Kompatibilitás

Szerző: Keratesz, 2008. November 18., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 563
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reszler112233 avatar
Én inkább már 1151 platformra és DDR4 memóriára építenék.De itt egy alaplap ami elméletileg le kezeli szerintem, bár a támogatási lista nem hozza az 1866 MHz-eseknél viszont a megadott memória típusnak az 1600 MHz-es RAM-jainál mintha láttam volna.Ráadásnak ennél a lapnál később mehet bele 1150-es tokozású K-s processzor is nyugodtan:
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek.Nagyon nagy segítséget kérnék.Alaplap és processzor csere előtt állok.Amit kinéztem egy I5 4460-as proci.Az alaplappal vagyok nagy bajban.Nagyon sokat megnéztem és nem találok olyat amivel a memóriám kompatibilis.Kingston HyperX KHX1866C10D3/8g. Nem találok ilyet sehol.Segítsetek légyszi.Jó lenne ha az alaplapban lenne optikai kimenet is,de ha nincs már az se gond,legfeljebb veszek egy hangkártyát.
0
0
0
0
csuz-li avatar
battyan: Vehetsz. A legtöbb alaplap lekezeli és CL10, vagy CL11 ként üzemelteti, attól függően, hogy mit vettél. Ettől függetlenül az a biztos, ha CL9-est veszel, akár más gyártótól, ha ép nincs Kingston.
0
0
0
0
battyan avatar
Sziasztok! 😀
Adott egy Kingston 4gb-os memória (egészen pontosan Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (KHX1600C9D3/4G), mellé szeretnék még legalább 4gb-ot dual channelbe működtetni. Jelenlegi memória órajele 1600Mhz CL értéke pedig 9. Kérdésem az lenne, hogy vehetek-e CL 10-es, vagy 11-est vagy sem. Órajelnél nem mennék 1600 alá. Tudom, hogy a legjobb az lenne, ha találnék egy ugyanolyan memóriát, de sajnos már nem gyártják. Mehet bele akár 8 gb is? A helyemben mit tennétek?
Köszönöm előre is.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Még ahhoz is elég egy 400-as
0
0
0
0
laskr1999 avatar
Lesz majd egy Gtx1060 és egy i5-4690. Előre gondolkoztam és ezért ez a nagy táp.
0
0
0
0
Hunork avatar
laskr1999: minden rendben lesz. És jó az az XFX táp, de csak akkor vedd meg, ha később VGA/CPU fejlesztésbe fogsz. Különben elég egy minőségi 400W is. (például Enermax MAXPRO 400W - 15k alatt van, vagy [LINK] ez meg 13k) Ez a rendszer jelen állapotában nem fog 200W -nál többet enni full terhelésen. Ha viszont tervezel majd fejlesztést, akkor vedd nyugodtan, jó lesz!
0
0
0
0
Puffin avatar
laskr1999: nem lesz gond! De a táp Overkill...
0
0
0
0
laskr1999 avatar
sziasztok!
i3-4170 proci
Asrock H97pro4 lap
Gigabyte gtx 750 ti windforce videókártya
Zalman z9 plus ház
XFX ts series 550w táp
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
össze fög férni egymással?
0
0
0
0
AdamVmm avatar
Nem a spórolás volt számomra a cél, csak világéletemben sem jutott volna eszembe az, hogy a CPU hűtő szélessége zavarhatja a vidikarit. Adataiban megfelelt volna. 😀
32GB RAM-ra meg azért van szükségem, mert a különböző particle system és pár bonyolultabb simulation eszi a RAMot rendesen. Houdini, Maya és társai. VFX gép ez és nem akarok 5-6 órákat várni pár mp renderre 😀
Valamint szeretem, ha folyékonyan és dinamikusan tudok dolgozni a modellekkel.
Már be is rendeltem egy Asus Z170-A -t. Abba már csak befér minden.. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
AdamVmm:
Én eleve nem szeretem az mATX lapokat.Minden össze van rajta zsúfolva.
Lapcsere a legjobb megoldás.De mint Piero fórumtárs írta 32 GB memória manapság szerintem is felesleges.Elég lett volna 16 és a különbözetből Z170-es ATX lapot venni.
0
0
0
0
Puffin avatar
Ez a tipikus spóroljunk valamin. A 32GB Ram azért kellett bele.
0
0
0
0
Hunork avatar
AdamVmm: hát én sem értem, hogy miért B lapot vettél a processzor mellé? De a lényeg: MSI honlapja szerint két PCIE 16x foglalatod van, elvileg akkor teljes értékű, így akkor automatikusan az lesz az elsődleges neki. Ha kell, esetleg a BIOS-ban ezt meg kell nézni. Később még írok, most úton vagyok. Megnézem az alaplap doksiját is azért neked.
Megoldás:
1. Vagy kicseréled egy ATX lapra
2. vagy ha bejön a lap, akkor meg a CPU hűtőt cseréled le.
Én az elsőre szavazok.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
AdamVmm: ha a vga-ba dugod be a kábelt, akkor az az elsődleges, a pcie foglalatok között nem tesz különbséget. a kártya hűtését kissé befolyásolja, hogy kevesebb helye van alul. a ház csatikat próbáld ki, hogy működnek-e úgy rendesen. a házad atx, akkor miért matx lapot rendeltél? lehet hogy egy elállási jog lenne a legjobb, és ha már 6700k-d van, akkor lehet, hogy egy z170-es lapot kéne beszerezni hozzá.
0
0
0
0
AdamVmm avatar
Sziasztok. Nem.tudom jo helyen vagyok e. Sajnos a procihuto merete miatt nem fer a videokari az egyes slotban, csak a kettesben. Lehetseges hogy a gep elsodlegesnek erzekelje azt? Vagy alapbol elsodlegesnek veszi? Valamint hogy csak a masodik slotba fer a kartya, az alaplap aljan talahato kicsi csatlakozokat (elolapi hang, usb stb...) kicsit lenyomja. Problemat okoz ez? Vagy uj alaplapot nezzek? Alig par oraja szallitottak ki.. 😞
0
0
0
0
kornel244 avatar
Nem tudom jó helyre írok de de mivel kaptam egy jó ajánltatott gépem nagy részét eladtam és cseréltem. Az Lenne a kérdésem hogy egy FX 8350 (alap Mhz nem akarok költeni az új hűtésre hogy húzzam csak átmenetileg van a proci) nem tudjátok hogy szolgálna egy 970-el a mostani játékokban, régen volt ilyen procim de kezdetektől húzva használtam.
0
0
0
0
hashimoto avatar
GPU-nál DX11-es kártyát adj meg 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Miért nem fogadja el a gépigény.hu hogy DirectX 11-em van??
Sehol nem tudom beállítani és fingom sincs honnan veszi, hogy nincsen....
Tudtok segíteni? mert így egy csomó játéknak a kompatibilitását nem tudom megnézni....
0
0
0
0
Manyik75 avatar
tibi211

Sajna tapasztalatom szerint nincs olyan egér.
Én is úgy használom az egeret hogy a görgőt lenyomva nyitok új lapot vagy, vagy ha játszom azzal dobom a gránátot.
De eddig ártól függően max 1,5-2 évig bírták volt ami csak egy évet bírt ki.
Javaslom vegyél egy nagyon olcsót max 1 k-st netre meg egy drágábbat játékra, és úgy duplázhatod az élettartamot. 😀
0
0
0
0
tibi211 avatar
Üdv.
Tudtok ajánlani olyan egeret aminek a görgője nem csesződik el? Ezt úgy értem hogy sokat használom a görgőt úgy hogy (lenyomom) és egy idő után már nem érzékeli ezt, csak ha erősebben nyomom le.(Ezt netezés közben szoktam használni és két egeret csesztem már el, szóval nekem nem kell gamer egér)
Köszi előre is 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
nem kell, majd magának leveszi az órajelet ha nem bír annyit!
0
0
0
0
levi1998 avatar
Vettemegy Asus B85M-G alaplapot vettem és oylan kérdésem lenne hogy az 1866 MHz-es RAM jó bele vagy mindenképpen max 1600 MHz-es RAM-ot vegyek?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Úgy tűnik a Win7 is olyan népszerű és közel annyi ideig mint anno az XP.

Spoiler!
Ezek után meg fene tudja mi lesz, mert sem a 8, sem a 10 nem olyan, amit szívesen használnék a mindennapokban
0
0
0
0
no avatar
"A Skylake tehát 2017 júliusáig támogatott Windows 7 és 8.1 alatt", illetve "A támogatás 2018. július 17-én jár le. Javasoljuk, hogy ezeket a rendszereket a lehető leghamarabb frissítse Windows 10-re. 2018. július 17-e után a Microsoft továbbra is biztosítja a fontos frissítéseket ezekhez az eszközökhöz a vonatkozó támogatási időszakok végéig". Én biztos nem használnék 7-et már egyébként sem, de elvileg még egy kis ideig húzható a váltás.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Gépfejlesztés előtt állok, és tanácsra, segítségre lenne szükségem. A kiszemelt processzorom egy i7 6700k (hozzá illő alaplappal...). Jól tudom, hogy ezeket a skylake procikat win 10-re szánják? Mindenképpen ragaszkodnék a win 7-hez, ha lehetséges. Van itt köztetek olyan, aki ilyen, vagy ebből a családból származó procit használ win 7-tel? Mik a tapasztalatai?
A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
Bronson avatar
alapból annyin fut, és jó a lapodhoz. viszont ha nem tervezed tuningolni/lapot cserélni stb akkor pénzkidobás...
0
0
0
0
almanemfa avatar
Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy van nekem most egy Asus H87M-Plus alaplapom(LGA 1150) akarok venni egy Core i7 4790K procit. Utánna néztem és elméletileg támogatja az alaplapom a 4790K-t csak a chipsettel van ugye problémám. Elméletileg ha nem húzom a procit akkor jó hozzá egy H87 chipset is. Ez igaz? Illetve még annyit hogy ha ugye 4790k az alapból 4Ghz az alapból annyi vagy kell hozzá egy Z87 chipsetes alaplap hogy annyin fusson? Választ előre is köszönöm.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Egy Kingston Hyper X Blue 4Gb 1600mhz cl9 ramom van a gépembe és szeretnék venni mellé még 4gb ramot de nem lehet már kapni ilyet.Ez jó választás lenne mellé? [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Szóval sikerült megoldani a dolgot, amdcleanuputilitytoollal leírtottam az összes drivert, és most már a non whql drivernél, a crimsonosnál, a 4.-ei drivernél, már kijelzi a AMD Settings progit, hogy feltelepítse. Szuper.
0
0
0
0
szucsy3 avatar
TrentonG,

nem kell azt kipipálni, mert a driver mellé felteszi a 'settings"-et is!

De alapól nem értem a problémád.. a "Nem akarja feltenni" alatt mit értesz? Hibát ír ki telepítés közben?
Többet is írhatnál a gondodról, mert így nem igazán lehet segíteni.

Vagy csak nem tudod, hogy hol kell elindítani..!?

Asztalon jobb gomb és ott lesz legfelül...
0
0
0
0
no avatar
Szucsy, azt írja hogy a legfrissebb van már fent, és driver telepítés közben sem látom a kipipálható amd settings dolgocskát. Valaki segítsen, aki jártas ebben. Köszönöm!
0
0
0
0
szucsy3 avatar
TrentonG,

http://lmgtfy.com/?q=AMD+driver+autodetect
0
0
0
0
no avatar
Hali, feltettem a legújabb AMD Drivert, windows újratevés után, de most nem akarja feltenni az AMD Settings nevű cuccot, mi lehet a probléma?
0
0
0
0
Bronson avatar
A phenom x4 965 125wattos proci, abba a lapba nem ajánlott 95wattostól erősebbet tenni, nem hiába nincs a listában sem. Az fx-ek közül is csak a 95wattos modellek vannak. ha szeretnél fejleszteni azok közül nézz valamit, mondjuk az fx4xxx szériából már találni 15-18ezerért hardveraprón!
0
0
0
0
cseszka avatar
Ahogy nézem a listát,max 95W TDP procikat támogat.A 965-nek mennyi a TDP értéke?Ami érdekes,h FX procik felvannak tüntetve,igaz ott is 95W,én inkább valameik FX-et néznék bele.Használtan lehet már elég olcsón kapni.A proci meg nem megy csak ugy tönkre...
0
0
0
0
no avatar
sziasztok.van egy asus m5a78m-le tipusu lapom és vennék bele egy phenom2 x4 965be procit de nincs a cpu support listába.attol függetlenül menne szerintetk? köszi a segitséget
0
0
0
0
feri917 avatar
A mostani CL11-es, a HyperX pedig CL10-es időzítésű.
0
0
0
0
Bronson avatar
ha az is azonos időzítésű lesz és mhz-es akkor elvileg nem kéne hogy probléma legyen.
0
0
0
0
feri917 avatar
Sziasztok!

Következő havi fizetésnél rendelem az új Alaplap+RAM+Processzor kombót, így az lenne a kérdésem, hogy ha az új HyperX RAM-ok mellé berakom a mostani gépből a Kingmax-ot, akkor úgy is működni fog, nem okoz semmi problémát a gépnek?
0
0
0
0
Istvan1995 avatar
Bronson:
Köszi a választ. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
ezekhez a játékokhoz jó lesz, jövőben egy erősebb vga (ez az egyetlen sarkalatos pont, ramot nem kell bővítened) és akkor mehet minden már!
0
0
0
0
Istvan1995 avatar
Sziasztok. Lehet,hogy rossz topicba írtam...

Hamarosan gépcsere lesz és a véleményetekre vagyok kiváncsi. Megszeretném kérdezni, hogy ez a konfig jó lesz-e gamelésekhez? Vagy esetleg valami kompatibilitás hiba lesz?
(A következő játékokhoz kellenne: Euro Truck Simulator 2,F1, NFS...talán 1-2 akció játékhoz (BF 3))

Alaplap: ASUS P8H77-MLE (Már megvan)
Processzor: Intel Core i5 3570 (3,4Ghz)
Memória: KINGMAX DDR3 8GB 1600MHz ( Majd bővítve lesz)
Videókártya: Asus NVIDIA GeForce GTX 750 (Már megvan)
Tápegység: FSP HEXA 500W Active PFC 80+ (Már megvan)
0
0
0
0
nagyzoli84 avatar
Köszönöm a gyors választ. Bios frissítés nélkül? Akkor megspórolok pár ezrest.
0
0
0
0
nagyzoli84 avatar
Sziasztok! Asus H97M-E alaplapba működik az i5 4570-es processzor vagy csak a 4590?
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Asus P5B lapba szeretnék egy ilyen SSD-t rakni: Kingston SSDNow V300 120GB. Tudja kezelni az alaplap? Volt már valakinek ilyen lappal SSD-je? Mit kell átállítanom a BIOS-ban, hogy menjen?
0
0
0
0
Bronson avatar
használj driver sweepert, törölj le minden előző driver verziót, és itt is a clean install funkciót használd.
0
0
0
0
Mongoosewow avatar
Manuálisan letöltve elindítva a drivert ezt kapom:

https://kepfeltoltes.hu/view/150210/any_d_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
Bronson avatar
az automatikus letöltést mellőzd, manuálisan töltsd le.
0
0
0
0
Mongoosewow avatar
Üdv. Ma vettem egy Nvidia GTX 560-as kártyát, de drivert az istenért sem akar letölteni hozzá, mivel a gép szerintem nem érzékelhető Nvidia eszköz a gépben. 6 pines csatikat rákötöttem, tökéletesen a helyén van, lehet hogy az alaplapomnak nem tetszik?(Asus g41m vs3)

szerk: Bocs GTX 560 Ti-t ha ez változtat valamit😀
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Janika97
Egy ismerősömnek pont tegnap üzemeltem be egy GTX 560 ti-t. Valami minősítetlen 450 Wattos FSP táp van a gépében (olyan 5 éves, vagy öregebb), természetesen egyetlen 6 pines csatlakozó sem volt rajta. Megoldottam 2 molex átalakítóval. Furmark-kal lefuttattam pár hosszabb tesztet, nem kapcsolt le. Persze nem életbiztosítás, csak támpont! 😉

Hozzáteszem a proci max csak 70%-on dolgozott.

(azért biztos ami biztos, be van készítve egy erősebb táp, ha mégis megadná magát)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció