Régi szép idők: gyermekkorunk nagy játékai!

Szerző: sleeepy, 2010. March 12., téma
Fórum » Játékokról általában
Szeretném, ha lenne egy külön topik a régi DOS-os, illetve még a Pentium 1-2-esre megjelent játékokról.
Kezdeném egy kérdéssel: Miért nem lehet boltban kapni régi játékokat (mint pl: Diablo 1, AvP Gold)? Nem kerestem eleget a polcok mögött eldugva a porban?:D
Hozzászólások: 377
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Klaas avatar
Super Nintendo-n nőttem fel 😃 rongyá nyomtam a Mario Kartot meg a Super Mario Allstarst , True Lies és hasonlókat . D jó is volt akkor ezekkel játszani 😀 És még mindig működik a gép 😀
Számítógépem az sokáig nem volt , erről nincsenek igazán nagy élményeim , inkább csak a konzokról . Unokatesómnak volt PS1 -e , és akkor még új volt a Fifa 98 meg a Duke Nukem - Time to Kill , azokon is sokat nyomtuk 😀
0
0
0
0
Joker avatar
én més sokat sonicoztam sega megadrive-on😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem a Crash 3, Gran turismo 1, Skull monkeys, Tekken 3 stb. játékok voltak az elsők. 😜
0
0
0
0
Joker avatar
driver 1-2 😃 ronngyá nyomtam
0
0
0
0
Sezx avatar
starfox 64 😃😃
Doom 1-2
super marion
quake
hirtelen nekem ezek jutottak eszembe
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Van benne valami, amit mondasz. Egy 6-8 éves teljesen más felfogással ül neki egy játéknak, mint pl. egy 16, vagy akár egy 20 éves.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Hagrid: én úgy gondolom hogy nem a mai játékokkal van a baj, hanem velünk, elveszítették a játékok a varázsukat, nincs az hogy te úristen hogy lehetséges ez, meg nincs az az érzés hogy nem kiskocsikat tologatok hanem rendesen irányítom őket... ahoz képest hogy még csak középsulis vok, kezdem úgy érezni hogy öreg vagyok már a játékokhoz 😳
0
0
0
0
Hagrid avatar
Régen NFS 2-3-al Duke nukem-mel annyit játszottunk az unokatesómékkal hogy a szüleim már idegesek voltak hogy belehülyülünk a játékba😃
Régen egy demo is óriási élmény volt mostanában meg egy játék se nagy élmény,nem tudnak akkora élményt nyújtani mint a régi játékok NFS 3-mal még mostanában is játszok néhanapján unokatesómmal a nosztalgia kedvéért.😃
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Arról meg ne is beszéljünk, hogy a képernyőkímélőt is el tudtam bámulni jó darabig.


Ne is mond, 9 évesen mekkora élvezet volt hogy mindig máshogy mozog, meg hasonlók, de azt imádtam még kiskoromban hogy egy játék demóját(Tomb Raider 4, Half Life, Codename Eagle, Ford Racing) hányszor végigtoltam, most meg már első végigvitelre se olyan élvezetesek a játékok mint anno 100-adik vegigtoláskor... meg a kedvencem az volt mikor próbáltam a demóban tovább jutni, hát csak nem sikerült 😀
0
0
0
0
alpyka2 avatar
Nekem miután a gépemet megkaptam (Kb 6 éves lehettem) az első játékom a gépen a NFS underground2 volt és kb. rá 2 percre felrakták nekem a vietcongot is 😀
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Counter Strike Condution Zero😃
0
0
0
0
KirAlucard avatar
Természetesen (csak gépen) Wolfi, Worms Armageddon, GTA 1-2, Air Warrior 3, Forsaken, Freespace 2, Might and Magic, Dyna Blaster és még megannyi remekmű. 😀

Ééééés - konkrétan a legeslegelső találkozás a kibertér nyújtotta élvezetekkel - az egyedi és utánozhatatlan PASSZIÁNSZ és PAINT a Windows for Workgroups-on. 😃 Arról meg ne is beszéljünk, hogy a képernyőkímélőt is el tudtam bámulni jó darabig. 😃
0
0
0
0
Z3rO avatar
quake 3 a mai napig leköt és nagyon jó játék. 😃
0
0
0
0
BRUgamer avatar
NFS porche,DOOM,Quake 3 de a legtob ijen jatekban nem is tudtam mit kel csinalni (mint pl quake) ugyhogy csak nyomkodtam a bill.-t es lovoldoztem az ellen-t es amikor mar nem tudtam mere kel meni hivtam apumat 😀
0
0
0
0
Toma97 avatar
randal írta:
Mortal Kombat 4 ezerrel 😉


Legjobb
0
0
0
0
randal avatar
Mortal Kombat 4 ezerrel 😉
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Max Payne,FIFA 2004,Hitman Codename 47,Tomb Raider 2,Colin Mcrae Rally 2
Ezeket imádtam régen😎
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Micro Machines 2 mond valakinek valamit? Haverral multiban rengeteget nyomtuk.
0
0
0
0
no avatar
én LEGO racers 1 meg Jazz Jack rabbit2
0
0
0
0
klzstar avatar
Hagrid: nagyon köszi régi kedvenc játékom 😀
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
LEGO Racers 😃 meg Star Wars fogat verseny 😃 (kár h az utóbbi nem megy win7-en 😞 )
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Havindr írta:
Kornel77 írta:
Én a Carmageddonnal játszottam nagyon sokat,Meg a FIFA 98-al 😀 SEGAn a Goal 3-al 😃


Fifa 98, istenem mennyire imádtam. Elég sokat játszottam vele anno


Olyan eltalált játék,hangulat,soha többet nem lesz egy Fifában se 😀
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Én a Carmageddonnal játszottam nagyon sokat,Meg a FIFA 98-al 😀 SEGAn a Goal 3-al 😃
0
0
0
0
Chuck avatar
Hú én mennyit játszottam a Jazz Jackrabbit-el nagyon sokszor kijátszottam, nagyon szerettem ezt a gamet 😃 meg a Wolfenstein 3D is nagyon jó volt, De nintendon is sokat játszottam, még lehet a padláson van olyan sárga kazetta vmi 😃😃
0
0
0
0
Hagrid avatar
klz1997 írta:
Cső nem tudjátok melyik játék (vagyis mi volt a neve) annak a dosra készült játéknak olyasmi volt mint a flatout és valami dd volt a neve. mert régen 3 éves koromba azzal toltam egész nap azt szeretném újra kivinni 😀😉)

Destruction Derby
0
0
0
0
klzstar avatar
Cső nem tudjátok melyik játék (vagyis mi volt a neve) annak a dosra készült játéknak olyasmi volt mint a flatout és valami dd volt a neve. mert régen 3 éves koromba azzal toltam egész nap azt szeretném újra kivinni :)))
0
0
0
0
Hungarianication87 avatar
lássuk csak, mi is volt frankó, pl Duke Nukem, Doom, Heart of Darkness(aki nem ismerné szerintem nézzen utána, nagyon baró volt 98ban), Mortal Kombat, Half Life, Imperium Galactica 1-2, Tomb Raiderek....
0
0
0
0
Ronyszkusz avatar
Én egy virtual nes progit használok a régi nintendo-s játékokra, Contra, Super Mario, BattleCity, Bomberman és még sorolhatnám. Kész kis kollekcióm van a gépen. De azért nem hagynám ki a nagy pc-s neveket sem mint a Doom, Quake, NFS 2 SE, Prince of Persia, Psycho pinball, Prehistorik 2 és még lehetne sorolni. Angol tudás a béka rottyantója alatt volt, mégis rájött az ember mit kell csinálnia!
0
0
0
0
ors11 avatar
Újra letöltöttem a LF2-őt...nagyon bírom még most is tolom még 😆
0
0
0
0
NjoY avatar
Hunt for Red October, Chip and Dale, Robin Hood. 😀
0
0
0
0
ors11 avatar
dennis63 írta:
Little Fighter 2!!
életem legjobb játéka!!😆
asszem ez 98-as játék, de nekem az volt a gyerekkorom.😃

ja az nekem is nagyon tetszett és én úgy tudom 99-es 😆
0
0
0
0
dennis63 avatar
Little Fighter 2!!
életem legjobb játéka!!😆
asszem ez 98-as játék, de nekem az volt a gyerekkorom.😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
bukta2 írta:
huh.. az még a Nintendón volt 😆DD super mario,komolyan! 😃 hazaértem a suliból és apám már tolta mondom áááá megvan 😃DD és szaladtam be játszani 😃


most honnan lehet szerezni? nem tuok sehonnan, xboxot levátom egyre D
0
0
0
0
bukta2 avatar
huh.. az még a Nintendón volt xDDD super mario,komolyan! :D hazaértem a suliból és apám már tolta mondom áááá megvan :DDD és szaladtam be játszani :D
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
nemtudom de aki a 201-edik hozzászólást írta az kurvajófej ember 😃
0
0
0
0
no avatar
1. Mace Griffin bounty hunter
2. HALO :combat evolved

a maceröl eyg két videó érdmes emgnézni mert nagyon jó a grafikája a korához képest: http://www.youtube.com/watch?v=Q0ua16IHn5k
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Akkor lennél trú, ha kódok nélkül végignyomtad volna ultra violence fokozaton. Én mindkettőt kitoltam úgy, legutoljára, úgy kb. 1 hete a kettest 😀
0
0
0
0
rolex94 avatar
DOOM 1-2, Prince of Persia, Duke Nukem 3d, Tarzan... 😂

Tisztán emlékszem a doom egyik kodjára, sztem soha nem fogom elfelejteni "IDDQD" egy rendőr ismerősünk egyszer átjött és látta hogy a doomon játszom és leírt nekem egy pár kodot nagyon örültem akkor! 😎
0
0
0
0
almos avatar
mit nem adnék ha még egyszer 7-8 éves lehetnék és Quake II-vel,Starcrafttal,Star Wars Rogue Warriorral meg NFS 4-5-tel játszhatnék. A mostani játékok fele annyira jók sincsenek... sose felejtem el azokat a játékokat,meghatározták a gyerekkoromat 😀
0
0
0
0
Revengex avatar
Age of Empires az igazi régi játék 😜
COD1
0
0
0
0
no avatar
StarCraft+BroodWars
Age of Mythology+Titans



Ezek voltak az igazi játékok nem a mai agyongrafikázott szarok amiknek semmi értelme. (Tisztelet a kivételnek)
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Superlompos írta:
4-5 évesen másképp gondolkodunk, mint 16-18 évesen. Egy olyan korú gyermek hihetetlen fantáziával bír. 😀


Fantáziával ami nem kell a PChez mivel csak leülsz és előtted a nagy világ😃

A témával kapcsolatban én még elég fiatal vagyok de ezek:

Settlers , (az 5ig nagyon jó részek vannak a 6 és 7 az már ... (ne részletezzem)) Revolt, és talán még volt valamilyen antant nevezetű katonás annak is nagy volt az élvezhetősége , ja igen és még Anno széria😀
0
0
0
0
no avatar
énnekem 2006-7 ig p1 em volt net nélkül...
mario,doom1-2...stb
0
0
0
0
Lord107 avatar
sziasztok!
mivel ez egy régi játék topik ezért ide írom.
még régebben volt egy oldalnézetes játék, ahol egy pizsamás kisgyerekkel kellett menni és csúzlival boszorkányokat,zombikat lőni, és az állatokat kiszabadítani a ketrecből...
annak a játéknak nem tudja valaki a nevét? 😃 már régóta keresem de nem találom 😞
0
0
0
0
no avatar
edom789 írta:
bartadavid94 írta:
edom789 írta:
bartadavid94: Csak a nagyobb sorozat címeket adják ki HD és azokat is csak ps3,xbox 360-ra! Pl megjelenik a Metal Gear Solid 1-3 HD collection meg Splinter Cell HD collection és a Resident Evil 4!

Franc!
Pedig úgy végigvittem vona a gta3-at újra, csak HD-ben...😢

Hát ez van talán egyszer 😀

Hát akkor nagyon várom már azt a "tlán egyszer"-t 😀
0
0
0
0
edom789 avatar
bartadavid94 írta:
edom789 írta:
bartadavid94: Csak a nagyobb sorozat címeket adják ki HD és azokat is csak ps3,xbox 360-ra! Pl megjelenik a Metal Gear Solid 1-3 HD collection meg Splinter Cell HD collection és a Resident Evil 4!

Franc!
Pedig úgy végigvittem vona a gta3-at újra, csak HD-ben...😢

Hát ez van talán egyszer 😀
0
0
0
0
no avatar
edom789 írta:
bartadavid94: Csak a nagyobb sorozat címeket adják ki HD és azokat is csak ps3,xbox 360-ra! Pl megjelenik a Metal Gear Solid 1-3 HD collection meg Splinter Cell HD collection és a Resident Evil 4!

Franc!
Pedig úgy végigvittem vona a gta3-at újra, csak HD-ben...😢
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció