Mit fejlesszek a gépemben?

Szerző: XFXFORCE, 2011. January 22., téma
Fórum » Asztali PC
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy meglehessen beszélni, azt egymás között, mit lenne érdemes fejleszteni, a már meglévő gépekben.
Hozzászólások: 1 405
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NSD4rKn3SS avatar
levi0914
Személy szerint a leírtak közül egyik se venném meg újítás gyanánt.

VGA-nak RX470-et vennék, egy hangyaf*nyival drágább (5-10 ezer Ft) de mérföldekkel jobb vétel.
Összehasonlítás:
[LINK]

CPU+Alaplapnak meg érdemes megvárni a Ryzen-t, ha nem hozza a hozzáfűzött reményeket, talán az Intelek olcsóbbak lesznek.
Ne költs 8 éves AMD platformra mert jelenleg csak pénzkidobás lenne a nagy durranás előtt.
0
0
0
0
no avatar
Ppista a gigabyte 970 az a alaplap.
0
0
0
0
Puffin avatar
FX-et már nem vennék!
0
0
0
0
ppista avatar
A gigabyte 970-t venném a gtx 1050 ti-helyett processzorból én fx 8370-t vennék a helyedben. Így már szépen futna minden játék.
0
0
0
0
no avatar
Szisztok!
Vegyek egy gigabyate 970-et rá egy fx-8320-at vagy most vegyek egy gtx 1050 ti-t és majd később veszem az alaplapot és a procit vagy várjam meg az új amd-t?
0
0
0
0
hashimoto avatar
rallycross: Én az RX480 8GB-t vettem (Több vram, jobb dx12-ben ami a jövőben csak jól fog jönni), és nekem is 8350-em van. Arra figyelj, hogy a procira legyen egy jó hűtőd, mert az hajlamos fűtőtestként viselkedni. 😃 (Melegszik, de nem annyira vészes, inkább tuning alatt jön elő az ilyesmi.)
Én azért tápegységet is cserélnék a helyedben, de erre inkább kérdezz rá a tápegységes topikban, ott sok hasznos infóval tudnak ezen a téren szolgálni.

LeC-nél tudsz venni a gépfejlesztésedhez hardvereket, szerintem bárkit megkérdezel innen az oldalról, csak ajánlani tudja. Itt az profilja(megtalálod a cuccok résznél az oldalát, csak nem engedi linkelni.): [LINK]
Tápegységet, az FX-8350-et, ramot, és videókártyát is ad el. 😀
0
0
0
0
rallycross avatar
Köszi szépen a segítséget!! 😀
0
0
0
0
ppista avatar
8GB-T Ramot meg FX 8350 Procit veszel bele akkor minden játék gond nélkül menni fog.
A Tápegység bírni fogja,csak ha 1-szer erősebb vga-t veszel akkor kell jobb tápegység.
0
0
0
0
rallycross avatar
Köszi a segítséget. Igazából a vga-t nemrég vettem az lenne szerintem a legutolsó. 😜
Ha teszek még bele 4 vagy 8GB ramot meg az FX8350 et a táp még el fogja bírni szerintetek?
0
0
0
0
zsivko avatar
Igazából a rammal kezdeném, aztán a vga-al. A végén gondolkoznék prociban, de ez mind sok pénz egyszerre.
0
0
0
0
ppista avatar
rallycross:Ha már fejleszteni szeretnél,akkor erősebb procit meg videókártyát vennék.
Processzornak ezt ajánlom: AMD FX 8350
Videókártyának pedig ezeket:RX 480 8GB,GTX 1060 6GB
Ha ezeket választod gond nélkül menni fog szinte minden játék.
0
0
0
0
rallycross avatar
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy mit kellene fejleszteni a gépemen. A mostani játékok low-medium beállítás mellett futnak csak.
Én a processzorra tippelek, hogy kéne mert már elég régi darab illetve még 4 GB ramot. Processzor téren tudnátok valamit ajánlani?
Előre is köszönöm.
0
0
0
0
Puffin avatar
Azért a BIOS-t ellenőrizném rajt. Múltkor adtak ki mindegyikhez újat.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Piero: ne ijeszd meg szegényt 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Csak vigyázz ki ne gyulladjon a kártya! 😃
0
0
0
0
troger avatar
Na meg jöttek az új cuccok, beszerelve, profil frissítve.
Köszönöm még egyszer a segítségeteket 😀
Szerk.: igaz az alaplapból gigabyte lett a videókari meg EVGA, de ez hosszú történet 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
troger: Természetesen elég a processzorod. (Meg elég is lesz még egy jó darabig.)

coyotex: Az általad választott alaplap nem támogatja a memóriát, amit bele akarsz tenni. (Ettől még elindulhat, csak nem garantálható, hogy jól működik) Amúgy is érdemesebb lenne egy komolyabb lapot tenni az i5 alá.
0
0
0
0
troger avatar
Köszönöm a segítségeteket!

Megvannak a kiszemelt áldozatok már csak a fizumra várok hogy kipótoljam az eddig félretett zsét.
A választásaim:
-Alaplap: MSI Z97 Gaming 3 LGA1150
-Videokártya: MSI GTX1070 Gaming X 8G 8GB DDR5
- Memória: Corsair 2x8GB DDR3 1600MHz CML16GX3M2A1600C10

Már csak annyi lenne a kérdésem hogy szerintetek a mostani processzorrom megfelelően ki fogja tudni hajtanai a videokártyát?
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek.Tanácsot szeretnék kérni.Váltani szeretnék Intelre.Amit kinéztem egy I5 4460-as proci és hozzá egy Gigabyte GA-H81M-HD3 alaplap.
Memóriám van 2x8gb Kingston HyperX 1866Mhz DDR3.Menne rá még egy ssd és egy 2Tb merevlemez.Tápom egy Thermaltake 470W-os.Videókari egy Msi 650 ti boost 2Gb.
Jó lenne ez a proci és az alaplap,ehhez a konfighoz? Előre is köszönöm a válaszokat. Az alaplapnál az optikai kimenet fontos,(ha esetleg tanácsolnátok másikat).
0
0
0
0
Hunork avatar
A saját tapasztalatom, hogy Asus-ból csak a felsőbb kategória ami számít, az alsó szegmensben akkor már jobb megoldás az Asrock. Mindkettőnél a Fatality széria a legjobb.
Gigabyte jó ár/érték aránnyal rendelkezik, de szerintem jobb nála az MSI az Armor és Gaming sorozattal. (több szolgáltatás, csatlakozó, megerősített VGA aljzat, kondik, több szoftver...stb.)
0
0
0
0
csuz-li avatar
istvan0122: Mit akarsz azon még gyorsítani? (Persze értem, mindig jobb egy kis fejlesztés, én is így vagyok vele)
Amúgy VGA szerintem is. Processzorral ráérsz akkor foglalkozni, ha azt látod, hogy mindenhol 100%-on pörög a CPU, miközben a VGA meg nyaralni van és sosem megy 90-95% fölé.

troger: Nekem volt MSI lapom és MSI VGA-m is. a gaming verziókkal mindig jól jár az ember. Viszont most Gigabyte van alaplapból és VGA-ból is, és azokkal is meg vagyok elégedve. Az MSI GAming alaplapnak meg van az az előnye (is), hogy az integrált hangkártyája egész jó, jobb, mint a giga verziója.
0
0
0
0
Hunork avatar
istvan0122: inkább VGA kéne újabb. 65k -ért van RX480 Sapphire OC. Kb 20%-al gyorsul a géped VGA szinten.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nálam a nyerő az alaplap Gigabyte VGA pedig MSI Gaming verzió.Spoiler!
Gaming azért mert azon van Twin Frozr hűtő és az nálam eddig nagyon bevált.
0
0
0
0
sisko avatar
troger : itt majd mindenki hazabeszél egy kicsit,én is ezt teszem : a régi vasamban 7 éves giga alaplap van,a mostaniban is giga lap+vga,és tökéletesen elégedett vagyok velük,pedig nem igazán kímélem őket 😆
0
0
0
0
r2d2 avatar
troger: a kettő közül én MSI-t választanám.
0
0
0
0
troger avatar
Sziasztok!

A jelenlegi gépemet tervezem fejleszteni karácsonyra, a jelen felállás szerint: z97-es alaplapot, gtx1070-et és 2*8Gb Crossair memóriát tervezek bele venni. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyik gyártótól érdemes megvenni az alaplapot és videókártyát. Jelenleg Asus mind kettő, de nem vagyok megelégedve velük az alaplap haldoklik a videókártyam meg teljesen szét van tekeredve. Két gyártón gondolkodom: MSI és Gigabyte( nálam az MSI a nyerő).
Ti melyiket javasoljátok, esetleg ezek helyek valami jó tipp.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Alapjába véve gyorsítani szeretném a gépemet,mint játékra, mint bármi másra, de nem tudom, hogy processzort vagy videókártyát vegyek, egy processzortól javulhat-e a gép teljesítménye játékokban, ha igen, mennyit?! Jobban megéri processzort cserélni, mint videókarit?

Példát szeretnék kapni 😃
Kb. 60k-t költenék rá.

Válaszokat előre is köszi 😀

A gépem adatai: http://gepigeny.hu/user/istvan0122/eszkozok/198329
0
0
0
0
no avatar
Köszi a válaszokat!
Piero: Két év múlva ugyanitt találkozunk! 😃
0
0
0
0
Funes avatar
Hát valahogy erre gondoltam én is ! 😀
Egyébként 100k környékén , ha most kellene mondani valamit, akkor Rx480 vagy GTX1060, csak kicsit várni hogy lejjebb menjenek az árak.
0
0
0
0
Puffin avatar
Zsolt16: akkor ezt a kérdést 2év múlva tedd fel inkább!!!!! 😃 😆
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenki! Szerintetek nekem milyen videokártyát kellene vennem? Olyan 100k körül max.

(Nem mostanában tervezem a 280-as karim cseréjét, kb 2 év múlva)
0
0
0
0
Spazzz avatar
Kicsit utanna neztem a dolgoknak s arra jutottam hogy marad ugy ahogy van igen sokba jonne ki nekem 😀de azert koszi 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
TabSnije: egy jobb kártyával azért jobban futnának a "game"-k
0
0
0
0
Spazzz avatar
Sziasztok 😃 szerintetek cpu vagy gpu kellene a gepembe hogy jobban teljesitsen mert par jatekot nem ugy futtat ahogyan azt kellene.Valamint neha jatekoknal random ujraindul a gep s nem tudom eldonteni hogy a cpu vagy a psu a problema forrasa.

u.i nincsen annyim hogy 950 meg i7 stb s vagy egyszerre csak egyiket ha megtudnam venni
0
0
0
0
FekaRap avatar
elvinné. Szerintem Max gtx 960 szintig válogathatsz kártyát.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
KalKriaf1509: 80 ezerből én így újítanám fel a gépet:

- Használt i3 2100 ~13-15 ezer
- Használt H61-es lap ~7-8 ezer
- Új 8GB DDR3 RAM ~8-10 ezer
- Új Super Flower SF-450P14HE 450W ~14 ezer
- Új Gigabyte GTX750 Ti 2GB ~33-34 ezer
(Esetleg vehetsz Sipi-től 36 ezerért R7 370 2GB-ot, ez erősebb mint a 750 Ti
[LINK])

e8400 mellé GTX 950-t rakni nem sok értelme lenne, az a processzor édeskevés ilyen kártya mellé, aligha lennél vele előrébb.
0
0
0
0
KalKriaf1509 avatar
Üdv!
Old Warrior eszközömet szeretném picit felfrissíteni és azt használni amíg nem lesz pénzem komolyabb gépre.(még csak diák vagyok, nem vagyok munka képes szóval bevételi forrásom nincsen de a család igyekszik segíteni) ~80.000 forintot tudok maximálisan megengedni magamnak. Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy javulhat-e bármennyit a gépem teljesítménye ha lecserélem az ati videokártyát például egy gtx 950-re és az LC power tápot egy márkásabb&frissebb tápra(a biztonság kedvéért, nehogy elvigye az egész gépet a régi táp) A processzor gondolom visszafogja húzni a vga-t, az érdekelne, hogy az új kártyából mennyit tudna kipréselni a processzor.(nem akarok új játékokkal játszani, csak egyes játékoknak már nem nagyon elég az ati 4850)
0
0
0
0
no avatar
kösszönöm a segitséget meg is rendelem
0
0
0
0
Twist avatar
Ha belefér még, akkor tényleg jobb a GTX.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
R7 370 helyett inkább +3 ezerért GTX 960 4GB.
[LINK]
0
0
0
0
Twist avatar
Gyenis: Én ilyesmiben gondolkoznék. Ha megmarad a ház, hdd-k, monitor, billentyűzet, egér, akkor elég ezeket lecserélni, hogy legyen egy használható géped:
[url]https://www.pcx.hu/geposszerako/?action=config&getConfig=1&alaplap=706284&processzor=480206&memo=81635&memo2=&vga=870272&ssd=&vinyo=&tapegyseg=62934&haz=&huto=&cd=&oprendszer=&geposszeszereles=0&rendszertelepites=0[/url]
0
0
0
0
no avatar
bármi érdekel de jobb lenne új a garancia miatt
0
0
0
0
xsebix avatar
Használt cuccok is lehetnek vagy csak is új?
0
0
0
0
no avatar
oké tudnátok adni valami tippet hogy akkor milyet vegyek bele ami kell 100 000 Ft lenne rá kb most +- pár ezer az nem gond
0
0
0
0
Twist avatar
A tápot csak úgy látod, ha benézel a gépházba. Ami számítana az az, hogy hány wattos, de szerintem felejtős, mert elég régi konfig, ha erősebb is a táp, tuti még a régi molex csatis változat. Ugyan így a rammal sem érdemes foglalkozni, az alaplapból kiindulva 667 vagy 800 MHz-es DDR2. Szerintem a gépházon, vinyókon kívül nincs ebben mit menteni.
0
0
0
0
no avatar
DIMM1: Apacer Tech. 78.A1GA0.9K4 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) ez a ram táp model no iso-450PP
0
0
0
0
xsebix avatar
Tápod milyen és a ramok?
0
0
0
0
no avatar
Alaplap neve MSI G31M3 V2 (MS-7529) Videokártya NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB) CPU típusa DualCore Intel Pentium E5200, 2533 MHz (12.5 x 203) még kezdő vagyok játékra szeretném használni a gépet de ezzel sajnos a gyengébb játékok is elég rosszak. A videokártya kb három éve lett kicserélve erre amit irtam
0
0
0
0
Twist avatar
Gyenis: Na és milyen géped van? Nehéz fejlesztési tanácsot adni fejlesztendő gép nélkül 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció