Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek monitor vásárlás ügyben.

Adott egy Preadtor Helios 300 (GTX 1060 6GB videókártyával) ami mellé szeretnék egy normális monitort venni. A megkötés csak annyi, hogy a laptopon nincs DP port csak 2.1-es HDMI. Kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne FullHD felett (mondjuk 2k) gondolkodni, vagy maradjak a Full HD mellett a VGA kártya miatt? Ami jó lenne az 24-27" (Full HD-ra ajánlott a 27"?) IPS, ha van értelme akkor 144Hz, a válaszidő az nem tudom mennyire lényeges. Az, hogy most G-Sync vagy Free-Sync az egyelőre teljesen mindegy, mivel a HDMI-n úgy sem sok hasznát veszem.

Tudom, hogy a VGA nagyban behatárolja a monitor választást, de ettől függetlenül tudnátok ajánlani monitort ilyen paraméterek mentén? Sok monitort néztem már (70k-160k-ig) de feleslegesen nem szeretnék több pénzt kiadni érte, mint amennyit ez a laptop egyáltalán elbír.

Szerintetek?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Mofa
0
0
0
0
💬 19
Boldor81 avatar
@Mofarguru: Szia ! Én a 24" fullhd mellett tenném le a voksomat , abból is 60Hz -s monitort választanék.
(Előnyben részesítem az élesebb képet és a grafikailag részletgazdag játékokat)
De ha te kedveled az e-sport -os játékokat és beéred egy medium vagy low grafikai beállítások mellet akkor lehet szó a 144 hz -ről is. 2k monitort nemigen választanék ahhoz a kártyához.
Ebben a hozzászólásban az új/újabb játékcímeket vettem alapul !
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Szia! Értem. Akkor ezek szerint jobban járok egy FullHD monitorral ez a laptop mellé. maradjon a 24" vagy 27"? Ezt csak azért kérdem, mert létezik, hogy a FullHD "jobb" a 24"-on? Amúgy nem szoktam competitive játékokkal játszani, és az e-sport sem a világom. Alább linkelte egy kolléga az alábbi monitort: https://oaziscomputer.hu/termek/14348…umqv0eep01 ez mind tudásban mind árban elég jónak tűnik. Vélemény?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Mofarguru: 27 colban ne vegyél 1080p-s monitort, úgy nem túl szép, 24col 1080pben az igazi szerintem!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Igen ezt már több helyen olvastam, hogy 27"-ban nem túl jó választás a FullHD. Így maradok a 24"-nál. Köszönöm a választ.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Mofarguru: Nekem volt 1060 6gb kártyám ,igaz asztali gépben. Fullhd felbontással elég szépen elboldogult magas grafikai beállítások mellett. ( ez kb 1.5-2 éve volt és 60fps -ről beszélünk )
Ha a 24" monitort választod valamivel élesebb képet fogsz látni, mint egy 27" monitornál.
Én nem mondom ,hogy milyet vegyél meg és milyet ne, de az IPS kijelzőt mindenképpen előnynek mondanám a 144hz meg már inkább csak hab a tortán. Habár a 1060 fullhd-ban 144hz nem is tudom.... nem hinném, hogy sok játék megbirkózna vele ! Hátha ír még itt valaki, akinek ilyen monitorja van és bővebb infót tud róla neked mondani.
Ha csak játékra kell a monitor, lehet a helyedben elgondolkozék ,hogy rákössem egy Fullhd nagy tévére és úgy játszanék, de te tudod !
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Sajnos nem lehet egy kalap alá venni az asztali 1060-at a "mobil" 1060-al. Maradok a 24" mellett FullHD-ban. Amúgy az IPS-nél mindenképpen maradnék, mert a jelenlegi laptop is IPS 60Hz-es és valóban szép a képe. Nem igazán akarnék TN-re visszaváltani.

Amúgy nem csak játékra kell, mert itthon dolgozom is rajta, és pont emiatt is gondolkodtam egy nagyobb kijelzőben. Viszont nagyon köszönöm a válaszod.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Mofarguru: Szerintem jól döntöttél ! Nem hinném ,hogy csalódni fogsz abban a monitorban. Örülök ha segíteni tudtam !
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Még egyszer köszönöm a segítséget, akkor úgy hiszem maradok ennél a monitornál.

https://oaziscomputer.hu/termek/14348…umqv0eep01
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Még nem vettem meg, mert felmerült egy opcionális választás. Ha már FHD akkor inkább ez az Acer, vagy szóba jöhet az AOC 24G2U? Erről a monitorról is olvasni igen csak jókat. Szerinted?
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Mofarguru: Őszintén, fogalmam sincs ! Annyira azért nem értek hozzá, de szerintem egyikkel se lőnél mellé vagyis mindkettő elég jó monitornak mondható.
Ami elsőre szembeötlik ,hogy az AOC ívelt kijelzős és van benne hangszóró. A másik sík és hangszóró nélküli. De egy monitornak a hangszórója, hát nem is tudom... szerintem házibulit nem kell róla tartani az biztos. Az meg ,hogy ívelt a kijelző megint egy olyan dolog ,hogy van akinek tetszik, van akinek meg nem. Én speciál még nem ültem ívelt kijelző mögött, így nem is tudok róla véleményt mondani. (elvagyok az ívelt nélkül is) Ha meg már ívelt, akkor lehet egy 21:9 képarányú monitort választanék hozzá.
A két monitornak a dinamikus kontraszt aránya se egyforma, ott ha jól tudom akkor e tekintetben az Acer a jobb, de nem biztos. Nem akarok hülyeséget írni, utána kell nézni !
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: 16:9-ben parasztvakítás az íveltség részemről monitorok esetén, a pro-k fele kiesik ami miatt alkalmazzák őket. 😀
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@LordSzalko: Szerintem is. Azért is írtam ,hogy ha már ívelt akkor legyen 21:9 !
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Na igen, az a minimum ívelt témában, bár ott is lényeges az íveltség mértéke, hogy érezhető legyen.
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Ez az AOC nem ívelt az a G1. Ami a hangszórót illeti az pont nem érdekes. Senki sem használja, szóval van de minek kategória. Ami viszont az AOC mellett szól, hogy nem fix az állványa illetve, hogy van rajta USB. Ez a két dolog azért szerintem ma már elvárható egy monitortól. Amúgy jómagam nem rajongok az ívelt monitorokért, nekem nem jön be.

Szóval most egy kicsit tanácstalan vagyok, hogy melyik legyen...
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Mofarguru: Ha úgy érzed, hogy neked jó ha van rajta usb és az állványa is állítható akkor válaszd az AOC monitort. Ahogy mondtam, mindkettő jó "gamer" monitor és ami szerintem mindenképp nagyon jó bennük ,hogy ips kijelzővel rendelkeznek.
Véleményeket én is csak az árukeresőről tudok jobban mondani. De ahogy olvasgattam az AOC monitornál 1-2 vásárló panaszkodott pixelhibára, az ACER monitornál nem is igen láttam negatív véleményt.
[LINK]
[LINK]
Azt hozzá kell tennem ,hogy igazából ezekre a véleményekre nem nagyon lehet alapozni, mert nem látjuk az arányokat melyikből mennyit adtak el és ugye nem minden vásárló írja meg a saját véleményét a termékkel kapcsolatban.
Ha megnyugtat én is agyalnék rajta egy darabig ,hogy melyiket is vegyem. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Igen megnyugtat. 😀

Amúgy frankón nem egyszerű. Tetszik mindkét monitor, de nem tudok dönteni. Mindkét monitor mellett és ellen is van egy két dolog, de valahogy mégis az Acer felé hajlok. Nem tudom miért, de nekem valahogy az AOC kicsit "budget". Persze nem tudnám megindokolni, hogy miért. 😀 Na mind egy, azért köszönöm a válaszodat.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Mofarguru: Nagyon szívesen ! Nem akartalak befolyásolni a döntésben, mivel nem ismerem egyik monitort sem. De azt hiszem én is az Acer felé hajlanék inkább ! 😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Mofarguru: 24" 1080p 75Hz, és legyen IPS.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Akkor úgy hiszem maradok ennél a monitornál.
https://oaziscomputer.hu/termek/14348…umqv0eep01
0
0
0
0
azAzzaro avatar
Sziasztok!

Ps4 pro-hoz szeretnék egy stabil kis monitort venni,tudnátok nekem ajánlani??
lehetőleg 4k és 1ms (nem tudom hogy a mhz konzolnál számit-e,illetve a ms vagy mhz a fontosabb?!)
(Fifa,és lövöldözős játékokhoz kellene.)

Előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@azAzzaro: Konzol mellé igazából nincs sok értelme a magas hz számnak tekintve, hogy 30fps-t tud nyomni a konzol, jövőben meg jó ha lesz 60 belőle. 60hz mellett 1ms-es monitor 4K felbontással meg tudtommal nincs, azok 120/144hz-es monitoroknál bukkannak fel.

AOC U2777PQU vagy Acer Nitro VG270K, utóbbi tudtommal jó kis monitor, 4K/HDR/4ms/60hz/27". Komolyabb nem hiszem, hogy kellene konzol mellé, ha már mindenképp monitor.
0
0
0
0
azAzzaro avatar
@LordSzalko: Köszi!!
Azért gondoltam hogy montort veszek a pshez mert elég nagy a késletetés,és remélem hogy monitorral nem lesz akkora.Ez az Acer Nitro VG270K tetszik!
0
0
0
0
no avatar
Üdv
F1 2019 -hez szeretnék 144hz-es monitort 1080p felbontással. Maximum 70ezret szánnék rá.
Az aoc c24g2-t néztem ki, de nem tudom kapható lesz e közeljövőben.
Várni tudok rá annyira nem sürgős.
Lenne esetleg más ajánlás kimondottan ebben az árban?
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@Ataxia: [LINK]
[LINK]

Ha fontos, hogy szebbek legyenek a színek akkor az IPS-t vedd, ha nem akkor a TN! de szerintem mind2 monitor jó, jól néznek ki!
0
0
0
0
norman81 avatar
@Ataxia: [url][/url]Szia! Ha fontos a gyors válaszidő,akkor ez egy bitang gyors TN 1ms 144hz 24.5" : https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/aoc/g2590fx-p416123416/?gclid=Cj0KCQiAsbrxBRDpARIsAAnnz_NPnlKqY3wUAYIIqEVnJ9ehrHi7tUi7RBZK_kA_NvTE0lleNMqSfjwaAll_EALw_wcB
Ha inkább IPS panelest szeretnél 144hz-re az már eléggé zsebbenyúlós.
Én ezzel szemezgetek most AOC 27G2U5.Ha, megelégednél a 75hz-el, akkor ez egy elég űtős darab, ezt a tudást a többi gyártó 100k+-tól adja. 27" FHD, 75hz, IPS 1ms, Állítható magasság és pivot mód:https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/aoc/27g2u5-p515069463/ Youtube teszt: https://www.youtube.com/watch?v=EcqhxFYS82s Gyártói oldal : https://eu.aoc.com/en/gaming-monitors/27g2u5-bk
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Ataxia: Elvileg ez egy tökéletes választás ilyen árban ,vagy például az AOC C24G1 verziója is. TN panelest nem javaslok,mert valószínű az a szín visszaadás ,amit nyújt kicsit csalódás lenne számodra.Így is úgy is annyival nőni fog a reakció idő,ami egy F1 szintű játékhoz elegendő.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok 2020 akarok majd vásárolni monitort ezt ajánlották nekem Acer KG241P (UM. FX1EE. P01) Monitor .

Kinek mi a véleménye róla vállaszt előre koszonom Gaba monitorrol annyi infót kaptam hogy hajlamos jobban a melegedésre .

Vállaszokat előre koszi mindenkinek aki már használ ilyen monitort .
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Idegen33: TN paneles monitort nem vennék...akkor vagy VA(és annak valami alfaja),vagy IPS. Attól függ mi a fő cél és mennyiért!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

Nemrég vettem egy új gépet (Gigabyte B450M alaplap, Ryzen 5-3600 proci, RX570 4Gb, 16Gb HyperX RGB ram, 250 Gb SSD, 1 Tb normál vinyó), és most szeretnék hozzá egy új monitort is, mert a mostani már 10+ éves. Viszont lövésem sincs, milyet lenne érdemes, ebben kérném a segítségeteket.

UHD monitort szeretnék venni, mert sokat nézek filmeket, természetfilmeket, plusz néha játszogatok is (pl.: World of Warships online, Far Cry 5).
Melyik gyártó melyik típusát ajánlanátok? 27" környékén keresgélek, de tanácstalan vagyok.
Pl. mennyivel jobb egy ívelt monitor, mint egy sima? Milyen panellel érdemes venni, IPS?
Mit kell még nézni a tulajdonságoknál, ami fontos? Hz-ben mi lenne az optimális?

Sajnos az utóbbi időben nem követtem az informatika fejlődését, és kicsit lemaradtam tudásban. 😀

Köszi a válaszokat előre is!
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@Ticon05: Ha film nézés a cél ,akkor talán a VA paneles monitor volna a megfelelő,mivel ott a sötét színek tényleg sötétek,pontosabban a fekete fekete ténylegesen.
Árat nem írtál ,de dobok be egy példát
[LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
@Ticon05: Ha monitort rendelsz akkor én az oaziscomputer.hu-t ajánlom, van hozzá pixel garancia is, meg ha kéred be is kalibrálják neked!
0
0
0
0
no avatar
aoc agon ag241qx erről a monitorról a velemeny
0
0
0
0
💬 4
19ati93 avatar
@rakgab83: tn panelt ne vegyél ha lehet, hasonló árban vannak ACER monitorok és azok IPS panelesek, szintúgy 144 Hz és 27", 2560x1440

egy példa: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: De az ips válaszidő meg a fekete az zavaró
0
0
0
0
19ati93 avatar
@rakgab83: ha kompetitiv jatekra kell akkor jo a tn, de a szinei pocsekok betekintesi szog szintugy
0
0
0
0
zsolo avatar
@19ati93: Nekem tn panelos van, annyira azért nem csúnyák a színei, meg a vga driverrel lehet színeket is állítani, + ha oáziscomputerrol rendeli ott még pluszba kérhet kalibrálást is, gondolom az is dob rajta még!
0
0
0
0
Slyfox22 avatar
Üdv, kérdés : 24" Benq 144 HZ monitorhoz az alábbi a gépigényem es a kérdés hogy kitudja e használni a 144 HZ vagy gondjaim lesznek? (leginkább cs:go, pubg)
Gépem :
Amd fx6300
8 gb ddr3
Radeon rx470 4gb
256 gb ssd.
Köszi a válaszokat
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Slyfox22: Hát sajnos kevés,egyet értek Molnar_KIKI-vel ,de egyébként pedig ez a monitor egy kicsit átverős,ugyanis bár 144HZ ,amit hoz is kb 1ms válaszidővel ,de nincs sem FreeSync ,se G-Sync benne.Ez ugyebár szinkronizálja az fps-edhez a monitor frissítését így mindig pont annyi képet látsz,amennyi van,csakhogy ebben nincs ilyen ,így aztán a legfolyékonyabb játék képtörés nélkül csak 144FPS kihajtásával lenne elérhető,vagy azzal,ha kisebb képernyőfrissítést állítasz,de az sem olyan.
0
0
0
0
Keidzs avatar
Üdv Mindenkinek! Érdeklődnék hogy a Philips-ről mint monitor gyártó.. Kinek mi a véleménye?
Mik a tapasztalatok velük átlagban. Évek óta nem volt Philips márkájú műszakicikkem. Monitorban pedig pláne. Édesanyámnak szeretném, 30-40e Ft között keresgélek monitort. IPS - Full HD - Illetve DVI és HDMI legyen rajta. Ilyet találtam is viszont Philips-ben. Amikre viszont 2 év jótálás van. Ezért is tettem fel kérdésem felétek.
Válaszotokat előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
💬 3
Warlordcommander avatar
@Keidzs: Régebben volt ismerőseimnek philips cucca, nem volt vele semmi gond, mint gyártó, működött minden úgy ahogy kell. Plusz én úgy vagyok vele hogy samsungon kívül bármi jöhet 😀 Azokról csak negatív élményeim vannak.
0
0
0
0
Keidzs avatar
@Warlordcommander: Nekem ami volt eddig samsung-om azokkal sosem volt problémám. (Eddig 😜)
Philisp-et amit utoljára vettem 2 dolgot több mint 10 éve , egy DVD lejátszó(R.I.P) és egy HIFI.
Bőven megérték az árukat. De nem szívesen vennék 2 év garival monitort.
Ezért is kérdeztem rá hát ha, van valakinek már tapasztalata monitorok terén ezzel a márkával.
De akkor inkább átgondolom a lehetőségeket, s keresek mást.
Köszönöm válaszod. S További Kellemes Napot! Szia 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Keidzs: Ez se rossz szerintem,pont áron belül!
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
https://www.pcx.hu/lg-29um69g-b-monitor-730234
Vélemény?
Esetleg hasonló árkategóriába valami hasonló? 60-75 között. Mindenképpen valami széles legyen mert videó vágáshoz modellezéshez nekem jobb lenne olyan.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Warlordcommander: Szerintem teljesen jó, van egy azonos tudású nagyobb fényerővel de az nem ér +10 ezret ilyen árkategóriában.
Teljesen jó a kinézett monitor szerintem, nem igazán van alternatíva 60-75 között.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@LordSzalko: Én is keresgettem már máshol is de nem találtam, de azért megkérdeztem hátha valaki tud valamit. De akkor maradok ennél, köszi a választ.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Hány col-os monitort ajánlotok gaming-re és film nézésre ?

Válaszokat előre is köszi!

U.i.: melyik az a határ amelyiken jó játszani és nem túl nagy hozzá?...
0
0
0
0
💬 7
Andor1997 avatar
@TheKillerAssassin: Nos ez is olyan kérdés ,hogy neked mi kéne,mert mi mondhatunk bármit ,lehet neked nem fog bejönni,szóval annak,hogy neked mi a jó saját magad tudsz csak utánanézni. Ha be tudsz lőni egy méretet és egy értéket ezek után ,akkor tudunk ajánlani valamit,így szerintem saját érdekedben se kérj tanácsot.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Pont ez az, hogy én se tudom, mi lenne a jó... Annyi a biztos, hogy FullHD felbontás... Gondoltam valaki tud valamilyen határt belpni, hogy gaming szempontjából mi a jó, mert ugye filmre lehet k*rva nagyot is venne, de az viszont a játékokhoz nem jó, ezért próbáltam kérdezni...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@TheKillerAssassin: Igazából a nagy monitor és a gaming nem zárja ki egymást ,de nyilván ha nem előnyös neked nem is kell nagy.
Őt tudnám ajánlani elég jó ráadásul IPS 144HZ és idei modell.Igaz most készlet hiány van belőle ,csak egy helyen kapható,általánosságban 60E körül vásárolható meg,de még így drágábban is elég jó választás lehet,de ha vársz egy kicsit ,hogy lejjebb mennyen az ára ,akkor nem csinálsz szerintem rossz üzletet.
[LINK]
Teszt
0
0
0
0
Puffin avatar
@TheKillerAssassin: Milyen messziről néznéd? Mennyit költenél rá?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Egy normál íróasztalnyi távolság... Kb. 30-50 centi...
Az ár az nem kérdés, csak úgy kb. mennyi a max ami jó még és elviselhető
0
0
0
0
thug85 avatar
@TheKillerAssassin: FullHD mellé ilyen távolságból én 24 inch-ben gondolkodnék minél magasabb képfrissítési frekvenciácal.
0
0
0
0
no avatar
@TheKillerAssassin: Ha javarészt filmet is nézel rajta akkor egy 27"-os méret 16:9-es képaránynál nem árt, 21:9-nél a 25" is megfelelő lehet tekintve, hogy ott teljes mértékben kitölti a képet nagyítás nélkül. Utóbbin a játék is élvezetesebb.

De így, hogy nincs megadva keret nem tudok példákat felhozni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Ezek közül melyik a legajánlottabb?

ASUS ROG SWIFT Curved PG349Q
LG 34GK950F
Alienware AW3420DW
MSI Optix MPG341CQR

Vagy alacsonyabb áron esetleg ezeket érdemes még venni?

AOC AGON AG352UCG6
Acer Predator X34P
BenQ EX3501R
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Perbal: A fentiek közül ezek:
- MSI Optix MPG341CQR
- ASUS ROG SWIFT Curved PG349Q

De ezek közül is neked kell eldöntened mi a fontosabb számodra. A valósághoz közelebb álló színek, vagy pedig a mélyebb, kontrasztosabb színek, utóbbi esetben MSI, míg a másikban az ASUS. ASUS esetében nagyobb a bevilágítás (backlight), ami esti használat mellett zavaró tud lenni, de ha együtt tudsz élni vele akkor érdemes számolni vele is.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm!
Ezeket találtam ebben az árkategóriában!
Van esetleg más javaslat?
0
0
0
0
no avatar
@Perbal: Nem különösebben. Esetleg, ha ezeknek sokallod az árát érdemes lehet még az említett AOC-vel számolni, viszonylag baráti áron szoktak mozogni tudásukhoz képest.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Nem, az árral nincs bajom, csak úgy 5 évre vennék monitort, ezért keresem a legjobbat ebben az árkategóriában!
Sajnos az MSI jelenleg nem kapható, de lehet várok rá pár hetet!
0
0
0
0
xCube avatar
@Perbal: PG348Q tulajként én a PG349Q -t javasolnám. Az ár / érték arány a kategóriában elég jó, a felbontás a mérethez kiváló, a színek szuperek és az IPS glow sem olyan vészes. Én ezek után már csak OLED -re váltanék.
0
0
0
0
zoleyfox avatar
Sziasztok! Van valakinek ilyen monitorja? Samsung LU28E590DS Véleményeket kérnék. Köszönöm Szépen!
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@zoleyfox: Nekem nincs ilyen monitorom, de a specifikációk és egyéb készülékekkel szerzett tapasztalataim alapján végül is nem rossz. FreeSync, gyors válaszidő. Nem lesz olyan szép a színtér, mint egy IPS -sel, de azért még vehető, ha jó árban kapod meg.
0
0
0
0
frank04 avatar
FreeSync működik HDMI-n keresztül?
Ennél a monitornál nem írja, hogy van DisplayPortja, csak HDMI.

ACER NITRO VG240YBMIIX
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@frank04: HDMI-n csak AMD kártyával megy. Nvidiával csak Displayporton. (egyenlőre)
0
0
0
0
pinkyke avatar
az én gépem el birja a 144hz-es monitort?
és ezt megéri meg venni?

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/aoc/c24g1-p425456613/

pár játéknál észre vettem hogy ha nincs bekapcsolva a V-sing akkor kép törések vannak igy muszály bekapcsolva hagynom viszont igy meg van amikor be esik 60fps alá és meg felezi amit nem értek hogy miért van a monitorom 60hz-es
0
0
0
0
💬 6
Boldor81 avatar
@pinkyke: Hali !
A 60hz-es monitor maximum 60fps-t a 144hz-es 144fps-tud. Ha régebbi játékokkal játszanál mint pl: Counter Strike vagy kicsit újabbal is akkor valószínűleg elboldogulna a gtx1060 -ad. Viszont ha új játékokkal játszanál fullHD felbontásban 144hz-en ahhoz az a kártya igen gyengécske lenne. A monitor amit kinéztél elég jónak tűnik, van benne Freesync amit nagy valószínűséggel a gtx1060-ad is kitud használni ami mindenképp előnyödre válik. Én azt mondom, hogy a gtx1060 kártya (jó kis kártya az !!!!!) fullhd 60fps -re elég.
(de a legújabb játékcímeknél már kompromisszumot is kell kötni a grafikai beállításoknál a 60fps-hez)
0
0
0
0
pinkyke avatar
@Boldor81: eddig még nem volt olyan játék aminél kellet.
egyébként meg sose állítom be manuálisan mindig azon hagyóm amin alapból van vagy is amit automatikusan beállít magánnak a játék.

egyébként most akciós az emag-on csak 53k szóval ennyiért már megéri meg venni 😀
ennél többet nem is akartam költeni milyen jó hogy ma van a fekete péntek.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@pinkyke: Vagy ugyan ennek van az IPS-es verziója ,idei kiadású.Nyilván mondjuk ezt neked kell tudnod ,hogy mit szeretnél.Egyébként mindkettő jónak mondható a vélemények szerint.
[LINK]
0
0
0
0
pinkyke avatar
@Andor1997: mi a külömbség a va és az ips között? hogy az ips-t ajánlod?

egyébként meg csak azt szeretném hogy ugyan olyan jó legyen mint a mostani monitorom ennek csak annyi a hátránya hogy 60hz-es ettől el tekintve 1 hibája sincs viszont ha a 2 közül valamelyiket meg is veszem akkor ezt el fogom adni mert egy 60 és 144 hez es monitor nem fér meg egymás mellet meg nem is szeretek 1 nél több monitort használni.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@pinkyke: Nos igazából nem is ajánlom ,csak gondoltam nézz rá erre is.De igazából a különbség annyi,hogy a VA-nál a legsötétebb és a legvilágosabb részek közötti fényerő eltérés a legnagyobb...ami jó ,hiszen a fekete fekete a világosabb világos,viszont az IPS-nél a színek szebbek ,több árnyalata van egy színnek ,élénkebb ,viszont annál ugyebár nincs ilyen nagy eltérés a fényerő között.A mostani monitorodtól igazából mindkettő sokkal jobb élményt fog adni,csak az a kérdés mi az egyéni igényed.VA-val sokan filmeket néznek ,de játékoknál is szokták preferálni ,mivel nem olyan színes ezért valakinek ez is pozitív,mondhatni közelebb áll a valósághoz,meg a fekete tényleg fekete teljesen,viszont azért amikor egy IPS-hez odaülsz olyan ,mintha egy képeskönyv lenne csupa szín,nyilván viszont ha nincs egymás mellett a kettő lehet meg nem tudnád mondani,hogy melyik-melyik ma már főleg,csak ha sokat használnád egyiket-másikat.Nyilván vannak szakmaibb megfogalmazások is ennek magyarul is utána tudsz keresni érthetően elmondják ,az IPS-es verzió egyébként full idei ,ráadásul ennyi pénzért IPS 144HZ-es monitor nem nagyon van,de mindkettő egy jó kezdő monitor,ami kell benne van szóval csak rajtad áll!Nézz róluk videót esetleg az is van,angolul akár szöveges tesztek is találhatóak.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@pinkyke: okés géped van, így sok játéknál jól jönne a gsync + hogy több fpst is látsz
0
0
0
0
zolko666 avatar
Sziasztok!
Milyen monitort ajánlottok olyan 60-70ezer körül ami 144Hz-es és 1ms-os?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@zolko666: ACER KG241Q
ACER XF240QP
Acer KG251QF
Mindegyik 5 év garival.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Monitor vásárlás előtt állok de nem tudom hogy 24-es vagy 27es monitort vegyek, asztalnál kb 80 centiről nézve

Köszi előre is a segítséget!
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@szadam315: Akkora távolságra inkább 27-es.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@szadam315: Ezt neked kell eldönteni. Ha van valahol lehetőséged mindkét méretre nézni egy helyen akkor megtenném. Márka mindegy csak 24 és 27" legyen.
Nekem például ugyanúgy 80cm-re van a monitor, de csak 22-esem van és az is bőven megfelel számomra.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Nem játékra szeretném! Egy 31.5 monitort akarok venni, de nagy fejtörésben vagyok. 60 Hz vagy 144 Hz? Nem értek hozzá leszögezem;-) de annyit tudok (olvastam) játékra a 144 az igazi, d emint írtam nem játékra veszem. De, simán a szemnek mi a jó 60 v. a 144? A másik 31.5 monitornál már kizárólag UHD felbontás 3840 x 2160? Előre is köszönöm szépen a segítséget minden jót mindenkinek!
0
0
0
0
💬 13
Puffin avatar
@vili51: Szia!
Milyen konfigod van?
Ha nem játékra kell és eddig sem volt 144Hz, akkor nyugodtan vegyél egy 60Hz 4K monitort.
Mihez kell? Mert a TN panel színei nem az igaziak pl.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Szia!
IntelCore i-7-4790 3,60GHz, RAM: 16 GB, Nvidia Geforce GTX 750 Ti, Asus nahngkártya és M2 samsung evo plus...

Tehát a szemnek mindegy hogy 60 vagy 144? Laikusként azt gondoltam a szemet jobban kímáli a 144??
Simán filmet nézni netezni játékra abszolut nem!
0
0
0
0
Puffin avatar
@vili51:
Tehát a szemnek mindegy hogy 60 vagy 144?
- amint írtam ha eddig nem volt 144Hz akkor nem fog feltűnni. De ha arra gondolsz hogy károsabb-e akkor nem.
Ha írsz egy összeget még tudok is ajánlani valamit!
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: nyugodtan ajánlj, én most ott tartok h összezavarodtam a bőségben árukeresőn 😉 még 1 fontos hogy ne széles képernyő legyen, 16:9 most is ilyen van megszoktam
0
0
0
0
Puffin avatar
@vili51: Minthogy filmezésre is kellene így a 4K VA paneles monitorokat ajánlom inkább. Pl:
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Köszönöm szépen a segítséget ezt az LG nézegettem én is és valószínű ez lesz a befutó sőt most már biztos. Eddig az zavart csak hogy nem IPS (na nem mintha értenék hozzá)) de olvastam valahol régebben h az IPS a jó, hogy miért azt nem tudom.
0
0
0
0
Puffin avatar
@vili51: a VA panelnek sokkal nagyobb a kontrasztja így filmeknél jól jön. Ha oázisnál rendeled akkor kérj hozzá kalibrálást, így elég színhelyes is lesz.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: na ez (is) nagy segítség köszi én tuti analfabéta lennék ehhez))
0
0
0
0
Puffin avatar
@vili51: Nem tudom hova valósi vagy, de ha budapesti akkor menj be hozzájuk. Vagy keresd Brekk-et prohardver-en. Ő segít kiválasztani egy jó darabot.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@vili51: Na nem játék akkor 144hz felesleges mert mert semmi anyag nincs rá gondolok itt videókra stb..
De Puffin megírta a tutit
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@vili51: Szia !
A helyedben egy 3840 x 2160 felbontással, IPS kijelzővel ,VESA szabvánnyal (falraszerelhetőség vagy másik talp csere esetén) , a 60HZ bőven jó, dizájnos ,vékony kávás monitort választanék.
Árukeresőn jó sok pozitív értékeléssel bíró monitort !
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: köszönöm szépen ...IPS az csak az LG igaz?
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@vili51: Ezzel megfogtál , de szerintem nem !
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 5
xCube avatar
Szervusz!

Ebben az árkategóriában nem rossz választás, viszont ha nem annyira fontos az 1ms válaszidő, akkor megfontolnám ezt a Philips modellt:
[url]
https://ipon.hu/shop/termek/philips-243v7qdsb00/1571507[/url]

Keskeny kávás, vékony, IPS paneles. Én a kettő közül a Philipset vinném.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Szerintem pont fordítva, a Philips-ben IPS panel van, kevesebbet fogyaszt, vékony káva és nem zongoralakkos műanyag ami gyűjti az ujjlenyomatot és ha ráfújsz egyet már karcolódik. Bár az utóbbi az egyéni pozitívum.

Az említett Samsung-nak gyorsabb a válaszideje bár 60hz mellett mondhatni nem sok értelme van, gyengébb színek.

Kettő közül a Philips-et venném 😀
0
0
0
0
maestro86 avatar
Nekem ugyan az a monitorom van amit leirtál nekem megfelelő a képe szép a ps4 és a PC is rá van kötve annyi kritérium lehet hogy nekem jó lett volna ha van rajta 2 hdmi de egy elosztoval meglett oldva. Tehát csak ajánlani tudom nem rossz vétel volt.
0
0
0
0
FoLey avatar
Szia!

Nem hogy egy kicsit gyűjtenél még és ilyet vennél már. Sokkal jobb kínálat és 75hz LG 24MP59G-P. Ha most tervezel vásárolni akkor Black Fridayt várd meg.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
A LG 24MP59G-P pont 75hz,IPS kijelző,1ms válaszidő.
Mire érdemes figyelni? Hát vásárlás után a pixelt nézni hogy ha hibás akkor küld vissza gariba.

Csatlakozók
VGA (D-sub)
HDMI
DisplayPort
Fejhallgató
0
0
0
0
Jonhy62 avatar
Egy ideje már ezen gondolkodom hogy kéne egyet venni SAMSUNG U28E590DS UHD LED monitor 1ms "75 ezer házhoz szállitva" Egyik héten igy másik héten ugy .igy nem tudok dönteni
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@Jonhy62: Csak a felbontás miatt nem vennék ilyen monitort. Márpedig ez a felbontáson kívül mást nem nyújt.
0
0
0
0
19ati93 avatar
AOC 24G2U-val kapcsolatban valaki tapasztalat?

majd +30k-ért esetleg ez a Samsung C27JG50QQU megérné?
utóbbi 1440p 144hz elöbbi csak FHD
0
0
0
0
💬 24
Andor1997 avatar
@19ati93: Nos az AOC 24G2U egy friss ropogós 1 hónapos monitor. C24G1-et váltotta.Az még VA paneles volt ez viszont már IPS. Jelenleg nem sok gyártó árul 60E-ért IPS 144HZ-et ,szóval megfontolandó a VA után hogy IPS-re váltottak még jobb lett az ár/érték arány.Ráadásul valami hangszóró féle is van benne ,bár nyilván ettől sokat nem kell várni.Össze vissza állítható szóval jó kis cucc.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Andor1997: jelenlegi monitorom csak 22" és 60 Hz viszont a képe nagyon szép (IPS) panel, azért néztem ki a G2U-t szóval képminőségben nem akarnák alá menni akkor se ha 144hz társul mellé

TN,VA-ról sokszor rosszat írnak..köszi a videót majd ránézek
0
0
0
0
Bronson avatar
@19ati93: Nekem nagyon hasonló Samsung monitorom van, tudom ajánlani! Mindegyik paneltípusnak megvan a maga előnye és hátránya. VA előnye a válaszidő és fekete szín leképezése, az IPS-nek jobb a színe és a betekintése szöge. Én is IPS-ről váltottam, és nem bántam meg! a 144 hz 1440p párosítva a legjobb középút ha játszani akarsz, média fogyasztáshoz is teljesen rendben van.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Andor1997: közben úgy döntöttem hogy ez az AOC jó lesz , szinte perfekt sőt.. viszont sehol se elérhető, külföldi oldalakon is out of stock

várhatok szerintem, vagy keresek valami mást 😃 de árban nagyon jó lenne
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@19ati93: Hát ahogy nézem viszik szépen.
UI:IPON: TECH Friday ma: 58E helyett 74E,kösz szépen 😂
Amúgy akár hogy is 58 körül ami van azt vedd 58-62 körül megéri ,ha ennél több ,akkor túl van árazva bolti szinten.
Spoiler!
Az elődjénél is mindig ez volt ,volt olyan ,hogy sokan vitték ,aztán volt ,hogy ott is az 58-as ár lett 65-74-85-91FT,mert máshol nem volt.Büdüs pofátlanság.Szóval 58 a megfelelő ár 😀

Amúgy ha meglesz várom a véleményt róla.Eléggé kíváncsi lennék rá. 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Andor1997: Még aznap mikor kiirtam a kérdést megkellett volna venni.. már bánom. 😢
Több helyen is elérhető volt most meg tényleg sehol semmi.

Iponon is csak novemberre lesz ha most megveszed, és még jóval drágább is + érdeklődtem egy webshopnál de ott is azt mondták hogy majd november elején valamikor, ha lesz.

Addig meg véletlen valaki megveszi a mostani monitorom aztán se kép se hang az újig. 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@19ati93: Ne bánd ,nemsokára tuti megint lesz ez fix.Bár szívás ,de hát megéri.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Andor1997: Igen,de az a poén hogy még így 74k-val is jobban megéri mint a többi. 1 db Acer van még ami úgyahogy egyszinten van vele de az se jobb, meg még drágább is vagy 5 ezerrel.😆
hát majd jövőhéten meglátom hogy alakulnak a dolgok😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@19ati93: Mondom neked várd meg míg 58 körülre lemegy ,illetve még feltöltik magukat az üzletek.Szép meg jó tény ,de azért kb +15E ne fizess már érte. 😉
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@19ati93: Postanra már seholsem kapni. Pedig én is szeretnék venni 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
@BenjaminHun: Nekem már megvan 1 hete, azóta nem kapható.😆
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@19ati93: Akkor te vitted el előlem 😃
Remélem decemberbe lehet majd kapni.
Tapasztalatokat írsz? Itt vagy privátban?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@BenjaminHun: IPS paneles monitorom volt előtte is szóval képminőségileg nincs óriási változás, de azért valamivel szebb a képe. Betekintési szög nagyon oldalról ~150°+ nem perfekt, nem mintha sokszor úgy nézegetném de talán ez egy picit rosszabb mint az előző Monitoron.
24" -es méret és 1080p még teljesen okés.

144 Hz maga azért az elég jó, főleg gsyncel 😃 60hz-re átrakom játékban vagy bármi másban elég durván piszkálja a szemem. 😆 Ezek után biztos nem váltanák 1440p vagy 4k 60-ra. Egyszerűen tök laggosnak tűnik.

NVIDIA kártyákkal, GTX 10,16, RTX 20 szériákkal megy a gsync 48-144 Hz között---AMD-s kártyával pedig a Freesync 30-144 Hz közt.

Maga a monitor elég jól néz ki, kávája vékony és nincs óriási súlya se. Talpa elég hosszú oldalra kinyúl így az egér kábel beleakad, szóval kicsit módosítani kellett. 😆 De van a monitor hátulján kábeltartó rész szóval no problem. Egyébként összevissza állíthatod fel le oldalra, vertikálisan,pivot, vesa szabványt is támogat. Ez benne szuper.
Kapsz HDMI és Displayport kábelt is a dobozban ez ismét külön jópont. (DP-vel használom.) HDMI-vel meg a tv-t a gpu-ról ha kell.
Hangszórója a monitornak elég gyenge, bár ez nem lep meg. Azért használható ha kell persze.

Overdrive-t én speciel mediumon szoktam használni a monitoron.
Strong-on már inverse ghosting előjön néha.

Ilyen árban 144Hz IPS monitort nem igen találni, kb van még 1 az a Acer de jóval drágább, és hiányzik is belőle pár funkció. (15-20k+ pénz)

Még annyi hogy a gsync nálam rosszalkodott az utolsó nvidia driverral. (RDR2-s game ready-vel) Visszaraktam az eggyel előttit és egyből okés minden, de speciel a 432.0 a favoritom.
0
0
0
0
xCube avatar
@19ati93: Jó lenne ha összegyúrnák az IPS színeit és a VA sötétegyensúlyát... . Ja, az OLED az tudja mindkettőt. Csak borzalmasan drága. 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
@xCube: árba az oled azért kva drága sajnos 😃
az a vicc amúgy hogy a samsung telók super amoled kijelzői szebbek kb mint manapság egy "átlag" alsóbb-középkategóriás monitor, színekben és a fekete megjelenítésében is, panel sebességben azért nem de idővel az is biztos javul

engem az ips glow nem zavar egyáltalán, de hát mindenki más ugye
viszont a tn/va színek nem jönnek be, a va-s fekete kivételével amit említettél
0
0
0
0
xCube avatar
@19ati93: Az IPS glow alapvetően engem sem zavar, mert nem játszom sötétben. Viszont ha valamilyen horror játékot tolok, akkor lekapcsolom a lámpát és úgy már észrevehető. Szerencsére azért a nagy monitoromon annyira nem vészes a helyzet, de annak idején a 24" -es ACER monitoromnál már rendesen zavaró volt.

Ha már telefon vs monitor... . A 2013 végi Note 3 -asomnak is szebb a képe. És FullHD 😃 .
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Visszagondolva én már biztosan nem tudnám elviselni az IPS glow-t és a nem létező feketét, igaz amíg IPS panelen mozogtam addig nem zavart különösebben mert ahhoz szoktam hozzá. Ugyan így vagyok a képaránnyal is 16:9-en nekem konkrét bezártság érzetem van 32:9 óta. 21:9-et azt skippeltem, de azon még úgy ahogy el tudnék lenni 😀
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko: Ezek ugye részben egyéni preferenciák, de teljesen érthetők. Én nap közben két 27" -es FHD monitorral dolgozom, itthon zömében a 21:9 -es IPS UWQHD van műben az újabb játékokkal, de a 27" -es VA is dolgozik néha, főleg ha régebbi játékokkal játszom. Játszottam annak idején a 32:9 -cel is, de nekem meg a függőleges 1080 pixel az ami kevés. A nagy monitoromon szerencsére nem olyan vészes a glow, én inkább elviselem azt, mint a fakó színeket a VA panelen, de mint mondtam a VA -n is játszom. Kimondottan akartam egy gyors 27" -es FHD monitort azokhoz a játékokhoz, amik jobban érzik magukat ilyen felbontáson (pl. Terraria, emulált cuccok, DOS és régebbi Windows játékok, stb.)
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Szerintem fakó színek inkább a TN panelre vonatkoznak, VA esetében a kontrasztos színek dominálnak. Még megvárom a 3. genes RTX kártyákat, ha teljesítményben lesz lényegi előrelépés akkor valószínűleg váltok egy DQHD-s CRG9-re, de addig 2080-al esélytelen hajtani.
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko: Igazából egy rosszul kalibrált IPS és egy jól kalibrált TN is lehet közel hasonló. Én így egymás mellett használva jobban szeretem az IPS színeit.

Én egyelőre maradok az UWQHD mellett. 34" -en teljesen korrekt, még AA nélkül is lehet rajta játszani és a felbontás nem öli meg a teljesítményt.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Igen ezek a panel dolgok javarészt egyéni preferencián alapszanak, van aki a valósághoz közeli színeket preferálja, valaki pedig a kontrasztos mély színeket, már ez az egy dolog is eléggé sorsdöntő, bár a jó kalibrálás szinte kötelező x kategória felett, legalábbis nálam. Válaszidő/hz értékekbe nem megyek bele, ott szimplán az dominál ami alacsonyabb/magasabb érték, értsd jól.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@19ati93: Köszönöm.
És neked is xCube
0
0
0
0
xCube avatar
@BenjaminHun: Nekem a kisebbik gépemhez ugyan nem ez a modell van, de ugyanúgy AOC VA 144hz -es panel. A színek nem olyan jók, mint az IPS panelnél, cserébe viszont a fekete tényleg fekete és nincsen glow. Én FreeSync -kel használom, kiválóan működik.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Maradj AOC-nél. Ennél a Samu monitornál nincs túl sok extra ami megérné a plusz árat. VA panel pedig elég kényes a komoly ghostingra 1ms felett.
0
0
0
0
GamereBLUE avatar
ASUS XG49VQ ROG STRIX Curved 49 Inch (3840 x 1440) 144 Hz erre vágyom már egy ideje !😀 holnap meg is érkezik ! remélem nem csalódók benne ! bár ASUS-ban még sosem csalódtam !!! remélem a Assassin's Creed Odyssey örülni fog neki ! 😀 már tűkön ülök ,hogy azon játszhassak !
0
0
0
0
💬 8
no avatar
@GamereBLUE: Használd egészséggel, bár egy CHG90 olcsóbb és tudásban is jobb. Anno én is néztem ezt a monit, de semmi nem szólt mellette azon kívül, hogy jól mutatott volna a többi ROG-os cucc mellett 😃
0
0
0
0
GamereBLUE avatar
@LordSzalko: £20-tal volt drágább . meg a Samsungot semmilyen formában nem szeretem. 😀 én azért bízom benne ,hogy kihasználom és nem csalódom benne .a mostani is egy Asus és remek !😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@GamereBLUE: Legalább nektek a konfigotok is megvan hogy kihasználja 😃
0
0
0
0
no avatar
@GamereBLUE: Ha annyit tudna mint az enyém akkor maradtam volna ASUS-nál, de 2 évre rá gyengébbel elő rukkolni nálam nem volt meggyőző.

Neked megfelel, az a lényeg.
0
0
0
0
GamereBLUE avatar
@LordSzalko: úgy érted a 144hz es 49in rosszabb mint a Samsung ?és hogy nem ujjítottak ? de hát 144Hz és 49in ez azért nagy ám ! és nagyon dicsérik a Asust ezzel a modellel...persze van 2-3ezer fontos monitor is de azt felesleges pénz kidobás nekem... én csak éelvezni szeretném a játékot kiváló minoséegben és a filmeket ha épp gépen akarok nézni 😀
0
0
0
0
no avatar
@GamereBLUE: Lassabb válaszidő, kisebb HDR minősítés stb. pedig ez 2 éves modell (nem mint ha nagyon támogatnák a játékok a HDR-t, legalábbis amikkel én játszom javarészt.)

Ez részletesebb: [LINK]

De mondom, ha neked bejön akkor ez nem téma. 😀 Amúgy tudtommal a XG49VQ 3840x1080, nem 1440 😃
0
0
0
0
GamereBLUE avatar
@LordSzalko: meg jött a monitor és remek! adja amit elvártam...igaz lehet karit kell cserélnem a jövőben, még várok egy választ valakitől hogy valóban kell e cserélnem .ha igazán ki akarok használni mindent .

és válóban 3440 X 1080 as de 144MH-en GYÖNYÖRŰ ! tudja a 3840 X 1440 ,
3840 X 2160 4K meg HDR-t de nekem a 3840 X 1080 120MH HDR a legszebb játékon belüli megjelenítés.

köszönöm a infókat amiket előtte írtál ! jó kis monitor ez ,TETSZIKELEM !😀 nem bántam meg !
0
0
0
0
no avatar
@GamereBLUE: Jó kockulást rajta 😀
0
0
0
0
xCube avatar
Ajánlom mindenki figyelmébe, aki monitort készül vásárolni. Pár évig még aktuális lesz.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
sziasztok.szeretnék egy új monitort vásárolni főleg játékra és filmre mert az előző már 7 éves amit nyugdijaznák.
jelenlegi moncsi 24 colos,16/9es,2 ms ,60htz ,full hd moncsi
ezt cserélném elképzelésem szerint egy 21/9es 34 es moncsia ami filmnézéshez feltehetően tökéletes lenne,de 150-300000 es kategóriában szinte kivétel nélkűl 4-5 ms 100 htz moncsik vannak.azt javasolják,hogy játékhoz mindenképpen az 1ms 144htz moncsik közűl válogassak,mert bánni fogom,igy mivel nincs erre rálátásom titeket kérdeznélek,hogy ténylegessen akkora ez az eltérés,hogy mindenképpen kissebb de jobb tulajdonságokkal biró moncsit javasoltok,vagy teljessen elhanyagolható.
jelen konfig z390-h i9-9900k 2080rtx 32gb ram
0
0
0
0
💬 15
Puffin avatar
@Dozerhun: 1ms és 4ms között nincs akkora különbség.
Aprón ki lehet fogni 100-120Hz-es 3440x1440-es monitorokat IPS panellal bőven 300ezer alatt. Az teljesen jó játékokra és filmekre is.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: köszönöm válaszod.mióta feltettem itt a kérdést ismerősi körben is folyamatossan érdeklődök eme körben ahol a válaszidőnél szinte egységessen mondják,hogy nem számottevő a különbség,de a képfrissitéssel más a helyzet.elég megoszlóak a vélemények.
Samsung LC34J791WTUXEN Monitor ez a tipus lenne a kiszemelt áldozat jelen pillanatban.vadászom,hogy hól lehet a legolcsobb,de nem számottevő ennél a terméknél a boltok ajánlatai között a kölönbség,persze van néhány kiugróan magas,de a megfizethetőbbek javarészt egyhelyben toporognak.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Dozerhun: Nem tűnik rossznak, de a Freesync nem biztos hogy probléma nélkül fog menni Nvidia kártyával. Pedig ekkora felbontásnál játék alatt kell valami, mivel nem fogja tudni tartani fixen a 100fps-t a 2080 sem. Tesztet nem igazán találni róla.
Megfontolnék egy ilyen ajánlatot is: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: nagyon köszönöm,hogy épitően próbálsz eme témában segiteni és ténylegessen jobb beruházásnak tűnik az általad linkelt moncsi.használtan nem vásároltam még ilyet de ár érték arányban a rendkivűl hosszú gyári gari mellett igen eltöprengtem a váltás lehetőségén és felvettem a hirdetővel a kapcsolatot.sajna csak köv hét közepén áll rendelkezésemre ez az összeg és bízva a sorsban meglátjuk,hogy meglesz e még addig.a bolti ára rendkivűl magas sajnos.amennyiben elkelne ez a használt termék,akkor az újra nem feltétlenűl biztos,hogy már beruháznék,de majd eldől.
mindenképpen a 120 htz és a g-sync csábitóan hat csak iszony sok zsetont igényel
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Puffin:
Nem tűnik rossznak, de a Freesync nem biztos hogy probléma nélkül fog menni Nvidia kártyával.

Elő fordulhatnak hibák? Vagy lehet tudni hibás dolgokról ,csak mert én még nem hallottam ilyet.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Andor1997: Attól hogy az Nvidia driveresen támogatja a Freesync-et nem minden monitoron jó. Az enyémen pl egy katasztrófa (laggol, villog). Egyszerűen játszatatlan vele.
Inkább törekszem hogy meglegyen a 140+ fps
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: [LINK] Ha itt nem találod akkor nem érdemes csodálkozni rajta. A szimpla nem hivatalos listán megannyi monitor van amin bekapcsolható, de nem működik megfelelően.
0
0
0
0
Puffin avatar
@LordSzalko: Oké ezt vágom. Ezért is írtam azt amit.
Amúgy már mindegyik Freesync monitornál be lehet kapcsolni, csak több-kevesebb élménnyel... 😆
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Tudom, de ha pl. az övé szerepel a hivatalos listán akkor no problemo, bár passz ott is vannak szintek.

Ha érdekel itt van egy komolyabb lista pár extra dologgal: [LINK]
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@LordSzalko: Íjha more azért nem semmi hiba listák vannak ,nem semmi,gondolom meg tudnák jóra csinálni ,csak mégse.Érdekes dolgok.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Puffin: Csak akkor van értelme használni a free syncet egy 144hzes monitoron ha a gép tudja a 144fpst? Battlefield 5 multiban előny lenne?
0
0
0
0
Puffin avatar
@zsolo: Akkor van jelentősége amikor nem tudja tartani a 144-et.
0
0
0
0
xCube avatar
@Andor1997: Hogyne. A legtöbb sima FreeSnyc monitor villog, fekete képet ad, ghostol G-Sync -el.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@xCube: Az úgy nem semmi.....
0
0
0
0
xCube avatar
@Dozerhun: Szervusz!

Látom kaptál már tanácsokat, de csatlakoznék a többiekhez. Három éve használok 21:9 -es 100Hz -es monitort (ASUS PG348Q - 3440x1440, IPS, 100Hz, 5ms GtG, G-Sync) teljes megelégedettséggel. Van egy 144Hz -es 1ms -os AOC monitorom is. Az alapján amit leírsz sem a 144Hz, sem a kis időzítés nem olyan fontos. Ezek olyan paraméterek, amik komolyabb kompetitív játéknál lesznek igazán fontosak. Plusz az is lényeges, hogy 144Hz -et el is kell érni FPS -ben, ami az új játékok esetén ilyen felbontásban még egy RTX 2080 -nak sem gyerekjáték. Az adaptív frissítés viszont nagyon fontos. Ha a FreeSync monitorod hivatalosan nvidia támogatott, akkor rendben van, ha nem akkor viszont felejtős a téma, mert rengeteg hiba fordul elő. Ha ennyit költesz egy monitorra, akkor én a helyedben G-Sync verziókat keresnék. Tudom, hogy nagy felár, de nagyon jól működik, én nem sajnáltam rá a pénzt.
0
0
0
0
laci19920811 avatar
Sziasztok, tudnátok monitort ajánlani 20-40 közt a gépemhez ? 😃 Köszi előre is ! ^_^
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@laci19920811: Kicsit koros komment, de gondolom még aktuális:

[LINK]

[LINK]

Az LG 75Hz -es IPS, de drágább, a Samsung 60Hz VA, de olcsóbb és ívelt.
0
0
0
0
laci19920811 avatar
@xCube: A Samsungra rá googlizok ! Köszönöm a segítséget ! 😀
0
0
0
0
czene avatar
Sziasztok,monitort szeretnék vásárolni 2 között gondolkozom:
[LINK]
[LINK]
Szerintetek melyiket?köszönöm előre is a segítséget.
0
0
0
0
💬 4
MoonW avatar
@czene: Szinte azonos a tudásuk. A 24-es csak Motion Blur Reduction-nal 1 ms-os, ami nem tudom mennyire jó. A GTG 5ms mindkettőnél. Talán inkább a képarány a döntő, 21:9 vagy 16:9, amelyik jobban tetszik.
A 21:9-esnek vékony a kávája.
0
0
0
0
xCube avatar
@czene: Szervusz!

Ahogy MoonW is írta a két monitor első sorban a képarányban és felbontásban különbözik. Van azonban még két paraméter, amit fontos figyelembe venni:

1. A 25" ultrawide (21:9) monitor paneljének pixelsűrűsége sokkal nagyobb, mint a normál 16:9 -esé. A képarány miatt a panel fizikailag alacsonyabb, így minden kisebb, de élesebb lesz rajta.

2. A 24" normál monitor FreeSync kompatibilis, ami meglehetősen hasznos dolog.

Mivel játszol elsősorban?
0
0
0
0
czene avatar
@xCube: Leginkább autós játékokkal,F1 2016,2018,Dirt rally,Vrally4,
0
0
0
0
xCube avatar
@czene: Akkor én a 21:9 -et venném.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Elgondolkodtam egy 4k-s monitor vételén, mert már kezd öreg lenni az előző.
Viszont nem tudom, hogy elviszi-e a vasam, vagy sem, meg hogy megéri-e.

Intel core i5-6500
16GB RAM
GTX 1070 TI
ASRock B150M Pro4

Ezt a monitort nézegettem:

Samsung U28E590DS Monitor [LINK]

Előre is köszönöm a választ!
0
0
0
0
💬 6
Fatotem avatar
@Szej: Ha nem akarsz fejleszteni, szerintem egy 1440-s monitor jobb lenne.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Szej: 1440p mindenképp, 4k-s játékélmény még mindig aranyárban van... 1440p monitor, olcsóbb/könyebb annyi pixelt hajtani, 1080p után nagy előrelépés!
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bronson: 4k-hoz szerintem kevés a 1070Ti, max a lowhoz nem...
0
0
0
0
Bronson avatar
@zsolo: Én is ezt mondom 😊
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bronson: Hát jah, 1440p is nagy előre lépés már, és azt még viszi jól a 1070ti!
0
0
0
0
gaborw avatar
@Szej: 1070Ti-al esélytelen a 4K. Még a 2080Ti-al is vannak gondok jópàr jàtéknàl a betonstabil 60 fps-hez. Bőven elég a 1440p. De màr ott is kompromisszumos lesz a dolog néha. Gtx 1080-at ezért cseréltem le. Néha benézett 60 fps alà is. Én meg nem szeretek levenni ezt azt, ami a képminőség javàra megy.
0
0
0
0
IgnisDestroyer avatar
Sziasztok! Szeretnék egy monitort vásárolni 70.000Ft-ig. A kikötés hogy Displayport legyen, 1ms válaszidő, 144Hz képfrissítés, 1080p maximális felbontás. A színhűség nem érdekel mert kompetitív játékos vagyok. Olyan monitorokat mondjatok amiket ismertek és ne olyanokat hogy most nekiállsz neten ezekkel a feltételekkel keresni egy monitort. A TI tapasztalataitok érdekelnek!!!!!!!!!
0
0
0
0
💬 2
PoPet avatar
@IgnisDestroyer: 144Hz G4560-al? Hát good luck. Amúgy a kérdésre válaszolva: BenQ XL2411P, ha nem érdekelnek a színek.
Szerk: Most látom, avn egy i3-as config is tervben. Hát azzal már talán, de az sem lesz minden comp játékban elég. Amúgy miért nem egy R5 2600 mondjuk? 20k-val olcsóbb és jobb.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@IgnisDestroyer: Igazából ami TN paneles 144HZ 1ms (GtG,ami csak TN-nél lehet elvileg) az mind jó,szóval igazából már csak rajtad áll.
Itt a monitorod
[LINK]
0
0
0
0
Szamp avatar
Vegul LG 34UC79G-B -t valasztottam. 4sarkan fekete kepernyonel latszodik a bevilagitas, de egyebkent nem zavaro. Felbontastol feltem, kb. 80cm rol nezem, de szép képe van. Es legalabb nem kell erőmű a 144hz kihajtasahoz 😃 A 21:9 meg valami fantasztikus dolog. Pixelhiba nincs még, kopp kopp. Allithato magassag is hasznos igy nem kell kulon allvanyra szerelnem vagy az asztal es a monitor koze beraknom valami podium szeruseget(pl. VIETNAM-MAGYAR szotart 😃😉. Meg vagyok elégedve vele.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. 50.000 Ft ig milyen monitort javasolnátok hétköznapi használatra? 27"-ost szeretnék, FHD felbontásút.
0
0
0
0
💬 9
zsolo avatar
@zsolty87: Max használtat kapsz annyiért, újat szerintem nem!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@zsolo: Lehet venni újat.
https://www.cclonline.com/product/philips-v-line-273v7qdsb-monitor-27-inch-1920-x-1080-full-hd-ips-panel-black-273v7qdsb-00/
https://www.cclonline.com/product/iiyama-prollite-x2783hsu-b3-monitor-27-inch-1920-x-1080-full-hd-va-panel-black-x2783hsu-b3-238141/
https://www.cclonline.com/product/samsung-s27e330-gaming-monitor-27-inch-1920-x-1080-full-hd-tn-panel-black-ls27e330hzx-en/
Csak pár darab....
0
0
0
0
19ati93 avatar
@zsolty87: akkor már 50k körül találsz 144hz, 1080p-t olyat keress inkább

[LINK]
ez pl 56k újonnan, 27", 144 Hz

bár 27" és 1080p nem biztos hogy a legjobb kombó föleg ha közelről nézed
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: De hogy jutottunk el a hétköznapi használaton belül odáig, hogy 144hz/TN? 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@zsolty87: Ezek a monitorok olyanok is!!!! Ne akarj 27 colban 1920*1080-as felbontást, nem lesz szép képe!! akkor vegyél 24 colost 1080p, vagy 27col 1440p! de az nem 50k!
0
0
0
0
Bronson avatar
@zsolo: Rengeteg fullhd 27'' monitor van kb 35 ezertől kezdőden! 😊
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bronson: de 27 colban Full HD...😊
0
0
0
0
Bronson avatar
@zsolty87: Ez nem rossz 50ért... 75hz, 27'', freesync

[LINK]

Ha tényleg csak filmezésre meg netezésre kell, akkor inkább ez az IPS paneles.

[LINK]

Ha viszont tudsz hozzácsapni 7ezret(amit erősen ajánlok), akkor ez a kettő legjobb tulajdonságaival bír: IPS, 75hz, freesync

[LINK]
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Bronson: Köszi az ajánlást.
0
0
0
0
FoLey avatar
Na végre itt van a monitorom LG 29WK600-W.
Elsőnek 16:9 után furcsáltam hogy 21:9-es lett a monitor.
A színei szépek egy AH-IPS-hez képest. A HDR-t még nem próbáltam ki,de freesyncet igen és egyik játékban pl. GTA 5-ben nem volt fix 75 fps,de simább volt.
Egyelőre még ismerkedek,de nem bántam meg a vételén,frankó egy monitor. A 29 col nekem bőven elég.
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@FoLey: Hát a HDR-től ne várj sokat azért ilyen kategóriájú monitornál...
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Tudom és nem az miatt lett véve.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Nem vártam sokat a HDR-től,de azért kipróbáltam Resident Evil 2 Remake-nél bekapcsolt HDR mellett és látszódik rajta hogy kontraszosabb.
https://logout.hu/dl/upc/2019-08/299138_img_20190808_211639.jpg
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Nekem mákom volt anno az enyémmel olyan 102k ba ált meg házhoz szállítással, mert le volt értékelve karácsony körül vettem 😉 vagy utána valamikor de még most is olyan 160k körül van, amikor én vettem 190k körül ment tehát majdnem fél áron sikerült megvennem 😉

Ilyen dolgokat érdemes leárazáskor venni (ünnepek előtt/után készletkisöpréskor)

Am, használd egészséggel! 😉
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Tudom hogy ünnepekkor van ilyen lehetőség,de én most akartam venni. Ezzel egy jó ideig elleszek, elégedett vagyok. 😀

Köszi úgy lesz. 😉
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Használd egészséggel 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Köszi 😀
0
0
0
0
Szamp avatar
Üdv ujra
Keresgéltem uj alternativakat. Csak játékra és netezésre kell. (Jelenleg TN 60hz van)
1. AOC CQ32G1 315eur
2. LG 34UC79G-B 415eur

AOC elönyei az LG-vel szemben:
100euroval olcsóbb, 1ms, 1440p, 300cd/m2
hátrányai:
VA panel, 16:9

Valakinek véleménye hozzaszolasa, hogy ne legyek ennyire elveszve a monitorok tengerében? Ti melyiket választanatok? vagy ha nem ezek közül akkor megis mit?

Köszönöm 😀
0
0
0
0
💬 13
Puffin avatar
@Szamp: Az LG-t javaslom.
0
0
0
0
Szamp avatar
@Puffin: Milyen elgondolasbol? Erdekelne a velemnyed 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@Szamp: Mivel csak egy 580-as kártyád van, az LG pedig 2560x1080-as így kevesebb pixelt kell megjeleníteni mint az AOC esetében. Meg szerintem egy UW monitoron jobb játszani.
0
0
0
0
Szamp avatar
@Puffin: Monitor utan, cserelem a konfigot is a jelenlegi piac ha marad 5700xt lesz az rx580 utodja.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Szamp: 5700xt-hez szerintem simán mehet az 1440p-s monitor!
0
0
0
0
no avatar
@Szamp: Szerintem vedd számításba ezeket is, LG-nél olcsóbb, és köröket vernek rájuk 😀 Ebből a kettőből is az Acer-t javasolnám. IPS, 1ms, 144hz, HDR, 1440p.

ACER NITRO VG271UPBMIIPX

MSI OPTIX MAG321CQR

Bár személy szerint nem látom értelmét a hajlításért kifizetni + összegeket 16:9-es képaránynál, gyakorlatilag elveszti a miértjét.
0
0
0
0
Szamp avatar
@LordSzalko: Megnezem oket. Hajlitas az szamomra sem lenyeges "ficsőr"
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Szamp: VA panelt az AOC előnyére írnám inkább,nem hátrányára.Szerintem bőségesen jó lenne az igényeidnek.Bár nyilván tényleges választ csak akkor kapna mindenki ,ha látna is életében monitort.Monitor ajánlás a legnehezebb ,hiszen nem hiszem, hogy olyan sok embernek alakalma nyílik arra ,hogy meglessen monitort.Viszont AOC-nál legalább nem feltétlen lenne IPS Glow,mert hát VA panel.Vagy ha másik VA panel akkor Samsung C27HG70.Azért olvass utána még ,biztosan találni cikkeket akár angolul.
0
0
0
0
Szamp avatar
@Andor1997: Termeszetesen olvasgatok, pont ezert is olyan nehez valasztani, nincs olyan monitor amire azt tudnam mondani hogy aztakutyafajat ez kell nekem 😃 Valoszinuleg 500euro felett talalnek, de azert aljon meg a menet 😜 Jelenleg egy biztosat tudok hogy 4k semmi esetre sem kell 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Szamp: Igazából a jelenlegitől szerintem mindenféleképpen jobb lesz.Viszont az ajánlottak közül szerintem egyik sem rossz ,tényleg csak néhány kisebb nagyobb különbség lehet.Meg kell nézni miket írnak és kiderül,utána biztos a legjobbat tudod választani.
0
0
0
0
Szamp avatar
@Andor1997: Jelenlegitol csak egy CRT lenne roszabb valasztas, bar olyat mar nem kapni 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@Szamp: Én nemrég vettem egy Samsung CJG52 monitort,árkategóriájában szerintem a legjobb tulajdonságokkal bír:
27''/1440p/144hz/VA panel/ hajlított.
300€ alatt mennek általában, nagyon meg vagyok elégedve vele! Csekkold le!
Szerk. Szlovákiában 317€,lehet találsz olcsóbban...

[LINK]
0
0
0
0
Szamp avatar
@Bronson: Igen evvel osszefutottam en is, jonak nez ki ez is...
0
0
0
0
FoLey avatar
Na egy kicsit gondolkozás után,másik topikból ajánlás után rááldozok plussz költséget és berendeltem a LG 29WK600-W monitort. A HDR funkció és a Displayport miatt is meg szebb képe van.
Esetleg ha valakinek érdekel egy kis beszámoló akkor ideírhatok.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@FoLey: Engem majd érdekelne, már csak azért, hogy tudjak róla valamit 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Jövőhéten tudok csak bemenni érte és akkor lesz beszámoló. Ahogy olvastam a véleményeket nemfogom megbánni. 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@FoLey: Jó választás! Bár a displayport miatt nem lesz szebb a kép, az nincs összefüggésben... a hdr ezen a monitoron meg elég fapados, de ennyiért mit is lehet várni...? 😊
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bronson: Hát majd meglátjuk a tény hogy TheVR teszt videó alapján nekem meggyőző lesz.
Drágább levő monitoroknál a HDR sem lesz jobb,inkább TV-re jó. Azért valamelyest a HDR fog működni,de majd akkor tudom meg amikor megérkezik.
0
0
0
0
FoLey avatar
Hali!

Közeljövőben gondolkoztam egy 21:9 UltraWide monitoron a kérdésem az hogy egy RX 580 8GB mai játékoknál elég lesz? FullHD-hoz képest mennyire csökken a képkocka sebesség?
LG 29WK500-P néztem ki egyik példának.
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@FoLey: Virtual super resolution-t bekapcsolod és beállítod mondjuk 1440p-re (ami még több is, mint az ultrawide) és meglátod mi történik az fps-el... kiindulási alapnak jó.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bronson: Köszi ez igaz tényleg van ilyen funckió el is felejtettem. 😆
0
0
0
0
Szamp avatar
Sziasztok, talaltam 3 monitort ugyan abban az ársavban. Ti melyiket vennétek játékra?
1. 27" AOC G2790PX
2. 27" Acer KG271Cbmidpx Gaming
3. 27" AOC C27G1
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@Szamp: Én az Acert venném!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Szamp: Attól függ.Ha IPS-hez vagy szokva ,vagy szereted a szép színeket ,akkor a AOC C27G1-et ajánlom,mivel nem TN paneles ,mint a másik kettő így szebbek a színei ,de mivel ugyan úgy 144HZ így király játékra.
0
0
0
0
no avatar
@Szamp: Nagyban függ attól, hogy te milyen tulajdonságokat preferálsz. Ha a szép kontrasztos színeket kedveled akkor kizárólag az AOC C27G1 a három közül. Nagyon nagy kompetitív játékos? Akkor pedig az Acer KG271Cbmidpx.

Itt tudsz tájékozódni a panelek általános tulajdonságairól -> [LINK]
0
0
0
0
no avatar
üdv! 23-27 col között szeretnék ips vagy va paneles monitort venni. jelenleg egy tn paneles samsung van a birtokomban ami a megvétele óta bántja a szememet. elsősorban böngészésre használnám. nem értek a monitorokhoz de azt már tudom hogy ips vagy va paneles a jobb minőség. a tn pedig a legrosszabb. nem tudom hogy számít e a felbontás, a márka, vagy hogy mi a lényeg de jót szeretnék venni. árban max 80 ezerig mennék (láttam hogy annyiba kerül a legolcsóbb 4k-s) de a cél az 40-50-60 ezer forint kb. a lényeg hogy ne folyjon ki a szemem 10 perc után.
a gép egy integrát vidi kártyával lenne használva ryzen 5 cpu vega 11 gpu. hdmi kábel. 4k max 24 hz.
konkrét monitort is ajánlhat bárki aki sokat böngészik. (nem a játék vagy a filmezés érdekel hanem a böngészés)
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@zoli9001: Dell IPS monitorok közül választanék ilyen célra. Pl: DELL S2419H
0
0
0
0
no avatar
Hello!

Szemezgettem mostanában egy monitorral,már elég régóta esedékes lenne a mostani cseréje,de nem igazán értek hozzá és fogalmam sincs,hogy mi az amire figyelni kell monitor vásárlásnál.
Esetleg valaki tudna véleményt mondani az alábbi monitorról?
[url]https://www.pcx.hu/aoc-21-5-22v2q-led-monitor-663170[url]
0
0
0
0
💬 6
Andor1997 avatar
@Adamsfamily: Egyébként AOC megbízható cucc,de
Két kérdés van:
Mennyit szánnál rá?
Van-e valami különleges kívánságod,vagy valami ami jó lenne ,ha tudna?
Mert ha csak egy új monitor kell szimplán ,akkor ez annak bőven megfelel 21.5 Col ha elég ,akkor ez jól lesz neked.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Maximum 40-et szánnék rá,méretben 22" a felső határ ami még elfér.Igazából azért szerettném lecserélni a mostanit,mert 12 éve vettem és elég szarok a színei,ha valami sötétet kellene ábrázolnia,főként csak szürke pacák látszódnak rajta.
Ami fontos lenne,hogy full hd legyen és szépek legyenek a színei,illetve látható legyen nappal is.A gépemben AMD videókártya van szóval a freesync miatt is néztem ezt.
Viszont arra lennék kíváncsi,hogy ha később Nvidia kártyára cserélném a mostanit,akkor a freesync funkció teljesen használhatatlan lenne(ugye az nvidia gsync-et használ)?
Illetve melyik panel számít jónak?
A kontrasztarány mit jelent?
Mennyire fontos azt nézni,mert láttam olyan monitort,aminél 1000:1-hez,de van amelyiknél magasabb ez az arány?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Adamsfamily: Nos elviekben az Nvidia minden Freesync monitort szoftveresen támogat ,szóval ezzel nem lenne gondod majd később.
Legelterjedtebb panel típusok:
TN-Gyors képfrissítés és válaszidő ,de színei fakóbbak ,oldalról nézve torz.
IPS (mint ez) Kiváló színek nagy betekintési szög.
VA (Vagy egyéb VA típusok ,mert a Samsung és az LG is kicsit másképp hívja ,de ha benne van a panel névnél,hogy VA akkor az ugyan az csak saját tervezés.)
Legkiválóbb kontraszt(legsötétebb és legvilágosabb szín közötti fényerő eltérés mértéke) arány viszonylag nagy betekintési szög és tökéletes fekete szín emellett magas képfrissítés is társulhat hozzá jóval alacsonyabb áron ,mint IPS esetében ha minimum 144HZ-ről van szó.Már találni TN paneles árkategóriában is.
Ajánlom egyébként megnézni YT-on összehasonlító videókat meg egyebeket hátha segít.Mivel nem eSportoló vagy így egy szép képű IPS vagy VA panel bőven elég,nem kell az az ultra gyors válasz idő ,amit tud a TN panel,ettől függetlenül persze van aki IPS vagy VA paneles monitoron játszik eSport szinten ,de azok drágábbak ,főleg az IPS-es.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszönöm szépen a segítséget!
Kicsit szétnéztem és utána olvasgattam és szerintem ez a monitor lesz a befutó.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Végül ez az acer lett a befutó.
Kicsit utánanéztem a méreteinek és a 24"-os monitor is elfért az asztalon,mert káva nélküli.
Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!
[LINK]
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Adamsfamily: 😎 Király!
0
0
0
0
ppista avatar
Jobban szétnéztem a monitorok között és találtam párat, csak azt szeretném tudni,hogy melyik lenne a legjobb a gépemhez?

LG 27MP59G-P
LG 27MK600M
ACER NITRO RG270BMIIX(UM.HROEE.005)
ACER NITRO VG271PBMIIPX(UM.HV1EE.P04)
ASUS VP279QGL
GABA-GL-2701FHD
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@ppista: Személy szerint ajánlani nem tudok,az tuti ,hogy ha ragaszkodsz ehhez a mérethez,akkor minimum 144HZ-s legyen,az alá menni ma már felesleges szerintem.Hogy IPS paneles ,vagy TN legyen nem tudom,de ha találnál akkor a VA paneles is jó lenne.VA és IPS a legszebb képű annyi különbséggel ,hogy a VA-nál a fekete szín sokkal szebb ,egyértelműen fekete ,illetve egy 144HZ-s monitor is jóval olcsóbb.TN-t azért nem mondom,mert a képminősége annak a leggyengébb ,szóval én például olyat már nem vennék. 😀 Amúgy mennyi lenne a pénzkeret?
0
0
0
0
ppista avatar
Szerintetek milyen FHD monitort vegyek a gépemhez?
A gépem tulajdonságait megtaláljátok az adatlapomon.
0
0
0
0
💬 8
ppista avatar
@Puffin: Max ár:100e Ft
Ezekhez mitszoltok mennyire lennének jók játékra a gépemhez:

LG 27MP59G-P Monitor
Acer Nitro RG270bmiix (UM. HR0EE. 005) Monitor
0
0
0
0
xCube avatar
@ppista: Eléggé hasonlóak, FreeSync kompatibilisek. Igazából mindkettő jó. Az ACER kicsivel konszolidáltabb designban. Milyen játékokkal játszol?
0
0
0
0
ppista avatar
@xCube: Nézd meg az adatlapomat mikkel játszom és mikkel szeretnék(fogok).
0
0
0
0
ppista avatar
@xCube: Vagy ezekhez mitszóltok:

ASUS PG248Q Monitor
Acer Predator XB241Hbmipr (UM.FX1EE.001)
0
0
0
0
xCube avatar
@ppista: Ahogy látom első sorban single játékok, tehát a sebesség irányából lehet menni a képminőség felé. A 300 eurós kategóriában viszont vannak olyan IPS és VA monitorok, amik magas frissítési rátával dolgoznak és relatíve kicsi a késleltetésük, valamint támogatják legalább a FreeSync -et. Nekem a második gépemhez van egy AOC C27G1 27" 1ms (gyorsított módban) 144Hz fHD. 280 Euró volt és csak ajánlani tudom.

Az Asus és Acer monitorok, amiket belinkeltél szintén nem rosszak, de mindkettő TN paneles, ami színvisszaadásban nem olyan jó, mint az IPS vagy VA. A G-Sync nagy pozitívum az ASUS esetében, főleg hogy ott dedikált hardverről van szó, nem a sztenderd megoldás, így 100% hogy működik.

Szóval azt javaslom, hogy IPS / VA fHD monitorokat keress lehetőleg magas képfrissítési rátával és legalább FreeSync kompatibilitással.
0
0
0
0
ppista avatar
@xCube: Kössz a segítséget!!
Nem tudnál ajánlani akkor valami jó monitort?
0
0
0
0
xCube avatar
@ppista: De hát ajánlottam is egyet 😃 :
AOC C27G1
0
0
0
0
Dooma avatar
Sziasztok!

Vélemény az alábbi monitorról ?
Philips 328E9FJAB
[LINK]
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@Dooma: Javaslom nem csak neked,de másoknak is ,hogy használja a keresési paramétereket,mert hasznosak.Ezen felül ajánlom 144HZ-es monitort,ma már játékosoknak azért javallott ,főleg ha jó gépjük van,de ha nincs akkor is igazából,főleg hosszú távra.
Nem kellett sokat keresnem ,de ezek közül bármelyikkel jobban járnál.Itt már csak rajtad áll.Az AOC elvileg ráadásul 1ms elvileg.
[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
Dooma avatar
@Andor1997: Köszi 21:9- t nem szeretnék semmiképp.
Ez [LINK] megfogott 😀 köszi.
Igen, igaz 144Hz jobb választás.
Kár, hogy nincs fali tartója, sorozat és film nézéshez ki kell/el kell fordítanom.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Dooma: Szívesen!Ha majd meglesz jöhet a vélemény róla,remélem meg fog felelni mindenben. 😀
0
0
0
0
no avatar
LG 34GK950G-B / https://prohardver.hu/hir/lg_gamereknek_szant_monitorcsalad.html /

Idézet a cikkből:

3440x1440 pixel. A panel technológiája Nano IPS, ennek lényegi különbsége az átlagos IPS-ekhez képest, hogy a WLED háttérvilágításra foszforbevonat került, így az átlagnál magasabb, 98%-os a DCI-P3 színtér lefedettsége. A kijelző fénysűrűsége 400 cd/m², ezzel kiérdemelte a VESA DisplayHDR-400

Szerintetek melyik VGA Hajtaná KI ?
0
0
0
0
ANekromanta avatar
Sziasztok!

Én is szeretnék segítséget kérni monitorhoz. Feltételek: 1920x1080, 60 Hz, max 5 ms válaszidő. 80.000 forint körül gondoltam felső határnak.(lehet olcsóbb is) Leginkább játékra kellene, szoktam játszani shooter játékokkal de preferenciám a fantasy, stratégia így inkább a gyönyörű színek vannak előnyben. Nyilván jó lenne ha mondjuk nap besütés hatására is látnám rendesen mi van a képernyőn, ha ettől az árkategóriától ellehet-e várni ilyesmit egyáltalán. Remélem tud valaki segíteni. Előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 12
Puffin avatar
@ANekromanta: Mekkora méretben szeretnéd?
0
0
0
0
ANekromanta avatar
@Puffin: 19" és 24" közöttiek lennének az ideálisak. A válaszidő is lehet nagyobb mint 5ms.
0
0
0
0
Puffin avatar
@ANekromanta: Ha elég a 60Hz:
DELL ULTRASHARP U2419H
ASUS BE249QLB
75Hz:
ACER B247YBMIPRX
ACER NITRO RG240YBMIIX
0
0
0
0
ANekromanta avatar
@Puffin: Köszönöm szépen a válaszod.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@ANekromanta: Nekem ilyen van:
Philips 27" 273V7QDAB

Bár ilyet szerettem volna (de ez lett anyumé):
Philips 276E9QJAB00

50 ezer körül mozognak, és ezek 27 colosak, szóval olcsóbban is megúszhatod, mint tervezted, vagy vehetsz 4K-t is.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@ANekromanta: Ebben az árban már jobbat is találhatsz, 144Hz-est vagy 1440p-st. Ezért mondom, hogy olcsóbban is megúszhatod mint 80k.
Én gyorsan ezt találtam, de javítsatok ki ha nem a legjobb választás..
DELL SE2719H
0
0
0
0
FoLey avatar
@TheMenkuPocok: Ha 144hz-be és később vga-t is cserél akkor ez is jó monitor nem?
[LINK]

Max. 80k keretből ez jöhet ki.
[LINK]
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@FoLey: Ezek is szóba jöhetnek. De ahogy olvastam, a kérdést feltevő személy mondta, hogy a színek a fontosabbak, ezért néztem IPS panelt mivel ezeken nagyon jók a színek.
0
0
0
0
FoLey avatar
@TheMenkuPocok: Nekem VA paneles kijelzőm van,de általában nem sok eltérés van IPS és VA között. VA-n is szépek a színek.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@FoLey: Ebben is egyet kell értsek veled. Ahhoz, hogy eldöntsd melyik jobb neked ahhoz ki kell próbálni, ezért van IPS paneles kijelzőm, a VA nem tetszett annyira (de ez csak nekem, és lehet másnak nem is tűnik fel a különbség).
0
0
0
0
FoLey avatar
@TheMenkuPocok: Ez inkább vásárló döntése meg a szem. Majd eldönti TN sem rossz vagy is a drágább monitoroknál. De ki mire akarja használni a három panel közül,frissítési frekvencia és az ár dönti el.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!

Eddig ezt a monitort néztem ki kíváncsi vagyok a véleményetekre:
[LINK]

Kritériumok amik nekem megfelelnek.
- flicker free és low blue light is van rajta (különféle tanúsítványok) ez nekem nagyon hasznos lenne
- 40 000ft max
- több helyen is 3 év gari
- IPS és ezért jó betekintési szög szép színek (ez os egy fontos szempont)
- 1920x1080 és kerekítve 24" es
- 60 hz megvan
- 5ms válaszidő nem hiszem hogy probléma
- hdmi bemenet(dvi is jó lenne)
- feket/szürke színben is kapható

plusz egy ilyet már láttam bekaribrálva ismerősömnél.
Ha tudtok más alternatívát is szívesen utána nézek.
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
Üdv Mindenkinek!

A jövőhét folyamán fogom összerakni a PC-met. Minden benne van úgymond a kosárban illetve pár alkatrész már megvan. Egy dolog van vissza a monitor.
Mindenképpen 21:9-es 3440x1440p felbontásban, 34-35 colban, 100-120 Hz-ben illetve G-Sync-ben gondolkodom. A kérdésem az lenne, hogy milyen paneles legyen? Nagyjából 99%-ban gamingre lesz használva. Sok videót néztem ezekről, szinte mindig az IPS lett a legjobb, viszont drágábbak is.
Véleményekre lennek kíváncsi, hogy ér annyival többet egy IPS mint egy VA vagy MVA? Az utóbbiak hibái pedig mennyire zavaróak gaming közben?

Egyenlőre ez monitor van tervben:

- Acer Predator Z35P ~ 300K 5 év garanciával, VA panel

A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@Vic04HUN: Nekem IPS van ugyanilyen méretben az ASUS -tól, kiváló cucc de még ebben az ársávban is van IPS glow. A VA monitoroknál ez nincs meg (van egy kisebb AOC VA paneles monitorom is a másik PC hez). Mindkettőőnek szép a képe. Igazából nem akarlak lebeszélni az IPS -ről, mert az a kis glow nem olyan veszélyes. Mit néztél még ezen a VA Acer -en kívül?
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
@xCube: Köszönöm a választ.

Nézegettem még a HP Omen-t, használtan garanciával, ez ugye AMVA+, illetve az Acer X34P-t ez IPS. Az X34P 350K lenne ugyanúgy 5 év garanciával.
0
0
0
0
cseszka avatar
Hali.
Lekell cserélnem a monitorm,sajnos a végét rugja…
Két monitor között vacillálok:
1.LG 24MP59G-P Link:[LINK]
2:Samsung C24F390 Link:[LINK]
4K nekem nemlényeg,böven elég az 1080p....
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@cseszka: Mindenképp az LG! 75hz, nagyobb fényerő, ráadásul IPS, míg a samsung VA.
0
0
0
0
cseszka avatar
@Bronson: Ok,köszi mindkettötöknek,én is a LG-re gondoltam,de a Samu szebb az ivelt kijelzővel....😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@cseszka: Lehet akármennyire ívelt, meg pofás, ha elmarad teljesítményben... 😊 amúgy szerintem ekkora méretben kb felesleges az ívelés...
0
0
0
0
Lizard avatar
Sziasztok!
Eljött az idő,hogy a konfigom picit képminőség terén is fejlődjön,szóval szeretnék valami méltó utódot az U2312HM-nek.
Nem vagyok hardcore FPS shooter szóval mindenképpen a kép minősége felé húzok mint sem milisecundumok...tehát IPS panel az biztos.
Kérdésem az hogy milyen irányban érezném igazán a fejlődést? vagyis maradjak 1080p-ben de nagyobb képfrissitéssel pl120,144hz,vagy magasabb felbontás max 1440p, kisebb hz szám? gtx 1080 felel a meghajtásért.
A keret olyan max 110000 lenne. 27-34 col között
Kedvelt márkáim a Dell illetve az AOC,de természetesen ha ennyiért egy másik márka jobb alternativa, szivsen választom majd azt is 😀

Köszönöm
0
0
0
0
💬 13
zsolo avatar
@Lizard: Szerintem legyen akkor 1440p, kártyád elég hozzá! [LINK]
Bár ez csak 25colos de 1440p ips, HDR, vékony káva, brutal szép képe lehet! Esetleg ha belefer kérsz hozzá még egy kalibrálást is!
0
0
0
0
Lizard avatar
@zsolo: ohh...gyönyörű darab, lehet meg is van az utód 😀
Meg most találtam még egy tipust AOC Q2781PQ, szerinted? ez nagyságban is az elképzeléseimnek megfelelne.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Lizard: Ez sem rossz, de én ezt a márkát nem ismerem, neked kell tudni hogy szükséged van e arra a + 2 colra vagy sem, de szerintem a HDR miatt a dellnek szebb a képe! Én azt venném! Vagy esetleg Benq, vagy Acer!
0
0
0
0
Bronson avatar
@zsolo: az a bazári HDR, azt kb minden picit jobb monitorra ráaakasztják hogy hdr, de ha megnézed a specifikációt, nem üti meg a 'rendes' hdr szabványt... én személy szerint 1440p mellé már 27''-es monitort vennék legalább. kisebb monitoron nem sok értelme van szerintem... ezt még érdemes megnézned

[LINK]

75hz, ami előny.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Bronson: pont ezt akartam én is írni, kb felesleges 25"-ra 1440p.
0
0
0
0
xsebix avatar
@H-ECTOR: Én pl direkt vettem 24" 1440p-t a nagyobb pixel sűrűség miatt és mert 27" picit túl nagy nekem... Nem is bántam meg mert tényleg tű éles a kép... 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bronson: Ez is jó! én csak leírtam amit gondolok 😃 többit Neki kell eldöntenie!
0
0
0
0
Lizard avatar
@zsolo: Nekem pedig pont egy tűéles magas pixelsürüségű monitorra van szükségem, szóval szerintem nyert az U2518D 😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@Lizard: Akkor ez a nyerő, de oázisrol rendeld ha tudod, meg nem árt ha kérsz rá kalibrálást +pixelgaranciat!
0
0
0
0
Lizard avatar
@zsolo: Igen igen, pixelgarit + kalibrálást tuti veszek hozzá, illetve a prémium kalibrálás az mit takar? 😃 mégtöbb pénzt lehúzzanak vagy van látható értelme is?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Lizard: azt nem tudom látod, én is azt kértem a mostanimra 😆 ugyan itt rendeltem én is! biztos van külünbség közötte!

Ha másképpen nem kéred, abban az esetben a következő értékekre állítjuk be a kijelzőt:
- Whitepoint: 6500K
- Gamma: 2.2
- Fénysűrűség ("fényerő"😉: 120 cd/m2
0
0
0
0
Lizard avatar
@zsolo: okké; köszöntem szépen!
Nemsokára meg meccs 😃
Hala Madrid 😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@Lizard: Nincs mit 😃 jaja, remélem a Döntő meg lesz!!!!😎
0
0
0
0
czene avatar
Sziasztok,Nem épp vásárlási tanácsot kérek,de hátha tudna nekem valaki segíteni.Jelenleg Samsung SyncMaster 943nw monitorom van,(1440x900 felbontás).Autós játékoknál olyan mintha kicsit be lenne lassulva a kép vagy kicsit akadozna hiába van 60+ fps.Néha rá szoktam kötni a gépet a tv-re( ami fullHd) és annál nem tapasztalok ilyet,sokkal simább egyenletesebb.Valami beállítás gondom lehet a monitornál vagy csak egyszerűen az a monitor nem játékra való?Köszönöm előre is a segítséget.
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@czene: Vsync-et kapcsold be!
0
0
0
0
czene avatar
@Bronson: Azt is próbáltam,de most pár dolgot bekapcsoltam a videókártya beállításoknál és mintha jobb lenne
0
0
0
0
no avatar
AOC U2879VF Monitorról vélemény?

[url]https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=U2879VF&utm_source=arukereso.hu&utm_campaign=arukereso.hu_monitor&utm_medium=cpc&utm_term=U2879VF&fbclid=IwAR0xpaO-PpDtyMo70FZbpYZQffhBK9rVQ1GY2DrN1HvZW1LjLsDSVbXL1SE[/url]
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@Black-Goku: Mire kellene?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Gondolom játékra és a 4k. Ezt találta legolcsóbbnak egyik haverom.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Black-Goku: Legolcsóbb TN paneles 4K monitor, biztos nem lesznek olyan szépek a színei, mint egy jobb VA vagy IPS paneles monitornak.
Milyen kártyával lesz meghajtva?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Black-Goku: Az AOC - t mindig jó választásnak tartom. Ajánlani tudom csak, én is AOC monitort használok játékra és nagyon meg vagyok elégedve velük. Csak Full HD ugyan, de nagyon jó színei vannak szinte mindegyiknek. Design téren is jók, és elég minőségi az árához képest
Ez szerintem ez egy jó választás lehet. TN panel elég gyors, bár aberálódnak a színei ha nem szemből nézed.
Mindazonáltal az ára nagyon kedvező 4K monitorként.
Szerintem jó monitor.
0
0
0
0
ppista avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@ppista: Acer vagy az Asust venném!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! Olyan gondom van, hogy a monitoromnak nincs beépített hangszórója és így a PS4-emen nincs hang. Szeretnék egy másikat venni (mert nem találok rá más megoldást, hogy a PC-met használjam vele együtt, ugyan azon a monitoron és ugyan abból a hangszóróból jöjjön ki a hang) mit ajánlotok max 45 ezerért? Annyi, hogy IPS kellene.
0
0
0
0
💬 12
bukta2 avatar
@Quadgame94: húha, kemény fába vágod a fejszédet 😃 feladtad a leckét 😆

létezik egy rakás átalakító, vannak USB-sek is meg kb minden amit eltudsz képzelni... nem kell egyből eret vágni és monitort venni. 😉 nézz utánuk, 1-2 ezer ft ok. és már mehet is a gamma
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Nem pontosan ertem mire gondolsz. Mivel a ps4en nincs analóg audio bemenet így usb hangfalat dughatnék bele de akkor a gépbe mast kell tennem. Egyszerre egy eszkozbol nem mukodik. Utana neztem hidd el. Vettem egy usb hangkártyát amibe dugtam jacken keresztul hangszorot. Az egyik mukodott tehat a stereonak lottek (3.5 mm elosztó). Meg ha lenne tobb HDMi a PS4en beledughatnam egy soundbarba vagy erosítobe de ez se jó ugye mert egy HDMi van rajta.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: https://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/372Digital_Optical_Coax_t.jpg

Erre gondolok, tudom miről beszélek mivel nekem van ilyen megoldásom 😉 nekem sem volt a régi monitoromon Audio kimenet így kellett valami megoldás, ehhez még veszel egy jack box ot amin van még 2-3 kimenet és annyi. tudsz mindent használni

itt van így is ha véletlen nem töltené be a képet... gépigénynek egy rossz szokása... 😉

[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Es a masik vege usb?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: mind a 2 vége ugyan olyan, egyiket a PS4 hátuljába dugod másikat ebbe a kis dokkoló dobozkába majd onnan vezeted tovább a hangot Jack csatival 😉
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: PS4 hátuljába? Ott ethernet, usb, hdmi van mas nincs.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: Hát az enyémen van, 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Gondolom az nem a Slim. Ha lenne rajta audiok8menet gondom sem lenne.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: Nem,nem slim 😉
0
0
0
0
xCube avatar
@Quadgame94: Akkor viszont HDMI audio extractor kell neked. Én is ilyen megoldással akarom rákötni monitorra a NES és SNES Classic miniket (a TV túl messze van és nem akarok hosszíbbítózni), mivel a monitorok beépített hangszórója eléggé ratyi, ha meg kis méretű TV -t veszel monitornak, akkor a képminőség bánja a kényelmet.

[LINK]
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Quadgame94: Már hogy ne lenne Optikai Kimenet a PS4 -en, nekem is volt régi PS4 -em is, volt rajta hidd el.

Így csináld, nekem is így van :

https://i.imgur.com/R8hVJuT.jpg

itt a kütyü linkje : [LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Moon_Breaker: Nem nehéz szerintem felfogni, hogy a PS4 és a PS4 Slim nem ugyan az. Az egyik 2013-ban jelent meg a másik pedig 2016-ban. Itt egy kép a kettő hátuljáról.

[LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Ha játékra akarok monitort (Bf5 multi, meg single játékok) akkor melyik a fontosabb a monitor frekvencia vagy a válaszidő? játékra TN vagy IPS panel? nem tudok dönteni..
Én ezt néztem pl

[LINK]
0
0
0
0
💬 14
xCube avatar
@zsolo: Ha élethűbb és teljesebb színeket akarsz illetve multit sem profi / félprofi szinten játszol, hanem csak szórakozásképpen, akkor mindenképpen IPS.

Ha "profi" multiról van szó, akkor TN, 1ms, 144Hz vagy afölött.

Singleplayer nem profitálsz olyan sokat egy ilyen monitorral, illetve egy IPS képe többet ad az élményhez, mint az az aprócska különbség az elérési idő terén, ami tényleg csak komolyabb multinál lesz igazán fontos.

A frisítési ráta viszont mindkét esetben jó ha magasabb, minél magasabb annál folyamatosabb a kép, csak legyen hozzá hardver is, ami kiprésel ennyi képkockát.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xCube: 144hz csak akkor lenne a jó nekem ha G-SYNC-es lenne a monitor, de az 27colban 1440p-ben kizárva mert rohadt drága! akkor így a Hz marad max 75 , arra sztem még képes a gép, de abból meg ezaz ASUS van ami TN!
0
0
0
0
xCube avatar
@zsolo: Az utóbbi nem rossz. A kettő közül én biztosan a BenQ -et választanám.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xCube: de a BenQ csak 60Hz...😃 5ös válaszidővel, a másik meg 75:1
0
0
0
0
xCube avatar
@zsolo: Cserébe IPS és szebb a képe 😃 . 60Hz vs 75Hz nem valami nagy előrelépés.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xCube: hát basszus nem tudom 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@zsolo: Nem akarlak rábeszélni semmire, ezt neked kell eldönteni. Én a helyedben megpróbálnék legalább megnézni pár különböző panellel szerelt monitort élőben.

Saját preferenciáim alapján viszont én ebben a kategóriában az élethűbb színeket részesíteném előnyben. Ha a másik monitor 100 vagy 144Hz -es lenne, akkor már más lenne a helyzet, de 75Hz -el nem sokat ugrasz előre.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xCube: nem is kell rábeszélned, csak vélemény érdekelne,ezt találtam még, szted?

[LINK]
0
0
0
0
xCube avatar
@zsolo: Nem tudom, hogy a BenQ vagy a Phillips jobb panel tekintetében. Jó lenne látni őket egymás mellett, mert így nehéz eldönteni. Ha találsz tesztet a neten erről a két típusról, akkor arra figyelj, hogy melyiknél jobb a helyzet IPS glow terén.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xCube: köszi a helpet 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@xCube: BenQ -é a jobb panel.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hunork: igen, azt tudom
0
0
0
0
Andris18 avatar
@zsolo: IPS panelt ajánlok, olyan szép, jók a betekintési szögei. 😀 Típust sajnos nem tudok. Kontraszt, fényerő, garancia ezeket is vedd bele. Meg hogy dönthető e állítható e.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@xCube: Érdekes hogy a VA panelekkel ellátott monitorokat nem mondja senki, nekem is az van és brutális.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció