Erősítőkröl, mélyládákról minden!

Szerző: Tofy, 2010. May 25., téma
Fórum » Periféria
Helló! Azért nyitottam ezt a témát mert nem nagyon értem ezeket a dolgokat és lenne egy-két kérdésem:
Pl.:Mondjuk egy 500W-os mélynyomóhoz hány watt-os erősítő kell???
Fontos-e az erősítő márkája?
És hogy miért fontos hogy maga a hangszóró mekkora ládában van???

És ha van ilyen téma akkor 1000 bocs.:D
Hozzászólások: 57
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gyenesmartin avatar
Tofy írta:
Értem de pl. egy 1000W-os mélyládához hány watt-os erősítő kell???Vagy van ennek valami kiszámítási módja?
Az erősítőhöz kellene méretezni a hangfalat.Az erősítő teljesítményét megszorzod 1.5-el és annyi w-os hangfalad kell rákötni.Ha az az 1000w-os olyan, hogy a porsapkára van ráírva akkor az 250w-os lehet max persze rms-ben.

warga írta:
helósztok. azt szeretném megkérdezni h 1 elviselhető erősítőt pár jóféle hangfalal menyibe tudnék kihozni?o.o
Nekem 1500-z forintba volt benne.Tettem youtubera videót is csak nem olyan jó minőségű a videó.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
warga írta:
helósztok. azt szeretném megkérdezni h 1 elviselhető erősítőt pár jóféle hangfalal menyibe tudnék kihozni?o.o

Kell a hifim két 60w os hangfala van elvileg😆 És rohadt jól szól legutóbb próbáltam ki! Majd valamikor megmutatom😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Egy a gond ezekkel a W-okkal, hogy így 800, meg úgy 1000W, de csak RMS-ben átszámolva!..a valós teljesítményük meg valahogy 80-120W körül mozog!..igaz, az már elég sok!..szal ha veszel egy hangfalat meg kell nézni hogy pölö 80W-os, de ha elé van írva hogy RMS akkor az egy kalap sz@rt nem ér, de ha "igazából" 80W-ot le tud adni, akkor az kegyetlenül szól!

Nekem az erősítőm 4×32,5W-ot tud leadni, s a 4 hangfalam 2×35 s 2×30W-os miközben a membránok mind a 4nél 22centisek, na azok olyan kegyetlenül tudnak szólni, hogy a parkettából már szál fel a por! 😶 😆 😂..és pedig, az erősítő nem is tudja Őket teljes erőből etetni!

Szal nem bedőlni olyan hülyeségnek hogy van egy hangfalban 15 centis membrán s rá va írva hogy 500W, na persze 😆

A vásárok megzenésítésére általában 5-6 hangfalat használnak 35centis membránnal, na azokra szépen rá is van írva hogy 180W/RMS 1900W..s nem ám 3,5ös Jack dugóval vannak felszerelve s nem 3 mm-es rézkábelon fut az áram, hanem 6,3mas jack-en s legalább kisujjnyi vastag kábelen!
0
0
0
0
warga avatar
helósztok. azt szeretném megkérdezni h 1 elviselhető erősítőt pár jóféle hangfalal menyibe tudnék kihozni?o.o
0
0
0
0
Tofy avatar
Értem de pl. egy 1000W-os mélyládához hány watt-os erősítő kell???Vagy van ennek valami kiszámítási módja?
0
0
0
0
thug85 avatar
A mélyláda az alacsony frekvenciájú 20-80-hz-es hangokat sugározza le! Ahhoz, hogy ilyen alacsony frekvenciájú hangot megfelelően lehessen megszólaltatni, a hangszóró membránfelületének és a membrán mozgásterének is nagynak kell lennie! Ezért az ilyen hangszórók jóval nagyobbak társaiknál! Nagy hangszóróhoz pedig nagy láda kell! A nagyobb láda alacsonyabb frekvenciákat tesz elérhetővé! Háromféle ládát különböztethetünk meg! Van a zárt, a basszreflex, és a bandpass! Én a basszreflexet részesítem előnyben, mivel kisebb erősítővel nagyobbat szól mint egy zárt!
Erősítőt érdemes olyat beszerezni, ami képes is kihajtani a hangszórót! Kisebb teljesítményű erősítő, kisebb hanggal jár! Márkáját tekintve nekem sohasem volt "márkás" erősítőm, mégsem volt soha semmi gondom vele!
Ha saját kezűleg készítünk ládát, akkor a basszreflex és bandpass ládák esetében pontos méretezés szükséges! Ehhez ismerni kell a hangszóró főbb paramétereit, rezonanciafrekvencia, ekvivalens levegőtérfogat, stb.! De ehhez a részéhez már nem értek!
0
0
0
0
Tofy avatar
Helló! Azért nyitottam ezt a témát mert nem nagyon értem ezeket a dolgokat és lenne egy-két kérdésem:
Pl.:Mondjuk egy 500W-os mélynyomóhoz hány watt-os erősítő kell???
Fontos-e az erősítő márkája?
És hogy miért fontos hogy maga a hangszóró mekkora ládában van???

És ha van ilyen téma akkor 1000 bocs.😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció