Idegen nyelvek

Szerző: NTSC Jani, 2011. May 29., téma
Fórum » Társalgó
Itt meg lehet beszélni, hogy kinek melyik a kedvenc nyelve és miért pont az.

Az angol és a német után belefogtam a koreai nyelvbe! :P

Ez egy olyan nyelv, ami magával ragadja az ambert. A sablonos monoton angol után, és a köpködő német után, egy igazi áldás. :D

Nem könnyű nyelv de nagyon szép! :D
Hozzászólások: 299
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Arnybiro avatar
Általános suliban németet tanultam 8 évig, de ha most ideállítana egy német valaki egy szót se tudnák mondani neki 😃 Középsuliban angolt tanulok/tanultam. 85 pontos írásbelivel megérte ennyit gép előtt ülni sulis tanulás mellett is 😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
ugyan még csak az írásbeli érettségi után vagyunk de már kimondhatom hogy megkedveltem az angolt és 65 pontos-ra írtam az írásbelit 😆
0
0
0
0
Miyako-san avatar
Még megemlítve :
Nyelv, amit kifejezetten utálok és kifejezetten taszít, hogy megtanuljam:
- spanyol (hiába hasonlít az olaszhoz és hasonló a nyelvtanja a franciához, nem szimpatikus)
- arab (nagyon nem szimpatikus...)
- kínai (kiváncsiságból belekóstóltam az alapokba... fejfájást okozott)
0
0
0
0
bukta2 avatar
Német! 1 részt Mert Muszáj, 2 egész jó nyelv!
0
0
0
0
Miyako-san avatar
Én folyékonyan beszélek angolul és franciául is. Emellett még félig-meddig megy a német, kiskoromban jobban ment apám jóvóltából aki sokáig élt Németországban. Talán egyszer még továbbfejlesztem a tudásomat. 😀
Terveim között szerepel még, hogy megtanuljak olaszul, hamár a felmenőim olaszok, példaképpen a nagypapám. 😀
0
0
0
0
nlacka13 avatar
robot fiu írta:
Én nagyon sok nő nyelvét szeretem😆😂 Bocsi! Ezt nem hagyhattam ki😆


ott a pont!!!!!
Am én németet tanulok Ausztria ittvan pár kilométerre jo munka lehetőség!!!
Szval itt nekem megéri!!
Mondjuk az angol télleg jobb mert Világnyelv szval minden országba beszélnek angolul
0
0
0
0
sudosu avatar
Angolt tanulok készülök a nyelvvizsgára. E mellet majd a Japán nyelvet szeretném megtanulni. Idegesít az anime alatt az angol felirat 😆. Meg amúgy is érdekel a Japán kultúra
0
0
0
0
Bicike avatar
Régen de utáltam az angolt...8.-ban szerettem meg, mert akkor jött egy chockagoi hapek, egy szót nem tudott magyarul, minden héten jött, s előszőr alig értettem, amit mondott, de beletanultam, s 9. elején legjobb bemenetit írtam, én vagyok a legjobb angolos az osztályban, egy könyvet nem nyitottam ki, felmérőkre se szoktam tanulni, szégyen, mennyire le van maradva az osztály...olyanokat tanulunk, amiket 4.-ben tanultam...komolyan, már rég mást kellene, nem pedig a Past Simple-t.
0
0
0
0
no avatar
angol mellet szívesen tanulnék oroszt
0
0
0
0
R3mZy avatar
Profint beszélek Magyarul és annál is jobban Tört magyarul... 😀 Németet meg tanulom.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
bár először még meg kéne tanulni normálisan angolul, de én is oda szeretnék menni : D I ♥ USA x d
0
0
0
0
bobekrisz avatar
Kedvenc az angol de abból is az amerikai középfokún tudok beszélni, ezért is akarok ki menni amerikába😆
0
0
0
0
no avatar
Általános Iskolába német nyelvet tanultam, de valahogy nem jött be. Középiskolában már angolt tanultam és tanulok még jelenleg is. Kedvenc nyelvből három is van 😀 Angol, Latin, Arab.
0
0
0
0
no avatar
Angolt tanultok általánosban,de nem is kell mondani,hogy én is a játékokból tanultam,meg a filmekből,stb.Tehát nem az iskolában. 😆
Én is ki szeretnék költözni külföldre innen a picsába el. 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
De ennyi erővel mondhatnám az angol miatt angliát vagy sok sok országot : D
én németet tanultam/tanulok vagyis csak elvielg.. gyakorlatilag nem 😆 angolt jobban szeretem, és németet utálom 😀
lehet már írtam amúgy : S x dd
0
0
0
0
no avatar
Németet tanulok!!! de azt szeretem is mert győr-moson-sopron megyében lakom Angolt tanultam 2 évig de ratyi játékbol töddet tanulok!!
Ja és itt azért jobb németet tanul mert a munkalehetőségek ausztriába jobbak!
0
0
0
0
Alonso01 avatar
Én angolt és németet tanulok.
Spanyolt szeretnék.
Kedvenc nyelvem pedig a magyar.
0
0
0
0
no avatar
Én négy nyelvet tanulok: magyar, román, angol és német. A németet nem szeretem, de muszálj tanulni, a román aránylag megy, még ragozással van kis probléma, na meg a szókincssel. Angol kedvenc nyelvem, filmeket, sorozatokat mind angolul nézem, könyveket csak angolul olvasom, mert eléggé furcsák a fordítások(van amit nem lehet lefordítani, nem jön ki jól sehogy). Angol órán meg cseszegetem a tanárt, mert nincs jobb dolgom, ő meg ideges mert ő brit angolt tanít, én meg amcsi akcentust ismerem/szeretem. Na meg a padtársamat is az amcsira tanítom, hadd főjön a feje a tanárnőnek 😂
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
Én tudok szerb és magyar, nem elég? Angolt nem tanultam csak németet a suliban, de jobban tudok angolul mint németül! 😆
0
0
0
0
megaone6 avatar
játékokból már annyira megtanultam angolul, hogy angolórán semmi újat nem tud mutatni a tanár 😆 kitűnő lennék belőle, csak hát angolon nem valami jó a magatartásom (unalom) és nem adta meg 😞 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
németet tanultam 8 évig de értelmét nem láttam, immár 5. éve az angolt gyűröm és viszonylag jól is megy illetve szerintem hasznát is veszem most is és később is 😃
0
0
0
0
PoPet avatar
Németet tanultam 5 évig de utálom, most angolt tanulok és az rohadtul tetszik! 😃
0
0
0
0
Klaas avatar
Spanyol és Francai nagyon tetszik , de még az Orosz is bejön . De a magyarnál nincs szebb és választékosabb nyelv .
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Én csak egy nyelvet tudok folyékonyan még pedig a magyart. Angolul csak olyan szinten tudok amivel nem veszek el egy játék menüjébe.

Amit meg szeretnék tanulni az a spanyol és a latin, de sajnos elég lusta vagyok ahhoz, hogy bele se kezdjek.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mi is megértjük a magyart, h csak egymás mellé dobálják a szavakat. Akkor rögtön lejön, hogy külföldivel beszél az ember.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Superlompos írta:
Én egymás mellé pakolom a szavakat. Lehet a ragozásuk nem jó, de az alapszavak ott vannak. 😆
Ennyire én is tudok. (Bár szerintem ennyivel már biztos meg kéne érteniük az angoloknak vagy németeknek).
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Én egymás mellé pakolom a szavakat. Lehet a ragozásuk nem jó, de az alapszavak ott vannak. 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A mondatalkotást kéne még gyakorolnom az angolban és aztán társalgási szinten el tudnék lenni. De ez valahogy nem akar menni. Túl bonyolult nekem.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Én is így vagyok vele. Bár írásban még csak-csak megy a dolog.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Superlompos írta:
Igen, ez így már 3-nak felelne meg. Bár a magyart 2-szer említi meg, azaz mégiscsak 2 nyelvről beszél Ez elég kacifántos. 😆

Persze játékokból sokat lehet tanulni, meg feliratos filmekből.
Az angol tudásom kb 99%-a játékokból és filmekből van. (ezért én nem tudom magam kifejezni, de viszont megértem mit mondanak)
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Igen, ez így már 3-nak felelne meg. Bár a magyart 2-szer említi meg, azaz mégis csak 2 nyelvről beszél Ez elég kacifántos. 😆

Persze játékokból sokat lehet tanulni, meg feliratos filmekből.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
apetit1989 írta:
Csak én nem tudom értelmezni mit írt Alex?
Én tudom.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Csak én nem tudom értelmezni mit írt Alex?
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Én perfekten beszélek két nyelvet: helyesen magyarul
és helytelenül magyarul. Meg angolbol 3 as vagyok.
(az a 3 as számomra elég jó :-) De több mint fele angolomat a GTA Sanandreas COD sorozat meg rengeteg játékbol tanultam. PL mondja Hogy: Open the door. És jelzi hogy menjek az ajtohoz és nyisam ki. Na ezeket megtanultam rohadt hamar :-)
0
0
0
0
EgyPartyarc avatar
Kedvencem a magyar és lehet hogy nem szép de én a sajá nyelvemet nem szeretem és itt az Ukránra értem lehet azért mert nem tudom , dehát mit csináljak egy szinte teljesen magyar lakta
faluban lakom de ezt én nem bánom anyira nem is érdekel . Csak nagyon nehéz elhelyezkedni az ukrán nyelv nélkül . 😞
0
0
0
0
no avatar
Én Angolt meg Franciát tanulok később lesz a Német is 😃😃😃
0
0
0
0
Heaven avatar
Angol meg talán később az orosz vagy a Finn 😀
0
0
0
0
EgyPartyarc avatar
Hát én az Ukránt nem tudom elég gáz hisz anya nyelvem mert Ukrajnában lakom de ahol lakom az teljesen magyar település és gondolom ez lehet a baj de anyira nem is érdekell jobb a magyar 😆 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Magyar, Szlovák - anyanyelvi szint
Angol - 8 évig tanultam - sajnos mivel nem használom aktívan, eléggé sokat már elfelejtettem
Német - 4 évig tanultam de nem tudok egy szavat sem - nagyon nem szeretem
Cseh - ha valaki jól tud szlovákul akkor tud csehül is
Lengyel - értem de nem beszélem
0
0
0
0
rafferd avatar
molfer98:sajnos én is 😞

ceni98:én LA-be szeretnék majd kiköltözni 6év múlva, csak addig meg kell tanulnom angolul :/
0
0
0
0
molfer98 avatar
Én németet tanulok , nem szeretem és a nyáron mindent elfelejtettem 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A németet szinte senki sem szereti. Én csak azt tanultam, s az angolt meg itthon a játékokból. Van néhány kapocs a néet és az angol nyelv között, aminek köszönhetően még könnyebb az angol megértése számomra.
0
0
0
0
ceni98 avatar
angolt tanulok szeretem és ki is akarok menni majd angliába vagy esetleg máshova 😀 viszonylag jól meg többet megértek mint az osztálytársaim általában és szeretem is 😀
0
0
0
0
rafferd avatar
Az angolt tanulom, szeretem is, de nagyon hülye vagyok belőle 😆
0
0
0
0
Zergi0 avatar
Angolt szeretem de németet is tanulok mellette (suli)(nem szeretem annyira 😃😉 .
0
0
0
0
lumosnina avatar
Angolt tanultam a suliban, amit el is linkeskedtem, most meg jól jönne... 😃

Jelenleg németet tanulok magamtól, mert tanárra nincs pénzem.
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Én angolt tanulok kicsi korom óta és szeretem is. Persze ennek kárára elég sokszor van hogy angolul jobban kitudom magam fejezni, vagy pedig hogy a gondolatok angolul futnak végig a fejemben aztán fordítom őket fejben magyarra 😃 majdnem anyanyelvi szinten tudom az Amerikai Angolt, és kicsit gyengébben a Brit Angolt. Ezek mellett tanultam még Óangolt (thee, thy, thou, satöbbi, satöbbi....). Már kb általánosban letehettem volna a középszintű eu nyelvvizsgát, de valahogy nemláttam hasznát 😃 ezen kívül tudok még perfekt szlovákul, megértem a cseh, lengyel, és egy picit az orosz nyelvet, és elkezdtem tanulni a japánt... kb ennyi lenne 😃 ja, és a kedvenc nyelvem pedig az ami a számban van 😃 najó viccen kívül: angol, japán
0
0
0
0
Rapido avatar
Én jelenleg Németet és Angolt tanulok, de szeretnék Spanyolul is megtanulni, olyan nyelv nincs, hogy nem szeretem. 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció