Szerinted milyen a jó játék?

2008. December 13., téma
Fórum » Játékokról általában
A téma címéből az ihlet: Szerinted milyen a jó játék?
Hozzászólások: 170
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Yuri Boyka avatar
Batman: Arkham Knight-ban megtalálható minden ami kell egy jó játékhoz.
0
0
0
0
no avatar
Jó fizika
Fejleszthetőség
Vér
Eltelik az idő
Alacsony gépigény 😀
0
0
0
0
matany001 avatar
Nem hiszem, hogy a grafikának szerepet kell kapnia nagy ívben egy jó játékhoz, de azért nem maradhat el se annyira. A legfontosabb tényező természetesen a játék története, mivel az a igazán szerethető, maradandó játék ami, magával ragadja a játékost, és egy igazi élménybe lesz része. A zene a másik fontos tényező, ami megadja az alap hangulatot. A program ne legyen sablonos, hanem tudjon újat mutatni, amit eddig még nem igazán láthattunk. Ide lehet még sorolni, hogy változatos helyszínekkel dúsított pályák, számos karakter melyek, mind más és más stílust képviselnek. 😀
0
0
0
0
hemihehe avatar
Nincsen olyan hogy jó játék,csak jól eladható.
0
0
0
0
Kyrito avatar
Szerintem egy jó játék ott kezdődik hogy:
- Szép grafika
- Jó és élvezhető story
- Játékrészhez illő zene/efektek
- Single és Multiplayeres rész is van egy játékba 😀
- Na meg a játék felépítése és stilusa 😃
- Izgalmas pályák, több karakteres story
- Izgalmakkal teli és akció dus játék élmény 😃

Szerintem ennyi egy jó játékot megitélni 😃 én kb ilyen lista szeritn imádom a játékaimat 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
Ez nagyon egyszerű kérdés! és a válaszom; Mint a World of Warcraft! az 1 tökéletes játék! sokan kockáznak már ha szóba hozom közbe azt sem tudják milyen játék életükbe csak annyit hallottak róla h a wow az kocka játék! én is aztmondtam mindenkinek h "KOCKA" amíg nem próbáltam anno ki,azóta a mai napig nincs olyan játék ami jobban tetszene annál! "Ezt úgy mondom hogy kb 3 éve nem játszok vele" pedig játszottam nem 1 nem is 2 játékkal már 😃 félreértés ne essék,nagyon sok jó játék van,csak én most a wow ra tértem ki.
0
0
0
0
mortou4 avatar
A sztorin és a jó karaktereken múlik szinte minden. Persze a grafika is jól feldobja az élményt, de mondjuk, ha az AC-kra gondolok, akkor nem kellene az évenkénti kiadást erőltetni és nem lennének benne akkora hibák amik kizökkenthetnek a játékból... Ja mondjuk az is fontos, hogy valami újat mutasson, én például azért nem vagyok oda az fps-ért, mert az összes tök ugyan az. Huhh most lehet sokan megölnének, de azért sokak egyet értenek is szerintem. 😆
0
0
0
0
Slier avatar
egy fps játéknál mondjuk:
-jó sztori
-az adott pillanathoz jól illő zenék és a jó hangeffektek
-pörgős játékmenet
-hosszú kampány mód
-változatos helyszínek és feladatok
-szép grafika
0
0
0
0
Krisztian5 avatar
Nekem ezeket tartalmazza:
- nagyon jó zene/szinkron (ez alap)
- legyen komoly sztori mögötte
- nem árt ha megy gamepaddal, kivéve ha stratégia vagy point and click
- legyen optimalizálva
- a grafika nem kell über legyen, de korhoz megfelelő szintet képviselje (kivéve ha indie)
- legyen változatos
0
0
0
0
no avatar
Nos műfajonként változó, hogy mi tesz jóvá egy játékot. Pl. egy fps játékban elvárja az ember, hogy legyen egy jó sztori, ami miatt érdemes végigvinni a kampány módot, és persze a grafika sem mellékes. Nem mondhatom, hogy nem számít a grafika, hiszen egy 20 vagy 10 éves engine nem tudja ugyanazt a hatást kelteni, mint egy mai, akárki akármit mond, ez így van. Aztán az ilyen pörgősebb játékokból bőven elég a 10 óra is, hiszen hamar ráun az ember, mert a single nem nyújt olyan kihívást, mint a multi. Fontos az irányítás is, ne legyen se túl egyszerű, se túl bonyolult. Stratégiai játéknál némiképp csökkennek az ilyen elvárások, a sztori fölösleges, mert egyszerűen nem passzol bele. Igazából ha valaki a sztori miatt kezd el ilyen játékokkal játszani, az hamar beleun. A grafika szerepe is csökken. A lényeg az, hogy részletes és jól átlátható opcióink legyenek, és ne csak egyféle stratégia legyen jó a győzelemhez. Cserébe én annyit várok el, hogy a játék legalább 50 órára kössön le. És ami a legfontosabb, és egyben a legnehezebb dolog: adjon szabadságérzetet a játék, de ne adjanak minden eszközt vagy lehetőséget a kezedbe a játék legelején. A hang nálam a legutolsó szempont. Engem egyáltalán nem izgat, ha pl. valami híresség szinkronhangja van a játékban, és általában a zenéket is el szokták találni, igazából ezzel még egy játékban sem volt problémám. Na, hát hirtelen csak ennyi jutott eszembe. 😜
0
0
0
0
Adam815 avatar
Ami leköti az embert. Nem kell hozzá csúcs grafika, de hatással legyen a játékosra. A hangok fontosak, a kényelmes és jó irányíthatóság is. Szippantson be a játék az atmoszférájába. A játék végeztével pedig ne legyen felejthető, maradjon emlékezetes valami miatt.

Ha sorba kellene tennem, mi legyen fontos egy játéknál, akkor az így nézne ki:
-játékmenet és sztori (ha van, a történet bizonyos műfajoknál kell, néhol hanyagolható)
-hanghatások / zene (teremtsenek valami érdekes atmoszférát)
-irányítás (legyen egyszerű és jó, legyen hibátlan)
-legyen némileg szabad, felfedezhető és ne vágjon mindet a játékos "pofájába", adja meg a felfedezés élményét
-grafika (lehet egyszerű, pixeles, 2D, 3D, de ne legyen gusztustalan, egyszerű grafikai is tud szép, vagy akár művészi is lenni)

Külön díjazom, ha valami egyedi és új, ezért általában a független játékokat szeretem, nem a tucat cikkeket, amivel bombázzák az embert manapság a "nagy" fejlesztők...

Indie games FTW!
0
0
0
0
beni97 avatar
Szerintem amiben Szabadon mászkálhatsz,lövöldözös és ölös!
Pl.GTA és Assassins creed.
0
0
0
0
megaone6 avatar
Nálam fontos szempontok: -a sztori (Dragon Age-t is ezért szeretem, holott a harcrendszere egy kuka)
-Változatos küldetések, gondolkodtató logikai feladványok
-Legyen értelme játszani, nem csak mészölsz
-Mellékküldetések sokasága, amik hosszú ideig lekötnek
-Hosszú idő legyen míg kitolja az ember
0
0
0
0
Klaas avatar
1. Nagyon jó sztori.
2. Nagy , felfedezhető terület. (Ne legyen nagyon lineáris)
3. Legyenek benne fejleszthetők dolgok . (Fegyverek stb..)
4. Változatos világ.
5. Grafika (nálam nem lényeg azért 5.)
6. Jó hosszú legyen a játék . (20 óra kb , lehet ez DLC-kel együtt is )
0
0
0
0
kriszhd avatar
1. A játék sztorija
2. Grafika
3. Ne legyen túl monoton
4. Hosszú
0
0
0
0
Toma97 avatar
A legfontosabb hogy szórakozzunk, kikapcsolódjunk közben hiszen ez a lényeg.
0
0
0
0
Matt99 avatar
Ha szemet tudunk hunyni a hibái felett
0
0
0
0
menoteboj avatar
A tortenet magaval ragadjon, hogy kivancsian jatszam tovabb! Ne legyen tul egyszeru, szep grafika, effektusok, hangzas! Ne legyen benne tul sok video!
0
0
0
0
Nehuen avatar
MC MaRcI írta:
a jó játék ha rpg akk olyan mint a skyrim
ha fps akk meg olyan kb mint egy metro 2033


Azért a Skyrimnál van ezerszer jobb RPG 😃 Pl: Fallout.
0
0
0
0
soneX ZED avatar
The Last Of US az nagyon nagy játék lessz csak az a baj hogy nem adjak ki PC re
0
0
0
0
Erik94 avatar
Szerintem ezek a jó játékok:
Syndicate
Mass Effect 3
Skyrim
Saints Row 3...
0
0
0
0
Toma97 avatar
Nem lehet megunni,ha a grafika is jó az + pont,történet se legyen utolsó,akciódus,szabad bejárható világ.Könnyű írányitás,látványos mozdulatok.(kicsit hosszú 😃😉Pl😜rototype
0
0
0
0
Bajusz avatar
Legjobb játék Nekem még mindig a CS 1.6 neten.
Valamint az NBA 2k12 (megunhatatlan) : )

Szeretném a véleményeteket kérni a gépemről , hogy szerintetek milyen. Mit kellene javítani rajta esetleg. A gépen profiljához írjatok. Előre is köszönöm : )
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Olyan,ami leköt,nem unom meg 10 perc után...
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Grafika,történet játékélmény,a játék elődje(i)😀
0
0
0
0
Tarondor avatar
Nekem az egyik legfontosabb, hogy legyen mozgástér. Ne csak egy küldetést csináljunk, hanem legyen mellékküldetés, lehessen járkálni a városban (GTA, Ac stb.)
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
a jó játék ha rpg akk olyan mint a skyrim
ha fps akk meg olyan kb mint egy metro 2033
0
0
0
0
ilosz avatar
@Gta4vevo
Köszönöm,hogy egyetértesz😃
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Szerintem nem kell feltétlen nagy zenészek általál készített zene , kisebb előadók is sokszor jókat / akár jobbakat csinálnak mint a nagyobbak.

Nekem nem fontos a 2(ez azért nem mert elég akár 10,15),3(a grafika rész),4,5,meg pár dolog az 1esből nem tartom fontosnak, de egyébként egyetértek ilosz-al 😀
0
0
0
0
ilosz avatar
1.eszméletlen sztori!
-szívszorító
-fergeteges jelenetek
-fordulatokban gazdag
-néha humoros
2.min 30 óra végigjátszási idő
3.Hangulatos vagy életszerű grafika
4.nagy zenészek által készített zene
5.kioldható tárgyak,achievement
6.jó irányítás
7.élvezetes multiplayer módok
0
0
0
0
Tarondor avatar
Ezt a sort tudnám folytatni, de nem akarom fárasztani azólvasókat 😀
0
0
0
0
Tarondor avatar
1. érdekes sztori (ne legyen más játékról koppintva!!!!!)
2. hosszú legyen
3. szép grafika
4. jó irányíthatóság
5. ne legyen halálunalmas
6. legyen MAGYARÍTÁS
7. változatos küldetések
0
0
0
0
Razor1911 avatar
-Jó rombolhatóság (PL:BF3)
-Viszonylag szép grafika
-(..és amit elöttem is irtak)érdekes történet
-josszú játékmenet
0
0
0
0
danix avatar
Legyen egy értelmes hosszú története. Egy középkategóriás grafikája nameg élveszhető ,nem untató hosszú monológos történet és a játék ne mindíg egy dologról szóljon hanem legyen változatos!
0
0
0
0
no avatar
-Jó,hosszú történet
-Jó játékélmény
-Szép grafika
-Optimalizáltság
-MAGYARÍTÁS! 😆
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
-Reális, elfogadható gépigény
-Jó Optimalizálás
-Játékélmény (Ne legyen unalmas)
-Realitás, saját átélhetőség a játékban (Realizmus)
0
0
0
0
Joker avatar
1.nem olyan nagy gépigényű hogy a szerényebb gépeken is elfusson.
2.Pörgős,izgalmas játékmenete legyen hogy ne aludjon be a játékos amikor játszik.
3.ne 2 napig tartson végigvinni tehát hosszú legyen.
4.Magyar nyelvű.A hang is.

na kb ennyi😃
0
0
0
0
Ricsy avatar
Legjobb játék=[LINK] 😃 😉 >.<
0
0
0
0
tibi a tibi avatar
Szerintem a legfontosabb a játékélmény, hogy menyire tud elszórakoztatni a játék, a grafika annyira nem számítt, de plusz pont az is ha a játék szórakoztató és még "szép" is.
Pl a Minecraft grafikailag nincs a toppon még is töbmillióan játszanak vele, és én is 😆 Emellett szerintem még fontos a jó irányithatóság, mert hiába jó a történet a grafika meg mindenmás ha az irányithatóság kaki, az nagyon letudja húzni a játékélményt 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
Játékélmény mindenek előtt.
HA igazán le tud kötni egy játék, akkor nem foglalkozol a grafikával.
Pl ilyen a WoW is, meg a CS 1.6 is, nem szép a grafika, de a játékélmény nagyon jó, ezért játszák őket több millióan.
0
0
0
0
TopCat avatar
Legyen egy nem csotrogány grafika. Engem nem nagyon tud érdekelni. : DKönnyen követhető még is jó történet. Hangok.
Lehet akármi. FPS TPS RTS minden.
0
0
0
0
Klaas avatar
S.T.A.L.K.E.R sorozat ! Csak ennyi . Nagyon nagy bejárható terület , szerintem a grafikával sincsenek nagy gondok számomra, Jó történet , eszméletlen atmoszférája van, néhol akciódús , máshol átüt taktikai fps -be . Szerintem ilyen a jó játék . Várom a 2-t . 😀
0
0
0
0
Strife avatar
Mort2195
Ez nem biztos, mert lehet hogy tetszik ,de közben a játék gagyi. Ezalatt én pl az optimalizációt, irányítást értem. Vannak 1 játékban olyan dolgok is ami kívülről nem látszik akár 1 gameplay-ből.
0
0
0
0
neuroflex avatar
hát hosszabb élvezetesebb és megunhatatlan 😀
0
0
0
0
Strife avatar
Egy játék legyen szép, hangulatos + ötletes, játszható és optimális. pl ott a Trine.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Szerintem a Dead Island a jó játék mert hangulatos,csodálatos grafika,1000% játékélmény...stb. Egy szóval Kirány😃
Vagy mint a GTA4,vagy a Just Cause 2,még ide írható a Tomb Raider sorozat is😀
0
0
0
0
hentai78 avatar
Szerintem a jó játék, rendelkezik történettel, nagy mozgásteret enged a játékosnak, egyénileg fejleszthető karakterrel (nem pedig gyárilag eléd dobott kész karakterrel) Megfelelő, a játék stílusához mért zenével, és azért élvezhető grafikával.
A legfontosabb a sztori, amit a mozgástér követ, ha ez a kettő megvan, a többi majdnem mellékes, legalábbis számomra.
(pl. Gothic 2, Mount and Blade warband, mass effect)
Igen, a Gothic 2 ben adott a karakter, de a történet annyira jó, hogy elnézhető a dolog 😃

Ja, és kimaradt: legyen magyar felirat hozzá, ha már pénzt ad ki az ember érte 😀
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Mort2195 írta:
Ilyen egy jó játék.



Kicsit durva játék lesz.
2-t végigjátszottam és brutális volt.Van benne akció,lopakodás,logikai rész.
1szóval brutális.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció