Gitározás

Szerző: BiGame, 2010. October 21., téma
Fórum » Zene
Hozzászólások: 157
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NjoY avatar
SwitcX írta:
Hűha, jó cuccaid vannak. Mennyi volt a gityó?


100k forint körül...
0
0
0
0
NjoY avatar
Tényleg remek zenészek 😀 Én manapság ezzel nyomulok 😃 :
https://www.drumza.com/images/FenderFrontman212RGuitarAmp.jpg
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Ajánlom figyelmetekbe 😀
0
0
0
0
Flash avatar
Egy ilyenre én is beneveznék, bár beérném egy használt LP Standard/Classic-kal is 400k körül...
[url]http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?&tpl=product&prid=16002[/url]
0
0
0
0
bfrenk avatar
Hát néhány dalnál fontos hogy pengetővel játszak, be is szereztem puha pengetőket. 😃
Majd így fogom tolni egyszer 😃
0
0
0
0
Randy Orton avatar
Helló mindenkinek ha valaki tud basszerozni kicsit komolyabban az írhatna mert van 1 bandám és éppen egy gitárost keresek (az előzőt majdnem sikerült szájba dobnom a mikrofonállvánnyal és kicsit rossznéven vette 😉 de hát az ő baja) kissebb helyeken szoktunk fellépni (60-80 féreg elött 😃 de valamikor többen is vannak) Veszprém környékieket keresnék durvább kinézettel.irjatok sürgős lenne!!!!!
0
0
0
0
bfrenk avatar
SwitcX:
alap hangkártyám van és 1000 forintos mikrofonom! 😆
meg én még pengetővel játszok rajta, az ujj-style nem megy még 😆

ma láttam egy Gibson Les Paul-t mit ne mondjak, gyönyörű! 😀
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Sziasztok!
Ugye nincs olyan Ibanez ami 200-250 ezer körül van és Edge Pro tremolója van gyárilag?
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Sziasztok!
Ugye nincs olyan Ibanez ami 200-250 ezer körül van és Edge Pro tremolója van gyárilag?
0
0
0
0
bfrenk avatar
Találtam egy zsír hangoló programot gépre, csak egy mikrofon és egy hangkártya kell hozzá: AP Tuner 3 😃
SwitcX: nem nylon, csak a húrok azok! 😆
0
0
0
0
Szilvexter avatar
bfrenk írta:
Elnézést még csak tanulgatom a neveket! 😃
Amúgy tudnátok nekem ajánlani olyan dalokat amiket könnyű lejátszani, azaz csak pár akkordból áll? 😀


[LINK]
ez a srác nagyon jól vágja, szerintem nála nézz szét dalok után, tobb száz lecke van, ő az egyik legjobb gitár tanár a youtube-on, én is tőle tanultam meg a Led Zeppelintől a Stairway to Heaven-t
0
0
0
0
bfrenk avatar
Elnézést még csak tanulgatom a neveket! 😃
Amúgy tudnátok nekem ajánlani olyan dalokat amiket könnyű lejátszani, azaz csak pár akkordból áll? 😀
0
0
0
0
Flash avatar
Nem a bundokon, hanem a fogólapon, és pozíciójelölőnek hívják. 😀
0
0
0
0
bfrenk avatar
De érdekesek Neked a bundokon a kis pöttyök. (nem tudom mi a hivatalos neve) De attól még jól néz ki. 😀
Én is tervezek még elektromos gitárt életemben, nagyon megtetszett ez a hangszer. 😃
0
0
0
0
Northgate avatar
Én durván fél éve kezdtem el gitározni, egy Cort X-1-esem van és egy Roland Cube 15X erősítőm, a Roland márkát mindenkinek ajánlom leszólt bármilyen nem csöves 15W-os erősítőt amivel eddig összefutottam. Ja és BOSS beépített torzító van rajta.
https://hangmester.hu/pic/termek/gitar/cort/X/Co_X1_BKS_b.jpghttps://www.rolandee.hu/upload/2004663/_extra.jpg
0
0
0
0
bfrenk avatar
Na a hangolás elvét megtudtam és nagyjából be is hangoltam a gitárom. 😃
Gitározni tényleg nem nehéz ha tényleg csinálja az ember, már most tudok vagy 5 nótát! 😃 😂
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Én 15 éves korom óta bőgőzök. 4 húros Johnson Precision Bass kópiám van, 100 wattos Fender kombób Behringer előfokkal + néhány pedál
Most olvastam vissza, és már leírtam egyszer mindezt 😆 Mindegy hagyom így
0
0
0
0
NjoY avatar
7 éve annak hogy gitárt vettem a kezembe, azóta iskolát végeztem és diplomáztam belőle 😀 mondjuk tényleg nem nehéz, ha valaki csak akkordokat játszik, de a klasszikus, amikor kottákat tanulsz az már nehezebb ... 😀
0
0
0
0
Szilvexter avatar
Úgy kb. 3 hónapja kezdtem el tanulni netről, azért nem mondanám hogy könnyű de nem is nehéz, hamar bele lehet jönni
0
0
0
0
NjoY avatar
Hangoló... egy szempillantás alatt megoldja a problémákat 😃 amúgy meg szép gitár, grat hozzá 😀
0
0
0
0
leadstar94 avatar
http://www.guitar-museum.com/uploads/guitar/152/32408-1.jpg

kb így 😉
0
0
0
0
leadstar94 avatar
Hali!!
Én is gityózok másfél éve.
Nekem is van egy bandám és saját zenét is elkezdtünk csinálni de inkább cover-ezünk 😃
Szájharmónikázom én is és dobolni is szeretek, és basszusozni is 😆
Aki ismeri Eddie Van Halen gitárját, a pirosat, az tudja h hogy néz ki az enyém csak minta nélkül 😃
0
0
0
0
MaliDual avatar
első gitárnak mit ajánlanátok?😃 utánna már jöhet valami Gibson Les Paul vagy Epiphone 😃
0
0
0
0
NjoY avatar
érdemes megtanulni 😉 majd ha valakinek lesz fölösleges vagyona akkor költse erre: [LINK] 😃
0
0
0
0
bfrenk avatar
Ha most a húsvéti pénzből összejön, veszek egy klasszikus gitárt és elkezdek rajta tanulgatni játszani és ki tudja mi lesz, talán még zenekar is lehet a végén belőle. 😃
0
0
0
0
pukkancs avatar
nyáron én is tervezem hogy veszek vmi elektromos gitárt, aztán majd haverom tanítgat, meg netről akarok tanulni, mert zeneiskolára nem hiszem h lenne pénz...
meg haverom is úgy tanult meg egy nyár alatt. és azt mondta h nem nehéz egyáltalán.
0
0
0
0
gynorbi avatar
Most 15 vagyok, szóval még nem késtem le semmiről 😀
0
0
0
0
gynorbi avatar
Én fél éve zenélek, egy kezdésre szerintem tökéletes Westone Basszus gitáron. Vannak haverok is akikkel össze lehet állni bandába, de azért még ránkf ér a tanulás, nem megy ez így durrbele módon 😃
0
0
0
0
Flash avatar
Mostmár saját számokat nyomunk, most készült el a 2. CD-nk. Előtte GN'R Metallica meg Dream Theater számokat nyomtunk többnyire.
0
0
0
0
iowa95 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=RN5WXGWmfVw itt a bandam
0
0
0
0
iowa95 avatar
elég jól nyomod 😀
0
0
0
0
Flash avatar
Én lennék 😆😆😆
0
0
0
0
Flash avatar
Van mindkettő. 😀 Itt a Schecterrel vagyok próbán 😆

0
0
0
0
iowa95 avatar
nekem van együttesem..
0
0
0
0
Flash avatar
Én anno egy Videoton magnót használtam erősítőnek, a felvételi jelszint beállítóját pedig torzítónak. 😀

SwitchX: Szép meg jó gitár, főleg hogy mahagóni. Nekem Ibanez 7321-em volt 1-2 évig, aztán váltottam Schecter C7 Hellraiser-re.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nem kell semmilyen 200 euró egy szettért. Bármilyen magnó ki tudja hangosítani a gitárt.
Én sokáig egy 50 éves csöves gramofonos rádión basszusoztam.
0
0
0
0
BiGame avatar
Énis most kaptam erősítőt, azt tegnap óta azt bazgeráljuk😆, pontosabban faterom😃, az se biztos, h megvannak a kábelek!
0
0
0
0
ReSeth avatar
Fúúú hát tegnap kaptam unokatesómtól kölcsönbe az ő elektromos gitárját, és még adott ilyen szerkezetet , amit ha rádugsz a számitogépre, és aztán rendes jackel a gitárba meg abba a valamibe, akk a hangfalakon hallod amit játszol. És már meg is untam, vagyis nagyon tetszik meg minden, de nem látom értelmét hogy most veszek egy szettet 200euróért, csupán azért hogy magamnak itthon játszadozzak, mert zenekarba ugysem fogok, mivel nincs basszgitáros, se énekes.. egyik haverom elektromoson nyomja, a másik dobol.. és akk még én lennék ritmus vagy szóló gitáros (persze ha lenne énekes meg basszgitáros) 😆
Ja ám Marilyn manson sweet dreams - ezt gyorsan megtanultam az elejét. Nagyon könnyü, Scorpions rock you like a hurricane - ez se nehezebb 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Már elég régóta nem... De fel van véve pár saját számunk, emlékbe.
Otthon persze minden nap kezembe fogom valamelyik gitárt és eljátszogatok kicsit.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
6 éve basszusgitározom, egy zenekarban is játszottam, nemzeti rockot nyomtunk, nagyon jó bulik szoktak lenni a fellépéseken.
Egy négyhúros Johnson precisionom van, hozzá egy 100 wattos fender kombó + egy behringer előfok.
Egyébként aki gitározni szeretne tanulni, felesleges drága gitárt vennie, sőt az sem fontos, hogy elektromos legyen, egy sima spanyolgitáron jobb megtanulni, mert szélesebb a nyaka mint egy elektromos gitárnak.
0
0
0
0
ReSeth avatar
Aha csakhogy ibanezből ez a legolcsóbb, nincs olyan az oldalon amit mondtál. és a powerstate sincs. szoval maradna ez. de ám ha muzikerről teszel össze nekem olcsóbbat ami jó akkor megköszönném 😀
0
0
0
0
ReSeth avatar
Énis megszeretnék tanulni gitározni, kezdő vok és elektromosat szeretnék 😃 erre gondoltam, nem is drága kezdésnek :
Epiphone SG Special Cherry - 150euro
Ibanez IBZ 10 G - 60euro
szerintem ezzel valamit lehetne kezdeni, nem ?😃
0
0
0
0
BiGame avatar
Hát kösz, lehet apám haverja segít szerezni, tanárhoz nemhiszem, h fogok járni, ha meg jól megy ismerős segít bandába kerülni😆, de azér nem is akarok akusztikusat, me azon játszottam az Iron Man-t meg a Thunderstruck-ot mer télleg nem a legjobban hangzott!
0
0
0
0
BiGame avatar
Hát kb 30-40 között, de olyan karácsony, vagy jan.24-ke körül😆, hát apámnak az AC/DC Thunderstrcuk-ot megtanulnám, iron man, marily manson seizure of power, children of the grave black sabbath, ien hasonló kemény zenéket😆, jah elektromos, mert az erősítő nélkül elég halk, h anyámékat ne zavarja!
0
0
0
0
BiGame avatar
Talán mer nemtok gitározni😆, nem pont ezt veszem, csak tudjak rajta játszani!
0
0
0
0
BiGame avatar
Gyerekek ezen az oldalon [url]http://www.gitarcentrum.hu/termek_gitar.php?marka=8&jelleg=1#[/url] lefelé tekerve van 1-2 gitár plusz cuccokkal kb 30-körül, sztetek megéri? Biztos jobban mint az Aldis C Giant-annyit tudok😆!
0
0
0
0
utahl2 avatar
Húú, de szeretnék megtanulni gitározni csak az a baj hogy nincs nagyon rá időm,talán majd nyáron(de azért sikerült megtanulnom a 8 óra munkát és Gyöngyhajú lány elejét😀😉
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció