Menu
Gépigény Google+ profilja
Gépigény Facebook profilja
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kimi no Na wa avatar
2017. 03. 26. 10:15:26
#
Ebben én is biztos vagyok. De ez is hozzáállás kérdése. Volt pár film ahol a bemutatóban hallgatott szinkronszínész igen jól átadta a szöveget, aztán csodálkoztam hogy a filmben meg más volt a hang, és szinte pocsék. Sok szinkronos filmet nem is nézek, de van pár klasszikus név ami miatt úgy érzem megér egy "misét". Ha már film, akkor inkább japán hangú Animéket nézek. Azokban nem igazán csalódok. (Persze itt is vannak kivételek, mikor is az ember elkezdni nézni, és kijön egy kérdőjel a fejében, hogy: WTF) (:
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 26. 09:40:16
#
Scarlett mama saját hangja biztos hogy jobban fog illeni a filmbe mint valami jött-ment magyar csaj odanemillő károgása aki bemegy a stúdióba, elhadarja az eléhányt szöveget , felmarkolja a kis pénzét aztán megy tovább a tescoba pénztárosnak.
Mert hogy a szinkronszínészi fizuból nehezen lehet megélni itthon az szinte tuti. 8-)
Kimi no Na wa avatar
2017. 03. 26. 09:13:52
#
Kár vitába menni azért, hogy ki hogy szereti nézni a filmeket. Sok filmet én sem szeretek magyar szinkronnal nézni. Vagy megnézem magyar felirattal vagy az eredeti nyelvén. Én személy szerint így vagyok a Ghost in the Shell-el is. Természetesen a moziban is meg fogom nézni, magyar szinkronnal, csak hogy lássam hogy mennyiben javult a szinkron, mert személy szerint az előzetesben hallható szinkronhangok elég erőltetettek, már ami a hangzást illeti. (Személyes vélemény)
Magát az animét imádtam, szóval kíváncsi vagyok mit ad vissza a film.
A filmbeli zenékre rátérve: Remélem hallható lesz pár klasszikus benne, mint például Yoko Kanno & Origa - Inner Universe. (Már csak Origa megemlékezése miatt is.) De megmondom őszintén, a bemutatóban hallható Depeche Mode - Enjoy The Silence (KI Theor cover)-t is szívesen hallanám benne. (A szóbeszédekkel ellentétben, szerintem nagyon oda illett a bemutatóba. Persze ez is személyes vélemény)
X9K338DA avatar
2017. 03. 26. 00:20:01
#
Szerintem még csak az sem igaz, hogy a régi szinkronok jobbak a maiaknál. Én emögött a vélemény mögött puszta nosztalgiát látok. Néztem már újra eredeti hanggal régi szinkronos filmeket és sorozatokat. Szerintem ami régen más volt, hogy jobb nevű színészekkel szinkronizáltak, de a fordítás minősége sokszor még csak olyan sem volt, mint manapság. Sok jelenetet a rendszerváltás előtt pedig szándékosan fordítottak félre a cenzúra részeként.
xoki avatar
2017. 03. 25. 22:16:00
#
Az utóbbiakhoz hozzászólva:

Mondjuk azért eléggé szomorú a mostani magyar szinkronok szintje. Régen ez nem így volt (lásd Bud S. filmek, egy rém rendes család, meg a többi ismert film/sorozat) most viszont látszik, hogy elkapkodják a fordítást és szerintem már itt bukik el az egész, nem a szinkronszínész hibájából.
Na most ez nem igaz az animékre, ott alapból nem is próbálkoznak tehetségek felvételével, csak legyen valami és kész. De ez se volt így régen, bár nyilván már nem is készül magyar szinkronos anime (vagy igen? nem követem)
A felirat meg, hát igen, sajnos a magyarok legtöbbje félrefordítás gyűjtemény, tisztelet a kivételnek. Már egy 100 anime után mindenkire ragad annyi japán szó, hogy észrevegye, hogy ha valami nem oké a felirattal. Bár ennek az angol forrás használata is a következmény, mivel sok esetben az angol felirat helyes és annak fordítása is, csak ugyebár magyarul sokféleképpen kifejezhető valami, ezért nem mindig a legmegfelelőbb kerül a képernyőre. Valamint ahogy lejjebb említve lett, a kultúra ismerete elengedhetetlen egy anime tökéletes lefordításához.
HakuDragon avatar
2017. 03. 25. 19:12:22
#
Inkább a németnek lenne értelme.
Úgy is vagy 10 évente adnak ki ebben a műfajban olyan produktumot ami érdekel is.
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 25. 18:56:23
#
Hát akkor itt az ideje ráfeküdnöd az angolra, nem gondolod? :)
HakuDragon avatar
2017. 03. 25. 18:31:06
#
Az már egyszer biztos.
Mondjuk japánul nem tudok. Angol tudásom se sokkal több igazából.
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 25. 18:02:07
#
Nekem nem baj, mindenki úgy nézi ahogy akarja csak számomra ezerszer élvezetesebb, jobban visszaadja a fílingjét a dolognak ha az eredeti formájában nézem az adott alkotást.
HakuDragon avatar
2017. 03. 25. 17:44:41
#
De most komolyan az baj, ha van, aki igényli a magyar nyelvű feliratot vay szinkront?
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 25. 17:40:11
#
Na akkor Haku , Te majd megnézed magyarul a GITS filmet, én meg eredeti nyelven.
Spoiler!
Szerintem én jobban fogom élvezni mint Te. :)
HakuDragon avatar
2017. 03. 25. 17:23:30
#
Ahol ezek fontosak a történet/párbeszéd megértéséhez, ott tényleg veszett fejsze nyele.
De azért szerencsére szoktak sikerülni a szinkronok (Na mondjuk a legújabb, amit én néztem, az is már vagy 10-12 éves)

Na meg amit angolul normálisan lehet feliratozni, azt azért már csak lehet magyarul is.
(Mondjuk a csúszás az technikai probléma)
X9K338DA avatar
2017. 03. 25. 15:55:24
#
Fogalmam sincs, honnan jön az a hülyeség, hogy a magyar nyelv szinkronra termett, hogy "főleg egy ilyen nyelvtannal nincs lehetetlen". Minden nyelvben vannak lefordíthatatlan fogalmak, amiket legfeljebb körbemagyarázni lehet. És akkor még el sem jutottunk a kulturális utalásokhoz, amik aztán végképp lefordíthatatlanok. Adaptálni lehet fordítás során a befogadó kultúrához, lecserélve az utalást egy másikra, meg lehet magyarázni egy extra feliratsorokban vagy ki lehet gyomlálni. És még rátapinthatunk a szubkulturális és popkulturális utalásokra, amik nem csak nyelvtudást, hanem jóval mélyebb kulturális ismeretet követelnek meg a fordítótól és akkor még csak ott tartunk, hogy felismeri az utalást/érti a poént, de még nem vitték át a célnyelvbe úgy, hogy az a fordítás befogadójának is érthető legyen és emellett beleférjen a feliratba vagy ne térjen el nagyon a szájmozgástól.
HakuDragon avatar
2017. 03. 25. 12:18:44
#
Azért normális filmeket igényesen tudnak szinkronizálni (Főleg egy ilyen nyelvtannal kb nincs lehetetlen). Egy zs kategóriás animébe lehet tényleg nem őlnek bele annyi energiát, de azért egy jobb minőségűbe /vagy ami biztosan eladható/ abba fognak.

De mikor igénytelen hülyeség a felirat és még csúszik is egy mondattal, na az siralmas.
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 25. 05:21:30
#
Animénél csak is eredeti japán hang + angol felirat jöhet szóba, angol nyelvű filmeknél a saját eredeti hang.
A színészek\eredeti szinkronszínészek átélését nem adja vissza holmi szutykos magyar stúdióban sebtiben összehányt "fordítása". (legalábbis én így vagyok vele) :)
HakuDragon avatar
2017. 03. 25. 00:24:37
#
Miért is? Van vele valami baj?
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 24. 22:03:54
#
Aki magyar felirattal\hanggal néz animét\filmet, az meg is érdemli. :)
HakuDragon avatar
2017. 03. 24. 19:51:00
#
Volt már olyan, hogy japán "OEM" felirat, alatta a már utómunkált angol felirat és mindezek felett (természetesen olvashatatlanul és csúszva) a magyar felirat.
X9K338DA avatar
2017. 03. 24. 19:08:57
#
kornel244
Mert nem csináltak. Szvsz nem is érdemes magyar feliratokra várni/hagyatkozni. Angol van már aznap vagy következőnap a hivatalos streamer oldalakon (pl crunchyroll, daisuki, funimation), igényes rajongói felirat pedig általában egy-két napon, de legkésőbb héten belül. A magyar feliratot meg szerintem úgyis angolból fordítják félre tovább.

Az Iron Blooded Orphans például pont Crunchyrollos sorozat.
Gyrger72 avatar
2017. 03. 24. 08:32:58
#
Nekem a To Love-Ru sorozat a kedvencem. :?
kornel244 avatar
2017. 03. 24. 06:55:12
#
Valaki nem tudja hogy a Gundam iron blooded orphans 1-2 évadához miért nincsen még magyar felírat?
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 24. 05:22:27
#
Most anime-filmek szüneten vannak.
Spoiler!
ME:A
:D
xoki avatar
2017. 03. 23. 18:08:58
#
Él még valaki? XD

Mivel hamarosan véget ér a szezon:
Kinek mi volt kellemes meglepetés és nagy csalódás a szezonból?

Később ha lesz kedvem leírom majd én is :D Csak gondoltam felélesztem már a témát kicsit :D
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 11. 18:49:39
#
SuperSaiyanGotto avatar
2017. 03. 11. 18:48:00
#
köszi :D remélem lesznek jók..de ahogy látom PC-re kb semmi
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 11. 18:38:05
#
SuperSaiyanGotto avatar
2017. 03. 11. 18:23:09
#
Sziasztok :DDD mondanátok pár anime jellegű játékot Dragon ball megvan :3 RPG kéne a legjobban ecchi féle is jöhet :D
Moon_Breaker avatar
2017. 03. 11. 18:12:03
#
i3.mangapanda.com/gantz/369/gantz-3515827.jpg
X9K338DA avatar
2017. 03. 11. 17:51:40
#
Mi ez a hullaszag?

Az Akame ga Kill sem azért rossz, mert halomra öli a karaktereit, hanem azért mert teljesen érdektelenek azok a karakterek, kiszámítható és önismétlő a cselekmény, így pedig nagyon hamar erejét veszti a dolog. Nem tud feszültséget tartani. Jön egy mellékszereplő, kap 1-3 összemelegedős részt, aztán kinyírják, ez vagy brutális vérfürdő, vagy melodra vagy mindkettő. A lényeg, hogy sokkolja és elszomorítsa a nézőt. Ez pedig azért nem működik, mert a cselekmény kiszámítható, a soronkövetkező karakter elkerülhetetlenül feldobja a talpát, és mert az összemelegedős részek nem karaktert építenek, hanem csak hatásvadász módon próbálnak szimpátiát kelteni. Az elhullott csapattag is jelentéktelen a cselekmény szempontjából, még csak a főszereplő(k) motivációját sem erősíti meg, mivel azt már épp eléggé felvezették a nyitórészben és a hiányuk sem zavar sok vizet. És ez még mindig csak egy kis szelete annak, mitől el*** egy sorozat az.
sunny474 avatar
2017. 02. 27. 23:07:55
#
X9K338DA: Hát az fix, hogy engem sem az fogott meg a Game of Thrones-ban elsősorban, hogy hullik a nép, az csak egy melléktermék. No meg jó a változatosság. Most nem romantikus vígjátékra gondolok, ott nyilván nem cél kinyírni a főszereplő gárdát. Viszont az már annyira klisés, ha nézek pl. egy akció filmet és a 10000 death flag-ből a 10000. -et is túléli mindenki, már-már idő után röhejes. Ugyanakkor ha elmegy Akame Ga Kill irányba az meg a ló másik oldala.
X9K338DA avatar
2017. 02. 27. 22:30:38
#
Nagyon sokan nem érzik szükségét a 3. évadnak. Egyébként mi van mostanában, hogy ha valamiben karakterek halnak meg, az rögtön olyan, mint a Game of Thrones? Értem én, hogy mióta adaptálták/ják iszonyat No1 sorozat lett, de nem az találta fel, hogy cselekmény vagy történetbeli jelentőséggel bíró karakterek meghalnak, és azért már kezd kicsit zavaró lenni.
flyaway2 avatar
2017. 02. 26. 22:20:55
#
Nekem az első anime amit tudatosan néztem az a Vampire Knight. Azt is csak azért mert emlékeztem, hogy az Animaxon ment és nem láttam az utolsó részt. De úgy igazából néztem mindent ami az Animaxon ment, meg még plusszba Pokemon meg Digimon, Beyblade, hasonlók.
Amikor elkezdtem animézni csak a magyar szinkronoskat néztem, de azokból ugye kifogytam, az első amit sub-al néztem az az Elfen Lied. Azóta meg eljutottam arra a szintre hogy nem nézek meg minden sz*rt.:D

BTW Befejeztem a Code Geass-t, nagyon sokan mondták már, hogy jó és itt is említettétek nemrég szóval gondoltam adok neki egy esélyt. Hát mit ne mondjak, nem bántam meg.:D Minden rész jó volt, nem volt vontatott, haladt a történet. Minden percét élveztem. De esküszöm tiszta Game of Thrones. Ha véletlenül megszeretnék egy karaktert az vagy meghal vagy eltűnik jópár részre.
Mi van azzal a 3. évaddal amúgy? Régebben még volt itt róla szó. Mondjuk nem érzem szükségesnek. Le lett zárva az egész.
Moon_Breaker avatar
2017. 02. 22. 19:49:46
#
Oh, régen én is szerettem, meg azt a másik mesét amiben valamiféle kék beszélő űrhajó volt :D
X9K338DA avatar
2017. 02. 22. 18:55:55
#
Az eredeti mese német, az adaptációt a Nippon Animation csinálta (amelyik pl a Hunter x Hunter első adaptációját is).
Moon_Breaker avatar
2017. 02. 22. 06:22:03
#
A Maja a méhecske tudtommal német mese, semmi köze japánhoz, nem? :)
X9K338DA avatar
2017. 02. 21. 21:26:29
#
xoki
^erről jut eszembe, lehet volt már kérdés de ki hogy fedezte fel az animet? :D

Nekem is a Dragon Ball és Sailor Moon volt az első, amiről tudtam is, hogy anime 1996-ban. De még előtte is ment egy halom egyéb (Kimba, a fehér oroszlán, Nils Holgersson, Alfréd a kacsa, 80 nap alatt a föld körül, Maya a méhecske), talán a DB után kezdték el adni a Tsubasa kapitányt, illetve biztos, hogy utána a Pokémant és Digimont. Utána szünet az animált sorozatokkal az Avatarig, utána tértem vissza az animékhez is lassan.

Moon_BreakerHát figyelj, én azért próbálok mindennek esélyt adni.
Ha én valamit droppolok akkor az már tényleg elég gyenge mű. :D

Én is, azért kezdek el mindent, aztán majd meglátom, mi váltja be a reményeket.
Cserébe viszont nem kell sok egy drophoz. Ha valami csak átlagos és nem ragadja meg a figyelmem vagy nem pont olyan típusú cuccra vagyok épp fogékony, gyorsan veszteséglistára megy. Valami szimplán csak azért, mert egy tucat hasonlót láttam már és nem érdekel ugyanaz a történet még egyszer.
sunny474 avatar
2017. 02. 21. 02:50:03
#
Xoki: Pokemont meg Dragon Ballt néztem kölyökként, de csak össze vissza mikor ment a TV ben. Aztán később Animex(TV) naruto,death note stb. Egy idő után nem bírtam mindig várni az új részeket aztán neten kezdtem el nézni, megismertem nagyobb anime oldalakat, így beindult az otaku szekér. Ez kb gimi elején lehetett úgy 6-7 éve.
X9K338DA: Danke. Ezeket még nem láttam majd csekkolom.
VN-ből 1-2 őt már próbáltam de valahogy nem jött be. Nekopara meg fruit of grisaia volt asszem. Valahogy számomra összeférhetetlen egy játéknál h konkrétan nem csinálok semmit, nem én irányítok, csak nyomogatom a next-next-et. Az egész kb olyan mint egy beszélő manga amiben én vagyok a főszereplő. Lehet itt van a kutya elásva. Magam nem tudom elképzelni hárem királynak ugyanakkor anime vagy manga formájában jót röhögök rajta.
nemvagyokitt avatar
2017. 02. 20. 23:37:43
#
én még ezeket adnám hozzá xoki listájához:
rpg
Kamidori Alchemy Meister
Utawarerumono
sima
Ktahane
Osananajimi wa Daitouryou
Kanon
KiraKira
Edelweiss
Kazoku Keikaku
Moon_Breaker avatar
2017. 02. 20. 07:53:35
#
Hát figyelj, én azért próbálok mindennek esélyt adni.
Ha én valamit droppolok akkor az már tényleg elég gyenge mű. :D
X9K338DA avatar
2017. 02. 19. 23:03:10
#
Moon_Breaker
mi nem tetszik azt droppolom és nem nézek meg belőle 2 évadot. (pl. moyashimon) :)

Én is, ezért van több mint négyszer annyi dropom, mint neked XD

sunny474
Az utóbbi éveket elnézve alig van Mecha anime. Ami van annak meg nagy része trash. Ha már Gundamról volt szó, a most futó Iron Blooded Orphans sem egy nagy durranás.

Az nem, de szerintem az OVA-k kifejezetten jól sültek el (Unicorn, The Origin). De tényleg nem sok egyebet kínál mostanában a műfaj a Gundamen kívül.

xoki
érdekelne a MAL felhasználó neved, mert nem látom itt a profilodnál

Szándékosan nem adtam meg a profilomnál :)

cereegolas
A Boku no Hero Academiát nézni fogom, de nem rágom tövig miatta a körmöm, hogy mikor indul már. A Danmachinál kevésbé kevés dolog érdekel a világon. Szvsz csak annyival volt jobb a SAO-nál, hogy őszintén hülye. Nagyon még nem ástam bele magam amúgy, hogy mi fog menni. Ami így végig pörgetve megragdja a figyelmem, az nekem is a Shingeki no Bahamut folytatása. A többinek meg majd valamikor jobban utána nézek (szinopszis, rendezője, írója munkássága, adaptációknál az eredeti visszhangja, stb.).
xoki avatar
2017. 02. 19. 21:22:09
#
flyaway2: nekopara(eroge), clannad, steins;gate, Hyperdimension Neptunia(ha kell bele egy kis jrpg harc is)

Moon_Breaker: akkor elég jól állok a körülbelül 6 év anime nézésemmel, amelyből kb 4 az amely idő alatt folyamatosan néztem. +1 év előtte amikor még nem volt netem mivel itt luxusnak számított még, ezért csak TV

^erről jut eszembe, lehet volt már kérdés de ki hogy fedezte fel az animet? :D
flyaway2 avatar
2017. 02. 19. 20:03:57
#
cereegolas Én csak a Shingeki no Bahamutot várom úgy igazán, de a DanMachi-nak is örülök, tetszik a világa az egésznek, kis relax anime cicikkel. A Boruto-ra kíváncsi vagyok nagyon, hátha ki tudnak hozni belőle valami erős közepes cuccot. A SnK meg nem érdekel annyira de megnézem, hogy legyen miről beszélgetnem az oszt. társammal.

Szerk.: Valaki valami jó visuel novel-t tud ajánlani? Még nem játszottam egyel se, kipróbálnék egy jót.:D
Moon_Breaker avatar
2017. 02. 19. 18:27:45
#
Hát lássuk csak, 2017 van kb. 2005 körül kezdtem el az EVA -val. (egyik sulitársamnál láttam a gépén éppen nézte és abban a pillanatban tudtam hogy megtaláltam az első waifumat -Rei- ) :)

Veteránnak számítok már azt hiszem...
xoki avatar
2017. 02. 19. 18:21:17
#
Hát igen.... :(
Nincs más választásom mint a szezonálisakat nézni, szerencsére most van pár jó. ---> Gabriel dropout, Youjo senki, Kobayashi stb

Egyébként hány év alatt sikerült ennyit megnézni ? :o
Moon_Breaker avatar
2017. 02. 19. 17:47:56
#
Jaa, hát igen amit érdemes megnézni ebben a témában , Te már láttad. :D
xoki avatar
2017. 02. 19. 17:43:45
#
Moe/loli/cute girls doing cute things
és ezekbe beletartozik rengeteg minden, nem csak a sima happy animek
tehát lényegében majdnem minden ami a listámon van beletartozik: https://myanimeli…elist/xoki
Moon_Breaker avatar
2017. 02. 19. 17:12:33
#
Mármint milyesmi stílusban?
xoki avatar
2017. 02. 19. 16:55:33
#
Moon_Breaker: pont azok a "random" karakterek azok amelyek a legjobban érdekeltek, mert kicsit sem voltak ismerősek. :D Igy most hogy vocaloid, már tudom kik azok, a számot észre se vettem volna ha nem írod, annyira kicsi :D on hold, drop, tudtam, a másik kettő meg ismerős volt, de így most már beugrottak... de egyébként nem olyan fontos, csak gondoltam hátha valaki tud egy új animet amit még nem ismertem ilyesmi stílusba, amit kétlek, de ez egy jó lehetőség volt rá :D
Moon_Breaker avatar
2017. 02. 19. 08:05:55
#
jaa

a két nagy a vocaloidból vannak (karján a 01 -ből rá lehet jönni hogy Miku)
on hold -nál Konata a Lucky Star -ból
dropped -nál Tsukimi az Acchi Kocchi -ból
plan to watch -nál Ika Musume
all anime -nél Katyusha a Girls und Panzer -ből

a többi random
cereegolas avatar
2017. 02. 19. 02:11:46
#
Hello,melyikotok varja a Boku no Hero Academia 2 evadjat es a Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka Gaiden: Sword Oratoria 2 evadjat?
Tavaszi szezonban jon,alig varom.

A Shingeki no Kyojin Season 2 -t meg se kerdem,gondolom mar sokan varjatatok,nagyon sokat halasztottak,de vegre eljott.
Szavazás
Szoktál videós játékteszteket készíteni vagy nézni?

Szavazáshoz be kell jelentkezni