Mit fejlesszek a gépemben?

Szerző: XFXFORCE, 2011. January 22., téma
Fórum » Asztali PC
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy meglehessen beszélni, azt egymás között, mit lenne érdemes fejleszteni, a már meglévő gépekben.
Hozzászólások: 1 405
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bronson avatar
120ból egész jó kis upgrade-et lehet csinálni, én ssd-t is tettem a listára, az sosem árt ha van 😉 tápod nem feltétlenül kell cserélni, (sem 380x sem 970mellett) de hosszú távon jobban járnál ezzel amit linkeltem (jobb hatásfok, jobb kábelrendezés, erősebb). ha viszont nem terveztél cserét, akkor mehet a pénz jobb házra én kicsit ezáltal felfrissítenék mindent, mint egy vga-ra elkölteni mindet...! ráadásul akkor az úgy 160k körül lenne, ha másik ház+táp+970 lenne...

[LINK]

danee23: már egy gtx950 r7 370 hatalmas előrelépés lenne a 6850-hez képest... 😊
0
0
0
0
danee23 avatar
Akkor tápcsere is javallott 15-20k körül. És gtx 970.
Szerk.:
Ja bocsi ebből kimaradt gépház. De ha belefér a keretbe a 970 akkor az szerintem must buy.
0
0
0
0
danee23 avatar
Érdemi előrelépés min. r9 380/gtx 960 lenne. Geforce nem fogyasztana többet mostaninál.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
A gépeim között a "Netezős gép"-ként feltüntetett gépet szeretném bővíteni, fejleszteni, ami érintené a gépházat, a vga-t és ha a vga-na komolyabb tápegység kell akkor azt is. Milyen vga-t ajánlanátok?
0
0
0
0
Krissz avatar
Köszi mindenkinek! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Birod 4 magosként írni...
0
0
0
0
Krissz avatar
Csak azt nemtom, hogy i3 jó lessz e? Mert nekem teljesítményre sztem bőven alkalmas, minimális pénzből.

Amugy ezt akkor itt Gépigényen, hogy kellene beírni a gépeknél? Mert 2 mag de 4 szál, viszont csak a magokat irja h megkell adni, de virtualisan 4 nek látja, akkor ezt hogy irjam be?
(2 mag 4 szál=3 mag 😆 mivel nem kettő és nemis négy 😆 vicceltem)
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz akkor ezek szerint egyértelmű a válasz, neméri meg :/
Néztem RAM okat is, 2GB os DDR2 7k körül van ujonnnan, anyibol kijön egy 4GB os DDR3.

Így elviekben összeraktam egy gépet, kis költségvetésből, mi a véleméynetek?
CPU: Intel Core i3-4170 - 35k (i5 nekem sajna drága jelenleg, AMD- be meg nemigazán szeretnék fektetni 😀 ) (szoba johet hasznaltan is ez az egy alkatresz)

LAP: ASUS B85M-G - 20k

RAM: 1x8GB Kingston 1600MHz (Később 2x8GB és azt le is lehet huzni a fejlesztes listarol, mert ennyi RAM boven eleg sztem)

Ház: Sharkoon VS3-V Zöld - 0k (megvan)

HDD: 500GB WD - 0k (van itthon)

ODD: az is van

Táp: Corsair 450-500W os

Köszönöm szépen a segítségetek.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Krisz: reszler leírta a lényeget, amivel egyetértek. Én annyit tennék hozzá, hogy az újabb kézmagos sem segítene, mert nekem volt e8400-am és hát azzal sem lehetett már játszani. A Quad viszont a mai napig megállja a helyét, lehet velük játszani rendesen, van pár ismerősöm, aki a mai napig használja és nincs vele túl nagy problémája. Viszont már az is kérdés, - mivel ez egy gyári előre összerakott gép - hogy az alaplapi BIOS képes-e kezelni a négymagos procit. Elviekben persze képes, de hát a gyakorlat néha mást mutat. Ránéztem a HP oldalára, de természetesen semmit nem írnak erről.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Krissz:Én a helyedben ha nem akarnék sokat költeni rá akkor nyitásnak néznék bele egy Core2Quad procit.Az szerintem dobna rajta valamit.Bár lehet hogy egy erősebb Core2Duo proci is többet nyújtana.Ma már a Quad prociknak az ára sem vészes használtan.Bár én arra a gépre nem biztos hogy költenék már.Igaz ezt mindenki döntse el magának.
0
0
0
0
Krissz avatar
Sziasztok!
Szerintetek mit fejlesszek a: HP Compaq dc7800 C.M.T. gépemben?

Tudom kuka az egész gép, meg régi meg minden, de szerintetek, megéri fejleszteni, (ha igen akkor mivel) vagy inkább másik gép? (fejlesztes talan olcsobb lenne)

Köszi!
0
0
0
0
Bronson avatar
Nem lehet javítani a 680-at...? mi történt vele amúgy?
0
0
0
0
csuz-li avatar
alexstrike: Igen. Sőt azért elég cizellált a helyzet. Egyrészt a törvény úgy fogalmaz, hogy a
"A kijavítást vagy kicserélést - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel -"
magyarul: tök mindegy, hogy hány bites, ha a teljesítménye jó, márpedig jó, tehát a használhatóságot figyelembe véve a cseretermék megfelelő. Viszont 4 helyett 2Gb-os kártya már nem felel meg ennek a kritériumnak.
plusz még van a kereskedőnek egy kiskapuja, ami így szól:
"kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek - másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva - aránytalan többletköltséget eredményezne,"
0
0
0
0
csuz-li avatar
Hát akkor biza neked jár egy 960 4GB... a biteken ne lovagolj, mert felesleges.
0
0
0
0
csuz-li avatar
alexstrike: Mivel a 960 2GB megfelel az általam 2. pontba írt kritériumoknak, így azt el kell fogadni. Ezek után már tényleg csak az marad, hogy a 4. pont szerint megegyezel a kereskedővel és levásárlod különbözettel, már ha ebbe belemegy, mert neki nem kötelessége egyezkedni egy 960 felajánlása után...
De még egyszer mondom, nem az ár, hanem a teljesítmény számít még akkor is , ha az azonos teljesítményű kártya újonnan olcsóbb, vagy épp drágább, mint az eredeti volt. Viszont ha a 680 is 2 GB-os volt, akkor be kell nyelni a 960 2GB-ot. Az amúgy csak egy dolog, hogy 128 bites, mert az csak egy a sok összetevő közül, ami meghatározza a VGA teljesítményét.

Ha neked kevés a 2GB-os kártya (amúgy nekem is kevés, szóval ebben igazad van), akkor fizess rá a 960 árára és vegyél erősebbet, 4GB-al.
0
0
0
0
csuz-li avatar
alextrike: A lehetősége a kereskedőnek:
1. felajánl egy ugyan olyan kártyát, azt el kell fogadnod
2. felajánl egy teljesítményben hasonló, vagy jobb kártyát, azt el kell fogadnod (Nem árban! teljesítményben!) Itt például csak Nvidia kártya jöhet szóba, hiszen AMD nem tud pl PhysX-et, vagy a GameWorks szolgáltatásait. Ráadásul a teljesítmény miatt még az r9 370 sem játszik, mert az is gyengébb a gtx 680-nál.
3. megjavíttatja a hibás kártyát saját költségén, amit el kell fogadnod
4. csak ez után köteles az árat visszaadni. Azt nem mondhatja, hogy le kell vásárolnod, de abban megegyezhettek, hogy levásárlod ott úgy, hogy az árat beleszámítja a vásárolt termék árában, viszont ez utóbbi csak akkor él, ha te is akarod.

szerk: A 2 pont alapján felajánlhat például egy gtx 960-as VGA-t.
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem lenne. DE inkább spórolj kicsit hozzá és 4GB-os 380-ast vegyél.

[LINK]
Nála érdeklődj! Én is itt vettem a kártyát. 😀
0
0
0
0
winrar avatar
Igaz, csak gondoltam ajánlok egy konkrét típust 😃
3 fázisú cpu tápellátás, sokat nem érdemes tőle várni.
0
0
0
0
Bronson avatar
Bármilyen ssd sokat gyorsítana a gépen 😀 a 8magosokból is csak a 95wattos verziók mennek bele, én mondjuk még azt sem kockáztatnám...
0
0
0
0
winrar avatar
occ94: Abba én egy 6 magost se tennék, nem hogy 8 magost...
A mostani alaplapodba max Phenom II X4, mellé max GTX 950, +4GB RAM és egy jobb táp sem ártana. Samsung 850 EVO 120GB SSD sokat gyorsítana a gépen.
0
0
0
0
Bronson avatar
nagyjából mindent kéne... 95 wattos procitól nagyobbat nem is lehet tenni bele, mondjuk ha nagyon ragaszkodsz ehhez és nincs is nagy keret rá, akkor egy 4magos athlon mehet bele, meg egy jobb vga +4gb ram... de tápot is cserélni kéne akkor már...
0
0
0
0
no avatar
Srácok ezen a gépnem min fejleszek ? http://gepigeny.hu/user/occ94/eszkozok/85020

Alaplap : ASRock 960GM-VGS3 FX 8 magig kezeli a procikat érdemes rá épiteni ?
0
0
0
0
ScoobyDoo avatar
Értem, I3 lesz akkor. Köszönöm 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
az az i3 2magos, de négy szálas, tehát ha a játék jól van optimalizálva ebből előnyt kovácsolhat, valamint összességében is majdnem olyan, mintha egy 4 magos procid lenne!
0
0
0
0
ScoobyDoo avatar
Rendben, köszönöm a segítséget 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Elég lesz az az i3. 4 magos AMD-vel sem járnál jobban, az sem erősebb.
0
0
0
0
ScoobyDoo avatar
Értem, de az i3-4170 is 2 magos mondjuk, de attól az elég lenne a játékoknak?
0
0
0
0
Bronson avatar
Mindenképp maradj az intelnél! az i3 jó update lesz a gépednek, a crysis3 mondjuk zabálja a procit rendesen, rendkívük cpu igényes... de igaz a játékok többségére hogy nem elég manapság a 2mag szimplán.
0
0
0
0
ScoobyDoo avatar
Köszönöm a segítséget, telepítettem és mértem. Igaz, nem pont azt az eredményt kaptam amit vártam, mert még így is cpu-limitem van. Crysis 3 1920*1080ban (vsync off) low beállításokkal hozott 30-40 fps-t kb, de ezt 65-70%-os GPUval és 100%-os CPU teljesítménnyel. Nem sokkal több, de azért még lenne ezek szerint egy kis plussz a HD5850-ben.

Azonban elég drága ez a platform, gondolkodtam h hogyan érné meg a legjobban az újítás, ezzel kapcsolatban is kérnék tanácsot.

1. G3220 megy, i3-4170-es processzort néztem helyette, az 25k, ehhez jönne +5k 4gb ram, 30k össz. majd az új vga, de az majd csak később, az eladott g3220ért kapott pár ft megy majd bele.



2. Lecserélném az intel-t amd-re. ASUS F2A55-M LK lap (9k) + AMD X4 760K (15k) + Elixir 4GB DDR3 1600MHz (5k), ez 29k összesen. innen még akk elmegy így egyben (reményeim szerint) a lapom+cpu-m, és az a pénz meg menne a vga-ba.

Szerintetek melyik az életképesebb ötlet? Figyelembe véve azt is, h nem olyan sok pénzt tudok/szeretnék/akarok rászánni az újításra, olyan 50k körül új vga-val együtt.
0
0
0
0
Bronson avatar
msi afterburner a program neve! amúgy szerintem ha vga-t cserélsz, akkor nem ártana procit sem... meg a +4gb ram is jól fog jönni!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
MSI Afterburnert telepítsd fel (+ ezzel együtt a RivaTunert is).
Majd nyisd meg az Afterburnert és: settings->Monitoring->Kattints arra amit kiszeretnél monitorozni->Show in On-Screen display, ezt pedig pipáld be
0
0
0
0
ScoobyDoo avatar
Sziasztok! Megtudnátok mondani, hogy melyik programmal tudom lemérni, hogy cpu- vagy gpu-limitem van egy játéknál? nem nagyon tudom az ilyen dolgokat 😀 láttam pár játéktesztnél, h a bal oldalon írt sok infót játék közben (magok kihasználása, ram és vga kihasználtság) közben egy program, megtudjátok mondani az melyik volt? Illetve szerintetek még +4gb ram és egy vga csere HD5850->HD7850 sokat javítana a teljesítményen? mert ezekben gondolkodom, cpu-t még nem cserélnék ha nem lenne "muszály".
0
0
0
0
NamelessOne avatar
Sziasztok!
Az év végére pozicionálnám a gépem fejlesztését.
Az alaplapot egy ilyenre:
https://www.pcx.hu/termek/gigabyte-ga-b85m-d2v-alaplap-82335
RAM:
https://www.pcx.hu/termek/crucial-ballistix-sport-xt-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-mem-ria-19156
Proci:
https://www.pcx.hu/termek/intel-core-i3-4160-processzor-59862
És Vidikártya:
https://www.pcx.hu/termek/gigabyte-gtx750-ti-2gb-ddr5-gv-n75toc2-2gi-videok-rtya-615128
A többit szerintem meghagyom még majd egy új tápot keresnék használtan.
Szerintetek elbírná még egy ideig (onnantól számítva) a game-eket? (1366x768-as felbontáson tolnám)
Időtálló lenne számomra? Meg tudok barátkozni a low graf.-al is 😃
0
0
0
0
jumbo avatar
GodSie vagy itt is meglesheted./ több van bent 😉 /
videokartya top 100 a keresőbe...
0
0
0
0
FoLey avatar
Twist FSP 350W-os tápot használom a másikat meg nem használom. Akkor marad az ssd buy.
0
0
0
0
Twist avatar
Foley: Szerintem SSD-t érdemes. Sokat dob a gép sebességén.
A procid 65W-ot eszik, a VGA-d 160W-ot, az 500W-os táp bőven elég jelenleg.
0
0
0
0
FoLey avatar
Elhatároztam,hogy egy kicsit rászánnok a gépem fejlesztésére az lenne a kérdésem,hogy ssd-t vegyek bele vagy tápot? Processzort még nem akarok,mert elvagyok ezzel.
0
0
0
0
ShadowWarrior avatar
GodSie

Ha tisztában szeretnél lenni a valós teljesítménnyel bizonyos kártyák esetében talán ilyesmi helyeken érdemes kezdeni a szemezgetést 😃
[LINK]
0
0
0
0
csuz-li avatar
GodSie: Az "x GB VRAM felesleges" mondatot én is alkalmaztam régebben, azután rájöttem, hogy nekem is kevés a 2 GB, sőt a fiam gépében lévő r7 250 is kihasználja a maga 2GB-ját, hát már nem mondom.
Amerre a játékfejlesztés halad mostanában, úgy tűnik, hogy a világ VRAM termelése is kevés lesz lassan még egy belépőszintű VGA-hoz is... 😀
0
0
0
0
GodSie avatar
Remek 😀 physx miatt stb gondolkodtam rajta csak
0
0
0
0
GodSie avatar
8GB vram fölösleges nem? mondjuk ark survival evolved képes megenni 6kt...
0
0
0
0
GodSie avatar
Sziasztok ! melyik a jobb szerintetek? r9 390 vagy gtx 970?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A régit addig kell eladni, ameddig lehet.
Én azt az 1155ös cuccot még megtartanám azért.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció