Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok

Van egy orion 585 házi mozim a géphez hazsnálom , 2 hetes, az vele a bajom hogy ha a basszus felvan csavarva eléggé akkor elkezd zörögni a reflex cső vagy itt valami de a hang ettől még 100% on is szép tiszta , de ez akkor milyne hiba lehet?:S
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Pedig vannak jó termékeik. Érdekes dolog ez a Genius. Egyes termékeik örökéletűek, néhányuk meg állandóan tönkremegy. Példe: nekem és az egyik ismerősömnek egy és ugyanaz a hangrendszerünk volt, Genius 5.1-es szett. Az enyémmel sosem volt semmi baj, működött ahogy kell, sosem romlott el. A haveromé meg állandóan kikészült, állandóan hozzám járt, hogy szereljem má' meg. Rendre elégtek benne a végfok TDA ic-k. A nyákon szinte mindent lecseréltem, és így is 3-4x tönkrement neki a végfok. Olyan is volt, hogy behalt valamelyik tda és vitte megával a mélynyomó hangszórót is. Aztán csinálta azt is, hogy itt-ott mentek a satelit hanszórók, de ha ment is, recsegtek.
Szóval érdekes.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Én Geniust nem vennék 😀
0
0
0
0
no avatar
Üdv szerintetek ez a hangfal megér 13.000?
GENIUS SW-HF2.1 1700:

Specifikáció
HANGRENDSZER: 2.1
HANGSZÓRÓ CSATLAKOZÁSA: Jack
HANGERŐ: 45 Watt /RMS/

Leírás:
Gyártó: Genius
Termékosztály: Hangszórók
Hangszórók száma: 3 db
Szatellit hangszórók száma: 2 db
Mélysugárzó (Subwoofer): Igen
Satelitte hangszórók teljesítménye: 16 Watt
Mélysugárzó teljesítménye: 29 Watt
Satelitte hangszórók frekvenciája: 50 - 20000 Hz
Távirányító a készletben: Nem
Külső tápegység: no data
Tápegység feszültség: 230 V AC
Impedancia: 4 Ohm
Szín: Világos barna

További jellemzők: Fa burkolat
0
0
0
0
sean avatar
Nekem is a 2 orion hangszórómat újra kellett ragasztanom mert egyszerűen elporladt a ragasztás és felvált a pille (a középső porvédő). Emiatt ahogy mozgott a membrán úgy emelgette a pillét ami csattogó-recsegő hangot adott. Palmatex cipőragasztó volt kéznél, mindkettőt azzal ragasztottam és többször is jól rányomkodtam hogy erős legyen. A pille szépen ráül a helyére és csak le kell nyomkodni (vigyázni kell hogy oldalirányba ne menjen el). Én egy éjszakát szoktam hagyni hogy száradjon, és először csak finoman a hangerővel nehogy elengedje 😃 1 nap és lehet kínozni 😃
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Sziasztok!

Létezik olyan program ami "controllba" járatja a fejhallgatómat meg egyidőben vele a hangrendszerem is? Keverőpultot csak ezért nem szeretnék....Egyébként USB-s a fejesem, nem a hangkártya vezérli...
0
0
0
0
twoKgames avatar
Kösz, hogy írtál, majd belekukkantok 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Olyan szokott történni, hogy a membrán leválik a fémkarimájáról és az berezonál. Azt óvatosan vissza lehet ragasztani, de nem vízbázisú ragaccsal! De akár elektronikai eredetű is lehet a gond, egy szűrőkondenzátor bekészült vagy rossz ellenállások. Túlmelegedő végfok IC is csinál érdekes utózajokat, de bármi lehet.
0
0
0
0
twoKgames avatar
Szép estét!
Az volna a problémám, hogy pár napja történt valami a hangszórómmal, mert, ha megy egy film a gépen vagy játék akkor minden hang kiadásakor "dörmög", morog a hangszóró. Már elég régi a hangszóró, de azért ha van ötletetek, h mi okozza ezt, akkor meghalgatnám. 😀 Egyébként működik rendesen csak idegesítő, hogy halkan morog.
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Sziasztok!
Szeretnék hangfalat venni, jelenlegi kinézettem: YAMAHA HS50M
Főleg elektromos zenét szerkesztek, de ezenkívül sounddesign-ra is használnám a kis interface-emmel.
Eddig itt tartok: Lexicon Alpha USB+AKG K240Studio, és gondolkodtam azon hogy hangfalakat is veszek, mert fülesen keverni nem mindig jó.
Mi a véleményetek a HS50M-ről? Vagy ajánlotok mást? kb ebben az árban
0
0
0
0
cseszka avatar
Elkészitettem subbomat,a kis 20cm sal szaggat benne rendesenn.
https://img189.imageshack.us/img189/8983/u5kc.jpghttps://img708.imageshack.us/img708/4413/ppa6.jpghttps://img607.imageshack.us/img607/2737/ygnv.jpghttps://img19.imageshack.us/img19/6200/2bs6.jpg
0
0
0
0
sean avatar
Nézegettem az 5.1-es hangrendszereket, de valahogy én nem vagyok elájulva tőlük. Nekem jelenleg 4db hangfalam van (4x100W) amik mind zenehallgatásnál, mind filmnézésnél megállják a helyüket. Én szerencsére ki tudom használni őket, de panelba persze már más kérdés. Videoton sztereó erősítőre vannak rápakolva a lelkeim, filmnézésnél nem semmi amit művelnek... és egy házibuliban is megállják a helyüket. Persze lehet sokkal jobb 5.1 és 2.1 rendszert kapni, de az nem kevés pénz.
0
0
0
0
powond avatar
Sziasztok !
Milyen hangfalat ajánlanátok max 25.000 Ft-ig? Lehet 2.1 vagy 5.1 😀
0
0
0
0
akos40 avatar
Szilard96: Éppen ez a probléma hogy fülessel Skype-olok és még úgyis hallja. 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nruhtas: már el is felejtettem, hogy ideírtam. A helyzet a következő: elkövettem egy rohadtul amatőr és ciki hibát, tranzisztornak néztem egy voltregulátor IC-t, ezért meg sem néztem jó e, aztán persze hogy az volt tönkremenve. Egy 78L05-ös háromlábú bizbasz volt beteg, kicseréltem és már megy is a dolog.
A kombót egyébként tegnap adtam el, 8 évnyi szolgálat után másnál fog ezentúl domborolni, helyette a jövő hét folyamán lesz egy Fender TV Fifteen, csöves előfokkal, 350W erővel, gyönyörű hanggal. Szóval happy end
0
0
0
0
Szilard96 avatar
akos40: Legegyszerűbb ha fülessel skype-olsz... Vagy be lehet állítani a háttérzaj csökkentést is a hangkártyád szoftverében(hatásosabb) vagy jobb klikk a kis hangszóróra a tálcán az óra mellett--->rögzítőeszközök--->kommunikáció, és itt minden egyéb hang elnémítása...(nem tudom, hogy ez mennyire hatásos de egy próbát megér) 😃
0
0
0
0
akos40 avatar
Sziasztok!
A problémám az lenne, hogy miközben játszok a barátommal és közben beszélünk Sykpe-on, de én halkan zenét szeretnék hallgatni, azt ő is olyan hangosan hallja mint én. Be lehet valahol állítani windows 7-en belül, hogy ne vegye a hangot amit én éppen hallok?
Kicsit bonyolultan fogalmaztam meg, remélem valaki tud rá válaszolni. 😀
0
0
0
0
MoonW avatar
apetit1989: valami csak hibádzik. Más hangszerrel próbáltad az erősítőt és fordítva?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Van egy fender kombóm, bajom van vele. Szaggatottam szól a hang. Azaz, megpengetem a bőgőm, ahelyett, hogy szépen, egyenletesen szólna, pár tizedmásodperces kihagyások vannak benne.
Szétszedtem, megvizsgáltam, kontakthibát kerestem, még ki is cseréltem pár alkatrészt, de feleslegesen, mert a hibajelenség még fenn áll.
Elektrotechnikusi végzettségem van, szóval megkérnélek titeket, a "próbáltad-e már ki-be kapcsolni" típusú kommentektől kíméljetek.
Amit tudunk:
-áramkábel OK
-bőgő OK
-Jack kábel OK
-erősítő, végfok, trafók, miegymás OK
-égésnyom, gyanús alakú, elégett cucc NINCS
-bekapcsoló gomb OK
-potméterek OK
-fejhallgató kimenet OK

Kínomban, órákon át minden szarságot lemértem, kipróbáltam és rohadt frusztráló, hogy nem tudom megcsinálni, pedig ha valamihez, hát az ilyen masinákhoz értek. Az összes bandatagnak én szerelgettem a szajréit és pont az enyémet meg nem tudom megcsinálni, rohadtul frusztráló.
Kérem, segítsetek.
0
0
0
0
akos328 avatar
Sziasztok!
Aki ért a kocsik hangtechnikájához írjon PM-et vagy nézzem erre a topicra:
[url]http://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_id=295&rowstart=375[/url]

Segítségért előre is köszi! 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
holozis_HUN írta:
Am a lenovo ideapad y 500 core i5 650m 4 gb sli-ben milyen a hangkártya? Mert ts-en nem szeretném ha valami hülye hangom lenne... Jah meg ebben [url] http://mobile.logitech.com/hu-hu/product/usb-headset-h340?crid=36 [/url] mennyire jó a mikrofon meg a hangszóró? Mert majd gameplay-ben nem árt ha az embernek a valóságos tiszta hangja van... Am jbl desinged hagfalai vannak a laposnak ha ez segített 😀
Inkább egy Maxell Retro dj. Mikrofonnak meg egy genius vagy zalman csíptetős mikrofon. A zalmannak elég jó hangja van.
0
0
0
0
no avatar
Am a lenovo ideapad y 500 core i5 650m 4 gb sli-ben milyen a hangkártya? Mert ts-en nem szeretném ha valami hülye hangom lenne... Jah meg ebben [url] http://mobile.logitech.com/hu-hu/product/usb-headset-h340?crid=36 [/url] mennyire jó a mikrofon meg a hangszóró? Mert majd gameplay-ben nem árt ha az embernek a valóságos tiszta hangja van... Am jbl desinged hagfalai vannak a laposnak ha ez segített 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
gyenesmartin írta:
Cooley írta:
Nálam a különbség ég és föld volt, amikor az alaplapiról átálltam az X-Fi Titaniumra, de én egy Realtekről váltottam, nem C-Media-ról, szóval nálam a különbségek java a szoftveres oldalról eredt. Ja, de most látom, a tieden VIA van. Azokat nem ismerem. Pedig meg mertem volna róla esküdni, hogy az összes ASUS lapon C-Media vezérlő van.
Az enyémen is realtek van és asus lap. Habár én nem sok különbséget hallottam alc887-es és xonar d1 között. Vagy az enyém egy nem valami jól sikerült példány.

Azért is mondtam, hogy a különbség java a szoftverből ered, mert egy átlagfelhasználóak az többet számít, mint a hardver. Legalábbis erre enged következtetni, hogy a PAX driverek legalább annyit javítottak a minőségen, mint anno maga a csere...
0
0
0
0
nagyzoli84 avatar
A Quad 405 valóban nagyon jó,de hallottam már pár hangcuccot és az enyém egyáltalán nem tartozik a legrosszabbak közé. Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Cooley írta:
Nálam a különbség ég és föld volt, amikor az alaplapiról átálltam az X-Fi Titaniumra, de én egy Realtekről váltottam, nem C-Media-ról, szóval nálam a különbségek java a szoftveres oldalról eredt. Ja, de most látom, a tieden VIA van. Azokat nem ismerem. Pedig meg mertem volna róla esküdni, hogy az összes ASUS lapon C-Media vezérlő van.
Az enyémen is realtek van és asus lap. Habár én nem sok különbséget hallottam alc887-es és xonar d1 között. Vagy az enyém egy nem valami jól sikerült példány.
0
0
0
0
Cooley avatar
Nálam a különbség ég és föld volt, amikor az alaplapiról átálltam az X-Fi Titaniumra, de én egy Realtekről váltottam, nem C-Media-ról, szóval nálam a különbségek java a szoftveres oldalról eredt. Ja, de most látom, a tieden VIA van. Azokat nem ismerem. Pedig meg mertem volna róla esküdni, hogy az összes ASUS lapon C-Media vezérlő van.
0
0
0
0
nagyzoli84 avatar
Most csak az előítélet szólt belőled? Hallottad már hogy szólnak? Azért köszi a választ. Amúgy jó fülem van...mint frodónak. 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nagyzoli84 írta:
Szeretném megkérdezni hogy ha vennék egy asus xonar dsx hangkártyát az integrált helyett,hallanék minőségi javulást? Vagy mivel aktívak a hangfalaim az az erősítő számít,nem az a jel amit a gépből kap? Torzítás,dB ilyesmi.
Minden számít. Az igazi Audiophilesek még a kábelt is megválogatják. De a legjobban a hangszóró számít.
Nálad fölösleges lenne venni hangkártyát. Nem sok különbséget hallanál. Azt is csak akkor ha jobban odafigyelsz.
0
0
0
0
nagyzoli84 avatar
Szeretném megkérdezni hogy ha vennék egy asus xonar dsx hangkártyát az integrált helyett,hallanék minőségi javulást? Vagy mivel aktívak a hangfalaim az az erősítő számít,nem az a jel amit a gépből kap? Torzítás,dB ilyesmi.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Cooley írta:
gyenesmartin írta:
Cooley írta:
Határozottan ne.

Első nekifutásra az Onkyo TX-NR616-et néztem ki. Vélemény, esetleg jobb alternatíva? Lehetőleg 150eFt-on belül, de minél olcsóbban. Esetleg Sony STR-DH520 az olcsóbb kategóriából.
Én ezt biztos megnézném. Marantz SR6004
Bár az Onkyo-ban jobban bízok. Meg a hangja is jobb. Vagy még Harman Kardon erősítők.

Valami újabb modellt szeretnék. A Harman/Kardonok közt is nézegelődtem, de nem találtam az igényeimnek megfelelőt jó áron. Az előző hsz-omban említett Sony-ról esetleg bármi vélemény?
Áráért biztos jó lehet. Még Sony-s erősítőt sem hallottam még.
0
0
0
0
Cooley avatar
gyenesmartin írta:
Cooley írta:
Határozottan ne.

Első nekifutásra az Onkyo TX-NR616-et néztem ki. Vélemény, esetleg jobb alternatíva? Lehetőleg 150eFt-on belül, de minél olcsóbban. Esetleg Sony STR-DH520 az olcsóbb kategóriából.
Én ezt biztos megnézném. Marantz SR6004
Bár az Onkyo-ban jobban bízok. Meg a hangja is jobb. Vagy még Harman Kardon erősítők.

Valami újabb modellt szeretnék. A Harman/Kardonok közt is nézegelődtem, de nem találtam az igényeimnek megfelelőt jó áron. Az előző hsz-omban említett Sony-ról esetleg bármi vélemény?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Cooley írta:
Határozottan ne.

Első nekifutásra az Onkyo TX-NR616-et néztem ki. Vélemény, esetleg jobb alternatíva? Lehetőleg 150eFt-on belül, de minél olcsóbban. Esetleg Sony STR-DH520 az olcsóbb kategóriából.
Én ezt biztos megnézném. Marantz SR6004
Bár az Onkyo-ban jobban bízok. Meg a hangja is jobb. Vagy még Harman Kardon erősítők.
0
0
0
0
Cooley avatar
Határozottan ne.

Első nekifutásra az Onkyo TX-NR616-et néztem ki. Vélemény, esetleg jobb alternatíva? Lehetőleg 150eFt-on belül, de minél olcsóbban. Esetleg Sony STR-DH520 az olcsóbb kategóriából. Az ára miatt lényegesen szimpatikusabb, bár a Sony nem tudom, mennyire gyárt jó erősítőket.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
AKkor nlacka ne írjon mi?😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Sziasztok!

Jelenleg egy LG BH7520T típusú 5.1-es házimozirendszerem van, és szeretném a erősítőt lecserélni egy komolyabb (otthoni felhasználásra) 7.1-es erősítőre, valamint szeretnék venni egy pár jó minőségű hangfalat FL és FR hangszóróknak, hogy a sztereó anyagokat jobb minőségben hallgathassam, illetve játékokhoz meg filmekhez meg legyen 7.1.
A kérdésem az lenne, hogy különböző árkategóriákból melyik erősítőket illetve hangfalakat ajánljátok? Mivel gépre lesz kötve, nincs szükség semmiféle videólejátszó képességre. És legyen képes a DTS-HD illetve Dolby TrueHD dekódolásra.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat (hozzáértőktől)!
0
0
0
0
no avatar
Megaisten írta:
stratx írta:
Revenge0 írta:
stratx írta:
Sziasztok nekem az a gondom hogy beraktam a hangkártyát de nem telepíti fel, holott fel kéne automatikusan ismernie
átraktam másik helyre, próbáltam hasonló kártyát, az se jó,
multimédiás audioeszköznek ismeri fel
win xp-n jó, de win 7-en nem



Win7-nél vezérlőpultba be kell állítani alapértelmezettként az új hangkarit.


De nekem nem ismeri fel a hangkarit.
eszközkezelöben nincs sárga háromszög felkiálltojel, vagy esetleg [LINK]https://kepfeltoltes.hu/130513/Ashampoo_Snap_2013.05.13_19h38m16s_003__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi de az a gond hogy nekem egyéb eszközökbe dobja és nekem a régebbi hardvertelepítőnél nincs ott a gyártó, nemtom miért xp-n még jó volt a hangkari most meg nem érzékeli egyébként (creative sound blaster ct4810)
0
0
0
0
Megaisten avatar
stratx írta:
Revenge0 írta:
stratx írta:
Sziasztok nekem az a gondom hogy beraktam a hangkártyát de nem telepíti fel, holott fel kéne automatikusan ismernie
átraktam másik helyre, próbáltam hasonló kártyát, az se jó,
multimédiás audioeszköznek ismeri fel
win xp-n jó, de win 7-en nem



Win7-nél vezérlőpultba be kell állítani alapértelmezettként az új hangkarit.


De nekem nem ismeri fel a hangkarit.
eszközkezelöben nincs sárga háromszög felkiálltojel, vagy esetleg [LINK]https://kepfeltoltes.hu/130513/Ashampoo_Snap_2013.05.13_19h38m16s_003__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
no avatar
Revenge0 írta:
stratx írta:
Sziasztok nekem az a gondom hogy beraktam a hangkártyát de nem telepíti fel, holott fel kéne automatikusan ismernie
átraktam másik helyre, próbáltam hasonló kártyát, az se jó,
multimédiás audioeszköznek ismeri fel
win xp-n jó, de win 7-en nem



Win7-nél vezérlőpultba be kell állítani alapértelmezettként az új hangkarit.


De nekem nem ismeri fel a hangkarit.
0
0
0
0
Revenge0 avatar
stratx írta:
Sziasztok nekem az a gondom hogy beraktam a hangkártyát de nem telepíti fel, holott fel kéne automatikusan ismernie
átraktam másik helyre, próbáltam hasonló kártyát, az se jó,
multimédiás audioeszköznek ismeri fel
win xp-n jó, de win 7-en nem



Win7-nél vezérlőpultba be kell állítani alapértelmezettként az új hangkarit.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok nekem az a gondom hogy beraktam a hangkártyát de nem telepíti fel, holott fel kéne automatikusan ismernie
átraktam másik helyre, próbáltam hasonló kártyát, az se jó,
multimédiás audioeszköznek ismeri fel
win xp-n jó, de win 7-en nem
0
0
0
0
sizzpreme avatar
Mindenképp kipróbálom köszönöm! : )
0
0
0
0
GAMER2 avatar
sizz írta:
Dubstepre és keményebb rapre melyik fejhallgatót éri meg megvenni?
Kipróbáltam egy Beats-t és tetszett, csak tényleg nagyon drága és látom is hogy szidják és mondják, hogy vannak sokkal jobbak olcsóbban.


SHURE SRH 440 😉 Már volt vele tapasztalatom......😀
0
0
0
0
sizzpreme avatar
Dubstepre és keményebb rapre melyik fejhallgatót éri meg megvenni?
Kipróbáltam egy Beats-t és tetszett, csak tényleg nagyon drága és látom is hogy szidják és mondják, hogy vannak sokkal jobbak olcsóbban.
0
0
0
0
turkish avatar
Ez az...
Eltűnt minden beállítási opció, ami a jack-kel való csatlakoztatásnál megvolt /másik hangcucc/
Sehol nem tudom 5.1-re erőltetni?
0
0
0
0
turkish avatar
optikai bemenet
a win rca csatlakozónak írja az optikait...
A két hátsóm csak akkor szól, ha a tulajdonságoknál a dolby-t tesztelem, játékok alatt semmi...
Dts tesztnél néma...
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
De királyul néz ki az optikai RCA😃 Még nem is láttam ilyet😃 A barázdák kicsit úgy csillannak meg mintha ékkövekkel lenne kirakva😃 nagyon menő😃
0
0
0
0
turkish avatar
Igen. Azt hallottam, hogy az alaplapi hangkari nem tud 5.1-et ha nincs dts, vagy dolby támogatása... Az enyém egy Realtek Alc887
0
0
0
0
turkish avatar
Ez az. Így van összekötve, + legfrissebb driver
Érdekes hogy a szoftver digital rca-t ír optikai helyett ?!
0
0
0
0
turkish avatar
Lehet valahogy realtek alc887 -ből optikai kábelen 5.1 et kivinni játékoknál?
A beállításoknál nem tudok hangfalakat konfigurálni, egyszerűen nem aktív...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció