Kompatibilitás

Szerző: Keratesz, 2008. November 18., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 563
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
cseszka avatar
Olvassátok el ezt,akinek Q6600 van annak joljöhet.
http://logout.hu/cikk/intel_core_2_q6600_hardveres_tuningja/nyomtatobarat/teljes.html
0
0
0
0
R0x0r avatar
Annyi pénzem sajnos nincs hogy mind a kettőt megvegyem 😜
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
R0x0r írta:
Az én alaplapomba kérdezném hogy ez belemenne-e, mert sztem igen de nem vagyok benne biztos. A neve: Intel Core 2 Quad Q8400 Boxed. Sztetek új procit vegyek vagy vidikarit? Vagy még nálam szóbajöhet egy Kinect is, ti mit ajánltok?


A processzor, amit írtál, az igen, belemegy.
Azt viszont nem tudom megmondani mit vegyél. Mindkettőt 😀
0
0
0
0
R0x0r avatar
Az én alaplapomba kérdezném hogy ez belemenne-e, mert sztem igen de nem vagyok benne biztos. A neve: Intel Core 2 Quad Q8400 Boxed. Sztetek új procit vegyek vagy vidikarit? Vagy még nálam szóbajöhet egy Kinect is, ti mit ajánltok?
0
0
0
0
zsolo avatar
nem tudod beletenni...
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Tegyük fel:
Xeon proci 2 magos 775 foglalattal+Gigabyte G31m-S2L

ezt ugye nem lehet megoldani? alapbol csak a D-celeron-Core2du... stb procikat támogatja
0
0
0
0
no avatar
Nem lehet aktiválni egy szükséges biztonsági modult.
Ez a program nem hajtható végre (3000).
Erre ha vki tudna megoldást meghálálnám egyéb módon is.
WINDOWS 7 32 bites (ultimate) legális.telepítettem az xp-t rá virtuális pc-vel és ezt írta ki.
Nem lehet aktiválni egy szükséges biztonsági modult.
Ez a program nem hajtható végre (3000).
0
0
0
0
no avatar
Nem lehet aktiválni egy szükséges biztonsági modult.
Ez a program nem hajtható végre (3000).
Erre ha vki tudna megoldást meghálálnám egyéb módon is.
WINDOWS 7 32 bites (ultimate) legális.telepítettem az xp-t rá virtuális pc-vel és ezt írta ki.
Nem lehet aktiválni egy szükséges biztonsági modult.
Ez a program nem hajtható végre (3000).
0
0
0
0
no avatar
Nem lehet aktiválni egy szükséges biztonsági modult.
Ez a program nem hajtható végre (3000).
Erre ha vki tudna megoldást meghálálnám egyéb módon is.
WINDOWS 7 32 bites (ultimate) legális.telepítettem az xp-t rá virtuális pc-vel és ezt írta ki.
Nem lehet aktiválni egy szükséges biztonsági modult.
Ez a program nem hajtható végre (3000).
0
0
0
0
akos328 avatar
nekem tökéletes, 1 rossz szavam nem lehet rá
0
0
0
0
Osynho avatar
Menő 😃 Sok ember szerint ilyen felállásban nem is működhetne egy PC 😃 Vannak akik már egy AMD cpu + nVidia vga párost is rossznak tartanak 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
AM3 ddr2 és nvidia chipset, ATI VGA-val, ez az én megoldásom😃
0
0
0
0
Osynho avatar
Hát igazából mivel a cpu-ban van a memória vezérlő, így lehet bohóckodni mindenféle felállásban 😀 Viszont ez érdemben nem befolyásolja a teljesítményt, a HT órajel is ugyanaz, stb.
0
0
0
0
Lizard avatar
Osynho írta:
akos328: Mert mi hátrányod származik belőle, ha egy Phenom II X4-et AM2+-al használsz? Tökéletesen működik nálam. LGA775ről váltottam, adott volt a DDR2 memória, ráadásul akkor még drágább volt a DDR3. Szóval vettem egy AM2+ lapot, meg egy B45öt, így nagyon jól jöttem ki a váltásból. Sőt, van olyan is, aki régebb óta rendelkezik AM2+ lappal egy gyengébb processzorral, az ő esetében van lehetőség csak a proci cseréjével előrelépni.

Lizard: Az AM3-as lap attól AM3-as, hogy DDR3-at támogat 😀 Nincs semmi butítás egy AM2+-nál, így nem értem miért lenne jó egy AM3-as lap DDR2 támogatással 😀


jha lapokba nem annyira vok otthon,max azt tudom hogy nem mind1 milyen chipset van a lapon😃 ha csak annyi a különbség akkor meg valóban tökmind1!
köszi a felvilágosítást😉
0
0
0
0
Osynho avatar
akos328 írta:
nekem olyan van 😃, AM3-de ddr2-es😀


Ehh, nVidia chipset 😀 Amúgy vannak öszvér megoldások is (ddr2 és 3 egyszerre), de ilyet tuti nem vennék 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
nekem olyan van 😃, AM3-de ddr2-es😀
0
0
0
0
Osynho avatar
akos328: Mert mi hátrányod származik belőle, ha egy Phenom II X4-et AM2+-al használsz? Tökéletesen működik nálam. LGA775ről váltottam, adott volt a DDR2 memória, ráadásul akkor még drágább volt a DDR3. Szóval vettem egy AM2+ lapot, meg egy B45öt, így nagyon jól jöttem ki a váltásból. Sőt, van olyan is, aki régebb óta rendelkezik AM2+ lappal egy gyengébb processzorral, az ő esetében van lehetőség csak a proci cseréjével előrelépni.

Lizard: Az AM3-as lap attól AM3-as, hogy DDR3-at támogat 😀 Nincs semmi butítás egy AM2+-nál, így nem értem miért lenne jó egy AM3-as lap DDR2 támogatással 😀
0
0
0
0
Lizard avatar
akos328 írta:
igaz, de ki fog egy PhenomII x4est AM2+ lapba beletenni.😀 Az én procimat is beletehettem volna, de az AM2+-lap, csak 400FT-volt olcsóbb



Pl én😃
De amikor én újítottam még nem volt olyan AM3as lap amibe ddr2 ram belement volna, természetesen most már olyat vennék én is😀
0
0
0
0
akos328 avatar
igaz, de ki fog egy PhenomII x4est AM2+ lapba beletenni.😀 Az én procimat is beletehettem volna, de az AM2+-lap, csak 400FT-volt olcsóbb
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
AM2+ ba is bele megy az, ha a BIOS támogatja
0
0
0
0
akos328 avatar
AMD Phenom II X4 955-ös??? AM3-asba
0
0
0
0
no avatar
AM3-asba vagy AM2+ os tokozású alaplapba megy bele.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
laci503 írta:
R0x0r írta:
Az én alaplapomba (FUJITSU SIEMENS Amilo Desktop Pi3620A) belemenne egy ilyen proci? AMD Phenom II X4 955 Black Edition Boxed? és ha igen akk akinek ilyesmi van az tapasztalatból mit tudna róla mondani?


akár hogy nézem nekem ien komplett konfig jön be a FUJITSU SIEMENS Amilo Desktop Pi3620A beírva alaplapod nem tudom mien igazából... everestben esetleg megnézhetnéd pontosabban
ahogy nézem LGA775ös foglalatú lap, szóval nem menne bele
0
0
0
0
bobbycfc avatar
Való világ kompatibilis,mindig minden körülmények között😃
0
0
0
0
laci503 avatar
R0x0r írta:
Az én alaplapomba (FUJITSU SIEMENS Amilo Desktop Pi3620A) belemenne egy ilyen proci? AMD Phenom II X4 955 Black Edition Boxed? és ha igen akk akinek ilyesmi van az tapasztalatból mit tudna róla mondani?


akár hogy nézem nekem ien komplett konfig jön be a FUJITSU SIEMENS Amilo Desktop Pi3620A beírva alaplapod nem tudom mien igazából... everestben esetleg megnézhetnéd pontosabban
0
0
0
0
R0x0r avatar
Az én alaplapomba (FUJITSU SIEMENS Amilo Desktop Pi3620A) belemenne egy ilyen proci? AMD Phenom II X4 955 Black Edition Boxed? és ha igen akk akinek ilyesmi van az tapasztalatból mit tudna róla mondani?
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm szépen a segítséget 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
Az hogy DDR5, vagy 3 az csak a memória sebességét mutattja. Az a kérdés, hogy az alaplap PCIe és a kari is PCIexpress-es -e De mivel GT240-ned van, biztos hogy belemegy.
0
0
0
0
akos328 avatar
Belemegy, de lehet hogy a BIOS-ban be kell majd állítanod, mert DDR5- és DDR3 között van gyorsasági különbség.
0
0
0
0
no avatar
Ebbe az alaplapba: ASRock H55M-LE Intel H55 LGA1156 mATX belemenne ez a videókari: Zotac GT 240 Synergy Edition 512MB DDR3?
Vagy csak DDR5-ös megy bele?
0
0
0
0
Koppy96 avatar
Bocsi hogy ide írom de nem találtam más témát ahova írhatnám, szóval :
Van egy kis problémám ( tudom nekem mindig van 😆 ) az egérrel. Eddig egy USB-s laptopegerem volt. Most találtam egy használt A4Tech ( WOP-35 ) egeret. Semmi baja jól műxik csak lassú nagyon a kurzor. Feltoltam maxra az érzékenységet, jobb lett mint volt de akkor is kicsit lassab volt mint az előző egerem közeepesen ami nekem pont jó volt. Ez miért van ? Ez nem USB-s egér hanem PS/2 vagy mi ( az a zöld ) Először amikor bedugtam a gépbe nem reagált a mozdulatra csak világított aztán leszedtem a driverét és jó volt csak mint az előbb írtam lassú.
0
0
0
0
bobbycfc avatar
ValóVilág kompatibilis 😃 😃 😃 😃😃!!
0
0
0
0
vasziliy avatar
Üdv mindenkinek!
Van egy kis gondom a memóriákkal.
Van 2 db 256 os memó párban...ha tuningolom a procit...nő a ram órajele...ezzel nincs semmi baj.
De viszont tegnap kaptam egy 512 667 mhz memóriát...ami a biosig elmegy...de már a win betöltésénél kék halál.

Akitől kaptam ..ott működött.

Ascrok alaplapom van
Vannak a biosban ilyenek😃RAM DLL SKEW Config
RCOMP tRD itt kellene valamit állítanom?..hogy ne kapjak kék halált?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
miért ne férne bele! Nincs itt 5000 szabvány sima sata 2 es ami van az alaplapodon is!
0
0
0
0
coldwar avatar
sziasztok...én azt kérdezném hogy 1 Samsung SpinPoint F4EG 2TB (HD204UI) tipusu merevlemez kompatibilis-e 1 ASUSP5N-E SLI tipusu alaplappal vagyis bele-e fér?bocsi a kezdő kérdésért de nem nagyon értek ehhez..a választ előre is köszi
0
0
0
0
akos328 avatar
Az biztos hogy az XP sok pénzt hozott Bill Gates-nek, de nem bíznám rá az életem😀 A vista az emg 1 kalap sz@rt nem ér, a W7 már kezd éledezni...
0
0
0
0
Feki1991 avatar
A "Kék halál" probléma minden MS OP rendszerben megtalálható, de mondjuk a 7esben tényleg csak akkor jön elő ha valami nagyon nagy galibát csinált az a személy aki a billentyűzeten pötyögtet. 😀 Amúgy ajánlom hogy feltedd a 7est, nem muszály pont az Ultimate-t.
0
0
0
0
akos328 avatar
lehetséges. Bár a rendszeres kékhalálok BIOS gond, vagy nagyon elrontott szoftver
Nekem volt 1x hogy indítottam mozzilát, és 5x zsinorba kékhalál.
Leszedtem és másik verziót fel és meg is oldódott
0
0
0
0
KalKriaf1509 avatar
Szóval hogy ha átváltanék a Windows 7-re akkor megoldódna a "Kék halál" probléma?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
a win XP alapból nem támogatja a DX 10 et! A Win 7 viszont igen sőt még a DX11 et is támogatja! És nagyon jó operációs rendszer!
0
0
0
0
KalKriaf1509 avatar
Üdv
1 kérdés:
A "Kék halál"-t okozhatja az hogy a Windows XP nem támogatja a DirectX 10-t? Továbbá az megoldaná a problémát ha Windows 7 t raknám föl?
0
0
0
0
koleszos avatar
roberto888 írta:
Igen kompatibilis, hiszen a foglalata ugyanaz, és a TDP-je is 35W mint a jelenlegi processzorodnál, tehát a hűtő is bírni fogja, ha a mostanit bírja!😀


Köszönöm, a választ😀 Gondoltam, hogy jó lesz, de inkább rákérdezek, mert laptop procik terén még kezdő vagyok😃
Am. bírja a hűtő, most lett kitakarítva😃😃 Terhelés alatt 65°C a plafon, eddig meg felment 85°C ig is😀 Hát igen, 1 évig nem volt kitakarítva😀
Még egyszer köszi a választ.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Igen kompatibilis, hiszen a foglalata ugyanaz, és a TDP-je is 35W mint a jelenlegi processzorodnál, tehát a hűtő is bírni fogja, ha a mostanit bírja!😀
0
0
0
0
koleszos avatar
Sziasztok!
Azt szeretném, megkérdezni, hogy egy Intel core duo T7700 (Laptop processzor) kompatibilis e, Asus F5SL AP141 típusú laptop-ommal?
Most "gyári" Intel T2390 van benne. Néztem, ugyanolyan a foglalata, elvileg jónak kell lennie!
Kérlek titeket, segítsetek, nagyon fontos lenne😀
Előre is köszönöm a választ!
0
0
0
0
super88 avatar
na akkor én meg kérdem már itt hogy az Xbox 360 Controller kompatibilis eh a pc-vel ?😃 szóval olyan csatlakozója van ?😃 vagy valamit buherálni kell ?😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
AM2+-ba belemegy a sima AM2. És ha jóltudom az AM3-i fogadja majd az AM2+-ot, és a sima AM2-őt.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció