Monitor Problémák

Szerző: victim017, 2010. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 466
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bybeni avatar
Hali!
Monitorommal igazából probléma nincs de a beépített hangszórót nem tudom használni!
Philips Brilliance 170P
Van egy fejallgató aljzat (3,5 Jack) s van egy AUDIO IN, nem vagyok balfax (műszerész vagyok) de ebbe sem a szabvány 3,5 ös jack nem megy bele sem a mono jack sem semmi, pedig maga az aljzat 3,5 ös!
A dugó megakad kb félúton!
Van e esetleg valami speckó audio kábel ehhez a monitorhoz?
0
0
0
0
The Emptiness avatar
orodreath írta:
alex1997 írta:
Helló

Ha a monitoron feltolom fullra a fényerőt és honapokig ugy használom az az élettartalmat csökkenti?


nem kéne neki



Akkor is-is?
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Helló

Ha a monitoron feltolom fullra a fényerőt és honapokig ugy használom az az élettartalmat csökkenti?
0
0
0
0
no avatar
[img]
http://kepfeltoltes.hu/130316/DSC_0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]https://kepfeltoltes.hu/130316/DSC_0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bekapcsolom a gépet, a gép hangja megy meg minden, de a monitor kék fény helyett sárgával világít, olyan, mintha a gép alvó módban lenne, pedig nincsen. A monitornak szerintem nincs hibája, mert az ASUS felirat kijön. Előzmény: a géphez sokáig nem nyúltam hozzá, így alvó módba tette magát, visszamentem, szokás szerint megmozgattam az egeret, de semmi nem történt, nem jött be az asztal, így újraindítottam a gombbal, és semmi. Kihúztam, utána visszadugtam minden létező kábelt, de semmi. Valami ötlet?
0
0
0
0
bybeni avatar
Davezorrr Köszönöm segítséged! pár játékban megoldódott, viszont nem szenvedek tovább, elcserélem egy másikra!
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Ha nincs más akor próbáld 640-s ablakban futtatni aztán átállítani játékban. (Jobb klikk --- tulajdonságok --- futtatás 640x480-ban)
0
0
0
0
bybeni avatar
Hali mindenkinek!
Van itt nekem egy ASUS Asus VW 195D tipusú 19"-os monitor, eddig mindd szép és jó!
1440×900-at tud, de több játék kidob egy üzenettel hogyasszondja "Non Supported Resolution" nem támogatott felbontás! akadnak játékok melyeket indítás előtt van egy konfig beállítás (Medal of Honor Airborne) ott még game előtt be tudok lőni más értéket s így fut!
Mit tudok tenni? Köszi előre is!
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Rendben, mindenképp cserélve lesz!
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
Krinya15 írta:
Sziasztok! Van egy LG Flatron 1715 monitorom aminek a következő a tünete : bekapcsoláskos szinte egy pillantásnyira ad képet, utána elsötétül. Nemrég szétszedtem, az elektronikákon egy púpos kondin kívül mást nem találtam. Okozhatja ezt a tünetet egy púpos kondenzátor vagy más komolyabb baja van? Javítható-e, ha igen akkor érdemes-e?

Videó:

http://www.youtube.com/watch?v=MZt1NqVmReE&feature=youtu.be


Cseréld ki a kondit lehet hogy az okozza a hibát.
0
0
0
0
Krinya15 avatar
Sziasztok! Van egy LG Flatron 1715 monitorom aminek a következő a tünete : bekapcsoláskos szinte egy pillantásnyira ad képet, utána elsötétül. Nemrég szétszedtem, az elektronikákon egy púpos kondin kívül mást nem találtam. Okozhatja ezt a tünetet egy púpos kondenzátor vagy más komolyabb baja van? Javítható-e, ha igen akkor érdemes-e?

Videó:

http://www.youtube.com/watch?v=MZt1NqVmReE&feature=youtu.be
0
0
0
0
kenny82 avatar
Davezorrr írta:
kenny82 írta:
Halihó!

TFT-re szeretnék váltani, mert már összeroskadt az asztalom a crt-m alatt...

Szóval egy 24-es korrekt közép kategóriást szeretnék újítani.

Használtan milyen márkát/tip ajánlotok? jaa és kb 30 k huf lenne rá!!!

Válaszokat várom ezerrel! Köszönöm!



30-ért 24 nem hiszem h találsz.Am. IPS-t vegyél 22-23t...jobb mint a tft
0
0
0
0
TipX avatar
Igen igen meg találtam nekem is úgy kellett kösz 😀
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Én a catalystban állítottam be, hogy töltse ki a képet. Ott keresgélj, már elfelejtettem hol kell. Egy csúszkát húztam arrébb és meg is volt.
0
0
0
0
TipX avatar
Vettem egy samsung full-hd-s monitort és hdmi kábellel akarom üzemelni és alul felül, két oldalt elég vastag fekete csik van és sehogy se tudom teljesbe rakni. Mit lehet tenni hogy hdmi-vel kirakja teljes képernyőre?
Előre is köszi.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
woodman írta:
Asrock gs41m-vs31-r2.0
Ez az alaplap típusa


Csak menj be a BIOSba és keresd meg hol kell állítani az elsődleges megjelenítőt. De legjobb ha a kézikönyvben keresed meg, hogy ezt hol találod a BIOSban.
0
0
0
0
no avatar
Asrock gs41m-vs31-r2.0
Ez az alaplap típusa
0
0
0
0
no avatar
És azt hogy kell
TaylorXIII írta:
woodman írta:
De kivették belőle a video kártyát és az integrált nem adja a pirost a normál video kártyát meg fel sem ismeri a gép mert ha bekapcsolom a gépet akkor nem kapcsol be a monitor ez mért van?


Szóval van egy desktop kártyád is. S az valszeg jól is működik. Igen sajnos az alaplai vidokártyák könnyen tönkremennek, meghibásodnak. Van úgy, hogy BIOSból át kell állítani, hogy melyik megjelenítőt akarod használni. Át kell tenni a pci-e slotban lévő kártyára az elsődleges megjelenítést.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
kenny82 írta:
Halihó!

TFT-re szeretnék váltani, mert már összeroskadt az asztalom a crt-m alatt...

Szóval egy 24-es korrekt közép kategóriást szeretnék újítani.

Használtan milyen márkát/tip ajánlotok? jaa és kb 30 k huf lenne rá!!!

Válaszokat várom ezerrel! Köszönöm!



30-ért 24 nem hiszem h találsz.Am. IPS-t vegyél 22-23t...jobb mint a tft
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
woodman írta:
De kivették belőle a video kártyát és az integrált nem adja a pirost a normál video kártyát meg fel sem ismeri a gép mert ha bekapcsolom a gépet akkor nem kapcsol be a monitor ez mért van?


Szóval van egy desktop kártyád is. S az valszeg jól is működik. Igen sajnos az alaplai vidokártyák könnyen tönkremennek, meghibásodnak. Van úgy, hogy BIOSból át kell állítani, hogy melyik megjelenítőt akarod használni. Át kell tenni a pci-e slotban lévő kártyára az elsődleges megjelenítést.
0
0
0
0
no avatar
De kivették belőle a video kártyát és az integrált nem adja a pirost a normál video kártyát meg fel sem ismeri a gép mert ha bekapcsolom a gépet akkor nem kapcsol be a monitor ez mért van?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
woodman írta:
Helló
Azt akarom megkérdezni hogy az mért van hogy a monitor nem adja a piros színt a gépemen de viszont másikon meg adja ez mért van mi a megoldás előre is köszi


ha más gépén adja akkor videokártya a hiba valószínűleg. ha van másik videokártyád akkor teszteld azzal is.
0
0
0
0
no avatar
Helló
Azt akarom megkérdezni hogy az mért van hogy a monitor nem adja a piros színt a gépemen de viszont másikon meg adja ez mért van mi a megoldás előre is köszi
0
0
0
0
kenny82 avatar
Halihó!

TFT-re szeretnék váltani, mert már összeroskadt az asztalom a crt-m alatt...

Szóval egy 24-es korrekt közép kategóriást szeretnék újítani.

Használtan milyen márkát/tip ajánlotok? jaa és kb 30 k huf lenne rá!!!

Válaszokat várom ezerrel! Köszönöm!
0
0
0
0
pitbull87 avatar
fagyivisszanyal:sajnos nem sok mindent látni ebből .
0
0
0
0
fagyivisszanyal avatar
Sziasztok van egy 22" LCD monitorom aminek a fehérebb részei világos csikot huznak jobb irányba a sötétebb részeken keresztül. valahogy így:
https://kepfeltoltes.hu/120826/1074433274N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png(a kép painten készült a jelenségről de így néz ki, nem lehet róla screen shotot csinálni)
0
0
0
0
helmrich avatar
Sziasztok!
A monitorom felbontása 1920x1080,de ha játékba nem ezt a felbontást adom meg hanem kisebbet,akkor nem teszi ki fullscreenbe (fekete keret)...hogy tudnám ezt kiküszöbölni? (op. rendszer: win7,VGA:Radeon HD 6750)
Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
cod4ultra avatar
TopCat írta:
Sziasztok!
Tegnap este olyan gondom akadt, hogy játék közbe a gép befagy a színek száma lecsökkent 16ra és onnantól megáll az egész gép. Újraindítottam és a Boot képernyőjét piros kockák, a boot többi részét pedig zöld vertikális csíkok tarkították. Többszöri próbálkozásra sikerült működésre bírni, de ez nem volt maradandó. Megint úgyanúgy megállt az egész, de immáron nem játék közbe. Csökkentett Módba működik, de itt is csak 16szín van. Nem értek hozzá. Az lenne a kérdésem hogy itt a monitor (ami már az 5. évét húzza) vagy a VGA a hibás? Nagyon szépen köszönöm a választ előre is.



Szia!
Szerintem ha van lehetőséged akkor először egy másik monitornál próbáld ki, és ha ott sem jó akkor valószínű a VGA a hibás! 😀
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziaztok!
Olyan gondunk akadt, hogy TFT monitorunknál a fényerő kb. már maximumra van állitva, viszont a kép még mindig sötét. Ötleteket várnék, hogy ez mitöl lehet, illetve hogyan lehet orvosolni ezt a fajta problémát?

Köszönöm,
0
0
0
0
TopCat avatar
Sziasztok!
Tegnap este olyan gondom akadt, hogy játék közbe a gép befagy a színek száma lecsökkent 16ra és onnantól megáll az egész gép. Újraindítottam és a Boot képernyőjét piros kockák, a boot többi részét pedig zöld vertikális csíkok tarkították. Többszöri próbálkozásra sikerült működésre bírni, de ez nem volt maradandó. Megint úgyanúgy megállt az egész, de immáron nem játék közbe. Csökkentett Módba működik, de itt is csak 16szín van. Nem értek hozzá. Az lenne a kérdésem hogy itt a monitor (ami már az 5. évét húzza) vagy a VGA a hibás? Nagyon szépen köszönöm a választ előre is.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok nekem az a bajom hogy nem tudom felvini a felbontast mert mikor felviszem kiirja hogy analog out of range xyKHZ/xyHZ
0
0
0
0
bazsi213 avatar
sziastok vahn egy lg flatron w1934s monitorom bekepcsol 1-2 másodpercig van kép utána nincs frekvencia frissitésnél is ezt csinálja minden felbontást probálétam,kikapcsolt álapotot érzékeli,valami őtlet s.o.s thx
0
0
0
0
johnny632 avatar
Hali!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a videokártyámon és a monitoromon is DVI-D Dual Link-es csati van, de nekem csak DVI-D Single Link-es kábelem.
Ennek van valami hátulütője, avagy teljesen mind1 milyen kábelt használok?
Érdemes lenne iknább lecserélni Dual Linkes kábelre?
0
0
0
0
Csatesz avatar
Szilard96 írta:
Badboylol írta:
Hali!
Nekem az volna a kérdésem hogy, a monitorom nem régi 2 év körül van, most lett meg az új gépem, Battlefield 3-al játszottam először és a következő dologra lettem figyelmes, ha gyorsan mozgatom az egeret játék közben a kép csíkokban kicsit össze mosódik vagy vmi ilyesmit csinál! Gondoltam állítok a kép méreten de az se segített, játszottam még a Crysis 1-el ott is ugyan ez :S Mitől van ez?? Felbontás max 1366x768 32bit 60Hz és ugyan ezt a méretet használom játék közben is! Valaki segítsen! 😀


Hali!

Játékban kapcsold be a Vsync -et. Ha az sem segít akkor videókártya drivert rakd újra, ha úgy sem jó akkor próbáld ki másik monitorral.


Ez volt a gond! 😀 Köszönöm a segítséged! 😀
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Badboylol írta:
Hali!
Nekem az volna a kérdésem hogy, a monitorom nem régi 2 év körül van, most lett meg az új gépem, Battlefield 3-al játszottam először és a következő dologra lettem figyelmes, ha gyorsan mozgatom az egeret játék közben a kép csíkokban kicsit össze mosódik vagy vmi ilyesmit csinál! Gondoltam állítok a kép méreten de az se segített, játszottam még a Crysis 1-el ott is ugyan ez :S Mitől van ez?? Felbontás max 1366x768 32bit 60Hz és ugyan ezt a méretet használom játék közben is! Valaki segítsen! 😀


Hali!

Játékban kapcsold be a Vsync -et. Ha az sem segít akkor videókártya drivert rakd újra, ha úgy sem jó akkor próbáld ki másik monitorral.
0
0
0
0
Csatesz avatar
Hali!
Nekem az volna a kérdésem hogy, a monitorom nem régi 2 év körül van, most lett meg az új gépem, Battlefield 3-al játszottam először és a következő dologra lettem figyelmes, ha gyorsan mozgatom az egeret játék közben a kép csíkokban kicsit össze mosódik vagy vmi ilyesmit csinál! Gondoltam állítok a kép méreten de az se segített, játszottam még a Crysis 1-el ott is ugyan ez :S Mitől van ez?? Felbontás max 1366x768 32bit 60Hz és ugyan ezt a méretet használom játék közben is! Valaki segítsen! 😀
0
0
0
0
Nehuen avatar
Synda írta:
CRT monitor ? ha igen ütögesd meg, az szokott segíteni, ha még sincs változás dobd ki, menthetetlen.😕


Igen, CRT. 😀 Áh, félek ha megütöm párszor, akkor még rosszabb lesz. 😃
0
0
0
0
Nehuen avatar
Üdv!

Röviden, tegnap este-felé szórakozgattam az UI-mal, pakolgattam, töltöttem hozzá egy-két addont, amikor észrevettem hogy a CHAT ABLAK furán "áll"... Ezt úgy kell elképzelni, hogy a GUILD INFO (Mindig úgy van hogy az eleje rendesen, egyenesen, majd a vége vagy lefele vagy felfele "áll". Sőt, olyan is volt már hogy az egész CHAT Ablakom elmozdult... És, nem csak a CHAT ABLAK hanem maga az action-bar alsórésze is mintha "kicsit" ferde volna...

Itt, kint az asztalon, vagy a fórumon is jelentkezik ez a probléma, az asztalon nem tűnik fel, néha-néha látható egy megnyitott ablakon, meg tálcán is hogy "'ferde".

Itt a böngészőben, a címsor (ahova az URL-t írjuk, nem tudom hogyan nevezik) szintén ferde... Baloldalon "egyenes" majd ahogy egyre közeled a monitor jobbsarkához szószerint "lejt az egész"...

Próbáltam állítgatni a monitoromon a dolgokat, de nem segített. Próbáltam drivert frissíteni, az sem segített... Lefutottam egy vírusellenőrzést, reménykedve abba hogy vírus, de nem találtam fertőzött fáljt. Most azt nem tudom, hogy lehet egy Windows 7 Reinstall megoldaná a problémát, de lehet hogy nem... De nincs kedvem, ismételten 30.00GB-t leszedni, főleg úgy hogy nem tudom biztosra azt hogy működne-e a dolog vagy sem.

Most tanácstalan vagyok, egyesek szerint ferde "kicsit" mások szerint egyáltalán nem "ferde" kicsit sem.

Szerk: Azt kifelejtettem hogy: a hozzászólásoknál is teljesen látható hogy: ferde, az eleje nem, de a végefelé már szinte teljesen az.


Ezt egy másik oldalon írtam, ott nem tudtak segíteni. Most megpróbálom itt, hátha... 😀

A monitorom (jelenleg) egy igen régi darab, név szerint: Flatron EZ t710B (LG márkájú).

Ha valakinek, ugyanilyen monitora van, megkérhetném arra hogy írja le nekem a SHAPE-ben megadott értékeit ? (A számokat).

Ötlet arra hogyan lehetne helyrehozni?
0
0
0
0
Thomech avatar
Hát akkor annak hamarosan annyi! Az enyém is ilyet csinál néha csak ez kékül inkább + nekem még össze húzza képet 1mm re rá kell ütni úgy vissza jön!
0
0
0
0
molfer98 avatar
Jónagyot. Az lenne a problémám hogy bekapcsolom a gépet és a monitor néha sárgás színre vált. Crt monitorom van 😞
0
0
0
0
CryEngineer avatar
Habár nem probléma, de valaki meg tudná mondani, hogy az LCD monitoromat mivel lehetne tisztítani? Mert nagyon koszos már! (mármint a képernyőt, nyalván)
0
0
0
0
Liqvorx avatar
Sziasztok van egy nagyon komoly problémám, a bios működik, a win7 op rendszer töltő logóját még látom de aztán mikor betölt a rendszer fekete képernyő fogad majd fehér pamacsfoltok jelennek meg a képernyőn, töbször szivárvány féle függőleges csíkok. Ha az integrált vga-t használom akkor nincs semmi problémám de azzal meg nem tudok kezdeni semmit. Most is annak köszönhetem hogy tudok gépezni. Azt hittem vga hiba, ezért vettem egy másik karit tegnap, de nem mert az újnál is ez a probléma de csak akkor jött elő mikor felraktam hozzá a drivert. Ha letörlöm a drivert mindkét kártya működik de akkor nem tudok játszani mert nincs vezérlő. Letöltöttem egy régebbbi nvidia vezérlőt az új kártyához de mikor azt feltelepítettem akkor annál is jelentkezett a probléma. Mit tegyek?
0
0
0
0
WyhoS avatar
Sziasztok !
Valaki tudna segíteni abba hogy egy LG L1919s monitor állandóan kiírja hogy OSD LOCKED , OSD UNLOCKED és még ki se lehet kapcsolni a monitort meg egyik gombra se reagál.

Válasz előre is köszönöm.
0
0
0
0
matyosowski avatar
djkacor a monitor kuka nekem is ez volt a baj egy CRT moncsim volt 6 évig semmi baja nem volt aztán egyik napról a másikra nem adott képet. Sajnos új monitort kell venned, állítólag a monitorban a magasfeszültségű kondi sz@rrá megy ilyenkor és azért nem ad képet (a fűtőszál kondija). 4-5 ezer FT ér lehet venni használt CRT 17 " monitort szám tech boltokban 😃
0
0
0
0
no avatar
igen, azzal nincs probléma
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! olyan problémám van hogy maximum 1280x1024-es felbontást birok be állítani de a monitorom felbontása 1440x900as ez kb 3napja van igy, nem tudja valaki mi lehet a baj?
0
0
0
0
ProAkos avatar
Sziasztok

Szerintetek az miért van, hogy a monitor villog? Régi crt a monitor, de szerintem nem a csatlakozással van a gond. 😕
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció