Űrtudomány, avagy mindent a világűrről!

Szerző: berki_zsolt, 2011. February 01., téma
Fórum » Társalgó
Azért hoztam létre a témát, mert szerintem rengeteg embert foglalkoztat a világegyetemben történő változások!

Személyes kedvencem ez a téma, nagyon sokat olvasok, rendszeresen követem a Hubble űrtávcső által újonnan felfedezett galaxisokat is..:P

Itt van egy új cikk, ami szerintem döbbenetes, legalább is érdekes:
[LINK]
Hozzászólások: 34
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Ezek szerint majd ha a Földön nem lesz lakható környezett akkor más bolygóra át települ az emberiség? Úgy tudom még hogy oxigén már van más bolygókon, de tiszta vizet még nem találtak. mellesleg ha találnak ilyen bolygót, akkor hol lesznek az állatok? Azokat újra kell szaporítani? Mert annak nem lenne nagy esélye.. 😀
0
0
0
0
flyaway2 avatar
Olvastam anno h a maják úgy gondolták földönkívüli civilizációk hozták ide az életet, Erich Von Daniken szerint ezt több barlangrajz is bizonyítja, mert az "idegenek" mindig visszajárnak bizonyos időközönként megnézni h hova fejlődtünk.
És én személy szerint inkább hiszek ebben mint a bibliás paradicsomos Ádám és Évás hülyeségben
Bár még mindig ott akkor a kérdés h honnan jöttek az idegenek, őket mi vagy ki teremtette


A Prometheus c. filmnek is ugyan ez a történet..😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
[LINK]
Milyen érdekes. Atomrakéta. A Star Trekben ez volt a legelső űrrakéta amire felfigyeltek az idegenek.
De azért remélem meg fogják ezt tudni csinálni.
0
0
0
0
Underworld avatar
Hmm érdekes ez a téma,mindig is foglalkoztatott! 😀
0
0
0
0
Davenator avatar
Ez is egy érdekes cikk(sajnos csekély angol tudásom miatt nem értek mindent belőle, de a lényeg megvan😆😉

http://blog.world-mysteries.com/science/mysterious-nazca-like-site-near-dunhuang-in-china/
0
0
0
0
Ferrari avatar
Valahogy/Valakinek elkelet jutatni ere a bolygóra az életet nem? kizárt dolog h a semmiböl keletkezzen, ha belegondoltok akkor ki és miért ?


Olvastam anno h a maják úgy gondolták földönkívüli civilizációk hozták ide az életet, Erich Von Daniken szerint ezt több barlangrajz is bizonyítja, mert az "idegenek" mindig visszajárnak bizonyos időközönként megnézni h hova fejlődtünk.
És én személy szerint inkább hiszek ebben mint a bibliás paradicsomos Ádám és Évás hülyeségben 😆
Bár még mindig ott akkor a kérdés h honnan jöttek az idegenek, őket mi vagy ki teremtette 😆😆
0
0
0
0
enkutz avatar
Tegnap este mutatta a TV-be,hogy eddig 50 lakható bolygót találtak a tudósok.
0
0
0
0
Screamer avatar
Thug avidi téleg érdekes és 1szerre ijesztö is mivel mennyi minden lehet rajtunk kivül amit mégcsak nem is sejtünk meg 4:11 után kb , nagyon szép lehet élöbe közelröl 😃

meg Primo neked is igazad van

régi kérdés
Valahogy/Valakinek elkelet jutatni ere a bolygóra az életet nem? kizárt dolog h a semmiböl keletkezzen, ha belegondoltok akkor ki és miért ?
0
0
0
0
thug85 avatar
Itt egy érdekes videó, az ismert univerzumról!

0
0
0
0
Davenator avatar
Nem muszáj találni új, lakható bolygót! Csinálhatunk is terraformálással ami elméletben már lehetséges, csak persze nagyon sok tényezőnek kell stimmelnie a sikerhez. De mire képesek leszünk terraformálni egy másik bolygót, addigra találhatunk is egyet😃 Viszont! Én annak vagyok a híve, hogy már van egy saját bolygónk. És azzal kell beérnünk amink van, abból kell kihozni a legjobbat/többet ami megadatott. és itt jön az hogy a Földet csak kölcsön kaptuk, az őseinktől örököltük, az utódainkra hagyjuk, ezért úgy kell bánni vele hogy majd ne szégyenkezzenek miattunk, stb...stb...lehetne még írni bőven erről. Az idegenekről megy annyit hogy kizárt dolog hogy más bolygón ne lenne élet,mert ugye az óceánból is elég nehéz kiszúrni néha még egy bálnát is, hát akkor az univerzumban...A kapcsolat felvételt meg el is felejthetjük addig ameddig az emberiség mérgezi a Földet, kiírtja faunát és flórát és még a saját fajtájával sem képes békét kötni...
Amúgy engem is nagyon érdekel az űrkutatás, ha hallok/látok egy érdekes felfedezést a témából, itt megosztom veletek..
0
0
0
0
no avatar
Tesla GoD írta:
berki_zsolt írta:
XFXFORCE írta:
LagMatyi írta:
Én annak örülnék ha életem végéig találnának vagy felfedeznének valami érdekes cuccost az űrben😃
De am olvastam valami bolygóról ami teljesen alkalmas az emberi életre, csak a gond vele hogy túl hideg, meg túl messze van😃


Hát, ha hideg, akkor felejtős!
Valami trópusi bolygót találjanak már... ne fagyosat😃😆


Ott a Merkúr! 😂😂
akkor már a Vénusz, az aztán igazán jobb, mint 1 szolárium😂


olyan bolygó kéne, ami hasonlít a FUJI szigetekre.x D
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
berki_zsolt írta:
XFXFORCE írta:
LagMatyi írta:
Én annak örülnék ha életem végéig találnának vagy felfedeznének valami érdekes cuccost az űrben😃
De am olvastam valami bolygóról ami teljesen alkalmas az emberi életre, csak a gond vele hogy túl hideg, meg túl messze van😃


Hát, ha hideg, akkor felejtős!
Valami trópusi bolygót találjanak már... ne fagyosat😃😆


Ott a Merkúr! 😂😂
akkor már a Vénusz, az aztán igazán jobb, mint 1 szolárium😂
0
0
0
0
Ferrari avatar
Gliese 581c, nemrégiben felfedezett bolygó, hasonló a Földhöz, és akár víz is lehet rajta. Csillagától való távolsága is kb ugyan olyan mint a Föld-nap távolság...
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
XFXFORCE írta:
LagMatyi írta:
Én annak örülnék ha életem végéig találnának vagy felfedeznének valami érdekes cuccost az űrben😃
De am olvastam valami bolygóról ami teljesen alkalmas az emberi életre, csak a gond vele hogy túl hideg, meg túl messze van😃


Hát, ha hideg, akkor felejtős!
Valami trópusi bolygót találjanak már... ne fagyosat😃😆


Ott a Merkúr! 😂😂
0
0
0
0
no avatar
LagMatyi írta:
Én annak örülnék ha életem végéig találnának vagy felfedeznének valami érdekes cuccost az űrben😃
De am olvastam valami bolygóról ami teljesen alkalmas az emberi életre, csak a gond vele hogy túl hideg, meg túl messze van😃


Hát, ha hideg, akkor felejtős!
Valami trópusi bolygót találjanak már... ne fagyosat😃😆
0
0
0
0
no avatar
Én annak örülnék ha életem végéig találnának vagy felfedeznének valami érdekes cuccost az űrben😃
De am olvastam valami bolygóról ami teljesen alkalmas az emberi életre, csak a gond vele hogy túl hideg, meg túl messze van😃
0
0
0
0
no avatar
Ferrari írta:
Nem álmokban kell élned...élvezd az életet amíg lehet és törekedj arra h az az álmod valóra váljon...de addig míg nincs meg ne arról ábrándozz h milyen jó lenne, mert csak szarabb lesz tőle 😆
De ez már nem ehhez a témához tartozik 😆


Dehogynem! amíg ilyen gyökerek (tisztelet a kivételnek) az emberek, addig a világűrt is ellehet feledni.

De igazad van, mert amíg csak élsz, a télre várni kell, hogy hóval fedjen el, és ne ébresszen fel, örök álmomból, örök álmunkból. 😀
0
0
0
0
Ferrari avatar
Nem álmokban kell élned...élvezd az életet amíg lehet és törekedj arra h az az álmod valóra váljon...de addig míg nincs meg ne arról ábrándozz h milyen jó lenne, mert csak szarabb lesz tőle 😆
De ez már nem ehhez a témához tartozik 😆
0
0
0
0
no avatar
Screamer írta:
vagy 2012 ig ... 😆

am igazad van a napos dologba hiába remél ember nem következik be az amit vár szokd meg v ne remélj, ne álmodj és ne élj ( szerk.: már mint ugy értetem gyürd le a napot azt feküdj le aludni 😆 ) töb tipp nincs


[movie=youtube]1gQbCe-EhSQ&feature=related[/movie]

[movie=youtube]v8x5uFEX0Zg&feature=related[/movie]

Unom már, ezeket az egyszerű napokat, sose történik semmi, elegem van már abból, hogy iskolába kell járnom, elegem van abból, hogy rossz közérzettel, ülök abba a tetves padba, unom már azt hogy naponta kétszer kell buszozni 2x15 km-t, unom már a sok embert, aki undorító módon viselkedik, unom már, a szennyezett levegőt, unom már, a piszkos világot, mindenhol kosz, mindenhol ááá...
Miért, kell, ilyen tetves világba születni?:S

[movie=youtube]s0uLwKaC_d0&feature=related[/movie]
0
0
0
0
Screamer avatar
vagy 2012 ig ... 😆

am igazad van a napos dologba hiába remél ember nem következik be az amit vár szokd meg v ne remélj, ne álmodj és ne élj ( szerk.: már mint ugy értetem gyürd le a napot azt feküdj le aludni 😆 ) töb tipp nincs
0
0
0
0
no avatar
Ferrari írta:
XFXFORCE írta:
Semmit, én tudod mit akarok?!

- Világ végét.

Takarítsa le az egész földet, az embereket, és a többi élőlényt (állatot,növényeket) hagyja meg, teremtődjön újra a föld... legyen mindenhol trópusi táj...
Mindenkinek legyen örök, vidám élete...
Tűnjön el a pénz, tűnjön el az erőszak, legyen mindenki emberi.

Én ezt akarom, és remélem, valaha ez be fog következni.


Valami fil,be esetleg bekövetkezik, de ez itt az élet 😆


Épp ez a baj, de minden nap szar, és szarabb lesz...
Az ember mindig jobbat remél...
És, szerintem, a világ, sose lesz olyan jó, mint a őskorban.
Adj hitet, és elhiszem neked, hogy élni szebben is lehet...

Sokat gondolkodtam már azon is, megfogom magam, felszállok a legközelebbi repülőgépre, és elutazok, valami trópusi szigetre, és ott fogok élni életem végéig... x) 😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
XFXFORCE írta:
Semmit, én tudod mit akarok?!

- Világ végét.

Takarítsa le az egész földet, az embereket, és a többi élőlényt (állatot,növényeket) hagyja meg, teremtődjön újra a föld... legyen mindenhol trópusi táj...
Mindenkinek legyen örök, vidám élete...
Tűnjön el a pénz, tűnjön el az erőszak, legyen mindenki emberi.

Én ezt akarom, és remélem, valaha ez be fog következni.


Valami fil,be esetleg bekövetkezik, de ez itt az élet 😆
0
0
0
0
no avatar
Semmit, én tudod mit akarok?!

- Világ végét.

Takarítsa le az egész földet, az embereket, és a többi élőlényt (állatot,növényeket) hagyja meg, teremtődjön újra a föld... legyen mindenhol trópusi táj...
Mindenkinek legyen örök, vidám élete...
Tűnjön el a pénz, tűnjön el az erőszak, legyen mindenki emberi.

Én ezt akarom, és remélem, valaha ez be fog következni.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
és mit szóltok a galaktikus együttállashoz 2012 decemberében?
sok dokumentum fílm ezzel van most felakadva szerintetek lesz valami?
0
0
0
0
Screamer avatar
szerintem sokat Dead Space eztetek 😆 amugy én sok minden halok ok mindenröl és nemtudom soxor h mit hidjek
0
0
0
0
szabyy avatar
CatchO írta:
Ferrari írta:
Engem legjobban az foglalkoztat h hol lehet a világűrnek a vége, mert valahol csak vége van, az idegen civilizációk, féreglyukak kvazárok...

szerintem (és még sok más elmélet szerint is) a világűr nem végtelen, de határtalan.


szerintem mire elérnénk a világűr végére addig már továbbtágult volna😆
0
0
0
0
no avatar
Ferrari írta:
Érdekes téma, nekem is egyik kedvenc témaköröm az űrkutatás, régen űrhajós is akartam lenni, bár melyik fiú nem? 😆
Engem legjobban az foglalkoztat h hol lehet a világűrnek a vége, mert valahol csak vége van, az idegen civilizációk, féreglyukak kvazárok...jah és az a hír h 3 nagy űrhajó közelít a Föld felé a Seti szerint.
Legszebbeknek a ködöket tartom, azok közül is a sas ködöt.
Ez a száguldó csillag is elég érdekes, mint kb minden ami a világűrben van, és sajnos még elég keveset tudunk ezekről.


Én pl nem akartam, sose űrhajós lenni. 😃
De, azért szívesen élnék hasonló bolygón mint az AVATAR című filmben volt a PANDORA. 😃
+ Szívesen lennék Shepard parancsnok helyében is. 😃

ha egyszer sok pénzem lesz, (több milliárd) akkor veszek az új "földszerű bolygón egy telket, és ott fogok élni nyugdíjas koromig, vagy csak egyszerűen felszállok "potyautasként" a gazdag hajójára...

😆

Bmartin: A mi "CENZÚRÁZVA" fajunknál, lassan a majmok is fejlettebbek lesznek.
0
0
0
0
Ferrari avatar
DarthRoni írta:
Ferrari írta:
Érdekes téma, nekem is egyik kedvenc témaköröm az űrkutatás, régen űrhajós is akartam lenni, bár melyik fiú nem? 😆
Engem legjobban az foglalkoztat h hol lehet a világűrnek a vége, mert valahol csak vége van, az idegen civilizációk, féreglyukak kvazárok...jah és az a hír h 3 nagy űrhajó közelít a Föld felé a Seti szerint.
Legszebbeknek a ködöket tartom, azok közül is a sas ködöt.
Ez a száguldó csillag is elég érdekes, mint kb minden ami a világűrben van, és sajnos még elég keveset tudunk ezekről.


ömmm ezt a 3 űrhajós dolgot honnan vetted? szerintem fake, de nagyon izgalmas lenne, és van valami bizonyíték rá?


Itt olvastam:
[LINK]

Biztos van róla vmi magyar cikk is még nem kerestem.

Ám sztem létezik földönkívüli élet. Volt 1 dokumentumfilm amibe mondták h ha minden egymilliomodik galixisban lenne egy olyan csillagrendszer mint a mi Naprendszerünk, abból minden egymilliomodikban lenne egy olyan bolygó mint a Föld, és abból is minden egymilliomodikon lenne csak élet, még akkor is többmillió ilyen bolygó van...
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Ferrari írta:
Érdekes téma, nekem is egyik kedvenc témaköröm az űrkutatás, régen űrhajós is akartam lenni, bár melyik fiú nem? 😆
Engem legjobban az foglalkoztat h hol lehet a világűrnek a vége, mert valahol csak vége van, az idegen civilizációk, féreglyukak kvazárok...jah és az a hír h 3 nagy űrhajó közelít a Föld felé a Seti szerint.
Legszebbeknek a ködöket tartom, azok közül is a sas ködöt.
Ez a száguldó csillag is elég érdekes, mint kb minden ami a világűrben van, és sajnos még elég keveset tudunk ezekről.


ömmm ezt a 3 űrhajós dolgot honnan vetted? szerintem fake, de nagyon izgalmas lenne, és van valami bizonyíték rá?
0
0
0
0
bmartin23 avatar
madchief írta:
Én sose akartam űrhajós lenne😂
Nekem jó itt a Földön😃


Valóban, de szerinted nem lenne jó eljutni egy másik bolygóra, ahol netalán élet is van, és legalább olyan fejlettek mint mi? Nem lehet tudni az ilyeneket, mert még a mi galaxisunk is "csak" 100 ezer fényév átmérőjű (egy fényév--> 9,46 milliárd km) és csak egy kis pont vagyunk a több millió galaxis és szuperhalmaz mellett. Egy galaxisban több milliárd csillag van ( a miénkben durván 200) és a 90%-nak van legalább egy bolygója. Nem lenne jó meglátogatni valamennyit? (márcsak az űrhajó miatt?)
0
0
0
0
madchief avatar
Én sose akartam űrhajós lenne😂
Nekem jó itt a Földön😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
ÉS amilyen keveset tudunk, annyira tágul is!

Viszont azt a kisbolygót is érdekesnek tartom, amelynek 1:33-hoz az esélye, hogy 203x-ben becsapódik a Földbe!

De már készültek tanulmányok, vizsgálatok, és kiderült, hogy alacsony sűrűségű, szinte a mészkőhöz hasonló a szerkezete, ezért egy 500.000 $-os projekt keretein belül el lehetne téríteni a Föld pályájától!
Elvileg úgy történik az egész, hogy 201x-ben megközelíti a Földet, és pár 10 ezer kilométerre elhalad mellette! De a Föld vonzása úgy elgörbíti a pályáját a kisbolygónak, hogy 20 év múlva visszatér, és belecsapódik nagy eséllyel a Földbe!
0
0
0
0
Ferrari avatar
Érdekes téma, nekem is egyik kedvenc témaköröm az űrkutatás, régen űrhajós is akartam lenni, bár melyik fiú nem? 😆
Engem legjobban az foglalkoztat h hol lehet a világűrnek a vége, mert valahol csak vége van, az idegen civilizációk, féreglyukak kvazárok...jah és az a hír h 3 nagy űrhajó közelít a Föld felé a Seti szerint.
Legszebbeknek a ködöket tartom, azok közül is a sas ködöt.
Ez a száguldó csillag is elég érdekes, mint kb minden ami a világűrben van, és sajnos még elég keveset tudunk ezekről.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Azért hoztam létre a témát, mert szerintem rengeteg embert foglalkoztat a világegyetemben történő változások!

Személyes kedvencem ez a téma, nagyon sokat olvasok, rendszeresen követem a Hubble űrtávcső által újonnan felfedezett galaxisokat is..😜

Itt van egy új cikk, ami szerintem döbbenetes, legalább is érdekes:
[LINK]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció