Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Richie1212 avatar
Sziasztok milyen vezetéknélküli fülest ajánalnátok? 5.1/7.1 lenne a cél 😀
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok! Jó pár éve láttam a MediaMarkt-ban egy Samsung MX-HS8000 Micro Hi-Fi -t. Nagyon megtetszett, de nem engedhettem meg magamnak akkoriban. Most meg már nem lehet kapni.
Az a kérdésem, hogy van-e valakinek ilyen készüléke?
[LINK]
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@Gyrger72: Ennyire kell a hifi, vagy csak a hangszorok inkabb?
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Bronson: Egyik sem fontos igazából! Bár szívesen kipróbálnám, hogy mit tud a hifi kihozni abból a két nagy hangfalból, de se helyem, se pénzem nincs egy ilyenre. 😞
0
0
0
0
matany001 avatar
Nem volt külön topik nyitva a mikrofonoknak, gondoltam ide talán beleférhet a kérdésem, vagy rövid mondandóm. A lényeg, hogy a mostani fejhallgatómnak a mikrofonja, hát finoman szólva hangfelvételre alkalmatlan, éppen ezért döntöttem úgy, hogy egy ár-érték arányban, normál felhasználásra veszek külön egy mikrofont. A Választásom Trust GXT 212 Gamer mikrofonra esett. ( [LINK] ). Esetleg használ valaki ilyet? Vagy ha nem, ki milyet használ, mennyire jobb minőséget ad? Igazából már megrendeltem, videókat is néztem róla, csupán egy kis kíváncsiság hajszol. 😀
0
0
0
0
voros12 avatar
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy nemrég újraraktam a windows 10-et. Az a bajom hogy hátulra az alaplapba van dugva egy hangfal, illetve előre meg egy fejhallgató. Ha pl kihúzom a fejhallgatót a windows hangját fel kell húznom magasra hogy a hangfalon halljak is valamit, de mikor visszadugom a fejest akkor az rohadt hangos. Most fent van a realtek , és az valamiért nem tudja ezt a dolgot kezelni hogy mikor bedugom a fülest vegye lejjebb, előző rendszeren nem volt , és a windows megoldotta magánék, és mindig állította a hangerőt. Most letiltottam az autómatikus driver telepítéseket, de ugyan úgy felrakja a realteket. Esetleg tudtok erre valami megoldást?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ha valaki tud légyszi segítsen! Jbl Pb12-es aktív házimozi mélyládát keresek aki tud eladót, az pü-ben írjon legyen szíves! Előre is köszi! 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Az a jack elosztó jó lesz.
0
0
0
0
Xoremion avatar
Skype-on a hangbeállításokban be lehet állítani az alapértelmezett hangszórót. Ha a géped olyanra állítod, hogy minden porton más eszközt érzékeljen, akk be tudod állítani, hogy skype hangok fejhallgatón menjenek ki, minden más meg hangfalon.
0
0
0
0
Thomeee111 avatar
Sziasztok, egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szeretném azt megcsinálni, hogy a fejhallgatóm és a hangfalam két különálló szoftver hangját adja le. Tehát pl a hangfalamról szól a zene miközben a fejhallgatóból mondjuk csak egy ismerősöm hangja szól akivel skypeon beszélgetek. Remélem tudtok segíteni. Válaszokért előre köszi. 😀
0
0
0
0
Smebjulak avatar
Sziasztok!

Vmi gebasz lehet a hangkártyámmal, de igazából talán csak a hang az, amihez nem értek gép ügyileg, úgyhogy ezért fordulnék hozzátok, nem nagyon értek ehhez. Játék, zene stb. közben minden rendben megy, de ha streamet nézek YT-n/Twitchen, akkor nagyon erősen zúg a headset, néha videóknál is, de ez nem jellemző. Hangkártyadriver-újratelepítés nem működött, valami ötlet esetleg? Segítségeteket előre is köszönöm.
0
0
0
0
Dooma avatar
Sziasztok. Valami gebasz lehet a hang akármimmel. Gondol egyet a gép és halkít zene közben. Nem érzékeli a mikrofont( ts3-on nem tudok beszélni, se tesztelni) . Fogalmam nincs mi lehet a gubanc. Valaki valami ötlet ?
0
0
0
0
Danys avatar
Piero86: Lényegében igen 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Egy szar analóg RC bemenetről beszélünk ami a lemezjátszóból átvisz egy jelet amit az erősítő feldolgoz!
0
0
0
0
Danys avatar
Szerintem ma már nincs hifi.
Van a rengeteg kínai szemét és a HighEnd cuccok.
Ezért gondoltam, hogy előfordulhat olyan, hogy már van benne.
Lássuk be a DIN 45500 szinte minden teljesíti legalábbis papíron 😀
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Danys Ha HI-FI deck -ről beszélünk akkor abba semilyen erősítő nincs.😉
0
0
0
0
Danys avatar
Zoli73: Nekem van olyan lemezjátszóm amibe gyárilag van előerősítő.
Ez típus függő: Gondolom highend marantz -ba nincs, de egy lenco vagy techincs az már kérdőjel 😀

[url]http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=1230714[/url]

dunc33: Én a logitech hangfalba csalódtam már... a másikat nem ismerem, de ilyet hallottam már szólni, és árához képest egész jó!: [LINK]

Nekem egy Aiwa SX-810 hangfal van ami nagyon elég a géphez (fillérekért a netről. talán 3000 ft.) az erősítőt meg ebay -en vettem 1500 ft ért 😀 Ez 4500 ft ért veri 50 ezres kategóriát, már csak a fadoboz meg a mérete miatt is 😀
Ha meg filmet nézek gépről akkor ott a harman/kardon házimozi.

Nos ez is egy alternatíva ha van kedved ba**akodni ilyenekkel, mert ezzel sokkal olcsóbban sokkal jobbat építhetsz.
Vagy Drágán, csak kibontod a dobozt és használod 😀
0
0
0
0
Zoli73 avatar
djwarp Nem fog szólni a bakelit lejátszó egyik bemeneten sem mert a bakelit lejátszónak sokkal kisebb a jelszintje mint a cd vagy a deck-é ahhoz sokkal érzékenyebb bemenet kell. Ami azon az erősítőn nincs. 😉
0
0
0
0
Danys avatar
djwarp: Ha netán nem szol akkor kelleni fog egy előerősítő. Filléres cucc, no para 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Az erősítőnek az a dolga! 😃 Ha más jól szól rajt akkor ez is jól fog!
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Igen van.
Jól fogja erősíteni?
0
0
0
0
Puffin avatar
djwarp: mármint bemenetre gondolsz? Ha a lemezjátszón van RC kimenet akkor a CD-IN, TAPE-IN vagy a DVD-in bemenetre kösd
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Helló mindenkinek!
Harman/Kardon AVR 156-os erősítőnek melyik a Phono kimenete? Bakelit lemezlejátszót kötnék rá.
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
dunc33 avatar
Sziasztok. Hangfalszett vasarlas elott allok. 2.1 es rendszert szeretnek jatekra es filmekhez. Kineztem mar kettot az egyik Edifier C2X a masik pedig logitech z-623. Sajnos nincs osszehasonlittasi alapom. Melyiket erdemes venni? Esetleg mas alternativa 40k kornyeken (de inkabb olcsobb mintsem dragabb) valaszt elore is koszonom!
0
0
0
0
tichiz avatar
az a vicces hogy fél éves a gép és már egyszer visszaküldtük vinyócsere miatt 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
hát gondolom ha szétkapod az garanciavesztéssel jár, szóval inkább küldd vissza...
0
0
0
0
tichiz avatar
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy vajon milyen problémája lehet egy laptopnak akkor ha a jobb oldali hangszóró nem szól, tesztelés alatt látszik hogy a bal szól a jobb viszont nem. Driver frissítés megtörtént hivatalosat raktam fel, de semmi változás. A gép még garis úgyhogy gyanítom az lenne a legjobb megoldás ha visszaküldeném de azért kíváncsi lennék a véleményetekre is. Előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
Dooma avatar
Köszönöm, megoldottam!
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Dooma

Milyen lejátszót használsz?

Meg állítottál-e az EQ-n mert ha igen, akkor túl van vezérelve. Kapcsold ki az EQ-t és nézd meg hogy úgy is recseg-e. Ha nem, akkor kapcsol vissza, és csak addig húzd rajta a mélyet amíg nem kezd el recsegni. Akkor jó lesz.
0
0
0
0
Dooma avatar
Sziasztok. Az lenne a problémám hogy recseg a hang mind fülesen, mind hangcuccon .Jobb alsó sarokban az idő mellett a "Hangszorók"nál 41%on van de recseg,már idegesít.. Valaki valami , mit tegyek ?PLS 😕 😞
0
0
0
0
no avatar
Valami C-media azthiszem bocsi nem nagyon értek ehhez
0
0
0
0
Subaru avatar
a realtek hd az egy audio driver 😆d
0
0
0
0
Bronson avatar
találjuk ki hogy milyen hangkártyád van?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Most kaptam a gépembe egy új hangkártyát. Bedugom a fülest,meg a mikrofont,és zúg az egész+a mikrofonba vissza hallom magam. Mi lehet a probléma?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Demmer: Nem elég, de jobban szólna, mint alaplapival.
0
0
0
0
Bronson avatar
akkor már inkább egy Creative sound blaster...

Demmer : az alaplapitól bőven jobb, és annyi pénzért nem rossz vétel az a kártya...
0
0
0
0
flyaway2 avatar
Akarok venni egy új hangfalat és akkor gondoltam veszek mellé egy új hangkártyát is mert az alaplapi elég kaki.... De eddig nem volt nagy szükségem rá mert kb csak 10 vagy annál több éves 2.0-ás fehér (de már inkább barnás, napszívta, kicsit megégetett.😃😉 hangalakat használtam. De most egy Genius SW-G2.1 3000-est akarok venni és az lenne a kérdésem, hogy ahhoz elég lenne-e egy Genius Sound Maker Value 5.1 hangkártya. Gondolom jól szólna vele (vagyis inkább nem szólva vele rosszul) mert azért márkahűség meg minden fa.....
0
0
0
0
Demmer avatar
Egy takstar hi 2050 fejhallgatóhoz elég egy Asus xonar dgx hangkártya?Jobb mint az alaplapi?
Alaplapom asrock z97 extreme 4
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Tesómnak van két darab DLD 500+-al szerelt duplaszubja, teljesen meg van vele elégedve, házibulik nagy támogatója tud lenni, egy normális végfokkal! 😉

Igaz én még csak egyszer hallottam, meg kis térben, de elég meggyőző hangja volt, úgyhogy szerintem megéri megvenni!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Elég jól.

Ismeri valaki a DLD márkát? Gondoltam kéne venni egy DLD 500+ mélyet, de nem nagyon ismerem.
0
0
0
0
no avatar
ASUS Xonar D1 hogy szerepelne 2db Magnat Soundforce 2300 mellett? yamaha RX-V375-el hajtom őket.
0
0
0
0
SCoreblack avatar
Legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy kiválasztol egy neked szimpatikus áru és típusú modelt és a youtube-ra felmész és beírod, ha szerencséd van láthatod mire jó,ill milyen a minősége.Láttam egy olcsó vezetékeset, az a nadrágszíjon volt rajta remek hangzása volt valami 2000-ft-ért volt,talpasnál nem tudom miben különbözik próbáld meg a ytb-ot.
0
0
0
0
GaboC avatar
Pár ezer forintos talpas mikrofonoknak mekkora a beszéd távolsága általánosságba?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Csak a hangja es kevesebb baj van a drivereivel. Creativenál inkább a soundblaster z vagy x-fi hd.
0
0
0
0
proStarxd avatar
Rendben, de megtudhatnám mi a baj azzal a creativeval? A creative 192 khz max az asus meg 96 khz max és 106 db ez meg max 105.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Akkor meg inkább xonar dgx.
0
0
0
0
proStarxd avatar
gyenesmartin eloszor is nekem teljesen eleg a max 5.1 es, es mar csak ahol neztem egesz szlovakian 1 helyen aruljak es mar az is csak kiarusitas, es meg ott is 96 euro, es ez meg 30 euro, nem akarok kitudja mennyit rakolteni,nekem az is maximalisan is megfelelne.

bocsi az ekezetek miatt.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Erősítő mindenféleképpen fog kelleni, ha azokat akarod rákötni. A kérdés, hogy milyen erősítő. Ha a tv a fehér-piros audio csatlakozón ad ki hangot akkor nyugodtan vehetsz bármilyen használt erősítőt. Ha nem ad le csak optikain akkor olyan erősítő kell amiben van optikai bemenet, vagy külön DAC.
0
0
0
0
Demmer avatar
Ere a tv-re hogyan kell hangfalat rákötni?

[LINK]

Vagy erősítő kell?

Ezt szeretném rákötni

[LINK]
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Inkább ez:
ESI Prodigy X-Fi NRG
Meg még bele egy OPA2134-es.
Sokkal jobban megéri, mint az.
0
0
0
0
proStarxd avatar
Creative Sound Blaster Audigy FX valakinek valami vélenye erről a kártyáról?
24bit / 192kHz, SNR 106 dB
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció