Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 800
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Viktorinho avatar
Helló mindenki. Pár napja nézegetem a procikat,és oda jutottam,hogy az I5-10600kf megfizethető lenne számomra,és asszem hatalmas ugrás is a jelenlegi i5-7600k-hoz képest. Aztán el kezdtem lapokat nézni alá. Msi mag z590 tomahawk wifi-t gondoltam,de a képeit nézve észrevettem,hogy a cpu power-nál 8+4 pines csatlakozó van. Na itt is hagytam fel kb az egész fejlesztés dologgal,mert nincs még fölösleges pénzem tápot is venni,mivel az enyémen 8pin van max. Kérdés mennyire fontos az a plusz 4 pin? Esetleg pár hónapig tudnám e használni a saját tápommal a gépet,míg beújítanák egy jobb tápra? Ja és memória maradna a jelenlegi 2400mhz cl15. Gyártó oldala szerint támogatott,legalábbis órajelben.
0
0
0
0
💬 3
mata1093 avatar
@Viktorinho: Ha nem akarsz annyira tuningolni akkor boven eleg a 8 pin 🙂 a plusz 4 pin mar a tuninghoz jon jol ha jol tudom.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@mata1093: Na annak örülök,ahogy utána olvastam ennek az i5-nek még tuninggal is elégnek kéne lennie 8 tűnek a tápból. És ahogy keresgéltem még a procihűtőm is passzolni fog mivel a lyuktávolság nem változott 1151 és 1200 között.
0
0
0
0
mata1093 avatar
@Viktorinho: Jaja, ami huto rament az lga1151 foglalatra az ramegy az lga1200-ra is. En is utobbi idoben astam bele magam jobban mert nalam is nemreg volt gep upgrade.
0
0
0
0
matyosowski avatar
Sziasztok!

Jövőhéten megérkezik egy QNAP TS130-as nas.
Ki szeretném váltani a gépet, hogy ne fusson 0-24-be a feltöltés miatt (fogyasztás mérséklése az egyik cél), illetve TV-re nem kell a pendrive sem, meg muter a másik szobából eléri az adatokat egyből.
A gépemben jelenleg kettő darab WD Caviar Blue 1TB van, ebből egy menne a nas-ba a másikat eladnám.
Megéri a Red verzióra lecserélni, vagy jó lesz a Blue is? Attól félek, hogy csóri HDD ugye éjjel-nappal menni fog és beadja a kulcsot rövid úton, de ha nem muszáj erre nem költeném pluszba.
0
0
0
0
💬 5
visor261 avatar
@matyosowski: Rövid távon 2-3-re jó a blue hosszabb távra inkább red. Nekem is volt 1 seagate+ 1 wd blue de mindkető 3-4 év után elkezdtek szaporodni a hibás szektorok. Ha nem baj ha elmegyróla akkor jó lehet akár tovább is max kicsit belassul + 1-2 dolog hibás lesz rajta időnként és ha rádugod asztalira akkor lefagy tőle a rendszer... szóval hosszútávon nem szeretik a 0-24-etSpoiler!
és nem volt használva éjjel nappal, multimédia ment róla időnként meg nekem voltak rajta file-ok ha kellett valami


legalábbis ez az én személyes tapasztalatom.
0
0
0
0
matyosowski avatar
@visor261: Értem, köszi, akkor a félelmem valós. Adatok ha elvesznek róla nem érdekes, a bad sector se érdekel, elhagyom a merevlemezeket, ideje már : )
Minden személyes és maradó adatot akkor a gépen fogok tárolni, így legalább a NAS-on lévő biztonsági résektől sem kell fosni, a NAS-on meg csak forgatom a cuccokat, így spórolok a villannyal elég sokat, meg nem őrülök bele a ventilátor zúgás/HDD pörgésbe.
Ha nem létkérdés bedobom a Blue-t aztán év elején veszek egy Red-t.
Még egy kérdés:TV nézés szempontjából sokat számít a NAS-ban az 5400vs7200-es HDD?
Ahogy néztem 1 TB-os lemezből csak a lassabb verzió van, a 2 TB nekem meg sok, annyi adatot nem forgatnék, fölösleges pénzkidobás.
0
0
0
0
visor261 avatar
@matyosowski: Hát nekem mind a 2 5400 volt, de most fogok majd venni egy uhd tv-t, szóval csak azt tudom hogy a fhd az megy róla, ha beletekersz akkor néha tölt-töltöget és megy de volt mikor ki kellett lépnem és újra be mert lefagyott... bár ez lehet hogy a tv hibája mert a gépre jól vitte általában, bár a laptopokat nem szerette mert volt hogy nem volt elérhető vagy csak úgy eltűnt, bár ez meg lehet a win10 hibája mert asztalin win7 alatt jó volt, alkalmazásokat is onnan raktam felSpoiler!
néhány játékot is onnan indítottam 😉
. De elvileg a 4k-ra is jónak kell lennie az 5400. Annyi hogy nekem a routernél volt közvetlenül nem wifi, meg nekem a steam 1 szobával arrébb van hogy jó, van hogy szaggat wifiről, így meglékeltem a falat és kihúztam kábelre és így eddig nem szaggatott szal én mindent ajánlok hogy kábelre rakd, bár ha szobán belül vagy akkor jó a wifi, néha az utcáról is jó... néha 1 szobával arrébb szaggat mint a fene.

Biztonsági mentésnek meg azt mondom hogy azok a hdd-k jók amik nem szektorhibások, és 2-3 évente szoktak előkerülni az első hibák, na akkor kell egy új és átmásolni mindent. És ha lehet minimum 3db biztonsági másolat kell arrról ami baj lenne ha elveszne, a családi képek megy egyéb annak elég a hagyományos 1. A szektorhibások meg mehetnek multimédia tárba :D

TL;DR én is blue-t vennék, a fontosabb adatoknak 3 és 2-3 évente venni egy új hdd-t, személyes pótolható adatoknak 1 hdd, ami meg szektorhibás az multimédia.
0
0
0
0
Pokzoli avatar
@visor261: Nekem egy 500 GB Wd a Hd sentinel szerint már tőbb mint 6 és fél éves űzem idejű és még 100 100-s. Vannak amik 10- 12 évig mennek.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Pokzoli: lehetséges, de valakinek lehet hogy a 2016. december 22. 19:31-ba vett hdd, Mon, Jan 04, 2021, 10:44:12 PM-ra már több hibás szektort tartalmaz mint szabad helyet.

A hdd-sentinelről meg csak annyit hogy 100/100, perfect közbe meg a sok fájt nem lehetett megnyitni róla mert sérült, a képek meg vízszintesen megfeleződtek úgy hogy az alsó fele az ment a levesbe.

Tény hogy nekem is van 2000- körülről olyan gépem ami mai napig megy, de az hogy úgy indul el hogy figyelmeztet hogy cseréljem ki a hdd-t, az elbátortalanít hogy rárakjak bármit is ami fontos.

Értem hogy neked eddig nem volt vele bajod, de ha minden 10-ik családi fotó megfeleződne, illetve 30gb számodra fontos adat mint pl: bérfizetési papír,számlák,garancialevelek és egyéb munkával kapcsolatos dolog elszállna... akkor kiváncsi lennék a véleményedre.

Mert mint mondtam nekem
legalábbis ez az én személyes tapasztalatom.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Venni akarok 5050 rgb led szalagot 5meteres. Ha abból vágok pl 50cm akkor a másik 4es felmeter ugyan úgy működik?
0
0
0
0
💬 4
JohnDoe89 avatar
@KrisztianRikardo: Ahol eltudod vágni ott van egy olló piktogram, ott toldani is tudod.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@JohnDoe89: És megkerdezhetem mivel?
0
0
0
0
matyosowski avatar
@KrisztianRikardo: Forrasztó páka, ón, kanóc no meg nem kevés tapasztalat :D Meg tudod forrasztani zéró tapasztalattal is, de elég ronda lesz, vagyis az én 6 éves szakmai tapasztalatom ezt mutatja.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@KrisztianRikardo: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@feca1020: 2 percbe se telne rákeresni a interneten. De a válaszod, igen.
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Nemreg upgradeltem a gepem es egy Asus tuf Gaming h570 pro alaplap lett kivalasztva de egy olyan " gondom " van h amikor kikapcsolom a gepet akkor az alaplap disco fenyei ugyanugy vilagitanak... ezt h lehet kikapcsolni?
0
0
0
0
💬 3
Win-xp-SP3 avatar
@mata1093: A Biosban lesz a megoldás. Nézd meg a lap füzetét vagy a neten keresgélj ha nem találod. Általában eldugott opció szokott lenni.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@mata1093: Én ezt úgy oldottam meg az enyémmel (z590) hogy teljesen kikapcsoltam az RGB-t. Amúgy se jön be ez a díszkivilágítás. Ezt megtehet bios-ban, vagy töltsd le az Utilities: Armoury Crate szoftvert.
0
0
0
0
mata1093 avatar
@JohnDoe89: Armoury Crate-be volt egy opció ami kifejezetten a kikapcsolás utáni helyzetre lehet beállítani és ott kellett off-ra tenni :)
Köszönöm szépen a segítséget !
0
0
0
0
no avatar
Ilyent már tapasztalt valaki? Valamit elnyomhattam, vagy ennyit bírt szimplán? (Logitech G102 egér, 2 éve lehet meg, 1 éve használatban, 7 körül vettem akciósan, boltból.). Egy pár hete olyant tapasztalok, hogy 10-ből 5x legalább duplán kattint az egér. Ez problémás, mivel játékban nem tudok célozni a gránáttal mert azonnal eldobja, vagy az íjat ha kifeszítem egyből kilövi. De akár CS-ben ha vásárolok, akkor sokszor a dupla kattintás miatt azt a fegyvert veszi meg amit én nem szeretnék. Vagy rá megyek egy ikonra és egyből indítja a játékot.. egy szó mint száz frusztrál már. De nem mindig csinálja ezt, direkt tesztelgettem.. 10 kattintásból mondjuk 4-5x. Nem is emlékszem hogy bármikor is leesett volna mostanában. THX
0
0
0
0
💬 3
Default avatar
@Blade890: Próbáld újratelepíteni a drivert,talán az segít.
0
0
0
0
no avatar
@Default: Újratettem a drivert, illetve picit megpróbáltam kifújni. 20 percet teszteltem a játékban. Kiválóan működik most. De nem akarom elkiabálni. Köszi :)
0
0
0
0
no avatar
@Blade890: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Kifújtam, drivert töröltem. Most semmi baja. Érdekes, nem tudom mi okozhatta ezt a jelenséget.
0
0
0
0
visor261 avatar
Nem tudom hogy emlékszik e valaki, mert már rég volt, de volt egy olyan problémám a gépem-mel hogy: "Tápegység elkezdett búgni" na... Ha benyomom a bekapcs gombot akkor elkezd forogni a venti és ennyi... forog a venti. Nincs csippenés se semmi. Tudom hogy a táp a gyanus de miből tudom 100%-raSpoiler!
na jó elég olyan 80-90%
megállapítani hogy a táp a ludas nem pedig az alaplap vagy valami? Hogy nehezítsek a dolgon nincs pótalkatrész amit bele tudnék rakni kipróbálás gyanánt...
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@visor261: Azon kivul hogy elviszed egy szervizbe tesztelni, nem tudsz sokmindent csinalni ha nincs potalkatresz amivel magad leteszteled...
0
0
1
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

A 3G a Telekomnál teljesen le fog állni 22 második felében ha jól olvasom ezt:[LINK]

Ez tényleg így lesz? Vagy menni fog tovább csak nem lesz fejlesztve?
0
0
0
0
💬 3
BenjaminHun avatar
@reszler112233: Szép fokozatosan de igen így lesz. Meg kb minden szolgáltatónál
0
0
0
0
visor261 avatar
@reszler112233: Vicces lesz ha valaki szeretné használni a régi "klasszikus" mobilját, de csak 3g-t tud. Remélhetőleg a 2g megmarad amit tudnak majd még használni ha rossz a térerő, vagy nem 4g képes riasztók meg egyéb egészségügyi eszközök...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@visor261: Telefonom tudja a 4G nem is azzal van baj hanem a terület mérő eszköz nem tud 4G-t emiatt több száz ezret kell kiadni egy másik eszközért ami már tud 4G-t.
0
0
0
0
visor261 avatar
Tápegység elkezdett búgni, talán csapágyas. Venti csere, vagy táp csere?
0
0
0
0
💬 1
Win-xp-SP3 avatar
@visor261: Nézd meg mennyibe kerül a csere ventilátor illetve a folyamat nehézségeit mérlegeld.
Ha nagyon öreg a táp, akkor inkább vegyél egy másikat.
0
0
0
0
horkri avatar
Sziasztok! Ajánlanátok nekem monitort minimum 27 coll játékra kellene! Keret 70-125 ezerig!

Köszi
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Sziasztok segítsetek már nekem abban hogy a billentyű miért nem világít ha kikapcsolom a gépet pedig világított. Jó lenne valami beállítás mert este jól jönne a fény a gyerekekre.
0
0
0
0
💬 1
Win-xp-SP3 avatar
@KrisztianRikardo: Látatlanban gomb kombináció vagy ha van saját szoftvere akkor azt resetelni...
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Segítségeteket kérem. Miért van az h alaporajelen a rysen 5 3600 1.34v helyett 1.15v vagy 1.2vra teszem akkor a cinebench r20 teszt alatt 93%on pörög a profi 100 helyett. Észre is vettem h jóval kevesebb a teszt eredménye. Mit csináljak?
0
0
0
0
💬 1
Default avatar
@KrisztianRikardo: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz amit írok.
Gépemet szeretném fejleszteni. Gépem adatai megtalálhatóak az adatlapom, de a főbb komponenseket leírom.

Proci: i7 7700
Alaplap: MSI H270 Gaming M3
Táp: Be Quiet 600W System Power 8
Vga: MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio 8 GB
Proci hűtő: Be Quiet Shadow Rock Slim

Amit fejleszteni szeretnék az a proci és az alaplap. A proci amire gondoltam az az Intel i7 11700 ( a sima " K" nélküli ), alaplapból kicsit megvagyok lőve. Melyik " passzol" hozzá?. Árban olyan 50k körül szánnék rá, megköszönöm ha valaki adna ötletet alaplap téren mert rengeteg van. A másik a proci hűtő, leírás alapján rámegy az LGA 1200-as lapra, de a procit letudná hűteni? ( Jelenlegit minden gond nélkül ). A harmadik a táp, ez a táp elég lenne az új proci alá?

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is! :)
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@mata1093: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
mata1093 avatar
Ertem koszonom! Annyi h van Ram-om, ddr4-es igaz 2133 mhz-esek. Azzal is hasznalhato? Legalabbis ugy lattam h az alap tamogatja.
0
0
0
0
Bronson avatar
@mata1093: Persze, az az alap DDR4 specifikacio, minden DDR4 lap tamogatja azt a sebesseget.

Alaplapbol meg ez mondjuk

[LINK]
0
0
0
0
mata1093 avatar
@Bronson: Ertem koszonom! Neztem h van Msi Tomahawk b560 is. Az mennyivel jobb? Mert arban egy huszassal dragabb kb.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Tudnátok segíteni? A gépemben indításnál lép fel egy hiba ha benyomom a bekapcsoló gombot, elkezd a gép betölteni de 1 másodperc alatt le is áll és újraindít, de akkor megint leáll. Ezt van, hogy sokáig csinálja de van amikor egyáltalán nem. Plusz van amikor a hibát követően még egy kékhalált is produkál.
0
0
0
0
💬 9
reszler112233 avatar
@Gyrger72: Ez könnyen lehet táp ellátási probléma is. Egy másik minőségi táppal rápróbálnék, hogy azzal is csinálja-e. Ha igen akkor a második tippem még az alaplap vagy memória gond lehet.
0
0
0
0
Booker avatar
@Gyrger72: reszler112233-nak igaza van ez tényleg táp baj lesz mert ugyanez volt nálam is a kondik
fel voltak púposodva (a szerelő mondta mikor javította a tápom)
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Booker: Köszi neked is! Egy Thermaltake Smart SE 530W Bronze tápom van. Gondolom az 530 kevés lehet az indításhoz, plusz a Bronze minősítés nem a legjobb tápot jelöli.
0
0
0
0
Booker avatar
@Gyrger72: jó is a Thermaltake de próbálj meg egy Be Quiet, Corsair, vagy Seasonic tápot beszerezni, (ha tudsz) 550-750 watt közötti gold vagy jobb minősítésűt.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Booker: Így hirtelen ezt néztem ki: Corsair RMx Series RM750x 2018 750W Gold
0
0
0
0
Booker avatar
@Gyrger72: Tökéletes:)
van rajta egy kapcsoló amin single és multiple, ha single-en van akkor egy csatlakozóról is fel tudod venni azt teljesítményt amit az egész 12v ág biztosít.
ilyen tápja van haveromnak is
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Gyrger72: Ha új tápot veszel merem ajánlani ezt is.[LINK]

Nekem a az elődje a sima Hydro G 650-es van és már 4 éve hibátlanul teszi dolgát.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@reszler112233: Kicseréltem a tápot egy újra, de az első indításnál ugyan azt a hibát produkálta.
Memóriák voltak tesztelve, így marad az alaplap.
0
0
0
0
visor261 avatar
Valaki tudna nekem segíteni? Egy ASRock B450 Steel Legend Alaplap bios-ban nem tálálom a rebar opciót, támogatja-e vagy csak én nem találom?

Meg valaki tudja hogyan kell a sűrített levegőt használni? Mert rákattintok és nincs nálam csak jobb alsó sarokban látom az ikont. A leírás csak annyit ír hogy eltávolítja a port, de nem tudom hogy magától megteszi e vagy nekem kell kifújni az alkatrészeket?
0
0
0
0
💬 2
NSD4rKn3SS avatar
@visor261: Ha jól tudom azok az ASRock lapok kaptak rebar supportot amelyekhez jött ki AGESA 1.2.0.0 vagy annál újabb verziójú update a BIOS-hoz, viszont akkor is csak Zen 2-es CPU-k támogatják.

A második kérdésed nem értem, van egy appod ami felpörgeti a coolereket maxra és "kifújja" a port? Normál esetben ha vettél sűrített levegős flakont azzal neked kell kifújni a gépedet.
0
0
0
0
visor261 avatar
@NSD4rKn3SS: Köszönöm a válszt.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Van egy Xiaomi W885 webkamerám (CMSXJ22A) és folyton lefagy a képe videóhívásnál. Régebben csak ritkán jelentkezett mostmár kb 3 percenként fagy le. Ki/bekapcs után megy megint 3 percig. A driver a legfrissebb, a windows is naprakész. Próbáltam ezt a dword 32-bit dolgot is. USB portokat is próbáltam és úgy is, hogy más usb eszköz nem volt bedugva. Az ultimate próba egy másik gép volt. Ott is ugyan ez volt a probléma... Vegyek egy másikat? :D
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! Sajnos az egerem költözködés közben megsérült egy picit. Képek:
https://kephost.net/p/2021/37/142_75799ca2540c.jpg

A lényeg, hogy a bal oldali gombot nehezebb sokkal benyomni. A gond: A piros müanyag csík ami mindkét oldalán fut az egérnek a bal oldalon feljött és ez akadályozza a bal klikk könnyű lenyomását. Próbáltam visszapréselni az újjammal de nem igazán megy...

Megtudnám ezt vhogy itthon csinálni?
0
0
0
0
💬 4
Warlordcommander avatar
@Quadgame94: Pillanatragasztóval próbáltad? Az biztos megfogja, ha jóféle ipari :)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Warlordcommander: Ma megpróbálom... sajna gari nincs már rá...
0
0
0
0
xCube avatar
@Quadgame94: Én a helyedben szétszedném és úgy próbálnám megtalálni a hibát, hogy miért nem megy vissza a helyére.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@xCube: Nos szétszedtem és a másik az ragasztva van... vagyis az engedett el. Ma lesz időm megragaszrani vettem spéci ragasztót is.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Tudnátok abban segíteni hogy ha kikapcsolom a gépem akkor a billentyű vílágitása kialszik és azt akarom hogy ne aludjon ki. Az egér vílágít de a billentyű kialszik. csak bekapcsoláskor világít. Hogyan lehet beállítani hogy folyamatosan világítson. Spirit Of Gamer billyentyű!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Vettem egy új laptopot, amiben core i51135g7 proci van, de ez nincs rajta a listán, elolvastam a gyiket, ott írták 3 kategóriát, ha azokba tartozik 1-1 alkatrész, akkor az nincs a listában. Ez a processzor a 3 közül melyikbe tartozik? Vagy csak azért nincs még fent, mert új? Köszönöm a válaszokat előre is :)
0
0
0
0
💬 4
Viktorinho avatar
@jessicachurch: Feladatkezelőben ki írja a processzor típusát. Vagy windows keresőbe írd be " dxdiag ".
0
0
0
1
no avatar
@Viktorinho: Leirtam a processzor típusát. Itt a gepigeny. Hu n nincs fent a listában...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@jessicachurch: Laptop processzorok általánosságban nem nagyon szoktak bekerülni, de az i5 9600-as proci lehet kb. egy erő vele, persze többé-kevésbé alapon, de ha azt beállítod, akkor releváns értékeket fogsz kapni! Persze a játék világban semmi sincs kőbe vésve! 😀
1
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Nagyon szépen köszönöm a tippet! 😊
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy a billentyűzetem nem az igazi ( adatlapom megtalálható a pontos típus ). Néha nem írja az adott betűt, vagy ha pl nagy " B " betűt akarok írni akkor a tálcát hozza fel stb vagy épp full nem reagál semmire. Először azt hittem valami vírust kapott a gép de nem mivel újra tettem a rendszert és utána is jelentkezett ez a probléma, full random. Tegnap raktam újra a Windows-t akkor minden oké volt, ma reggel viszont kakukk lett megint. Esetleg valami programmal összeakad? Avast van fent vírusirtónak nem tudom ez számít-e. Eszközkezelőbe is töröltem a billentyűt utána gép kikapcs majd vissza és ugyanúgy jelentkezett ez a hiba.
Esetleg van valakinek ötlete, hogy mitől lehet ez?
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Sziasztok,

Került hozzám egy R9 Fury ami nem ad képet. Viszont bootol vele a gép, és egy másik kártya társaságában elvileg Aida64 látja is. Tud valaki erre valami megoldást? Nem tűnik menthetlennek.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Matthew1994: Probléma alapján másoknak az alaplapi BIOS frissítése megoldotta a problémát.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@LordSzalko: Jól hangzik, berendelem a hiányzó thermal padeket, és én is nekiállok akkor tesztelni.

Köszönöm
0
0
0
0
ZPHU avatar
Sziasztok.Segitségeteket szeretném kérni abban hogy ezt a pct kb mennyiért érne meg eladni?
Vga:Gigabyte RX 5700 XT 8gb Gddr6
Processzor:AMD Ryzen 7 2700x
Táp:Cooler Master 600watt
Ram:32 gb crosair 3000mhz
HDD:3 TB Toshiba
Optikai meghajtó:LG GH24NSD5 (DVD iró)
Rendszer:win 10 HOME
Ház: DeepCool Tesseract SW fekete
Alaplap :
Asrock AB350M PRO4 R2.0 alaplap
ssd 250 gb samsung
0
0
0
0
💬 7
Quadgame94 avatar
@ZPHU: Felesleges egybem eladnod. Alkatrészenként éri meg. Meg attól is függ mennyi garancia van rájuk.
0
0
0
0
ZPHU avatar
@Quadgame94: Igazad van.Alkatrészenként fogom eladni.A garanciával vagyok problémásan.Szerintem még lenne rajtuk garancia de törlődött az email cím amire küldték az e számlákat a pcx ről.Garanciázásba nem vagyok jártas.Fene enné meg.Átnézem mi mennyiért megy mert már rég nem néztem azt se tudom mi mennyit ér.Köszönöm hogy írtál.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ZPHU: Én írnék a PCX-nek hogy nem-e tudnák újra elküldeni a számlákat és a garanciapapírokat.
És azt is könnyű kideríteni mikor vetted a PCX-en a dolgokat. Ehhez annyit kell tenned, hogy belépsz a PCX-re a fiókkal amiről rendeltél, és a hibajelentő résznél ki fogja listázni a rendeléseid.( Nekem 2015-ig visszamenőleg van ott rendelésem.) Elől a rendelési azonosító lesz, majd a dátum, és hogy milyen névre vetted. Ezeket az adatokat megadva az emailben talán kaphatsz újra papírokat, de nem biztos.
Viszont ilyen esetre jó ha az e-számlát lemented a PC-re vagy valahova. Én mindig megteszem sőt ki is nyomtatom, mert a könyvelésben le tudom íratni, tehát az áfa része egy kis idő után visszaforog.
0
0
0
0
ZPHU avatar
@reszler112233: A probléma az hogy a PCX fiókba se tudok belépni mert az automatikusan létrehozott jelszót emailben küldte a PCX.Nem tudom megnézni.Már sajnálom hogy akkor nem mentettem el a számlákat gépre mert én is elszoktam.Tele van a gépem alzas stb számlákkal de ezeket pont nem mentettem el.2019 végén vettük a gépet nem tudom már hogy van e még garancia egyeltalán.Barátomnál volt a gép jól működött/működik nem is foglalkoztunk a garanciával.Most sajnos akinél volt ez a gép elhunyt emiatt kell eladnom.Nekik most pénz szükséges.Ez kényszer eladás pedig évekig nála lett volna még.Azért kapkodok most hogy garancia vagy hogy mit mennyibe lehet elpasszolni mert engem egy ideje már nem érdekeltek a pc alkatrészek mert minden bedrágult stb.A segitséget köszönöm.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ZPHU: Nem váltottál jelszót soha? Én már kb 10 éve regisztráltam a PCX-re és akkor nekem is küldték emailben a jelszót, de a mellékelt szöveg leírta, hogy amint belépek változtassam meg a jelszót. Erre kifejezetten emlékszem, de azóta már az akkori jelszót is váltottam.
Viszont sajnálom a barátodat! Ezen dolgok fényében mivel 19 végén volt a vásárlás, így 1-2 hónap garancia még lehet, bár az SSD-re lehet 5 év garancia volt, ami révén azon még bőven van garancia.
Azért az talán gondolom megvan, milyen névre lett rendelve. Ha igen akkor én megírnám a levelet a PCX-nek a rendeléskor leadott névvel, és a várárlás körülbelüli idejével, hátha tudnak segíteni. Egy levelet megér, az nem kerül semmibe, csak egy kis időbe, és ki tudja lehet kapsz rá választ is.
0
0
0
0
ZPHU avatar
@reszler112233: Igen még megvan milyen névre lett rendelve és a szállítási cím is.Mindenképp írok egy levelet a PCX-nek.Remélem sikerrel járok de ha nem eladom garancia nélkül.Köszönöm hogy szántál rám egy kis időt.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ZPHU: Nincs mit! És sok sikert hátha válaszolnak és segítenek majd.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
Sziasztok 1 kérdés most ugye 6 gb ddr3 ram van a gépembe ha ezt megnövelem 12 gb-ra akkor a játékok teljesitménye javulni fog valamennyivel vagy ugyan ugy fog menni mint ha csak 6 gb ram lenne bent köszi a válaszokat :D
0
0
0
0
💬 5
nanci23 avatar
@gyuri191: Attól még nem lesz jobb a videókarid....2Gb-s kártya az sajnos nagyon gyenge
0
0
0
0
no avatar
@gyuri191: RAM igényesebb játékokban némileg lenne javulás, sajnos a GPU és a CPU önmagában visszafogja a teljesítményt. Őszintén megmondva erre a gépre már nem költenék.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@LordSzalko: igen értem hát én az új játékokal is 720p medium settingsel játszok nekem az böven elég csak azért kérdeztem mert állitolag akor gyorsaban tölt be pár részletet meg tárgyat a játék ?
0
0
0
0
no avatar
@gyuri191: Ez elsősorban a tárolódtól is függ, onnan indul minden, ha az lassú akkor minden is az lesz. Mindenesetre a RAM bővítés mindenképpen ajánlott mert a 6GB manapság elég soványka.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@LordSzalko: igen értem és köszi a választ további szép napot :D
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Van egy külső hdd-m, amit ha bedugok a gépbe, windows azt írja problémát észlel, vizsgáljam meg meg javítsam stb. De normálisan működik eddig semmi anomáliát nem érzékeltem, pedig már egy pár hete néha néha írja. Megnéztem hard disk sentinel-el, semmit nem talált, kondíció 100% meg minden. Ilyenkor a windowsnak van valami baja vagy mi lehet? :)
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Warlordcommander: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
Warlordcommander avatar
Azóta nem volt vele gondom, mindig biztonságos eltávolítással távolítom el. Nem tudom mi lehetett ott a probléma, tényleg csak arra tudok gondolni hogy olyanja volt az akkori windows verziónak. :)
1
0
0
0
Viktorinho avatar
Helló emberek. Ha vennék a gépembe egy wifi kártyát akkor azzal nem csak fogni,de megosztani is tudom a netet? Gépen menne tovább kábelról a net, és laptora vagy telefonra lenne megosztva a kártyával,ha lehetséges?
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@Viktorinho: Elvileg igen lehetséges!
1
0
0
0
Ronen68 avatar
Heló! Az elmúlt napokba vettem egy új ssd t a gépembe újitás képpen egy HDD-ről. egy Asus M32AD gépem van és néztem egy tutorialt https://www.youtube.com/watch?v=hh5uw2e_3fY&t=971s ami a legközelebb hasonlit a gépemhez ami ebben a videóba találtható (Asus M32CD). Minden bevan csatalkoztatva a sata kábelek meg a másik kábel is amit bekell kötni az SSD hez csak már elfeljtettem a nevét xP. Annyi a különbség az egészbe hogy neki 2 sárga port-ja van az én gépembe meg 3 vagy 4 szürke és 1 sárga. Neki a sárgából szabadon volt egy, nekem meg az összes levan foglalva kivéve 1 szürke portot szóval abba dugtam bele a sata kábelt. A particiók létrehozásába is benéztem de ott se volt. Mit gondoltok mi lehet a probléma? Nagyon megköszönnék egy segitséget!
0
0
0
0
💬 2
cseszka avatar
@Ronen68: Szia.Elöször megkellene nézni,Biosba látszik e a meghajtó.Ha ott látszik akkor Windowsban nyisd meg az "ez a gép" fület,majd baloldat jobb klikk az ez a gép szövegre,ott válaszd kia a kezelés opció.Uj ablak nyilik meg,ott baloldalt lesz olyan hogy lemezkezelés.Azt nyisd meg.Ha jól van bekötve,látszódnia kell az ssd-nek,viszont nem látod feladatkezelöben,mert nincs neki betü jele,pl C meghajtó...Lentebb van is grafikon,ábrák a meghajtókról,ha nincs betüjele,akkor szürke kellene hogy legyen az adott meghajtó.Ott jobb klikk és meghjtóbetüjel és elérési ut módósitása.itt tudod megadni neki a betüjelet.Lehet hogy formatálni is kell.
0
0
0
0
Ronen68 avatar
@cseszka: Sajnos a Bios ban sem ismeri fel ☹️ Pedig minden ugyanúgy van beköttetve.
0
0
0
0
Core2 avatar
Üdv emberek!
Vettem egy Asus TUF Gaming RTX 3080 OC-t, szerintetek elég lesz neki (1080p-ben) egy i7-8700?
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@Core2: Szerintem a RTX 3080 Túl erős 1080P mellé, attól függ milyen monitorod van. Szerintem érdemes volna monitort váltani, egy 1440P mellet már remek társa volna az I7-8700 egy 3080 mellet.
Úgy nagy átlagban elég lesz, de főként attól függ a játék hogy van optimalizálva. Lesznek címek ami alatt kihasználja, de lesz olyan is ahol beköszönt a CPU limit.

Szóval 1440P/27Inch 144HZ, ilyen kártya mellé ez a legjobb választás szerintem 😀
0
0
0
0
Athis18 avatar
Hali.
Olyan kérdésem volna, hogy lehetséges-e oylan , hogy RGB ledszalagot tudnám e használni oylan alaplahoz, ami nem támogat RGB vezérlést? Teszem azt külön vezérlővel? (Megjegyzem üveglapos házat vettem, jól mutatna meg minden, de azért egyenlőre konfigot nem vásárolnék csak ez miatt 😃 )

Köszi
0
0
0
0
TomSlier avatar
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy NVMe SSD-t mire érdemes állítani? AHCI vagy RAID? Illetve, hogy mik az előnyei, hátrányai?
Több fórumot és cikket olvastam már ezzel kapcsolatban, de még mindig nem tiszta mit lenne érdemesebb használni.

Válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 1
visor261 avatar
@TomSlier: AHCI az átlagfelhasználónak, a RAID attól függ mire kell 0,1,5,6,10 de, ehhez több adattár kell. Ha nem akarsz extrákat venni jobb sebességért vagy adatvesztés elkerülésére, akkor többnyire felesleges.
3db 1TB SSD AHCI - 3TB xMB/s 1 meghal minden elvesződik-róla
3db 1TB SSD RAID - 1TB x*1.5MB/s 1 meghal minden elvesződik-róla
3db 1TB SSD RAID - 1TB x*0.5MB/s 1 meghal a többiről visszanyerhetőek az adatok
16db 1TB SSD RAID - 1TB x*0.5MB/s 3 meghal a többiről visszanyerhetőek az adatok
Spoiler!
A felsorolt példák csak szemléltetés jellegűek, a példákban szereplő számok nem tükrözik a valóságot, (magyarul) fiktívek. Csak a véletlen és az (eltorzult) emberi agy szüleményei”.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Olyan van teszteknel teljesítmény csökkenés van, programok nehezen indulnak be droppolnak, játékok 1-2 másodpercre meg fagy. Mi lehet a hiba? Én tápra gyanakszom, Be quiet 600 Watt gold+ ha igen milyen tápot ajánlanátok?

Rysen 5 3600

Gtx 1070 ti 8gb

Crucial Ballistrix 16gb ddr4 3600 mhz

256 ssd

1tb hdd

Dupla vizhutes

Msi b450 tomahawk max

De az adatlapomban benne van a konfigom
0
0
0
0
💬 8
no avatar
@KrisztianRikardo: Kezdésnek először zárjuk ki a szoftveres problémákat.
Mikor telepítetted frissen üres háttértárra az OS-t?
Driverek mikor lettek frissítve?
Előtte volt-e szoftveres tisztítás és úgy felrakva?
Szobahőmérséklet növekedésével kezdett jelentkezni a hiba?
Hőmérsékletek rendben?
Radiátorok, hűtőbordák tiszták?

És akkor a vas.
Memtest, háttértárteszt mint mond?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Palanova: Erre rá nézek teljesen formazzam le a 2 meghajtót az ssdt is meg a hddt is?
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: Nézd meg előbb a többiek javaslatát, lehet hogy csak olyan "egyszerű" a probléma.

Tiszta telepítés előtt elég csak azt formázni, amire az OS kerül - többi háttértárat érdemes lehet leválasztani előtte fizikailag, pl SATA-t lehúzni róla vagy a tápot -, jellemzően az SSD-t, de előtte mentsél le róla mindent ami kell neked!
0
0
0
0
carl18x avatar
@KrisztianRikardo: Üdv!
Hát elsőnek is üresjáratban/Idle állapotban nézz már meg a feladatkezelőt milyen kihasználtságok vannak.
Nem lehet bekaptál valami virust és az lassít mert a háttérben dolgozik? Virus/Malware én ezekre gyanakszok.
0
0
0
0
xoki avatar
@KrisztianRikardo: Inkább RAM vagy HDD/SSD problémának hangzik.
illetve megeshet, hogy valami háttérben futó program nagyon magasra nyomja a HDD/SSD vagy a CPU kihasználtságát, akár vírus is lehet

Szerk: most láttam meg, hogy carl18x is hasonlót ajánlott
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@xoki: Leakarom formázni az ssdt és a hddt ujrapasztazom a cput
0
0
0
0
carl18x avatar
@KrisztianRikardo: ADWCleanert érdemes lefuttatni, sok dolgot megfog amit más nem. 😀
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@carl18x: teljesen ujra telepítettem az ssd, lehuztam a hhd-t akkor is szarakszik droppol a rendszer friss driverekel. Aztán lehuztam az ssd-t ujra telepítettem teljesen a hdd-t leformáztam stb, akkor is ugyan azt csinálja droppol a rendszer. Kitakarítottam a gépet teljesen, ujra paztáztam a vgát a cput akkor is. Én tápra gyanakszom mert szerintem haldoklóban van, szerintem már nem tudja leadni a megfelelő energiát így a rendszer szarakszik. Rendeltem egy 650 wattos seasonicot Gold 80+-ost. Remélem aztán nem lesznek ilyen hibák. Ha igen akkor jol jártam szarom le.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
Sziasztok! Egy olyan problémál van, hogy random szerüen ujra indul a gép... Esemény naplóban azt irja hogy Kernel power 41 63. Találkozott valaki hasonló problémával?
0
0
0
0
💬 4
xoki avatar
@DarkC0re: Sajnos ez a probléma az egyik mumusom, ha megkeresnek vele, mert számtalan oka lehet.
Mindenesetre első lépésként nem árt a teljes gépet darabokra szedni és újból összerakni, ez sokszor megoldja a gondot.
Második lépésként a jelenlegi tápegység helyett kipróbálni a gépet egy másikkal (kiszerelés után ajánlott várni egy 10 percet kb és utána megpróbálni a másikkal.)
Ha ez nem oldja meg a gondot, akkor ki kell kapcsolni a windows automatikus újraindítását, hogy kékhalálozzon. Ha nem ad kékhalált, akkor szinte biztosan hardveres/elsősorban áramellátásos hibáról van szó. Ezért ha az új tápegységgel is gond van akkor elég nehéz megtalálni a forrását. Bár mindez függ attól is, hogy pontosan hol indul újra a gép: például kizárólag akkor ha már a windows betöltött vagy már előtte is.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@xoki: A a windows automatikus újraindítását ki kapcsoltam + amit az alattam kommentelő kolléga is irt, Azóta nem volt gond. Most használom és figyelem. Köszönöm a válaszod!
0
0
0
0
no avatar
@DarkC0re: egyes fórumokon az energiaséma újra beállítását és/vagy új séma készítését javasolják
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Palanova: Ezzel szórakoztam + frisitettem win-t vga driver-t azóta nem indult ujra... Remélem hogy csak ez volt a gond..
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Sziasztok. Olyan problémával fordulok fel
étek hogy a rysen 5 3600 szépen futott 4.6ghzen, de viszont tegnap mondom csinálok már egy cinebench r20 tesztet és puff újra indult. Mi lehet az oka? Eddig ismétlem gyönyörűen ment 12 13 volt hogy egesznap teszteltem és szépen ment most meg újra indul. Újra kellene rakjam a gepet?
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@KrisztianRikardo: Pöccints hozzá egy kis feszt még azt jólesz, viszont ha csak egyszeri alkalom volt akkor várnék még vele lehet csak valami gebasza volt a win-nek, előfordul...
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@bukta2: Hiába adok hozzá akkor is. Na most 4.5ghen megy most nem áll le de próbálkozok meg
0
0
0
0
Core2 avatar
Üdv mindenkinek. Gyors kérdésem van, szerintetek melyik VGA-ra érdemes befektetnem? GTX 1080Ti vagy RTX 2070 / Super?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Core2: Nyersen a 1080Ti valamivel erősebb, viszont a DLSS és egyéb hasznos eljárások miatt inkább a 2070 Super-t venném.
0
0
0
0
Core2 avatar
@LordSzalko: Köszi, és még újabb is az RTX
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok vettem egy Hp notebookot a következő paraméterekkel. i5 7. generációs processzor,8gb ddr4 ram és a videókártya Amd radeon r5 m330 2gb.Ezzel a konfigurációval milyen játékok futtathatók rajta?Mondhattok autóst vagy akció játékokat.

köszi Laci
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@laci782:


illetve 2016 és előtte lévőket nézz szerintem:
[LINK]
pl.:
Forza Horizon 3, The Crew 1
0
0
0
0
Tiramisi96 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Tiramisi96: Nézz rá a RAM típusodra, hogy támogat e 4 DIMM-et az alábbi linken:
[LINK]

Frissíts BIOS-t is mert ártani nem árt, ilyen esetben pláne.
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan SSD-t lehetőleg M.2-es csatlakozófelülettel ami nem a leglassabb, de van hely is rajta bőven? 😀
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@PatrikVagyok: Mennyi a keret rá?
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
@LordSzalko: 60 ezer forintot szánnék rá maximum
0
0
0
0
no avatar
@PatrikVagyok: 60 ezres kerettel 1TB-os tárolókat fogsz kapni PCIe M.2 formában, ~70 ezer környékén SATA3 M.2 formában viszont kaphatnál 2TB-ot, azok lényegesen lassabbak viszont általános felhasználás mellett nem éreznéd a különbséget.

SATA3:
Western Digital Blue 2TB (WDS200T2B0B)

PCIe:
Samsung EVO Plus 970 1TB
Western Digital SN750 1TB
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
@LordSzalko: Köszi szépen a választ 😀
0
0
0
0
GZol89 avatar
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy a laptop,wifi 6-on keresztül tud több letöltési sebességet mint 300 Mbps??
0
0
0
0
💬 5
whiplaser avatar
@GZol89: Szia, papíron a wifi 6 többre van hitelesítve, a kérdés hogy a routered mire képes.
0
0
0
0
GZol89 avatar
@whiplaser: Szia!1000 Mbps-es a router,de egy pillanatra kiírt 2,4 Gbmps-ot is sebességnél
0
0
0
0
whiplaser avatar
@GZol89: milyen metodikával mértél? gigás lábakkal meg lennék lepve ha a világ felé tudna többet annál ( én még az olyan 500mbps-re is rácsoldálkozok hálozaton belül. ) wifin még el tudom képzelni belül, de azért azon is meg lennék lepve.
0
0
0
0
GZol89 avatar
@whiplaser: Az adaptertulajdonságoknál írta,de mondom egy pillanat volt az egész 😆
0
0
0
0
whiplaser avatar
@GZol89: ja értem, akkor azt tudom mondani hogy az eredeti kérdésre a válasz hogy igen, gyakorlatban meg nem eszik olyan forrón a kását. 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Miért van, hogy az MSI GC20 kontrolleremet a FIFA 21 nem helyesen ismeri fel? Játszanánk ketten és a DualSense megy normáliasan, a GC20 meg a totál máshogy. A Dpad jobbra nyíl a select a vissza meg a felfelé nyíl. Az Y a R1 stb. Nem tudok állítani semmit a beallításokban sem, mert ott jól írja ki. A fura, hogy amikor utoljára játszottam vele akkor még jó volt. Valami fix? Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 2
Warlordcommander avatar
@Quadgame94: Ha amikor csak azzal játszottál jó volt, akkor először csatlakoztasd az msi-t utánna meg a dualsenset, vagy tökmindegy milyen sorrendbe volt mert sehogy se ment?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Warlordcommander: Mar am mad jatekbam is ilyen... es ugy is h eloszor azt csatlakoztattam. Frissitettem drivert is... de semmi
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Hogy szép legyen a dolog, a nemrég bedöglött nem induló alaplap hibás laptopom után amit azóta leváltottam, most az asztali gépem is szívat.https://gepigeny.hu/user/reszler112233/eszkozok…zok/191076
Röviden:
Nem indul el. Nem jön az alaplapi hangszóróból az egy rövid sípolás ami azt jelezné hogy rendben van minden. Így még a BIOS-ig sem jutok el.
Ez nem először fordul elő, mert már korábban is előfordult, de egy-két újraindítás után elindult eddig. De volt hogy szó szerint hiába M.2-es NVMe SSD-n van a rendszer, kellett neki több mint 5 perc mire bejött a Windows 10, mert egyszerűen láttam a kis körbe körbe forgó kis pontokat amik a Win indulásnál vannak, de egy SSD-nél ezt ha látni is kéne akkor is csak egy pillanatra, nem percekre. Ma késő délután meg kaptam egy kék képernyőt is, de olyan gyorsan eltűnt hogy nem tudtam semmit leolvasni róla. Azóta viszont hiába nyomom a bekapcsológombot. ha megnyomom akkor világít a kapcsoló ledje, de a gépben minden ventilátor is elindul, szó szerint minden, mert a rendszerhűtök, VGA és CPU hűtő ventilátora is, de nincs rövid sípolás ami az indulást jelezné.
Tegnap a prohardveren az Azonnali kérdések órájába kérdeztem ez ügyben, de ugye akkor még elindult a gép és azért oda írtam. Ott azt a választ kaptam, hogy valószínű alaplap hiba lesz, de próbáljak meg egy BIOS frissítést ha van hozzá. Ez meg is történt még tegnap, és akkor is még játszottam utána a gépen, de nem segített a nem akarok indulási hibát megszüntetni. Ma nem sokat használtam a gépet, de a kék képernyő játék közben jött elő.

Tényleg alaplap lesz a bűnös? Mert szerintem annyira nem egy fapados alaplap, és húzva sosem volt benne semmi sem.
0
0
0
0
💬 12
Scorn Face avatar
@reszler112233: Simán el lehet képzelni az alaplap gondot.
Nálam is ez volt az Intel gépnél https://gepigeny.hu/user/scorn-face/eszkozok/26…zok/264469 mire kiderült hogy az alaplapon adta meg magát valami, 3 hónap ment rá.
Szervizben is járt a komplett gép nem is egyszer, sőt összesen 3 hetet volt ott.
Sok ismerőssel és baráttal (itt az oldalon lévő barátok közül is sokkal értekeztem) beszéltem hogy mim lehet.
Win többszöri újratelepítés sem oldotta meg a gondot, a váratlan kékhalálozások sem szűntek meg. https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread…6#c3837854
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Lehet alaplap vagy memória is, próbáltál memtestet futtatni, akkor is előjön? Habár a leírás alapján én azt mondanám, hogy alaplap hiba. Mindenesetre a kábeleket is ellenőrizd le mindegyik a helyén van stb.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: És Scorn Face Köszönöm a választ.

Mivel amúgy is tervben volt már egy takarítás így takarítás közben minden csatlakozót lehúzok, átnézek, azokba is befújok a kompresszorral hátha segít majd, de nem hinném és amúgy minden kábel a helyén jelenleg.
Memtest még tegnap előtt simán lefutott, és hibát sem talált szóval memória tuti jó.

Szerk:

Kitakarítottam a gépet kompresszorral. Direkt lehúztam minden csatlakozót, majd oda is befújtam. Ezután összeraktam a gépet, majd behoztam a szobába, bekötöttem mindent, és a gép elindult. Fogalmam nincs hogy miért, de most megy, és viszonylag hamar be is indult.
Ránéztem a Bluescreenwiew programmal a kék képernyőre. Ez fogadott.:https://abload.de/img/kkkpernydpjj9.jpg
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Elképzelhető, hogy valamelyik kábelnek kellett egy kis törődés. ntoskrnl.exe Általában a szokatlanul magas CPU vagy memória kihasználtság esetén jön elő, nvlddmkm.sys-re meg próbálj meg egy DDU-s driver törlést és utána rakd fel a legújabbat.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Semmi nem járt magasan. Az Afterburnerrel mindig ki van íratva szinte minden mindig. VGA az 99%-on ment. processzor max 65%-on és memóriából is max 6GB-ot írt játék közben mikor jött a kék képernyő.
A driver cserét még kipróbálom úgy is régi már ami fent van.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Na látod, a 990% szokatlanul magas… 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Elírtam! Javítva.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Az csak egy példa volt mint gyakori eset, de ez mellett számos helyzetben elő jöhet, legyen az akár korrupt vagy hiányzó fájl, hanyag szoftver kompatibilitás stb. Szóval ezeket végig kell zongorázni, külön takarító programokat sem célszerű alkalmazni mert azok előszeretettel nyúlnak olyan fájlokhoz ami szerinte nem fontos, de a Win már más véleményen van erről.
Ha nincs jobb dolgod akkor javaslok egy teljes reinstall-t, ha a driver telepítés után is fennáll a probléma.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Ha megint előjön a hiba akkor tuti újrarakom a rendszert. Bár foghúzósan, mert ugye nemrég újítottam NMVe SSD-r és akkor pont ugyanúgy nem volt kedvem felrakosgatni a különféle segédprogramokat amik kellenek, hanem csak simán klónoztam ami kevesebb mint 10 perc volt, és már futott is a jól megszokott rendszer az új SSD-n.
0
0
0
0
carl18x avatar
@reszler112233: Én is azt akartam írni egy új rendszer segíthet kideriteni hogy valóban hardveres dolog jön-e elő az a gigszer. Ahogy láttom a biost már frissitetted, most hogy a rendszert újra raktad előjön még a hiba.
A memtestel ki tudod szürni hogy a memória hibás-e
Ha alkatrészenként tesztelsz tudod szűrni hogy vajon mi okoza ezt a hibát.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18x: Még a rendszert nem húztam újra mert most megy. Egyébként memtest már volt, az nem találta hibát.
Amint megint szívat újrarakom, de amíg nem jön elő a hiba addig nem, mert könnyen lehet hogy tényleg csak valahol érintkezési hiba volt amit a kihúzással és visszarakással orvosoltam már.
0
0
0
0
carl18x avatar
@reszler112233: Akkor lehet valóban csak nem érintkezett megfelelően, néha valóban ilyen aproság okozza a problémát.
D
0
0
0
0
gyusza25 avatar
Sziasztok! HP EliteDesk 800 G1 Tower PC-be milyen processzorokat tudok beletenni, kerestem kutattam, de sehol nem találtam ilyen listát, valaki tudna segíteni nekem ebben kérem.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@gyusza25: Szia, gyári adatlap szerint 4. generációs Intel processzorokat fogad, azok közül bármelyiket.
Itt megtalálod az egyéb adatokat is róla: [LINK]

Annyit hozzátennék, hogy ezek a gépek nem túl acélos lappal vannak szerelve, így nem feltétlenül fog egészséges módon kiszolgálni egy erősebb processzort még akkor sem ha egyébként tudja fogadni.
0
0
0
0
no avatar
@gyusza25: Plusz jellemzően spéci táp van bennük, vagyis nincs plusz táp szál komolyabb VGA-hoz még ha a kicentizett tápban van is rá "tartalákban" pár W.

Brand gépet mint a HP, Dell, lenovo, max netezésre érdemes használni, ha alapból nem workstation kivitelű, plusz VGA-val.
0
0
0
0
gyusza25 avatar
@Palanova: Csak netezésre, meg officera lesz használva, semmi komolyra.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! Egy olyan kérdésem lenne hogy a jelenlegi gépemben az alaplapom az tudja mind a 4 memoria slotot kezelni, viszont a processzor honlapján ( Intel 10600 ) azt írják hogy ,, max channel memory: 2 Ezek szerinte tehát ha most vásárolnék a jelenlegi 2X8 GB memoria mellé még 2X8-at akkor azt nem látnám ha bekapcsolnám a gépet ? Nincs erre valamilyen frissités vagy bármi egyéb ? Mert most szeretném bőviteni a memoriát összesen 32 GB-ra, de ha a processzor csak 2 slotot lát akkor a jelenlegi ramokat el kell adnom. Köszi a választ előre is.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@james007: Nyugodtan használhatod az összes slot-ot, ugyan úgy látni fogja őket.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Biztos ? Az Intel hivatalos honlapján azt írják hogy 2-őt fog látni a proci.
0
0
0
0
no avatar
@james007: Bele lehetne menni ebbe mélyebben, de lényegre törően a dual-channel kifejezés nem azt jelenti, hogy hány modult fog látni a rendszer. Csak arra figyelj, hogy lehetőség szerint ugyan olyan modulok kerüljenek bele, de az sem a világvége, ha eltérőek.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: OKés köszi akkor. Persze ugyanolyan fog bele kerülni. Egészen pontosan :Kingston HyperX FURY 8GB (2x8GB) DDR4 2666MHZ.
0
0
0
0
no avatar
@james007: Jó lesz, hajrá 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! 😀 Na most nem probléma úgyben írok ha nem a saját tapasztalatomról. 😃
AC Odyssey-el voltak gondjamim meg volt a 50-60 fps még is tele volt micro stutter szerű akadással meg néha framedroppal. Driver 21.4.2 és fent volt mellete a Relive, voltak a barlangba kifagyások is stb.
Jó megnéztem melyik Driver van legjobban támogatva a játék alá (19.8.2)
Felraktam magába a 300 mb-os Drivert minden egyébb salang nélkül (Relive)

Játák elindit, Beton Stabil 60 fps szép folyamatos játékmenet micro stutter nélkül 😃
Komolyan mosolyogtam mint ha új gépem volna, hát ez elég durva konflúzió hogy ennyit számít a driver mai viszonylatban.
És egy 2021-es Driver még vissza lépés is egy 2 évvel korábira.
Amúgy a Kernel power 41 hibát kerestem, és gondoltam ki kéne próbálni egy régebbi drivert.

( Persze nyilván az AMD-t se hibáztattom, mert sajnos az RX 570 nekik már nem elsődleges szempont, egy kifutott kártya és a játék se mai) Nyilván most az új 5000-6000 széria van elsődleges helyen, így a régi generáció nem hozz nekik pénzt.

Főként azért is írtam mert tökre azt hittem CPU limites vagyok és ennyire gyenge az Ryzen 1600, már közel voltam a CPU cseréhez. (Ryzen 3600) Az régi driver viszont előhozta mire is képes valójában az (ŐSI) RIzsa! 😃
AMD egy kis hátránya hogy igen is képes az ember vele sokszor hibábba botlani, azaz házi mokolás driverek cserélgetése hozhat megoldást.
https://kephost.net/p/2021/21/3110_5904ce7d5b59.jpg
0
0
0
0
💬 4
botmunpls avatar
@carl18x: A cpu limit bebacna 😃 nekem a 9400-zal volt éppen limites, az 1600 pedig jó 25-30%-kal többet sajtol ki magából.
Mennyin volt az átlag cpu usage az új driverrel?
0
0
0
0
carl18x avatar
@botmunpls: Mind két Driver esetén átlag 35-50% De ritkán felment rövid időre 60-65%-ra is. 😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Az limit közelében sincs, nekem 70-nél indult és tényleg 99-ig felment.
De más játékot ahol limites lenne nem találtam, szerintem ráér még neked a csere 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@botmunpls: Hát ráér, de 1-2 éve múlva valamire váltanom kell! 😀 Bár tény a GTA 6 még kanyarban sincs, és más játékért nem éri me platformot váltani.
És még az is lehet ezzel is remekül futna, szóval ha közeledik a limit akkor váltok 😃
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Sziasztok
Barátnőm laptopja állandóan leall egy idő után
Kék képernyőn az üzenet az eszköz problémát észlelt ezért újra indult
Meg critical process died
HD sentinellel nézve az ssd kiváló állapotban van hőmérséklet jó
Core temp nézve a processzor hofokok is hibatlanok

A hiba az után jelentkezett hogy egy DVD-t bele raktunk film nézés céljából
Valakinek valami ötlet?
Újra telepítés nem segített
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@MC MaRcI: Milyen laptop? Mennyi idős? Van hibajelentés kékhalálból?
0
0
0
0
carl18x avatar
@MC MaRcI: Kékhalál? Akkor az hardveres problémára utal.
Egy Memtestet érdemes elsőnek letölteni és megküldeni 5-10 órát át.
Talán az is lehet a DVD Olvasó zárlatos, mert azt írtad annak használata váltja ki.
Ha más esetben a gép nélküle hibátlan akkor egy külsö USB Dvd olvasót ajánlatos használni.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! 😀
Sajnos egy másfél éve tartó problémával küzdök, sajnos sehogy se szünt meg pedig elég sok mindent kipróbáltam.
Ma jött meg az új táp is, de úgy látszik nem az volt a ludas. Kernel Power 41-es hiba kóddal fagy ki folyton a Windows, ez hol többször hol ritkábban eljátsza. Jártam a biosban, több opciót letiltottam de semmi se hozott végleges változást.
Volt hogy hangkártya drivert tiltottam le ne legyen ütközés de sajnos az se hozott fix eredményt.
Van hogy több hétig nem jön elő, de olyan is van 1 héten ezzel kifagy 5X és engem már nagyon zavar.
Általában Idle állapotban jött elő egy Google Chrome megnyitása esetén, CPU-nál tiltottam a Global C-Satest ami után egy jó darabig nem jött elő, de még így is a múlt héten 5X jött elő és ma is 1X az új táp beépítése után.
A régi tápm egy nagyon megbízható Chieftec CBT 450S Sirtec beles ami még hibátlanul üzzemel.
Új tápom egy Cooler Master MWE GOLD 550 Fully Modullar tápegység, azt hittem az új táp megoldja a problémát de semmi se változott.

Kb 1,5 éve használom így a gépem, elég sok dolgot kipróbáltam futott több órán át memória teszt is és ott se dobott ki hibákat.
Még garanciálisak a hardverek, de így hogy nem tudom mi okoza a gondot a garanciát se tudom érvényesíteni.
Mert vissza küldöm és ők jönnek azzal hogy náluk müködik.

Na ki mire tippel? 😃 Valahogy most már ki akarom deriteni mi okozza.
0
0
0
0
💬 24
no avatar
@carl18x: Friss BIOS-al nézted már, esetleg újrarakott rendszerrel? KP41-et simán okozhat vírusirtó is, például Avast.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát volt fent több bios verzió is, és most majd nem a legújabb van fent sajnos semmit se változtatott a hibán.
Volt fent Avast/AVG és a gyári Defendert használom jelenleg de sajnos ez se volt rá kihatással.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18x: Annyi vackom volt, hogy ilyen hibábal többnyire már ignorálom az egész konfigurációt. A legszomorúbb, hogy túlnyomó részt ezek hardveres problémák.
0
0
0
0
carl18x avatar
@SuperPuma: Igen én is valami hardveres Gigszere gyanakszom 😀 Csak hát valahogy rá kéne jönni pontosan mitől is van ez a jelenség. Az már biztos nem a táp, mert most az beton biztos hogy rendesen müködik.
Talán vagy alaplap vagy a memória, bár tény lekopogom terhelés alatt nincs vele probléma, üres járatban szokott Kernel Power 41-es hiba kóddal kifagyni.
Redditet is átbőngészem valakinek a táp csere megoldotta a dolgot, de úgy látszik nálam más okoza.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Anno nekem is volt egyszer KP41-em, szimpla újratelepítéssel megoldódott.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Sajnos nekem már 3X is újra volt telepítva de végül mindig előjött :S Pedig soha nem volt egyik gépemmel se ilyen csak ennél jött elő.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Akkor elképzelhető hardveres probléma, de ott valami az energiagazdálkodással lesz, tekintve hogy azt állítod terhelésen jól működik és inkább csak idle-be jön elő a történet. Nézz szét Windows energiagazdálkodás opcióknál, lehet ott is jó pár dolgot személyre szabni. Ha ez sem válik be akkor lehet cserélgetni a RAM modulokat egyik helyről a másikra és szépen redukálni a lehetőségeket.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Na társalogtam pár emberrel, és megmutattam neki a ramom típusát és ö szerinte 90% hogy a ramom. Múltkor 1 órát ment memtesten és nem hibázott, ha most elő akarom hozni hogy rossz-e hány órát kéne futtatni a memtestet?
Igen én is hardveres dologra gondolok, mert új Windows/Bios/Driverek cserélgetése se hozott megoldást. Pedig a biosban is elég sok lehetőséget kipróbáltam, több fajta egyedi beállítás.

3 dolog lehetett a háttérben Alaplap/memória/tápegység. De úgy látszik a tápegység csere nem segített, az alaplap szerintem müködik így marad a memória.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Egyénfüggő, én a többszöri rövid tesztre rakom a voksom, mintsem az egyszeri több órásra. Szerintem, ha hibás egy modul, akkor az már percek alatt megadja magát.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Jobban belemásztam a témába, 6 órát ment a memtest hiba nélkül! 😃
Nos a Kernel Power 41-es hiba egyik legundorítobb jelenség, komolyan írthatatlan!!
És Miért? Mivel energia hiány miatt áll le a rendszer még a Windows se készít minidump fájlt hogy legalább az ember tudja mi okozza!

Utána néztem rengeteg dolog kiválthatja, Hardveres alapla/memória/processzor hibától illesztőprogramok is közre játszhatnak.
Nos így valóban nehéz ezt megoldani, mert ha legalább egyszer ki tudná listázni hogy melyik hardver/ilyesztő program váltja ki.

Az biztos hogy a tápegység 100% hogy hibátlan, a Ramokat is többször teszteltem úgy látszik az se problémás.
Lehetséges hibák szerintem CPU? ( Az AMD Forumán több felhasználó érvényesített garanciát 3900X esetében, mert többször csuklot össze úgy a rendszer mint nálam) VSOC feszültséget volt aki a VSOC feszültséget emelte 1.150 voltig ami nála elmúlasztotta a gondokat)
Úgy látszik a szillicium lottó ebben nagyban közrejátszhat.

A második szavazás talán az alaplapra menne, mivel megszünik az energia ellátás azért részben az alaplap felelős. Azért sérelmi hibákat nem látni rajtam szemmel, így remélhetőleg nincs vele gond.

A 3. szavazás meg talán a Videókártya, sajnos RX 480 szintén kernel 41-es hiba kóddal jelzi ha valami nem oké vele. 2016-os forumok alapján az is volt szép számmal hibás példány forgalomban.

Nos reméljük a közel jövőben 1-2 héten belül sikerül kideriteni mi a hiba oka. 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Hogy kiirthatatlan lenne az erős túlzás, más különben nekem sem sikerült volna. A CPU-s példa nálad szerintem pont nem lényeges, mert nem azt a modellt használod, se szériát. Ha egy gyenge minőségű lap van a CPU alatt az sosem túl előnyös és rengeteg hibát érdemes kapásból ott keresni.
A B450M S2H például egy kifejezetten olcsó belépő szintű lapnak számít. Megpróbálhatsz proci cserét, ha az nem válik be akkor lap cserét, gyomlálni kell a problémaforrásokat.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: OS teljes és tiszta újratelepítés (üres SSD-re semmit vissza nem másolva) volt? Azután gyártói oldalakról (nem korábban legyűjtött és lementett packból) a hiányzó driverek telepítése megvolt?
0
0
0
0
carl18x avatar
@Palanova: Sajnos az a gond hogy ez a hiba elég nehezen jön elő van hogy napi 3X is előjön de van hogy 1-2 hétig semmi. Így sajnos új windows esetén gyakorlatilag 0 az esélyem detektálni, sajnos még ha sikerülni is ez a fajta opció az több száz órába is belekerülne .d
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Ha szoftveres a hiba, eventlog vagy egyéb naplózás hiányában max így tudod megtalálni: alap os, gyári frissen leszedett driverek, ha minden rendben, mehetnek fel a kiegészítő programok...egyszerre csak egy és ahol hibázik ott lehet a baj...

Ha hardveres akkor tippre szerintem is alaplap lehet a gond. Ugye a kernel 41 azt jelenti google szerint, hogy a gép helytelenül lett leállítva, amit könnyen okozhat alaplaphiba is.
Nem tudom mennyire új a deszka, lehet egy alapos szemrevételezéssel láthatsz rajta nem kívánt elváltozást, pl púpos kondenzátort, apró perzselést valahol...
0
0
0
0
carl18x avatar
@Palanova: 2020 Januárjában lett vásárolva + cpu és memória is.
Sajnos ezt megvásárlás óta csinálja, elsőnek nem vettem túl komolyan azt hittem új Windows 10 update okoza a kifagyást. Az alaplapot már többször megnéztem, sehol nincs rajta minimális karcolás se. Nagyon körültekintő voltam építéskor, bár én is talán alaplapra gyanakszok.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Nem beépítéskori sérülésre gondoltam hanem elöregedés/hibás alkatrészekre. Egy szemrevételezést megérhet.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Palanova: Szerintem másfél év ilyenkor túl kevés elöregedéshez. Van itthon egy 10 éves H61 alaplapom is ami sok használat után mindig hibátlan.
Fater gépébe raktam internetezni elég, szóval bírják a hardverek élet tartalmat tekintve.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Ebben nem értünk egyet.
Simán lehet egy elcseszett sorozat akármelyik nagy gyártónál is. Elöregedés persze nem tipikusan másfél éves korban jelenik, de hibaforrás lehet simán 6-8 év után- ezért írtam hogy nem tudom hogy az alaplap mennyi idős.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Palanova: Ami tönkre mehet az tönkre fog, csak hát nem akartam fölösleges garanciás procedurát ha még se hoz eredményt.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Persze, tiszta sor. Egy szemrevételezés azért nem árthat, ha még nem történt meg. Másfelől pedig ha zavar a hiba akkor igenis, garanciázni kell, mert feltehetően rossz terméket adtak el neked. Feltéve ha tényleg hardverhiba van, de az elmondásaid alapján a szoftveres hiba kevésbé valószínű.
0
0
0
0
Puffin avatar
@carl18x: Friss telepítés után is jön a hiba? Mármint miután frissítetted a Windowst és a drivereket, de semmi extra progi nincs fenn??
0
0
0
0
carl18x avatar
@Puffin: Hát 3X volt újra rakva a Windows de végül mindig elöjött. Bár majd kéne szerezni valami programot ami talán ki írja mi okozza ezt a problémát.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@carl18x: Az én előző Intel gépemmel eltöltött 3 hónapos kálvária végén legalább x6 járt fent a Win, és így romlott is az ssd 3%-ot, 3 alkalommal volt a komplett gép szervizben (mind a 3-szor 1 hetet) volt memória teszt, volt terheléses teszt (több órás) de semmi minden teszten átment, és továbbra is ugyan úgy kék halálozott. Valamikor azzal az üzenettel amit te írtál most. Továbbá váratlan időközönként, pont mint nálad.
Sok baráti segítséget igénybe vettem, minden általuk mondott variációt megcsináltam, illetve a jóbarátom személyesen is átjött. De a gond továbbra is fennlát.
A vége az lett, hogy az alaplapot elvittem az üzletbe és mondtam, hogy itt van küldjék el az ASUS-nak bevizsgálásra, mert most már elegem van az egészből.
Közben megrendeltem az AMD gépet, mivel a privát munkáimmal nem állhattam le, mert akkor elveszek megbízókat.
Egy hónap múlva mentem az alaplapért amit az ASUS egy teljesen újra cserélt.
Ezek után az Intel gép el lett adva...

Végszó gyanánt, nálam alaplap produkálta a galibát (egy idő után már csak az jöhetett szóba).
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: Igen emlékszem te is sűrűn szívtál a rendszer összeomlásokkal, hát mondjuk úgy hosszú távon de elég idegesítő tud lenni. És a meglepő hogy neked az Asus alaplapod nem is egy fapados darab volt még is meghibásodott! 😀
Meg főleg az a baj hogy müködik, de még is sunyiba okoz fagyásokat rendszer alatt és itt az ember már gondol mindenre. Ram-tápegység processzor, driverek vagy új Windows update.

Kéne valami program ami automatikusan detektálja az ilyen körü hibákat és az átlag user mint mi nem szívna hónapokat/éveket a javítássával.

Hát nekem ritkán csinálja, de van hogy heti 5X előjön nem azt mondom használhatatlan de zavaró. Terhelés alatt full stabil a gép, de üres járatban egy google chrome nyitásakor képes teljesen kifagyni.

Most vettem új tápot mert azt hittem a régi hibás, Cooler Master MWE GOLD 550 Fully modullar. A Gépen semmilyen változást nem vettem észre, jövőre nézve legalább nagyobb kártyákat is rakhatok a gépbe. 😃
0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok! XMP-töl mennyi az esélye hogy egy proci elszálljon? csak mert haveromnál meg történt!
0
0
0
0
💬 18
SuperPuma avatar
@r2d2: Hát nem szabadna pedig. Csináljatok bios hard resetet.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@SuperPuma: csináltattam vele de semmi, és a procit jelző piros kis led ég rajta folyamatosan mármint az alaplapon, és csak fel pörög a gép de azon kívül semmi.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@r2d2: Velem is történt hasonló, igaz én nem csináltam xmp-t, csak egyik napról a másikra, felpörgött a gép, piros proci led égett rajta. Ha másik proci került bele is ugyan az volt. Aztán alaplap csere megoldotta. De máig nem értem mi volt vele mert azóta kipróbáltam azt az alaplapot egy teljesen új konfigon és hibátlanul ment.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@r2d2: Procit nem fog tönkretenni, az maximum nem kommunikál vele, ellenben gyengébb lapok esetében az áramköröket, tönkreteheti, így nem a processzor lesz ami szétmegy, hanem maga a lap.

Nem mellesleg hála égnek mivel nem is olyan drága. Proci ennyitől nem fog szétmenni.
0
0
0
0
no avatar
@r2d2: Milyen CPU-ról és RAM-ról van szó? Alapesetben egyébként teljesen biztonságos mert megengedett fesz. határon belül üzemel akkor is, de ha a megengedett feszültség fölé lövi a RAM-ot XMP-n belül, akkor lazán lehetséges rövid időn belül.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@LordSzalko: 7700k a RAM-okrol semmit nem tudok. a lap tuf mark 2.
0
0
0
0
no avatar
@r2d2: Ez esetben, csak akkor történhetett probléma XMP-t illetően, ha 1.35V fölött járatta őket. Ha teheted próbáljátok meg másik lapban, az is elképzelhető, hogy önmagán a lapon vágott haza egy kondit első körben.
Persze haverodat te nyilván jobban ismered, el tudod róla képzelni hogy milyen szinten merül bele a tuningban stb. Ha csak szimplán kapcsolt egy XMP-t és úgy járatta, akkor nem kellene problémába ütköznie, hacsak az alaplap nem a legutolsó ZS kategóriás, mert azokon bármiféle anomália megtörténhet.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@LordSzalko: Nem ért a tuninghoz csak szimplán be kapcsolta az XMP-t, amíg nem kapcsolta le a gépet addig nem volt gond így az XMP-vel, csak miután másnap haza ment, és be akarta volna kapcsolni se kép se hang, csak felpörög minden, de azon kívül se BIOS nem akar be jönni neki meg semmi más.
Az alaplapja meg egy ASUS TUF Mark 2-es, azt azért nem mondanám szarnak, már amennyire értek a lapokhoz.
0
0
0
0
no avatar
@r2d2: Nem, az korrekt lap. Első körben próbáljátok meg egy másik lapban a 7700K-t, ugyan azokkal a modulokkal, ha a foglalathoz van másik processzor akkor azzal is érdemes megnézni. van pár ok ami kiválthatja ezt a jelenséget, sajnos ezt tesztelgetni kell. Vagy ha már éppen amúgy is csere érett a konfiguráció, akkor nyilván el kell engedni, persze ezt ő tudja.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@LordSzalko: Pont ezért is nézegetek neten valami olcsó pár ezer forintos használt lapot, hogy abba tudjuk ki próbálni a procit.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@LordSzalko: Csak azt nem tudom még, hogy a vga-n mi a fenétől van valami ragacsos cuc, vízhűtéstől nem hiszem mert semmi látszatja hogy szivárogna.
0
0
0
0
no avatar
@r2d2: A backplate-en? Pedig az csak úgy nem kerül oda magától, az alatta lévő hővezető pad sem lehet mert az nem folyik meg.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@LordSzalko: igen a backplate-en volt. de holnap megyek át hozzá, és saját szememmel is meg nézem hogy mi a bánat van, szerencsére hoznak neki egy másik procit, hogy kiderüljön most mi ment tönkre a proc vagy a lap, de akkor a víz helyet is fel rakunk valami mást, és azt is át nézem rendesen.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@LordSzalko: Na meg van a megoldás, el durrant a vízhűtés, megfőtt a proci, látszik a barna folt közèpen, a hűtő folyadèk tönkre tette a 1080-ast, meg az m2-esèt szóval ***a. Hogy az xmp mennyire tehet erről azt nem tudom. Marad az hogy kisegitem, azt majd rèszletegbe vissza fizeti.
0
0
0
0
no avatar
@r2d2: A kártya az érthető, proci viszont érdekes, alapértelmezetten ezek lekapcsolnak maguktól amint olyan hőmérséklet közelébe érnek ahol károsodás érheti.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@LordSzalko: Èn sem èrtem! Èn arra gyanakszok hogy a vízhűtés egyik tömitèsèn lehetett egy mikró repedès, vagy valami, vagy túl hajtotta a gèp a hűtèst, de azt sem tartom valószínűnek.
0
0
0
0
no avatar
@r2d2: Mindenesetre megvan akkor a hiba, a legjobbakat.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@LordSzalko: Köszi haverom nevèben is!
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
kingston 240GB SSD-et cserélném nagyobbra, de nem tudom milyet vegyek.
melyik a jobb TLC vagy QLC?
Samsung 870 QVO vagy 870 EVO vagy maradjak kingston A400-as szérianál, mondjuk egy 960 GB?
0
0
0
0
💬 10
reszler112233 avatar
@Booker: 870EVO. De ha van M.2-es helyed akkor 970EVO vagy Plus verzió, és arra egy hűtőborda. Viszont a váltást minél előbb lépd meg, mert az SSD-k ára elindult felfele, és nem tudni meddig fog elkúszni. Én kb 2 hete használom az 500GB-os 970EVO Plus-t, és ott ahonnan vettem most csak 3500-al kerül többe, mint mikor én vettem meg.
0
0
0
0
Booker avatar
@reszler112233: Van 1 db M.2 slotom. De ez egy nagyon régi S1150 foglalatú inteles lap, nem tudom megéri e bele a M.2 SSD. + hogy kezeli a Z97-es chipset
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Booker: Ha megadod az alaplap pontos márkáját és típusát akkor meg tudom mondani neked a gyártó oldalról hogy viszi-e az NVMe SSD-t. De mivel Z-s lap szerintem igen, de ez csak a gyártói oldal és pontos alaplap típus után tudom/tudjuk megmondani.
0
0
0
0
Booker avatar
@reszler112233: Gigabyte Z97X-UD3H (REV 1.0)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Booker: Abba lapba sajnos nem megy az NVMe SSD. Sima PCIe M.2-es mehet bele max, annak sebessége meg tudtommal egyezik a sima SATA3-as SSD-vel, így jobban jársz a 870EVO-val amit elsőnek is írtam.
Na meg ahogy néztem az alaplap gyártói oldalán, ha beraksz egy M.2-es SSD-t akkor lekapcsol 2 sima SATA3-as csatlakozót.
0
0
0
0
Booker avatar
@reszler112233: nagyon szépen köszönöm a segítséget, nem rakok be m.2 azért mert írtad hogy lekapcsol 2 sata. erre gondoltál a 970 evo alatt? https://ssd-meghajto.arukereso.hu/samsung/2-5-870-evo-1tb-sata3-mz-77e1t0b-p625153632/#
ezzel gyorsabb lesz valamivel mint a jelenlegi kingstonom, azért kérdem mert nem egy a sebességük amit az árukereső ír
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Booker: Nem fogsz sebesség különbséget észrevenni normál használat mellett. Normál használat mellett sebességkülönbséget csak HDD és SSD közt látsz szemmel láthatóan. Csak különféle tesztelő programok adják ki a különbséget. Én is sima SATA3-as Samsung 840EVO 121GB-os SSD-t váltottam egy Samsung 970EVO Plus NVMe SSD-re és a rendszer indulása, futása nem változott, csupán a tesztelő program mutatja menyivel gyorsabb is az NVMe SSD.

De mint írtam, ne várj vele sokat mert elindult az SSD-k ára is ás ki tudja hol fog megállni.
0
0
0
0
roberto888 avatar
@reszler112233: NVMe es PCI-e gyakorlatilag ugyanaz. Es az alaplapja tamogatja a SATA es NVMe M.2 SSD-ket is. Es mivel az NVMe protokoll PCI-e-t hasznal, emiatt van hogy a SATA portok kozul par kikapcsolasra kerul, mert osztoznak a limitalt PCI-e savokon.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@roberto888: Ezekkel tisztában vagyok. És nem minden alaplap kapcsol le pár SATA portot, mert nekem egyet sem kapcsolt le amikor bekerült a 970EVO Plus. Pont a lekapcsolás miatt kérdeztem meg milyen lapja, van és utánaolvasás után le is írtam, hogy nála lekapcsol 2 portot ha berak egy M.2-es NVMe SSD-t vagy bármilyen PCIe SSD-t.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nem tudom hol a legaktuálisabb a kérdés, felteszem itt.
Mostanában leginkább csak telefont használok. Mikor gépen játszunk, akkor is kontrollerrel, így elgondolkoztam, hogy telefonon milyen lehet a kontroller. Van ipega márkájú bt kontrollerből pár kivitel, egész kedvező áron, viszont nem tudom eldönteni, hogy milyen lehet és mennyi játékkal lehet használni, a preview és unboxing videók eléggé...meh-k.

szerk: A telefon egy Huaewi P10 Lite
0
0
0
0
💬 2
xymano avatar
@SuperPuma: Én a ps 4 joy al kipróbáltam régen p10 lite al
De.nem volt az igazi
Input lagg volt
Ppsspp
Asphalt
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@SuperPuma: Én xbox one kontrollert próbáltam egy huawei p smartal régebben, és tökéletesen működött, nem volt vele semmi gond.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Töredezetségmentesités után a játékoknál 99rol 100on megy a vga, csak nem értem miért! Nem az a 1% csak hogy meghalhat e a vgam így! Droppok előfordulnak, laggok is néha, meg a videó részek dadognak ha 100fps ha 40 ha 30 mind1 akkor is.

Rysen 5 3600. 40fok

Gtx 1070 ti 70fok

16 GB ddr4

Win 10 64bit

256gb ssd

2tb sata3

be quiet! Straight Power 10 CM 600W Gold
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@KrisztianRikardo: Windows gyári programjával csináltad? Nem maradt automatán esetleg?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@KrisztianRikardo: Nem halhat meg, ki van hajtva csak.
A másik, hogy akkor v-syncet neki vagy fps korlátot mondjuk 60-ra, vagy ahol lehet, adaptive sync-et, és nem fog annyit dolgozni a kártya.
Az a jó, ha még van hajtva rendesen. Ameddig nem 80-90 fokos, ahol már amúgy is kapcsolnak kifelé, illetve ha nem zörög benne kondi, semmi baj nincs.
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo:
Nem az a 1% csak hogy meghalhat e a vgam így!

Már nem először mondjuk el, hogy ez az optimális kihasználtság.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
Sziasztok ps3 hogy tudok magyar feliratú játékokat telepiteni van a gépen mód meg hen is
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
Olyan problémám van hogy egy Kingston A400 240GB SSD-re Felraktam a Win 10 Pro X64-t
és azóta minden nap fogy a tárhely kapacitása. Pl:. most 57.1GB a szabad terület, tegnap 58.6 volt, tegnapelőtt 60GB.
Miért van ez? köszönöm előre is a segítséget üdv.
0
0
0
0
💬 6
Viktorinho avatar
@Booker: Előtte volt rajta windows? Ha igen akkor "visszahozza" a régi fájlokat is,ha netán valamit még le szeretnél onnan menteni. Windows old nevű maának is kéne megjelennie. [LINK] Így törölhető.
0
0
0
0
Booker avatar
@Viktorinho: igen volt egy win 7 azt a partíciót töröltem teljesen, felment egy win 10 azt egy win 10 vbs fájlal aktiváltam, majd
egy MediaCreationTool20h2 exe-vel frissítettem + win 10 telepítés. Így született egy windows old és egy windows mappa.
0
0
0
0
no avatar
@Booker: Gyorsítótáraz, biztonsági mentést készít stb., jóformán belakja magát a rendszer és utána békén hagy. De lehet akár a korábban felmerült Windows Defender hiba, ami okvetlenül teleszór egy mappát fölösleges fájlokkal.
Utóbbit ezen az úton érheted el és törölheted ki az adott mappa tartalmát:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Store
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Booker: A Lord igazat ír.

Plusz, ha driver frissítesz, van nvidia vagy a gyökér könyvtárban AMD mappa, amiben a telepíthető tárolja a driver. Azokat lehet törölni, mert egy-egy driver 1-2GB között van kicsomagolva. Azok is tudnak élvezni sok helyet.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR:
A Lord igazat ír.

Erről most hirtelen a Warcraft 3-as paraszt jutott eszembe… 😆
0
0
0
0
Booker avatar
@LordSzalko: köszönöm a segítséget
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció