Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 270
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@pitrku: Mindhárom teljesen jó, vedd a legolcsóbbat mert tudásra egy szinten vannak. Acer-nél a HDR ne csábítson el, a 400-as minőségbesorolás gyakorlatilag nem ér semmit sem.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@pitrku: Vannak neten különféle kalibrálási profilok, de túlzottan nincs jelentőségük, ha csak kimondottan játékra tervezed a monitort. Mindhárom valahol többet, vagy éppen kevesebbet tud a másiknál, de mivel komoly különbségek nincsenek így a legolcsóbbat érdemes választani ami jelen esetben az AOC.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@pitrku: Gyorsan változnak az árak 😜 Igazán nincs mit.
0
0
0
0
gytomi avatar
Sziasztok! 80-100K körül szeretnék egy 2560x1440es monitort. Főként munkára és játékra. LG/AOC márkákat preferálom inkább, de bármilyen ajánlást szívesen veszek. Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@gytomi: AOC Q27G2U - ilyenem van és nagyon jó kis monitor.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Samsung C27RG50 -ról vélemény? 250 eurós ára miatt tetszett meg igazán,na meg a gsync miatt,bár lehet sok lesz a 240hz. De lehet csgo-ban meglenne. 😃 Kb jövő hónaban venném. Esetleg ha valaki tud jobbat hasonló árban ne tartsa magában. ui.: Tudom 1080p 27 colra lehet nem épp jó már.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Viktorinho: 1080-nak merész lenne a 240Hz szerintem, kompetitív játékokon kívül meg igazából sehol nincs meg az a szám a jelenlegi generációval sem, ha a mai címekkel számolok. Egy 1440p/144Hz-el jobban járnál szerintem.
250€ körül ott van a AOC Q27G2U vagy a Samsung Odyssey C27G55TQW. Előbbin G-Sync kapcsolható, de hogy mennyire anomáliás azt passzolom.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@LordSzalko: Néztem azt az Aoc-ot de a vásárlók panaszkodtak,hogy vibrál a kép ha g-sync-el használják. Másik kiszemeltem meg szintén samsung 2k 144hz de,hogy melyik típus azt nem tudom mert a gyári oldal sem írja. 😃
0
0
0
0
rened avatar
Sziasztok!

Szeretnék egy 144hz képes ips monitort. A két kiszemeltem jelenleg:
[LINK]
[LINK]

Néztem a tulajdonságokat, de nem igazán találtam különbséget.

Esetleg valaki adhatna pár tippet, alternatívát. Köszönöm!
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@rened: A legeladottabb monitor, nem csak itthon, hanem globálisan is akár...persze ez nem jelent semmit, de mindenképp praktikusabb ha ránézel már csak az állvány is akár, meg talán szebb is, bár én nem vagyok kinézetre igényes! 😀
[LINK]
0
0
0
0
rened avatar
@Andor1997: Szia! Koszonom az alternatívát! Megnéztem és tényleg gyakorlatilag a legjobb választás az AOC abban az árban. Viszont sikerült relatív olcsón rendelni egy ASUS VP249QGR modellt úgyhogy hajlandó voltam engedni az igényekből.
0
0
0
0
no avatar
@rened: Teljesen korrekt a VP249QGR is, gyakorlatilag nem adtál lejjebb azzal sem.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Egy olyan kérdésem lenne hogy tervezek venni új gépet és informatikus haverom azt mondta hogy elvileg a RTX 2060
Nem bírja a 4ks monitort mert hogy kevés fpsem lenne..
Mi a véleményetek ? Egy ilyen monitort vennék sztem

ASUS ROG Strix XG438Q vagy egy samsung 49" ultrawidet csak fps gameket is játszok és azért inkább az elöbbi https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-rog-strix-g15-g512lv-hn062-gamer-laptop-15-6-fhd-core-i7-8gb-512-gb-ssd-rtx2060-6gb-noos-1334662.html

Ez lenne egyébként a gép csak 16gb rammal

Előre is köszönöm a válaszotokat
0
0
0
0
💬 24
Bronson avatar
@shinobione: Leven laptoprol van szo komoly kompromisszumok kellenek hogy 4-ks monitort hasznalj, foleg ha fps jatekokrol van szo... meg 1440p mellett is necces lenne, bar az meg sokkal hasznalhatobb mint a 4k. a laptop mar fix?
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Még nem az még a jövő zenéje
Csak nem nagyon találtam más minitort ami tetszene...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Meg az a baj hogy ezeken kívül nem találok ami tetszene vagy méretben megfelelne egyatalán...vagy ez
https://www.notebook.hu/asus-rog-strix-g512lw-g512lw-al022?gclid=CjwKCAiAi_D_BRApEiwASslbJ9aS4L1gFznHq5vrCnEtyZu_9y0GyC7USW5iZSMxf83qgsbeA8Gk0RoC-NEQAvD_BwE csak kevésnek találom a ramot azon még javítok csak hát hitelre venném és nem tudom hogy ilyen értéküt ki hozhatok e
0
0
0
0
no avatar
@shinobione: 4K-hoz édes kevés egy 2060, pláne hogy laptopról van szó. Ne nagyon feszegesd ezt a témát szerintem. Ha mindenképpen külső monitort tervezel venni akkor is maximum 1440p-ben gondolkodj, vagy egy magasabb Hz számú 1080p-s modellben.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Értem csak hát nem igazán van ami tetszene...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Ha már közel félmilláert veszel monitort akkor illene egy jobb vga is mellé. Majd durván veheted le a felbontást meg a reszletességet h kapj egyáltalán 70 fpst.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Alapból ha nincs penzed ROG STRIX-re akkor teljesen felesleges kompromisszumokat kötni. Az a laptop rettenetesen túl arazott (khm ROG) de azzal gond nem lenne, de az sem elégiti ki az igenyeid és még gyenge a monitorhoz is, ami szintén túlarazott (khm ROG). Muszaj a laptop vagy ROG? Ez a két cucc közel 950 ezer. Ennyiért mérföldekkel jobb gépet lehetne összerakni.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Laptop az muszály igen és részletre veszem a laptopot
Ha tudtok esetleg valami ***át írjátok le légyszi
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Ennyiert ilyet kapsz amit irtal nem kapsz jobbat.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Csak az a lényeg hogy jó legyen hozzá a monitor
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@shinobione: A monitor mindegy, jó lesz hozzá, a csatlakozó ami számít. Mindenképpen laptopot szeretnél?
Mert ahogy felettem is írták és az informatikus ismerősöd is mondta, 2060 kártya édeskevés 4K-ra, de még az 1440p is kompromisszumokkal teli lesz, és a laptopok jelenleg nem a legerősebb gaming piacot képviselik, így a helyedben nem költenék, megelégednék egy jó laptoppal, és a monitort meg inkább elfelejteném.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Hát nem feltétlen követelmény a laptop de jobb lenne ha azt lehetne megoldani most még am egy asus tuf fx505dy meg egy asus rog strix xgl27wq valamit mondjatok hogy mit vegyek ami amajd az új monitorhoz jó és lehet részletre akár akkor legyen asztali is és hogy melyik üzletbe
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@shinobione: Először is nyugi, hamarosan kapod a választ. Előbb érdeklődd meg, hogy mekkora hitelt is kapsz, ha adnak egyáltalán, mert az a nem mindegy!
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Hát ki fizetem a mostanit márciusban aztán biztos adnak azóta már többet is keresek
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@shinobione: Március azért még messze van, legyen visszatérve szerintem rá, amúgy neked ITX gépet javaslok, vagy egy kisebb ATXm rendszert.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Az milyen ?
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Légyszives le írod nekem angolul ?
Annyira azért én nem tudok jól sajnos
Előre is köszönöm
Meg lehet félre értettétek én nem 4 kba akarok konkrétan gamelni hanem csak szeretnék ilyen nagy monitort az új géphez majd
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Angolul van akkor hogy irja le angolul 😃 marciusban jar le a hiteled. Addigra valtoznak az árak meg. Majd gyere vissza akkor.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Nem akkor jár le akkorra fizetem vissza
Magyarul el írtam
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Az ugyan az. Lényeg h akkor veszel majd csak. Addig felesleges róla beszélni. Addigra megjelenhetnek új laptopok is.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@shinobione: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ca/Motherboard_From_factors.gif/1024px-Motherboard_From_factors.gif

Mini-ITX(ITX) alaplapon 1 PCI-E slot van, általában az a videokártyának van fenntartva, maga a lap drágább, mint egy átlagos ATX vagy mATX(MicroATX) alaplap, viszont előnye, hogy nagyon kicsi gépet össze tudsz belőle rakni! De ahogy Quadgame is mondta, márciusba írj ránk akár privátban, akár itt válaszolban, és akkor visszatérünk, mert nVIdia is most jelentett be dolgokat és az AMD is, tudnánk ajánlani most is persze, de márciusban jobb lenne neked is, mivel akkor már visszafizetted a hiteled is és könnyebb lesz talán bármit mondani neked,
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Rendben köszönöm szépen
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@shinobione: Képet fog adni, de veheted majd vissza a felbontást meg a részletességet. Akkora monutoron már jó ronda lesz a kép ha ezeket vissza veszed. De ezt neked kell tudni. Gaming lapopokat nem erre talaltak ki 😃 Pc-t is lehet am hitelre venni csak szólok...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! 1440p 144 Hz monitort szeretnék venni. Nekem inkabb VA jön be (kontraszt miatt).

AOC Q27G2U-t találtam a legjobbnak 130 alatt. Mit gondoltok róla? Sajna csak az ívelt valtozatáról vannak igazából tesztek. Tapasztalatok esetleg?
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@Quadgame94: Azonos árazásban nem igen van jobb, az a két-három darab amik mennek mellette ugyan olyan árban azok minimálisan gyengébb specifikációt tudnak.
DisplaySpecifications-t meg RTINGS-t érdemes nézni, ha részletes összehasonlítást keres az ember monitor ügyileg.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Köszi! Igen nálam is ez jött ki. Csak gamingre, meg office-ra hasznalnam szóval jó lesz.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Quadgame94: Ha kell, pár sorral lentebb ott van a Samsung G5 megítélésem 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MentaStrike: Nem akarok íveltet. Főleg az 1000R még agresszívabb mint az 1500 v 1800R. Meg íveltnél a cloud effect sokkal gyakoribb. Majd kiderül milyen ez az AOC, hnap talán megjön. Azért köszi az ajánlást!
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Quadgame94: Akkor lehet azé fura a fekete nekem, a cloud effectre nem is gondoltam 😃
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: 16:9-re fölösleges is a curve mert nem fog kijönni a hatása, egy 32:9-es képaránynál az 1800-1000R viszont több mint jó, utóbbi különösképp. Jobb minőségű VA-nál elég ritka egyébként a jelenség, nekem se a CHG90-nél, sem pedig a mostani G9-nél nincs meg a jelenség.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok!

Eladó alig 6 hónapos, hibátlan Monitorom!

Philips Momentum 32 inch, 4K, HDR600, DCI-P3 98%.

[LINK]
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Quadgame94: 1500-ba én elviszem testvérem.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: 1500 font? 😃 okés
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: A piacon csak a magyar forint járja testrészem, ne tedd itt magad. 1500-ba elviszem, ha szépen nézel a tegnapról lopott rezet is adom melléje.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Engem bontott tégla, meg bojler érdekelne. Ha van abba okosba cserélsssük
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Szavadon foglak vérem.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
Na kis részletezés egy monitorról, mióta használom, Samsung Odyssey G5:

Pro:
[list] 144 Hz [/list]
[list] FreeSync premium (G-Sync*) kompatibilis [/list]
[list] 2560x1440p (WQHD) [/list]
[list] Ívelt kijelző (1000R ív) [/list]
[list] 1ms válaszidő (grey-to-grey) [/list]
[list] USB slot a könnyű frissítéshez [/list]

Con:
[list] A gyári monitorállvány hagy maga után kívánni valót, javaslok egy konzolt hozzá [/list]
[list] HDR nekem nem jött be [/list]
[list] Lehet csak nálam, de néha a szöveg "glitchel**" [/list]
[list] Külső tápegységes (19V) [/list]
[list] Feketét nem tudja szépen megjeleníteni (de lehet csak a VA panel miatt) [/list]

Döntetlen:
[list] VA panel (Valakinek bejön, valakinek nem) [/list]
[list] HDMI 2.0 szabvány [/list]
[list] Displayport 1.2 szabvány [/list]
[list] 3.5mm jack kimenet a monitoron [/list]
[list] 27" és 32" verzióban is elérhető[/list]

*: Vannak anomáliák, nem kompatibilis, de tudja esetekben kezelni.
**: Lehet nálam bugos a szoftvere, de ha ki-be kapcsolom a FreeSync-et, elmúlik.

Egy nagyobb teszt a monitorról (Angol):
[LINK]
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@MentaStrike: Érdekes, pedig pont a VA-nek kellene jól megmutatnia a feketéket.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok! Gondolkozom egy 28 colos 4K-s monitor vásárláson. Az a kérdésem, hogy észrevenném-e a különbséget a mostani 24 colos FullHD és az előbb említett monitor közt?
Kettőt ki is néztem.

Első: ASUS VP28UQGL
[LINK]

Második: Philips 288E2A
[LINK]
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Gyrger72: Bőven. Elsőt egyébként semmiképp nem ajánlom mert TN, szóval kettő közül inkább a Philips. Mennyit szánnál rá? Talán vannak jobb alternatívák is.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@LordSzalko: 100 a maximum, ha lenne több pénzem akkor ezt nézném.: ASUS ROG Strix XG27UQ
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: Ez esetben marad a Philips, ha mindenképpen 4K kell.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Gyrger72: 27/28"-re szerintem nem feltétlen szükséges a 2160p, 1440p-vel is gyakorlatilag tűéles a kép egy ekkora méretű kijelzőn. Imo 100 rugóért jobb választás lenne egy 1440p 144Hz-es monitor, sokkal szembetűnőbb a különbség 60Hz és 144Hz közt mint 1440p és 2160p közt.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Yezi_: +1
30" felett mondanék 4K-t, 27"-on inkább a fhd/qhd az eldöntendő. Én pl 27" 1080p-t használok, és mivel viszonylag távol vagyok a monitortól, így nem látom a pixeleket/ha látom se zavarnak/, csak ha direkt közel hajlok a géphez.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Az alábbi videó kártyához GigaByte GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6 GV-N166SGAMING OC-6GD,milyen 24-es monitor lenne megfelelő ? 144Hz-es monitorban gondolkodok,meg azt tudom,hogy Samsung,de meghallgatok minden infót!Köszi. Játékhoz,meg böngészésre kellene! Keret 20-60 K.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@mansell: [list]ASUS VP249QGR[/list]
Ha mindenképpen Samsung akkor az C24RG50FQU -nél kezdődik de az túl is megy kicsivel a kereten és gyengébb tudású is.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Tudnátok valami szuper 22-es monitort ajánlani? Én már tucatszám nézegettem,de nem tudok dönteni.
0
0
0
0
💬 19
PC GAMER avatar
@LordSzalko: 50K körül. 75Hz-esre gondoltam,csak azt nem tudom,hogy Tn vagy Ips legyen. Játékra meg filmezésre lenne föleg,szóval szórakozás,de igazából mindenre jó kellene 😀
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: [list]Acer VG220Qbmiix[/list]
Ha kicsit nagyobbat szeretnél akkor pedig
[list]Acer VG240Y[/list]
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: AMD Radeon FREESYNC -nekem most nvidia kártyám van az nagy hátrány?

Egyébként ez nagyon jónak tünik! Megnézem még milyen Asus és Benq-modellek vannak. Köszönöm! 😀
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: Röviden, nem annyira. De ilyen ársávban nem is lehetne találni korrekt G-Sync hitelesített monitort, vannak olyan FreeSync-es monitorok ahol az előbbi bekapcsolható attól függetlenül, hogy a gyártó által nincs hitelesítve, de ezeknél többnyire véletlenszerű anomáliákkal üzemel a funkció.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: A monitor gyártók között melyik a "legjobb",legnagyobb? Melyik gyártó vezeti a piacot e téren? És melyik gyártja a legjobb minöséget.
Minden tipusnál elöfordul ez a fekete szinnél IPS panel esetén? Egyálltalán van valamelyik gyártónak elönye Ips monitoroknál,hogy mondjuk szemmel láthatóan azon a márkán szebbek és jobbak a képek?
Remélem érthetö amit szeretnék kérdezni?
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: Kimondottan legjobb nem létezik, nézőpont kérdése. Márka ügyileg megbízhatóbbnak számítanak az AOC, ASUS, Acer, Samsung, BenQ, LG, Eizo monitorok (de az összes említettnek vannak félre sikerült modelljei, őket inkább azért említettem mert többnyire ők készítenek kiemelkedőbb modelleket évről-évre amik úgy "elrugaszkodnak" a többitől)
Ha a széleknél látszódó bevilágításra gondolsz akkor azaz IPS velejárója, teljesen véletlenszerű a bevilágítás mértéke még két ugyanolyan modellnél is eltérő gyártótól függetlenül, akár csak a pixelhiba.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: Igen. IPS GLOW-nak emlitik. Mennyire gyakori ez? Neten elég sokan szóváteszik ezt,hogy eléggé zavaró.
Vagy akkor marad a TN panel lehet.
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: Mindegyik IPS panelnél fennáll a jelenség, a mértéke a változó. Van aki elfogadja, van aki nem. TN ennek ellenére sem éri meg, nem ajánlom, pláne hétköznapi használatra. Ha, alternatívát keresel akkor VA panelt válassz inkább, bár azokból csak a drágább típusok közül érdemes választani szerintem.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: Szia!Már megint én 😃

Kinéztem 2 VA monitort,csak azt szeretném kérdezni,hogy jók e lesznek.

Philips 248E9QHSB
ViewSonic VA2405-h

[LINK]

[LINK]

Lassuak,szarok vagy még talán elfogatható ezen az árakon? Játéknál nem lessz probléma? Szted melyik a jobb?
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: Én még mindig azokat venném amiket küldtem korábban, de ha feltétlenül ezek közül kell választani akkor a Philips.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@LordSzalko: VA paneles monitort szeretnék inkább ugy döntöttem. Én is a Philipsre gondoltam,de ha ebben az árban tudsz jobbat ami VA paneles,akkor szólj légyszives.😉
0
0
0
0
botmunpls avatar
@PC GAMER: A philips IPS paneles verzióját vettem 2 éve karira anyumnak, elég jó darab.
De őszintén szólva ilyen méretben nem látom hasznát a VA panelnek.
A helyedben vétel előtt elmennék megnézni egyet egy mediamarktba (vagy ahol vannak kiállítva nagyobb számban) hogy lásd a valóságban is, mert először én is VA-ban gondolkoztam, hogy milyen király lehet.
Aztán haveromnál láttam a VA samut, kipróbáltam és arra jutottam hogy ez egy rakás fo...így maradtam az ips-nél.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@botmunpls: Szia! Ezt kifejthetnéd bövebben is. Mi a baj a mérettel? Mit láttál ami annyira nem tetszett?
0
0
0
0
botmunpls avatar
@PC GAMER: Az ívelt panelnek 24 colon nem látom értelmét.
Ha akkora felülete/felbontása lenne, mintha 2 monitor (pl egy fhd és egy hd) lenne egymás mellett (azaz 1920+1280=3200 széles, tehát pl 3440*1440, vagy ettől nagyobb), akkor praktikus lenne, mivel nem kéne oldalra néznem mert belátnám az egészet megszakítás (káva) nélkül.
ld. Szalko úr monitorja is asszem 49"

De ilyen 22-24 kis méretnél az íveknek nincs semmi előnye, engem pedig inkább zavarnak, mintha elveszne a részlet, főleg 100 alatti képfrissítéssel. Cserébe ott vannak az egyéb hátrányai az IPS-sel szemben, és ugyan annyi pénzbe kerül.

Legfeljebb úgy tudom elképzelni hogy veszek 2 db ívelt monitort és egymás mellett használom, középen pedig a 2 kávát tudom figyelni 😃 vagy esetleg hármat, de abból az összegből már vehetnék is egy batárnagy íveltet.

Lesarkítva 32" alatt IPS v TN.
Ha kompetitív/multi gaming a cél akkor TN, ha filmek/sorik/általános felhasználás/mezei kockulás, akkor IPS.
Az általad leírtak alapján szerintem jobban járnál utóbbival, philipsből ez a kiszemelted IPS-es megfelelője 24 és 22" méretekben:
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/philips/246e9qjab-p415787056/?gclid=EAIaIQobChMI8fqyk7zg7QIVhUeRBR0vvwEzEAAYASAAEgIcvvD_BwE#

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/philips/226e9qhab-p423152403/#
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@PC GAMER: Volt IPS kettő is, most pedig VA Philipsem van. Az IPS nagyon jó volt (246E9QJAB). 1080p 75 Hz-es. 50 ezerért lehet kapni. En azt venném. VA ebben a kategóriában nem annyira jó.
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: Olcsóbb árszegmensben a VA panelek nem feltétlenül jó választások, sokkal nagyobb ghosting-al rendelkeznek mint a minőségibb példányok, korábban ajánlottam Az Acer-t ami nagyjából 5-6 ezerrel drágább mint amit most néztél, ebben a kategóriában az IPS jobb választásnak számít.
0
0
0
0
szhusi avatar
@LordSzalko: VG240YBMIIX, jó szerinted? kb 40ezer emagon. Vennék egyet vagy valami hasonló árban 23-24" fullHD, freesync kompatibilis monitort.
0
0
0
0
no avatar
@szhusi: Teljesen jó, veheted nyugodtan!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Új monitort szeretnék vásárolni, a VGA-m: RTX 2060 Super. Főbb szempontok: 144 hz, IPS, 1 ms max, G-Sync (vagy elvileg a FreeSync is jó az NVIDIA-s kártyával nem értek hozzá sajnos).
Körülbelül 100.000 környékén gondolkodtam, már pár monitort megnéztem, csak nem tudom eldönteni melyik lenne jobb.
LG 27GL63T-B UltraGear FullHD
Acer Predator XB253QGPbmiiprzx
illetve még ezt írták az Acer helyett: AOC 24G2U
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@pitrku: Neked kell tudni milyet szeretnél.
Az LG az Gsycc-compatililis tehát megy nvidiával biztos, viszont a 27"-on a FHD már valakit zavar.
Az Acer dettó, viszont kisebb, jobb a pixelsűrűség.
Az AOC a legkisebb, de mivel nekem is Nvidia kártyám van és teljesen jól megy az Adaptive Sync ezzel a monitorral, szerintem a többinél is adtak erre.
esetleg: MSI Optix G271 , mondjuk ennek utána kellene járni hogy támogatja az Nvidia karikat.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@pitrku: Haverom most vett épp egy LG 27GL850-B-t még nincs meg neki de ahogy utána olvasgattam, egész komolynak ígérkezik.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Monitor vásárláson gondolkodom, de nem tudom milyent lenne érdemes vennem. 27"vagy inkább 32" , 2K, min. 144hz, 1ms amit szeretnék. Játékra és filmnézésre használnám. Eddig az Asus Tuf VG32VQ amit nézegettem, de nem tudom megfelelne-e a célra.
Szerintetek ez megfelelő, vagy tudtok ajánlani valami jobbat ebbe az árkategoriába.
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@StalkerPij: Ha 1440p, akkor 27 collt ajánlom. Plussz amit te írtál ívelt és nem gyengén. LG 27GN850 ajánlom.
0
0
0
0
Kodi06 avatar
Sziasztok

Szeretnem magamat meglepni egy komolyabb monitorral igy karira. A jelenlegi egy Benq gw2765ht
Tokeletesen meg vagyok elegedve a 27" al. Van is egy kiszemeltem de nem igazan ertek hozza, eleg sok fele monitor kaphato manapsag, nehez megtalalni a megfelelot. Kiszemeltem egy Asus tuf vg27aq Elso sorban errol szeretnek velemenyt kerni, de nyitott vagyok barmi mas hasonlo monitorra.
Ami elvarasom az a minimum WQHD, 144hz vagy tobb, IPS, G-Sync
Fokepp jatekra van hasznalva a gep. A profilomba lathato a gep. Olyan 150e kornyeke korul szeretnek megallni.

Koszi mindenkinek!
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Kodi06: Teljesen jó a kiszemelt VG27AQ, habár némileg drágább is társainál de overall jobban is teljesít. Amit még lehetne mellette említeni az az LG 27GL83A-B, mondjuk mellette inkább az szól, hogy közel ugyan azt tudja csak most jelenleg 40k-val olcsóbb mint a kiszemelt modell.

Ajánlom az [LINK]-ot, ha még tovább nézelődnél monitorok terén.
0
0
0
0
Kodi06 avatar
@LordSzalko: Igan utana jartam ma. Alzan megtalaltam az LG-t, de mostanra mar elfogyott ugy h lecsusztam rola. Amit meg talaltam az a LG 27GL850-B ez viszont annyi mint az asus valahol meg tobb is
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Na, egy utolsó kérdés és lekopok. Végül 2 kiszemeltem lett, valamiért az LG fele hajlok, szerintetek jól teszem?

LG [LINK]
Samsung [LINK]
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@JohnDoe89: De ez az LG rosszabb mint a korábban kiszemelt 24MP59G-P 😃 Azzal még mindig jobban járnál.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Sziasztok skacok és lányok. Monitort vennék, játékra, de nem gondolnám hogy feltétlenül kellene gamer monitor, kettőt néztem ki, ebből az LG az gamer, a samsung nem. Szerintetek melyiket vegyem? Lehet bármelyik jó lenne, de hátha tudtok pro és kontrát. Köszi. 😀
LG 24MP59G-P vagy Samsung S24F354FHU
LG:[url]LG 24MP59G-P[/url]
Samsung:[url]Samsung S24F354FHU[/url]
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@JohnDoe89: Kettő közül inkább az LG, gyorsabb válaszidő és némileg magasabb Hz.

Samsung-nál a PLS egyébként egy némileg továbbfejlesztett IPS panel valamivel magasabb fényerővel és kontraszttal nagyjából ~10%-al, meg némileg kevesebbet fogyaszt. Előbbiek nem kifejezetten érzékelhető különbségek egy átlagfelhasználó szempontjából.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@LordSzalko: Köszi.😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@JohnDoe89: https://www.youtube.com/watch?v=p269QS0aSTs
Nagyjából mindent kimerít amit laikusoknak tudni kell, ha rászánsz 15p-t.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@botmunpls: Sok okos dolgot megtudtam ebből, egy dolog viszont elbátortalanított a 23.5 inc-hel, azt mondta 24 felett ohne full hd a nagy pixel távolság miatt, akkor 23.5 annyira határeset hogy lehet mégse? Nézelődjek inkább 21.5 ich környékén? Árukeresőben a samsung monitorol amit belinkeltem egy rosszat nem irnak, az LG-ről viszont igen. A samsungban szintén van AMD FreeSync, 4ms is rendben van nekem végülis nem e-sportoló akarok lenni. Szerintetek bátran megvegyem a szamsungot?
[LINK]
0
0
0
0
botmunpls avatar
@JohnDoe89: Tegnap már nem voltam itt. Igazából 21,5-24 a fhd. De ha nem az asztal előtt ülsz egyből akkor a 27 se gáz. Én is 27" fhd-t használok lassan két éve, és nem tűnik fel, mert messzebbről nézem.
Ha belegondolsz a 31-40" tv-k közt is sok a fhd.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@botmunpls: Végül ráleltem erre.
LG 24MK600M
Szerintem ezzel oké leszek.😀 Köszönöm a segítséget mindenben.😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Szeretnék véleményt kérni erről a monitorról! 😀

https://www.lg.com/hu/monitorok/lg-29UM69G

144hz nem kell nekem mert nincs olyan b.szó gépem... 😃
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Hickok: Átlagos gaming-re teljesen megfelel, veheted nyugodtan.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszi a választ! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Nekem technikai kérdésem lenne egy konkrét monitor ügyében ha esetleg tudtok segíteni.
34" AOC CU34G2X/BK róla lenne szó.
Azt szeretném megkérdezni hogy a jelenlegi gépkonfigurációm el tudná e vinni ezt a monitort 3440 × 1440-es felbontásban és 144 hz-en.
A gépem:
Processzor: i7 4790k
Memória: 16GB 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10 (HX318C10FB/8)
Videókártya: Asus GTX970 4GB GDDR5 - STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
a válaszaitokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Spalee: Ha csak netezni akarsz meg filmezni/regebbi jatekokkal jatszani, akkor oke, de ujabb jatekokhoz mar keves az a gpu, plane 144hz-hez. Es akkora monitor mertben en mar nem adnek 4k ala, 1440p szerintem 32''-ig hatareset...
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Mi a véleményetek az ívelt monitorokról? Sosem mozgatta a fantáziámat, de el kellett gondolkodnom 27 colos 1440p VA panelesben, 1ms válaszidővel, 10bittel, de ebben a szegmensben értelmes monitort csak íveltet találtam. Nagyobb részben irodai dolgokra, kisebb részben játékra lenne.
0
0
0
0
💬 11
vyne avatar
@Hegyirablo: 27 szerintem kicsi, hogy ivelt legyen. Inkabb 30 colon felul van ertelme, de ez csak az en szereny velemenyem.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@vyne: Nem igazán akarok 27 col feletti monitort, és tényleg nincs más, csak egy ívelt.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Hegyirablo: van sok 1440p 27" ami nem ívelt, keresgélj árukeresőn

legolcsóbb ilyen 70-től kezdödik és az még elég gyenge is

ezek közt nézz szét: [url]https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/f:kepatlo=3,2560-x-1440,kepfrissitesi-frekvencia-60-hz,kepfrissitesi-frekvencia-75-hz/?orderby=1[/url]

60 - 75 hz-es monitorok 1440p, van köztük sok ami nem ívelt
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@19ati93: Az kimaradt, hogy természetesen 144Hz alá nem adom. Elvétve akad, ami ennek mind megfelel. De mutathatsz, ha Te tudsz. Ja, és G-Synces is legyen.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@19ati93: Látod, te sem tudsz. Úgy tűnik, mint ha hatalmas választék lenne a monitorpiacon, de valójában az ember ha részletekbe menően beleássa magát, és vannak igényei, akkor látható, hogy a kínálat egy-két monitorra szűkül le.
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: Az ívelt panelnek nincs értelme 21:9 alatt, csak parasztvakítás igazából, minél szélesebb a képarány annál jobban kijön az előnye. Már ajánlottunk párszor monitort neked, mi lett azokkal?

Ha nincs flat, akkor vedd az íveltet hátulütője nincs szimplán nincs értelme 16:9-ben.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: A másik fórumon most azt írják, hogy a 27 coltól hasogat a fejem, akkor felejtsem el, és próbálkozzak 32 collal, mert a 91 ppi talán jobb nekem, mint a 109. Mit gondolsz erről?
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: Nem akarok hülyeséget írni, nekem még sosem volt problémám monitor miatt pedig volt már jó pár.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: A Compaq 151FS-től lehet lenne
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Esélyes 😜
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: Eddig nekem sem volt. Pedig huszonnyolc éve van IBM rendszerű PC-m (+7 laptop ez idő alatt, 6xIBM. 1xMac), ebből majdnem húsz éve LCD és LED monitorok.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Memento Mori: azigen 😃 miért nem fogadta el a tanci? 😃
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Adom a profilképet, kommentelni nem tudtam profilodra, szerintem le vagyok tiltva 😞😜
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: Köszi! 😂 #fotóboltosmacskásképklub 😂

(Pedig senkit sem blokkoltam még az oldalon. De már többen is jeleztétek, hogy nem lehet kommentelni vagy pm-et küldeni nekem, vagy kommentelni nálam.)
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Hát ez szomorú 😠
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lenovo/g32qc-10-p554899200/

Ezt a monitort nézegetem. Valakinek esetleg vélemény? Érdemes a vásárlása?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@zotya010: Ha ennyi rá a kereted akkor inkább ezek közül valamelyiket:
[list]Acer Nitro VG271UPbmiipx
AOC Q27G2U[/list]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
A lentebbi fejfájós hozzászólásom miatt sajnos el kell gondolkoznom másik monitor vásárlásán. Elmegyek akár 250 ezerig is, ha kell.

- IPS
- 144Hz vagy fölötte
- G-sync valamilyen formában
- 27 colig
- WQHD

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Hegyirablo: Ebben a sorrendben.
[list]ASUS ROG Strix XG279Q
GIGABYTE AORUS FI27Q-EK (Ismerősöm ezt használja)
LG 27GL850-B[/list]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: És egy újabb cica! 😀

Köszi! Ezeket megtaláltam én is. De ennyi volna a kínálat, semmi több ebben a kategóriában?
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: Vannak persze, csak én ezekről tudom hogy jók. Ha szimplán specifikációk alapján kellene még ajánlanom akkor ezek mehetnek pluszba:
[list]Acer Predator XB273UGSbmiiprzzx
ASUS VG27AQ[/list]
De, ha ennyi a kereted akkor én a fenti ASUS-t vagy GIGA-t céloznám meg elsősorban.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Hosszas nyűglődés után megvettem az új monitort, egészen pontosan ezt:

[LINK]

Viszont gcire fáj a fejem, ha használom. Egyszerűen túl fényesnek érzem. Amióta LCD monitort használok (lassan húsz éve), sosem fájt a fejem, pedig egész nap előtte ülök, az előző, 22 colos, 75Hz IPS monitorral sem fájt soha, kivéve az utóbbi időben. Káprázik a szemem, életlennek látok bizonyos színű betűket (pl. fehér és vörös), ha hirtelen váltok ablakot, mondjuk egy fehérből feketére, nem tudok fókuszálni. Eléggé messzi ülök tőle. Mi lehetne a megoldás? Ha nagyon leveszem a fényerőt, természetellenesek lesznek a színek. Esetleg érdemes lenne kipróbálni alacsonyabb cd/m2 fényerősségű kijelzőt?

Köszi!
0
0
0
0
💬 9
Quadgame94 avatar
@Hegyirablo: Csak ennél a monitornal látod így? Próbálj mast monitort is hosszabb ideig. Ennek a monitornak 400 nit alatt cana fenyereje amely eléggé tipikus. Nekem 600-as van HDR-el de nem fáj a fejem (nyílván nem fehér kepet nézek). Bongeszesnel en is vissza veszem. Ha más monitornál is fáj a fejed akkor menj dokihoz.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Quadgame94: Megyek is. Pénteken. Meg hétfőn is. Az előző monitornál is fájdigált az utóbbi időben, de korábban meg soha. Vagy most a Macbook előtt ülök, ennél sem fáj nagyon. Pedig ennek alacsony a felbontása meg a frissítése is. Böngészésnél visszavenni, vagyis profilokat állítsak be? Lehet ezt is, csak ezt én nem tartom túl felhasználóbarátnak, hogy más profilt használni játékhoz, megint másikat böngészéshez, és egy következőt mondjuk film nézéshez.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Hegyirablo: Nekem 3 profilom is van. Van egy sima bongeszos, egy filmnezos es egy munka. Nekem kalibralva is van mert kell a szinhelyesseg. De egyebkent egy sotet szobaban foleg eleg 100 nit is, sőt! Mas fenynel elojon? Tv? Telefon? Lampa? Tesztelheted h ezeknel elojon e.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Hegyirablo: Lehet a monitorral van gond, próbálj mást is. De mindenképp ajánlanék egy szemvizsgálatot. Nekem rengeteget segített.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@TheMenkuPocok: Holnapra van időpontom szemészhez, de nem vetettem el, hogy a monitorral van gond. Lehet, hogy egyszerűen pont ezt a modellt nem szereti a szemem.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Hegyirablo: Persze megtörténik az ilyen. Ha meg sokat ülsz a gép előtt a megfelelő lencse sokat fog segíteni. Sok sikert! 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@TheMenkuPocok: Köszönöm, rendes voltál! 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@TheMenkuPocok: Voltam orvosnál, plusz le is cseréltem a Dell-t LG 27GL850-re, ami az ikertestvére. Egy napig jó volt, utána újra jött a fejfájás. Azt találtuk Redditen, hogy többen is azt vették észre, hogy akkor kezdődött a fejfájásuk, amikor nanocellás IPS monitort kezdtek használni, és megszűnt, ha lecserélték azt. Na most a Dell és az LG is nanocellás.

Orvos szerint meg munkaszemüvegre lesz szükségem, de már szkeptikus vagyok, hogy az meg fogja oldani, ahhoz meg azért drága mulatság egy szemüveg, hogy kísérletezgessek.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Hegyirablo: Akkor első sorban próbáld le váltani a nanocellás IPS kijelződ. És ha úgysem lesz jó, a munkaszemüveg nem csak kísérletnek, de hosszú távon is jót tesz.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Ryzen 5 2600 + rx 5600 xt confighoz gondoltam egy Acer Nitro VG271UPbmiipx-t. Működhet a dolog? Kipróbálnám már az 1440pt.

Köszi
0
0
0
0
💬 1
TheMenkuPocok avatar
@memory0911: Működnie kell, haveromnak van ez a modell és ő teljesen meg van elégedve vele. A te konfigod tűrhetően fogja vinni az 1440p-t, nekem gyengébb GPU-m van és mégis (néha kevés kompromisszummal) élvezhetően fut minden.
De esetleg ha még valaki tud mondani egy pár véleményt a monitorról, nem ártana. Lehet van jobb választás.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A közeljövőben tervezek venni egy új videókártyát. (nevezetesen egy rtx 3070) A mostani fullhd monitort is minimum egy qhd monitorra cserlélném. Találtam egy aoc qhd 75hz monitort 74k-ért. A kérdésem az lenne, hogy tényleg óriási a különbség a 60/ 75 és a 144 hz között?

Minden jót mindenkinek!

Sziasztok!
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@denny4xd: hatalmas a különbség, 3070 mellett én nem is néznék lassabb képfrissítésű monitort 144hz-nél 1440p mellett.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszi a válszt. 😀 Már csak attól félek, hogy az i5 8400 nem fogja tudni a 144hz-et kisajtólni a kártyából. De az egy másik tészta. Ha ilyen probléma lesz, akkor majd spórolok egy i7-re
0
0
0
0
botmunpls avatar
@denny4xd: Szerintem nem procira, hanem kártyára kell spórolni 😃 a 1070ti, de a 1660S/ti is beéri azzal a procival a 144hz-t.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@botmunpls: Azért a 3070 nem 1070Ti és 1660Ti. Én 3070 mellé valahogy nem tennék már i5-öt.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@yugiohyugiohzebuyug: Wait. Elvileg azok ma már nem akkora bivaly kártyák, ergo nagyobb a proci terhelése mellettük. Vagyis a 3070 jobban elketyegne egy i5-össel.
( 2080ti-vel nem olyan rossz teljesítmény szerintem: https://www.youtube.com/watch?v=pO2tHwFNXm8 )
De egyébként ha kevés is lenne a proci, akkor nem i7-re váltanék hanem ryzenre, mert a "nagy pcx proci teszten" a mért különbség i5-i7 között nem volt túl meggyőző számomra az árakat figyelembe véve😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
@botmunpls: Én is arra váltanék, de ő tudja. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

40-50k értékben milyen monitort ésrdemes venni ?
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@carl18x: És szerinted használtan is érdemes lenne venni ?
0
0
0
0
carl18x avatar
@gabor0909: Ha kéz alól akarsz olcsót, akkor egy 1080P Ips is megteszi.
0
0
0
0
no avatar
@gabor0909: [list]LG 24MP59G-P[/list]
0
0
0
0
Bronson avatar
@gabor0909: Attol fugg mire hasznalod es milyen geped van.
0
0
0
0
Puffin avatar
Vállalható? : [url]https://edigital.hu/monitor/aoc-cu34g2xbk-34-wqhd-va-144hz-gamer-led-monitor-p763254?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=price-comparison&utm_term=763254[/url]
Vagy ilyen árkategóriában ne nézzek UWQHD monitort? Esetleg valami ajánlás?
Köszi!
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Puffin: Lényegében ugyan olyan tudású mint a többi drágább 21:9-es társa csak lényegesen olcsóbb. Semmi különösebb gond nincs vele árát tekintve, HDR-ben gyenge de ha ez nem érdekel akkor top pick nagyjából.
0
0
0
0
Puffin avatar
@LordSzalko: A HDR nem érdekel, nincs is sok értelme ilyen fényerő mellett. Feljebb akarok váltani felbontásban viszont a 144Hz-ből nem akarok engedni. Később meg egy 3080 lesz. Addig meg csak kihajtja valamennyire a 2080.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Ha már gépet felújítok (volt ezzel kapcsolatban pár kérdésem itt is), akkor monitor is kellene, igazából már csak az hiányzik (meg a hozzá való asztalra várok).

Eddig a tervem egy LG 27GL 850B volt [LINK].

De most azt írja valaki, hogy ezt a felbontást és frissítést (1440p, 144Hz) a 2070 Super kártyám nem "hajjcsa" ki.

Mit gondoltok?

Köszi!
0
0
0
0
💬 5
vyne avatar
@Hegyirablo: Kihatja az, max egy ket dolgot le kell venni a beallitasoknal ha kell a folyamatos 144 fps. Amugy eleg ha 100 felett van es mar is ki van hasznalva a monitor.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@vyne: Köszönöm szépen! Igazából nekem már a 60FPS is álom R9 380 4GB után.
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: A legtöbb esetben nem fogja meghajtani csak kompromisszumokkal de ez nagyban függ te miket játszol javarészt, ettől függetlenül ugyan úgy ajánlott ezekkel a paraméterekkel monitort venni mert sokkal időtállóbb lesz egy későbbi kártya vásárlása esetén.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Hegyirablo: Az hogy 144 Hz-es a monitorod az nem azt jelenti, hogy a kártyádnak 144 fpst "kell" hozni fixen. Semmi gond nem lesz ha a 90-120 kozott mozog majd. G-sync miatt nem lesz screen tearinged és az inputlagja is alcsony annak a monitornak. Plusz van Auto low latency is. TechpowerUp szerint a 2070 Super (22 játék alapján) 98 átlag fps-t hoz 1440p-ben.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Quadgame94: Igazad van! Csak engem mindig beparáztatnak a károgók.
0
0
0
0
kmetovics avatar
Üdv. Már nekem is érik egy monitor vásárlás. Most jelenleg egy Benq GL2030 20colos van. Már megvan vagy 10 éve.
Most tervezek venni egy 1080p-set. Csak nem igazán tudom, h milyet kellene. Sokféle van, az a baj.
Meg mely márkák érnék meg? Meg mennyi különbség van, ha gsync-eset veszek meg, vagy egy simát? Mert ugye majd nvidia kártyám lesz. Én olyan 30-50 000Ft-ban gondolkodtam.
Ha tudnátok írni pár példát(nem kell sokat), azt megköszönném 😃
0
0
0
0
💬 7
zsolo avatar
@kmetovics: 30-50 között szerintem tuti hogy nincs gsynces monitor! Marad egy normál 24 colos monitor akkor!
0
0
0
0
no avatar
@kmetovics: Vannak hivatalosan bevizsgált G-SYNC kompatibilis monitorok, erről találsz is egy listát. Mindemellett van a nem hivatalos, amiben csak a user-ek által visszajelzett monitorok szerepelnek ahol be tudták kapcsolni ezt a funkciót. Az utóbbiak működése egyébként nem minden esetben használható hiba nélkül, van jó pár anomális példány, de ezek is meg vannak említve a listában.

Hivatalos: [LINK]
Nem hivatalos: [LINK]

A keret elég szűkös egy korrekt monitorhoz, pláne ha G-SYNC a cél. Itt van pár amik nem rosszak egyébként:

LG 24MP59G-P
LG 25UM58-P
Acer VG240Y
Acer VG220Qbmiix
0
0
0
0
kmetovics avatar
@LordSzalko: Köszi szépen a választ srácok. Nem feltétlen a gsync a cél, csak rákérdeztem. Elég nekem egy 24 colos full hd-s is.
Már ki is néztem egyet. Nem tudom, h ez mennyire jó. BENQ GW2480. Mert ha lehet, akkor maradok a Benq-nál.
Amúgy az, h milyen paneles, az mit jelent? Mert azt még nem tudom. Mert ez Ips paneles.
0
0
0
0
no avatar
@kmetovics: IPS az a színhűségéről híres leginkább, mondhatnám a betekintési szöget is hogy a legjobb de ritka az a user aki nem szemből nézi a monitort. Hátulütője a panelnek, hogy a feketéje az inkább szürke valamint erősen látszódik a háttérvilágítás a panel szélein. Lutri szerűen megy a dolog, hogy hány helyen és milyen erősséggel szűrődik be.

VA inkább a kontrasztjáról híres, a fekete tényleg fekete nem pedig szürke valamelyik árnyalata. Hátsó bevilágítás kevésbé jellemző rájuk. Olcsóbb VA panelek esetében erősen érzékelhető a ghosting ezért ilyen árkategóriában inkább az IPS mindenképpen jobb választás.

TN az gyakorlatilag már csak a sebességről szól, minden másban rosszabb a fent említett kettőnél. Esport-on kívül nem is ajánlom senkinek.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@kmetovics: https://www.pcx.hu/philips-246e9qjab-fekete-ezust-monitor-00827563
https://www.pcx.hu/philips-273v7qdsb-monitor-00851576

Ezekből a fajtákból pár a családban már lassan két éve, egyébként az értékelései is elég jók.
60Hz FHD IPS panel, szóval ha TN vagy VA kellene nagyobb képfrissítéssel, akkor sry.
De egyébként a tervben lévő gépedhez egy ilyen kaliberű monitor pont passzolna ha jó grafikán stabil fps-sel akarsz játszani, és összegen belül vagy. A 3 év gari sem hátrány, ha esetleg 1-2 éven belül megválnál tőle.

+az AOC-ot mondanám még ebben az árkategóriában:
https://www.pcx.hu/aoc-24v2q-23-8-wled-ips-monitor-00709843
0
0
0
0
kmetovics avatar
@botmunpls: Ha stabil lesz tőle az fps, akkor részemről OK. És még az árban is benne van, amit rá akarok szánni. Szerintem azt választom, amit másodjára linkeltél be. Kicsit fura lesz egy 27colos a mostani 20-hoz képest, de hát üsse kő.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@kmetovics: Nincs mit, én annak a hangszórós verzióját használom kb másfél éve és nincs gondom vele
A procim és kártyám kihajtja ultrán (hasonló teljesítménnyel mint a tied), a pixelek sem zavaróak, hiába mondják páran hogy 24 fölött már nem jó a FHD.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. 2db monitor között variálok. IPS vagy TN ?

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/dell/alienware-aw2518hf-p383090373/

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/dell/alienware-aw2521hf-p549031398/

E 2 monitor között variálok. Valami tanács?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@zotya010: Kettő közül az IPS mindenképp.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok, tudnátok ajánlani maximum 70 ezerért 144Hz-s monitort?
Csak játékra használnám.

Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@TSupra4: [LINK]

[LINK]

[LINK]

+ még egy kalibrálást szánj hozzá legalább!
0
0
0
0
no avatar
@TSupra4: [list]AOC 24G2U
ASUS VG249Q
Acer Nitro VG240YP[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm!
Az Acer mellett döntöttem, pár napja érkezett meg. Amit észre vettem, hogy 144Hz-nek van írva, de viszont a beállításban a 165Hz-t is tudja. Ez normális vagy másik típust küldtek? Mert a megjelenítési adatoknál VG240YP helyett VG240YS van írva, pedig az oázisról a YP-t rendeltem.
0
0
0
0
no avatar
@TSupra4: Specifikációk alapján mindkét modell 144hz-es, ránézésre meg sem lehet különböztetni a két monitort. Furcsa, hogy tudja a 165Hz-et gyárilag.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@TSupra4: Nekem AOC 24G2U-m van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Oázisról vettem én is anno, pixelgaranciával és kalibrálással. Ennyi pénzért ez a monitor szinte ingyen van 😃
0
0
0
0
sudosu avatar
Hali! Eljött az ideje, hogy új monitort is keresgéljek a gépem mellé.

Néhány igényem lenne:
144Hz, 1MS válaszidő, IPS panel, 1440P (4k-hoz azért a keret kevéske, meg lehet GPU upgrade is kéne)

Nem must-have de jó lenne ha lenne:
Legalább 2 HDMI és persze 1 displayport

Keret: 160k környékén.

Milyen monitort lenne célszerű venni?
Én ezt néztem ki, ami megfelelhet az elvárásaimnak:
[LINK]

HDR támogatás nem túl jó ennél a monitornál, de ez nem szempont számomra, már maga az IPS panel is hatalmas előrelépés lenne számomra képminőségbe (TN után).
0
0
0
0
💬 11
The_Teacher_Man avatar
@sudosu: Szia!

Nekem anno ezt javasolták:

[LINK]
0
0
0
0
sudosu avatar
@The_Teacher_Man: Köszi a javaslatot! Megvásároltad? Milyen tapasztalataid vannak? Tapasztaltál IPS glow-ot, ha igen, mennyire zavart?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@sudosu: Sajnos a koronavájrusz miatt csóró lettem, ezért nem vásároltam meg. 😞
0
0
0
0
Puffin avatar
@sudosu: Esetleg: [LINK]
Olcsóbban, 5év garancia.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Puffin: De hát ez drágább, mint a PCX-nél... 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@The_Teacher_Man: Az LG-re gondoltam.
0
0
0
0
no avatar
@sudosu: [list]Acer Nitro VG271UPbmiipx
LG 27GL850-B / 27GL83A-B[/list]
0
0
0
0
sudosu avatar
@LordSzalko: Néztem pár tesztet az Acer-ről, jónak tűnik olcsóbb is, viszont a build quality nem tűnik annyira jónak. Láttam egyik tesztnél, hogy csak egy picit agresszívabb gépelésnél, már a monitor nagyon elkezd rázkódni. Szóval ahhoz szinte biztos, hogy monitor stand-et is kéne vennem (amit nem vennék, ha nem muszáj). Az LG-ben gondolkoztam én is, még nézegetek róla pár tesztet. Köszi a javaslatokat!.
Ha esetleg bárkinek van még valami ajánlása ami belefér a keretembe ne habozzon írni! 😀
0
0
0
0
no avatar
@sudosu: Esetleg, ha érdekel személyes tapasztalat Acer-ről akkor @BenjaminHun tud neked véleményezni, ismerem őt fórumon kívül is tudtommal ezt a monitort használja ő is, nem panaszkodott rá különösképpen.
0
0
0
0
sudosu avatar
@LordSzalko: Hát lehet azt fogom választani, mert az Acer shop-nál kedvezményes áron van. Meg mellé akkor már egyúttal kalibráltatom is (ha már lúd, legyen kövér). Mivel olyan kedvező, ezért még a keretembe bele fog férni egy monitor stand is, szóval nem lesz probléma.
A kecske is jól fog lakni és a káposzta is megmarad. Az 5 év garancia is nagyon jól hangzik.

Valószínűleg monitor stand ügyileg, ezt fogom választani:
[LINK]
0
0
0
0
sudosu avatar
@LordSzalko: Én is megvásároltam, meg is érkezett. Eddig nagyon elégedett vagyok a monitorral, mondjuk az picit kellemetlen meglepetés volt, hogy HDMI kábelt és nem DisplayPort kábelt kaptam hozzá, de ennyi gond legyen. HDMI 2.0-án megy 1440P 144Hz, képminőség kiváló. Majd azért lecserélem DisplayPort kábelre, csak itt a helyi IT boltban nincsen.
Köszi a javaslatot! 😀
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok! A jelenlegi monitorom egy ASUS VG245H. De most engem is elfogott ez a 4K őrület, és kinéztem egy ASUS VG289Q monitort. Csak azt nem tudom érdemes-e megvenni, mivel pár adatban az én monitorom jobb mint amit venni akarok. Szerintetek?
[url]https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/fn:termekek-osszehasonlitasa:asus-vg289q-p534647070,asus-vg245h-p342547678/[/url]

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/fn:termekek-osszehasonlitasa:asus-vg289q-p534647070,asus-vg245h-p342547678/
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Gyrger72: Mekkora rá a keret? Ilyen árkategóriában max az ASUS VG289Q és Acer Nitro VG270K párost tudom ajánlani.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@LordSzalko: Max. 200 ezerig mennék el árban.
27-28 colos, IPS, 4K LED monitorokat nézegettem. Az ASUS-on kívül még egy BenQ monitort néztem ki.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: Szerintem a három közül a BenQ a legelőnytelenebb mert lényegesen drágább mint a két társa de semmivel sem tud többet 😀 ASUS-t megkapod 160 környékén.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
Legjobb ár/érték: AOC 24G2U - 65 ezer Ft. Már csak a géped miat is inkább 1080p 144 Hz. Ennél jobb nagyon nincs. 27 colosat Full HD-ra meg nem ajánlok.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Azt majd év végén úgy is át gondolod mivel új generaciós kártyák kint leszmek így a 2070 Super valszeg nem.is lesz már kapható. Viszont igen, azzal a teljesítménnyel persze, inkább 1440p. Csakhogy 1440p 144 Hz 130 körül kezdődik. Nem fér bele a 100 ezerbe. Szerintem nagyon gáz, hogy 2x annyit kell fizetni 25%-os felbontás növekedésért.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Nyilván minél különlegesebb és ritkább a felhasználása annál több. +Ha még azt is belevesszük, hogy a szélesebb monitorokat üzleti felhasználásra is lehet használni, vagy hát érdemes, akkor is megfigyelhető egy rejtett többlet ár. Viszont a fent említett monitor tekintetében is jó látni, hogy megfizethető áron IPS 144HZ már elérhető közelségbe került mindenki számára.
0
0
0
0
no avatar
16:9/1080p adottságokkal AOC 24G2U, vagy 1440p-be AOC Q27G2U, de az utóbbi minimálisan túllóg a 100k-s kereten.

21:9-ben az 1080p/1ms/IPS vagy VA az 140k körül kezdődik pl.: LG 34GL750-B
0
0
0
0
Superman79 avatar
Héló!
Ha tegyük fel veszek egy hdmi-s monitort, és hdmi-n keresztül bekötöm a gépbe, de a monitoron nincsen Jack, és a Fejhallgatónak a jack-jét belenyomom a gépbe, akkor szólni fog??? Csak mert ugye a hdmi viszi a hangot is, és nemtom, hogy akkor akkor is jó-e, ha a a gépbe teszem nyomom bele a fejhalltó jack-jét...
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@Superman79: Még szép hogy igen, mindenki a gépbe rakja!
0
0
0
0
Superman79 avatar
Melyik éri meg jobban kb 25-30k-ért? Egy tv vagy egy monitor???
0
0
0
0
💬 14
Neuralink_2022 avatar
@Superman79: Ha játékra kell mindenképpen monitor.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@Neuralink_2022: De mivel jobb egy monitor mint egy tv?
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Superman79: Máshogy működik, és jellemzően más méretekben kapható. Egy monitorral majdnem minden esetben jobban fogsz járni.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Superman79: Másra van gyártva,más a képminőség a pixelek elrendezése ,valamint kevesebb a késés.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Superman79: 25-30K-ért már csak azért is monitor, mert abban az árkategóriában értelmes minőségű és színű TV-ket még használtan is nehezen találsz, ráadásul lutri mind.
Viszont a 22-24"-os kategóriában már elég jó képességű monitorok vannak ilyen árban.
Ajánlom, hogy nézz körül AOC háza táján, illetve Phillips környékén!
0
0
0
0
Superman79 avatar
@AMDMonsteR: Ok, majd körül nézek az említett gyártók között.
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Monitor, de csak IPS. A többi ilyen árkategóriában elég selejt képet ad.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Superman79: Te hol veszel 30 ezerért tevet? Max. használtat kapsz annyiert, mellesleg rohadt gyengét, ami elé még a macskámat se ültetném le.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@Quadgame94: A használt piacon néztem.
ami elé még a macskámat se ültetném le
😆😆😆
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Superman79: De kajak 😃 egy 30 ezres használt monitorral sokkal jobban jársz. Anniért adtam el pont nem rég az 1 éves monitoromat
0
0
0
0
Doomficko avatar
Sziasztok! A napokban gondolkoztam egy monitor vasarlasra mivelhogy a jelenlegi monitorom elkezdett szarakodni(feher negyzetes csikok,halott pixelek a monitor jobb felso es also sarkaban ha orakig hasznalom a monitort).A kerdesem az lenne hogy a jelenlegi gepemre milyen tipusu monitort erdemes vasaroljak(hosszu tavra nezve)? 75hz vagy 144hz ? Panel tipusara nezve mindenkepp IPS-re gondolnek,max 74.000 forintos monitort engedhetek meg magamnak. Elore is koszi a valaszokat! 😃
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@Doomficko: [list]AOC 24G2U
Acer Nitro VG240YP[/list]
0
0
0
0
Doomficko avatar
@LordSzalko: AOC-rol arról hallottam hogy jó monitor, csak kár hogy itt Romániában nem kapható per pillanat :/ ezt a monitort kaptam meg alternatívaként [LINK] Szerinted megerne beruhazni rá?
0
0
0
0
no avatar
@Doomficko: Szinte ugyan az mindhárom szóval nagyon nem nyúlhatsz mellé.
0
0
0
0
Doomficko avatar
@LordSzalko: Ertem, lenne meg egy kerdesem: elnezve a CPU-mat es a GPU-mat( I5 8600K es GTX 1060) tudatomban van , hogy nem minden jatekban lesz kepes 100 fps folotti ertekeket produkalni , az lenne a kerdes, hogy mennyire fog ez erzodni , hogy 144-nel kevesebb fps-em lesz(tehat olyan stutteringes lesz kb mint a 60Hz monitorok eseten vagy nemepp)? Bocsi az ilyen noob kerdesert, de meg soha nem volt 144hz monitorom es nem igazan tudom ezt , gondoltam megkerdem egy olyantol, aki mar hasznalt 144hz monitort korabban 😀
0
0
0
0
no avatar
@Doomficko: Megváltásnak számít a 60-ról 144hz-re váltás, jóval simább játékélményt kapsz, akkor is ha valahol pl. csak 80 vagy 100fps-t tudsz nyomni a gépből.

Meg kell tapasztalni, addig van megelégedve a 60/75hz-el az ember amíg nem ült 144 vagy magasabb hz-es panel előtt huzamosabb ideig 😀
0
0
0
0
Doomficko avatar
@LordSzalko: Köszi szépen a segítségért! 😀
0
0
0
0
Demoz avatar
Sziasztok! Napok óta képtelen vagyok eldönteni, hogy milyen monitort vegyek. TN paneles monitoron gondolkozok, mivel szeretnék újra competitive-en játszani, de azt olvasom mindenhol, hogy nem annyira szép a képe. Esetleg VA-s monitorokról mi a véleményetek? A másik nagy dilemma pedig az, hogy 24” vagy 27”-es monitor legyen. Nem valószínű, hogy 1440p-be futtatnék akármilyen játekot is, mivel a laptopom nem bírná (legalábbis játszható fps-el biztosan nem). Szóval mit javasoltok? Legyen inkább mégiscsak egy IPS monitor? Maximum 200 e-ig keresek, ha tudtok ajánlani valamit. Ja és 240 hz mindenképpen! 😀
0
0
0
0
💬 9
Quadgame94 avatar
@Demoz: Mindegyik tipussal kötsz valamilyen kompromisszumot. Ez az LCD átka. Nem csoda hogy nem tudsz dönteni. TN szeribtem ma már felejtős. IPS, vagy VA panelek simán hozzák az elvárt szintet, főleg 100 ezer felett. Ha csak game a cél akkor IPS. Jobb a betekintési szöge, viszont kontraszt aránya gyengébb. Ami mondjuk játéknál (főleg sRGB monitoroknál) amúgy sem mérvadó. Plusz gondolom CS:GO meg hasonló játékokkal nyomnád, ott nem lenne black crash sem. Alienware AW2521 szerintem egész jó.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Demoz: Én pont ellent mondanék, TN sebességét semelyik másik panel nem hozza. Az, hogy marketing okból ráirják, hogy 1ms meg 0.5ms attól még a true gtg-je sokkal roszabb mindkettőnek mint a TN-nek (főleg a VA ghostingja, de overdriveolt IPS-nél a corona effekt is zavaró). A modern TN-ek azért közel sem olyan rosszak mint a régi TN-ek, kellően szép a képük ha nem grafikus munkát végzel vagy esetleg sok photoshopot. Illetve ahogy mondtad is, kompetitiv játékra kéne, akkor meg nem az az elsődleges, hogy hogy néz ki. 240hz-et csak ajánlani tudom erre a célra, én is azt használok már több mint egy éve.

Ha érdekel, hogy melyek a ténylegesen leggyorsabb monitorok a marketing bullshit mögött, akkor a HP Omen X 25 illet az MSI Oculux NXG252R a jelenlegi 2 piacvezető, mindkettő épphogy 200 ezer alatt van.

És itt mondanám azt, hogy szerintem nem ér meg kb +100 ezer forint annyit, hogy a true gtg-e egy monitornak 3.7ms helyett 2.5ms legyen, mondom ezt úgy, hogy fps játékokban aktívan versenyeztem elég sokáig, és pár hónapig le is voltam szerződve egy külföldi csapathoz akikkel VB-n top40-es helyezéseket értünk el (apex), illetve valorant betaban is volt egy eu 2. helyünk. Én most az alienware 240hz-es monitorát használom, ezt tudom ajánlani, de bármilyen 240-essel jól jársz.

Egyébként 24 vs 27 méretben én a kisebbet ajánlom. Több minden van a fókuszodban, nem kell periférikus látásra hagyatkozni annyit. Persze ez attól is függ, hogy milyen közel ülsz hozzá, de jellemzően jobb a kisebb erre a célra, és érdemes közel ülni hozzá.

Spoiler!
Már nem játszom olyan komolyan, jelenleg eladó az én 240hz-es alienware monitorom is még 2 év garival, bolti ár alatt 30ezer fttal 😀
0
0
0
0
Demoz avatar
@_AsheXp: Köszönöm a választ! Mèg annyi, hogy a BENQ Zowie XL2546-ról mi a véleményed? Sok pro használja, és csgo versenyeken is sokat szoktam làtni.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Demoz: Jó monitor, kicsit outdated de nincs vele semmi baj. Viszont amennyibe kerül akkor már inkább az a kettő közül valamelyik amelyiket írtam. De tényleg semmi baj nincs egy 100-120ezer ft körüli 240hz-es monitorral, nem fogsz semmit nyerni ha rádobsz +50-60-70ezret.
0
0
0
0
Demoz avatar
@_AsheXp: A gigabyte aorus kd25f-ről olvastam még jókat. Vagy ez vagy a hp omen x 25 lesz a választás. Inkább hajlok a hp felé.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Demoz: Inkább a HP. Az legalább lefedi az sRGB színtér nagy százalékát.
0
0
0
0
Demoz avatar
@Quadgame94: Köszi, akkor ez el is dőlt.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Demoz: Szerintem is inkább a HP
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@_AsheXp: Az 1 ms sosem 1 ms. Inkább 2-3. Kérfés ki veszi azt észre.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
Sziasztok! Egy új monitort szeretnék venni és a segítségetekre lenne szükségem.
Jelenlegi konfigomhoz kellene, keret kb 40-45,000 ft.
IPS panelt szeretnék inkább, de gyengébben teljesít response time és input lag téren a TN panelekhez képest ebben az árkategóriában.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire észlelhető a külonbség 1 ms és 5-8 ms között. Illetve mennyire ront az élményen a nagy input lag. Ha nagy a különbség akkor TN is jöhet.
Nézegettem kicsit a piacon és van ez a 2 "gémer" monitor LG 24MP59G-P és ACER Nitro VG240Y ami papíron jó lenne de pár online teszt és értékelés után eléggé elbizonytalanodtam, hogy megvegyem valamelyiket. (25ms input lag és problémák vannak a kék színnel)
Valami hasonlót keresek, várom a javaslatokat 😃
0
0
0
0
💬 9
Quadgame94 avatar
@sanyi236: TN azokank éri meg akik eSportolók és leszarják a képminőségek csak az 1 ms -kell nekik és 240 Hz. Inputlag kb. 15 ms felett vehető észre nagyon. Nekem volt egy Philips 246EQJAB monitorom, ami IPS, 75 Hz FreeSynces volt nem rég adtam el. Alacsony input lag jellemezte és a képminősége is hozta az elvárható minőséget. Munkámhoz komolyabbra váltok, de meg voltam vele elégedve.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Quadgame94: Én a 246E9QJAB verziót vettem másfél éve, ami freesync-es is, úgyhogy az RX570-hez külön jó lenne a srácnak. A maga árában kb a legjobb vétel volt akkor.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@botmunpls: Sztem is jó monitor. Ha nem kellene a munkámhoz komolyabb nem adtam vna el.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Quadgame94: Bocsi kicsit késve válaszolok, eddig nem igazán volt időm ezzel foglalkozni a vizsgaidőszak miatt, de most hétvégén szertném mindenképp megrendelni. Végül a Philips 246EQJAB mellett döntök mert papíron jobbnak tűnik mint a többi. Kicsit nézelődtem a gyártó oldalán, de nem igazán tudok rajta eligazodni hogy, akkor ez 60 vagy 75 hz-es.
A főoldalon 75-nek van feltüntetve, de az útmutató könyvben csak 60 mint optimális frissítési arány.
https://www.philips.hu/c-p/246E9QJAB_01/lcd-monitor-ultra-wide-color-technologiaval
https://www.download.p4c.philips.com/files/2/246e9qjab_01/246e9qjab_01_dfu_hun.pdf 19-es oldalon van.
Neked működött minden probléma nélkül 75 hz-en ?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@sanyi236: Természetesen 75 Hz. Minden játék, vagy a radeon software 75Hz látta. Nagyon jó kis monitor. Ha munkám miatt nem kellett vna jobb nem adtam vna el.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Quadgame94: Köszönöm a gyors választ és a segítséget 😃 Reggel már rendelem is és ha minden jó kedden már hozza a futár.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@sanyi236: 1 és 5 ms között szinte semmi különbség nincs, de tn-t biztos nem vennék, mert az ips ezerszer szebb 😀
Én is pont azt a lg monitort ajánlottam volna amit írtál. Nekem ugyan ilyen paraméterei vannak csak ultrawide, de a régi gépemhez jövő hónapban biztos hogy veszek egy ilyet ( LG 24MP59G-P )
0
0
0
0
no avatar
@sanyi236: A kettő közül inkább az Acer, több gari és általánosságban kevesebb probléma az említett LG-hez képest.
0
0
0
0
no avatar
Üdv. 1-2 héten belül veszek monitort. EZt itt https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/aoc/24g2u-p500631408/?gclid=CjwKCAjwztL2BRATEiwAvnALcrMoZjxtbT0dbHpZ114dkGbLQAjEHjagKxHnlMeLwmWvCoYeifNyxhoCLh4QAvD_BwE#termek-leiras
Az lenne a kérdésem hogy nagyon sok fps-t fogok veszteni ezzel a monitorral? Ugye ez 1920x1080p fullHd lesz, a mostanim 1680x1050.
Alaplap: Asrock B450 Pro4
Proci: Ryzen 5 2600 Six-Core 3,4ghz
Ram: Hyperx Predator 3200mhz 2x8gb
Videókártya: XFX Radeon Rx 580gts OC 256bit 8GB
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Classic Zoe: Nézz teszteket ahol 1080p-ben tesztelnek a proci és videokártya párosoddal, a látott értékeket pedig összevetheted a jelenlegivel.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm.
0
0
0
0
LightLeach avatar
@Classic Zoe: Szia!
Fogsz valamennyit veszíteni, de nem lesz tragikus a helyzet, én is még 580-on játszok egy darabig még, full hd mellett, ahol számít azok az e-sport játékok (meg mondjuk az online fps-ek úgy általában), azok közül mindeben bőven 144 fps felett vagyok, a warzone-t kivéve, de ott meg 1680-as monitorral se lenne meg a 144 😆
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Milyen monitort ajánlotok a configomhoz? (JELENLEG 1680x1050 60hz)
Alaplap: Asrock B450 Pro4
Proci: Ryzen 5 2600 Six-Core 3,4ghz
Ram: Hyperx Predator 3200mhz 2x8gb
Videókártya: XFX Radeon Rx 580gts OC 256bit 8GB
0
0
0
0
💬 23
zsolo avatar
@Classic Zoe: Mennyi rá a keret?
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: 45 ezer szerintem maximum
0
0
0
0
zsolo avatar
@Classic Zoe: Dell SE2419HR
Dell S2319H

Nekem ezek tetszenek, szép színek, jó dizájn, vékony káva, a felső 75hz-es, annyit szerintem bőven tudna a géped is!
0
0
0
0
no avatar
@Classic Zoe: Keret hiányában:
[list]Acer Nitro VG240YP
AOC C24G1[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: 144HZ? Játékokban ultra grafikán nem tudok ki sajtolni 144fps-t. Akkor is megéri ha nincs meg annyi fps? Jól fog futni a játék? Ugyanúgy szép lesz a kép 60-90 fpsel is?
0
0
0
0
no avatar
@Classic Zoe: Keret hiányában küldtem ezeket, mert árukhoz képest jó tudással bírnak és kelendőek. A több hz meg sosem hátrány, akkor is észrevehető a különbség, ha pl. 90fps-ed van csak, meg korszerűbb marad majd esetlegesen a következő rendszered mellett.

45 ezerért LG 25UM58-P és akkor maxoltuk a keretet.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Szóval pl, játszom a far cry 5 el. Ott átlagban 55-70 fpsem van, akkor is megéri megvennem? Nem nagy hátrány ha nincs meg 144fps? Nem lesz gond így a képpel ha kevesebb? Köszönöm a választ mindenkinek!
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Ja hogy az LG az 60hz-s
0
0
0
0
no avatar
@Classic Zoe: A nagyobb hz csak kitolja a korlátját a monitornak úgymond, semmi hátránnyal nem jár. De ha úgy érzed, hogy a jövőben sem fogsz olyan rendszert építeni amivel hajszolni szeretnéd ezeket az értékeket akkor neked bőven megfelel a 60/75hz-es téma, legyen az akár az említett LG, vagy a fenti két Dell monitor. LG-nél én véleményem szerint nagyobb az élmény a szélesebb képarány miatt, meg kényelmesebben el is fér rajta az ember.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Lenne még 1 kérdésem. 1680x1050 es monitorom van most, ha megveszem azt az LG-t fogok sok fps-t veszíteni? Választ köszi
0
0
0
0
no avatar
@Classic Zoe: Mindenképpen kevesebb lesz mert több pixelt kell megjelenítenie, hogy mennyivel lesz kevesebb fps nem tudom. Itt van egy videó amiben van pár játék 2560x1080-ban egy RX570-el, szóval a látható értékekhez képest te valamivel jobbat fogsz kapni:
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítséget. Remélem minden játékban meglesz a fix 60fps. LG-t fogom venni úgy döntöttem. Kb 2 hét mulva. Viszont olyan kellene ami támogat FreeSyncet. Körülbelül sem tudsz mondani egy értéket hogy kb mennyi fps-t fogok veszteni? 5-10? 20-35?
0
0
0
0
no avatar
@Classic Zoe: A jelenlegi monitoroddal nézz meg egy-két játékot amik a videóban is szerepelnek, úgy fogsz kapni egy megközelítőleg reális átlagot ezzel kapcsolatban, hülyeségeket nem akarok írni.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Star Wars Jedi Fallen, 60-80 között mozog, gta v szintén, far cry 5 55-70. Ez a monitor csak 1680x1050 es. Ha azt a nagy monitort megveszem, attól féleg hogy szaggatni fognak a játékok. Vagy nem? (world war z 100-144, játékfüggő, és attól függ hol vagyok éppen, szabadtérben vagy szűk helyen, mindig változik az fps, hol több hol kicsit kevesebb, de 60 alá sosem megy)
0
0
0
0
no avatar
@Classic Zoe: Szerintem a fenti videó azért megmutatja mire számíthatsz + neked erősebb kártyád is van, szóval azoknál az értékeknél te csak jobbakat fogsz tapasztalni.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítséget! Azt a monitort fogom venni 😀 Nagyon szép képet ad amint látom.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Rx 580 am van, a freesync az fontos monitor választásnál nekem?
0
0
0
0
no avatar
@Classic Zoe: Érdemes azokkal szemezni, de a fenti LG is tudja ezt a funkciót firmware (3.18) frissítés után elvileg. De egyébként bármilyen monitort használhatsz bármiféle hiba nélkül, nem kötelező támogatnia ezt a funkciót.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Árukeresőn, kérdezték 1 éve hogy támogatja-e a freesyncet, de írták hogy nem.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Hello újra, lenne 1 kérdésem. Normális hogy a kártyám 80-83 fokig melegszik új játékok alatt max grafikán?
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Szóval ha megveszem árukeresőről az lg monitort, azon már lesz freesync? Azt hogy kell beállítani? Vagy az alapból tudja a monitor hozzá se kell nyúlnom? Csak az amd driverba kell bekapcsolnom és kész? (nagyon sok negatív kommentet olvastam a monitorról árukeresőn) 😞
0
0
0
0
no avatar
@Classic Zoe: Sosem volt dolgom FreeSync-el, gondolom driver-ből kell. A monitor csak firmware frissítés után támogatja amit említettem feljebb, hogy hogyan kell azt már neked kell kiderítened ezzel a monitorral, ha hallgatsz a véleményekre akkor ott van alternatívának a korábban említett két Dell.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Igen, driverben már megtaláltam a freesyncet. Nagyon tetszik az lg monitor amit ajánlottál. Csak honnan fogom megtudni hogy freesynces-e? én azt nem tudom
0
0
0
0
MrCatty avatar
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy az alábbi konfighoz milyen monitort ajánlotok ?

i7-8700K
1660 SUPER OC
16GB RAM

Főként a Hz illetve a méret a kérdéses FPS-el játszom (COD MW) jelenlegi 60Hz-es 21.5 colos FullHD 1ms-es monitoron.
0
0
0
0
💬 7
The_Teacher_Man avatar
@MrCatty: Üdv!

Mennyi a keret?
0
0
0
0
MrCatty avatar
@The_Teacher_Man: Keret nincs meghatározva de ne legyen túlzás 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@MrCatty: Csak mondj egy arat... van akinek a 200k tulzas, van akinek a 60k is...
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@MrCatty: Itt van pl ez: [LINK]

Pár napja még 136k volt, pár hete ~160.
0
0
0
0
no avatar
@MrCatty: FullHD/144hz/1ms/24”/VA vagy IPS. Ezekkel a tulajdonságokkal nézelődnék monitorok között.

Vagy mondj egy keretet rá és ajánlok pár típust. De ezek népszerűek egyébként:
[list]Acer Nitro VG240YP
AOC C24G1[/list]
0
0
0
0
MrCatty avatar
@LordSzalko: Nincs nagyon keret és köszönöm az infókat és neveket 😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
@MrCatty: 1440p 60/75Hz vagy 1080p 144Hz? Mi neked a fontosabb?
Méret meg 24 vagy 27" legyen, panel meg VA vagy IPS mindenképp.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy a 31,5 inch nél nem zavaró az 1920x 1080 as felbontás?
Ezt a monitort néztem.
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/aoc/c32g1-p426988152/#termek-leiras
0
0
0
0
💬 7
zsolo avatar
@kozmikus: Számomra zavaró lenne, 27 colban sem vennék full HD monitort, nem hogy 31,5-ben, nem lenne valami szép éles képe az biztos! Szóval én nem ajánlom!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: és ha 2560 x 1440?
0
0
0
0
zsolo avatar
@kozmikus: Az már okés lehet!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@kozmikus: Én se ajánlom. 27 colon még oké a Fullhd de felette már kevés szerintem is
0
0
0
0
19ati93 avatar
@BenjaminHun: 27 nagyon necces. 24-nél is látni a pixeleket ha nagyon belehajolsz a képernyőbe. 😃
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@19ati93: Öcsémnek 27" FHD igaz sokat nem ültem elötte de úgy nem volt vészes. Nekem meg 32" 1440p szerintem rohadt jó . Igaz annyira nem nézegettem.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Ehhez a nem túl combos konfighoz szeretnék venni venni monitort.
i3 6100, 8gb ram, Gtx 950 strix.
A keret maximum 70 ezer lenne.
A gépet még 2 évig nem tervezem cserélni. ( a monitort majd ps5-el is szeretném használni).
Leginkább IPS kellene, a HZ-hez sajnos nem értek hogy ehhez a nem túl combos géphez milyen való.
De ha jól olvasgattam akkor a 144hz nem biztos hogy nekem való.
Vannak ötleteim, de nem tudom mennyire jók ezek, ti mit gondoltok ?
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/aoc/c24g1-p425456613/
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/24mp59g-p-p366046145/
https://www.pcx.hu/samsung-s24r350f-monitor-846212
https://www.pcx.hu/acer-nitro-vg270bmiix-um-hv0ee-001-monitor-847945
Esetleg tudnátok ajánlani konkrét típusokat ?
Köszönöm a segítséget !
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Mordred: Ezek közül a Samsung! Jó árban van, IPS és 75hz. ahhoz a konfighoz bőven elég.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: @Bronson
Szia köszönöm a segítséget.
Igen maradok a 75HZ-nal
Két monitor között vacilálok.
A samsung kiesett a kevés port miatt, ezek maradtak.

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/24mp59g-p-p366046145/?gclid=CjwKCAjwnIr1BRAWEiwA6GpwNW4KM_FwQnz4WssO27jK0Rq3gb7WDQ-Jm6fJGbxkCb-p8x7ctXcCnBoC-FwQAvD_BwE
Media Markt-ból venném.

Vagy

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/philips/245e1s-p488926218/
Ezet AQUA.hu-ról rendelném, de nem ismerem ezt az oldalt, megbízható?
Ez ugye 1440p-s.
A GTX 950-esem ezt a felbontást bírná ?
Mert ugye ezt a monitort majd PS5-höz is használnám.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Mordred: A ketto kozul az LG, a Phillips 1440p, ha nem tervezel gepet ujitani, akkor maradj a fullhd mellett!
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszönöm szépen, akkor az LG lesz.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

Tudtok nekem ajánlani monitort, 1080p 144hz? vagy milyet érdemes venni egyáltalán? jól jönne bármi segítség, útmutató ! Kb 60-ból tudok használhatót venni?
Köszi előre is 😀
0
0
0
0
💬 15
zsolo avatar
@istvan0122: 1080p,144hz 60k alatt szerintem nincs..!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: mennyi az annyi?
0
0
0
0
zsolo avatar
@istvan0122: [LINK]

Mind FullHd, 144Hz, jó nézegetést 😆
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@zsolo: Nem jó a link, minden monitort behoz 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@_AsheXp: Király, pedig azt a linket másoltam be amire a találatokat dobta ki 😆
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@istvan0122: 60 alatt valóban nincs, viszont kb forintra pontosan 60-nál kezdődik.
Nézz szét árukeresőn, minőségre a Samsungok szoktak jók lenni, AOC-ból csak némelyik, Acer-nek az anyaghasználata rossz nagyon, cserébe viszont a panel minősége jó szokott lenni.
Amit biztosan kerülj, az a Gaba. 😆

Úgy látszik mégis van, bár mindegyik 60k alatti TN paneles, ennyi pénzért én biztos nem vennék olyat, de te tudod.
Itt egy direkt link.
[LINK]

A legolcsóbb nem TN-es amit ajánlok, az igazából ha jól látom pont a legolcsóbb VA paneles, a Samsung C24RG50FQU. Jókat írnak róla.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@istvan0122: [LINK]

Ez a legolcsóbb a megadott szűrési paraméterekkel (FHD, 144hz, és még Freesynces is).

Picit 60 fölött van, de ez már elenyésző összeg szerintem.

A Freesyncet mindenképpen érdemes figyelembe venni, mivel képszakadás így nem lesz jelen ha bekapcsolod.

Ez ugye TN Paneles, nem pedig IPS.

Ha IPS a cél, szintén 60 körül itt a legolcsóbb választás Freesyncel és 144hz-el együtt:

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: És mi van ezzel?
IPS, 1ms válaszidő, 144hz, display port
[LINK]
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@istvan0122: Nem akarom bántani asus-t de haverom nem rég vett asus monitort és 2 hét múlva kijött a pixel hiba 😀 Márkára Lg, aoc vagy esetleg samsung ami szerintem jó.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Warlordcommander: Ez bármelyiknél benne van. Gyári hibás lehetett. Erre alapozni felesleges.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@istvan0122: Inkább Acer vagy LG ha lehet 😀
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: [LINK] Ez ?! 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@istvan0122: Tökéletes 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
@istvan0122: Hát ha jó minőségű képet is akarsz, akkor esélytelen 60 alatt találni jót, főleg olyat amin van Display Port csatlakozó is.
Nekem van egy Acer Predator monitorom, új korában 60-70 környékén volt. Szerintem a TN panelből is csak erősen közepes, a build quality tényleg ürülék, recseg-ropog nem állítható a magasság stb...
Amúgy az én kijelzőm olyan 30-40e forint környékén mozgott hardveraprón (legalábbis pár hónapja láttam hirdetést) , ha esetleg a használt piac is érdekes lehet. De abszolút budget megoldás, már 4 évvel ezelőtt is, amikor vettem is elavult volt. Például nincs rajta modern csatlakozó, DVI-D, D-SUB és HDMI van rajta, amiből csak a DVI-D-n keresztül megy a 144Hz.
De ha képminőség nem fontos, csak az hogy 1msec és 144hz legyen és lemondasz az állíthatóságról, modern csatlakozókról, akkor talán találsz újonnan is.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@istvan0122: Tessék 😀 VA Panelesek.
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Slacuuu avatar
Sziasztok
40ezer körül ez a monitor jó lenne gamingre?
Samsung S24R350FHU
Fullhd, Ips, 75Hz meg freesync is van benne
0
0
0
0
💬 11
zsolo avatar
@Slacuuu: Ez attól is függ, hogy milyen játékokkal akarsz vele játszani? Multi játékokra nem az igazi! Bár a te még elvileg tudja Full HD-ban a 75fps-t!
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@zsolo: Pl az új COD Multiban és ott bőven megvan a 75 fps
Tudtommal az 1ms meg 5ms között nincs észrevehető különbség
144hz monitor kizárt mert annyi fpst nem tud a gépem
TN panelost nem szeretnék azért gondoltam IPS panelra ami 75hz és freesync támogatja
Szóval nekem kifejezetten multi játékra kell monitor
0
0
0
0
zsolo avatar
@Slacuuu: 144Hz-es Freesyncest nézz, hidd el multiban rohadt sokat számít a 75hz vs 144hz!

[LINK]
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@zsolo: Jó kis monitor ez amit küldtél csak ennek már az ára is borsósabb
A mostani monitorom csak 60hz és 5ms
Amúgy az a baj hogy a 144hzhez 144 fps is kene tudtommal ezért is néztem 75hz 1mst mint ez az AOC
0
0
0
0
zsolo avatar
@Slacuuu: Azért van a freesync! De ha még lejjebb veszel pl a grafikai beállításokban + freesyncet bekapcsolod akkor szerintem meglesz a 144fps!
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@zsolo: Ezt néztem még 144Hz-n
[LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
@Slacuuu: Én mindenképp 144est vennék,meg hát ki tudja hogy a jövőben milyen géped lesz...!
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Slacuuu: Akkor már inkább ez, annyiért TN panelest biztos nem vennék.
[LINK]
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Slacuuu: Jó lesz multiplayerre is a 75 hz, ha úgyse tudná kihasználni a géped meg pláne. Nekem is 75hz-es van és nem érzem magam hátrányban egy multiplayerben is, csak akkor lenne fura a 75hz ha már valaha használtál volna 144-es monitort, de ha még soha nem ültél olyan előtt, nem fog feltűnni semmi. 1 meg 5 ms között pedig tényleg nem veszed észre a különbséget.
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@Warlordcommander: Igen ez igaz
Csak az a kérdés hogy jobb-e 144hz monitoron játszani úgy hogy csak 70-100 között ugrál az fpsem
Nyilván nem olyan smooth mintha meglenne a fix 144 fps de ha már kicsit gyorsabb lenne és nem lenne tearing sem akkor viszont lehet jobban megérné mint a 75Hz
Szóval jah ha már kicsit jobb lesz hiába nincs meg a kellő fpsem akkor lehet hogy megérné a 144hz monitor, ezen agyalok most
0
0
0
0
Bronson avatar
@Slacuuu: Ha fix a keret, akkor annyiért teljesen ok!
0
0
0
0
Bronson avatar
@Memento Mori: Ez jó volt 😆
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Örülnék ha tudnátok segíteni.
Monitor szeretnék vásárolni.
Vegyes használatra kellene. Gaming,office,filmezés.
Nem tudom,hogy a pc-m milyen alkatrésze számít ehhez. Gondolom főleg a videó kártya. Ez egy: Geforce gtx 960 4gb-s.
24 colos monitort szeretnék. Nem kell ivelt kijelző. A panel típusát viszont nem tudom. Gondolom IPS vagy Va. Mivel nem a játék a lényeg.
Jó lenne 144hz-s csak nem tudom hogy ez mennyire gép függő.
Az ár olyan 60-70 ezer között legyen.
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@Thomas23: AOC 24G2U ezt tudnám ajánlani.Elég nagy kelendősége van,jelenleg nem is kapható árukeresőn sincs kint. 144HZ IPS kb
max 70E körül szokott lenni az ára.Fontos ,hogy a végén ne legyen 5-ös jelölés ,mert az csak 75HZ.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszönöm
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Szia! Két kérdés.
Ezt találtam. 24" AOC 24G2U/BK
BK a végén a színre utal?
Második az aos freesync technológiat tudom használni Intel procival vmi driver segítségével?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Thomas23: Mivel nvidia kártyád van így nem tudod használni a freesyncet, ha csak az nvidia driver nem támogatja a monitorodat...mert már vannak olyan monitorok is amin műküdik nvidia kártyával a freesync!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Thomas23: Elviekben a BK verzió tudtommal ugyan az,mint a sima.
A Freesynchez viszont nem proci kell,hiszen ez egy videokártya technológia,ami ugyebár szinkronba hozza a képet a kiküldött képek mennyiségével.A Freesync-et pedig tudtommal a legújabb Nvidia driverek támogatják ennél a monitornál,szóval csak aktiválni kell az Nvidia vezérlőpultban és 144HZ-re állítani a monitor ,valamint a játékban a dolgokat,illetve a monitornál bekapcsolni....és működik.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
Glorious 138Hz masterrace 😆
https://i.ibb.co/VMVVQQW/IMG-20200309-114006.jpg
0
0
0
0
💬 1
CuRi avatar
Szerintetek az 50 ezres kategóriában jó választás az MSI Optix G241VC ( [LINK] )? Vagy van ennél jobb opció is? Monitorban nem igazán vagyok otthon, de aránylag ennek tűntek a legjobbnak az adatai.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@CuRi: AOC 24G2U5 modell-t is megnézném a helyedben, azonos árban mozognak. Ha a valósághoz közelebb álló színeket kedveled és nem zavar a szürkés fekete valamint az oldalsó bevilágítás akkor az AOC modell IPS panellel. Viszont, ha ezek zavarnak mert a mély feketét és kontrasztos színeket kedveled akkor maradjon az MSI 😀
0
0
0
0
CuRi avatar
@LordSzalko: Köszi a választ! Akkor reflexből jót választottam, mert szerintem azokhoz a játékokhoz jobbak a kontrasztos színek amikkel én játszom (pl. CoD). Mostani monitorommal is főképp az a probléma, hogy sokszor alig veszem észre az embereket, illetve még a 60hz és az 5ms-os válaszidő... 😃
0
0
0
0
no avatar
@CuRi: Jó szórakozást hozzá 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció