Monitor Problémák

Szerző: victim017, 2010. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 466
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SuperPuma avatar
DVI-I-n megy analog jel is.
0
0
0
0
winrar avatar
HDMI digitális és csak abban különbözik a DVI-Dtől, hogy visz hangot is.
0
0
0
0
no avatar
Most kipucoltam a temp mappát is, de semmi.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
VGA-n analóg jel megy, a HDMI-n digitális és hangot is tudja rajta keresztül közvetíteni.
Továbbá tisztább képet ad és kompaktabb. (Na meg nagyobb a maximális elérhető felbontás)
0
0
0
0
no avatar
Letöröltem az office-t is mert abba talált ilyen kiterjesztésű akármit de nem csináltam vele semmit. Úgyan úgy megmaradt.
0
0
0
0
Liptik avatar
Mi a különbség a VGA és a HDMI monitor között? Van előnyök és hátrányok?
0
0
0
0
no avatar
CinemaP-1.9cV16.03 meg ezt a szart nem lehet kiírtani. Ilyet nem talál a gépen.
0
0
0
0
no avatar
ADVERTISEMENT | Powered by Lights Cinema 1.5beta ez a rohadék blokkolja a weboldalakat, gondolom a képhez is köze van, hogy tudom ezt a szart kilőni?,meg a böngészőbe mindig előjön egy ***ott bővítmény is amit hiába blokkoltam le újrajött azt is lehetetlen kilőni.
0
0
0
0
Danys avatar
Vass Gabor: Szerintem software -es a problémád.
0
0
0
0
no avatar
Most amikor képernyőkímélőre vált a monitor, meg a heroes 4-ben nyomok egy startgombot akkor elszáll a kép, a sleeping dogs-nál is. Tönkrement a monitorom érintkezési hibával?
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Megcsináltam jó lett .Viszont játékokban nem jó még mindig.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
csenke

a catalyst control centerben a SAJÁT DIGITÁLIS SÍKKÉPERNYŐM / MÉRETEZÉSI BEÁLLÍTÁSOK-nál a csúszkát húzd a teljes méretre 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
csenke: akkor nem tudom ismerósöm nek ezt HDMI kábelel csinálta de meg tudta csinálni. Csak már nem tudom hogy.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
csenke: Játékokat is futtasd 1920x1080-as felbontáson!
0
0
0
0
MoonW avatar
Nekem az egyik monitoron még volt olyan beállítás, hogy "Overscan" ami hasonló jelenséget produkált.
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Nhrutas:Ezt már megoldottam.Viszont játéokoknál még mindig fent áll ez a hiba(FIFA15,GTA V)
0
0
0
0
MoonW avatar
csenke: Pontosan nem tudom mi lehet a hiba, csak egy tipp: a videokártya meghajtó programjában át tudod állítani, hogy teljesen kitöltse a monitort a kép. (Catalyst - Saját Digitális síkképernyőm - Méretezési beállítások)
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Hello

Most vettem új monitort.LED Acer S240HLbid Az a probléma hogy 1920x1080 beállítások alatt olyan képet ad hogy feket keret veszi körbe a képet és nem egész képernyőre kalibrálja a képet.Ezt játék kozben is csinálja aha beállítom 1920x1080.
Mi lehet a probléma?
Igy csak 1680x1050-be tudom használni.
0
0
0
0
MolnarAco avatar
Arch7nGel:Köszönöm válaszod! 😀
0
0
0
0
GaboC avatar
MolnarAco: Ha HDMI-van összekötve a géped a monitoroddal, akkor nyisd meg a Catalyst centert és keresd meg a Saját digitális síkképernyőim menüpontot. Ezen belül pedig a méretezési beállításoknál a csúszkát vedd le 0-ra.
0
0
0
0
MolnarAco avatar
Elnézést kérek, hogy, ha rossz helyre irom le problémámat.
Probléma: Bizonyos játékoknál a monitor alsó illetve felső részén egy 3-4 cm széles fekete sáv található, mint amikor az ember filmet néz. Hiába probálgatom beállitani a felbontást a fekete sáv változatlanul ott marad, ahogy már emlittem bizonyos játékokat telyes képernyőn birom játszani, de valamelyeket nem.
Vakakinek valamilyen ötlet?
Előre is köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Arbalest: audio kábellel kösd össze (PC kimenet - monitor bemenet)
0
0
0
0
Arbalest avatar
Nemrég vettem egy BenQ GL951AM Monitort, és azt írják mindenhol h van hangszórója, amit nem tudok bekapcsolni 😞 hogyan lehetséges?

Pl itt is írják: [LINK]
0
0
0
0
toxicity avatar
Köszi, hogy ezt ide bemásoltad, csak az volt a kérdésem, hogy okozhatja e ezt a hibát, bármint hogy újraindítás után jön be a kép csak, hogy a biost resetelni kell?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
toxicity

BIOS értékek alapértelmezés szerinti értékre állítása
Előfordulhat, hogy a rendszerünk gyorsításakor olyan értékre állítjuk BIOS-unk egyik értékét, amelynek következtében rendszerünk egyáltalán nem indul. Ilyenkor lehet hasznos a BIOS paramétereinek alapértelmezettbe hozása.
Az alábbi műveleteket szükséges végrehajtani ahhoz, hogy a gyári BIOS értékeket viszontláthassuk.
Kapcsoljuk ki számítógépünket. A legjobb, ha a tápegység kábelét kihúzzuk.
BIOS értékek alapértelmezés szerinti értékre állítása
Előfordulhat, hogy a rendszerünk gyorsításakor olyan értékre állítjuk BIOS-unk egyik értékét, amelynek következtében rendszerünk egyáltalán nem indul. Ilyenkor lehet hasznos a BIOS paramétereinek alapértelmezettbe hozása.
Az alábbi műveleteket szükséges végrehajtani ahhoz, hogy a gyári BIOS értékeket viszontláthassuk.
Kapcsoljuk ki számítógépünket. A legjobb, ha a tápegység kábelét kihúzzuk.
Távolítsuk el az elemet 1-2 perce.
Más módszerek is rendelkezésünkre állnak a CMOS alapértelmezésre hozására:
Keressük meg a CMOS jumper alaplapunkon, majd távolítsuk el. Ezután egy pillanatra kapcsoljuk be számítógépünket. Majd helyezzük vissza a jumper-t.
Néhány alaplap gyártó lehetővé teszi, hogy gyári BIOS értékeket viszontláthassuk a készülék „babrálása” nélkül. Nem biztos, hogy minden típusnál működik, de megér egy próbát.
Kapcsoljuk ki a gépünk, azután mialatt az „Insert” gombot lenyomva tartjuk, kapcsoljuk vissza a gépet. Ha minden a terveink szerint megy, a számítógép „felbootol” és megjelenik a „BIOS checksums loaded” felirat. Ekkor az „Insert” gombot engedjük fel. Hozzuk alaphelyzetbe a BIOS-t, vagy állítsuk be a saját kedvenc beállításunkat. Ha ez nem működik, a fentiekben leírtak szerint kell eljárni.
0
0
0
0
toxicity avatar
Helló. Az a hiba, hogy a monitor csak többszöri újraindulás után kap képet. Mi lehet a baj? Volt aki azt mondta, hogy BIOS reset kell. Ha tényleg az kell, akkor azt meg hogy kell?

Előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
GaboC avatar
bobika0422: Kábel ami összeköti a monitorod és a kártyádat változott? Ha igen, akkor ferrit szűrő van a kábel végeken?
0
0
0
0
Joker avatar
Mar próbáltam.Az is csak igazgatja meg irja hogy állítsam az optimális felbontásra,amit nem tudok😃
0
0
0
0
Subaru avatar
nyomj egy AUTO gombot a monitoron hátha segít
0
0
0
0
Joker avatar
Úgy a működéssel nincsen gond,csak a monitor natív felbontása 1440x900 és azzal nem működik.Egy kis kockába rakja középre a képet.Még úgy érzékeli mintha még a régi crt monitor lenne rákötve.A vga nem alalapi.
0
0
0
0
zoltanwelscher avatar
Attila007: Vga kábel csatlakoztatva van rendesen, monitor áramellátása biztosítva van?
Külön vga-ra vagy az alaplapi vga-ra lett dugva. Meg kell nézni másik géppel,hogy ott mit csinál.
0
0
0
0
Joker avatar
hali.Az lenne a problémám,hogy vettem egy lcd moncsit és nem ismeri fel a monitort a gép.Mi a teendő?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
A problémám a következő
Vettem egy asus r9 280 as videókártyát,azóta a monitorom hullámzik,csíkozik,persze nem pixelesen hanem mintha valami bezavarná,pl venti.Inkább sötét képernyőn látható vagy játékok közben....Van esetleg aki tudna valami magyarázatot vagy megoldást mi okozza? előre s köszi..
0
0
0
0
SCoreblack avatar
Szerintem ha lehet javítani, akkor szervizbe (hardveres csere) én sajnos nem ismerek ilyen programot ami javítaná.
Én gondoltam videok. problémának, várjunk meg mást is, hátha okosabbak leszünk.
[url]https://www.google.hu/search?q=vga+probl%C3%A9ma&num=100&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=DegiVPqQOcf_ygPrxoGoCg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1097&bih=512[/url]
0
0
0
0
no avatar
Értem, köszönöm a választ. szoftveresen ezt nem lehet javítani? Vagy szerviz? Garancia nincs rajta már.
0
0
0
0
SCoreblack avatar
A pixel hiba az ez:
[url]https://www.google.hu/search?tbm=isch&q=pixelhiba&spell=1&sa=X&ei=UeYiVLbfKKS_ygPWkoGADg&ved=0CBwQBSgA&dpr=1.75&biw=1097&bih=512[/url]

Ami neked van szerintem videokártya hiba valamelyik tünete.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

A mai nap, egy játék után a laptopom képernyője ilyenné változott. Tud vki vmi megoldást? Vagy ez hardver, pixel hiba?

http://www.kephost.com/image/r8k

[LINK]
0
0
0
0
SCoreblack avatar
Amit ide leírtál kérdésbe az így igaz.
Éppen arról van szó, hogy az emberi látás piszkosul nem 24 vagy 30 képet dolgoz fel másodpercenként, hanem arról, hogy sokkal többet, illetve nem is lehet számmal meghatározni a sebességet. Pl. ott van a végén a példa, amit USAF pilótákkal végeztek. a másodperc 1/220-ad részéig felvillantottak nekik egy képet, és simán tudták azonosítani a képen szereplő repülőgépet.
Amit többször is említenek, az az, hogy az emberi látás nem képeket dolgoz fel, hanem folyamatosan dolgozza fel a beérkező információt.
Nekem mind1, hogy mennyivel megy a monitorom, csak ne görcsöljön be a szemem.
[LINK]
[LINK]

Spoiler!
Felrobbant a monitoromban egy alkatrész,lehet az új gépem megnyomta az áramot és ezért,vettem hát egy szuper ips monitort 85.000-ft-ért,amit visszavittem mert 30-45perc olvasás után szédültem.
Ja és amit nem mondtam meg a boltban a fehér színben látszódik egy tenyér méretű elszíneződés jobb oldalon,ill más van kiírva egyes termékekre mint amilyen tulajdonságokkal rendelkeznek.
Most van egy TV-m de azon semmi baja a szememnek, nagyon sokat tudok olvasni mindenféle probléma nélkül.
AMD programban 70HZ,amúgy képbeállításoknál meg 60HZ.
A lényeg nem bántja a szemem.

CRT-nél megfigyelheted ezt a jelenséget alacsony értékre állítod, majd a legnagyobbra,alcsonyon vibrál bántja a szemedet,magason rendben van minden.
0
0
0
0
sachme avatar
Köszi a választ. 😀 Ezek szerint mi mindig csak annyi képet látunk amennyit a monitor frissít?A z fps pedig játékon belül fontos?
0
0
0
0
SCoreblack avatar
"csenke"
Lehet kontakt hibás,érintkezés zavaros, ez okozza a jelenséget.

"sachme"
érdekelt engem is a dolog ezért rákerestem a googleben:
"FPS és frissítési gyakoriság (Hz) nem ugyanaz a dolog, és nem is kapcsolódnak. FPS a képkockák száma másodpercenként a szoftver feldolgozás, míg Hz az a sebesség, amely a hardver a monitor frissítő a kijelzőn. Ők két független funkció, és látni fogja a különbséget animáció minősége több FPS. Van egy pont, ahol az ember vizuális úton lesz telített, ami IIRC körül van 70-80fps. Ezt követően még mindig érzékelni a minőségi különbségeket, hanem a kölcsön gazdasági kifejezés, amit megüt a pont a csökkenő hozadék és ez egy meredek drop-off. "

Spoiler!
"Vizsgálati eredmény:
csináltam néhány tesztet a Battlefield 4, és rájöttem, hogy ez nagyon fontos, hogy minél több FPS (képkocka per másodperc), amennyire csak lehetséges, függetlenül attól, hogy a frissítési ráta a képernyőn. (Első személyű lövöldözős játékok, mint a Battlefield szükség magas FPS.) MAGYARÁZAT: nem tudom megmagyarázni technikailag viszonyát FPS és frissítési sebességét, de találtam egy praktikus magyarázat. Az első személyű lövöldözős játék, ha az egérrel, akkor küldje el a pc megrendelést hozzon létre egy új képet. Is nem ugyanaz, ha rákattint az egérrel, vagy nyomja meg a billentyűzet gombjai, de főleg, ha az egeret mozgatja. Szóval, ahogy még gyorsan az egeret a nagyobb megrendelések új képet küld, hogy a pc. Ha a FPS magas, akkor az azt jelenti, hogy a számítógép képes, hogy ezeket az új képeket, és azokat elérhetővé mutatni nektek. Ha a számítógép magas frissítési arány azt jelenti, hogy képes megmutatni sok ilyen képeket. Tehát, ha az FPS 120, és a frissítési sebesség 110 (például) azt jelenti, hogy szinte látni mindent, amit látnia kell. Csak hiányzik 10 kép a teljes 120 képek, látnod kell egy másodperc alatt. Ez több, mint jó. De ha a FPS 120, és a frissítési ráta 60 azt jelenti, hogy hiányzik 60 kép a teljes 120 alatt a második. De ez még mindig fontos, hogy a lehető legtöbb FPS lehetséges, mert annak ellenére, hogy te is csak 60 képet készít másodpercenként, ezek a képek a legújabb szerint az egér mozgását, így a legfrissebb rendelés vagy az egérrel, és cselekszik időben. Nagyon fontos, hogy az első személyű lövöldözős játékok, mint a BF4. ellenőrizze az Ön PC: egy egyszerű és gyors módja annak, hogy ellenőrizze, ha van jó FPS annak érdekében, hogy jó teljesítményt BF4 van, hogy (a játék során), az egér bal és jobb, mint a gyors mivel a kezed lehet mozgatni. Akkor megáll az egér olyan hirtelen, ahogy csak lehet. Ha látja, hogy a képernyő még mindig mozog, és megáll egy kicsit később, miután abbahagyta az egeret, akkor alacsony FPS, és meg kell növelni FPS megszüntetése érdekében a késedelem a képernyő szerint az egeret."


"Az örök Counter-Strike 1.6 a limitálás miatt csak 60 FPS-sel fut. Fontos tudni, hogy a játékokban mutatott FPS (frame per second - képkocka/másodperc) nem feltétlenül egyezik meg a valósággal. Ez ugyanis általában az a szám, ahány képkockát a videokártya generál. Mi értelme azonban annak, hogy a videokártyánk pl. 200 képet készít egy másodperc alatt, amikor a monitor csak 75-öt tud megjeleníteni, mivel 75Hz-en működik? Semmi! Tökéletesen elég lenne a videokártyának annyi képet generálnia, amennyi képet a monitor meg tud jeleníteni. Erre találták ki a vsync nevű funkciót, amelyet igény szerint használhatnak a játékok arra, hogy az FPS-t a monitor HZ-jéhez igazítsák. Ezért is látszik a fenti Counter-Strike-os képen 60 FPS. Lássuk hogy is van ez: A játék nem foglalkozik a monitor frissítési rátájával -> ezért a Windows 60Hz-es limitálása lép életbe -> a játék használja a vsync-et -> ezért az FPS igazodik a Hz-hez."

[LINK]

[LINK]

Tv:"Minden, amit a tévék képfrissítéséről tudni érdemes"
[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
sachme avatar
Nekem nincs semmi féle problémám, viszont azt szeretném megtudni, hogy igaz az hogyha 60hz-s a monitorom akkor elméletileg mindig max 60 fps-t látok?Amúgy a Battlefield 4-ben látom a külömbséget a 60 fps és a 120 fps között.A választ előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Sziasztok
Lenne egy kis probléma a monitoromal.Bekapcsoltam a gépet és a monitort.Monitor száma LG Flatron W1943SB.A probléma az hogy bekapcsolodik a monitor alul villog az a piros pecek a bekapcsoló gomb de ahányszor nyomom meg nem reagál.Tehát nem kapcsolodik ki nem érzékeli hogy megnyomtam csak villog.Kihuztam a tápkábelt visszatettem.Ujra ugyanazz.Aztán eltelt pár perc aztán magától beindult.
Mi lehet a probléma?
0
0
0
0
SCoreblack avatar
"Azenenazjo"
[url]https://www.google.hu/search?q=dsub+to+hdmi&num=100&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=GlLuU-yEHeOF4gTayIDYBA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=614[/url]

[url]https://www.google.hu/search?biw=1280&bih=614&tbm=isch&sa=1&q=dvi+to+hdmi&oq=dvi+to+hdmi&gs_l=img.3..0j0i24l9.33435.34009.0.34423.3.3.0.0.0.0.117.318.1j2.3.0....0...1c.1.51.img..0.3.317.Gp2J3oKai2w[/url]
0
0
0
0
Subaru avatar
sziasztok, megvettem az új videókártyám és most csak az egyik monitoromat tudom használni mert nincs rajta 2 DVI csatlakozó ( mind a két monitorom D-subos alapból de mindkettőn van egy átalakító) van esetleg valami olyan átalakító ami D-subból vagy DVI- ből HDMI-re alakít?
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
TaylorXIII:De, ciripel is. Hát ez nem túl jó...Akkor valószínüleg R.I.P a monitornak :( Na mindegy, azért kösz a segítséget..
Neked is Bronson. :)
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nem kattog/ciripel vagy hasonló a monitor és gyorsan villog a bekapcsológomb? Mert ha igen akkor az valszeg trafó. Azt meg nem érdemes cseréltetni mert drágább mintha szereznél használtan egy másik monitort. Legalábbis én csak lecseréltem az enyémet.
0
0
0
0
Bronson avatar
így látatlanban ezt nem hiszem hogy bárki is meg tudja mondani, elviszed a szervízbe, ha érdemes, megcsinálják...
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Sziasztok!
Samsung Syncmaster 204b monitorom van (azaz most tartalékolom, mivel elromlott).
A baja annyi, hogy amikor bekapcsolnám csak villog a bekapcsológomb és fekete a képernyő.
Láttam videót/olvastam fórumokat ott csak cseréltek a monitorban pár elromlott kondenzátort és jó is lett. Szerintetek megúsztam/megúsznám én is ennyivel, vagy nagyobb a gond?
Tapasztalatok valakinek ilyennel kapcsolatban, vagy vigyem szervízbe?
Bár holnap lehet meg tudnám kérdezni, szerintetek ha csak beállítanák oda monitor nélkül és elmagyaráznám, hogy mi van segítenének? :D
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció