már AMD-d is meg Inteled is?
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Nem vagyok rosszba az Amd procikall de ha már proci akkor nekem az Intel többet mond 😀 dehát izlésről nem lehet vitatkozni.
0
0
0
0
dave500 avatar
Leheth én is amd-t veszek még nemtom!😃
0
0
0
0
no avatar
nekem is AMD procim van😜 volt itthon 2 számítógép eladtam őket mert már gyengék voltak és megnéztem h amd procival és ati kártyával milyen a világ... hát eddig nem csalódtam😆
0
0
0
0
Chili avatar
Szerintem ha van keretetek rá és hosszú távra is gondoltok akkor 4 magost vegyetek nekem q6600 van és kiváló!Egy jó darabig a teljes erejét nem fogja kihasználni még semmi!
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem! De olyat ne is vegyél! Rossz vga! Nem éri meg egyáltalán megvenni!
Ha ennyire olcsón akarsz akkor is legalább egy HD3650!
0
0
0
0
i_adrian avatar
Rhymrain írta:
Tudom hogy elég költséges de más variáció nincs erre.


köszi mindent minden segítségedet!
kérdeznék még vmit: nvidia geforce 6200 agp jó abba az alaplapba amit mondtál?
0
0
0
0
Rottweiler avatar
Rhymrain írta:
RottWeiler:
az Amd X4 9550 Szinte felesleges mert a játék nem nagyon tudja még kihasználni a 4magot.
az e7400 bőven elég és még futni is fognak rajta a játékok szinte maximálisan főleg ha még van mellete egy erős vga és ram.

azt valamennyire én is tudtam hogy nem tudják kihasználni, de az a cucc ezekkel a procikkal hogy az intel még drágább mint az amd pedig az amd 4, az intel 2 magos(emlékeztetőnek: amd x4 9550 2.2ghz / intel e7700 2.8ghz) akkor nem éri meg jobban az amd-t venni?
0
0
0
0
dave500 avatar
😆 Oké😃 De ez még nem biztos mer nem most veszem! Úgyhogy sztem ez változni fog!
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Ne idegesits fel 😆 ugyanolyan géped lessz mint nekem 😆 😀 Kezet foghatunk 😃
0
0
0
0
dave500 avatar
Én majd ezt a gépet veszem😀
CPU:Intel Core 2 Duo E5200 2.5 GHz
VGA: Ati Radeon HD 4670 GDDR3 1GB
RAM:2GB DDR2 800Mhz
Alaplap: Még nemtom.
Ház:azt se😆
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Tudom hogy elég költséges de más variáció nincs erre.
0
0
0
0
Rhymrain avatar
i_adrian:Az lenne a legjobb ha minnél elöbb új alaplapot vásárolnál mert a tovább gépfejlesztésben nagy hátrányt fog okozni..
Gigabyte Ga-945GCM-S2L ez egy elég jó kis alaplap kb 10 rongy és támogatja a Dual core,Core 2 Duo processorokat .
4GB-ig bővitheted a memoriát és DDR2 667-mhzig
jah és PCI-Express van benne nem pedig Agp.
ehez még 15.ér veszel egy Dual Core E1500 2.2Ghz
1 vagy 2GB DDR2 667-es Ramot, ami ugy 6000ft
és ha még majd gyüjtessz akkor 23.000-ért egy Radeon 4670-ent és máris elég szépen tutsz játszani a gépeden.😀
0
0
0
0
i_adrian avatar
Alaplap tulajdonságai
Alaplap azonosítója 01/18/2003-VT8366-8233-MS8137CC-00
Alaplap neve Matsonic MS8137C(+)

Front Side Bus tulajdonságai
Busz típusa DEC Alpha EV6
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 100 MHz (DDR)
Effektív órajel 200 MHz
Sávszélesség 1600 MB/mp

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa DDR SDRAM
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 100 MHz (DDR)
Effektív órajel 200 MHz
Sávszélesség 1600 MB/mp

Lapkakészlet busz tulajdonságai
Busz típusa VIA V-Link
Busz szélessége 8 bit
Valódi órajel 67 MHz (QDR)
Effektív órajel 267 MHz
Sávszélesség 267 MB/mp

Alaplap fizikai információk
CPU foglalatok 1
Bővítőhelyek 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR
RAM foglalatok 4 DIMM
Integrált eszközök Audio
Fizikai formátum ATX
Alaplapi lapkakészlet KT266(A)

Alaplap gyártó
Cégnév Matsonic, Inc.
Termék információ http://www.matsonic.com/new/product_intel.htm
BIOS letöltés http://www.matsonic.com/new/download_intel.htm


itt van
0
0
0
0
dave500 avatar
Rhymrain: Szerk gombot használd!
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Esetleg ha letudnád írni az alaplapodnak a tulajdonságait többet tudnék segíteni.
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Hát az a helyzet hogy ha jól tudom a te alaplapod nem támogatja még az Am2-es procit sem.szoval ez azt jelenti hogy olyan Amd.procit kell venned amit már ha jol tudom nem gyártanak szoval használtan kéne beszerezned.
0
0
0
0
i_adrian avatar
az amd től mit ajánlasz?
0
0
0
0
i_adrian avatar
akkor tudál nekem olyan procit mondani ami támogatja ezt az alaplapot?
és ezis olyan 15000 körül legyen kössz
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Sőt ha jól tudom a te alaplapod az Amd processorokat támogatja.Az lenne a legjobb hogy ha vennél egy uj alaplapot.már 10 rongyért tudsz olyat venni ami támogatja akár az Intel Quad Core procikat.és utána veszel bele egy E5200-őt.ennyit tudok segiteni 😕
0
0
0
0
Rhymrain avatar
adrian:szerintem a Matsonic MS8137C(+) alaplapod nem támogatja a dual-core processorokat.
😕
0
0
0
0
Rhymrain avatar
RottWeiler:
az Amd X4 9550 Szinte felesleges mert a játék nem nagyon tudja még kihasználni a 4magot.
az e7400 bőven elég és még futni is fognak rajta a játékok szinte maximálisan főleg ha még van mellete egy erős vga és ram.
0
0
0
0
i_adrian avatar
és Rhymrain, szerinted jó nenne az alap lapomhoz?
ilyen az alaplapom: Matsonic MS8137C(+)
0
0
0
0
Rottweiler avatar
hello. proci kéne mindenre de inkább játékra. amd x4 9550 és az intel e7400 2.8 Ghz között variálok. melyik a jobb teljesítményben és árban összegezve?
0
0
0
0
i_adrian avatar
Rhymrain írta:
Az E5200 nagyon jó választás de az inkább 20 körül van amiota felszökkentek a cpu árak 😢 de szerintem megér 20-az mert nagyon jó kis proci de már 17 körül kapsz E2180 és E2200 ezek is elégjók de az 5200-es lenne a legjobb választás szerintem 😀😀

köszi hogy segítettél😃
0
0
0
0
Bazsa94 avatar
az e5200as proci nagyon jó,nekem is volt 3 hónapig.mindent visz😀
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Az E5200 nagyon jó választás de az inkább 20 körül van amiota felszökkentek a cpu árak 😢 de szerintem megér 20-az mert nagyon jó kis proci de már 17 körül kapsz E2180 és E2200 ezek is elégjók de az 5200-es lenne a legjobb választás szerintem 😀😀
0
0
0
0
i_adrian avatar
hello mostanába szeretnék új procit venni.
játékhoz kéne és ilyen re gondoltam: Intel Core 2 Duo E5200 2.5 GHz Socket . ti milyet ajánlotok és olyan 15000 ft körüli legyen kb
előre is köszi
0
0
0
0
no avatar
Igaz, dave, csak ő konkrétan az AM2-t írta, így én csak arra gondoltam! 😀
0
0
0
0
dave500 avatar
Értem én..........😃 Oké!
0
0
0
0
MoonW avatar
dave500: lehetőleg minél kevesebb linkkel oldjuk meg.
0
0
0
0
dave500 avatar
De megéri......😃 nincs mit😀
0
0
0
0
mtrelax avatar
Köszönöm szépen! na akkor kezdhetek gyűjtögetni😃 zsebbenyúlós kicsit z a Phenom II de hát ez van...
0
0
0
0
dave500 avatar
Mindegy, csak ha am-es foglalatba teszel am2+ procit akkor Hypertransport busz vissza fog esni, de ez az órajelet nem változtatja, lényegében egy picit lassabb, de szerintem így is nagyon jó!
0
0
0
0
mtrelax avatar
Köszi! de ez (AMD Phenom II 940 AM2+ BOX Black Edition) most AM2+ vagy AM2?? van valami különbség?
0
0
0
0
mtrelax avatar
akkor jól gondoltam, érdemes egy ilyenre pénzt kiadni??
0
0
0
0
no avatar
AMD Athlon 64 X2 6000+
0
0
0
0
mtrelax avatar
valaki megtudná nekem mondani, h AM2-es foglalatba melyik a legnagyobb proci? köszi előre is
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ez nem két magos, csak HyperThreading-es.

"Az Intel Hyperthreading technológiája lényegében azt teszi lehetővé, hogy a processzor feldolgozó magja az akutálisan végrehajtás alatt álló művelet által éppen nem használt részegységei hasznosításával egyetlen egy utasítás helyett párhuzamosan akár több művelet feldolgozásával is foglalatoskodjon, így látszólag egy valóban többprocesszoros ill. -magos rendszer működését utánozva. Az Intel szerint a technológia extrém esetben akár kétszeresére is gyosíthatja a gépen futó alkalmazások sebességét, de hétköznapi felhasználás során is 10-30 százalékos teljesítménynövekedést okoz a végrehajtásban. "
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
ltamas13 írta:
KössZ! Mert lehet, hogy vezek egy ilyet.


Ha megkérdezhetem mennyiért veszed a procit?
0
0
0
0
Tamas76 avatar
KössZ! Mert lehet, hogy vezek egy ilyet.
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Hali azt szeretném kérdezni hogy egy AMD Athlon XP 3200+ -osnak mennyi a MHz-je?
0
0
0
0
no avatar
AMD Athlon 64 X2 5200+ van nagyon jó proci sztem megvok énis elégedve az amd procikkal 😆
0
0
0
0
Lizard avatar
roberto888 írta:
Lizard írta:
ScooterRicsi írta:
Nekem is volt régen ugyanilyen. Indítsd újra és minken ok 😃:Ð


sajnos úgy sem javult a dolog!
a folyamatoknál a system és a rendszer üresjárati folyamata 50-50-en áll az normális?


Nem. Nézd meg hogy nem fut-e a háttérben valamilyen program, ami lehúzza. Esetleges vírus is lehet.


végigfuttatom a vírusírtót aztán meglátjuk, elvileg nem fut semmi a háttérben mindent leállítottam ami felesleges!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció