Motorosok témája

Szerző: DarthRoni, 2011. February 22., téma
Fórum » Társalgó
Sziasztok, azért nyitottam ezt a témát, hogy akik szeretik a motorokat, vagy van is nekik, beszélgethessenek, megoszthassák egymással tapasztalataikat, és összehozzuk a motoros kockákat :D :)
Hozzászólások: 227
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
R4ZER avatar
gery14 írta:
Én motorszerelőnek tanulok 😃 és egy supersport vasat hajt apám 😃 Honda CBR 600RR MOVISTAR replica Brutál erös és megbizható gép 😃

Simson robogó meg egy s51
Nyáron egy 125 öst vagy egy 250 es gépet ujitok be remélem 😃

honda nsr125 honda cbr 250r 😃

https://img543.imageshack.us/img543/5594/simkom.jpg

És itt egy az RR-röl 😀

https://kephost.hu/image-AE80_4D5AABC7.jpg


ez az RR nagyon jól néz ki és gondolom megy is mint a fene😃
én is tervezek egy jó motort, én is iylen ben gondolkodok de lehetséges hogy 600as Suzuki lesz belőle.
0
0
0
0
gery14 avatar
Én motorszerelőnek tanulok 😃 és egy supersport vasat hajt apám 😃 Honda CBR 600RR MOVISTAR replica Brutál erös és megbizható gép 😃

Simson robogó meg egy s51
Nyáron egy 125 öst vagy egy 250 es gépet ujitok be remélem 😃

honda nsr125 honda cbr 250r 😃

https://img543.imageshack.us/img543/5594/simkom.jpg

És itt egy az RR-röl 😀
0
0
0
0
NaVi avatar
hát konkrét elképzelésem nincs még hogy milyet szeretnék de ha összejönne egy nagyobb összeg akkor egy Kawasaki ZX-6r lenne a nyerő.
0
0
0
0
Toma97 avatar
enduró,cross,sport,túra.naked,chopper?
0
0
0
0
NaVi avatar
jelenleg nincs. most megyek majd nagy motor jogsira aztán jövőre ha összejön egy nagyobb összeg akkor veszek egy Kawasakit.
0
0
0
0
NaVi avatar
hát azért földesen meg ilyen helyen kevés rendőr szokott lenni😃

nekem simson volt az első, nagy kedvencem volt csak sajnos el kellett adnom😞
0
0
0
0
Toma97 avatar
😆

De ha akkoris rendört látok spuri,meg már mutogattak hogy menjek el onnét


Mi volt első motorotok nekem? Babetta
0
0
0
0
NaVi avatar
hát akkor meg főleg nincs gond😃
0
0
0
0
Toma97 avatar
nem úton megyek csak földúton meg réteken
0
0
0
0
NaVi avatar
simán lehet papírok nélkül tolni. ha nem szabálytalankodsz, nem mész gyorsan stb... a rendőrök nem is fognak figyelembe venni.
0
0
0
0
Toma97 avatar
Én papiroknélkül tolom
0
0
0
0
NaVi avatar
hát sok ember azért cseszi el a motorját mert hamisított papírokat mutat a rendőröknek. a hamisítást most úgy értem hogy mondjuk 50-es motorra van jogsia de a motorja 60 vagy 80-as csak 50-esnek van kiállítva. ezt magába nem is lehet észrevenni hogy egy motor túllépi az 50cc-t de ha a rendőrnek van esze és az alvázszámot leolvassa akkor onnan kezdődnek a bajok. vagy ha 50-es motorkaszniba nagyobb motor van mint a megengedett 50-es motorokba. azért mondom mert ritka így a lebukás mert csak motorszám és alvázszám alapján lehet ezeket csak kíderíteni és sok ember ezért motorozik gond nélkül 60-70-stb.. motorokkal.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
NaVi írta:
nem csinálsz hibát nem veszik észre a rendőrök hogy mekkora motorral mész. ha látják hogy tudod vezetni az adott motort és nem száguldozol akkor nincs probléma. én már mentem el rendőr mellet 600-as Suzukival és nem volt semmi baj. bár az más dolog lett volna ha megállít ellenőriztetni mert tuti megbüntetett volna.


aha értem 😀 csak mert hallottam olyat is hogy a gyereknek elvették a motorját mert 50-esként használta.
0
0
0
0
NaVi avatar
nem csinálsz hibát nem veszik észre a rendőrök hogy mekkora motorral mész. ha látják hogy tudod vezetni az adott motort és nem száguldozol akkor nincs probléma. én már mentem el rendőr mellet 600-as Suzukival és nem volt semmi baj. bár az más dolog lett volna ha megállít ellenőriztetni mert tuti megbüntetett volna.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
repfect írta:
úgy érted 50-es papirokkal?? azzal jól jársz mert nem kell rá rendszám, viszont vannak olyan köcsög rendőrök akik megcsinálják veled azt h beviszik lemérni h tényleg akkora-e a moci, de erre 1% az esély😃 ha megtaláltad h milyet veszel akk egy pár képet dobj légyszi és megnézzük h mifajta


ja értem, mert kicsit tartottam tőle, de valszeg nyárra, mire lesz zsetonom felmennek az árak és akkor rendszámosat sztem nem tudok venni, szóval egyenlőre még nem tudok képeket adni, nyáron visszatérhetünk rá, sajnos addig dolgozok ezerrel 😞((

de akkor jó dolog lehet az ha 50-es papírokkal van, csak nem szabad 120-al elhajtani a rendőr mellett mert egyrész gyorshajtásért lecsuk, + még a motort is elveszi mert egy 50-es nem nagyon száguldozik annyival 😆

de a jogsit most 7.én kezdem, várom már nagyooon 😃 csak nehogy szenyó oktatót kapjak 😃
0
0
0
0
repfect avatar
úgy érted 50-es papirokkal?? azzal jól jársz mert nem kell rá rendszám, viszont vannak olyan köcsög rendőrök akik megcsinálják veled azt h beviszik lemérni h tényleg akkora-e a moci, de erre 1% az esély😃 ha megtaláltad h milyet veszel akk egy pár képet dobj légyszi és megnézzük h mifajta
0
0
0
0
Toma97 avatar
nekem egy Derbi Senda H v R
0
0
0
0
loenus avatar
nekem 1 simsonom van 😃
0
0
0
0
DarthRoni avatar
és amúgy vannak veszélyei ha 50-es ként használt 125-öst szeretnék venni?
0
0
0
0
repfect avatar
200 körül jók vannak, de ez is olyan mint a halászat jót kell kifogni😃
0
0
0
0
DarthRoni avatar
repfect írta:
mennyiért veszed?? és milyen évjárat?


hát az évjáratot még nem tudom, és olyan 180-250 között lesz rá zsetonom

az évjárat attól függ milyet találok a közelben jó áron...
0
0
0
0
repfect avatar
mennyiért veszed?? és milyen évjárat?
0
0
0
0
DarthRoni avatar
repfect írta:
DarthRoni írta:
repfect írta:
nekem eddig 2db romet-em (9 évesen), 1 simson(11 évesen), 1 250-es MZ(másnéven hajó, 13 évesen)-m volt, most egy 125-ös pit bike-ot nyúzok (4 éve), nagíon szeretem a picikét😃 jah és bátyámnak van egy 80-as DT-je. Nagy mocik közül ismerős 450 SX-ét sikerült kiprobálnom meg egy honda CR-600-at



húúú az jóóó, és mi a véleménye a DT-ről? szereti, adnál egy kissebb leírást róla? 😃



Feki: húúúú hallod az se semmi 😆 tudsz élni : ))
én nem száguldozni akarok, csak sokkal élvezetesebb mint az autó, meg egyenlőre olcsóbb is 😃


nagyon jó a DT annak ellenére h 80-as és már eléggé öreg, nagyon sok mindent átélt és még mindig hűségesen hordoz😃 5 6 éve van a háznál, persze ennyi idő alatt voltak vele kisebb nagyobb gondok de megérte mindig szerelni😃😃 Egy 125-ös Dt főleg ha power-es akkor brutál jó kis gépezet, sok sikert hozzá


húúú megnyugtattál, bár elég makacs vagyok, eldöntöttem h DT-t akarok, és valszeg azt is fogok venni 😃 de így mégjobb hogy egy tulaj is dícséri 😀😉 köszi szépen!

nekem DT kell !! 😃
0
0
0
0
repfect avatar
DarthRoni írta:
repfect írta:
nekem eddig 2db romet-em (9 évesen), 1 simson(11 évesen), 1 250-es MZ(másnéven hajó, 13 évesen)-m volt, most egy 125-ös pit bike-ot nyúzok (4 éve), nagíon szeretem a picikét😃 jah és bátyámnak van egy 80-as DT-je. Nagy mocik közül ismerős 450 SX-ét sikerült kiprobálnom meg egy honda CR-600-at



húúú az jóóó, és mi a véleménye a DT-ről? szereti, adnál egy kissebb leírást róla? 😃



Feki: húúúú hallod az se semmi 😆 tudsz élni : ))
én nem száguldozni akarok, csak sokkal élvezetesebb mint az autó, meg egyenlőre olcsóbb is 😃


nagyon jó a DT annak ellenére h 80-as és már eléggé öreg, nagyon sok mindent átélt és még mindig hűségesen hordoz😃 5 6 éve van a háznál, persze ennyi idő alatt voltak vele kisebb nagyobb gondok de megérte mindig szerelni😃😃 Egy 125-ös Dt főleg ha power-es akkor brutál jó kis gépezet, sok sikert hozzá
0
0
0
0
NaVi avatar
hát meg is éri a szenvedést😃 főleg utána jön rá erre az ember mikor már megvan a jogsi és szabadon motorozhat amerre a szem ellát😃 én már ezt várom nagyon😃
0
0
0
0
azbizony avatar
Elhihetitek megéri a szenvedést 😃 Nekem van B re meg A korl ra jogsim 😃 igaz most csak simsonom van amit utcán használhatok de fater odaadja a motorját 😃
Suzuki GSF 600 Bandit :
https://www.tesztmotor.hu/images/stories/Botond/09_szeptember/Suzuki_GSX1250F/Suzuki_Bandit650S.jpg

Tehát nagyon is megérte 😃
0
0
0
0
NaVi avatar
a kreszt ha egyszer megtanulja az ember már nem felejti el😃
nem lesz gond😀
én mondjuk a rutintól nem tartok mert vezetem már nagy motort elég sok szór. úgy hogy nem tartok tőle😀
0
0
0
0
pakai93 avatar
az a szar h újra meg kell csinálni a kreszt 😕 ha véletlenűl nem sikerülne akk ugrott az autó jogsi is amig nem lesz meg a kresz ismét 😃 mondjuk nem lehet olyan bonyolult ha egyszer már megcsináltam, akk is 1 hibapontom lett, de az is úgy h tudtam mi a helyes de félrenyomtam 😂
0
0
0
0
NaVi avatar
az király😀 azt mondják nem nehéz a nagy motor jogsi, de majd kiderül jövő hónapba mert akkor kezdem el.
0
0
0
0
pakai93 avatar
nekem szerencsére az autó már lassan egy éve megvan, szal jogsiból már csak motorra kell öszpontositani 😀
0
0
0
0
NaVi avatar
53km az igen😃 akkor tuti nem 120-al hajtott 😆 én motor jogsit szeretnék mindenféleképpen mert én mindig is jobban szerettem a motorokat😀 lehet később az autójogsim is meglesz de nekem a motor az első. és ha minden jól megy jövőre már koptatom a gumit az úton 😆
0
0
0
0
pakai93 avatar
az tuti 😀 srác 9 perc alatt tett meg egy 53km-es szakaszt 😆 😂
nekem is tervbe van véve egy nagymotor jogsi, ha egyszer sikerül akk Yamaha DT 125 SM vagy Yamaha WR 125 X lenne a tervek közé véve 😃 de lehet a motor és a jogsi árából inkább egy autó lesz 😃 az autókat is imádom, jobban is mint a motorokat, imádom a tuningot 😂
0
0
0
0
NaVi avatar
hát a buszok mindig is a fékrendszerükről voltak híresek 😆
a Honda CBR-ek azok nagyon ütős masinák, apám munkatársának van egy és ment vele apám utána meg alig bírt leszállni róla mert annyira megszerette😃
0
0
0
0
pakai93 avatar
télen és városba helyijárat buszok után szeretek menni szépen lassan és szorosan mert elég jól fűtenek 😆 😂 csak figyelni kell mert elég érdekeseket tudnak fékezni a buszok 😂

am ismerősömnek egy Honda XR-400 gépe van, nahm az is egy jó moci, egy másik ismerősnek meg most egy Yamaha XT-600-a van, egy Honda CBR-600RR-ről váltott erre 😃
0
0
0
0
NaVi avatar
pakai93 írta:
NaVi írta:
hát ha vigyáz az ember a Simsonra akkor nincs gond vele. mert azért ismerek pár embert aki olyan állat hogy folyamat nyúzza a motort és mindenbe belemennek meg mindenen amin lehet átmennek és csodálkoznak hogy egyre rosszabb állapotba van a motorjuk.
Én vigyáztam a régi Simomra, bár voltak olyan idők amikor sok baj volt vele, de azt az időt elnyomta az az idő amikor mentem vele😀 bár azért azzal is átéltem jót is meg rosszat is. főleg rosszat mikor rám esett a motor és a kipufogó vörösre égette a combomat😶


egyik haverom is ilyen. nem látod ugy a motorját h nincs rajta min. 5 cm vastagon sár. de érdekes, mert megvette azóta nem költött rá semmit... pedig megy árkon, bokron keresztül mindenen, rugatja, egykerék minden mennyiségben. azt tankol ami van otthon, pl nyáron 2 hetet bioetanollal hajtotta 😆 volt mikor spurit öntött a benzinhez, szal a lényeg h durván tolja 😂 és érdekes soha semmi baja, másik haverom meg vigyáz rá, mindig szépen megy vele, neki meg elég sok gondja volt már vele, de szerencsére sikerült megcsinálni és már jóideje rója a köröket gond nélkül, az övé egy 70ccm-es simo, megy mint a golyó 😂 😂


hát akkor az a motor jól bírja a kiképzést😃 volt hogy én is adtam rendesen a motornak de többségében azért nem brutáliskodtam vele😃
De most ha meglesz a nagy motor jogsi és ha jövőre be tudok szerezni egy 700 vagy egy 1000-res Kawasakit vagy Suzukit, hát annak tuti fogok adni 😆 (bár ez még messze van sajnos😕)
0
0
0
0
Feki1991 avatar
elhiheted, nem szokok sokat teher autók mögött, vagyis inkább más járművek mögött utazni 😃 😃 😃
0
0
0
0
pakai93 avatar
NaVi írta:
hát ha vigyáz az ember a Simsonra akkor nincs gond vele. mert azért ismerek pár embert aki olyan állat hogy folyamat nyúzza a motort és mindenbe belemennek meg mindenen amin lehet átmennek és csodálkoznak hogy egyre rosszabb állapotba van a motorjuk.
Én vigyáztam a régi Simomra, bár voltak olyan idők amikor sok baj volt vele, de azt az időt elnyomta az az idő amikor mentem vele😀 bár azért azzal is átéltem jót is meg rosszat is. főleg rosszat mikor rám esett a motor és a kipufogó vörösre égette a combomat😶


egyik haverom is ilyen. nem látod ugy a motorját h nincs rajta min. 5 cm vastagon sár. de érdekes, mert megvette azóta nem költött rá semmit... pedig megy árkon, bokron keresztül mindenen, rugatja, egykerék minden mennyiségben. azt tankol ami van otthon, pl nyáron 2 hetet bioetanollal hajtotta 😆 volt mikor spurit öntött a benzinhez, szal a lényeg h durván tolja 😂 és érdekes soha semmi baja, másik haverom meg vigyáz rá, mindig szépen megy vele, neki meg elég sok gondja volt már vele, de szerencsére sikerült megcsinálni és már jóideje rója a köröket gond nélkül, az övé egy 70ccm-es simo, megy mint a golyó 😂 😂
0
0
0
0
NaVi avatar
főleg akkor lehet jól menni mikor mész egy teherautó vagy valami mögött és a hátszél meg csak gyorsítja a motort😃
0
0
0
0
iowa95 avatar
aki akar felvehet FACEBOOKRA nevem: Vörös Jozsi
0
0
0
0
iowa95 avatar
aha.. nagyon jo kis motor..80van bele irva de en mán mentem vele 95el is
0
0
0
0
NaVi avatar
hát ha vigyáz az ember a Simsonra akkor nincs gond vele. mert azért ismerek pár embert aki olyan állat hogy folyamat nyúzza a motort és mindenbe belemennek meg mindenen amin lehet átmennek és csodálkoznak hogy egyre rosszabb állapotba van a motorjuk.
Én vigyáztam a régi Simomra, bár voltak olyan idők amikor sok baj volt vele, de azt az időt elnyomta az az idő amikor mentem vele😀 bár azért azzal is átéltem jót is meg rosszat is. főleg rosszat mikor rám esett a motor és a kipufogó vörösre égette a combomat😶
0
0
0
0
pakai93 avatar
iowa95 írta:
nekem GENERIC TRIGGER SM 50 van... ismeritek??


hallottam róla. ilyen kis supermoto szerűség nem? 😜
0
0
0
0
iowa95 avatar
nekem GENERIC TRIGGER SM 50 van... ismeritek??
0
0
0
0
pakai93 avatar
Kmisi99 írta:
jó a simson csak nemárt egy zsák szerszám ha hosszabb útra mész 😆


ez nem minden simora igaz... pl az enyémhez 3 éve hozzá sem nyúltam a lánckerék és a gumi cserét leszámitva... pedig kenem neki 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Feki: húúúú hallod az se semmi 😆 tudsz élni : ))
én nem száguldozni akarok, csak sokkal élvezetesebb mint az autó, meg egyenlőre olcsóbb is 😃[/quote]

20 éves motor, de aki ránéz megnem mondja róla, hacsak nem ismeri pontosan a típust 😃 😃 😃
élvezetesebb mint az autó?! hmmmm, vinnélek egyszer a Yamin meg vinnélek egyszer a Bömösben, megtudnád hogy melyik az élvezetesebb 😃 😃 😃 😃
0
0
0
0
NaVi avatar
azért az a pitbike nem semmi😃 nagyon jól néz ki és gondolom megy is elég jól😃
0
0
0
0
azbizony avatar
Nekem ez volt a motorom de sok baj volt vele 😃
https://www.kephost.com/images4/2011/2/22/c8278y6ofm2veljpztml.jpg
És most van ez a kis pitbike 😃
https://www.kephost.com/images4/2011/2/22/803cekittdpv9wkpm5fc.jpg
0
0
0
0
DarthRoni avatar
repfect írta:
nekem eddig 2db romet-em (9 évesen), 1 simson(11 évesen), 1 250-es MZ(másnéven hajó, 13 évesen)-m volt, most egy 125-ös pit bike-ot nyúzok (4 éve), nagíon szeretem a picikét😃 jah és bátyámnak van egy 80-as DT-je. Nagy mocik közül ismerős 450 SX-ét sikerült kiprobálnom meg egy honda CR-600-at



húúú az jóóó, és mi a véleménye a DT-ről? szereti, adnál egy kissebb leírást róla? 😃



Feki: húúúú hallod az se semmi 😆 tudsz élni : ))
én nem száguldozni akarok, csak sokkal élvezetesebb mint az autó, meg egyenlőre olcsóbb is 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció