Gamer Notebook vs. Gamer PC

Szerző: tlacuss, 2008. November 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 123
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Peterboy90 avatar
sziasztok a gépemet+ a monitorom eladom 100ért és notebookot akarok venni.. tudnátok segiteni hogy milyet vegyek belinkeltek párat légyszives..internetre akarom használni csak. és legyen optikai meghajtója mert olvastam olyat is hogy csak opcionálisan van az meg nem tudom mit jelent. el?re is köszi a segítségeteket
0
0
0
0
ipod avatar
mark513 írta:
Notebook???
most nem azért de ha bárki veszmagának laptopot gondoljon csak bele.
Bele költ 140-160 ezer ft-ot (többet hülyeség kiadni egy roncsért (mert sorry de a laptop télleg az)
1-2 év múlva megadjamagát több ismer?sömnek is volt eddig laptopja a legjobb bírta 3 évig.
És nem azért mert lecserélte hanem mert ELROMLOTT.
elszakadt a bels? vezeték a monitor és a bill. között / Túlhajlította a monitort 😀😉)
(volt ilyen tapasztalatom is tehát mikor kinyitotta a laptopot az ?rült tovább nyitotta ki mint ameddig lehet és úgymond kettétört de egybe maradt.
kb 140 160'-fokra nyitotta ki 😀
de betorhet egyszer?en a kijelz?je is (lcd monitornak is tudom)
sztem akinek van esze gépet vesz.

Azért vettem laptopot mert ha a dögnehéz pc elromlik mit csináljak cipeljem a buszon😠
Nekem ez megérte és a notim ramját még 8 gb-ra kitudom böviteni.
0
0
0
0
eleminator avatar
A véleményem az, hogy ki mire használja! Mert Példáúl játékra felesleges venni laptopot, mert ami van az nagyon drága, de irodai felhasználásokra, programozásra, uton dolgozásra, jegyzet készítésére főiskolán megfelelő!
nekem lassan 1 éve van laptopom és mellette ott van az asztali! Hiába jobb a lapi, mint az asztalim, az asztalin játszom, bárvolt pár játék, amit kipróbáltam laptopon, s rákötöttem a 22" moncsit, de nem erre használom!
Aki vigyáz rá s jó tulajdonságú laptop, annak kibirja addig, mint egy asztali, ismerősömnek pl még müködik a P1-es laptopja, bár kicsit kopott, s 2-szer volt benne cserélve aku, de müködik!
Szal felhasználás kérdése az egész! Játékra én aztali gépet javaslok. Ha csak játék, akkor PC helyett egy konzol!
0
0
0
0
mark513 avatar
Notebook???
most nem azért de ha bárki veszmagának laptopot gondoljon csak bele.
Bele költ 140-160 ezer ft-ot (többet hülyeség kiadni egy roncsért (mert sorry de a laptop télleg az)
1-2 év múlva megadjamagát több ismerősömnek is volt eddig laptopja a legjobb bírta 3 évig.
És nem azért mert lecserélte hanem mert ELROMLOTT.
elszakadt a belső vezeték a monitor és a bill. között / Túlhajlította a monitort 😀😉)
(volt ilyen tapasztalatom is tehát mikor kinyitotta a laptopot az őrült tovább nyitotta ki mint ameddig lehet és úgymond kettétört de egybe maradt.
kb 140 160'-fokra nyitotta ki 😀
de betorhet egyszerűen a kijelzője is (lcd monitornak is tudom)
sztem akinek van esze gépet vesz.
0
0
0
0
no avatar
jáccani jó, de most minek... vegyetek notebookot, és játszatok konzolon, vagy asztalin...
0
0
0
0
no avatar
én a PC-re szavazok 😃😃 ám ha laptopom lenne , nemhasználnám ki.. csak itt volna előttem és max valami kissebb játékot játékot játszanák rajta , mint a GTA SA , mert 300euro-ért nemlehet jót venni , lehet jót venni persze , csak az 600-700euronal kezdödik , akkor inkabb veszek PC-be 500euro-ért 4magos amd-t , 4gb ramot , es egy nagyon jó grafot 😃
0
0
0
0
eleminator avatar
Ducky írta:
Ha gamekről van szó akkor inkább a PC!

1. Könnyen bővíthető
2. PC alkatrészek sokkal olcsóbbak, mint a laptopé
3. Nagyon fölszokott melegedni a Laptop főleg játék közben:
míg az én gépem vinyója game közben 39°C addig a notimon 72°C a prociról nem is beszélve
4. Notebooknak csak a RAMot vagy talán a LAN-t lehet kicserélni. Utóbbi nem ér semmit.
5. Notikhoz általában elég rossz videókártyát lehet kapni sok pénzért.


de már vannak egész komoly külső VGA-k!, amit a laptophoz kivűlről lehet csatlakoztatni
0
0
0
0
Peterboy90 avatar
hi lenne egy kérdésem! most vettem egy laptopot és hogy tudok vele wi-fi zni? és hogy tudok áram nélkül notizni?

ezt vettem: [LINK]
0
0
0
0
Ducky avatar
Ha gamekről van szó akkor inkább a PC!

1. Könnyen bővíthető
2. PC alkatrészek sokkal olcsóbbak, mint a laptopé
3. Nagyon fölszokott melegedni a Laptop főleg játék közben:
míg az én gépem vinyója game közben 39°C addig a notimon 72°C a prociról nem is beszélve
4. Notebooknak csak a RAMot vagy talán a LAN-t lehet kicserélni. Utóbbi nem ér semmit.
5. Notikhoz általában elég rossz videókártyát lehet kapni sok pénzért.
0
0
0
0
biggdogg avatar
ferminator7 írta:
szerintem egy notebook soha nem lessz olyan jó játékra mint egy pc



Egyet ertek 😆
0
0
0
0
no avatar
szerintem egy notebook soha nem lessz olyan jó játékra mint egy pc
0
0
0
0
no avatar
Mindkettőnek megvan az előnye. Nekem volt laptop-om. Bár a mai gépekhez viszonyítva gyenge volt, jobban szerettem, mint a mostani pc-t. A laptop előtt napokat ültem, úgy hogy egy percet nem jáccottam, pedig sok-sok játék elment rajta. Szerintem teljesen más egy laptop mint egy pc. Nem vagyok játékfüggő, bár nem mondom teccik a dolog, hogy minden játék megy a gépen, de ha visszakapnám a laptopot, asszem többet menne mint a pc. Csendes volt, kicsi helyen elfért, alig fogyasztott.
0
0
0
0
toalettpapir avatar
Szerintem már 150ért lehet elég jó laptopot,amin akár medium grafikán is elfutnak a játékok 😀
0
0
0
0
pomrum avatar
"Az asztali pcnek az az előnye h ha gamer vagy akor kb 200-250 ezerből egy erőművet tudsz összerakni.
De akinek nincs 200 ezre az 160 ből is össze tud dobni egyet " Ez nem így van. Inkább az az előnye hogy szinte nincs bővítési határ. A Notebook meg szinte csak az adott lehett.
0
0
0
0
tlacuss avatar
igen az asztali pc-k erősebek és olcsóbbak is, egyenlőre. 10 éven belül viszont valószínű hogy már senkinek sem lesz. És már most sok érv szól egy jó hardverrel rendelkező noti mellet. Japánban már szinte senkinek ncsen pc-je csak notija.B)
0
0
0
0
no avatar
Az asztali pcnek az az előnye h ha gamer vagy akor kb 200-250 ezerből egy erőművet tudsz összerakni.
De akinek nincs 200 ezre az 160 ből is össze tud dobni egyet 😉
0
0
0
0
Yeti avatar
Én maradok az asztali gépnél, habár már nem ártana nekem egy újabb belőle(a mostani 4 éves, habár megy rajta a warhead 😀 )...

amúgy nem kell szerintem félévente se hardverfrissítés, csak egy +hűtő és húzni a procit 😀
0
0
0
0
tlacuss avatar
Pontosan!talán ez az egyik legösszetettebb dolog amit azóta foglalkoztatja a játékosokat amióta kitalálták a "gammer notebbook" fogalmat. Pár éve a noti még csak egy hordozható iroda volt de manapság már "hordozható erőmű"-ként is emlegetik. Persze sokan beruháznak és a végén fanyar arckifejezéssel sajnálkoznak, hogy lehet nem ez volt a legjobb döntés életükben, de Lassan már minden gyártónak van valljuk be eléggé ütős konfigja (most még egyszer ne az anyagiakat nézzük). A kaliforniai és a kanadai vga gyártó is nagyon rászállt erre a témára (rengeteget ölnek ilyen fajta fejlesztésekbe). Én azt gondolom hogy a technika fejlődéséve egyenes arányba eltűnnek majd minden téren a az asztali pc-k és csak notikat fognak gyártani otthoni, irodai, multimédiás és szórakoztató célra egyaránt.
0
0
0
0
MoonW avatar
Szerintem ez a fajta kompromisszum a pc-nél és a notinál is megvan. De ha eltekintünk az ártól és pár apróságtól, amit érdemes lenne fejleszteni és gazdaságossá tenni, akkor a noti lehet a nyerő. De még sokat kell rajtuk fejleszteni, ahhoz hogy teljes egészében sőt akár többszörösen is lekörözzék a pc-ket.

Érdekes dolog ez... összetett.
0
0
0
0
tlacuss avatar
Hmm. Valóban igaz, de megéri-e minden játékot full felhúzva tolni vagy inkább egy notival grafikai kompromisszumokat kötni és élvezni a szabadságot. Nem az anyagaikról van szó mert nyilvánvaló, hogy akkor ki lenne a dobogós, de ha valakinek van rá keret akkor már lehet kapni igen - igen kemény vasakat, nem csak az óceánon túl de a európai piacon is. Egy notit (megfelelő hardverrel) magaddal viheted az egyetemre (én pl melóba) és ha van egy kis időd előkapod és folytatod a mentésed. Ez kicsit olyan mint az xbox és pc. Mindig voltak mellette vagy ellene.
0
0
0
0
MoonW avatar
A notis alkatrészek még mindig drágábbak mint a pc-s cuccok. Aki meg tudja fizet... az meg tudja...
A PC fejlesztés szerintem !maximum! félévente még elfogadható, annál sűrűbben, csak pénzkidobás.
0
0
0
0
tlacuss avatar
Azért bátorkodtam fórumot nyitni (egy látszólag értelmetlen, ám mégis sok helyen nagy port kavaró témában) mert kifejezetten ez a honlap ahol igazán érdekeltek a felhasználók ebben a kérdésben. Megéri- e évente vagy két évente beruházni egy gammer notira (amik már amúgy is bővíthetőek), vagy kéthavonta vegyünk új hardvert a gépünkbe ahhoz, hogy minden ultra high beállítások mellet 8* élsimítással sok-sok fps el fusson. Tehát notebbok vs pc - grafika [color=#000099][/color]vs mobilitás?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció