Torrentezésről minden

Szerző: Ferrari, 2010. July 27., téma
Fórum » Szoftver
Minden amit a torrentezésről tudnunk kell, mi az a p2p, aktív passzív kapcsolat, seed szerverek, net sebességek, szolgáltatók, routerek, modemek és minden más ami a torrentezéssel kapcsolatos.

Tilos a warez megosztása és kérése:
- Hozzászólásod nem tartalmazhat warez (crack vagyis törést tartalmazó) oldal linkjét, elérhetőségét vagy nevét, torrent linket vagy elérhetőségét, torrent kiadás nevét, kiadás csoport nevét (warez group), segítséget a törés alkalmazásához semmilyen formában.
Hozzászólások: 609
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Ferrari avatar
Akinek van Bithorloja nézzen már majd rá, mert nekem magától megy ott a feltöltés, egy torrentet sem szedtem még le, de már 21,4GB feltöltésem van 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Kmisi99 írta:
Én meg regisztráltam a bithorlon és mikor felmentem 1 nap után volt 7gb feltöltés miközben úgy emlékszem semmit nem töltöttem lé😆 Nem baj😆 már 16GB feltöltés van bár azóta már töltöttem le


Nekem is lett 7Gb feltöltésem csak úgy, sztem azt adták mindenkinek 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Én meg regisztráltam a bithorlon és mikor felmentem 1 nap után volt 7gb feltöltés miközben úgy emlékszem semmit nem töltöttem lé😆 Nem baj😆 már 16GB feltöltés van bár azóta már töltöttem le
0
0
0
0
Erik94 avatar
nekem akk azert talan nem seedel mert regen meg asszem h jo volt es a tesom bithumenen feltoltott 20 gigat meg moviesiten 140 giga ugyhogy akkor meg tudtunk seedelni de par honapja van router azota egyaltalan nemtok meg ha van 100 leech akk sem...
0
0
0
0
Demoz avatar
Nekem akkor se seedelt amikor nemvolt router...max most jobb nettel.
0
0
0
0
Ferrari avatar
ps4VSxbox720 írta:
kösz ferrari te mindent tudsz 😆


azt azért nem mondanám 😆
0
0
0
0
Erik94 avatar
kösz ferrari te mindent tudsz 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
ps4VSxbox720 írta:
akkor nekem azert nem seedel????
mert nekem routerral van


Jah, lehetséges ha azért mert passzív vagy, és nem tudsz tölteni a többi passzívnak.

kmisi: az akkor jó, nem kell átállítanod semmit se 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ferrari írta:
Kmisi99 írta:
ahaaa értem akkor majd én is nyitok portmt de tök miegy az hogy hanyas a port? Meg kb mit kell beállítani?😆


Először is megnézed h aktív vagy passzív vagy, legkönnyebben úgy tudod h ha pl seedelsz 1 torrentet 1 oldalra, bejelentkezel arra az oldalra és kikeresed azt a torrentet amit seedelsz, majd a kapcsolatok közt megkeresed h aktív vagy passzív vagy. Vagy másik megoldás: utorrent-->beállítások-->beállítás kalauz-->tesztek futattása.
Ha passzív vagy és portot akarsz nyitni akkor először is fixálni kell az IP címed h ha az nem fix, mert akkor minden újraindításnal meg kell ezt csinálnod. Ha azzal megvagy akkor belépsz a routered menüjébe, amit úgy tudsz elérni h beírod ezt a böngészőbe: 192.168.1.1, majd kéri a jelszót és a felhasználónevet, ami általába mind2 admin vagy user, ha mégse ez akkor a szerződésben le van írva, ha pedig ott sincs akkor az pech, mert csak a szolgáltató tudd hozzáférni, és őket kell megkérned h nyissonak neked egy portot.
Miután bent vagy a router menüjében keress vmi olyan h open ports, port forwarding vagy vmi hasonlót, megnyitod a portot, amiből kell 2-t is csinálnod, egy tcp és egy udp portot is, némelyik routernél beállíthatod h 1 port tartalmazza mind2-t. A port számának legjobb a 6881 számot megadni, mert azzal minden kliens tud dolgozni.
Ha megnyitottad a portot, átirányítod a kliensed is erre a portra.
Ha ezzel megvagy akkor elvileg kész is a dolog, leellenőrizheted h aktív lettél-e.

Ha komolyan meg akarod csinálni a dolgot, akkor olvasd át ezt itt, minden le van írva részletesen lépésről lépésre, én csak úgy nagyából összefoglaltam h h is kell csinálni: [LINK]

Ok kösz😆 Én igazából csak arra voltam kíváncsi hogy a port nyitásnál a protokoll mi legyen de rájöttem😆 Na rájöttem a majmon azt írja aktív kapcsolat! De azért kösz!😆
0
0
0
0
Erik94 avatar
akkor nekem azert nem seedel????
mert nekem routerral van
0
0
0
0
Ferrari avatar
Kmisi99 írta:
ahaaa értem akkor majd én is nyitok portmt de tök miegy az hogy hanyas a port? Meg kb mit kell beállítani?😆


Először is megnézed h aktív vagy passzív vagy, legkönnyebben úgy tudod h ha pl seedelsz 1 torrentet 1 oldalra, bejelentkezel arra az oldalra és kikeresed azt a torrentet amit seedelsz, majd a kapcsolatok közt megkeresed h aktív vagy passzív vagy. Vagy másik megoldás: utorrent-->beállítások-->beállítás kalauz-->tesztek futattása.
Ha passzív vagy és portot akarsz nyitni akkor először is fixálni kell az IP címed h ha az nem fix, mert akkor minden újraindításnal meg kell ezt csinálnod. Ha azzal megvagy akkor belépsz a routered menüjébe, amit úgy tudsz elérni h beírod ezt a böngészőbe: 192.168.1.1, majd kéri a jelszót és a felhasználónevet, ami általába mind2 admin vagy user, ha mégse ez akkor a szerződésben le van írva, ha pedig ott sincs akkor az pech, mert csak a szolgáltató tudd hozzáférni, és őket kell megkérned h nyissonak neked egy portot.
Miután bent vagy a router menüjében keress vmi olyan h open ports, port forwarding vagy vmi hasonlót, megnyitod a portot, amiből kell 2-t is csinálnod, egy tcp és egy udp portot is, némelyik routernél beállíthatod h 1 port tartalmazza mind2-t. A port számának legjobb a 6881 számot megadni, mert azzal minden kliens tud dolgozni.
Ha megnyitottad a portot, átirányítod a kliensed is erre a portra.
Ha ezzel megvagy akkor elvileg kész is a dolog, leellenőrizheted h aktív lettél-e.

Ha komolyan meg akarod csinálni a dolgot, akkor olvasd át ezt itt, minden le van írva részletesen lépésről lépésre, én csak úgy nagyából összefoglaltam h h is kell csinálni: [LINK]
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ahaaa értem akkor majd én is nyitok portmt de tök miegy az hogy hanyas a port? Meg kb mit kell beállítani?😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Kmisi99 írta:
Na ez az aktív passzív cucc ez érdekel sose tudtam mire jó! Meg hogy mi van vele!


Egy kapcsolat lehet aktív és passzív, függetlenül attól h milyen a kapcsolatod tudsz letölteni, de értelemszerűen jobb az aktív kapcsolat.
Passzívok álltalába azok akik routerrel neteznek, osztott hálózaton vannak, wifisek. Passzív kapcsolatot is aktívvá tudsz tenni h ha nyitsz a routeredben egy portot, fixálod az IP címed és a torrent kliensed átirányítod arra a portra amelyikre az aktív kapcsolatot nyitottad.
A különbség aktív és passzív kapcsolat között annyi h aki aktív az tud tölteni aktívaktól és passzívaktól is, vmint tud seedelni aktívnak és passzívnak is, de aki passzív az nem tud tölteni csak az aktívtól, és csak az aktívnak tud seedelni. Remélem érthető volt 😆
0
0
0
0
Erik94 avatar
hat a enyimhez képest nem télleg nem rossz
itt nalunk is van vegul is gyorsabb ami megy 400 kb/smal de nem fogok erte fizetni 60,70 eurot ho-ra...
0
0
0
0
Demoz avatar
Okés már vágom. Akkor az 5 vagy 15 megás netem ami lesz az 5 megás az 620 a 15 pedig...1700-1800 kb/s lesz. Nemis rossz.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nem mert mega biiiit és egy bájt 8 bit
0
0
0
0
Demoz avatar
Ferrari írta:
Rosszul mert nem 10-el kell osztani hanem 8-al és 120/8=15.


Tehát 5 megás net akkor...620 kb/s. Én azt hittem hogy 10-el kell osztani.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Na ez az aktív passzív cucc ez érdekel sose tudtam mire jó! Meg hogy mi van vele!
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
ps4VSxbox720 írta:
Hitoshi írta:
de az nem 120MB/s hanem csak 120Mbit/s ami tudomásom szerint 12MB/s -ot jelent vagy rosszul gondolom ?

ezt nem is tudtam 😲 lol
akkor 120 mbit/s az csak 12 mb/s?
lol


Nem, majd 120-al tölt x DDDDD
0
0
0
0
Erik94 avatar
Bár kicsit rendhagyóbb és szomorúbb a korábbiaknál, de nem haltunk meg, csak pihenünk. Augusztusban találkozunk!
most ezt irja a bithumen...
0
0
0
0
Hitoshi avatar
Ferrari írta:
Rosszul mert nem 10-el kell osztani hanem 8-al és 120/8=15.


na így már tiszta 😃 bár sokat nem tévedtem
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
jóhogy annyi! Én b*szottul ki akadok a úúú van 10 megás netem áá meg alapból rohadtul idegesít hogy megásnak hívják mondják mega bit nek. De ennyit nem tudni hogy megabáááájt megabiiiit nem igaz hogy sokat nem tudják megkülönböztetni
0
0
0
0
Erik94 avatar
Hitoshi írta:
de az nem 120MB/s hanem csak 120Mbit/s ami tudomásom szerint 12MB/s -ot jelent vagy rosszul gondolom ?

ezt nem is tudtam 😲 lol
akkor 120 mbit/s az csak 12 mb/s?
lol
0
0
0
0
Ferrari avatar
Rosszul mert nem 10-el kell osztani hanem 8-al és 120/8=15.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
de az nem 120MB/s hanem csak 120Mbit/s ami tudomásom szerint 12MB/s -ot jelent vagy rosszul gondolom ?
0
0
0
0
Ferrari avatar
Hitoshi írta:
kezdem én

120Mbit/s sebességű net mellett 20GB 27 perc alatt jönne le 😊 😎

100Gb pedig mindössze 2 óra..... durva


120Mb/s-es nettel 15MB/s-el tudsz tölteni, ami kb azt jelenti h 20GB 22 perc 75 másodperc alatt jönne lenne.


p2p: jah kb az ami feki leírt. Egy tracker közvetíti az adatokat a gépek között, az számolja el a le ill. feltöltést, méri a seed idődet stb, tehát ez teszi lehetővé h a gépek között létrejöjjön a kapcsolat. P2P-nek az a hátránya h csak akkor tudsz tölteni amikor azt seedelik is, előnye pedig az h a fájlokat nem kell egy központi szerveren tárolni, csak azok torrentfájljait, ami csak néhány KB.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
berci96 írta:
lenne egy kérdésem mi az a p2p😂😆😂?


Peer to peer: Én úgy magyaráznám hogy az adat nem egy szerveren van fent, hanem a számítógépek osztják meg egymás közt. Ez a lényege a torrentezésnek, minél több a megosztó PC (seeder), annál gyorsabban tudsz letölteni.
0
0
0
0
berci96 avatar
lenne egy kérdésem mi az a p2p😂😆😂?
0
0
0
0
Hitoshi avatar
kezdem én

120Mbit/s sebességű net mellett 20GB 27 perc alatt jönne le 😊 😎

100Gb pedig mindössze 2 óra..... durva
0
0
0
0
Ferrari avatar
Minden amit a torrentezésről tudnunk kell, mi az a p2p, aktív passzív kapcsolat, seed szerverek, net sebességek, szolgáltatók, routerek, modemek és minden más ami a torrentezéssel kapcsolatos.
Az oldal szabályzatának értelmében torrentek linkelgetése TILOS!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció