Erősítőkröl, mélyládákról minden!

Szerző: Tofy, 2010. May 25., téma
Fórum » Periféria
Helló! Azért nyitottam ezt a témát mert nem nagyon értem ezeket a dolgokat és lenne egy-két kérdésem:
Pl.:Mondjuk egy 500W-os mélynyomóhoz hány watt-os erősítő kell???
Fontos-e az erősítő márkája?
És hogy miért fontos hogy maga a hangszóró mekkora ládában van???

És ha van ilyen téma akkor 1000 bocs.:D
Hozzászólások: 57
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
rollo avatar
Szevasztok van eggy Technics Hi-Fi-m elado (ilyen http://www.bidorbuy.co.za/item/49402320/Technics_Home_theatre_EH_760_Hi_Fi_System_5_1_with_Surround_Speakers.html ) . Szerintetek mennyit kerhetek erte ?
0
0
0
0
sean avatar
Esetleg van valakinek elfekvőben egy pár Orion HS501-hoz való díszkeret? (vagy HS500-700, a lényeg hogy 30 centi átmérőjű) Rájuk gondolok: https://p2.vatera.hu/photos/01/46/0918_1_big.jpg
Fel akarom újítani a kicsikéimet de a keret hiányzik róluk és úgy nem az igazi.
0
0
0
0
Hungarian13 avatar
http://www.***/genius-sw-51-n1000-hangszoro-rendszer-fekete-62088.html

Kicsi szobába kellene, kinek mi a véleménye róla?

Csillagok helyén aqua . hu

Leginkább filmnézésre használnám és tényleg kicsi (4x4m-es) szoba.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Itt van egy erősítő direkt házibulira.[LINK]
0
0
0
0
Robi1995 avatar
Pioneer a-8 ez egy nagyon bika erősítő. Ilyen van nekem is és nagyon jól szól😃
0
0
0
0
laci503 avatar
nem baj azért köszi 😃 lehet veszek egy komplett hifit ami bika és cső 😃 😆
0
0
0
0
Dwight avatar
hát ha jobban értenék hozzá segítenék, de így nem tudok:S bocs!
0
0
0
0
laci503 avatar
nekem van fogalmam a dolgokról csak jót nem tudom hogyan kéne keresni 😃 gondoltam van itt olyan ember akinek nagyobb a tapasztalata 😃
0
0
0
0
Dwight avatar
hát ezt találtam ami úgy jó 😆
Én mondjuk nem vagyok valami nagy szakértője az erősítőknek, még sose volt erősítőm meg mélyládám😃 Csak sima 5.1-em van egy logitech z-5500 de azt már jól ismerem😃
0
0
0
0
laci503 avatar
Hacker: árban sem kevés 😃
0
0
0
0
Dwight avatar
Yamaha RX-397 ez már biztos nem kevés😃
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Most nem tom a típusszámát de a JBL -nek van egy direkt kültérre szánt hangfala HIFI-minőség de akkorát szól mint atom ütés por és vízálló igazi bulihangfal!😆
0
0
0
0
laci503 avatar
Zoli73: az Orionnal az a baj hogy újonnan nem lehet már kapni :S

Hacker: az az erősítő nem túl kevés ahhoz a hangfalhoz?

mondjuk előny lenne ha 4 hangfalat lehetne rákötni 😃

én most csináltam tesómékkal házibulit és oda vittem a Genius hangfalamat annyival megmódosítva hogy 2 darab 120wattos mélnyomó szólt és nem az eredeti 😃 hát atom jól szólt csak még is kéne egy erősebb mert nagyobb térre kéne egy bikább cuccos 😃 tesüméknál ez elég volt de ha nagyobb helyet akarok megtölteni hanggal kell egy bika cucc 😃
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Amíg buliztam azt a cuccot hallgattam itthon is havonta 1* midíg jött az üveges!😆
0
0
0
0
Dwight avatar
Angliába egyik munkatársam minden hétvégén csinál házibulikat és nagyon kemény cucca van😃
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Én is bulikat tartottam úgy kb 6 éven keresztül! Én a régi Magyar ORION SE 260-as erősítőre esküszöm az egyszerűen megölhetetlen és akkora erő van benne hogy kitörnek az ablakok!😆
0
0
0
0
Dwight avatar
a hangfal az szerintem jó lesz! erősítőnek meg tudnám ajánlani a PIONEER A-209R
0
0
0
0
laci503 avatar
na szeretném a segítségeteket kérni hangfal + erősítő vásárlás miatt 😃
nos a lényeg az hogy szeretnék valami olyan szettet venni ami jó házibulikhoz 😃 ugyan msot elég volt a GEnius hangfalam 2 darab 120as mélyládával de erősebbet szeretnék 😃

na most én ebből a hangfalból gondoltam 2 darabra kezdetnek :
[url]http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=1407020&pid=303058[/url]

meg ehhez kéne valami erősítő amibe lehet külön mélyládát dugni de én még nem találtam olyat

tehát reményeim szerint valami jó kis 2.1es rendszert szeretnék de az se gáz ha nincs mélyláda csak ütős basszusa legyen 😃

az jó lenne h a az erősítő digitális lenne de az nem lényeg csak ütős hangcucc legyen... 😃
árat nem mondok de azért ne szálljunk el vele 😃
előre is köszi a segítséget 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
laci503 írta:
valaki nem tud ajánlani kész ládát SAL SR3040es hangszórókhoz?? pl. kocsiládákban is jól szólna nem?
[LINK]Itt vannak kész ládák.Kicsit drágák.
0
0
0
0
laci503 avatar
valaki nem tud ajánlani kész ládát SAL SR3040es hangszórókhoz?? pl. kocsiládákban is jól szólna nem?
0
0
0
0
Dwight avatar
De 120W-os a mély! Max teljesítményen adja le a 120W-ot!
0
0
0
0
azbizony avatar
Akkor a Z-2300 mélyládája hány W-s?😃 10? Tudom hogy ez csak egy számítógéphez való cucc de érdekelne mégis menyit tud 😃 mert olvasgattam a hsz eket és ezek szerint tuti hogy nem 120W os 😆
0
0
0
0
no avatar
gyenesmartin írta:
nyaloka írta:
sziasztok
mélyládát szeretnék venni és az lenne a kérdésem hogy 8-9 ezer forintért lehet venni normális mélyládát? vagy inkább ne vegyek?
Inkább még ne.

miért?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nyaloka írta:
sziasztok
mélyládát szeretnék venni és az lenne a kérdésem hogy 8-9 ezer forintért lehet venni normális mélyládát? vagy inkább ne vegyek?
Inkább még ne.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok
mélyládát szeretnék venni és az lenne a kérdésem hogy 8-9 ezer forintért lehet venni normális mélyládát? vagy inkább ne vegyek?
0
0
0
0
Lizard avatar
A Heco-kat érdemes még szerintem megnézned ill Clarus mélynyomók sem gyengék! vagy ha nem ragaszkodsz ehhez az oldalhoz a quadral ládái is profik, egyik ismimnek van 400w-os ládája, igaz még anno 200-ért vette, dehát olyan is...!
na jó vásárolgatást😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Gaboo7 írta:
Ehez mit szólsz?[LINK]Kb ugyanannyiba kerül.


25-150Hz-ig dolgozik míg a Polk 23-160Hz-ig tehát nagyobb frekvencia tartományban dolgozik

Míg a JBL kétszer akkora teljesítményű mint a Polk Audio.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Ehez mit szólsz?[LINK]Kb ugyanannyiba kerül.


25-150Hz-ig dolgozik míg a Polk 23-160Hz-ig tehát nagyobb frekvencia tartományban dolgozik

jha hát az biztos, viszont most akcióban igen jó vétel, csak azért gondoltamSmiley


Tényleg jó árban van de eggyel magasabb kategóriát szeretnék.
0
0
0
0
Lizard avatar
Gaboo7 írta:
esetleg még ezt is érdemes lenne szerintem fontolóra venned
[LINK]

bár igazából minden pénztárca függő😀


Ez azért nem egy kategória a DSW 500-al... 😀


jha hát az biztos, viszont most akcióban igen jó vétel, csak azért gondoltam😀
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
esetleg még ezt is érdemes lenne szerintem fontolóra venned
[LINK]

bár igazából minden pénztárca függő😀


Ez azért nem egy kategória a DSW 500-al... 😀
0
0
0
0
Lizard avatar
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Mindegy.A lényeg, hogy AB osztályú.


Bár 14 évesen biztosan jobban tudod... 😆
Építettél már erősítőt?Mert én már nem egyet.


Emlékszem rád te voltál a csodagyerek aki cumiüveg helyett tranzisztorból szívta az árút... 😆 Na hagyuk egymást... 😀 Ne irj hülyeségeket a fórumra mert van aki komolyan is veszi!
Na jóvan.De nagyon túlbecsülöd azt a mélynyomót.


Ezt néztem még: [LINK] De tudásában a közelében sincs a Polk Audionak! Mondjuk 50k-val olcsóbb is a Jamo SUB 300


esetleg még ezt is érdemes lenne szerintem fontolóra venned
[LINK]

bár igazából minden pénztárca függő😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Mindegy.A lényeg, hogy AB osztályú.


Bár 14 évesen biztosan jobban tudod... 😆
Építettél már erősítőt?Mert én már nem egyet.


Emlékszem rád te voltál a csodagyerek aki cumiüveg helyett tranzisztorból szívta az árút... 😆 Na hagyuk egymást... 😀 Ne irj hülyeségeket a fórumra mert van aki komolyan is veszi!
Na jóvan.De nagyon túlbecsülöd azt a mélynyomót.


Ezt néztem még: [LINK] De tudásában a közelében sincs a Polk Audionak! Mondjuk 50k-val olcsóbb is a Jamo SUB 300
Ehez mit szólsz?[LINK]Kb ugyanannyiba kerül.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Mindegy.A lényeg, hogy AB osztályú.


Bár 14 évesen biztosan jobban tudod... 😆
Építettél már erősítőt?Mert én már nem egyet.


Emlékszem rád te voltál a csodagyerek aki cumiüveg helyett tranzisztorból szívta az árút... 😆 Na hagyuk egymást... 😀 Ne irj hülyeségeket a fórumra mert van aki komolyan is veszi!
Na jóvan.De nagyon túlbecsülöd azt a mélynyomót.


Ezt néztem még: [LINK] De tudásában a közelében sincs a Polk Audionak! Mondjuk 50k-val olcsóbb is a Jamo SUB 300
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Mindegy.A lényeg, hogy AB osztályú.


Bár 14 évesen biztosan jobban tudod... 😆
Építettél már erősítőt?Mert én már nem egyet.


Emlékszem rád te voltál a csodagyerek aki cumiüveg helyett tranzisztorból szívta az árút... 😆 Na hagyuk egymást... 😀 Ne irj hülyeségeket a fórumra mert van aki komolyan is veszi!
Na jóvan.De nagyon túlbecsülöd azt a mélynyomót.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Mindegy.A lényeg, hogy AB osztályú.


Bár 14 évesen biztosan jobban tudod... 😆
Építettél már erősítőt?Mert én már nem egyet.


Emlékszem rád te voltál a csodagyerek aki cumiüveg helyett tranzisztorból szívta az árút... 😆 Na hagyuk egymást... 😀 Ne irj hülyeségeket a fórumra mert van aki komolyan is veszi!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Mindegy.A lényeg, hogy AB osztályú.


Bár 14 évesen biztosan jobban tudod... 😆
Építettél már erősítőt?Mert én már nem egyet.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
gyenesmartin írta:
Mindegy.A lényeg, hogy AB osztályú.


Bár 14 évesen biztosan jobban tudod... 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Mindegy.A lényeg, hogy AB osztályú.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
Én ezt a mélynyomót néztem ki magam a rendszeremhez: [LINK]
Egy idő után nagyot fogsz csalódni benne.Ha már olyan minőségi hangszóróid vannak a jó erősítődön ezzel egy kicsit elrontanád.A beépített erősítője D osztályú.Azaz olyan mintha autórádió hangja.Szerintem nézzél mást.Először biztos, hogy meglennél vele elégedve, de ez nem tartana 4-5 hónaptól tovább.De amúgy elég jó csak nem lesznek olyan tiszták a hangja mint egy JBL, Wharfdale mélynyomónak.


Ebbe az árkategóriában nincs ellenfele! A jamo Sub 300-at néztem még amit ez bekajál vacsorára! Egy 130k-s mélynyomóra mondtad hogy olyan mint egy autórádió... [url]http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=75&S=2&ID=1240&FK=&AK=33&SE=252[/url] 😆 Olvasd végig a cikket amit az előbb belinkeltem. "olyan mint egy autórádió" ez nagyon tetszett! Te tudod egyáltalán mit jelent a D osztály???

Egy kis segítség:


D osztályú erősítők

A D-osztályú erősítők kapcsoló üzemben működnek, aminek következtében jellemzőjük a nagy hatásfok, jellemzően 90% feletti a korszerű konstrukciókban. Mivel a kimenete mindig teljesen ki vagy teljesen be van kapcsolva, a veszteségek minimálisak. Egy egyszerű módszer, az impulzusszélesség-moduláció (PWM) is használatos; a nagy teljesítményű kapcsoló üzemű erősítők digitális technikát használnak, mint a sigma-delta moduláció, hogy nagy teljesítmény érjenek el. Régebben hangtechnikai eszközökben csak mélysugárzókhoz használtak a korlátozott sávszélesség, és a viszonylag nagy torzítás miatt, a félvezetős eszközök fejlődése azonban lehetővé tette a hifi minőségű, a teljes hallható frekvenciasávot lefedő D-osztályú erősítők kifejlesztését, a hagyományos erősítőkhöz hasonló jel/zaj aránnyal, és torzítással.

Nem véletlenül emelik ki mindenhol külön hogy D osztályú digitális erősítővel mivel ez pozitívum...
😀
A D osztály mióta jó kategória?Abban a hangfalban egy hidalt tda7294-es erősítő van.Ez IC-s.Erősítőknél meg minnél rosszabb a hatásfoka annál jobb hangot ad.De mindegyAz erősítőd az 5.0-ás az AB osztályú.Csak elrontanád a hangzást.Nem azt mondom, hogy nincs basszusa mert egy 150w-os erősítő van benne hanem azt, hogy nem az a legjobb a hangja.Ha megveszed megérted.Egy idő után már csak bánni fogod, hogy ezt vetted meg.De te tudod..Na azért nem ajánlom.
csak mélysugárzókhoz használtak a korlátozott sávszélesség, és a viszonylag nagy torzítás miatt


Látod még az erősítömmel sem vagy tisztába, az erősítőm 7.1-es... Kategória győztes mélynomóról beszélünk: [LINK] és nem 150W-os hanem 200W-os...

"A Polk Audio felsőkategóriás DSW sorozatának középső darabjának stílusjegyeit már megismerhettük a kisebb sorozatban, csak itt minden jobban definiált. Életerős, természetes hangja van, amely ki is tud vetkőzni magából, amennyiben akarjuk. Zenén, és filmen is Pazar előadást nyújt, a funkciójához mérten hibátlanul van megépítve, és olyan szolgáltatásokat nyújt, amit ebben a kategóriában nem tarthatunk alapvetőnek."

forrás: Házimozi és AutóHifi Studio

Szerintem ezzel a "tudással" inkább mellőzd a tanácsok osztogatását! 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Gaboo7 írta:
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
Én ezt a mélynyomót néztem ki magam a rendszeremhez: [LINK]
Egy idő után nagyot fogsz csalódni benne.Ha már olyan minőségi hangszóróid vannak a jó erősítődön ezzel egy kicsit elrontanád.A beépített erősítője D osztályú.Azaz olyan mintha autórádió hangja.Szerintem nézzél mást.Először biztos, hogy meglennél vele elégedve, de ez nem tartana 4-5 hónaptól tovább.De amúgy elég jó csak nem lesznek olyan tiszták a hangja mint egy JBL, Wharfdale mélynyomónak.


Ebbe az árkategóriában nincs ellenfele! A jamo Sub 300-at néztem még amit ez bekajál vacsorára! Egy 130k-s mélynyomóra mondtad hogy olyan mint egy autórádió... [url]http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=75&S=2&ID=1240&FK=&AK=33&SE=252[/url] 😆 Olvasd végig a cikket amit az előbb belinkeltem. "olyan mint egy autórádió" ez nagyon tetszett! Te tudod egyáltalán mit jelent a D osztály???

Egy kis segítség:


D osztályú erősítők

A D-osztályú erősítők kapcsoló üzemben működnek, aminek következtében jellemzőjük a nagy hatásfok, jellemzően 90% feletti a korszerű konstrukciókban. Mivel a kimenete mindig teljesen ki vagy teljesen be van kapcsolva, a veszteségek minimálisak. Egy egyszerű módszer, az impulzusszélesség-moduláció (PWM) is használatos; a nagy teljesítményű kapcsoló üzemű erősítők digitális technikát használnak, mint a sigma-delta moduláció, hogy nagy teljesítmény érjenek el. Régebben hangtechnikai eszközökben csak mélysugárzókhoz használtak a korlátozott sávszélesség, és a viszonylag nagy torzítás miatt, a félvezetős eszközök fejlődése azonban lehetővé tette a hifi minőségű, a teljes hallható frekvenciasávot lefedő D-osztályú erősítők kifejlesztését, a hagyományos erősítőkhöz hasonló jel/zaj aránnyal, és torzítással.

Nem véletlenül emelik ki mindenhol külön hogy D osztályú digitális erősítővel mivel ez pozitívum...
😀
A D osztály mióta jó kategória?Abban a hangfalban egy hidalt tda7294-es erősítő van.Ez IC-s.Erősítőknél meg minnél rosszabb a hatásfoka annál jobb hangot ad.De mindegyAz erősítőd az 5.0-ás az AB osztályú.Csak elrontanád a hangzást.Nem azt mondom, hogy nincs basszusa mert egy 150w-os erősítő van benne hanem azt, hogy nem az a legjobb a hangja.Ha megveszed megérted.Egy idő után már csak bánni fogod, hogy ezt vetted meg.De te tudod..Na azért nem ajánlom.
csak mélysugárzókhoz használtak a korlátozott sávszélesség, és a viszonylag nagy torzítás miatt
0
0
0
0
Cooley avatar
23Hz, 400W 😆 Hát ez minden csak nem autórádió. 😃 Ez bőségesen a felső határa annak, ami egy kis szobába kellhet... Sőt ez egy rendes házimozihoz is bőven tökéletes, értve: 30-40(talán még nagyobb) négyzetméteres szoba fullhd projektorral, és egy ilyen vagy hasonló mélynyomóval és hasonló kategóriájú egyéb hangtechnikával. 😃 Elfogadnám, az biztos, ahogy az is, hogy ilyenre nem mostanában lesz lóvém. 😂
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
gyenesmartin írta:
Gaboo7 írta:
Én ezt a mélynyomót néztem ki magam a rendszeremhez: [LINK]
Egy idő után nagyot fogsz csalódni benne.Ha már olyan minőségi hangszóróid vannak a jó erősítődön ezzel egy kicsit elrontanád.A beépített erősítője D osztályú.Azaz olyan mintha autórádió hangja.Szerintem nézzél mást.Először biztos, hogy meglennél vele elégedve, de ez nem tartana 4-5 hónaptól tovább.De amúgy elég jó csak nem lesznek olyan tiszták a hangja mint egy JBL, Wharfdale mélynyomónak.


Ebbe az árkategóriában nincs ellenfele! A jamo Sub 300-at néztem még amit ez bekajál vacsorára! Egy 130k-s mélynyomóra mondtad hogy olyan mint egy autórádió... [url]http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=75&S=2&ID=1240&FK=&AK=33&SE=252[/url] 😆 Olvasd végig a cikket amit az előbb belinkeltem. "olyan mint egy autórádió" ez nagyon tetszett! Te tudod egyáltalán mit jelent a D osztály???

Egy kis segítség:


D osztályú erősítők

A D-osztályú erősítők kapcsoló üzemben működnek, aminek következtében jellemzőjük a nagy hatásfok, jellemzően 90% feletti a korszerű konstrukciókban. Mivel a kimenete mindig teljesen ki vagy teljesen be van kapcsolva, a veszteségek minimálisak. Egy egyszerű módszer, az impulzusszélesség-moduláció (PWM) is használatos; a nagy teljesítményű kapcsoló üzemű erősítők digitális technikát használnak, mint a sigma-delta moduláció, hogy nagy teljesítmény érjenek el. Régebben hangtechnikai eszközökben csak mélysugárzókhoz használtak a korlátozott sávszélesség, és a viszonylag nagy torzítás miatt, a félvezetős eszközök fejlődése azonban lehetővé tette a hifi minőségű, a teljes hallható frekvenciasávot lefedő D-osztályú erősítők kifejlesztését, a hagyományos erősítőkhöz hasonló jel/zaj aránnyal, és torzítással.

Nem véletlenül emelik ki mindenhol külön hogy D osztályú digitális erősítővel mivel ez pozitívum...
😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Gaboo7 írta:
Én ezt a mélynyomót néztem ki magam a rendszeremhez: [LINK]
Egy idő után nagyot fogsz csalódni benne.Ha már olyan minőségi hangszóróid vannak a jó erősítődön ezzel egy kicsit elrontanád.A beépített erősítője D osztályú.Azaz olyan mintha autórádió hangja.Szerintem nézzél mást.Először biztos, hogy meglennél vele elégedve, de ez nem tartana 4-5 hónaptól tovább.De amúgy elég jó csak nem lesznek olyan tiszták a hangja mint egy JBL, Wharfdale mélynyomónak.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Én ezt a mélynyomót néztem ki magam a rendszeremhez: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
én hangosabbra vagyis mélyre vágytam de eladom.: D
0
0
0
0
danhey avatar
upland írta:
hát nekem a szobámba van egy 800w os méyláda
tisztán leadott 100w -al hajtom amugy eladó a cucc ha érdekel valakit. megbeszélhetjük pü-ben!

van róla pár videóm

[LINK]


Nekem teccik, főleg az a poharas vidi, az kemény volt 😃
de én teljesen meg vagyok elégedve a saját kis Logitech X-210esennek!
0
0
0
0
no avatar
hát nekem a szobámba van egy 800w os méyláda
tisztán leadott 100w -al hajtom amugy eladó a cucc ha érdekel valakit. megbeszélhetjük pü-ben!

van róla pár videóm

[LINK]
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
warga írta:
hasznos tanácsok 😃
Akkor így mondom.Veszel egy régi 2x25w-os erősítőt pár ezeré meg videoton vagy orion hangfalat hozzá.Ezeket csak használtan lehet venni, de ígyis 15 000ft alatt nemnagyon tudod beszerezni.A minősége meg nagyon jó.Ha a hangfalak egymással szembenéznek akkor akár térhatást is el lehet vele érni.De ez már felér egy nagyondrága házimozival is.
0
0
0
0
warga avatar
hasznos tanácsok 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció