Menu
Gépigény Google+ profilja
Gépigény Facebook profilja
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
sunny474 avatar
2017. 01. 19. 16:57:02
#
X9K338DA7: 9gag kommentek olvasásánál nincs jobb stressz levezető. Néha sírok a röhögéstől. Én sem tudok egy értelmes magyar blogot se,amint írtad a nagyobb külföldi oldalak mint a MAL meg már túlnőtte magát annyira, hogy az emberek ignorálják egymást, nem válaszolnak mondjuk az előző kommentre, hanem teljesen függetlenül írnak vmit a témával kapcsolatban. Eventekre mint mondjuk a Mondocon meg azért nem járok mint amit xoki is írt, az átlag életkor és ezáltal a szellemi színvonal sem túl nagy.
X9K338DA avatar
2017. 01. 18. 21:36:47
#
Ez kb. egybevág az én tapasztalataimmal is. Ami a külföldöt illeti, a MAL jó volna, csak amíg valami aktuális, az emberek javarészt elbeszélnek egymás mellett, ha meg túl régi, értem ez alatt, hogy több mint egy éves, már nehéz róla vitát nyitni, senkit sem érdekel annyira. 9gag-en könnyebb belekötni az emberekbe és vitát provokálni és ki lehet fogni pár értelmesebb figurát. :D De az meg akkor nem jó, ha nagyon érzékeny vagy a spoilerekre és a vég nélkül hypolt felejthető vagy szar cuccokra... bár stresszlevezetésnek le lehet ott is hordani az embereket. XD
xoki avatar
2017. 01. 18. 18:34:30
#
flyaway2: grat :D

X9K338DA: 2 éve feladtam a keresését, mert valahogy mindenhol, hogy is mondjam...maradjunk annyiban, hogy 12évesek vannak :D Ez különösen igaz a feliratos oldalakra de még a facebookra is, youtuberól meg ne is beszéljünk, bár ott nem tényleges korról van szó hanem szellemiről :D :D Angolba meg az a bajom hogy nekem már túl nagyok az ismert oldalak, ezért csak elveszik a nagyja a témáknak/hozzászólásoknak... Szóval a gepigeny volt a legjobb amíg itt is el nem tűnt a kommentelők fele...
X9K338DA avatar
2017. 01. 18. 17:32:32
#
Egyébként, ha már így szóba kerültek, létezik színvonalas magyar animés youtuber vagy blog (FB nem érdekel)? Amiket eddig találtam, egytől egyig borzasztóak. Ezt a fórumot leszámítva teljesen el vagyok szigetelve a magyar közösségtől és hát ez sem pörög nagyon.
flyaway2 avatar
2017. 01. 17. 21:55:05
#
Az első xoki kvíz amin tűrhető eredményt értem el.XD 85%.:D Csak az idegesít hogy olyanokat rontottam el amiket nemrég néztem/pont most nézek.:D
xoki avatar
2017. 01. 17. 19:34:11
#
Engem ugyan nem befolyásol, eddig se érdekelt ki mit gondol a kedvenceimről :D Főleg hogy 10 kedvencből legalább fele biztos tömegutálat/divatutálat tárgya :D Viszont én érvelni is tudok mellettük, de sokan nem tudnak érvelni amellett hogy miért utálják...
De azért lássuk be, egy shounen-ai anime olyan díjakat is elvitt, amelyeket egy olyan személy se adott volna neki akik még életükbe nem láttak animet, az azért elég idegesítő szvsz. (lásd best animation, best heartwarming moment) Mondjuk már alapból a jelölések is sz*rok voltak :D
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 17. 19:07:48
#
" crunchyrolls anime awards " ?
Ez mire jó, miért befolyásolna akárkit is hogy egy ilyen oldal mely animét tekinti a "legjobbnak" ?
Számomra úgy is azok lesznek a legjobbak amik nekem tetszenek, borzalmas mértékben teszek rá a többieknek mi tetszik és mi nem... :D

Vagy ezzel csak én vagyok így?
xoki avatar
2017. 01. 17. 16:30:02
#
sunny474: én pont azért nézem :D + quizek.
Joey meg ha animéről beszél akkor őszintén szólva ki nem állhatom, de ha másról akkor meg sok jó dolgot mesél, ahogy lentebb is irva volt. Amikor animét véleményez akkor nagyon a "ez szar és kész mert szerintem az" módba beszél.

A crunchyroll awards meg igen shiiiiiiiiiiiiiiit, de várható volt, kivételesen a Joey véleménye teljesen egyezik az enyémmel ennél :D
X9K338DA avatar
2017. 01. 17. 14:39:28
#
Őszintén, annyira várható volt, hogy nem is bosszankodom rajta. Egy csomó minden hiányzott már nevezés szintjén is (mondjuk nekem a Re:Zero pont nem), aminek bent kellett volna lenni. De hát közösségi szavazás nem is igen működik máshogy. Ha a Myanimelistből indulok ki, a Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu-t látták végig cirka 30 ezren, a Jojo-t 33 ezren, a Hibikét 25 ezren, a másodvonalbeli Erasedet meg 312 ezren. Azon is csodálkozom, hogy Kira Yoshikage a második helyen befutott villain kategóriában ekkora hátránnyal. Ha nevezünk még egy középszerű mindenki kedvencét, a lista akkor is csak bővebb lett volna, nem jobb.

Egyébként van egy olyan gyanúm, hogy a Re:Zero azért nem volt annyira nyomatva ebben a szavazásban, mert azt, ha jól rémlik, a Funimation licencelte, nem a Crunchyroll. Oké, hogy év közben összeborultak, de szerintem attól még maguk felé húz a kezük.
sunny474 avatar
2017. 01. 17. 13:59:57
#
X9K338DA7 Engem pont inkább az ilyen videók érdekelnek, hogy valójában hogy jelenik meg kint az otaku kultusz.
Am crunchyrolls anime awards eredményeket láttátok? Szerintem borzalom. Értem hogy a hype nyer de most komolyan a díjak felét a yuri on ice vitte. Őszinte leszek en kb 4 rèszt láttam. Még ha itt nincs is túltolva egyszerűen én nem tudom megemészteni a yaoi t. Kajak ennyi női szavazó lenne crunchyrolls on? Meg egy csomó díjnál még nem is szerepelt a válaszhatók között amiről én úgy gondoltam h megérdemelné. Pl best villain: részemről Betelgeuse a re zero ból. Benne se volt.
X9K338DA avatar
2017. 01. 17. 11:15:12
#
sunny474
Hááát, nem tudom. Joeyval úgy vagyok, hogy elég határeset. Ha a japán kultúrával és japán animés szubkultúrával kapcsolatos videóiról van szó, többé-kevésbé bennfentes, ha viszont konkrét anime vagy szezon véleményezésről, nagyon felületes és plebejjus videókat ad ki a keze közül.
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 17. 05:21:14
#
Ezekről a weeaboo csávókról nem is hallottam akikről Ti beszéltek, nálam csak is Papa Franku jöhet szóba :D
sunny474 avatar
2017. 01. 17. 00:32:55
#
Haha :D . Én is felvagyok nála iratkozva youtubeon(lost pause). Szeretem a videóit,viccesek, de szerintem a the Animeman csávó jobb. Kevesebb tartalmat tölt fel, de ennek ellenére kicsit mélyebb,jobbak a videói. Noble a sok reakciós videókkal nekem kicsit túl monoton.
xoki avatar
2017. 01. 16. 22:54:40
#
sunny474: ty :D én is sokat megcsináltam ott, pont ezért az volt a cél, hogy egyedi legyen (a második cél pedig még mindig az hogy noble senpai is kitöltse :D :D )
sunny474 avatar
2017. 01. 16. 18:46:03
#
80% - 16/20. Nem volt egyszerű. A vége felé azt hittem 60% körül lesz max de a 6. érzékem segített ezek szerint :D a 3 kép miatt nem volt egyszerű, mindig csak 1et próbáltam kötni először a válaszokhoz, ha pedig megfelelt,sokszor nem tudtam hogy a többi is benne volt-e. Kitöltöttem már pár quiz t ezen a honlapon de ilyennel még nem nagyon találkoztam. Grat, jó lett! :)
xoki avatar
2017. 01. 15. 19:39:50
#
Quiz válaszok:
Spoiler!

Death note
Accel world
amaama
angel beats
another
ansatsu
anohana
fairy tail
gochiusa
kill la kill
k-on!
one piece
steins gate
to aru
neptunia
chihayafuru
gosick
bleach
chuunibyou
hibike
noNameFPS avatar
2017. 01. 15. 18:30:51
#
"11 out of 20" nem vagyok valami jó :D Egyébként azt nem lehet megnézni, hogy mik lettek volna a helyes válaszok? Mert amit nem tudtam csak tippeltem.
X9K338DA avatar
2017. 01. 15. 18:14:24
#
Egyet tévesztettem.
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 15. 18:09:00
#
80%
Az új animékből nem nagyon néztem még, a többségükbe csak beletekertem de nagyon unalmasnak tűntek.
A Drifters viszont egézs jó volt, lehetne belőle S2 :)
xoki avatar
2017. 01. 15. 17:08:29
#
Legújabb anime quizem! :D https://www.quote…gs-1-anime
Ha valaki végigmegy rajta várom az eredményét és véleményét :D

(ha az előzőeket is megcsinálta valaki, az felfedezhet benne néhány egyformát, ez azért van mert mindegyiket átraktam ebbe a 3 cuccos stilusba)
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 13. 18:41:53
#
XD
flyaway2 avatar
2017. 01. 12. 22:26:09
#
Igen, legtöbb számot már meghallgattam. :'D :'D Csak kicsit beteg, k*rvanagy.
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 09. 17:03:07
#
Azt hiszem, de van 1-2 tényleg nagyon jó zenéje :)
sunny474 avatar
2017. 01. 09. 16:14:58
#
Moon_Breaker: Ez a pink guy csávó nagyon kész XD
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 04. 18:50:16
#
@flyaway2

Pink Guy új albumát hallgattad már? :D
flyaway2 avatar
2017. 01. 04. 16:16:30
#
Egy kicsit nem nézem a témát és máris tele van commenttel.:D
A Crunchyrolls-os award tényleg elég szomorú dolog. A legtöbb dolog nem érdekelt benne, de a Best Fight Scene-be azért a Naruto vs Sasuke fight bekerülhetett volna igazán. Oké-oké nem 2016-ban indult az anime de azért na, 2016-ban jött ki az a rész.
Nekem nagyon bejött, máshoz nem tudok hozzászólni de egy videót itthagyok emlékbe.:D
sunny474 avatar
2017. 01. 04. 15:14:55
#
xoki: Én is 90% ban angol felirattal nézek animét pont amiatt amit említettél. A monogatarinál azonban sztem jobban jársz a millió beugró feliratos kép miatt. Még magyarul is néha stoppolni kell. A bakemonogatari-t láttam angollal/magyarral. Veszett nagy félrefordításokat nem tapasztaltam,emészthető a fansub. A többit magyarul, kivéve az eddig megjelent 2 kizumonogatari filmet angolul.
Az fix h nem rövid, de részemről egyik kedvenc. Mostanában megvagyok lőve, hogy mit nézzek. Kb mindent láttam már ami érdekelt :D

Egyébként amit Moon_Breaker linkelt, ott egyből van 1 link, hogy condensed version. Az már teljes.
xoki avatar
2017. 01. 04. 14:42:26
#
Moon_Breaker: igen ezt megtaláltam, csak hiányzik pár, főleg a specialok nincsenek konkrétan belistázva amit a MAL említ.

sunny474: tényleg! ott elfelejtettem megnézni, amelynek oka hogy nem nagyon szoktam magyar felirattal nézni mert hogy is mondjam, kicsit rossz minőségűek :D amit fenn látok egybe az is csak magyar feliratos, de asszem marad ez akkor, legalább nem kell vacakolni vele és birom nézni sorba :D
(de az persze rejtély hogy mikor lesz időm a többi mellet megnézni, mert azért nem rövid :D )
sunny474 avatar
2017. 01. 04. 14:37:47
#
xoki: amúgy ha van ncore-od, ott fent van BD 720p/1080p - ben magyar felirattal együtt és sorrendbe van rakva az egyszerűség kedvéért:D
visor261 avatar
2017. 01. 04. 00:29:07
#
J-START VICTORY VS vélemény?
xoki avatar
2017. 01. 03. 15:39:12
#
X9K338DA: még két rész maradt nekem a Hibike!-ből, de nálam az alap hogy jó, már azért is mert KyoAni :D
Majd jövök egy összefoglalóval, csak most kicsit lemaradtam néhánnyal. Az átlagnál kicsit többet kezdtem el. :D

sunny474: szintén, olyan animék folytatásai is lesznek majd amelyek nagyon tetszettek, és remélem nem csalódok. Ráadásul sok biztató cím is van még.
Kizumonogatariről jut eszembe, valaki írja már le a sorrendet, mert én már 3x nekikezdtem de úgy elveszek mindig hogy az hihetetlen :D Minden érdekel tehát, valahogy igy kéne: season 1 + ova + season 2 + ova + movie vagy ami van stb (értelemszerűen a season nevét nem ugy érdekel hogy season 1 :D )
sunny474 avatar
2017. 01. 03. 14:52:31
#
Nagy reményeket várok a téli szezontól. Az őszi volt részemről 2016ban a leggyengébb. Egyedül a Keijo-t láttam végig. Ha szégyen ha nem én baromira jól szórakoztam rajta, habár a végét kicsit már túllőtték :D. A többit mind droppoltam amibe belekezdtem. Nemrég került fel BD minőségben a Kizumonogatari 2. filmje az ünnepekre, kicsit sok lett a fanservice, viszont ettől függetlenül jóra sikerült. Ismét lehet jó fél évet várni az utolsó filmre. Ezen kívül a Kimi no Na Wa ami szépen lassan szerintem felkerül. MAL 9,4 pont alapján erős elvárásaim vannak :)
X9K338DA avatar
2017. 01. 03. 00:19:20
#
Hűha, érkezett pár hsz. Nembaj, azért kicsit sunyiban visszaterelem a szót.
Spoiler!

Moon_Breaker
Nehezebben olvasható? Egyáltalán nem.
Könnyebben követhető? Egyértelműen.
Egyébként szerintem egy feliratnál igencsak kínos az elfordítás, és rátapintottál a lényegre. A HS feliratok akkor a legjobbak, ha nincs más. Futó sorozatnál ők a leggyorsabbak és a többi lassabb csapat sem ad ki jobb munkát a kezei közül, néha még olyat sem. De régebbi sorozatnál, ahol a jobb, cserébe lassabb csapatok is kihozták a sajátjukat, már nincs racionális érv a HS mellett. A seed sem, mivel azok a csapatok sokszor szerver seeddel támogatják a torrentjeiket és rendes cenzúrázatlan magas bitrátájú BR rip jön tömörítetlen hanggal. Ha meg már letöltés, az legyen jobb miőségű, mint egy stream.

A vásárlás meg nem bérlet. Az a 12 év alatt elköltött pénz azt a pár sorozatot/filmet támogatja, amihez kapcsolódik. Azokat nem, amik azóta jött (talán néhányat közvetve). Ez kb. az a logika, hogy egyszer vettél kenyeret, úgyhogy mától halálodig ingyen jár. Arról nem is beszélve, hogyha figurákat tudsz külföldről rendelni, hogyhogy BR-re azt írod, "azt meg hol a retekbe vegyem meg m.o. -on".

xoki
Szerintem a Hibike! Euphonium volt nem csak a szezon, hanem az év legjobbja. Legalábbis azok közül, amikbe belenéztem. Viszont kétlem, hogy kihagytam volna olyat, ami még annál is jobb. 9/10

A Diamond wa Kudakenai eddig a legerősebb és leglazább Jojo fejezet. Sokkal inkább a manga érdeme, de szépen kinőtte a stand koncepció a gyermekbetegségeit, illetve az új dizájn nagyon jól elkapta a megváltozott hangulatot. 8/10

A Keijót tényleg jól összerakták. Annak ellenére, hogy milyen előítélettel mentem neki, erősen meglepett. Inkább konkrétan a Kuroko no Basuke-féle shounen-sport sorozatokból csinál viccet, mint a shounen műfajból úgy általában (arra ott van a Gintama és One két nemrég adaptált munkája). 7/10

A Flip Flappers tudott még meglepni. Nem reformálta meg a mahou shoujo zsánert, de kellemes darab lett és kicsit elgondolkodtatott, hogy manapság már nem is igazán gyártanak az eredeti célközönségnek szóló sorozatot a műfajban. 7/10

A Yuri! on Ice nekem túl meleg, a Drifters sportot űzött belőle lerombolja nekem a hangulatot, a Shuumatsu no Izetta az utolsó harmadában kútba ugrott, a többi pedig vagy még fut, vagy eldobtam, vagy említésre sem érdemes.
HakuDragon avatar
2017. 01. 02. 16:00:10
#
Hát ja, az nem sokminden.
Spoiler!
Pneumatika teremben volt már rendesen 1080p-s monitor és 9600GT, de ott meg vagy pneumatikát kötöttem, vagy Euro Truckoztam.

on: Ha saját magad akarsz figurákat csinálni, akkor célszerű a Polimer Clay nevű gyurma állagú cuccal (műanyag 8-) ... amúgy a magyar nevét nem tudom)
Viszont tényleg nézz körbe akkor, hol mennyibe kerül. Győrben 56g kb 650forint volt anno 3-4 éve. Na az az 56g a semmi körülbelül.
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 02. 15:54:53
#
Hát az elég sovány tervező programokhoz.
HakuDragon avatar
2017. 01. 02. 15:46:21
#
G41 chipes alaplapokban az az IGP
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 02. 15:26:10
#
GMA X4500 nem mobil GPU laptopban ?
HakuDragon avatar
2017. 01. 02. 15:17:24
#
Gépelemet szerkesztek CAD-ben bármikor, de olyan ember a föld kerekén nem létezik, akinek van annyi türelme, hogy CADben ilyeneket rajzolgat. Blenderben még oké. Azt ilyen Hi-Poly objektekre találták ki.
Spoiler!
Sokszor a GMA X4500at megette a program, aztán csak primitív alkatrészt csináltam csak benne. A menetet pl meg sem jeleníti GMA-val.
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 02. 14:41:53
#
Na majd Haku megszerkeszti CAD -ben, úgy is ért hozzá. :)
jozsefgyorfi avatar
2017. 01. 02. 14:29:38
#
xoki & Moon_Breaker: Azon a képen nem az volt a lényeg, hogy a felirat más fonttal van írva ( legalább is szerintem) , hanem hogy nagyobb hangsúlyt fektettek a versre (vagy hogy nevezik). A HS féle fordításban úgy van lefordítva a vers, hogy elfogadható legyen éppem, de a Commie félében szépen vigyáztak a kifejezésmódra meg mindenre, hogy látszodjon is rajta, hogy valami versféle :) . Habár engem annyira már tényleg nem érdekelnek az ilyesmik. Kevés anime az aminél elég igényes vagyok a feliratozásnál. De az tény és való, hogy a Commie féle fordítások minőségi szinten jobbak.

btw: Egyáltalán nem értek hozzá, de pusztán elméleti szinten gondolom, hogy azért 20 milliónál olcsóbban meglehet csinálni egy olyan figurát :) .
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 02. 14:18:49
#
Az mindegy, a végeredmény a lényeg :D
HakuDragon avatar
2017. 01. 02. 14:08:36
#
Mindig elgondolkozok, hogy hány liter hajlakk mehet el azért, hogy elérjék ezt a kívánt hatást.
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 02. 14:00:38
#
Ja valami kawaii maidet akkor már, mondjuk egy ilyet :

1.bp.blogspot.com/-BOq6zllwVfA/V3Yr02QskfI/AAAAAAAFJ2A/63fAUYOcT7AsAUudHo2g17gRHkdBLf5lgCLcB/s1600/Rem-Ram-Lovely-Maid-Cosplay-9-468x702.jpg%2B01.jpg
HakuDragon avatar
2017. 01. 02. 13:54:29
#
Ja, én azt hittem ez olyan kis figura XD
Akkor nagyon drága lenne
Spoiler!
De ennyi pénzért már komplett embert rabolnak el neked Japánból
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 02. 13:44:13
#
10e forint anyagár??
Akkor ez kicsit túl lenne árazva? ( majdnem 20millió HUF ):D

https://otakumode…ugsuit-Ver
HakuDragon avatar
2017. 01. 02. 12:51:30
#
Moon_Breaker:
Az első az nagyon barbár módon készült. Többnyire dekopir fűrésszel. (Persze 0FT-ból készült)
A másodikba olyan 1500 forint van fektetve...és hát erősen meglátszik hogy ennyi nem elég.

Ilyeneket műanyagból érdemes csinálni.
Ha egy olyan figurát akarnál készíteni, azt mondanám, hogy az anyagára mérettől függően 10eFT-től kezdődik.
Viszont embereket könnyebb csinálni szerintem.
Moon_Breaker avatar
2017. 01. 02. 07:53:27
#
@HakuDragon

Az igen, van ott tehetség :o

Egy ilyen nagy Rei figuráért mennyit kérnél és mennyi ideig faragnád?
i.gzn.jp/img/2009/09/17/eva/P1020046.jpg
HakuDragon avatar
2017. 01. 02. 01:17:41
#
Moon_Breaker: Én nem rendeltem, hanem csináltam magamnak...bútorlapból 8-)
Spoiler!
img03.deviantart.net/60de/i/2012/286/3/f/creation___haku_dragon_by_gergely0201-d5ho1y1.jpg
De azért csináltam egyet kicsit fejlettebb technológiai eljárással is
img01.deviantart.net/db3c/i/2013/194/8/d/haku_nkn_by_gergely0201-d6dav8o.jpg

Na meg ne tessék megszólni, mert megvan jogtisztán lemezes változatban XD
Spoiler!
Igaz én ezt az egyet néztem úgy isten igazán, szóval így nem volt nehéz
xoki avatar
2017. 01. 02. 00:23:28
#
Unatkozom szóval írok erre a témára itt valamit :D
Szerintem az teljesen fölösleges hogy formázott felirat legyen, kivéve ha azt megköveteli az anime (párbeszéden kívüli felirat, esetleg több személy beszéde, írás, sms fordítása stb), mert csak idegesít ha például olyan képi világ lesz amikor nem látszik majd semmi. A fordítás pontosságát meg nem tudhatjuk (hacsak valaki nem beszél itt legalább középszintű japánt :D )

Valamint gondoltam írok valamit 2 szezonos animeről:
Az első az amelyik legjobban tetszett:
Shakunetsu no Takkyuu Musume
Nagyon meglepett. Általában az ilyeneket szoktam nézni, mert ezek adják azt a nyugtató/ kikapcsolódó hangulatot, viszont a legtöbb esetben ezeket mind az átlag OK kategóriába teszem. Na hát ezt 10/10 re pontoztam és le is írom miért.
Sokan ha elkezdenek egy ilyen animét, rögtön keresik benne a történetet. Nos ne tegyétek, ennek nem az a lényege. Egy egyszerű ping-pong anime klub, akik kisebb versenyekre járnak. Az animáció, karakterek interakciója olyan hanglatot kelt, hogy hihetetlen. Akár már egy akció anime is lehetne ezzel az animációval. Arról nem is beszélve, hogy majdnem több munka van néhány szerva, vagy visszaütés animációba fektetve mint egy teljes más anime esetében... na meg persze 10/10 comedy

A második meg
Keijo!!!!!!!!
Íme a hogy reagáltam az első résztől a végéig rá :D
:) --> :D :D --> XDXD --> :?:? --> B-) B-) --> :o :o --> XD ;-(
Na egyébként, nem volt rossz. Azt tetszett benne legjobban hogy szépen kiparodizálja a shounent. Valamint még az hogy néhány esetben ugy éreztem jobban kivan találva mint egy igazi sport :D A legvégén éreztem néhány esetben kis túlzást amikor már mittoménmilyen szuper képességeket is használtak... 8/10
Szavazás
Szoktál videós játékteszteket készíteni vagy nézni?

Szavazáshoz be kell jelentkezni