Kompatibilitás

Szerző: Keratesz, 2008. November 18., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 563
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bronson avatar
meg lehetne oldani átalakítóval, de arra a tápra nem kötném, szerintem nem is bírná...
0
0
0
0
IgnisDestroyer avatar
Sziasztok! Vettem egy nVidida Geforce GTX 460-ast de nem fogadja el a gép. A hiba valószínü oka hogy nincs a tápegységemben olyan kábel ami közvetlen a vidikariba menne pedig ez kellene mert van olyan csatlakozó a vidikarin. nem lehet úgy megoldani hogy ne kelljen másik tápot vennem?
0
0
0
0
no avatar
Acer Aspire 3000 Laptophoz mekkora és milyen cpu való ami a legerősebb?? Melyik CPU-t támogatja bezárólag? Jelenlegi CPU: AMD sempron 3000+ 1.8GHZ
0
0
0
0
GaboC avatar
Biztos? Gyártó oldalán csak a Core 2 Extreme és a Core 2 Duo írja. Cpu-uprade szerint se támogatja : [LINK]
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Üdv! Gigabyte GA-945GCM-S2L lapomba menne Q6600-as Intel proci? Előre is köszönöm a segítséget! 😉
0
0
0
0
sudosu avatar
Közben megoldódott a problémám 😀. Valahogy sikerült működésre bírnom a billentyűzetet HUB-on is 😜.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
sziasztok! Egy laptopban 44 vagy 40 PIN-es IDE csatlakozó van?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Lacsika
Link nem jön be, de én a Asus MAXIMUS VII RANGER ajánlom.
Szerintem felesleges pénzkidobás lenne.
Játékban semmi különbség nem lenne.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Hardware frissítésre adtam a fejem. Alaplapok közül melyiket érdemes megvenni ezek közül?
[url=http://***/webshop/product/asus_maximus_vii_ranger/658033]Link1[/url]
[url=http://***/webshop/product/msi_z97_gaming_5_/671565]Link2[/url]
[url=http://***/webshop/product/asus_maximus_vii_hero/663891]Link3[/url]
[url=http://***/webshop/product/gigabyte_ga_z97x_gaming_7/668586]Link4[/url]
[url=http://***/webshop/product/asrock_z97_extreme6/662864]Link5[/url]

i5 4690K procit veszek. Ami még kérdés, hogy érdemes-e a Corsair Vegeance 2x4GB/1600Mhz-es ramokat lecserélnem 2400Mhz-re? Ki fogja használni a gép a magasabb órajelet?

köszi előre is.
0
0
0
0
sudosu avatar
Szerintem egy USB-s hangkártya is jól ellátná a dolgát a gépedben. Azt azért vedd figyelembe hangkártya választásnál, hogy a hangrendszered is jó legyen 😀. Tehát 500FT-os fülhallgatóhoz vagy hangfalhoz nem éri megvásárolni az új hangkártyát.

Ha csak játékra kell (és nincs 5.1 v. 7.1) én a Creative X-Fi Go! Pro-t tudom javasolni ez köröbelül 10K HUF az ára.

De ha nincs jó hangrendszered inkább fektess be egy USB-s fejhallgatóba (gondolom azért játékra fejhallgatót szoktál használni) . 11-12K között már lehet kapni egész jókat, én például egy Creative Tactic 3D Alpha-t választottam, nagyon jó hangzása . Igaz hogy én abszolút nem játékokra használom, de a zenei hangzásra nagy az igényem. Ja és nagy előnye van, a fejhallgatót tudod Jack-en keresztül is használni! Egyes Webshopokban pár száz forintért még kapsz rá 1 év cseregaranciát is 😀 (ha érdekel PM)

Arra mindig figyelj, hogy ne C-MEDIA chip-es cuccot vegyél, mert lehet, hogy zabálni fogja a gépet! Lehet azóta már fejlődött a cég, de nekem nagyon negatív tapasztalatom volt még „ősrégi vas” gépemmel az AC97 Integrált chip-el (lásd gépeim).

Játékkal kompatibilis lesz bármely hangkártyára, fejhallgatóra stb… esne választásod. Csak mindig figyelj oda hogy alapértelmezetten legyen a külső hangkártyád és legyenek feltelepítve az illesztőprogramok hozzá.

Végül nekem is lenne egy kérdésem!
A 2,1"-es USB-s HDD Rack kb. mennyi feszültséget vesz fel? Attól félek hogy nem lesz elég az USB HUB-om hogy árammal lássam el az eszközöket. Mivel Notimon csak 2 USB port van. Egy 500GB 5400RPM-es HDD-t szerelnék bele. Külső tápos 2,1" rack-et még nem találtam. Szerintetek menni fog?

USB "Topológiám"
2 port van a notebookomon:
1. USB 2-es csak a Billentyűzetnek fenntartva! Azért mert csak ezen a porton hajlandó rendeltetés szerűen működni!
2. USB 3-as port, erre van rákötve egy 4-es USB HUB (valami kínai noname) A következő eszközök kellenek állandó használatra:
-Egér
-Headset USB-s Hangkártyája
-500GB-s notebook HDD (Tervezek majd SSD-t venni a jövőben)

Persze ha igényeim úgy tartják akkor játéknál/rendernél még kell egy Hűtőpad és/vagy X360 kontroller. (Ha mindkettő kell akkor valami mellőzhető dolgot kihúzok persze 😀😉
0
0
0
0
KisBumBum avatar
Hellósztok az lenne a kérdésem hogy milyen hangkártya lenne kompatibilis a gépemhez ( Dell Optilex gx 620 ) és persze a játékokhoz is kompatibilis lennne .. A gépembhez irjátok már meg Köszönöm Szépen 😀
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a válaszokat, a biosresetet megpróbálom.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
gome1227
Van egy biosreset gomb/jumper.

De a legegyszerűbb módszer ha kiveszed az elemet kikapcsolod a tápot és vársz egy percet.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
gome1227

Nem
Csak simán biosreset
0
0
0
0
no avatar
Tehát az 1.30 biost tegyem fel ?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
gome1227

Akkor próbáld meg a bios resetet.
más ötletem sajna nincs 😞
0
0
0
0
no avatar
A biosz a listában szereplő P 1.30 az én bioszom P 1.40 tehát szerintem az is jó.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
gome1227

Frissítsd a bioszt 😀
0
0
0
0
no avatar
Tudom jól tettem be a listán ez a konkrét szám azért nem szerepel mert dobozos kivitel de utána néztem a két proci megegyezik.
0
0
0
0
no avatar
Nem tudom hogy meg e van az összes lába de megnézem.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok segítséget szeretnék kérni, van egy asrock N68C-GS FX alaplapom és bele tettem egy AMD FX-4300 AM3+ 3, 8GHz (FD4300WMHKBOX) típusú processzort amit az alaplap elvileg támogat a támogatási listában szerepel de a gép nem indul hangjelzést sem ad a régi procit visszatéve elindul a gép. Az lenne a kérdésem lehet hogy az alaplap mégsem támogatja ezt a processzort ?
0
0
0
0
Bronson avatar
semmiféle problémát nem fog jelenteni.
0
0
0
0
1Million avatar
Szevasztok .. lenne egy olyan kérdésem hogy ha egy A55 MSI laplapba van egy A10 5800 K -proci ami ugye egy radeon kértyával tudna ***án össze dolgozni de ahelyet egy GTX 650 Ti 2gb ... ez igy mennyire kompatibilis .. ez problémákat okozhat játékok alatt ?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
köszönöm szépen! meg fogadom a tanácsod!
0
0
0
0
cseszka avatar
AMD Athlon II X4 740 3.20GHz FM2 BOX 17K környéke,
ASUS F2A55 17k
KINGMAX 4GB DDR3 1600MHz 10K
44-45K jönne ki,ha pl 2Gb memot veszel akkor benne vagy a 40K-ben,késöbb bövithetsz.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Gigabite HD 6570 2gb ddr3, 30-40ezer maximum..de azért jobb legyen mint a mostani..
0
0
0
0
cseszka avatar
Mennyi a kereted rá?Meg mien vga van benne?Azt nem irtad.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
És akkor szerintetek mit kellene vennem gondolok itt lapra procira és ramra. hogy olcsó legyen.
mert akkor a videó kari merevlemez optikai meghajtót meg tartanám azt végül is akármi "beveszi".
0
0
0
0
cseszka avatar
Ujan biztos nem,használtan meg zságbamacska.Vagy jólesz vagy nem,viszont nem nöl a teljesitmény semmitse játékok alatt.
0
0
0
0
Bronson avatar
cseszka : tényleg jobb lenne a platformváltás, ilyen lapot már nem is nagyon kapni sehol...
0
0
0
0
cseszka avatar
Asrock N68C-S UCC ez támogatja az Athlon x2 procikat is meg megy bele ddr2,meg ddr3 memo is,de elörelépés nemlesz.Neméri meg lecserélni,akkor már inkább uj platform.
[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem nem megoldható, de javítsatok ki ha tévedek...
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Sziasztok az érdekelne hogy tesóm gépébe DualCore AMD Athlon 64 X2, 2836 MHz (14 x 203) 5400+ proci van é szeretnék alaplatot illetve ramot cserélni mert jelenleg ddr2 ramok vannak és szeretném ha ddr3ra lehetne cserélni megoldható lenne ez? 😀
jelenlegi alaplap: ASRock ALiveNF7G-FullHD ramok: Kingmax KLDD48F-A8KB5
0
0
0
0
almanemfa avatar
TaylorXIII: Ugyértettem hogy ha be lesz szerelve minden ne akkor derüljön ki helybe hogy pl a kábelek miatt nem fér be(persze össze vannak kötegelve de megeshet hogy nem lesz elég hely) ezt így értem.

Reinkz: Kösz a tippet.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Kompatibilis minden. A ház ATX az alaplap mATX de támogatja azt is. VGA sem valami hosszú szóval az is biztos elfér. Bár nem értem pontosan a lesz-e elég hely kérdésed. Pontosan hol lesz-e elég hely?
0
0
0
0
almanemfa avatar
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy nemsokára veszek egy Core i5 3570K procit egy Asus Asus P8H77-M LE alaplapot és nemtudom hogy ha beleteszem még az alaplapba még a Asus GTX 650Ti OC 1Gb-ot akkor lesz e elég hely hogy ne legyen baj? A mostani gépházam egy Coolermaster Centurion 534(Sima fekete). Elméletileg támogatja a gépházam az ATX alaplapokat gyakorlatilag meg nemtudom hogy elfér-e.

Válaszotokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
lumosnina avatar
Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy a Compaq Presario CQ 60 212EA notiba jo e a P320-as AMD proci? Azt olvastam, hogy a generacios kulonbsegek miatt nem indulna el benne ez a proci. Meg tudnatok ezt erositeni illetve cafolni? Nem akarom foloslegesen darabokra szedni a notit...koszi.
0
0
0
0
danmih97 avatar
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! A laptopomban (Packard Bell EasyNote TE11HC-460HG) lévő Intel Celeron B830-as procit szeretném Intel Core i3-2328M-re cserélni! A laposom működne az i3-as procival szerintetek, vagy kiégne az alaplap? A két proci: http://ark.intel.com/compare/70927,71141,
Kérlek szépen Titeket segítsetek, nagyon fontos lenne!
0
0
0
0
Th3KiD avatar
[url]http://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_id=129&c_start=150#c2676019[/url]

Itt leírtam a problémámat (nem kaptam rá választ 😆😉, utólag rájöttem (legalábbis sejtem), hogy a DL DVI kimenet -> SL DVI adapter -> VGA bemenet megoldás lehet a bibi.

Adapter/átalakító ehhez a VGA-hoz nem járt, gondolom a tervezők elavultnak találják a VGA csatlakozást mert a 4 kimenetből, amit a kártyára pakoltak, egyik se VGA:

https://static.mediadot.ro/full/173891/gigabytegv-n660oc-2gd2.jpg

Jelenleg egy SL DVI-I átalakítót használok, semmilyen más fajta adaptert nem találtam VGA-hoz.

Csíkokkal még szerencsére nem volt problémám, csak a fenti linkben leírt dolgokkal, de akkor is zavar, hogy nem találok rá megoldást .. 😕

Szerk.: unalmamban átraktam a monitort az alaplapi VGA-ba (Intel HD 2500), semmi adapterrel. Elindítottam az AC3at, ami az egyik game amivel a linkben leírt problémáim voltak, és violá: minden oké (leszámítva persze a 12 FPS-t amire az alaplapi VGA képes az AC3ban 😆😉. Szóval valami adapter kompatibilitás hiba lehet, azért is szerettem volna beszerezni egy VGA - DL DVI-I adaptert vagy kábelt, de úgy néz ki ilyen nincs. 😞
0
0
0
0
no avatar
problémákat? ez alatt mit értesz pontosan?,
általában a vgak-hoz adnak dvi-vga átalakítót akik így használják a monitorukat szoktak panaszkodni arra hogy vízszintes sávokat látnak a monitoron, ez ennek az adapternek tudható be (nem vga hiba), jómagam is tapasztaltam főleg fekete monitornál játékok alatt vettem észre ezeket a csíkokat.
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Hali. Létezik VGA - Dual Link DVI-I/DVI-D kábel/adapter?

Monitoromnak VGA csatlakozása van, és jelenleg egy Single Link DVI-I adapterrel van a videókarihoz csatlakoztatva, ami problémákat okoz néha.

https://kepfeltoltes.hu/120211/ede98e37_dvi_connector_types_www.kepfeltoltes.hu_.gif

Tényleg nem szeretnék új monitort venni most ezért. 😕
0
0
0
0
SMGAsusHUN avatar
Jó,értem köszönöm a segítséget 😀
0
0
0
0
Megaisten avatar
XMP (EXtreme Memory Profile).Ezt jelenti.😃 Jobban tuningolhato,gyorsabb,stabilabb...stb
0
0
0
0
SMGAsusHUN avatar
igen tudom,ha megnézed gépeim ott lesz ""Amire gyűjtök""
ott is kompletten akarok összrakni.😀
de akkor amit akakrok belle jó lesz ?

Am,az XMP--> az a Hyper X-et jelenti?
0
0
0
0
no avatar
Jó lenne, de vehetnél egy kicsit acélosabb alaplapot, H 77 vagy B 75 chippel, H 61 szarral egyenlő, belépőszint, asus fapad, irodai hulladékba való valami, hardverek legalja, tovább nem ragozom.😆
0
0
0
0
SMGAsusHUN avatar
kingston hyperX Blu 4gb 1600mhz DDR3..lenne tulajdon képen.
Majd ehhez a procesorhoz:intel core i5 3570//ebbe a lapba:Asus p8h61mx r2.0

ebbe szeretnék
csak meg akkarom érdeklődni hogy jó lenne-e
0
0
0
0
no avatar
Kingston ram ? 😊 HyperX a sorozatnév. 😆 100 fajta létezik, sima HyperX/ blu/ black /blu black /red / genesis / genesis blu/ beast/ predator.
Amúgy, általában foglalat válogatja, DDR3 értelemszerűen DDR3 foglalatba.
Nézz utána az alaplap ram támogatási listájának, és ne vegyél nagyobb órajelen üzemelőt mint amekkorát támogat.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció