Mindent az Androidról

Szerző: thug85, 2011. March 11., téma
Fórum » Szoftver
Nos a téma címe magáért beszél! Az Android, illetve az ezzel a rendszerrel szerelt készülékekkel kapcsolatos érdekességeket, élményeket, tapasztalatokat, híreket oszthatjátok itt meg egymással!
Hozzászólások: 1 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Üdv!
Én egyiket sem tiltanám le. A qualcommos dolgok hardverhez kapcsolódnak (pl.: WiFi), amit nem lenne jó dolog gondolom kiiktatni...
0
0
0
0
MFeri4615 avatar
Hali.
Van egy LG F70-em és leszeretném tiltani az olyan alkalmazásokat amik fölöslegesen futnak, és abba szeretnék segítséget kérni a felsoroltak közül mik azok amiket letilthatok:
-Font Server
-com.qualcomm.atfwd
-com.qualcomm.qcrilm
-LGSmartcardService
És ha valaki tudja az leírni nekem hogy mégis mi mit csinál ? :/
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Vette egy LG G2t és most 4.4.2 van rajta.Gépen talált rá frisitést de ez 49% mindig meg áll.Van valakinek valami ötlete?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Sziasztok az mért van, hogy a memkari a teloban van hogy nem másol át semmit nem bírja megkezdeni a másolás és ott megakad hogy kiszámítja a szükséges időt?
0
0
0
0
LightLeach avatar
Van egy Samsung Galaxy Ace 3-am, kirootoltam, de még mindig nem tudok semmi berakni az obb mappába, ez mitől van? Valaki tudni segíteni?
0
0
0
0
PoPet avatar
Nekem csak a root jog kell, semmi bajom a rendszerrel (még), hogy tudja növelni az üzemidőt és egy-egy játékból videót vehessek fel.
De, most hogy írtad ezt a jó kis progit, lehet megpróbálom ráhúzni a 4.4-et. Esetleg valaki próbálta már? jól fut rajta? Mert hát az S2 máig elég erősnek mondható hardverrel bír ugye. 😃
0
0
0
0
dave500 avatar
nankacu:
Letöltöd a framaroot nevű progit, rámásolod a telefonra, telepíted, elvégzi a rootolást, (direkt jelly bean-re van) és utána javaslom, hogy töltsd le gépre a cyanogemod installer nevű programot, feldugod a telefont, pár kattintás, és magától felrakja a legújabb rendszert (én jelenleg Cyanogenmod 11 M11 SNAPSHOT-ot használok, ez a legújabb stabil! kiadás, és aláz csúnyán sebességügyileg. Semmi akadás, fagyás, lassulás. Új telefont kapsz vele.
0
0
0
0
PoPet avatar
Az a gond, hogy nekem már 4.1.2 van rajta.
0
0
0
0
Joker avatar
nankacu
Itt megtalálod:[LINK]
0
0
0
0
PoPet avatar
Valaki le tudná írni hogy megy pontosan a rootolás? Galaxy S2-m szeretném kirootolni.
0
0
0
0
no avatar
Ja az nem árt. De egyszerűbb ha rootlás után Playről telepíted a ROM Managert és azzal rakod fel a recoveryt.
0
0
0
0
Bicike avatar
@Dono
Rosszul írtam, 4.1-et akarok feltenni, ahhoz elméletileg kell a CWM recovery.
0
0
0
0
no avatar
Minek CWM? Csak roothoz az nem kell.
0
0
0
0
barnav avatar
Dono: értem köszi kipróbálom ccleanert azt ha nem segít frissítem
0
0
0
0
Bicike avatar
@Dono
Legalább háromféle fülessel kipróbáltam, mindegyiknél ez van.
Igen, ha kihúzom, akkor leáll a zene.
Gondoltam már arra is, hogy behalt a jack aljzat, de szerintem akkor abszolút nem is érzékelne semmit.
Sima alap lejátszót használok.
Arra is gondoltam, hogy ha talán rootolom a telefont, akkor megjavul, viszont a CWM felrakásánál már megakadtam.
0
0
0
0
no avatar
barnav: A Clean Master helyett én a CCleanert ajánlom, kevesebb reklám, kevesebb hely kell neki, igaz még kezdetlegesebb. A frissítés segíthet, de nem kell feltétlenül újabb verziónak lenni, az is elég ha a gyárit rakod újra.

Bicike: Nem lehet hogy a fülesed rossz vagy nem érzékeli? Automatikusan leáll a zene, ha kihúzod a fülest vagy nem érzékeli. Vagy nem tudom... Milyen appot használsz?
0
0
0
0
Bicike avatar
Sziasztok!
Van egy ZTE Skate telefonom, ha bármilyen fülhallgatót csatlakoztatok hozzá, meghülyül a zenelejátszó, 2 mp-ként megállitja a zenét, vagy átvált másik zenére, vagy ha kikapcsolom a zenét, egy jó 10 perc múlva elindul magától...
Valaki, ötlet?
0
0
0
0
barnav avatar
dave500 : köszi, haverom mondta hogy szedjem le a clean master az szerinted jó?
ha nem használna sokat akkor esetleg egy rendszer frissítés sokat segítene ? (pl most android 2.3.6 van ezt frissíteni 4.x.x re)
0
0
0
0
dave500 avatar
barnav :
Mert régi már a rendszer, és sok benne a szemét, ha nem használsz semmilyen takarító appot, akkor ez lesz a vége (bár ha használsz, akkor is)
Érdemes egy gyári beállítások visszaállitását csinálnod, persze miután lementettél mindent.
(sms, hívásnaplóra ajánlom sms backup+-ot, ha rootolt akkor alkalmazásoknak titanuim backup, névjegyzéket meg importáld sd-re)
0
0
0
0
barnav avatar
Sziasztok! Az a kérdésem lenne hogy van egy Samsung Galaxy mini 2 telefonom és mostanában elkezdett akadozni kb 2 éve van meg és úgy egy hónapja azt csinálja hogy magától megtelik a ram értem ezt úgy hogy 400 mb-ból 380-390 mb foglalt lesz (közbe nem csináltam semmit) és elkezd akadni minden. A telefont kikapcsolom meg vissza és utána jó lesz,
a telefon képernyőfeloldója viszont mindig akad ez miért lehet?
0
0
0
0
niteforce avatar
Én megfogadtam hogy soha többet android. Nexus, vagy bármi, nem kell 😉 Vettem egy iPhone-t nyáron és soha nem is fogok mást venni ezután.
0
0
0
0
Bukta avatar
A nexusokat én is ajánlom. Tesómnak az van kb 1 éve és semmi baja nincs. Semmi akadás nincs benne pedig én szoktam vele sokat játszani olyan játékokkal amiket nekem a galaxy tab 3 10.1em nem is vitt vagy ha igen borzalmasan laggolva.
0
0
0
0
Adam819 avatar
niteforce😲tt vannnak a nexusok azokon nem akad az android azt vegyél iphone helyett.
0
0
0
0
dave500 avatar
Gyerekek ez mitől lehet?
Random fagyások után..
https://kepfeltoltes.hu/141005/10721013_725277410878156_939500906_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
no avatar
Ezt nem tudom. Elvileg néhány dolgot Titanium Backuppal visszalehet állítani.
0
0
0
0
dave500 avatar
Dono:
Köszi ezt az appot, ez érdekes!
Ma akartam rakni rá CWM-et, de sárga háromszögem lett, és nem bootolt be. Recovery persze bejött.
Gyári 4.1.2-es Androidot tettem rá vissza Odin-al, ezzel így nem volt baj.
Van lehetőségem olyan backupra, amit TELJES rendszermentést tudok csinálni?
Olyat, amivel vissza tudom flashelni akár a teljes rendszert, programokkal, azok beállításaival, háttérképpel, stb? (amolyan tükrözés) Mert akkor bátran pakolnám rá, ha nem jó, változatlan állapotba vissza tudnám állítani..
0
0
0
0
no avatar
Már egy ideje elérhető a ROM Manager nevű alkalmazás Playről. Azzal tudod telepíteni a megfelelő recoveryt (persze csak rootolás után!). Spoiler!
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.rommanager&hl=hu

ROM cserénél mindig van azért egy kis kockázati tényező (nem működik vagy nem jól, instabil vagy esetleg lassú) én is azt tudom javasolni, hogy legyen elrakva minden a visszaállításhoz előre. Próbáld ki, ha nem jó rakj fel egy másikat vagy eredetit.
0
0
0
0
dave500 avatar
Sziasztok!
Egyetlen egy dologban lenne segítségre szükségem. Adott egy T-fos függő Galaxy S II 4.1.2-es androiddal.
https://kepfeltoltes.hu/140908/10668169_712615865477644_2025953766_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ezt kell tudni róla. Frameroot-al rootoltam, az EFS mappáról már készítettem biztonsági másolatot.
Ugye először kellene egy Recovery.
[LINK] itt találtam is, ez jó? (természetesen CWM 6.0.2.9 ez)
Illetve itt egy videó:

Ami alapján frissitve lett. Megéri felrakni? Van érezhető gyorsulás?
Mennyire lehet jó rom?
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
Taylor_MF avatar
Dave500: Én a helyedbe x-da (kötőjel nélkül mert anélkül smiley lesz) fórumon keresgélnék igaz angol de ott minden pontosan le van írva, én a régi galaxy ace-emre találtam 4.4.2 es kitkatet, igaz még foltozgatták de álltalában azokba a bugokba nem futsz bele. Viszont egy update-et igen eltoszott a fejlesztő mert nem lehetett vele hívni, de másnapra már javította is.

Másrészt ha jól olvasom neked S2 van, de amit te találtál az S Advance-ra való megoldás.

Még annyit, hogy a gyári romról való telepítés custom romra a körülményes, utána a frissítéseket csak a recoveryből kell telepíteni. Valamint én a helyedbe itt-> [LINK] megkeresném a mobilodhoz való mostani gyári romot, hogy ha valami gond lenne akkor Odinnal vissza tudod állítani.
0
0
0
0
Bukta avatar
Úgy ahogy ott le van írva.
Én a galaxy minimem raktam rá a 4.2.2es androidot előtte gyári 2.3.6 volt.
Én is úgy csináltam ahogy oda volt irva és egyből sikerült.
de sztem várj még vele mert azt írják hogy nem fejezték még be
0
0
0
0
dave500 avatar
xymano:
Nézd meg ebay-en!

Egy kis segítséget kérnék..
Galaxy S 2 telefonom, szűz jelly bean-el (4.1.2), nem rootolt, T-mobile függő.
Erre szeretnék egy 4.4-es androidot, elmondaná valaki, hogy hogyan kell biztonságosan?
[LINK]
Ezen az oldalon találtam, de félek belekezdeni..
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
xymano avatar
hello
Valaki nem tudja, hogy mennyibe kerülne egy huawei g510 esen a kijelző csere? Minden működik rajta csak az üvegen van egy repedés, ja és recseg a külső hangszórója is.
Amiket én találtam neten azok 12000-20000 körül voltak de én ennyit azért nem fizetnék érte, esetleg valaki tud valamit?
0
0
0
0
dave500 avatar
Sziasztok!
Vettem ma egy T-fos függő Galaxy S 2-t, és rootolni szeretném!
De csak root, recovery-t nem akarok cserélni.
hol találok olyat, mint a galaxy minihez, hogy csak egy zip file, amit telepítek, és jó?
előre is köszi!
0
0
0
0
no avatar
Utánakeresel a gyári ROM-nak (😆A fórumán biztos megtalálod), és az Odin nevű programmal vissza tudod rakni a gyárit is (gondolom az volt a 2.3.7.)
0
0
0
0
Adam996 avatar
A gyári visszaállítást már csináltam kb. 5-ször, ugyan olyan sz*r maradt...

visszabutítani hogy lehet 2.3.7.-re? Mert úgy tökéletes volt a teló.
0
0
0
0
no avatar
Az "a" megoldás nem minden esetben használ, mert például Samsungokon a TouchWiz meg a sok gyárilag telepített alkalmazás miatt sokkal gyorsabb egy custom ROM.

A gyári visszaállítás segíthet, de tényleg ne felejts el mindent szinkronizálni (különös tekintettel a névjegyekre).
0
0
0
0
CsehMedve avatar
hector maio
vagy még 2 megoldás:
a.)
Visszabutítod a telefon arra a verziójú androidra amivel kiadták eredetileg. Rossz lesz újra visszaszokni rá, de hidd el utána legalább normálisan fog működni.
b.)
Csinálsz rajta egy "nullázást". Ami visszaállít mindent az eredeti állapotra és beállításra, viszont megmarad az android 4.0.4
Ez egy ideiglenesebb megoldás, mert egy idő után (2-3 hónap, jobb esetben fél év) ugyanúgy belassul majd.

Bármelyiket csinálod meg, el ne felejtsd szinkronizálni az adataidat valamelyik fiókoddal! 😉
0
0
0
0
no avatar
Keress rá. YouTube is televan mindenféle készülék rootolásával, egy kicsit keresgélni kell, de hát ilyen ez a tákolás 😃

Érdemes utánaolvasni, illetve annak is, hogy hogyan tudod helyreállítani, ha valami nem sikerül (unbrick, recovery mode, download mode).
0
0
0
0
Adam996 avatar
Na ez az amihez nekem videó kéne mert ez így bonyolult. Olyan videó kéne ami bemutat mindent az első lépéstől az utolsóig.
0
0
0
0
no avatar
Akkor rootold, CWM recovery, ROM letölt, másol SD-re majd indít recoveryben és telepíted róla.

Egyébként Clean Master helyett CCleaner, jóval normálisabb program.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Már mindet csináltam szóval új rendszert akarok rá tenni.
Egyébként látom van már 4.4-es rendszer is és láttam telepítettek U-ra is, lehet azt teszem én is rá.
0
0
0
0
no avatar
Taskiller? Vagy Clean Master? Esetleg rootold és töröld a fölösleges alkalmazásokat.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Sziasztok!

Van nekem egy Sony Xperia U telefonom. Mióta frissítettem 4.0.4.-re egy fél éve kb. nagyon lelassult, szinte használhatatlan. Nos az lenne a kérdésem hogy ezt hogy lehetne megcsinálni hogy ne legyen ilyen lassú? Olvastam pár helyen hogy azért ilyen mert az Android a 4.0-ás rendszereket nagyon elrontotta és 4.1-el már jó lenne, de mivel ez nincs hivatalos frissítésként ezért Flastoolsal kéne csinálni, valami ilyesmit olvastam. Mivel ehhez nem nagyon értek az lenne a kérésem hogy valaki adna tanácsot? Először is milyen verziójú Androidot tegyek rá, és úgy gondoltam hogy Youtube videó alapján csinálom, Szóval valaki küldene egy olyan Youtube videót amibe Xperia U-ra telepítenek olyan Androidot, ami nem lassú, és magyar nyelvű lesz a rendszer, és a videó átlátható tényleg mindent bemutat. Előre is köszönöm.
0
0
0
0
dave500 avatar
Sziasztok!! Nagyon sürgős segitségre lenne szükségem!
Ma sikeresen összetörtem a Galaxy S Advance telefonomat, nincsen kép se.
T mobile függő. Holnap kapok egy Galaxy Minit, telenor függő.
http://android-forum.hu/viewtopic.php?t=778
Ha erre a FÜGGETLEN rom-ra cserélem, akkor menni fog a tmboile-os simmel?
0
0
0
0
no avatar
Az App to SD-vel áttudod helyezni azokat az alkalmazásokat, amelyek képesek úgy futni.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hülyeség amit forgalmaznak itthon azon van. Ha külföldről van a telefon lehet nem lesz de nem egy ördöngösség magyarítani.
0
0
0
0
niteforce avatar
Rootolva elvileg meg lehet csinálni. Az én telefonommal is ugyanez van, csak én nem foglalkozok vele, azon vagyok, hogy minél előbb szabaduljak meg attól a hulladéktól.
0
0
0
0
jozsefgyorfi avatar
Hali. Valaki tudna segiteni? Van egy Xperia M telefonom a legújabb szoftverrel. Rootoltam towelroottal és az érdekelne ,hogy hogyan tudom megcserélni a belső és külső tárhelyeket?
Gondoltam jó ha leirom ,hogy van egy app amit már próbáltam (root eternal 2 internal sd ) ,de azt irták ,hogy nem lehet ,mert a belső memóriám emulált (vagy mi).
Vagy van valami app amivel át lehet a programokat tenni a memóriakártyára?
Olvastam egy olyanról is ,hogy lehet particionálni a memóriakártyát és növelni tudom vele a belső memóriát.
Szóval valakinek valami ötlet ?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció