Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
ftibor1 avatar
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,adott egy Cooler Master H500P tipusú gépház.White színben. Na most ezekben gyárilag van 2db 200mm fan elöl,hátul pedig 1db 140es fan. Ehez vásároltam egy Asus Rog Strix Lc360 aio hűtést, a többi alkatrész még ugyan nincs meg hozzá. Megy is a filózás azon,hogy AMD vagy INTEL kerüljön majd bele. Ez a aio hűtés kb mit produkálna ebben a házban? Na meg a cpu foglalat lga 1700 megoldható-e vele? Érdemes e Cooler Master 120as ventiket a 3pakkos kiszerelést vennem,vagy a másik opcióm az Asus Tuf120 argb szintén 3darabos ventik. Vagy a gyáriak is bőven teszik a feladatukat? Köszönöm a válaszokat. Szép napot mindenkinek.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
Sziasztok! Esetleg van valakinek fekete, Corsair Crystal Series 280X RGB háza eladó?
0
0
0
0
💬 3
BellaCiao avatar
@ben_aloha: szia újonan találtam
[LINK]
1
0
0
0
ben_aloha avatar
@BellaCiao: Jaja, köszi, én is ezt néztem, csak gondoltam megkímélem magam az új felártól 🤣
0
0
0
0
Puffin avatar
@ben_aloha: Alternatíva ha két kamrás kellene: Lian Li O11 air mini
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
Heyho!

Gépház vásárláson töröm a ejemet. A jelenlegim egy NZXT Phantom RB-PHAN-001BK és eléggé rossz benne az áramlás. AIO-t használok (NZXT Kraken X63). Amit kiszemeltem az egy NZXT H510 Flow. Esetlegesen ebben az árkategóriában van vetélytársa, vagy ez megfelelő választás lenne?

Előre is köszönöm!
0
0
0
0
BellaCiao avatar
Gépház váltásán agyalok
Jelenleg ezt néztem ki:

[LINK]

Kinek mi a véleméyne erről a gépházról?
0
0
0
0
💬 5
Quadgame94 avatar
@BellaCiao: Ránézésre 0 légáramlás lenne. Nézz olyat ahol az eleje nem zárt. Mennyi a max keret?
0
0
0
0
BellaCiao avatar
@Quadgame94: 10.000-20.000ft közötti ársávjába gondolkodnék
0
0
0
0
botmunpls avatar
@BellaCiao: Lol, ehhez képest 3ból 2 amit küldtél 25k :D
De én egyébként ezt a 3 gyártót nem is nagyon venném.
10-20k között zalman, fsp vagy talán sharkoon ami szóba jöhet szellőzés terén.
pl.:
https://www.pcx.hu/zalman-z1-neo-fekete-szamitogep-haz-00858554

https://www.pcx.hu/fsp-cmt211a-tap-nelkuli-atx-szamitogephaz-fekete-00534163
(a cmt elég jó széria, nekem ennek egy régebbi darabja van, de ez pl valamivel 20 felett van)

https://www.pcx.hu/sharkoon-4044951026852-vg7-w-blue-szamitogephaz-00358711
ennek a szériának is egy korábbi modellje volt az előző gépem, szintén jól szellőzik
0
0
0
0
BellaCiao avatar
@botmunpls: nem rosszak
az egyik szóba jöhet
köszi :)
0
0
0
0
BellaCiao avatar
@Quadgame94: még ezeket néztem ki

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Szeretnék venni egy jó gépházat amilyen jó a szellőzése illetve nem valami iszonyat
Hangos, kettőt már ki is néztem.

Be quiet Pure Base 500dx
Genesis Irid 505ARGB

Meshes mindkettő, viszont a bq házhoz 3 darab 14centis venti jár. A genesishez 4 darab 12centis venti. Mindkettő ház támogatja a 14centis ventiket stb. Teljesen egy árban vannak. Melyiket lenne érdemesebb megvenni hosszabb távra?
0
0
0
0
💬 6
bukta2 avatar
@Jake99: én a 2 közül inkább a PURE BASE 500DX-t mondanám, gyári 14cm-es ventikkel jobban jársz mivel azonos sebességen nagyobb a légszállítása egy 14cm-es ventinek mint egy 12cm-esnek, és nem kell szarrá forgatni őket hogy jól szellőztessenek így kisebb a hangja is, de majd kijavítanak a hozzáértők (ez az én véleményem volt csak) ;)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Alternativa lehet a Corsair 4000D AF. Mindket ház nagyon jó, én Corsairt venném.mert nekem.jobban néz ki.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: hát, árban is szinte megegyezik és megkell hagyni tényleg szép!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Kellemes dilemmában van.. Egyikkel sem fog mellé"lőni
0
0
0
0
Win-xp-SP3 avatar
@bukta2: 12 és 14 között marha kicsi a difi.
Sokkal inkább a lapátok formája a fontosabb.
Aki meg szarrá forgatja a ventilátorokat, az vessen magára.
De a gagyi csapágyazásúak mindenképpen bedöglenek.
0
0
0
0
Win-xp-SP3 avatar
@Jake99: Be quiet Pure Base 500dx
Javaslom teljesen használd ki a ventilátor helyeket.
Ha tudsz vegyél mellé olyanokat amiket a házhoz mellékelnek.
0
0
0
0
retek77 avatar
Sziasztok, Hello!!
Szeretnék új gépházat venni amibe kényelmesen lehet elpakolni a ventilátorokat vagy épp lehet bele rakni +1-2 db-t. Nem hátrány ha tudok bele rakni DVD olvasót.
Mostani ventik 120*120*25mm, 3 db. Csak elég szűkös a hely odabent.
Ár annyira nem számít (persze ne legyen 150k+).

Válaszokat, segítséget előre is köszönöm! :)
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok gépházat szeretnék venni, ebben kérném segítségeteket. Jelenleg egy Zalman Z9U3 van de már nagyon leharcolt állapotban van szegény. Amiket eddig találtam azok enm voltak jók méretprobléma miatt. A probléma az, hogy a tápom (EVGA Supernova 1300 G2) a 20 centis hossza miatt nem fér be akármibe. Tudtok javasolni olyanokat, amik esetleg jók lennének hozzá?
A VGA egy Radeon RX Vega 64, a CPU hűtő pedig egy Fortis 3 EVO ARGB
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!
Keresgéltem & ezeket találtam:

-Corsair 4000D AIRFLOW Tempered Glass White
-Corsair 275R Carbide Series Tempered Glass fekete
-Fractal Design Meshify C White
-EVOLVEO Shaw 1

Mi a véleményetek róluk?
Melyik lenne a legjobb válaztás a tartalék Bulldózer nevezetű gépemhez?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@ppista: A felsoroltak közül ez a két ház elismert szellőzés ügyileg.
[list]Corsair 4000D AIRFLOW
Fractal Design Meshify C White[/list]
Ezek mellett még a Lian Li LANCOOL 215 ami a legjobbak között van, viszont valamivel többe kerül. Bármelyiket veheted a három közül.
0
0
0
0
ppista avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítséget!!

Corsair 4000D AIRFLOW mellett döntök.
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!
Milyen házat ajánlotok a régi Bulldózer nevezetű gépemhez?
Valami jobbat keresek mint ami most van & ablakos legyen.
Ár:max 20 ezer ft.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@ppista: Árkategóriába a legjobbak között van, ha jobbat akarsz oda nagyobb keret is kell.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@ppista: Népszerűek között
SilentiumPC Signum SG1 TG
Zalman I3

kevésbé népszerű
Sharkoon SKILLER SGC1
Fractal Design Focus G
0
0
0
0
bazsi135 avatar
Sziasztok!
A Bequiet Pure Base 600 vagy 500 DX a jobb?
Az előbbi gondolom csendesebb 😀
Köszi szépen a válaszokat,előre is 😀
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@bazsi135: 500 DX, ha a kettőt összevetjük akkor igazából nem szól semmi a Pure Base 600 mellett, valamivel olcsóbb de kevesebbet is tud.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Urak segítsetek plz! Legjobb FULL TOWER kuckók 50-60 ezerig? Kis mid házak nem érdekelnek, kifejezetten robosztusabb darab kellene. (Hatalmas asztalt vettem és nevetségesen hülyén néz ki rajta a gépházam.) 😃
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Memento Mori: [list]Phanteks Enthoo Pro 2 TG ARGB[/list]
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: Nem ismertem a műszert, köszi a tippet! Jónak néz ki. Utána nyomozok kicsit.
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
Na hozzám hamarabb jött a húsvéti nyuszi. Köszi mindenkinek a segítséget. "Szivecskésszmájli"
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
💬 4
Warlordcommander avatar
@zsiroslangos: Szegény húsvéti nyuszinak ezt mind ki kellet tojnia 😀, Amúgy szépek, használd egészséggel. 😀
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@Warlordcommander: Be kellett pótólnia a tavalyit is. 😃 Köszönöm szépen. 😀
0
0
0
0
no avatar
@zsiroslangos: Jó szerelést hozzá!
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
Sziasztok .Új gépház és proci hűtő cserét tervezek venni.A kérdésem az lenne,hogy a kinézett procihűtő el e férne a jelnlegi alaplapba és a tervezett gépházba ?
Alaplapom: https://www.msi.com/Motherboard/MPG-Z390-GAMING-PRO-CARBON/Specification
Tervezett gépház: https://www.msi.com/PC-Case/MPG-GUNGNIR-110R/Specification
Tervezett proci hűtő: https://www.gigabyte.com/Thermal-Solution/ATC800#kf
0
0
0
0
💬 18
Scorn Face avatar
@zsiroslangos: Tervezett gépház: "Maximum CPU Cooler Length 170mm"
Tervezett proci hűtő: "Dimensions (LxWxH) L139 x W107 x H163 mm"
Elvileg igen...
És 1151 a foglalat a lapodnál és a kinézett CPU hűtőnél, szóval annak is jónak kell lennie...
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@zsiroslangos: Eléggé zárt elejű a ház,én ilyet nem vennék az biztos.
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@Viktorinho: Milyet ajánlanál helyette, ami ki is néz valahogy?
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@zsiroslangos: Mekkora a kereted rá?
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@Viktorinho: 120 euró.De olyan kellene, amibe elfér ez a proci hűtő is.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@zsiroslangos: be quiet! Pure Base 500DX ,hirtelen ezt találtam amibe belefér az a procihűtő.
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@Viktorinho: Köszönöm az infót.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@zsiroslangos: https://www.youtube.com/watch?v=Ez5jWkjSW88
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@botmunpls: Köszönöm a videót. Megáll az ember esze, hogy mennyire kihasználják a laikus vásárlót.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@botmunpls: Én csak annyit fűznék hozzá a videóhoz, hogy Gamer ház nincs (előszeretettel húzzák rá mindenre ami világít persze ok nélkül), és hogy vannak olyan 12-es ventik melyek nagyobb hatékonysággal működnek mint a 14-es társaik.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Scorn Face: Igen, ezt szerintem árpi is tudja meg a tudatos vásárlók, csak ez így terjedt el a köznyelvben. Nekem a 15 ezres gépházamban is kb azonos hőfokok vannak mint néhány "elismert" gyártó 50-70 ezres gamer házában, annyi az egyedüli különbség hogy kicsit nehezebb szerelni benne.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Jaj ez az ember olyan feketén-fehéren látja a tech világot hogy már szinte fáj, bár ez igaz az összes contentre ami található a csatiján 😆 Eskü irritáló 😜
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@zsiroslangos: Ui: VGA hossz "Maximum GPU Length 340mm "
0
0
0
0
no avatar
@zsiroslangos: Hogy a "procihűtő el e férne a jelnlegi alaplapba" az a RAM modulok magasságán múlik, gyártói oldalon minden megtalálható. Házba meg elfér a hűtő, de ez a kuckó híresen ZS kategóriás szellőzés szempontjából, ebbe léghűtőt pakolni minden csak nem effektív.
Millió egy szebb és effektívebb ház van a piacon, pláne hasonló árazás mellett.
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@LordSzalko: Neked melyik gépház jön be 120 eurós keretig? Illetve magáról a cpu hűtőről mi a véleményed? Valószinűleg nem egy noctua, de a funkcióját rendesen elvégezné? Ezzel az rgb-s ventikkel nem egy olyan parasztvakítás mint a gépház amit először kinéztem?
0
0
0
0
no avatar
@zsiroslangos: A hűtőről érdemi tesztet még sosem láttam, árban olcsóbb mint a Noctua, viszont ott a Corsair A500 ami olcsóbb és gyakorlatilag a legjobb léghűtőnek számít teljesítmény szempontjából. Bár, ha RGB-t akarsz akkor le kell cserélned a gyári ventiket rajta.
Gépháznak meg érdemes olyat nézni ami szemből tudja szívni a levegőt, vagy esetleg olyat ami sok vastagabb réssel dolgozik.
Ezek mozognak ebben a kategóriában amik elismerten jók:
[list]Corsair 4000D Airflow
be quiet! Pure Base 500DX
Meshify C Tempered Glass[/list]
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@LordSzalko: Köszönöm a válszt.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok.
Tudnátok nekem mondani halk gépházakat? Lehetőleg olyat amibe van min 3 hdd hely.
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@ddkk22: Mennyi pénzt szánsz rá?
0
0
0
0
no avatar
@ddkk22: Alapvetően jó ventikre lenne szükséged. A zaj szigetelt házak gyakorlatilag semmivel működnek halkabban mint egy szimplán jól szellőző ház, előbbi pont azért mert minden oldala szivacsozott és zárt ebből adódóan könnyen melegszik és ventiknek magasabb fordulaton kell tekerniük, hogy legalább egy minimális légáramlatot tudjanak kelteni a házon belül ami nagyobb zajjal is jár, az utóbbinál pedig jóval alacsonyabb fordulat is elegendő.

Egy szimpla SilentiumPC Regnum RG4 TG is megfelelne, a maradék pénzből tele pakolod ARCTIC P12 ventivel és kész is a halk/szellős házikód.
0
0
0
0
Puffin avatar
Ideje lesz költözni. 😆
https://kepkezelo.com/images/4nbfbjagyw57ixobug0m.jpghttps://kepkezelo.com/images/axr5397rmy8p0n8pvp9m.jpghttps://kepkezelo.com/images/lz5xiys89pzzuvtus5k0.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
Még mindig birja a 912 plus! 😃 Jól birja a sarat! 😃
https://prohardver.hu/dl/cnt/2010-11/67053/test/case03.png
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@carl18x: Jó kis ház volt anno a HAF 932, nagyon szerettem 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: HAF X/942 brutális volt! 😃 Gigantikus méret. Arra kiváncsi lennék ezek a régi házat jól felszerelve ventikkel hogy állnák a sarat az új házak ellen.
A nagy 20 centis ventilátor elől egész jól türi be a levegőt a gépházba! 😀
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Alapjaiban a házak felépítése nem változott túlzottan persze mindig is voltak és lesznek extrém dizájnok kis számban, a legnagyobb eltérés az 5.25"-ös drive bay-ek elhagyása szerintem, mert már kevés ember vágyik arra, hogy rogyásig legyen pakolva ezekkel az előlap 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Nekem még van egy DVD iró a gépben, de hát 1 évben 1X ha használom talán de még lehet sokat irtam! 😃 Igen az 5,25-ös egységek elhagyása érthető mert már senki se használja őket.
Igen vannak most is minőségi és egyedi házak csak ritkák és nem olcsóak! 😀

Kiváncsi vagyok 10 év múlva mi lesz a divat a gépházak terén, én mondjuk a Haf 912 plust nem hiszem hogy cserélem. Ez legalább egyedi marad a gépemben! 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18x: Nekem 690III házam van és én sem vágyok nagyon újra. Nekem is bent az első 20 centis ventilátor és tényleg jól mozgatja a levegőt. Nincs is baj semminek a hőmérsékletével.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! 30 ezer alatt melyik a legjobb AirFlow ház? Lancool II Mesh 35 ezerért sokkal jobb mint egy Corsair 275R?
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Quadgame94: Attól függ mire kell, jobbnak jobb de nem feltétlen szellőzés ügyileg, inkább a házon belüli feature-ök miatt.

30k alatt:
[list]Phanteks Eclipse P300A Mesh
SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB
BitFenix Enso Mesh[/list]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Igen néztem sok videót. Valszeg a SilentiumPC lesz, mert akarok RGB fanokat és a többihez még vennem kéne és az már akkor kb. 40 ezer és ott járok, hogy Lancool II Mesh olcsóbb is. Köszi a segítséget!
0
0
0
0
Apor avatar
@Quadgame94: Ajánlom azt ami nekem van. 30ezertől olcsóbb, frankón szellőzik.
0
0
0
0
razor123 avatar
Sziasztok! Kolink Observatory vélemények, tapasztalatok?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@razor123: Observatory Lite Mesh-ről nem mondanak túl rosszakat ha szellőzésről van szó, ellenben az RGB vezérlője ami gyárilag jár a házhoz sok embernél heteken belül megadja magát.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Na rendeltem magamnak "karácsonyra" egy GameMax Aero házat. A Zalman z1 neo mehet nyugdíjba. 😃
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@Viktorinho: Jó kis ház!!
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@zsolo: Hát remélem. 29. meg kéne jönnie,pont akkor jövök haza melóból,így lehet is majd össze kraftolni. 😃
0
0
0
0
no avatar
Ebbe a gépházba nem lehet mai gépet pakolni?
0
0
0
0
💬 14
Benee72 avatar
@Kings Bounty fan: De lehet normális atx méret. Csak 2,5 ssd/hhd-nek nincs hely.
0
0
0
0
no avatar
@Benee72: Hát jah, vidikari mekkora menne bele?
0
0
0
0
no avatar
@Kings Bounty fan: 30.9 cm írásos teszt alapján.
0
0
0
0
Benee72 avatar
@LordSzalko: Ha van flex akkor nagyobb is 😂
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Benee72: Elég amúgy a szegecseket lefúrni
0
0
0
0
Benee72 avatar
@SuperPuma: igen de akkor az összes 3,5" hely kuka 😂
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Benee72: Nem nagy gond az. Tetszőleges helyre fel lehet rakni, vagy berakni rackbe
0
0
0
0
no avatar
@Kings Bounty fan: Biztos nem túl acélos 😃 Jobban jársz egy olcsóbb mai házzal.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Ezt mondtam neki is de süket mint az ágyú.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Kings Bounty fan: De lehet, csak munkaigényes a megvalósítása.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Játékra venne gépet.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Kings Bounty fan: Flex és furóval megoldható benne szelőzés kialakitása! 😀 De jobban jársz ha veszel másik házat.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Hát az elég gáz neki, hát ez már csak ilyen mondtam is hogy akkor nem is lenne gépházak a piacon.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Múlthéten sajnos meghalt az alaplapom, már visszaküldtem gariba, és mivel ki van belezve a gép, gondolkodtam rajta hogy házat újítok mert a mostani nem igazán megy majd a setup design-be.
DeepCool MATREXX 55 V3 ADD-RGB 3F gépházról valakinek van véleménye? Eddig csak deepcool házaim voltak, csak jókat tudok róla mondani. És főként azért mert hatalmas toronyhűtők beférnek, ebbe is 168cm-es 😀, meg van elég bővítő hely is bennük. Érdekelne hogy ebben az árkategóriában tudtok e még mást is ajánlani amibe egy be quiet dark rock 4-es cpu hűtő befér illetve min 2 hdd és 2 ssd hely van.
0
0
0
0
💬 4
Scorn Face avatar
@Warlordcommander: Esetleg ez?

[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Pinceboy13 avatar
@Scorn Face: Fölöslegesen koptatod a szádat, válaszra se méltat.
Még annyira sem hogy, cenzúrázva.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Pinceboy13: Neked mi bajod van ember? Tudod nem vagyok itt egész nap, mert van más dolgom is azon kívül hogy állandóan az oldalt bújjam.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Scorn Face: Ez se rossz, köszi. Még kitalálom milyen lesz.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
Hali mindenki!
Valami kellemesen kicsi gépház kellene az új konfignak (mATX, 1070 28cm, ATX táp, 144mm cpuhűtő, tárhely mindegy, ), asztalra való esetleg kocka gépházat akarok, lehetőleg az alaplap vízszintesben legyen. (És ha van még ilyen, a gombok és a portok ne a gépház tetején legyenek, de ez úgy néz ki nem lehetséges) Ja, sok kikötés, én már átnéztem a kínálatot nagyjából, de hátha van valakinek még ötlete.
Árban és méretben hasonló legyen(a lehetséges befutóhoz, 20nál ne legyen több, 40x40x28cm(mag x ho x szé) ), nekem nem kell rgb, meg üveg, főleg nem 80ezerért(szvsz egy gépház sem ér meg 20nál többet, de kinek mi), de ha van az sem gond, ha a kritériumoknak megfelel.
A lehetséges befutó:
[LINK]
A másik két lehetséges(ezek már nagyobbak méretben, viszont jobban mutatnak):
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
💬 10
Bronson avatar
@ben_aloha: Szerintem ez tokeletesen megfelelne neked (gombok oldalt, nem a tetejen, kocka kialakitas, vizszintes alaplap, huto 185mm-ig)

[LINK] - (ez kicsit tobb, mint 20, de ha nem fontos az ablak akkor ott a masik)

[LINK]
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Bronson: A v1 sajnos csak itx, amúgy azt venném.
Viszont a v21 mondjuk nem rossz opció. 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@ben_aloha: Hupsz, az felett atsiklottam hogy csak itx. 😊 De ha ennyire specifikus alapon keresel hazat, sztem a v21 felel meg legjobban.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Bronson: A v21 lesz. Filóztam egy Corsair Air 240-en, de a fejem fogom, hogy nyúlhattak mellé a Corsairnál ennyire.. Egy, az átlagnál kicsit nagyobb kártya már nem fér be (nem, nem a hossz, a magasság a gond), kb. 120mm magas kártya fér be rendesen,az 1070 GAMING X pedig 140.. és még ott a tápcsati is. Az, hogy procihűtőből is csak 12cm magas fér be, már annyira nem hatott meg, mert a gyári hűtő is elég szerintem az i3ra, vagy szenteltvíz ment volna be. Így viszont mindenféle kínlódástól mentesen maradok az eredeti kiindulásnál, ami a Core v21(tudom, a Chieftecet linkeltem, de annak idején a Core v1-v21-re kezdtem el építkezni).

Köszi a tanácsokat, ma is tanultam valamit. 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@ben_aloha: Nincs mit, majd dobj egy kepet hogy ment a szereles!
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Bronson: Mindenképp 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@ben_aloha: Karton doboz ? 😃
Muszáj a Micro ATX ?
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@carl18x: Karton se rossz, de amúgy igen, mindenképp matx kell 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@ben_aloha: GTX 1070, alakul fejlődik már a gép! 😀
Ha prohardveren regisztrálva vagy? Ott vannak milyen gépházat vegyek topikok, ahol az aktuális legjobb vételt megválaszolják ott jártas tagok. Én már nem követtem annyira a fejlődést, mert A Haf 912 plust nem célom cserélni. És engem nem vettem meg kilóra az RGB ledekkel.
😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@ben_aloha: Silverstone HTPC nem játszik?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Elkezdtem összeépíteni egy PC-t, nyilván nem drágán és többnyire használtanSpoiler!
(na meg mert egy ismerős és mellesleg itt is tag jól árasítva megdobott egy egész jó vétellel)
. Eredetileg az öreg P3 gépházat akartam befogni ilyen célra, de aztán belegondoltam, hogy azért ez mégsem egy H61 alaplap valami Celeron G-vel...szóval azért szeretném megadni a módját.

Nem követtem a kínálatot és a trendet a CM K350 óta, úgyhogy jól jönne pár jó tipp. A szín igazából mindegy, illetve lehet ablakos vagy teli lemez is. Viszont fontos, hogy legyen lehetőség kábel elrendezésre, illetve mostanában láttam több típust, ahol van külön burkolat a táp és eszközök takarására. Ez nem feltétel, de nyilván örülnék ennek a featurenek is. 5.25"-os slot nem lényeg, sőt igazából örülnék is, ha a klasszikus konzol már nem is lenne a házban. Továbbá a gépbe egyetlen 2.5"-os Sata SSD-t tervezek tenni és nem ártana ha lenne hozzá dedikált felfogatási lehetőség. 3.5"-os gondolom minden PC házban standart, de igazából nem tervezek benne HDD-t használni, ha netán be is röffentem a PC-t korábban, addig már ellesz a puruttya P3 gépházban is.
Igazából szeretem, ha kompakt hatást kelt a gép és nincs tele feleslegesen nagy üres terekkel. Az alaplap, aminek be kell férni, az egy Asus Sabertooth 990FX. Videokártya még kérdéses mi lesz, ha a szerviz elvállalja és sikerül a javítás, akkor egy Giga R9 280OC WF3, ha pedig nem, akkor valami MSI/Asus féle RX470 vagy 570 (Talán GTX1060, de most inkább Radeont szeretnék....1060am már volt)
Konkrét elképzelésem az árral nincs, persze azért ne legyen horror áron, viszont játszhat a használt szintúgy.
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@SuperPuma: Amik úgy nem drágák és jól mutatnak, edzett üveg, alsó takaró meg egyebek azok ezek lennének:
[list]Zalman S4 Plus
Zalman S3
COUGAR MX410 Mesh-G
SilentiumPC Signum SG1 TG
SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB (Ugyan az mint a SG1, csak több RGB-s ventivel. Ár szempontjából jobban megéri szerintem, ha később amúgy is szerelnél pluszba az SG1-be.)[/list]
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Ezek jól néznek ki. Lehet Cougar lesz 😊
0
0
0
0
mamahotel36 avatar
@SuperPuma: Amikor rendelésre raktam össze asztali gépeket, nagyon sokat tudtam spórolni régebbi típusú 10-13 éves házak vásárlásával.
Ezeket "sleeper PC" -nek nevezik.
Kívülről öreg gépnek tűnik, belül viszont modern hardverek lakoznak.
Érdemes szerverszerű házakba építeni; egyrészt sok bennük a hely, rendszerint szabvány a rögzítőcsavarok elhelyezése, és kiválóan szellőznek, másodsorban olcsóbbak mint modern nagy méretű testvéreik, 5000Ft körül már kiválóakat tudsz venni.
Nagyon ritkán kell őket farigcsálni, de az eredmény mindenért kárpótol. Nem kell hozzá más csak WD-40, vékony fémfúrószár, vonalzó, körző és bárhová tudsz csinálni csavarrögzítő lyukat, esetleges szellőzőrést (ezt érdemes a gép tetejére fúrni)
Körülményesnek tűnik, de az eredmény garantált. Lehet vele vagánykodni.
Kívülről idős, belül pedig friss fiatal.
Igazi ambivalens látvány. Ráadásul egyedi.
A lényeg: régi használt házba új hardver.

https://youtu.be/WIRDr8qs_Fw

A videón látható példa szélsőséges, ez Linus bulija, de bárkinek sikerül összerakni sima ventis hűtésűt, nem kötelező mindenbe vízhűtést rakni.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@SuperPuma: Budget de jó házakból nekem csak Sharkoon VG5-W és FSP Midi CMT230-vel van tapasztalatom.
A Sharkoon kellemes csalódás volt, mondjuk nem túl jól kábelezhető, de sokéve megvan, fogja kívül a port és nem melegszik durván (6 éve csak ez volt a szempont), az újabb verziói között 10-15 körül biztos van jó.
Az fsp pedig teljesen jó volt, nem túl nagy de kényelmesen elfér benne minden, másfél éve kiszolgál, használtan ha lehet szerezni merem ajánlani, vagy valamelyik továbbgondolt utódját.
Szerintem mindkettő jobb mint a zalmanházak, és egy árkategória.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Oldalsó IO paneles házakat keresek a CM q500-on kívül (atx laphoz). Tudtok javasolni esetleg értelmeseket? Az ár jelenleg mellékes.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Frayal: Phanteks Enthoo Pro TG-t tudom ajánlani mint oldal IO-s ház.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Tudnátok ajánlani egy jó ár/erték arányú microATX-es házat? Mostanival semi gond, de esztétikailag valami szebbre vágyom, illetve üvegfalúra. Ár legyen 25 ezer alatt.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Quadgame94: Ebben az árkategóriában nehéz a Q300L-től effektívebb házat ajánlani, ha fancy kellene akkor ez alternatíva lehet.
[list]Thermaltake V150[/list]
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Quadgame94: Sharkoon Pure Steel?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Matthew1994: Ahh az már túl nagy nekem.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Quadgame94: Ha esztetikailag jobbat akarsz, melyebben a zsebbe kell nyulni, micro atx-bol kisebb a valasztek...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Bronson: Igen észre vettem. Először inkább magát az asztalt rendezem át, aztán majd meglátom.
0
0
0
0
Direwolf avatar
Sziasztok! Itt lenne 2 ház és nem tudok választani. Ti melyiket és miért választanátok?

1. Lian Li LANCOOL II Mesh RGB Nagyobb (ami nekem még nagyon tetszik hogy a vga alá elfér még 2x12cm venti) illetve az előlapon NINCS benne porszűrő.

2. Be Quiet! Pure Base 500DX Sajnos kisebb viszont van az előlapon porszűrő. (itt nyilván nincs az a plusz 2 venti opció)

Engem nagyon vonz az a 2 plusz venti és a méret. Viszont mennyire fogom megszívni ha nincs porszűrő az elején? Feltételezem 3 naponta lehet leszedni az előlapot és porszívózni. :/

Várom a véleményeket 😀
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@Direwolf: Pure Base 500DX. Miért kéne nagyobb?
0
0
0
0
Direwolf avatar
@LordSzalko: Hát most egy CoolerMaster K350-em van igazából nem nagyon láttam még ettől nagyobb házat és ezt rühellem. Egyenesen utálom. Minnél nagyobbat szeretnék amiben elfér a kezem ha szerelni kellene. Az a 2 venti mennyire lenne releváns ha a vga-t fújná?
0
0
0
0
no avatar
@Direwolf: Az 500DX is jóval nagyobb nála, attól hogy egy ház nagyobb még nem feltétlen lesz benne könnyebb a szerelés, ha egyszerűen rosszul van kivitelezve a belseje anyázás lesz a vége. Porszűrő nélkül, nem ajánlott házat venni.

A Lian Li esetében meg, oké hogy ott van a két venti ami támogatná a videokártyát, de ha alá beteszed a tápot akkor az szépen elzárja a levegő útját + a táp hőjét ráküldi a kártyára.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen na így már full tiszta 😀 Nem lehet itt valahol értékelni a hozzászólást? 😃
0
0
0
0
no avatar
@Direwolf: Nem, a köszönöm bőven megteszi 😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@Direwolf: Ha most nem is, de majd lehet. 😀 Felül a Rólunk->Támogatás menüpontban láthatsz pár tervezett fejlesztést és ez is tervben van.
Egyébként én is szeretem a nagy házakat, viszont porszűrő nélkül én nem vennék.
0
0
0
0
carl18x avatar
No! 😃 Néztem a gépházakat, arra vagyok kiváncsi a Haf 912 Plus manapság mire elég a mai házak ellen?
Van valami amire érdemes lenne ezt cserélni 10-25E forintig? 😃 Gondolkozok cseréljem-e 😆
0
0
0
0
💬 13
no avatar
@carl18x: Hany fokos a video kartya? Neked le van veve a szele??
0
0
0
0
carl18x avatar
@ELERY: Oldal lap fent van, hát Afterburner profil mellet 60 fok fölé nem megy ha úgy akarom.
Oldala fent van a gépházon persze, elől egy 20 hátul egy 12 centis ventilátor szivja ki a levegőt.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Ilyen téren nem igazán van olyan, hogy "elavult". Ha régebben vásároltál egy patent házat amiben viszonylag nagy hely van és jól szellőzik akkor abban igazából bármelyik gép működni fog gond nélkül.

Ha mindenképpen váltanál ilyen árkategóriában akkor SilentiumPC Signum SG1 TG.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Csak az a baj nincs összehasonlitás, Mert ha látnám mit teljesit silentium ellen a Haf akkor könyebb volna dönteni. Sajnos igy vakon nehéz, majd eldől 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: A hűtésből soha sem elég,ez egy jó cucc.Gyári 4 venti is jár hozzá ,ami külön jó!
[LINK]
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@carl18x: Ilyen téren igazából akkor van értelme tényleg cserélni, ha nem szolgál ki a ház.
Ami régen jól szellőzött, az most is jól fog, csak karban kell tartani.
Persze a design meg minden változik... és mindezzel együtt ennek az árkategóriának a tetején keresgélnék, mert nagyon sok a hű de jó tempered-glass oldallap, csak nem szellőzik a ház.
Így a Thermaltake Versa J23/j24/j25 illetve az NZXT H500-as házait ajánlom. Utóbbit használom jómagam is, kiváló szélcsatornát lehet benne kialakítani!
0
0
0
0
carl18x avatar
@AMDMonsteR: Hát ma lett kitakaritva, nagyon jól müködik még mindig. Csak elgondolkodtam a Váltáson is, főként az a baj nem láttok teszteket. Kiváncsi lennék egy NZXT H500 mit teljesitene a 912 Plus ellen, mennyivel volna hüvösebb. Sajnos nem találtam tesztet és eredményeket :S 😞
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@carl18x: Nagyon jól szellőzik, elől 2x14cm hátul 12cm felül egy 14cm ventilátor. Olyan szélcsatornát lehet benne létrehozni, hogy kiszívja a lelkét is a gépnek 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Igazából, ha ránézel is látod, hogy csak egy oldalt szív be levegőt azt is apró lyukakon teszi, szóval a komoly airflow önmagában felejtős. Lényegében bármelyik rácsozott előlapú házban jobb szellőzés alakítható ki. Felül pedig csak egyetlen egy venti hely van ami mondjuk hogy elmegy de még is olyan meh érzés.

NZXT házakat sosem preferáltam igazából, ahánnyal találkoztam eddig egyik sem győzött meg szellőzés szempontjából, anyaghasználatilag sem egy komoly cucc legyen az bármelyik házuk.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@LordSzalko: Igaz, hogy oldalt szív, viszont nagy légtér van a ventilátorok előtt. Van hely, nem úgy mint a coolermaster masterbox-ok esetében, hogy tényleg semmi légkamra nincs a ventilátorok előtt, hanem oldalról szívnak egyszerűen.
Plusz oldalt, és alul is szív, mindenhol porszűrővel, gyárilag.
Mondjuk egy rendes ATX lap meg mellé vízhűtés stb ami sok helyet vesz föl és akadályozza a légáramlást... Ezekkel tényleg felejtős egy NZXT ház.
Nálam viszont mATX lap van, mondjuk hosszú VGA-val, de van helye mindennek és minden jól szellőzik.
Egy program bezárása után pillanatokon belül könnyen visszahűl minden.

Az anyaghasználattal viszont vitatkoznék... nagyon patentul van összerakva a ház. És nem csak védem, mert ilyenem van... megvannak a hátrányai is... De az anyaghasználatuk pont egy jó oldaluk.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Akinek a letisztult dizájn kell nekik jó alternatíva, de szellőzés szempontjából láttam már őket működni Noctua ventikkel és úgy sem volt meggyőző. Egy szemből rácsozott házban akárhogy nézve jobb lesz az airflow, leírtak alapján meg neki inkább erre van szüksége a Thermaltake Versa J széria vagy a Signum SG1 pedig ilyen szempontból jóval előnyösebb.

Anyaghasználattal ugyan ez, szereltem már 710i-be és ugyan csak nem volt "azt a mindenségit" érzetem. Szóval a H500 nem hiszem hogy több lenne ilyen téren.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@LordSzalko: Mondjuk a Versa J házak valóban mindenképpen jobbak ezen a téren.
Még azért kicsit elfogult is vagyok, mert társaival szemben letisztult, meg nagy ház a kategóriában (most érkezik új kártya és 32cm hosszút simán fogad).
Mondjuk valahogy a H500/H510 elég kiemelkedőre sikerült... Nem is értem a 710 árát, se... Semmiét, meg a valamiért a H500- ál drágább 200 létjogosultságát... 😃
Úgyhogy akármit írok, végeredményben egyet kell értenem veled... 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: IGen úgy látszik akkor még se igazán érdemes leváltani a régi jól bevált házat! 😀
Majd talán ha a Ventilátor elöregszik elég azt cserélni és ismét birja.
Kerestem de tesztet se találtam egy régi ) 912 Plus mit hozna a mai házakkal szemben.
0
0
0
0
MaxX avatar
Sziasztok. Tudnátok ajánlani olyan házat, ami atx, jól szellőzik és mindenhol van porszűrője, ill. elöl 3 ventis és rácsos az eleje. Árát 25k-ig gondoltam.
Előre is köszi! 😀
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@MaxX: SilentiumPC Signum SG1 TG 16k környékén mozog.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Milyen hàzat lenne èrdemes venni gtx 1660 s, noctua nh-d15 prociventihez?
Lap: MSI B450 TH Max

Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 1
The_Teacher_Man avatar
@bimp: Szia!

Most jó áron van a lengyelek egyik kiválósága a SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB.
Gyártói oldal: [LINK]
Árukereső: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Véleményeznétek nekem ezt a 2 gépházat?:
-Kolink Inspire K1 RGB TG
-Zalman S4 plus
És melyiket érné meg jobban megvenni? Most az ár nem számít a minimális eltérés miatt.
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@Aron200019: Zalmant venném, jobb a szellőzése ahogy látom, annak rácsos az eleje, jobbat be tudja szívni a levegőt, a Kolinknak meg full üveg az eleje!
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Aron200019: A Zalman a jobb.
A Kolink felső tápos és ha jól nézem a beltérből szívná be a levegőt és nem kintről.
0
0
0
0
no avatar
@Aron200019: Zalman S4 Plus, jobban szellőzik és alsó tápos. Meg egy-két méretbeli apróság, de az utóbbi kettő már bőven érv mellette 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
15-20 ezer forint között tudtok jól szellőző és viszonylag jó kinézetű házat? Világítás nem lényeg, csak ne legyen hányinger kinézete 😀
0
0
0
0
💬 13
SuperPuma avatar
@BenjaminHun: Trollkodásnak tűnik, de én beraknám egy régi számítógépházba
https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/263604251195_/Vintage-SOYO-retro-beige-ATX-Pentium-3-500Mhz.jpg
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Ez a kép azért kicsit photoshop gyanús....vagy fogták a lidl-s sarokcsiszolót és lenyesték a lejátszók/meghajtók felét 😆
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Van videó a full build-ről, persze van benne modding, de menő amúgy 😆
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@SuperPuma: Csak keress rá a sleeper pc kifejezésre 😂
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@BenjaminHun: Nem is arra gondoltam, meglepő lenne, nem menne bele a szabvány ATX cucc az ATX házba 😊 Inkább az furcsa, hogy az elejében benne van a két CD meghajtó, de amúgy meg a helyén egy 240es radi van
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@SuperPuma: Azoknak mind le lehet pattintani az elejét aztán csak oda rakták 😉
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@BenjaminHun: Addig az megvan, csak az illesztés is engyén szólva laza...gondolom áthidalták a dolgot rengeteg ragasztóval
0
0
0
0
Bronson avatar
@Classic Zoe: Ebben az árkategóriában verhetetlen, nagyon könnyen szerelhető, edzett üveg, van rajta egy kis rgb ami könnyen bővíthető, a kábelrendezés gyerekjáték és nem papírvékony panelekből áll.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Hello, köszi! Ezt rendeltem, néztem róla videót PCX en szerelték, azt mondják kiváló szellőzés, 3 ajándék ledes venti
https://www.pcx.hu/zalman-s4-plus-fekete-ablakos-szamitogephaz-155395
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!

Két gépház közül melyikre raknátok le a voksotokat?

Fractale Design Meshify C TG
vagy Phanteks P400A
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Új házat szeretnék venni, ezt néztem ki magamnak, jól is néz ki, jól el lehet benne vezetni a kábeleket!
Vélemény..? Jobb szellőzés miatt, pl alacsonyabbak lehetnek a hőfokok? pl VGA...

[LINK]
0
0
0
0
💬 14
PoPet avatar
@zsolo: Mindenképp olyat keress aminek az eleje hálós, vagy ha zárt is nagy felületen tud levegőt beszívni.
Hasonló árban van pl a CoolerMaster MB511 RGB ami hálós, vagy az NZXT H500 (cable management ebben az egyik legjobb az fix) ami zárt de jól szellőző.
Esetleg még az a Silentiumpc ház amit itt lentebb is ajánlottak.
0
0
0
0
zsolo avatar
@PoPet: Amit linkeltem az miben nem jó..? Ventit meg lehet bele tenni pluszba... Amit írtál azok nekem külsőre nem tetszenek sajnos! Meg olyan kell mindenkepp amiben jó a kábel managment, elfer benne a mostani proci hűtő, nagy vga, oldala üveg...
0
0
0
0
PoPet avatar
@zsolo: Hiába teszel az elejébe 3 ventit, ha pár centis résen kap csak levegőt. Viszont ha jól tudom annak a háznak is van hálós verziója, keresd azt. (A pcx-es képen nem tűnik hálósnak számomra)
0
0
0
0
zsolo avatar
@PoPet: És erről mit gondolsz? ha jól látom ennek hálós az eleje...

[LINK]
0
0
0
0
PoPet avatar
@zsolo: Ha beleférnek a cuccaid, és tetszik is, akkor tökéletes! 😃
Kábelezni elvileg van több mint 2 centi, szóval azzal sem lesz nagy bajod.
0
0
0
0
zsolo avatar
@PoPet: Elfér benne minden az adatok szerint! 😃
0
0
0
0
PoPet avatar
@zsolo: Akkor hajrá 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@PoPet: Megrendelve, köszi a helpet! 😆😎
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@zsolo: Melegszik a vasdarab?
0
0
0
0
zsolo avatar
@PC GAMER: Csak a kártya...de nem csak e miatt cserélem, egy jobb házat mindenképpen akartam!
0
0
0
0
PoPet avatar
@zsolo: A kártya nekem is sajnos, de hát így jár az aki a kinézetet a funkcionalitás elé helyezi. 😃
Nagyon tetszett a H500, és hát abba csak előre fért be az AIO radiátora, és így a kártya sem friss levegőt kap.
0
0
0
0
zsolo avatar
@PoPet: Játékfüggő nálam, de így talán jobb lesz azért...! Ezzel a házzal!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Nem igazán nézelődök mostanában errefelé, szóval csak most látom. Jól tetted, hogy nem az Enso-t választottad, ismerősöm belevágott egy ilyen történetbe, oda jutott, hogy lekerült a gépház oldala, mivel nem igazán jutottak levegőhöz az elülső ventik (van egyébként egy "Enso Mesh" változata ahol rácsozott az előlap, ő arra váltott). De látom sikerült másikat találni azóta, szóval ezt csak így mellék infóként írtam le. 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@LordSzalko: aham szerencsére 😃 pedig külsőre rohadt jól is néz ki 😃 bár amit kinéztem helyette jobb is, meg olcsóbb!
0
0
0
0
galaxi avatar
Hali,
Valakinek van tapasztalata esetleg Silentiumpc SG1 TG RGBvel?
Ami érdekelne, szerelhetőség? Kábel mgmt?
Köszi!
0
0
0
0
💬 6
galaxi avatar
@Andor1997: Hali, ezt már láttam, csak esetleg itteni tapasztalatokra voltam kíváncsi!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@galaxi: Ez a csatorna a legmegbízhatóbb ,talán mondhatom ezt.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@galaxi: Szia, nekem van. Nem RGB, de nem hiszem hogy sok különbség lenne. Szóval... A moduláris tápot azért szereti, de nem kell nagyon megszakadni ha minden felesleges kábelt el kell rejteni, főleg ha van gyakorlatod az ilyesmiben. A hűtés egész korrekt, a meleg levegő szépen áramlik ki ahogy kell, nem sok esélye van bent maradni. A szerelhetőséggel sincs nagy probléma, csak mivel aránylag kicsi előre át kell gondolni, hogy mit miután teszel be. Ha egy batár nagy léghűtőd van mint nekem akkor annál inkább. De nem atomfizika ez sem. Összességében elég jó kis ház, egy kompakt vízhűtéssel meg még jobb. Ami nem árt ha 240-nél nem nagyobb, mert a 360 szerintem sehogy sem fér bele. Kb. ennyi szerintem. És eladó ha gondolod... 😆
0
0
0
0
galaxi avatar
@Matthew1994: Köszi a véleményed én egy rgbset szeretnék venni mindenképpen!
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@galaxi: Rendben, nincs mit. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Gépház vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném.
Olyan gépházat keresek amin van porszűrő viszont nem a fém rács hanem az anyag.
Atx formátumú és olyan 30k-ig.
Led világítás és oldalsó ablak nem lényeges.
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@US97: Factal Design Meshify C például.Minimalista stílus ,jól szerelhető van sima verziója is illetve az ami oldalról üveges,ahhoz még egy TG kifejezés is oda van pluszba írva.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! Milyen mATX házat ajánlotok 20 ezer forintig? Lényeg, hogy 40 cm alatt legyen a magassága és a mélysége.
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@Quadgame94: [LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Bronson: A Fractial jó lenne, de az a jobb felső ODD hely iszonyat ronda. A CM-be meg 19ért rakhattak volna vmi RGB-t 😃 a Phanteks meg ITX ház. CM Q300L vélemény? Thermaltake Versa H15/17/18? Sharkoon V1000 Window? Igazabaol a Focus G mini jo lenne, de az az ODD bovito hely nagyon ronda.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Quadgame94: ODD kileket fúri 2 perc alatt 4 popszegecs tartja kb.. 😃
[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@BenjaminHun: Nem akarok én fúrogatni. Még gondolkozom...mindegyikkel lenne valamilyen kompromisszum.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Quadgame94: Mégis mit vársz 20ezerért...?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Quadgame94: Amit linkeltem szerintem nagyon is jó..
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Üdv!
In Win 904 Plus-al van valakinek tapasztalata? Spoiler!
Esetleg van eladó? 😊

Kimondottan ilyen gépház kell a projektem miatt. Nincs alternatívája
0
0
0
0
💬 17
Puffin avatar
@SuperPuma: Milyen projekthez kell ilyen ház?
0
0
0
0
Bronson avatar
@SuperPuma: ami in win házakról beugrik nekem...:
-kiba drága
-zeró airflow
-dizájn a funkciók felett
-rohadt jó dizájn

remélem valami nagyon jó 'projekten' gondolkodsz, ha ennyi pénzt ki akarsz adni egy pofás, de nem jó házra...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Bronson: Első körben használtan keresek, mert azért húzos az a 82 rugó, amennyiért legutóbb láttam. Mondjuk a temperált üveg oldal tetszik. Viszont nagyobb esélyt látok arra, hogy marad az Antec ház. Spoiler!
Igaz a 3,5"-os slotoknak búcsút kellett mondani az 1060 miatt, de jó még.


Puffin: Zártszelvényből akarok csinálni TV állványt, amiben a kábelek futnak majd. Fejben zsírkirály ötletnek tűnik, amúgy meg majd kiderül mi lesz a zord valóság. Spoiler!
CAD tervet nem csináltam, csak egyet magamnak paintben összefirkáltam, de azt inkább nem teszem ide, mert attól szekunder szégyenérzeted lenne 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@SuperPuma: Nem értek hozzá:A ház burkolata kellene erre a célra akkor tulajdonképpen?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Andor1997: Alulra akarok egy mutatós gépházat keresztbe rakni, mert így nagyon üres lesz. Végül is az In Win ötlet dobva lesz, mert nehéz találni olyan házat és még mellé legalább drága is. Eddig úgy néz ki, hogy egy NZXT S340 lesz. Az van olcsón. Maximum majd kicsit hozzá okosítom a terveimhez. Ha minden igaz, elég lesz egy burkolatot oda felvarrni
0
0
0
0
PoPet avatar
@SuperPuma: Akkor már inkább egy H500, sokkal jobban szellőzik, mint az S340.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@PoPet: Most az olcsón van. Azt meg nem hinném, hogy olyan hű de rossz lenne.
0
0
0
0
FoLey avatar
@SuperPuma: Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass? Egyik legjobb szellőzésű ház.
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Nekem is olyan van bár nem a tempered glassos, de nagyon jól szellőzik valóban!
0
0
0
0
FoLey avatar
@xsebix: Nekem azért hiányzik belőle a TG,de majd vágatok hozzá edzett üvegből. Főleg a kompakt vízhűtés miatt.
A ház tényleg szuper és jól is szellőzik,mellesleg tágas is. Akciósan 20k-ért nagyon megérte. 😀
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Igen azt is meglehet oldani gondolkoztam én is majd 1x talán.. Az jó ár volt érte én 30ert vettem, de úgy is megérte nekem. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Marad az Antec. Nem fogok szállításra 4 rugót fizetni
0
0
0
0
PoPet avatar
@SuperPuma: A H500 még olcsóbb is mint az S340. 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@PoPet: Ugyanaz a szellőzése mint az s340-nak...
0
0
0
0
PoPet avatar
@Bronson: Az S340 csak fent tud levegőt beszívni, míg a H500 oldalt és alul is.
0
0
0
0
Bronson avatar
@PoPet: S340-ről váltottam H500-ra, tudom mit beszélek... 😜

Az s340 alul és felül tudott levegőhöz jutni, míg a h500 'csak' oldalt és alul. Az ég világon semmi változást nem tapasztaltam hűtés szempontjából...
0
0
0
0
Bronson avatar
@SuperPuma: Az a ház egy örök best buy, az előző házam nekem is az volt, annyiért jobbat nem igen találni... max a phanteks p300, bár az elmarad kicsit dizájnban és szerelhetőségben...
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali.
Tudnátok ajánlani gépházat kb 20.000 forintig?
Legyen jó airflowja, üveg oldala és férjen bele vagy fentre, vagy előre egy 280-as radiátorú vízhűtés (Master Liquid ML240L RGB).
CM MB 511 és 520-at néztem ki eddig.
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@PoPet: Szerintem ez még mindig egy nagyon jó ár/érték arányú kuckó

[LINK]
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Bronson: +1
Vagy 6-7 gépet építettem már ilyen kuckóba. A legjobb mid-range gépház. Ár-érték bajnok a cucc.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Bronson: Szerintem ennél az MB511 sokkal jobb airflow szempontjából, és nem csak azért mert fentre egyel több venti mehet, hanem a mesh előlap miatt is. De valószínű még az MB520 nagyobb "beömlői" is sokkal hatékonyabbak, mint ennek az a 2 rácsos rész alul és felül az előlapon.
0
0
0
0
Bronson avatar
@PoPet: max 1-2 fokot nyernél a cm házzal, nem olyan rossz annak az airflowja, még ha úgy is tűnik... meg az akrilos üveget elég rémálom takarítani, már csak ránézel és megkarcolódott... 😂 a phanteksen edzett üveg van. de ha neked jobban tetszik a CM, akkor vedd azt. (megjegyezném, hogy az új cm házakon nevetségesen vékony lemezeket használtak... persze nem a legdrágább házaikról beszélek...)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló!
Milyen kisméretű házat ajánlotok? Thermaltake V21 vélemény? A mostani magassága 47 cm. Túl nagy és inkább kompaktabb vonalra eveznék át. 25 ezer lenne a plafon.
0
0
0
0
💬 1
NeTuddMeg avatar
@Quadgame94: ne hidd azt, hogy ilyen kicsi.. maximum alacsonyabb, de sokkal szélesebb mint egy átlagos ház.. ugyanúgy kell neki a hely hogy szellőzzön..
nekem pár éve megvan, szerintem az egyik legjobb választás, ha maradni akarsz az mATX lapnál, mert annál nagyobb nem fér bele..
én tök jól elférek benne, tetszik, hogy lehet forgatni, nagyon jól szellőzik, mert minden oldala nyitott (kivéve a plexi, de 6ból 5 nyitott), viszont a hangot nem nagyon szigeteli..
mindenhova adnak hozzá mágneses porszűrőt, ami annyira teszi a dolgát, hogy 2 év alatt 1x takarítottam, és szinte semmi por nincs benne, persze körbe szoktam porszívózni, mert körbe megáll rajta a por, viszont bele nem nagyon megy..
4db SSD hely, és 3 HDD hely van benne, mindegyik kivehető, variálható. CPU hűtő is egész nagy elfér benne.. a kábel management egy kicsit bajos, mert az alaplap után minden látszik (winyó kábelek, tápkábelek), de szépen meg lehet csinálni, ha odafigyelsz rá.
na összefoglalva, szerintem nagyon jó választás.
0
0
0
0
no avatar
http://www.deepcool.com/product/case/2014-05/9_840.shtml

Az normalis hogy ehhez a gephazhoz nem kaptam csavarokat?
Kezdtek agodni..
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@ELERY: Konkrétan milyen csavarokra gondolsz?
0
0
0
0
Ladis avatar
@ELERY: Ez volt az előző házam, én minden csavart megkaptam hozzá. De reszler jól mondja, konkrétan milyenekre?
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok. Nem teljesen ide való téma, de talán ide illik a legjobban.
2017 márciusában Zalman Z3 Plus házra váltottam, Összesen üzemel 5 ház ventivel. Ma reggel azt vettem észre(lehet hogy már egy ideje ilyen..., és csak most tűnt fel) hogy valaminek furcsa talán "ciripelő" hangja van. Mivel a felső 2 állítható sebesség terén, úgy vettem észre, hogy azok adják eme fura hangot, ha kikapcsolom a zörej majdnem teljesen megszűnik.

Ilyenkor mi a teendő? Ha nem zavar a dolog maradhat? ha behal akkor meg ugy is cserés. Valaki járt már így gyári hütő egyébként.
Értem én úgy hogy nagy problémát nem tud ez nekem okozni később?
0
0
0
0
💬 2
FoLey avatar
@Schwin94: Ilyen a gyári zalman házventi egy idő után hangos lesz. Vegyél bele Be Quiet Pure Wings 2 PWm-et.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@FoLey: Akkor ez természetes jelenség, egyenlőre marad így. Köszi
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Igazából hőmérséklet gondom nincs semmivel mert a jelenlegi ház is jól szellőzik aránylag, de a kábelekkel nem bírok. Hiába van hely a kábeleknek, az kevésnek bizonyul, mert amennyi most is mögötte van mennyiség annyi, hogy gyakorlatilag éppen csak de feszül az oldallap.
Jelenlegi házam egy Cooler Master CM6900III.
Kérdésem az hogy 30k-s árkategóriában van olyan ház amiben el tudnék még több kábelt rejteni gond nélkül? Nézelődtem már a neten, de nem jutok dűlőre, hogy van-e értelme egyáltalán váltanom. Tetszik az hogy több háznál látom azt, hogy az alsó rész ahol a táp van, ott majdnem teljesen zárt, és ott van is hely ahol elég sok kábel elférne. Egy kikötésem van, mégpedig legalább egy 5,25-ös hely legyen elől, egy DVD meghajtónak.(Elég sok lemezem van még.)

Nem mostani kép, de jelenleg a házon fent az oldallap, és egy képért most nem veszem le. Illetve a képen még a GTX660 van. Na meg a port ami benne van hagyjuk figyelmen kívül, mert itt inkább a kaotikus kábelrendszerrel akarok valamit kezdeni. Az most is ilyen.

[LINK]
0
0
0
0
💬 23
Hunork avatar
@reszler112233: Szia! Ebben az árban talán ezeket mondanám:
BE QUIET! Silent Base 600 (hangszigetelt)
LIAN LI LANCOOL ONE RGB
PHANTEKS Eclipse P400S (hangszigetelt)
PHANTEKS Enthoo Pro M
FRACTAL DESIGN Define C
NZXT H500i
INWIN 101C (itt a mai trend nincs meg, takart, de felsőtápos ház)
THERMALTAKE Core X31 Tempered Glass Edition
AEROCOOL P7-C1

Nézd meg őket, most nem néztem az eszközeidet, mert van kevés HDD, meg több SSD verzió.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hunork: Köszönöm a választ!
Rájuk néztem. A legjobban tetsző, és a szempontoknak megfelelő is a PHANTEKS Enthoo Pro M. Ezen felül tetszik még a 2 hangszigetelt is a PHANTEKS Eclipse P400S és a BE QUIET! Silent Base 600, de ahogy ránéztem, utóbbi kettőben nincs optikai hely, és az nekem egy legalább kell.
Viszont kérdésem előre nézően tettem fel, ugyanis tavasszal az első nagytakarítás után még egyszer nekiugrok ennek a háznak, és kábelrendszerének hátha harmadjára sikerül még jobban elrendezni. (Már kétszer nekifutottam, és elsőre sokkal rosszabb volt.) Ha sikerül inkább megtartom, tekintve hogy anno ez is 30k-ba fájt, és aránylag jól is szellőzik, csak mint írtam az a fránya kábelrendszer zavar picit. Ha viszont nem jutok vele előrébb váltás lesz, és nagy valószínűséggel a PHANTEKS Enthoo Pro M lesz a befutó. Hacsak addig nem lesz jobb alternatíva piacon. Amúgy mostani házamban 27mm van kábeleknek, a PHANTEKS-ben meg ugye 35 van ami több valamivel. És igazat megvallva anno kinézetre mentem elsőnek és utána volt sorrendben a nagyobb méretre váltás is, és az első 200-as venti fogott meg. Annak ellenére hogy egy jó haverom már akkor figyelmeztetett, hogy a kábeleknek minél nagyobb hely legyen. Igaz előd házamon semennyi hely nem volt még, így ez is haladás volt akkor.
0
0
0
0
Hunork avatar
@reszler112233: Igazán nincs mit! Jó választás lesz! Sajnos egyre kevesebb az ODD képes és jó minőségű házikó. Vagy drágán. Én mondjuk BQ fan vagyok. 😀 Viszont egy kiigazítás: a Silent Base-ben van ODD hely!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hunork: Tényleg abban van, csak azzal sokkal előrébb csak a hangszigeteléssel lennék, mert annak alul nincs takarója. Na meg vagy én nem találtam rá, de nem látom mennyi a hely a kábeleknek. PHANTEKS-nél szépen leírták a 35-öt.
0
0
0
0
xsebix avatar
@reszler112233: Phanteks Enthoo Pro M-t bátran ajánlom, nagyon tágas, jól szellőzik , pórszűrők mindenhol és a kábeleket is nagyon jól ellehet rejteni, örülök, hogy anno azt választottam... 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@reszler112233: Abban jobb a Phanteks, ha ott jó az adat, itt elvileg 22mm. De azt is nézni kell, hogy milyen maga a váz és a belső keretek. Nekem a 800 van, ott sincs 30mm se, mégis könnyedén ment.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Nekem is kicsit rezonált a HDD feletti kis lemez amire a ventiket lehet felrögzíteni én egy gyorskötözővel oldottam meg aminek ugye lecsíptem a lógó részét így semmit nem zavar és azóta nem rezonált még... 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@xsebix: Az sem rossz megoldás. Nekem meg a szigszalagos megoldás jött be. 😆
Azt nemtudom miért rezonál be,valakinek meg nem.
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Lehet akinek nem rezonál az nem tett felülre ventit, legalábbis én erre tudok gondolni mert azt a kis tartó lemezt becsúsztatod abba a sínbe és ugye nem full mereven áll benne ezért picit jobban oda kell fogni, hogy ne tudjon rezegni szerintem ez az oka, de kitudja.. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@xsebix: Nembaj ez csak egy kis apró probléma ami orvosolható. Számomra egy normális ház és tágas házzal. Nemrég raktam be RGB led szalagot is hogy szebben nézzen ki belülről. 😃
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Jah hát engem abszolút nem zavart, 2 perc alatt megoldható tényleg és számomra is tökéletes ház, nagy , szellős, pórt se gyűjti úgyh frankó.. 1 led szalagot majd lehet beszerzek 1x én is... 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@xsebix: Tényleg frankó ház egy Zalman Z3 Plus után megváltás számomra. 😜

Led szalagot kerestem és zsombor22 ajánlotta nekem hogy 2000ft-ért odaadja a 45x80cm és 45cm-s led szalagot. Beszerelni nehéz volt,de sikerült most így nézz ki. 😀
Úgy szereltem be,hogy a felső ventitálcát is kitudjam húzni ha esetleg tennék be nagyobbat bele.
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/244IMG_20181206_160957_HH.jpghttps://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/388IMG_20181206_160906.jpg

Videó a világításról mennyire szép. 😆 A 45cm-s led szalagot szerintem az asztal mögé teszem.
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Igen valóban szép kis világítás, de lehet nálam túlzás lenne mert ventik is világítanak meg a kártya is ledes ramokon is gondolkoztam, de azokat lecserélni nem igazán éri meg úgyh lehet 1 pici szalag még bekerül azért...😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@xsebix: Nekem az rgb ventilátorok nem jöttek be nagyon irítáló amikor a szemembe világít. Ezzel a led szalaggal nem zavar engem. Szépen pirosan világít mivel full AMD-s a gépem.
0
0
0
0
xCube avatar
@FoLey: Nem mondom, hogy csúnya deez nagyon nem az én világom. A nagy gépem teljesen fekete és csak egy fehér fényű venti + a CPU blokk márkajelzése világít ugyancsak fehéren vagy zölden attól függően hogyan állítom be. Ennyi nekem bőven elég.
A többi gépemben sincs túl sok világító elem, majd az lesz jobban bevilágítva, amit most karácsonykor rakok össze.
0
0
0
0
FoLey avatar
@xCube: Nekem a LED-es ventik nem jönnek be,de kinek mi az ízlése.
Enyém így nézz ki belsőt szép piros színben világít,de bármilyen színben pompázhat. Nekem egy vga márkajelzés világítás hiányzik róla,remélem következő vga vásárlásnál ilyenem lesz. 😀
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/402IMG_20181216_191601_HH.jpg
0
0
0
0
xCube avatar
@FoLey: Eredetileg nem is volt tervben semmilyen világítás a gépbe. Amikor összeraktam akkor láttam, hogy a VGA radiátorának LED-es ventije van. Nem cseréltem ki.
0
0
0
0
xCube avatar
@reszler112233: Szerintem bőven lehet ott még optimalizálni a kábeleken, csak rá kell szánni az időt.

https://gepig.com/devices_images/17908_16476_87604.jpg

Ez a ház hasonló méretű mint a CM 693, annyi különbséggel, hogy az elejében az 5,25" -ös helyek mögött is tudsz elrejteni kábeleket.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@xCube: Még nekiugrok mint írtam, de sajna nem bízok benne hogy el tudom jobban rejteni. Főleg a VGA tápkábele ami nagyot rondít a dogon amúgy meg a ház előlapi USB3-as kábele. Mondjuk több kábelt is le tudnék rejteni ha visszatenném középre a HDD rekeszt, de az meg hatalmasat fog a légáramlatból ha bent van. Ugye ebben a házban már keresztbe van a HDD így annak tartója keresztbe van a ventilátor mögött és nem éppen szellős darab. Ezért is vettem ki egyből amint összeraktam a házat anno. Ha az benne volna, nekem is lenne több alternatíva, de a légáramlat miatt be nem teszem vissza az biztos.[url][/url]
Kép a kivett részről: [LINK]
0
0
0
0
xCube avatar
@reszler112233: Igen, annak idején nagyon nagy szeretetnek örvendett a keresztben elhelyezett HDD keret. Én direkt olyan házakat kerestem magamnak mindig, amikben nincs ilyen (Xigmatek Utgard, CoolerMaster Cosmos S), illetve a Raidmax Sagittából is kibütyköltem alulról, hogy a levegő szabadabban járjon.

Az alaplap mögött abszolút semmi helyed nincsen már? Oda még be tudnád húzni a PCI-E kábelt és csak annyit bújtatnál ki belőle, amennyi kell.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@xCube: Hely még lehet akadna, de ahhoz alapos átrendezés kell mert jelenleg nincs meg. Na meg a PCI-E kábel, mondjuk a többi is, elég merev, és még nem mertem nagyon hajlítgatni.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Hatalmas gépházak a cooler master es gépházak.30 ért a cooler master MasterCase mc 500 ebbe tuti minded elfér
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@barnabas96: Néztem, de nem igazán tetszik. Annál inkább a PHANTEKS Enthoo Pro M.
Na meg mivel az MC500-as belseje majdnem ugyanolyan mint a mostani, attól eltekintve, hogy a táp fölött van takaró, és nem teljesen zárt a táp része alul, így nem igazán lennék előrébb.
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Sziasztok!
Eközött a 3 gépház közül vacilálok.

[LINK]
[LINK]
[LINK]

Szerintetek melyik lenne a legjobb?
Az én szívem egy picit az első fele húz,de,hátha van valakinek valamelyik háza és esetleg kitudja bővíteni az ismereteimet.
A konfig:
I7 4770(ha végre megérkezne) hűtő: Be quiet! Shadow Rock Slim BK010
Gigabyte GA-Z97-HD3
Gigabyte Geefroce GTX 1050Ti(később esetleg 980 vagy 1080)
2*8Gb Kingston ddr3 1600mhz
Be quiet! BN299 Pure Power 11 700W
0
0
0
0
💬 3
Andris18 avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: Sajnos egyik sincs a birtokomban, de leírók pár szempontot hátha véletlenül nem jutott eszedbe és segít a választásban.

Nézd meg hogy kell e egyáltalán optikai meghajtónak hely, mert ha nem sokkal több a választási lehetőség.
Mi az ami kivehető?
Műanyag a rögzítés vagy csavar?
Videokártya, cpu hűtő befér e?
Milyen méretű ventilátoroknak van hely és milyenek járnak eleve a házhoz?
A kábelezésnek való hely (gyártó oldalán vagy videóban).
Oldalt üveg vagy műanyag van?
Porszűrők?
HDD SSD helyek.
Mérete (elférjen asztalon vagy alatta)

Nekem kinézetre a 3 közül az NZXT-k tetszenek főleg a H440(i).
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: én mindenképp edzett üveg oldallappal rendelkezőt vennék, volt nzxt s340-em, aminek a plexije pár hónap után ködös volt a karcok miatt, pedig nem skoat fogdostam, takarítottam. most az elite verzióm van, sokkal jobb, belsőre kb ugyanaz mint a Silverstone, az előlap más csak, illetve az ablak üveg
plusz nem tudom hogy a Silverstone-nak az a háló az előlapján milyen anyagból van, de még ívelt is, ami miatt szerintem elég sérülékeny
0
0
0
0
Hunork avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: Hát pedig a jó sorrend:
Phanteks
NXXT
Silverstone

Ebben az árban van még a kiváló, nagyon halk, minőség: BE QUIET! Silent Base 801 vagy a kistestvére a BE QUIET! Silent Base 601. Érdemes megnézned őket!
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
sziasztok!

Mi a véleményetek az NZXT H500-as típsú házakról? Mennyire jó minőségű anyagból készültek? Könnyen és jól beépíthetőek?
0
0
0
0
💬 2
SuperPuma avatar
@DoomLord97: Az NZXT jó darab. Ez a H500 is mutatós. Főleg fekete-fehér kombóban
0
0
0
0
Bronson avatar
@DoomLord97: Az egyik legjobb középkategóriás ház, abban az árban vannak más házak is, ízlés kérdése szerintem...
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, mivel nemrégiben beruháztam egy MSI ARMOR 1070 Ti kártyára, és méretéből fakadóan nem fér bele sajnos a mostani házamba. Olyan házat keresek, amibe belefér az említett kártya, jó a hűtése és megy a mostani konfigom pirosas designjához. (nem kell csilli villi RGB meg extra kinézet csak az eddigi piros dolgok mellé ne kék zöld legyen...) 20000Ft ig szeretnék költeni rá. Leírást, képeket a mostani gépemről az adatlapomon megtaláljátok az eszközök között.
+ off kérdés: tápot kell-e cserélnem szerintetek, vagy jó a mostani 500as chieftec?

előre is köszönök minden tanácsot/segítséget!
0
0
0
0
💬 13
Andris18 avatar
@Mesterlovesz: Szia!

Arukerson amit talatam mind 21-22e FT(a legolcsóbb boltban).

Phanteks eclips p400 (ez az optikai meghajtóval ha bent van épphogy befér a kártya, nélküle meg simán)

NZXT s340 (nyert pár díjat, nem lehet olyan rossz)

Coolermaster masterbox 5 window (ilyenvan ismerősömnek, van elég hely a kábeleknek (ez az amit nzxt es phanteksnel nem tudok)
és a porszűrővel sincs gond, felteszem a másik két gépnél sem volt nehéz berakni pár szűrőt.

Aztán meg a ventillatorokkal számolj neked hogy jó.

Spoiler!
Ez a cooler master elite knight k350 ház (sajnos nekem is volt) meg valami népbetegség, mindenkire ezt az ocskasagot tukmaltak. Ne vedd sértésnek.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Andris18: Köszönöm az utánajárást, meg is rendeltem a Phanteks et. Ha tényleg annyival jobb, mint a mostani, akkor élmény lesz építeni bele. Ami az elite knightot illeti, egy olcsó (12 ért vagy hogy vettem) házként vettem annó 2012 ben, amikor az ekkora kártyák még a kanyarban sem voltak. Nem mondom, hogy egy kiemelkedő modell, de az alap funkcióit ellátta, 6 évig kiszolgált, annyi pénzért szerintem nagyon többet nem várhat az ember.

Spoiler!
A DVD író annyira szükséges, hogy 2 éve be sincs kötve, csak ott áll a gépben, mert a kábelnek nagyon nehéz lenne helyet csinálni az alaplapnál, és inkább hagytam a fenébe. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Mesterlovesz: Phanteks házak nem rosszak és van bőven hely is benne. Nekem Phanteks Enthoo Pro M változat van és megvagyok vele elégedve. Akciósan 20k-ért lett véve. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Mesterlovesz: Nekem még van cd íróm de évente ha egyszer használom. 😆
Szívesen, remélem megfelelő lesz a ház. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@Mesterlovesz: Phanteks, NZXT, ahogy írták.
Chieftec melyik? Az nem elég, hogy 500W. Pontos típust írj.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Hunork: Szia, Chieftec CTG-500-80P
0
0
0
0
Hunork avatar
@Mesterlovesz: Hát nem tudom hány éves, nem volt rossz annak idején, nekem 8 éve volt ilyen tápom, de azért érdemes lenne egy minőségi cserén is elgondolkodni. X idő után a kondik elkezdenek púposodni, a ventilátor zörögni fog..stb. És mégiscsak ő felel a gépedért.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Hunork: Köszönöm a gyors választ! 6 éves a táp. Mit ajánlanál az én konfigomhoz, ha cseréről lenne szó? (a mostani aktív konfigomba egy 1070 ti és +8giga ram kerül.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Mesterlovesz: Kérdés, hogy mekkora a keret?
23 ezer és alatta ezek megfelelőek:
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM Silver, nagyon halk
FRACTAL DESIGN Integra M 550W
COOLERMASTER G550M RS550-AMAAB1-EU
Mindegyik félmoduláris.

Fix kábel esetén:
BE QUIET! Pure Power 11 500W Bitang jó és halk!
CHIEFTEC APS-500SB 500W
FSP Hydro 500W
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Hunork: Köszönöm, a váltáson most elgondolkodtam. Ha váltok, valószínűleg 600asra, hogy később sem legyen szűk keresztmetszet. Gondolom ezekből van 600 as modul is csak drágább. Ha viszont maradok a réginél, ez a Chieftec szerinted tehet kárt a gépben ha tönkremegy? Mert az olcsó sz@rok tudom hogy le tudják égetni rendesen.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Mesterlovesz: Nem nagyon kell 600W, ha nem AMD kártyák felé mozdulsz. Hidd el, felesleges, nekem i7 és 1080 van 500W BQ táppal, de hajtott már meg 1080Ti-t is.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Hunork: Hunrk : az a chieftec APS-500SB 500W meg hogy kerül ide...? 😊
0
0
0
0
Hunork avatar
@Bronson: Úgy, hogy Sirtec belsős, halk, és 20k alatt van. 😉
Mindig kell egy olcsóbb lehetőség is, mint ez vagy a sima Hydro.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 7
Bronson avatar
függ attól mit akarsz belepakolni...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
DVD ÍRÓ? AZ MICSODA...? 😂 viccet félretéve elég sok házat kilősz a versenyből ha ragaszkodsz a dvd íróhoz, szerencsére egyre több házban nincs már, de persze megértem ha valakinek szüksége van rá valamiért... mondjuk ez akkor (szellőzése nem hiszem hogy nagy durranás, de megteszi)

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
Külső dvd író nem játszik? 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
Mostanában az a divat a többieknél,hogy felesleges a dvd író a házban van külső is. Én is már megszabadultam tőle amióta vettem új házat és vettem egy külső Blu Ray írót. 😆
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@FoLey: nekem semmilyen sincs, de nincs is rá szükség 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@H-ECTOR: Nekem igen,mert dvd-n vannak a fontos cuccaim. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Nekem kell optikai meghajtó a gépbe...nem is tudom, csak úgy passzióból
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Számítógépház vásárlás előtt állok és szeretném megkerdezni milyen házat ajánlotok.
Formátum: ATX
Táp nélküli.
20.000 környékén.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 8
Hunork avatar
@US97: Teljesen jó, minőségi ház.
Olvastam pár tesztet róla, ott a lényeg, ha esetleg "forró" VGA-d van, akkor érdemes plusz két ventivel megtámogatni a szellőzést. Természetesen a CPU-n is valami minőségi hűtő legyen, ne valami gyári katyvasz.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Nem melegszik semmi szerencsére még nyáron se.
A régi házamat váltanám le, mert az már nem egy mai darab.
A CPU hűtőm pedig nem a gyári van hanem egy Cooler master hyper 103.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@US97: Miután AeroCool LS-5200 as házam hibás volt, ez és NZXT H500 as ház között vaciláltam. Végül NZXT lett. Kicsivel szellősebb ház.
0
0
0
0
FoLey avatar
@AMDMonsteR: Most én is vaciáltam NZXT 500-on,de szemfüles kolléga linkelt nekem akciósan 20k-ért Phanteks Enthoo Pro M házat egyből lecsaptam rá. Okés nem TG-s az oldala,de lehet pótolni,de nagyon szellős a ház és a kábelezéssel sem lesz probléma amit írtak róla.
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Az jó vétel 20k-ert az biztos! Nekem pont ugyan olyan házam van és imádom, hatalmas a hely benne, kábelt 1 darabot sem látsz kb. pórszűrők is vannak benne úgyh azzal se lesz gondod...Eszközöimnél van is kép róla, ha érdekel nézd meg a lényeg látszik szerintem... 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@xsebix: Ez remek köszönöm! 😀
Innen rendeltem [LINK] az utolsó darab volt és lecsaptam bankkártyával ki is fizettem,remélem minél hamarabb megfog érkezni.Megnéztem a képeidet és tényleg hatalmas hely van benne ez a ház kellett már a Ryzenemhez. 😀
Utólag lehet hozzá rendelni TG-t vagy egyáltalán lehet kapni hozzá?
0
0
0
0
xsebix avatar
@FoLey: Nem igazán jártam utána, hogy lehet-e venni TG-t utólag, de nem tartom kizártnak biztos lenne rá vevő, nekem nem volt fontos ,bár tény, hogy azért jobb lenne azzal, ha más nem gyártatni biztos lelehet pár ezernél nem lehet több szerintem... 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@xsebix: Későbbi folyamán majd meglátom. Köszi a válaszokat! 😀
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
Sziasztok! 😀

Mi a véleményetek, illetve van tapasztalatotok az AeroCool SI-5100 as házzal kapcsolatban?
Előre is köszi Mindenkinek!
0
0
0
0
💬 6
AMDMonsteR avatar
@DoomLord97: Szia!

Véleményem szerint, hacsak nem elégszel meg a gyári hűtőkkel, és nem fogsz 3 ventilátoros, vagy nagyobb hűtőbordával bíró kártyát használni, elég kicsi, és kevés a bővítőhely.
Most raktam össze egy új gépet, és nálam is terítékre került többek között ez a ház is, a kedvező ára miatt.
Viszont ott van csupán pár ezer forinttal drágábban, 13K környékén az AeroCool Aero-500, ami nagyjából egy centivel nagyobb teret ad egy aftermarket hűtőnek, és hosszabb videokártyát is tud fogadni.
Ezek mellett jobb hűtés kiépítésére is ad lehetőséget. Az SI inkább egy egyszerűbb irodai vonalú géphez lenne jó.
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
@AMDMonsteR: Köszi a segítséget, akkor a ház még újragondolás alatt áll 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@DoomLord97: Szia!

Mivel gondolom az ár érzékeny dolog esetedben, én az alábbiakat javasolnám, és csak 2-3 ezerrel drágábbak:
ENERMAX Ostrog Lite
AEROCOOL Aero-500
COOLERMASTER Force 500
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
@Hunork: Köszi még egyszer! Ezek alapján szerintem az AeroCool Aero 500as típusú házra esik a választásom. Abban megfelelően el tudom helyezni a konfigom (egy nagyobb cpu hűtőt is beleértve, a gyári helyett), megfelelő szellőzést is tudok biztosítani, illetve elég letisztult és szerencsére ablakos is, ami fontos szempont volt számomra.

Esetleg tudtok még valami webshopot javasolni, ahonnan be tudnám szerezni? mert Talán ha egy helyen láttam fent, azon nem igazán ismerem a boltot és nem győzőtt meg a hely..
0
0
0
0
Hunork avatar
@DoomLord97: Ipon, PC Land, Compker, Merlin...

Na most néztem, hogy a nem ablakos kapható sok helyen... Sry.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@DoomLord97: Az AeroCool Aero 500 window kb két online boltban kapható, és az egyik a Bluchip, amely számomra kicsit megbízhatóbb mint a Merlin shop. Ez azonban már 16K. Ebben a kategóriában vetekszik vele a Cooler Master Masterbox 5t ami egyetlen gyengesége a kevés hdd hely ellenben 220mm széles, ezzel még több teret adva.
Amondó vagyok, hogy nem tudom, hogy kell e optikai meghajtó a gépedbe, de ezzel el lehetne menni egy nagyon pici plusszal a 20K-s határig ami nekem volt a lélektani határ a ház kiválasztásában.
Ebben a határban pedig pontosan ennyiért bátran merem ajánlani azt amit jómagam is választottam.
Az AeroCool LS-5200-at. Ha ez magas, ár, akkor viszont a két esélyes versenyzőnek az Aero 500 window-t és a Masterbox 5t-t javasolnám továbbra is
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok! Érdekelne hogy az alábbi házak közül van e valamiről véleményetek vagy tapasztalatotok. Természetesen minél olcsóbban lenne jó(max 30e forint, lehet véletlen benne van e fölötti is) , de a beépített ventilátorok száma is szempont. Az érdekelne még hogy baj-e ha a merevlemez nem kap ventilátortól levegőt pl nzxt s340?

1. NZXT Source S340 (S340W-B1/W1/W3)
2. NZXT S340 Elite (S340W-B3/B4/B5/W2)
3. be quiet! Pure Base 600 (BG021/2) (nem ablakos)
4. be quiet! Pure Base 600 Window (BGW20/1) (ablakos)
5. Corsair Carbide Series Clear 400C (CC-9011081/95)
6. Corsair Obsidian Series 450D (CC-9011049)
7. Cooler Master MasterCase 5 (MCX-0005-KKN00)
8. Cooler Master MasterCase Pro 5 (MCY-005P-KWN00)
9. Cooler Master MasterBox 5 MSI Edition
10. Cooler Master CM 690 III (CMS-693-KKN1)
11. Fractal Design Define C TG
12. Fractal Design Define C Window
13. Fractal Design Meshify C
14. Fractal Design Define C
15. Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass (PH-EC416PTG)
16. Thermaltake View 21 Tempered Glass Edition (CA-1I3-00M1WN-00)
17. Thermaltake Versa C23 Tempered Glass RGB Edition (CA-1H7-00M1WN-00)
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@Andris18: Szia!

Sorrendben:
be quiet! Pure Base 600 Window (BGW20/1) (ablakos)
Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass (PH-EC416PTG)
Fractal Design Define C Window
Cooler Master MasterCase Pro 5 (MCY-005P-KWN00)
Thermaltake View 21 Tempered Glass Edition (CA-1I3-00M1WN-00)
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Hunork: Üdvözletem!

Köszönöm a sorrendet 😀 ! Arra esetleg tudnál válaszolni hogy kell e a merevlemezeknek hogy közvetlen előtte legyen ventilátor? Mert van olyan ahol a táp és hdd rész el van választva a ház többi részétől?
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Andris18 avatar
@HunSanyiX: Szia!
Köszönöm szépen!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció