Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 803
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Kmisi99 írta:
ÉN is a hddmat szerintem én nyírtam ki mert amikor 50 fok fölé ment a hőmérséklet iszonyatosan sípolt meg kattogott és ezért elkezdtem ütni működés közben közvetlen a vinyót 😆


Annak búcsút mondhatsz, már a hőmérséklete is veszélyes, de közvetlen a vinyót nem tudod ütögetni, mert csíp áram alatt. (legalábbis nekem igen 😆😉. 😆
0
0
0
0
no avatar
csasa94 írta:
SamHill írta:
hat kosz a segitseget,a radiator azert vettem le mert mar elege poros volt,viszatenni ugy tetem visza ahogy volt,a ps/2 portok mar nem erdekelnek mindenem USB-n van,de most a kerdes hogy miert fagyik le amikor az asztalra csapok es azutan resetelem es eleg genyesen kapcsolodik ujra,ki kell kapcsoljam,le kell vegyem a gepet az asztalrol megbizgetni mindentent es csak azutan indul el,es mostansag eleg nehzen jon be a windows,nem tudom miert.vajon kene bios-t frisiteni?mert a lap vagy ugy 2004-es es csak 2006-ba kerul a gepemben mikor volt vele gond.de arra is gondoltam hogy kicserelem a lapot valami ilyesmire[url]http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4i945GC&s=478[/url],vagy ha nem kinlodok meg evel amedig veszek ujat bar az nem tudom mikor lesz😞amugy kosz😃ui bocs a hoszu szoveg miat😆


Hát akkor nincs szükség a PS/2-re!
A gép azért fagyik le mikor az asztalra csapsz, mert a vinyódban az olvasófej, és a korongok összecsapódnak, és ilyenkor megváltozik azon a ponton a mágnesesség (a merevlemez a mágneses elven alapul) és meg is hibásodik/hat az a szektor! NE CSAPJ AZ ASZTALRA MŰKÖDÉS KÖZBEN!!! Ez egy jó tanács, ha nem szeretnéd, h a HDD-d meghaljon! 😀 😉
A BIOS frissítése egy cseppet veszélyes, de lehet, h nem ártana.
Az igazi az lenne, ha a közeljövőben új Alaplapot vennél! 😉 És nem lenne egy időre újra gondod! 😀
hat ertem de maskor is csapkodtam asztalt,bill-t nem volt ilyen gond,de most meg nem tom mi baja let egyszribol,amugy az a lap amit belinkeltem az jo valamire?azert vennek ilyesmit mert ddr2-es es PCI-E 16x vga slotja van,es igy valthatnak egy uj vga-ra is,es egy kicsivel nagyon menyisegu memoriat is tehetek,megerne-e vagy sem?es akkor lehetseges hogy vennek meg 1 hdd-t is.😃kosz a segitseget meg1x😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ÉN is a hddmat szerintem én nyírtam ki mert amikor 50 fok fölé ment a hőmérséklet iszonyatosan sípolt meg kattogott és ezért elkezdtem ütni működés közben közvetlen a vinyót 😆
0
0
0
0
BiGame avatar
jah egy jó pár game-et így írtam ki, volt ami így nem működött azt nero-val írtam ki!
0
0
0
0
no avatar
SamHill írta:
hat kosz a segitseget,a radiator azert vettem le mert mar elege poros volt,viszatenni ugy tetem visza ahogy volt,a ps/2 portok mar nem erdekelnek mindenem USB-n van,de most a kerdes hogy miert fagyik le amikor az asztalra csapok es azutan resetelem es eleg genyesen kapcsolodik ujra,ki kell kapcsoljam,le kell vegyem a gepet az asztalrol megbizgetni mindentent es csak azutan indul el,es mostansag eleg nehzen jon be a windows,nem tudom miert.vajon kene bios-t frisiteni?mert a lap vagy ugy 2004-es es csak 2006-ba kerul a gepemben mikor volt vele gond.de arra is gondoltam hogy kicserelem a lapot valami ilyesmire[url]http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4i945GC&s=478[/url],vagy ha nem kinlodok meg evel amedig veszek ujat bar az nem tudom mikor lesz😞amugy kosz😃ui bocs a hoszu szoveg miat😆


Hát akkor nincs szükség a PS/2-re!
A gép azért fagyik le mikor az asztalra csapsz, mert a vinyódban az olvasófej, és a korongok összecsapódnak, és ilyenkor megváltozik azon a ponton a mágnesesség (a merevlemez a mágneses elven alapul) és meg is hibásodik/hat az a szektor! NE CSAPJ AZ ASZTALRA MŰKÖDÉS KÖZBEN!!! Ez egy jó tanács, ha nem szeretnéd, h a HDD-d meghaljon! 😀 😉
A BIOS frissítése egy cseppet veszélyes, de lehet, h nem ártana.
Az igazi az lenne, ha a közeljövőben új Alaplapot vennél! 😉 És nem lenne egy időre újra gondod! 😀
0
0
0
0
no avatar
és neked is igy müködött?
0
0
0
0
BiGame avatar
nem egyből kicsomagolva írja ki, mintha simán kiírnál vmit csak rögtön ki is csomagolja!
0
0
0
0
no avatar
akkor a program mikor megírta az isot akk ki is csomagolja utána és utána rá is irja vagy mi?
Nekem most a CD-n rajta van az ISO fájl és azok a fájlok amik abból az iso fájlból jöttek ki😆
0
0
0
0
no avatar
hat kosz a segitseget,a radiator azert vettem le mert mar elege poros volt,viszatenni ugy tetem visza ahogy volt,a ps/2 portok mar nem erdekelnek mindenem USB-n van,de most a kerdes hogy miert fagyik le amikor az asztalra csapok es azutan resetelem es eleg genyesen kapcsolodik ujra,ki kell kapcsoljam,le kell vegyem a gepet az asztalrol megbizgetni mindentent es csak azutan indul el,es mostansag eleg nehzen jon be a windows,nem tudom miert.vajon kene bios-t frisiteni?mert a lap vagy ugy 2004-es es csak 2006-ba kerul a gepemben mikor volt vele gond.de arra is gondoltam hogy kicserelem a lapot valami ilyesmire[url]http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4i945GC&s=478[/url],vagy ha nem kinlodok meg evel amedig veszek ujat bar az nem tudom mikor lesz😞amugy kosz😃ui bocs a hoszu szoveg miat😆
0
0
0
0
BiGame avatar
úgy kéne kiírni, h csak az iso-fájlt írod ki, s a program kicsomagolva írja ki!
0
0
0
0
no avatar
hallod?
Ez az ImgBurn ugy irta ki hogy rajta van az iso fájl meg minden amiket irtam .
Igy nem fogja lejátszani?
0
0
0
0
no avatar
SamHill írta:
lenne egy kerdesem,es mas helyet nem tudom hova irni szoval ide irom.a multkor amikor tisztitotam a gepet akkor az alaplapnak a chipsetjerol leszedtem azta radiator,megtisztitotam,mert poros volt,es azutan visza tetem,azutan minden ok volt viszatetem minden es beingitotam a gepet es ment normalisan,aszem meg az nap egy jateknak felidegeskedtem es az asztalra csaptam egyet es a jatek lefagyot,ujrainditotam es azunta nem botolt be rendesen kikapcsoltam es megneztem-e hogy minden a helyen van,nem mozdul el semmi nem volt semmi,azutan bekapcsoltam es minden ment rendesen,nah most az a kerdes hogy ha levetem azta radiatorthttps://img79.imageshack.us/img79/9822/37132901193751883.jpg attol lenne az a gond vagy esetleg mastol?mert nekem mar a PS/2 portok sem mukodnek,es felek hogy nehogy az lenne a baj.kerek velemenyeket errol,mert sztem az okozhat a problemat,es felek hogy kell akkor uj lapot venni.


Figyelj, az a radiátor a hűtést szolgálja. Ha normálisan, rendesen tetted vissza, akkor nem az a baj! Ha nem működnek a PS/2-es portok, az vagy a BIOS hibája, vagy maga a port rossz, vagy koszos! Bár azt a radiátort nem kellet volna megbizgatni! És legyen mindig rajta az a hűtőborda, mert anélkül kifingik a chipset. 😉
0
0
0
0
no avatar
haliho nem segitene valaki?eleg fontos lenne.
0
0
0
0
no avatar
oks
Kösz a segítséget!!!
0
0
0
0
BiGame avatar
mittom én, próbáld meg!
0
0
0
0
no avatar
és ezzel a CD-vel szted jó lesz?
TDK DVD-R 1-16X speed 4,7GB
0
0
0
0
no avatar
haho valaki valaszolna?ui bocsi a hoszu szovegert😆😆
0
0
0
0
BiGame avatar
nemtom verbatim-ot használok, annyit tok, h újraírható nem jó, legalábbis nero-val nem!
0
0
0
0
no avatar
BiGame írta:
nekem úgy működött csak az img burn-el kiírod egy dvd-re azt az iso-fájlt!

És az nem baj ha DVD-RW-re irtam ?lefogja játszani?
0
0
0
0
no avatar
lenne egy kerdesem,es mas helyet nem tudom hova irni szoval ide irom.a multkor amikor tisztitotam a gepet akkor az alaplapnak a chipsetjerol leszedtem azta radiator,megtisztitotam,mert poros volt,es azutan visza tetem,azutan minden ok volt viszatetem minden es beingitotam a gepet es ment normalisan,aszem meg az nap egy jateknak felidegeskedtem es az asztalra csaptam egyet es a jatek lefagyot,ujrainditotam es azunta nem botolt be rendesen kikapcsoltam es megneztem-e hogy minden a helyen van,nem mozdul el semmi nem volt semmi,azutan bekapcsoltam es minden ment rendesen,nah most az a kerdes hogy ha levetem azta radiatorthttps://img79.imageshack.us/img79/9822/37132901193751883.jpg attol lenne az a gond vagy esetleg mastol?mert nekem mar a PS/2 portok sem mukodnek,es felek hogy nehogy az lenne a baj.kerek velemenyeket errol,mert sztem az okozhat a problemat,es felek hogy kell akkor uj lapot venni.
0
0
0
0
BiGame avatar
nekem úgy működött csak az img burn-el kiírod egy dvd-re azt az iso-fájlt!
0
0
0
0
no avatar
és azzal a második módszerrrel biztos jó lessz?
0
0
0
0
BiGame avatar
amit kicsomagoltál írd ki nero-val udf/iso-módba, v szedd le az imgburnt, és az iso-fájlt írd ki Write image file to disc-módba vagyis Lemezkép írása lemezre-módba, ezek közül ameiket jobban tod!
0
0
0
0
no avatar
hát iso fájlban töltötte le azt kicsomagotam ezek vannak benne és ezeket irtam ki :van egy MODULES mappa
data.big fájl
hpad.bin fájl
ioprp300.img fájl
movies.big fájl
music.big fájl
ptc-hphpb.sfv fájl
SLUS_218.08 fájl
system.cnf fájl
ezeket csomagolta ki és ezeket irtam ki de nemvolt jó.
0
0
0
0
BiGame avatar
amit leszedtél ien mdl-meg iesmi fájlok amiből v 40-db-van?, v csak egy zip-fájl?
0
0
0
0
no avatar
heló!
Sürgős segítség kéne:
letöltöttem a Harry Potter 6-ot PS2-re csak nemtom mien fájlokat kell kiírni rá.
Segítsetek légyszi.sürgős
0
0
0
0
Flash avatar
Ilyen gépbe bűn ide HDD-t rakni! 😆
A 3-4 év azt jelenti, h már jócskán túl van a garanciaidőn, és ha elég sokat nyektetted, akkor bármikor meghalhat sztem...
Am egy mocskos vírus sem kizárt sztem...
Ja meg nézd meg HD Sentinel-el, lehet h okosabb leszel...

Az én kérdésem:
2 monitor van a gépemre kötve, és az a problémám, hogyha ablakot mozgatok, akkor az elsődleges monitorom elkezd villódzni, vibrálni, ha meg filmlejátszást indítok el, akkormeg eszméletlen sebességgel vibrál, és ugrál le-föl a kép, de csak az elsődleges monitoromon!
Ha nem csinálok semmit, akkor minkét moncsi képe jó!
Mi a túró lehet a probléma?

Na akkor válaszolok a saját kérdésemre:
A CCC szarakszik Win7-en, XP-n viszont tökéletesen működik minden.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
😠😠 Mindjárt szétverem a gépet olyan lassú pl miután betöltött a windows és az asztalon véletlen megnyomom a jobb egér gombot vagy 2 percre lefagy a netnek megvan a sebessége de mégis olyan lassan tölti be az oldalakat a gta iv teljesen fullon már szaggat pedig ilyen gépen nem szabadna másnak elvileg gyengébb gépén nem szaggat fullon vajon ez miért van??? lehet hogy a hdd hibája a másolási sebessége kb 15-20MB/s ami egy ide hddnél jó

Most néztem a gépet nem tudom mi lett de a hdd másolási sebessége drasztikusan lement 700kb/sec ami hihetetlen ez egy kb 3-4 éves 250GBos maxtor ide hdd a z átlag hőmérséklete kb 45-50 fok
0
0
0
0
Peterboy90 avatar
igen, köszi most olvastam hogy csak vista kompatibilis. 😀 de azt honnan tudok leszedni?
P.Üben megirod légyszives
0
0
0
0
eleminator avatar
Peterboy90 írta:
Segitsetek légyszives vettem egy új ASUS laptopot és amikor elinditom az xp telepitést elinditom után fájlok betöltése és utána egyszercsak ezt irja ki:

A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében lállt.

Ha elöször látja a képernyőt akkor inditsa ujra a szgépet. ha ismét megjelenik akkor kövesse az alábbiakat:

Végezzen virusellenörzést, távolitsa el a z esetleges ujonnan telepitett és merevlemezeket megfelelően van konfigurálva és lezárva
Futtassa a CHKDSK/F programot a lemezhibák megkeresésére majd inditsa ujra a szgépet.

Stop 0x00 .... stb...

Légyszi segitsetek csak az xpt akarom felrakni a laptopoma. segitsetek hogy mit kell tenni. köszi


kérdések:
- nem értettem tisztán, fel tudod telepíteni a windows-t vagy a telepítésnél lefagy? Ha utóbbi melyik újraindítási előtt vagy után?
- Mi a neve a laptopnak Pl: Asus F5SL?
- milyen config?
- Milyen Windows Xp telepítőt használsz? esetleg integrált SP-vel melyik verzióval, vagy használsz-e több integrált SATA vezérlőjű XP telepítőt?
- Probáltad-e más operációs rendszer feltelepítésével? (VISTA, WINDOWS 7, LINUX)
0
0
0
0
Peterboy90 avatar
Segitsetek légyszives vettem egy új ASUS laptopot és amikor elinditom az xp telepitést elinditom után fájlok betöltése és utána egyszercsak ezt irja ki:

A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében lállt.

Ha elöször látja a képernyőt akkor inditsa ujra a szgépet. ha ismét megjelenik akkor kövesse az alábbiakat:

Végezzen virusellenörzést, távolitsa el a z esetleges ujonnan telepitett és merevlemezeket megfelelően van konfigurálva és lezárva
Futtassa a CHKDSK/F programot a lemezhibák megkeresésére majd inditsa ujra a szgépet.

Stop 0x00 .... stb...

Légyszi segitsetek csak az xpt akarom felrakni a laptopoma. segitsetek hogy mit kell tenni. köszi
0
0
0
0
no avatar
áhh
Köszz az érthető választ😀
0
0
0
0
eleminator avatar
mert a 3dmark főleg a VGA-ra van kihegyezve! Vantage-ban ezek a pontok normálisak, ne is várj többet! A gép adataidat megnézve azt tudom elmondani, hogy igen ezek a pontok a valóságnak körülbelül megfelelnek a hardveredhez képest! S Mégegyszer

EZ nem HIBA!!!


a gép öszteljesítményét kapod az elsőben! a két fő 3D-ért felelős komponenst részletezi a VGA-t és a CPU-t, de ezen felül a ram gyorsasága, a merevlemez gyorsasága és az alaplap átviteli sebessége is számit, de ezeket nem részletezi! Az összes komponens átlagpontszámából adja a pontot az 5626-ot!
0
0
0
0
no avatar
Hogy lehet az hogy én a 3DMARK VANTAGE-ban csak 5626pontot kapok.
A VGA-ra 5793 pont.
A CPU-ra 5178 pont
légyszi segítsetek mért van ilyen kevés akármien tesztet nézek ez a VGA mindig többet produkál sokkal.
Mi a baj?
HELP
0
0
0
0
demi3223 avatar
Hát ha new oprendszert akarsz és vista és win 7 között van a dilemma akkor a win7-et rakd fel mert az kevesebb mem. eszik
0
0
0
0
levi27 avatar
A gépemre a Winfos 7-et érdemes felrakni?😀
0
0
0
0
Rapido avatar
Csáó!Nem tudjátok miért nem tud se a Daemon Tools és se az Alcohol létrehozni virtuális eszközöket?A Daemon Tools az írja h érvénytelen Bináris Fájl az Alcohol meg azt h nem tud létrehozni virtuális eszközöket!
U.i.:Újratetten a windows-t!
0
0
0
0
no avatar
80Mb/s kb, nekem 77, és 16Mb van benne! 150 az olvasás.
0
0
0
0
Ferrari avatar
Kmisi99 írta:
Hello egy sata II es hdd nek menyi az átlagos másolási sebessége?? Nem arra vagyok kiváncsi amit megadtak hanem a ténylegesre amit az átlagos sata II es hddk elérnek


az attól függ h milyen cache van benne. Lehet 8-16-32Mb-os. Ha jól tudom már vannak 64Mb-osak is. Azok a leggyorsabbak.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hello egy sata II es hdd nek menyi az átlagos másolási sebessége?? Nem arra vagyok kiváncsi amit megadtak hanem a ténylegesre amit az átlagos sata II es hddk elérnek
0
0
0
0
no avatar
Hát felteszed, elindítod, rákattintasz a Run gombra, és elindul! Minél jobban szaggat, annál kevesebb a pont!
0
0
0
0
no avatar
értem és lenne még egy kérdésem :A 3dmark Vantage-val hogyan kell tesztelni?
0
0
0
0
no avatar
toopa írta:
Gamer7 írta:
heló!
Meik fontosabb a játékokban?
A VGA Mag Órajele vagy a Memória Órajele?

Mindkettő fontos. 😀
Ha a memória nem bírja kiszolgálni adatokkal, akkor hiába megy magas órajelen a gpu.


Így van! 😀 A memóriába kétszer olyan gyorsan kell pakolni, mint amilyen gyorsan dolgozik a GPU és a Stream proci. És ez a min! Legalább 3-4x gyorsabb a jó!!! 😀

1, Jön a cucc a gépről rá.
2, A procik a feldolgozott cuccot is ide rakják.
És ez egyszerre megy! Remélem, így érted! 😀
0
0
0
0
toopa avatar
Gamer7 írta:
heló!
Meik fontosabb a játékokban?
A VGA Mag Órajele vagy a Memória Órajele?

Mindkettő fontos. 😀
Ha a memória nem bírja kiszolgálni adatokkal, akkor hiába megy magas órajelen a gpu.
0
0
0
0
no avatar
Mind a kettő, de igazából a VGA-mag feladatát felváltják a stream procik, és ezek végeznek egy nagy csomó számítást! Minél több ez a stream proci, annál gyorsabb! De igazából, a kettő közűl a memória órajele, ezért csinálnak már DDR5-öt. 😀
0
0
0
0
no avatar
heló!
Meik fontosabb a játékokban?
A VGA Mag Órajele vagy a Memória Órajele?
0
0
0
0
Roland avatar
nekem az elöző karim volt ilyen és magátol hozzáadta!!!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Hogyan lehet beállítani,hogy a videókártyához még + memóriát tudjak hozzárakni??Mert hallottam,hogy mondjuk van 1 256 MB-os videókarim és még + 256 MB RAM-ot hozzálehet rakni de nem tudom hol és hogyan kell.
Előre is köszi!!
0
0
0
0
zelcsi avatar
oda van írva hogy az! : WLAN : 54 Mb/s (802.11b/g)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció