Számítógép fogyasztása

Szerző: zsolt100, 2009. December 02., téma
Fórum » Asztali PC
Létezik hogy ettől a géptől az éves villanyszámla 120000Ft?
Processzor: intel pentium 4 1600mhz
Memória: sd 768
Videókártya: nvidia geforce fx 5500
DirectX-verzió: DirectX 9
Op. rendszer: Windows XP
Alaplap: fujitsu siemens d1327
Merevlemez: maxtor 60gb
Hangkártya: intel 82801ba ich2x - ac97 audio controller
Tápegység: 400watt
creative 245 hangszóró
A gép 24 órából 18at megy

Mondjuk még van 1 villanybojler is és kb a 2 1xre került hozzánk szal nemtom mitől
Hozzászólások: 201
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Mesterlovesz avatar
Sziasztok, engem az érdekelne, hogy az én gépem mennyit fogyaszt havonta, ha hétköznap kb 6 órát megy, hétvégén pedig kb 10et, és 50-50% ban netezek meg játszok, előre is köszi
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ugyanennyit mert én a kb terheletlen állapotot néztem. És ezek már mind visszaveszik magukat. amit én írtam 3000 az a max kb havonta Azzal segíthetsz a villanyszámlán hogy ha nem vagy a gépnél akkor monitort kikapcsolod illetve ha nem kell a gép áramtalanítod mert az évi szinten akár 5000ft is lehet ha csak áram alatt van.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Kmisi99 írta:
Attól függ hogy lesz terhelve. Ha abból a 13 órából nagyrészt netezés filmezés lesz akkor tényleg kb 3000 re jön ki


És ugyanez a gép ugyanennyi használat mellett kétmagos procival (i3-2100) és vga nélkül mennyit fogyasztana?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Attól függ hogy lesz terhelve. Ha abból a 13 órából nagyrészt netezés filmezés lesz akkor tényleg kb 3000 re jön ki
0
0
0
0
zsolty87 avatar
lapartman997 írta:
Szerintem ha minden nap annyit megy a gép, és olyanokkal amitket leírtál, havonta ha minden nap megy a gép, szerintem 3-5000Ft körül.
És mi az ami ilyen sokat fogyaszt?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Ennek a gépnek mennyi lenne a fogyasztása napi 10-13 óra használat (letöltés, filmnézés, játék, netezés) mellett?

Gigabyte GA-HA65M-D2H
Intel Core i5-2400 3.1 GHz
Gigabyte GV-R685OC-1GD - HD6850 1GB
2 x 4 GB 1333 MHz DDR3
Samsung 500 GB
Samsung DVD-RW
CM Elite 430 Black
Chieftec 500 W
Win7 64 bit
22" full hd led monitor.
0
0
0
0
DeanRain avatar
Köszi,köszi! Tervezve van egy FSP 550W ,de azt az új géphez gondoltam.Ehhez a géphez nem "illene".Ezért gondoltam,hogy amíg az új gép nem lesz meg,addig berakom a még régebbi gépből a másik Deer 350-est! Talán jobb állapotban van,mint ami most hajtja a gépet.(Az a baj,hogy már nem emlékszem,hogy a régi gépemmel mi is volt baj.)Egy próbát talán megér. Új tápra most úgy sincs pénzem.
Köszönöm a segítséget nektek!😀

Kicseréltem!
Ezzel sem lett jobb.😀 De már elindul legalább bekapcsolásnál a gép. Még azt hiszem a kábeleket rendesen elvezetem,mert beleakadnak a ventibe.
Amit kiszedem nem is Deer,hanem valami HEC-350MR-PTR nevű táp...
amit betettem már Deer. Hát ez sem lesz sokáig benne azt hiszem.
0
0
0
0
Osynho avatar
DeanRain:
Ha bizonytalan a gép indulása, akkor az táp. Volt ilyen nekem is régen, Codegennel. Azt cseréld gyorsan! Deer-t meg felejtsd el. 😀
0
0
0
0
DeanRain avatar
Osynho Értem!
Deer táp 350W. Ez tényleg elég kis teljesítményű. Régi gépemből megmentettem egy ugyan ilyet.Itt fityeg az asztalon. Gondoltam kicserélem arra,ami most benne van,mert elég nehezen tudom bekapcsolni a gépet alul.Van hogy nem indul el első nyomásra és elég lassan jön be a windows és egyéb programok indításnál.Pedig most raktam újra a rendszert nem régen. Lehet ez tápegység hiba? Ezért kerestem a tápegység topikot,de nem találom a fórumban. Tudsz ebben segíteni,vagy infot adni?
0
0
0
0
skateout avatar
Na én pont ezért vettem két új gépet. Egyet magamnak, egyet a hugomnak.
Mindkettő HTPC és nem érik el a 40 W-ot sem fogyasztásban.
Jól teljesítenek, Full HD filmet viszik, más nagy feladata nincs egyiknek sem.
Anyáméknak egy Laptop van, az max 70-et ehet, nem tudom pontosan.
Nekem meg ott a Gamer/Meló gépem, azt meg annyira nem használom gyakran. Főleg most, hogy a kis gépen is meg tudok oldani dolgokat. (EON Reality Studio)
SZóval pénzt költöttem, hogy pénzt spórolhassak. Havi 5-10 ezer a minusz így.
0
0
0
0
Osynho avatar
Nem sok köze van a tápegység méretének a gép fogyasztásához. Attól, hogy pl 500W-os, nem annyit fog enni a gép.
A villanyszámlád biztosan nem a számítógéped miatt magas, mert nem eszik sokat. A tápod gondolom noname, ezért rossz a hatásfoka, de ekkora áramfelvételnél ez nem akkora hátrány, hogy jelentősen megdobja a számlát.
0
0
0
0
DeanRain avatar
Nem vagyok jártas benne,de ha a számítógépnél maradok és nem más műszaki cikknél,akkor csak a gépben a tápegység nagysága lehet felelős a magas áramszámla miatt. (Persze függ attól,hogy a gépben milyen hardverek vannak,és mennyit esznek.)Gondolom egy számítógép többet is üzemel,mint más műszaki cikk egy lakásban,házban. Vegyük pl . a mikrót,vagy a porszívót,amik elég nagy teljesítményűek,de nem használjuk őket több órán keresztül bekapcsolt állapotban. Mosógép,DVD,Tv,rádió,villany..ezek nem esznek túl sokat,de már többször üzemeben lehetnek egy nap.
Nem olvastam el miket írtatok korábban.Lehet már erről is volt szó.

Most éppen tápegység gondom van...kis teljesítményű,de így is sok az áramszámlánk. Pedig pont nagyobb teljesítményűt akarok. Éppen a tápegység topikot keresem,de nem találom.
0
0
0
0
Edy12 avatar
Jó Tápot kell venni.
Phenom 555 3.2Ghz
Radeon HD 5670
6Gb ram
Havi áram nem több 8-10-nél, persze ebben benne van minden más is!
És igen, nekem is 500W-os a tápom, de 10/10 sosem éri el ezt a fogyasztást, még jó, hogy nem 😀 gáz lenne, max terhelésnél is 400-hoz közeli. És persze sokat megy egész nap a gép!
Nem hinném, hogy ez probléma.
0
0
0
0
xCube avatar
MaximumGame írta:
Azért nekem fogyaszt rendesen ha játszok 450-500W csak a gép 😃 a Hangfal is rendesen meg monitor..


Esélytelen, hogy akár 500W -ot is fogyasztana. Maximum 350 - 400W -ot ha eszik de ennyit is csak csutkára terhelve.
0
0
0
0
no avatar
nekem olyan 9 ezer forintot kell fizetni amióta ez a gép van meg😉
0
0
0
0
no avatar
és ha nem alszik akkor mennyit eszik?
és fogyasztás mérőt hol lehet kapni?
0
0
0
0
Rolando avatar
a gép alvó állapotban mennyit eszik?
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Megoldódott már a probléma?
Nem lehet, hogy valami rövidzárlatos? (akár eszköz, akár a falban vezeték? )
0
0
0
0
Cod2gamer avatar
Te ur isten 50-60ks villanyszámla? 😲 😲 meg 140ks az igen itt 6200 a max..
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Azért nekem fogyaszt rendesen ha játszok 450-500W csak a gép 😃 a Hangfal is rendesen meg monitor..
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Az ám a nagy összeg😃 Azokat már eddig is lekapcsoltam.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Meg esetleg este miután kikapcsoltad a gépet lekapcsolhatod az elosztót vagy a tápot mert kikapcsolva is megszik 3-5W ot ami hússzú távra akár havi 70forintot is jelenthet😆😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nos nem az a pár watt a gond az szinte semmi hanem az üzemidő. Úgy durván ha csak megy a géped és a monitor is be van kapcsolva mondjuk hogy fogyaszt 150w ot ha 50ft/kW óra díjon számolom akkor 7,5forintba kerül egy óra üzemeltetése ezt beszorzod és kijön hogy durván 3000ft egy hónapban. Gondolom nem játszol állandóan és gondolom nem is meg mindig 15 órát a gép szóval max 3500 lehet havonta. Ezt csökkenteni nem igazán lehet mert ezek az új cuccok mind energiatakarékosat visszaveszik a teljesítményüket ha nincsenek kihasználva. Esetleg úgy csökkenthetsz rajta hogy ha elmész enni vagy nem is tudom hova addig kikapcsolod vagy esetleg alvó módba rakod ahol csak pár w ot eszik.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Kmisi99 írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Szerintetek ha egy ilyen konfig menne napi 10- 16 órát, nagyban megnőne a fogyasztás?
(elegendő az 500 W-s Chieftec táp?)

ASRock Z68 Pro3-M
Intel Core i5-2500K 3.3GHz Box
Sapphire HD5830 1GB GDDR5 Xtreme 11169-08-20G
Kingston HyperX Blu DDR3 1600MHz 4GB Kit CL9 XMP KHX1600C9D3B1K2/4GX
2x WD Caviar Blue 500GB WD5000AAKX
Chieftec A-80 CTG-500-80PB 500W Active PFC
Cooler Master Elite 430 Black RC-430-KWN1-GP
LG GH22NS50 20x DVD-RW Fekete
plusz egy 21.5" Full HD led monitor.

Durván havi 3000 forint lenne a gép fogyasztása ha ennyit menne


Köszi.
És hogyan lehetne ezt az összeget még lentebb vinni? Mi az ami ennyit fogyaszt ebben a gépben?
Olvastam hogy ennek az Intel procinak 95 W a fogyasztása, egy Phenom II X4 955-nek pedig 125 W.
Gondolom az AMD-s procival szerelt gép (többi alkatrész ugyanaz) még ennél is többet fogyasztana?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Szerintetek ha egy ilyen konfig menne napi 10- 16 órát, nagyban megnőne a fogyasztás?
(elegendő az 500 W-s Chieftec táp?)

ASRock Z68 Pro3-M
Intel Core i5-2500K 3.3GHz Box
Sapphire HD5830 1GB GDDR5 Xtreme 11169-08-20G
Kingston HyperX Blu DDR3 1600MHz 4GB Kit CL9 XMP KHX1600C9D3B1K2/4GX
2x WD Caviar Blue 500GB WD5000AAKX
Chieftec A-80 CTG-500-80PB 500W Active PFC
Cooler Master Elite 430 Black RC-430-KWN1-GP
LG GH22NS50 20x DVD-RW Fekete
plusz egy 21.5" Full HD led monitor.

Durván havi 3000 forint lenne a gép fogyasztása ha ennyit menne
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Szerintetek ha egy ilyen konfig menne napi 10- 16 órát, nagyban megnőne a fogyasztás?
(elegendő az 500 W-s Chieftec táp?)

ASRock Z68 Pro3-M
Intel Core i5-2500K 3.3GHz Box
Sapphire HD5830 1GB GDDR5 Xtreme 11169-08-20G
Kingston HyperX Blu DDR3 1600MHz 4GB Kit CL9 XMP KHX1600C9D3B1K2/4GX
2x WD Caviar Blue 500GB WD5000AAKX
Chieftec A-80 CTG-500-80PB 500W Active PFC
Cooler Master Elite 430 Black RC-430-KWN1-GP
LG GH22NS50 20x DVD-RW Fekete

plusz egy 21.5" Full HD led monitor.
0
0
0
0
Osynho avatar
Jobban megnéztem és úgy írtam, amit írtam. 😉
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
zsivko írta:
Osynho írta:
zsivko írta:
Nekem csak nyugalmi állapotban és még nem nyúltam hozzá eszik 210W és ebben csak a gép van, semmi más. Amikor már az egérhez érek és netezni akarok akkor kb. 250w-ra ugrik a dolog és van egy-két játék ami alatt folyamatosan 450-500w között eszik a gép, ezért is leálltam játszani vele mert vennem kell bele sokkal nagyobb tápot.


Ott valami gond lehet, ennyit nem ehet az a konfig.

Bioritmus: ez sem a gép miatt lehet, nem eszik az olyan sokat.

Ha jobban megnézted volna akkor látnád hogy kilenc vinyo van benne és nem kicsit van huzva


az kemény 😆
0
0
0
0
zsivko avatar
Osynho írta:
zsivko írta:
Nekem csak nyugalmi állapotban és még nem nyúltam hozzá eszik 210W és ebben csak a gép van, semmi más. Amikor már az egérhez érek és netezni akarok akkor kb. 250w-ra ugrik a dolog és van egy-két játék ami alatt folyamatosan 450-500w között eszik a gép, ezért is leálltam játszani vele mert vennem kell bele sokkal nagyobb tápot.


Ott valami gond lehet, ennyit nem ehet az a konfig.

Bioritmus: ez sem a gép miatt lehet, nem eszik az olyan sokat.

Ha jobban megnézted volna akkor látnád hogy kilenc vinyo van benne és nem kicsit van huzva
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Synda írta:
Bioritmus írta:
Nekem naponta 16 órát megy (😆😉 és tavaly decemberbe kaptam meg akkor még 100e alatt volt a villanyszámla és ahogy megkaptam rohamosan növekedett 😆...végül 150e lett 😆..és idén még több lesz :S


Érdekes dolgokról beszélsz,én 2 hűtő,2 tévé,2 Számítógép(aktív napi 24h-ban megy),szivattyú,bojler,3 kamera,páraelszívó,elektromos tűzhely,mikró,kávéfőző,sok lámpa.,ezek minden nap mennek.
20k-nél többet nem fizetek.
Akkor nektek mi fogyaszt annyit?
Egész nap hegesztesz vagy mi? 😆


nekünk 4 fagyasztó, naponta 3 óra heggesztés, bojler, hidrofor,... ezek mind többet esznek 1kw-nál de a gépre van fogja a nagy áramszámla... mind1már nem érdekelnek (ja és zeke 24 órába mennek kb)
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Lehet félreértés van ezért én kérek elnézést csak elfelejtettem odaírni hogy a villanyelszámolás volt 150k és nem havonta fizetünk annyit :S 😆
Még 1x bocsi.😆
0
0
0
0
gigazte avatar
Tuti nem a gépezés miatt 150k a villanyszámla! Ismerek olyat akinek egész nap megy a gépe és sokkal többet fogyaszt is a gép. Ők fizetnek max. 40k Ft-ot havonta!
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Bioritmus írta:
Nekem naponta 16 órát megy (😆😉 és tavaly decemberbe kaptam meg akkor még 100e alatt volt a villanyszámla és ahogy megkaptam rohamosan növekedett 😆...végül 150e lett 😆..és idén még több lesz :S


MIVAN? 150 EZER?
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Nekem naponta 16 órát megy (😆😉 és tavaly decemberbe kaptam meg akkor még 100e alatt volt a villanyszámla és ahogy megkaptam rohamosan növekedett 😆...végül 150e lett 😆..és idén még több lesz :S
0
0
0
0
Osynho avatar
zsivko írta:
Nekem csak nyugalmi állapotban és még nem nyúltam hozzá eszik 210W és ebben csak a gép van, semmi más. Amikor már az egérhez érek és netezni akarok akkor kb. 250w-ra ugrik a dolog és van egy-két játék ami alatt folyamatosan 450-500w között eszik a gép, ezért is leálltam játszani vele mert vennem kell bele sokkal nagyobb tápot.


Ott valami gond lehet, ennyit nem ehet az a konfig.

Bioritmus: ez sem a gép miatt lehet, nem eszik az olyan sokat.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
az én gépemen a cs egy.hat szokott menni napi fél órát a többi internet vagy csak seed. a gép felvesz vagy 100Wot de akkor már sokat mondok. naponta megy 10 órát, havonta olyan 1000ft
0
0
0
0
foxbet avatar
Hát akkor igen sokat gépezel.
Átlagosan napi 16.6 órát az igen sok.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem meg 3000ft ot dob a villanyszámlára havonta a gépezés igaz havonta megy közel 500 órát
0
0
0
0
zsivko avatar
Nekem csak nyugalmi állapotban és még nem nyúltam hozzá eszik 210W és ebben csak a gép van, semmi más. Amikor már az egérhez érek és netezni akarok akkor kb. 250w-ra ugrik a dolog és van egy-két játék ami alatt folyamatosan 450-500w között eszik a gép, ezért is leálltam játszani vele mert vennem kell bele sokkal nagyobb tápot.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Hedzsooo: Szóval neked néhány pillanatra felugrott 700 W-ra? 😲
Nálam is volt egy fogyasztásmérő, de én nem tapasztaltam ilyet! 😂
Bár a GTX 480 mire felveszi az ívet, sok áram kell neki! 😂😆😆
0
0
0
0
James Zabiela avatar
hát igen, az olcsó tápok tényleg tönkretehetik a gépet, Leégethetik az egész rendszer + ha hibás a táp már akkor rohadt sokat kezd el fogyasztani. Ez majdnem minden eszköznél így van ha már hibás akkor a dupláját kezdi el fogyasztani.
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Ja, meg ha mar tapegyseg+fogyastas: Az olcsobb tapokkal nem csak ,h veszelynek teszed ki az egesz vasad epseget, de meg a fogyasztasodat is noveli, a gyengebb hatasfokkal mukodo tap ! Ugyanannyi teljesitmeny leadasahoz ugyanis az ilyen gyengebb tapok TOBB aramot vesznek fel. Gyengebbet itt a tap minosegere es nem az erejere ertem. A minosegi tapoknak van is erre 1 besorolasa: Bronz, Ezust es ARANY fokozatok, annak megfeleloen, h hany %-os hatasfokon teljesitenek. 😉

Remelem segitettem ezzel vmit es nem irtam el semmit sem ! NEM szakmam a szamtech, csak az 1ik hobbim ez mindossze. ^^
0
0
0
0
James Zabiela avatar
Teljes mértékben igaz hedzsooo😀
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Na jo, akkor en is irok 1 szosszenetet ide, elvegre 1000 W-os tapegyseg figyel az asztali vasamban, igy en is illetekes vok ebben vmilyen szinten. ^^

Nemreg vettem 1 konnektorba dughato fogyasztasmerot, amin keresztul kapja most az aramot az asztali vasam, ennek az adatait osztanam csak meg veletek itt:

Meg annyit, h a konfigom tomoren: Q9550-es CPU, 8 Gb RAM DDR 2 1066 Mhz, GTX480 VGA, 1000 W CoolerMaster Silent Pro PSU, azaz tap.


Most pl. , jelenleg 220-226 W kozott ingazik, amit felvesz a vasam, ugy h csak bongeszek, meg 1-2 alap program fut, pl. steam, antivirus.

Meg nem volt idom sokszor megfigyelni sok 3D-es jateknal, de pl. Two Worlds 2 alatt 295 W-ra ugrott mindossze. A jatekon beluli ki-be lepegetes kozben 265-301 W kozott ingadozott, gondolom ilyenkor a VGA mellett ( ami a legtobbet fogyassza ) a CPU is emelte a fogyasztasat 1-2 pillanatra. Talcara leteszem, de NEM lepek ki a jatekbol 253 W kornyeken stagnal.

Vegul meg 1 adat: Elinditom a vasam, teljes kikapcsolt allapotbol: tobb mint 700 W-ot felvesz ( asszem 720 W volt, majd felirok par adatot ). 😲 Ennyi az inditashoz szukseges loket a konfigomhoz, a Zotac GTX480-al. ^^

Ezt viszont csak nehany, 2-3 masodpercre mindossze, utana csak a szokasos 220 W koruli erteket latom.

Annyit meg zarasul, h ezek az ertekek NEM OC mellett jottek ki ! 😉
+ Szerintem jol latszik, h annak, h mekkora a tapegyseg, gyakorlatilag nem sok koze van hozza, h mennyit fogyaszt a vasad valojaban. 600 W-os tappal is fogyaszthat tobbet, ha OC-t hasznal az illeto, + pl. sokat is jatszik rajta. 😉
0
0
0
0
James Zabiela avatar
mi mostanában benzinre költünk inkább többet 😆 Főleg úgy hogy az apám új autója kicsit sokat fogyaszt.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció