Szerinted milyen a jó játék?

2008. December 13., téma
Fórum » Játékokról általában
A téma címéből az ihlet: Szerinted milyen a jó játék?
Hozzászólások: 170
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Smack avatar
hát erre nehéz találni kifejezést ...
nálam a grafika és az élvezhetőség számít
0
0
0
0
Ferrari avatar
Nálam legfontosabb a történet, aztán a játékélmény, helyszín h hol játszódik a játék, karakterek, zenék a játékban, akciók, ne legyen egyhangú, változatos küldetések legyenek, és aztán jöhet a grafika. Ilyen játék számomra pl a Mass Effect 2, Red Faction Guerilla, Mafia, GtA-k, Stalkerek + amik még megtalálhatók a kedvenceim között 😆
0
0
0
0
ematess avatar
jól legyen optimizálva, grafikája fullos legyen, játékélménye is, és ne kelljen hozzá atomerőmüvet fentartani 😜 m1 h szimulátor vagy akció játék a lényeg h élvezd
0
0
0
0
utahl2 avatar
Pl. Én szívesen lövöldőznák diktátorokra 😆
Nálam első a jó sztori, aztán a megvalósítása, jó játékélmény legyen, nyitot tér de nem akora mint a wow-ban 😆,közepes grafika.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
forestrgeen, te inkább nem létező diktátorokra szeretsz lövöldözni😂😂 am értem mire gondolsz😀
0
0
0
0
forestgreen avatar
Hát ez nálam a stílustól is függ:

Lövöldözős:
1. Realitás (ezért szeretem a cod-okat, nem szeretek szörnyekre meg UFO-kra lövöldözni)
2. Grafika
3. Alacsony gépigény, de ne mennyen a grafika rovására

Stratégia:
1. Gyűrűk Ura 😀

Autós játékok
Itt szét kell választanom a szimulátor és arcade játékokat
Arcade:
1. Lélegzetelállító grafika
2. Jó sztori
3. Rengeteg autó

Szimulátor
1. rFactor 😀
2. Remélem az F1 2010 beáll a sorba...

0
0
0
0
no avatar
Nekem az ideál h:
Legyen akció
Jó történet
Legyenek jó fegyok/kocsik
legyen szép
Legyen jól optimalizálva
Legyen terem mozogni
Minnél több dolgot csinálhassak a játékba.
0
0
0
0
gereisti avatar
Majdnem minden jatrekot szeretek kivetel a GTA-kat!
1.Jo tortenet!
2.Lovoldozes!
3.Lehesen is celozni a fegyokkal(nem ugy mint a CounterStrike-ban)
4.Ne legyen tul nagy szabadsag(mint a GTA-ban)
5.Grafika
6.Gepigeny
7.Ne keljen sokat autot veztni!
Aszem enyi
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Szamomra a legjobb vmi ilyesmi: Jo sztori, valaszthato parbeszedekkel, tobbfele befejezessel, sztori-mod utani tovabbi jateklehetoseg, kellemes zene, hang es grafika, SOK valaszthato karakter ( vagy 1 karakter, de az lehetoleg teljesen testreszabhato ), TPS nezet, gyujtheto dolgok, extrak a jatekban, nyitott, nagy jatekter, sok-sok erdekes-izgalmas mellekkuldetessel, relytelyes, felfedezesre varo palyareszekkel, lenyekkel, kincsekkel, csapdakkal, multiplayer-lehetoseg, lehetoseg osszemerni karakterunekt masokeval, csre-bere, uzleteles multiban, kozos kuldetesek multiban, kb. ennyi, diohejban. 😂

Nekem a Gothic 3 es a Two Worlds alap mondjuk, ezeket kepzelem el sokszor felturbozva, komoly kis multival megdobva,+ pl jo kis atvezeto vidikkel, a jatek grafikajaval, mint pl. a MASS EFFECT-ben, v. a Dragon AGE-ben. 😀

u.u.: Igen, az RPG-ek a kedvenceim 1ebkent. 😆
0
0
0
0
ntgloc2 avatar
egy jó játék legyen szabad pályás,TPS vagy izometrikus nézet, ne a grafikára koncentráljanak, legyen sok lehetőség és ne zárt végű(vagyis végigjátszod és nem lehet utánna semmit csinálni)
ez kiteszi a tps akciójátékokat(GTA széria), pár RPG-t(Elder Schrool pl)
szerintem ilyen egy jó játék
ja és nem árt egy jóféle történet sem
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Cheese írta:
Nekem általában a grafika nem számít vagyis... számít de fontosabb a játékélmény! van pl a Code of Honor 3 meg a CoD 4 ,de engem nem kötöttek le annyira mert nekem a játékélményük nem nagyon jött be 😀 jobban eljátszottam a cs1.6 al mint a Cod4el : D
gondolom te multiplayer-re gondolsz, ott a játékélményt a játékosok adják főként, ha túl jók, vagy túl gyengék, akkor egyik játék se jó😀
0
0
0
0
laller88 avatar
minden nap ültessen le 3-4 órára a monitor elé, legyen jó élménye története, grafikája jah és jó hosszú legyen.
0
0
0
0
ElniNNyO avatar
Nekem általábvan a graf meg a játékélmény az elsödleges, a történet annyira nem érdekel.😃
0
0
0
0
-OWERLORD- avatar
én nekem az egyedi dolgok mint például a popba az idő visszapörgetés hány ilyen van (2-ő Singularyti Grid)
graf legyen szép élvezhető kellemes a szemnek
és fizika mint pédául a red factionba mindegyikbe kelll és erre már rengeteg ember rájött legyen egy nagy szabad terület
hangok zene pörgős akciós zene mint a pop ww be hogy ha rámjött 3 ellen átment ilyen godsmackba.és ami még nagyon fontos SZTORI de nekem az etalon a pop😆
0
0
0
0
Erik94 avatar
jah detto én is igy vaok nekem a dbos gamek meg a narutos gamek a legeslegjobbak😃nah meg a biohazard(RE)...
0
0
0
0
danhey avatar
Legyen olyan grafikája, hogy azt mondjam "hűha" ; legyen jól optimalizálva

Nekem semmi extra elvárásom nincs ENNYI
0
0
0
0
azbizony avatar
PROTOTYPE csak ennyit mondok 😃 abban minden megvan ami nekem tetszik.
0
0
0
0
Szilvexter avatar
Nagyon jól vázoltad le Cooley.
Nekem azok a játékok tetszenek amelyeknek jó a történetük, mint pl. a Max Payne(szerintem most is ez a világ legjobban kitalált játéka)no meg azért a grafika sem elvetendő mivel hogy az is hozzá tartozik a játékélményhez. Szerintem legyen egy jó történet, közepes grafikával ötvözve és máris kész a müalkotás.
0
0
0
0
Cooley avatar
Szerintem nem lehet felsorolni, hogy mik egy jó játék ismérvei. Itt sok olyat látok, hogy legyen csilli-villi grafika. Ez szerintem a legnagyobb hülyeség! Én máig nem találtam jobb játékot a Master of Magicnél, Diablonál, Heroes of MaM-nél(a 3. részig) vagy a Baldur's Gate-nél, pedig aztán ezek nem a grafikáról híresek! Persze a játékélményt kétségen kívül növeli a jó grafika, mert jobban bele éli magát a játékos, de a mai játékoknál egytől egyig az egyéb játékélmény fokozó dolgok rovására megy. Lényeg hogy szerintem nincs olyan, hogy 'a jó játék ismérvei', már csak azért sem, mert ez egyénfüggő. Egész egyszerűen kösse le az ember akár hosszú órákig. Na jó, egy dolog van, ami nagyon fontos, mégpedig a változatosság! Anélkül hamar megunja az ember a játékot. A változatosságra nagyon jó példa a Master of Magic. Az a játék egy körökre osztott fantasy stratégia. 14 faj közül lehet benne válogatni, a térkép teljesen random generálódik mindig, 6féle mágiaforrás van benne, amik szánk íze szerint variálhatók, összesen több száz varázslattal. Egy szóval változatos, és emiatt nem lehet megunni! 😀 Nekem legalábbis nem ment, pedig nagyon sokat játszottam már vele, de néhanapján még ma is előveszem. 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
1. valósági grafika
2. jó történet, vagy te magad írhatsd a történetet a karaktered tetteivel(interaktív szerűség)
3. fizika ott legyen
4. sok különböző skin
5. jó változatos multi
6. fejlett AI direktor
7. jó hangok
8. Minimum 20 nyelvet tartalmazzon a alap konfig szinkronnal és szöveggel együtt
0
0
0
0
edward28 avatar
1.legyen valóság hű
2.lehessen benne mindent a banda háborútól kezdve a háborún át a kertészet ig meg a maffia alapítás is legyen benne
3.sok jármű és különféle emberek ne egyforma!
4.jó grafika és ne kérjen sokat!
5.lehessen neten játszani
6.mindenki értsen mindenkit(magyar az arabot tehát amit én írok neki azt fordítsa le neki de ha lusta vagy írni beszélhetsz a mikrofonon keresztül!
0
0
0
0
SkylineBoy avatar
Megfelelően optimalizált (nehogymán összedobott legyen)
Igényes megjelenés
Hangulatos (főleg hangeffektek)
Jol moddolható

Pl: Oblivion
0
0
0
0
no avatar
Jóloptimalizált!!!
Élvezhető
Élethűűű
Ne legyen tele BUGGAL 😆

Jah és nekem a legjobban a Cod2 teccik! 😆 😆 😆
0
0
0
0
@insane666 avatar
Izgalmas, korszakalkotó, hangulatos, lebilincselő, fenomenális 😃:
És ehhez társul a remek zene, grafika, és kivitelezés.
0
0
0
0
gara66 avatar
egy jó játék olyan sztem h úgy leköt h mire észbe kapsz eltelt 2-3óra!élvezetes, érdekes!
0
0
0
0
Kempeti avatar
Aminek szép a grafikája, és élvezhető, és nemlehet 4 nap alatt kivinni..
0
0
0
0
Rapido avatar
Hát mivel én autó-szimulátorban vagyok jártas ezért:
Megfelelő fizika(olyan legyen mint a való életben)
Okos AI(Ne legyen roncsderby az első körben, de azért próbáljon előzni, és ne hagyja h elunjam magam futam közbe)
Kormány FFB teljes kihasználtsága(Tökéletesen érzékeltesse az utat, ütközéseket)
Szép és valóság hű grafika(De azért ne kelljen neki a NASA atomerőműve)
És ha valakinek nem megy a reális fizika, akkor választhasson egy könnyebb fokozatot
Jól megoldott multiplayer(Lagg minimális legyen,stb...)
Sok féle kamera állás(Külső kamera,chockpit,tv cam és nézői kamera is legyen)
Be lehessen kapcsolni az AI irányítását(menjen helyetted a gép, jó dolog szerintem!😆😉
Meg ki-be lehessen kapcsolni a segítségeket is(Kipörgésgátló,ABS,Stabilizátor)
Lehessen állítani a kocsikon(Felfüggesztés,Stabilizátor,Guminyomás,Fékerő,stb...)
És szerintem ez a csapat rádió is legyen megoldva😀
Ja meg legyen Safety Car.
És végül hogy legyen modolható!
Nagyon modern rFactor kéne!
0
0
0
0
FeRR avatar
Lehessen benne repülni*rofl*, de utálom a repülős játékokat. Úgyértem, egy adott karakterrel kelljen kószálni a levegőbe, mint például a Dark Void-ban. Legyen a mai időkornak megfelelő. Vagyis ne a jövőben, hanem a jelenben játszódjon. Legyen izgalmas története. Grafika nagyon lényeges. És ne legyen rövid!
0
0
0
0
susguy avatar
Nem kell hogy eget rengető grafikája legyen, a lényeg: profi történet és/vagy a játék történetéhez illő hangulat! És elég hosszú játék idő természetesen 😃😉
0
0
0
0
no avatar
hát a GTA SA elég jóó 😃 csak nemtom hogyan kell kocsikat belerakni , mert van egy oldal ahol vannak kocsik meg modok csak nemtom hogy kell :S pl ha vki tudna segiteni ez GTA SA SINGLE PLAYERhoz kéne akkor vegyen fel Xfiren : danoob4456
0
0
0
0
kisborda avatar
szinte teljesen élethü jó grafika hang meg minden ami kell meg egyben lövöldözös autós szimulátor kaland minden ami csak van
😀
0
0
0
0
homerun avatar
BMZ írta:
én mindenféle játékot szeretek a Pókmbertől kezdve a Star wars-on át egyik kedvenc régi játékomhoz a Soul Reaver trilógiához.....
szóval
1.legyen jó a grafika
2.egy jó történet (kötött vagy nem az mind1)
3.legyen valóság hű magyarul lehesen benne akármit csinálni (kivéve a kínos és az intim dolgokat mint pl:WC-zés, sex stb.)
4.legyenek jók a hanghatások
5.és persze a gépigény
That's it - ez minden...

Nem vagy válogatos...😃😆
0
0
0
0
homerun avatar
nemtom de jó lenne ha ilyen lenne 😃 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
homerun annak a játéknak mi a neve?
0
0
0
0
homerun avatar
amit mindig műholdak frissítenek, és lehet mindent csinálni az egész világban!!!
0
0
0
0
Herman avatar
Hát meg a Super Marioval is el lehet gamelni...😆😆
0
0
0
0
Herman avatar
Sztem a jó játéknak jó graf jó hosszú és bőven van játékélmény...
0
0
0
0
cslaszlo avatar
Szerintem az a jó játék,amit nem 1 vagy 2 nap,és kijátszod,hanem amin azért el lehet játszogatni.
0
0
0
0
K3C2K3 avatar
a carbon 6 óra alatt teljesen 100%-ig kiakasztottam annál még az nfsmw is jobb
0
0
0
0
K3C2K3 avatar
szerintem hosszú de nem naon nehéz pl egy küldi v. pálya ne legyen túl nehéz,lehetetlen.
jó a graff.értelme legyen.
0
0
0
0
Ryder avatar
Kyp: a Carbon? az NFS Carbon? Te hol élsz? A Carbon valami hihetetlen szar lett sokak szerint.

Amúgy szerintem a grafika nem apróság.
0
0
0
0
no avatar
Nálam az a jó, ami hosszú ideig le tud kötni. Persze az se hátrány, ha szép a grafikája, de mivel én 4-5 hónappal ezelőtt még egy pentium 3-as géppel szenvedtem, nem figyelek annyira ilyen apróságokra mint a grafika. Ha egy hónapnál tovább fennt van egy játék a gépen, az nálam jónak számít. Valószínűleg ha ennyit kibirt, tovább is fennt fog lenni.

Jelen pillanatban a Battlefront 1-2, Age of összes része, GRID és a Carbon ilyen.
0
0
0
0
thug85 avatar
Számomra az a jó játék amely elé leülök, és hosszú órák elteltével csak azért állok fel, mert már fél napja nem ettem, nem voltam wc-n, és már rohadtul zsibbad a seggem! Idáig 2 ilyen játék volt! A Half Life 2, és a Far Cry. De nemrég csatlakozzot a Crysis is!
0
0
0
0
Ryder avatar
Rhymrain: ha nem irod le ezt: "erre a legjobb pálda a gta 4 szerintem" simán rávágom, hgyo GTA4ről beszélsz.
0
0
0
0
Rhymrain avatar
Nálam a jó játék az ami
-Grafikailag szép
-Hangulata kiváló
-Van történet
-Sok Kiprobálni való ( gta 4 ) 😀
-Legyen benne vaós fizika
-Lehesenn élvezni a játékot
Nagyábol ennyi lenne erre a legjobb pálda a gta 4 szerintem nekem tetszik 😃
0
0
0
0
kovi avatar
milyen a jó játék? hmmmm. crysis és a gears of war, nekem ezek jönnek be, mind a 2 jó játékélménnyel és grafikával rendelkezik ezenkívül élethű is
0
0
0
0
Ryder avatar
Bpeter91: de évszakok nincsennek. mondjuk az már mekkora lenne zsaruk elől hóba menekülni.

eleminator: nem vagyok programozó, de szerintem nem sokat dobna a gépigényen pár évszak, csak a játék méretén, mert ha precach (vagy hasonló😃😉 nélkül működnek, akkor nem kéne ramba elraktározni az adatokat.
0
0
0
0
Godlike91 avatar
A felhőkre csak annyit tudok mondani hogy Most Wanted!!! Abba én úgy vettem észre hogy változik és ha nagyon beborul akkor esik.+Észrevételeim szerint lassan világosodik ki. ÉÉÉS van Freeroam 😀
0
0
0
0
dave500 avatar
Én azt mondom,hogy egy játék realisztikus, ha még a légy is repül(mint a sa-ban😆😆😉
-A felhők, igen ebben nem vmi jók a játékok, mert olyat még nem láttam,hogy beborul, és utána esik aztán szép lassan kiderül!
-Meg egy játék nincs a ami freeraom, és vannak évszakok(eddig nem láttam)
Bár a Crysis már nagyon közel van ezekhez és valószínüleg a Cryengine 3 már tudni fogja ezeket, eddig a legrealisztikusabb játék a Crysis a Far Cry 2 és a GTA IV
Utóbbiban a fizika elképesztő! Mondjuk a Crysisben is nagyon kemény!
Mondjuk az Euphoria Engine meg a RAGE (Rockstar Advanced Gaming Engine) Miatt lett ilyen "élő lélegző" város!
A Crysisel egyszer játszottam, de szerintem Most jobb játék nincs nála se grafikában sem realizmusban!
De Best a GTA IV😃
Próbáltam rövidre fogni de nem sikerült😆
[LINK]
[url=http://www.youtube.com/watch?v=vbLJHY-hXMA&feature=related]GTA IV Physics [/url]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció