Mit gondolsz a Directx 11-ről

Szerző: Gabor200, 2009. December 07., téma
Fórum » Szoftver
Ide leírhatod saját véleményed hogy mit gondolsz a Directx 11 -ről

/ Játék grafika összehasonlítás,a többi directx verzióval /
/ hibái /
/ stb.: /
Hozzászólások: 78
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Raziel24 avatar
Méghogy nincs különbség dx 9 és 10 között??
http://www.youtube.com/watch?v=crWvEmaeiZY
http://www.youtube.com/watch?v=0KvURb4-Hdg&feature=related
pl
0
0
0
0
rappit4 avatar
dehogy ha nincs dx11-es karid akkor i a péknek töltöd le meg a dx-et nem is lehet megvenni 😆
0
0
0
0
zsemlemorzsa avatar
Tudjátok... Az ára szerintem m1, mert letöltöd 😜 Én a DirectX-10 et is letöltöttem 😀
0
0
0
0
no avatar
Én nem rég vettem új karit de sztem nem érné meg hogy most megint gyütsek egy még újjabra/jobbra.akkor inkáb veszek valami mást de sztem van értelme a DX11.nek mert szebb is gyorsabb is de hát..sokba van.
0
0
0
0
rappit4 avatar
én nem fogok dx11-es karit venni csak azér h lobogjon egy zászló 😆b
0
0
0
0
jumbo avatar
hunter93 írta:
már miért lenne felesleges? egy Radeon HD 5770 - 39000 Ft és többet bír mint egy 4890 , a 4890 meg azért még most is 15000 Ft-al több mint az 5770, ráadásul az 5770 40nm-es, így nem melegszik olyan gyorsan és kevesebb energiával is beéri.


hát én egyenlőre sz.... a dx11-re.nekem tökéletes a dx10.1 es is.és az meg egy nagy b..... hogy egy 5770es erősebb mint egy 4890-es
[url]http://www.vgaspeed.hu/graph3.php?mode=compare&p2=axaEakabgs&p3=aMaCakabgR&p4=aKaCakabhA&p5=a4aDakabgx&page=13[/url]
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nem mert az csak dx10.1 et támogat de nagyon jó kártya szóval egy darabig le ne cseréld
0
0
0
0
potidanon avatar
tehát ha nekem van egy 4890em akkor tudok használni dx11-et?😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
a 11be aza jó hogy mint a 10et is könyebb programozni (mint pl a 9nél), és számos jó tulajdonsága van az azzal írt enginenek nem lasstja a memóriát, kevesebb kódott lehet használini, tehát egy osztályba beírod a fontosabb shadereket azt jónapot, könnyebb vele dolgozni mint 10el, vagy 9el ezért jó, és ezért jó ha van philips20...
és mint írtam asznomad nemkel ujat vened, de nemírom le Neked se még1x... ( x DD)
0
0
0
0
no avatar
Scribble írta:
összefoglalom mit mondott yugi😆
nahszval: k.re. 1000 kártyát ne vegyél, a Dx 8 forradalmi volt de mamár zebu,a 9 az is jó de már zebu izé elavult, a 10 az is zebu mer' semmi új de jó mert zebu és lehet 11-et használni (elvileg) 10 helyett a 10-es kártyákon de az egész egy nagy zebuság mert grafikai újítás az bezzeg nincs....😃


miért neked dx 1000 van hogy így fikázod még a 10-et is?
0
0
0
0
philips20 avatar
én csak aztnemértem hogy minek ha még a 10 et se használják sokan
0
0
0
0
asznomad avatar
a 11 annak való aki kulák 😆 nincs minden honapba gé ujitásra zsé szal jo a 11 de nem nekem 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Scribble, itt beszélem hogy nem azon van a hangsuly, legalábbis a nagyobbik hangsuly ha ez értelmes x DD
olvasd el még1x 😆😆😆 programozásilag,jobb mind a 9,könyebb fejleszteni vele játékokat,ahogy 10el is könnyebb,de a 11jó vistára is win7re is, a 10maga idjébe csak vistára volt jó, meg egyéb jó tulaj.-i is vanak még nemírom le még1x 😆
0
0
0
0
Lizard avatar
hunter93 írta:
már miért lenne felesleges? egy Radeon HD 5770 - 39000 Ft és többet bír mint egy 4890 , a 4890 meg azért még most is 15000 Ft-al több mint az 5770, ráadásul az 5770 40nm-es, így nem melegszik olyan gyorsan és kevesebb energiával is beéri.


többet bír mint egy 4890, hogyan?😀

amúgy igen tesszalált képen látszik a különbség, de te azt a különbséget nem fogod észrevenni 200-as tempóba száguldva! egy dirt 2 uyganolyan szép directx 9en is meg 11-en is! majd ha dobnak már ki több oylan játékot amin tényleg látványos a különbség akkor lesz igazán jó ez a directx 11!
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
akkor kezdjük az elején: (nem teljesen az eleje tudom 😆😉 jött a forradalmi 8.1,aztán 9, aztán a Vista megjelenésével a dx10,ami nemigazából grafikai ujításként jött,hanem hogy könyebb legyen a programozása(a Directx nek),talán az is közre játszot a dx10 (nem)elterjedésének, hogy csak Vistán volt elérhető,1etlen játék sem használta ki, a driverek se működtek rendesen.A Direvtx 11 Windows 7el érkezik ugye, és Vistán is elérhető lesz (szenben a 10el ami csak Vistán - azzal az oprendszerel amivel megjelent - volt elérhető.A dx11ben megjelenik a Compute Shader, amia fejlesztők számára lehetővé teszi, hogy extra erőforrásokat "huzzanak ki" a prociból, magyarrul sokkal kevesebb munkával nagyobb teljesítmény érhető el dx11 alat/használatával.😀 És NEM, NEMMUSZÁJ(bocs a nagyért) uj vga-t venni!A programozási háttérnek köszönhetően a dx10.1 es vga-k tulajai is lehetnek dx11használók... ez még a fejlesztőknek se okoz gondot, hisz a dx10 egyszerűsége adott a dx11ben is, és ezáltal egyszerü dx10ből 11re (átmenet miatt)portolni, vagy fordítva.Ja és a dx11 a 10től eltérően az összes régebbi kártyával 1üt működik majd (gondolom Kr.e. 765-be készült el már nem nagyon x D)egyébként gamekapocson olvastam ezeket szal,mind1 folytatom, tehát egy dx10 vagy 10.1 es vga ja van valakinek, akkor nem,kel feltétlenül ujat venie... ellehet veel még sokáig, ha épp 11re vágyik, ez jó megoldás sztem.a kódsorok nagyok (programozás)és ujra meg ujra bekől 😆 ileszteni őket, ami elnyujtja a fejlesztést és lassítja a motort,de ezel az uj izébizével 1 osztályba leírható az egész(vagyis a fontosab shader)egy osztályba.osztály.. hát nem 12/A ra gondolok 😆( ha vki nemtudja wikipediába C++,vagy C# vagy vmit üssön be 😆😉.a mutatókat is száműzik a nyelvből, és a memória sem kap ezért (felesleges) terhelést. Egyszóval, könyü programozni, tényleg a 10is ezért volt, nemsok grafikai ujítás az igaz de itt nem az a lényeg(11nél),régebbi kártyákra is tehető,nem kell ujat venned.. könnyü programozni,azért valamenyire szebb grafika
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sokkal nem gyengébb, sőt még ezzel a sz@r driverrel is néha elveri szal hülye kijelentés volt! Am meg hogy a túróba ne lenne különbség? Néztetek képet tesszalált grafikáról? Ajánlom figyelmetekbe!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
az 5770 gyengébb mint egy 4870
0
0
0
0
hunter93 avatar
már miért lenne felesleges? egy Radeon HD 5770 - 39000 Ft és többet bír mint egy 4890 , a 4890 meg azért még most is 15000 Ft-al több mint az 5770, ráadásul az 5770 40nm-es, így nem melegszik olyan gyorsan és kevesebb energiával is beéri.
0
0
0
0
doriand avatar
pont azt fogod figyelni a dirt 2ben, hogy a kozonseg mewnnyivel jobb, amikor versenyzel, nem az utat figyeled😜. esetleg eszreveszed, hogy jobban nez ki a viz, de annyi, maskulomben ugyse latsz semmit.
biztos lesznek jatekok ahol van ertelme, mert mesz, gyalog, nem 200-zal, s akkor, korbenezhetsz, hogy milyen jo is a dx 11, de addig, semmi ertelme. de amig az emberek nagy reszenek dx 10.1es videokartyaja van, addig a jatekkeszitok csak dx 9es jatekot fognak csinalni, me a dx 10es nem er semmit.
szerintem majd amiutan lesz nvidianak is dx11es kartyaja, azutan fog jobban elterjedni a dx 11
0
0
0
0
Lizard avatar
állóképeken látni azért különbséget a directx-ek között, de ha valaki pl meglátja 200-al repesztve a dirt2-ben a directx 11 hozta előnyöket azelőtt megemelem..😆
0
0
0
0
laci503 avatar
azon a videon nem láccik szinte semmi mert mag a a video minősége sem a legjobb nameg szerintem túl gyorsan megy a kamera 😃
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Hát igen nincs olyan nagy különbség... ---> http://www.youtube.com/watch?v=6QpAMzTCDpg
0
0
0
0
Athesz avatar
philips20 írta:
miértne lenne fölösleges ? a dx 10 et se használják sokan
és kb semmi különbség sincs


Mert a grafikája lenyűgöző! Csak az a baj h most nagyon fel lesz majd kapva és sokba is fog kerülni!
0
0
0
0
philips20 avatar
miértne lenne fölösleges ? a dx 10 et se használják sokan
és kb semmi különbség sincs
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
jó nem felesleges ha van ré pízed
0
0
0
0
philips20 avatar
hát szerintem felesleges 😃
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Ide leírhatod saját véleményed hogy mit gondolsz a Directx 11 -ről

/ Játék grafika összehasonlítás,a többi directx verzióval /
/ hibái /
/ stb.: /
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció