Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok!
Most raktam össze egy jó kis gépet és az mellé szeretnék egy monitort.
Amiket nézegettem azok már nem kaphatóak sajna :(
Most egy Benq monitorom van 144hz. Erről szeretnék feljebb ugrani max a 360hz, de nem tudom eldönteni mi lenne a jó megoldás. Mondták hogy játékra TN panel a legjobb, de ahogy nézegettem, hogy mi a legjobb monitor 2024-ben sorra azokat kaptam, hogy az IPS meg a Dell féle OLED úgy overall jó. De 400ezret kicsit sajnálok kiadni érte, mert annyit szerintem egy monitor nem ér max 150k amit szánok erre, de az is már olyan, mintha akit szíven szúrtak volna.
A segítséget előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 14
no avatar
@Bronson: Köszi!
144hz a mostani monitorom, amit küldtél az 165hz nem sok a különbség.
0
0
0
0
Bronson avatar
@kETIZ: Azt ne mondd, hogy meg tudod mondani a kulonbseget a 165HZ meg a 240hz kozott... 😒
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Miért, írtam olyat? Azt írtam. idézem, bár vissza lehet nézni. Mostani monitorom 144hz-es, amit küldtél, az meg 165Hz. Hát most azért a 21Hz miatt, nem adok ki pénzt.
0
0
0
0
Puffin avatar
@kETIZ: Leírhatnád a mostani pontos típusát. Meg azt is hogy milyen géphez lenne.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: A mostani típus egy BenQ XL2411P egy 1070Ti-hoz
Most újítottam be egy 4080superre amit egy amd ryzen 7 7800X3D hajt ki.
Ehez keresek egy 240-360 Hz-es monitort. Ami ár érték arányban jó is mint pl.: Dell AW2518H csak hát ugye ezt már nem gyártják és kevés sőt nagyon senki se adja el. Szóval egy olyant keresek ami ár érték arányban jó és kevés válasz idővel rendelkezik.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@kETIZ: Én csak annyit nem értek minek több mint 144 Hz. Nekem is az van, de eddig csak ritkán használtam ki, és inkább játék alatt lefixáltam játék függően 60-80 FPS-re hogy a gépem ne hajtson ezerrel. Lehet hogy valaki 60 és 144 Hz közt lát különbséget, de én nem az a típus vagyok. Nem biztos hogy a 144 Hz fölött érezni vagy látni fogod a különbséget, és ha ez így lesz és jó a mostani monitorod is akkor az újra csak feleslegesen fogod kidobni a pénzt. De ez csak az Én véleményem, nem leszólás.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Sokkal jobb én mikor váltottam, esküszöm megváltás volt. Igen, tudom és csak keresem, hátha megtalálom azt, hogy érdemes legyen váltani, de eddig nem találtam olyat, hogy értelme legyen.
0
0
0
0
Puffin avatar
@kETIZ: A mostaninál sokkal jobb ami lett linkelve. Nagyobb felbontás, nem régi tn panel.
Ilyen konfig mellé el kell felejteni a FHD felbontást!!!
Pl ez ha annyira kell a 240 Hz és 150 a keret.
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-monitor/acer-nitro-xv272uzbmiipruzx-freesync-monitor-27-quot-umhx2eez01/18113/?utm_term=18113&utm_source=arukereso.hu
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Én értem, persze nem csak a FHD-t nézegetem hanem a QHD-t is. Jobb egy 240Hz-es monitoron nyomni egy PUBG-t vagy a CS2-t, mint 144Hz-en, főleg ha már a gép is tud annyi fps-t.
0
0
0
0
Bronson avatar
@kETIZ: És szerinted a hz a minden amitől jó egy monitor? Ha csak azért akarsz upgradelni hogy 240hz legyen,hajrá.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Akkor nem érted.. Ha már fejlesztesz, te nem úgy fejlesztesz, hogy jobb legyen mint az előző ? Ha már van egy gépem ami kihajt közel 500fps-t cs2-ben, még Pubg-ba is 240+, akkor egy olyan monitor legyen ami tud minimum 240hz-et, hogy jobb legyen a játék, még jobban akadás mentes legyen? Hidd el 60Hz-ről 144Hz-re is egy megváltás volt. Azóta viszont lett jobb gépem. Csak a kompetitív játékok miatt kell a jobb Hz! Ha nem játszanák olyan játékokkal eskü, elég lenne egy 4k-s TV is 60HZ-el.
0
0
0
0
Bronson avatar
@kETIZ: A 60ról 144hz ugrás hatalmas de 165hz és afölött már csak placebo effekt,hacsak nem vagy esport játékos edzéstervvel meg szponzorokkal. Egy monitor upgrade csomó más is lehet,panel típus, response time ésatöbbi.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Hát kicsit többet játszok a játékokkal mint kellene, de nem vagyok e-sportolo, szinplán hobbym a játszás. Szóval ebbe ölöm a pénzem, persze mértékkel. Szeretem ha minél simábban és szebben futna az adott játék. Az hogy ki mit érzékel az megint ember függő. Valaki a 144Hz-ről 240Hz-re váltást is érzékel. Valaki még a 144Hz-ről 165Hz-re való váltást se.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Sziasztok!

Nem állok most monitor vásárlás előtt de érdekelne hogy még mindig gagyi a VA? én nem nagyon merem az ügyfeleknek ajánlani, amiket eddig én próbáltam és 120hz fölött volt az mindegyik elképesztően ghostolt és nagyon rossz élmény volt.

Viszont ami érdekes hogy most már a TN teljesen eltűnt, és IPS-t is alig találok. Mi ez a nagy VA örület? jobb lett? vagy csak simán ennyire olcsó? Azt látom hogy a 3-400 ezres ívelt samsung monitorok is mind VA. Kíváncsi lennék mi a helyzet?
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Payphoner: Ez egy elég jó kérdés, biztos van árbéli és tech béli megfontoltság is, samsungnál is például valóban tetten érhető a dolog, de azért vannak bőven IPS cuccok is még.
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Szerintetek egy 31,5"-os monitornak már nem kevés a 2560*1440-es felbontás? Úgy értem, hogy ekkora felbontásban már nem annyira éles a kép, ekkora monizornál!

Ez lenne az a monitor:

[LINK]
0
0
0
0
💬 3
MrPAYER avatar
@zsolo: Szia!

Az, hogy mennyire éles a kijelző képe az ún. PPI, tehát pixel per inch érték határozza meg, magyarul: Gyök alatt horizontális képpont szám a másodikon + vertikális képpont szám a másodikon osztva az átmérővel. Pl.: √1920^2 + 1080^2 / 21.5 ≈ 102.5 PPI

Az 1080p monitorok átlagosan 21.5 - 24 inch között vannak : 102.5 - 92 PPI

Az 1440p monitorok 90%-a 27 inch: 108.8 PPI

Amit te szeretnél 1440p 31.5 inch az pedig: 93.2 PPI

Ebből láthatod, hogy az "élessége" ilyen méretnél már csak egy átlagos 1080p kijelző szintjét éri el. Én ekkora méretben már 4k-ban gondolkodnék, nem véletlen, hogy szinte az összes 1440p monitor 27' mert pont ez az érték az, ami jobbá teszi mint egy átlagos 1080p monitort.
0
0
0
0
zsolo avatar
@MrPAYER: Jah gondoltam is hogy ebben a méretben nem éri olyan jó ez a felbontás, 4k monitor nekem még sok, erősebb gép kellene, másik 27es monitort egyelőre nem találtam még ami tetszene is, és jobb is 😄 azért köszi, lehet még várok vele decemberig... hátha addig lesz valami értelmes...
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@zsolo: Acer és LG palettáján lenne érdemes nézelődni, náluk a legkisebb a meghibásodási vagy eleve defektes (nagy blacklight bleed, halott pixel stb) aránya. Általánosságban elmondható az, hogy az LG és Eizo + Innolux panelek a legjobbak.

Lehet sokan nem értenek velem egyet de én a Samsung monitorjait kerülném, nem igazán sikerül nekik évek óta egy értelmes, hiba nélküli direktbe gamer célra szánt IPS kijelző, gondolok itt főleg az Odyssey szériára.

Én azt várom mikor lép be és lesz elérhető áron OLED Gamer monitor, mert de attól még évekre vagyunk ha egyáltalán lesz ilyen. Viszont ott a Samsung minden bizonnyal hasítana.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Milyen Monitort érdemes venni a gamer laptopomhoz?
Adott egy lenovo legion Y540-15IRH (Nem tudom mennyire releváns a setup, de leírom: Intel Core i7-9750H / Nvidia GeForce RTX 2060 / 16 GB ram). Sajnos a lapotop monitor méretét kezdem keveselni, így szeretnék venni hozzá egy nagyobb "main" monitort, azonban tanácstalan vagyok, hogy mit válasszak.
A laptop monitorja 144 hz-es így logikus, hogy ezt szeretném megtartani, mindenképp 144hz-esben gondolkodok. Sajnos teljesen laikus vagyok a témában, így azt sem tudom mennyire befolyásolná esetlegesen a teljesítményt (értem ez alatt az fps számot stb.-t) mondjuk egy 24"-os monitor. Illetve azt sem tudom hogy a felbontásnak egyezni-e kell-e a monitorokat tekintve. Ha esetleg egy konkrét típust mondanátok, annak örülnék a legjobban, de bármilyen tanács jól jönne a nézelődés során. Segítségeteket köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
Quadgame94 avatar
Teljesen mind1. 1080p 60Hz lesz úgy is. Azokkal az olcsó monitorokkal nem fogod kihasználni a VRR-t, vagy magasabb képfrissítést.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Mind a 2 IPS, beleposzintu monitor. Minosegben semmi kulonbseg nem lesz.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
xCube avatar
Kontrasztban jobb az első kettőnél, cserébe gyengébbek a színei. A beállításokban érdemes lehet hangolni rajta, hogy élénkebb legyen.
0
0
1
0
no avatar
A régi momitorunk most cserélnenk de nem tudom hogy gépünk melyiket fogja bírni. Full-hd. Vagy wqhd. Legyen gépünk core i5 - 6500. 3.2ghz. 15.9 ram videokártya g force 1030
0
0
0
0
💬 2
Viktorinho avatar
@Bogi2014: full hd bőven elég annak a gépnek.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Költözködés közben eltűnt az ASUS VX248H monitorom tápkábele. Ez lenne az első alkalmam, hogy hálózati adaptert vennék. Amit olvastam figyelnem kell a kimenet volt és amper értékeire, illetve a jack méretére. Tehát ha a monitoromnak 19V feszültségű és 2.1A erősségű áramra lenne szüksége akkor ugyanilyen értékű adaptert kell vásárolnom és ha úgy van írva a webshopnál hogy "laptop töltő" az nem befolyásolja? Utolsó kérdésem, hogy ki hogy tapasztalja: gyári vagy utángyártott legyen az adapter? A választ előre is köszönöm.

Példa: https://www.notebookparts.hu/spd/ND8814-19/Asus-19V-21A-40W-Gyari-laptop-tapegyseg?gclid=CjwKCAjw8-OhBhB5EiwADyoY1a64-03VaVdt38CbVmc3so3XayajGxNGzkOVvviu8VaNXxx0W2wjTxoCePQQAvD_BwE
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Írtam már korábban is a fórumhoz, most viszont kinéztem egy monitort, amit már a jövőhéten meg is szeretnék venni. Viszont kíváncsi vagyok mások véleményére is, hogy mennyire éri meg.
[LINK]
0
0
0
0
💬 4
Gyrger72 avatar
@arnold892: Szia! Szerintem megéri.
0
0
0
0
zsolo avatar
@arnold892: Jó kis monitor, én még a helyedben kérnék hozzá + garanciát is!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@arnold892: 32”-ra szerintem határeset a 1440p, szvsz ehhez a felbontáshoz 27” az ideális.
Ultrawide monitorban nem gondolkodtál még? Ennyiért vannak 34”-os méretben is jó darabok.
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Szerencse, hogy még nézegettem, olvasgattam a fórumokat, ide is azért írtam, mert másnak hátha van tapasztalata vele. Valszeg szériahibásak, beégés, csíkozódás, valszeg azért, mert nincs benne megfelelő hűtés.
Felbontástól nem igazán félek, annyira közelről azért nem nézem a monitort.
Végül erre a termékre esett a választásom:
https://www.predatorshop.hu/acer-laptop-termekek/acer-monitor/acer-predator-xb323qunv-freesync-monitor-31-5-quot-qhd-umjx3eev05/17321/
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!! Monitort szeretnék cserélni, valaki aki hozzá értő tudna nekem ajánlani egy jó monitort, főleg játékra lenne... Min Quad HD, de mondjuk még szerintem 4K-t is megkockáztatnám :) nem tudom mennyire jó ötlet!!! gépem ott az adatlapon, majd lesz kép is, de RTX 3070 TI - hez lenne (ROG STRIX verzió) előre is köszi !!!! jah és árban legyen tűrhető :D de ajánljatok mindenképpen aztán meglesem őket, hogy nálunk mennyiért dobálják őket!
0
0
0
0
💬 10
zsolo avatar
@petyo123456: Ennél jobb nem nagyon kell! :D

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Köszönöm szépen a segítséget 🙂 akkor ezek szerint 4k - ba ne gondolkodjak? 🙂🙂 De amúgy el olvastam adatokat és elég pro monitornak tűnik 🙂 már amennyit értek hozzá 😂😂😂 még egy kérdés, ezen a fény nem tükröződik vissza?? Mármint gondolok arra, hogy ha nyáron hét ágra süt a nap kint akkor pl a monitor egyik oldalán vagy sarkában alig láttam valamit, ezen nem tükröződik vissza ugye? 🙂
0
0
0
0
zsolo avatar
@petyo123456: Hát, ez a monitor szerintem nagyon jó, én ezt venném most ha monitor kellene, minden van hozzá! Hát a kártya elviszi a játékokat 4K-ban is, de lehet nem lenne annyira élvezhető,(legalábbis az új és még nem megjelent játékok) inkább 1440p-s kártya, de oda nagyon erős, én inkább 1440p-re venném!
Szerintem ennél nem lenne olyan fény gondod, 2023 van :D
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Jogos!! van ebben is valami :) de viszont keresgettem nálunk ezt a fajta Predator-t és az a bibi hogy kb. sehol nem lehet kapni ... :/ :( vagy csak a full hd-s verziót.... ilyen ez a buzi szlovákia .... -.-
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Köszönöm nagyon szépen a segitségeteket skacok, zsolo-nak ill. PC_4RM - kollégának, meglett az új monitorom, elárulom egyikőtök ajánlatát sem választottam :D de viszont eléggé jól elinditottatok ezen az úton, a választásom egy 27 colos MSI Optix G273QF monitorra esett :) aztán hogy jó lesz, vagy sem, kiderül :) eddigi próbáim alapján nagyon király, sőt DP-n keresztül simán működik 4K felbontásban is!!! :) panaszra eddig semmi okom :) köszi mégegyszer skacok
0
0
0
0
zsolo avatar
@petyo123456: Az is biztos jó lesz, használd egészséggel!
0
0
0
0
no avatar
@petyo123456: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm szépen 🙂 gondolom nem lenne problémája vele a 3070 Ti-nek 🙂🙂
0
0
0
0
no avatar
@petyo123456: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
De ha 6900xt van a vasadban akkor nem 4k-t kellene használbod? 😂😂 Lehet hülye kérdés ez 😂 nem tudom , a predator is megfogott amit zsolo ajánlott, de ez sem hülyeség amit Te ajánlottál ha az ember belegondol 🙂
0
0
0
0
no avatar
@petyo123456: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Értem 🙂 bogarat ültettél a fülembe 😂😂😂 elgondolkodtató 🙂🙂 meglátjuk mi és hogyan, meg lesem nálunk az árakat aztán pedig döntök 🙂🙂 köszönöm a segítséget 🙂
0
0
0
0
retek77 avatar
Tiszteletem Uraim, érdekes gondolatom támadt. Szeretnék dupla monitort. De nem tudom mire kell, mire érdemes figyelni. Hogyan kell összedugni? Csak HDMI-vel bedugom őket a GPU-ba vagy alaplapra? Vagy 1 ide 1 oda? Érdemes a 2 monitornak egyformának lenni?
Ebben kérem szépen a segítségeteket.
Max felbontás: 2560x1440p
Válaszidő:1-4ms között (legjobb lenne ha 1 ms lenne)
Méret: Kb. 25-27 zoll
Keret: Nem tudom, átlagembernek legyen :) DE minden jöhet olyan is ami már túl drága

Köszönöm :)
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@retek77: Minek kell 2? csak azoknak van inkább aki streamel, meg olyan melója van esetleg...ha te nem fogsz akkor tök felesleges! Vegyél inkább akkor egy nagyobb monitort, 32-coltól felfelé aztán kész, azzal jobban járnál!
0
0
0
0
MrCatty avatar
@retek77: Valóban fontos lenne tudni, hogy mire kell az a 2.
Surroundba vagy kiterjesztettbe.

Ha legalább az egyik játékra akkor ezt ajánlom jelenleg is ezt használom [url]https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/acer/xv2…mek-leiras[/url] Ezen megtalálható minden, ami kell 27" (amihez erősen ajánlott már a 1440p úgyhogy ez olyan), 144Hz, 1ms, 2 USB, Hangszóró, DP, HDMI, Fejhallgató, acer Márka.
Régen a kistesóját használtam, amelyen nem volt USB és FullHD volt 75Hz-el. Semmi problémám nem volt eddig az acer monitorral.
0
0
0
0
retek77 avatar
@MrCatty: Egyikről látnám a játékot pl és a másikról pedig tudnám kezelni pl a Discordot vagy a netet
0
0
0
0
MrCatty avatar
@retek77: Másodlagosnak használd a tesóját. [LINK]
De ezt neked kell eldönteni, hogy mennyi szánsz rá, illetve tényleg szükséges-e a másodlagos. Nekem sose volt másodlagos mivel Alt+Tab és kész. Lehet más többet tudna mondani a dupla monitorról.
0
0
0
0
Puffin avatar
@MrCatty: Azért nem rossz a kettő. Nekem is van egy nagy, meg egy törpe. 😁
Játék+Discord vagy netezés és közben videó.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, egy talán furcsa kérdés.
I3-4160 + 750 Ti cserélődik le, a monitor megy az új géphez és a gyereknek.
Én (apuka) ellennék még ezzel a géppel csak kellene hozzá egy megfelelő monitor. A helyzet az, hogy ezzel a konfiggal 1280x720 vagy 1600x900 felbontással a legtöbb általam játszott játék biztosan elfut 60+ fps-el. A gond az, ha a FHD-t 1920x1080 monitoron állítom vissza a felbontást akkor ocsmány lesz a kép (jelenlegi helyzet). Látom, hogy léteznek, nem FHD-s monitorok HD vagy HD+ felbontásban. Ilyet keresnék kb. 20-23 colban. Van ajánlott ilyesmi monitor, vagy ezek kapufák? Köszi
0
0
0
0
💬 1
MrCatty avatar
@girgily: Szia!
Szerintem ma már minimum a FullHD (1920x1080) de ennél kisebb felbontású monitorokat már csak hardveraprón fogsz találni használtan vagy 5:4 képarányú (1280x1080) és 16:10 képerányú (1680x1050) monitort.
0
0
0
0
no avatar
Milyen monitort ajánlotok játékra?
Én LG 32GN650-B vagy LG 27GN850-B monitort néztem.
Ha tudtok ár/érték arányban jobbat megköszönném a tanácsokat.
Nekem fontos a 16:9 képarány és a 2560x1440 felbontás.
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@arnold892: Ahhoz gépet is kéne rakni alá hogy 1440p be vigye.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@arnold892: Szia!

A VA panelt nem ajánlom játékra a ghosting miatt, a második ami IPS viszont kicsit túlárazottnak érzem.

Ezt ajánlom: (Megrendeléskor érdemes kalibráltatni az IPS paneleket)

[LINK]

Ennek a FreeSync tartománya is ismert, 48-144Hz között működik ami kimagaslóan jó. Sok monitornál, főleg LG tulajoknál hallottam, hogy panaszkodnak hogy a FreeSync alsó limitje is magasan van, így pont a sztori játékokban amelyek 50-70 frame között futnak optimálisan a magas gépigény miatt pont azok esnek ki.

(Persze ez az LG-s mizéria részemről nem megalapozott, csak hallott információkon alapszik)
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Köszi a választ.
Még egy kérdésem lenne. Egyenlőre csak konzolhoz kéne a monitor. Vagy ahoz inkább tv kéne?
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@arnold892: Gamer monitor mindenképpen jobb ahoz is az alacsony válaszidő miatt, mindegy, hogy konzol vagy PC.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 10
MrPAYER avatar
Moslék, ≈2018-tól divatos lett a TAA, 1080p-n brutálisan ghostingol, blurry az egész játék tőle, látótávolság emiatt 50 méter sincs. 1440p 144/165 Hz-t ajánlom, csakis FreeSync-est, amibe nincs azt hanyagold, szinkron nélkül törik a kép, de nyílván nincs az a PC ami tud ultrán 144 fix framet egy RDR2 alatt értelemszerűen.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Sajnos én is ezt veszem észre :( de basszus egy normális 1440-es "gamer" monitor az veri a 200 ezret
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Payphoner: Én is most akarok venni 1440p-t, IPS szar az összes a glow miatt, VA meg ghostol, mindezt 100-150 ezer között, egy normális tényleg 200-tól indul. Elkeserítő, de 440-es dollárnál mit várunk...
0
0
0
0
Payphoner avatar
@MrPAYER: a VA egy nagy foss :D

Amúgy a nagy Esportolok is TN-t használnak. De overdrive nélkül 100 ezer alatt azis ghostol. Amúgy engem az idegesít hogy 49-es ívelt 4k Samsung smart TV olcsóbb mint egy normális monitor. Értem én hogy hogy nem 1ms meg csak 60hz. Vicc fos kategória. A CSGO, LOL és rocket leag az egyetlen gamek számomra amik élvezhetőek az én durván 70 ezres 144 monitoromon. Gyönyörűen néznek ki FULL HD-ban nem pixeles és ott mivel tudja a 144 FPS-t stabilan ezért jol is néz ki. Hihetetlen hogy a régebbi gamek marmint amik ilyen 2016 előttiek mind gyönyörűek full HD-ban. De ez olyan kicseszés kinek jó hogy egy új játék egy darab foosnak tűnik ezen a felbontáson? Amúgy eskü kifogom próbálni hogy az itthon 49-es 4K TV-n hogy futnak a mai játékok de csak 1080-ban. Eltudom képzeni hogy csak monitron néznek ki szarul. Meg ez a rengeteg variálás hogy DP kábellel így szebb HDMI-vel ezért de amúgy jó a DVI meg minden. 144hz-n nagyon nem mindegy semmi sem. Elvileg 1080p 144-hez a DVI az egyik legjobb. DP az ugye szinte mindenre jó főleg a Gsynes a monitorod. HDMI-re meg igazából szinte mindenki azt mondja hogy egy kalap sz*r. Én most kb 1 éve DP kábelt használtam de most cseréltem le HDMI-re. Már megveszek annyit kiserletezgetek
0
0
0
0
no avatar
@Payphoner: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Payphoner avatar
na erről beszéltem a lenti kérdésemben ezt feszegettem. Hogy van az hogy konzolon alapból rosszabb felbontáson és gyengébb grafikán jobban nez ki egy game. Vagyis élesebb.
0
0
0
0
no avatar
@Payphoner: Törölt hozzászólás
0
0
1
0
Payphoner avatar
Hát tudom miről beszélsz. Nekem volt egy ps4-en amit 2 éve adtam el. Egy sima Asus Full HD 60hz-s "gamer" monitor volt 1ms-el. Azon a spiderman 900p-ben úgy futott mint az úr isten. Semmi akadás és tű éles volt. Most a PC-s változat minden grafikán pixeles. Nagyon gondolkodok egy Series S-en, egy ***ottt "alsó" kategóriás VGA árából megvan
0
0
0
0
PoPet avatar
@Payphoner: Eskü neked a szemeddel van valamai, vagy a gépeddel vagy nemtudom, de már a második AAA gamet mondod pixelesnek, ami másnál hibátlan, legalábbis te vagy az első akit én a Spiderman grafikájára panaszkodni látok :D
0
0
0
0
Payphoner avatar
@PoPet: itt már más ember is panaszkodott ugyan arra amiére én "MrPAYER" Kolléga ugyan arról beszélt mint én. Hogy az új gamek full HD-ban pixelesek
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Payphoner: G34WGC-t használtam, nem azt mondom, hogy egy IPS, de nagyon minimális volt a ghosting, én nagyon szerettem. Bár azóta váltottam kisebb IPS-re, de hiányzik a jobb kontraszt, a jobb feketék, kissé már bánom, hogy nem a VA paneles változatot vettem. (Bár lehet vacak az is, de erre van a 14 napos elállás... 🙃)
Próbáltam egy Odyssey G3-mat is, szintén VA panel, na az viszont konkrétan a használhatatlan hulladék szintjét verdesi, undorító volt.
Anno egy olcsó TN paneles AOC G2590VXQ-t használtam, nulla ghostinggal. Nem ez lenne éppen a TN előnye? Én nem igazán láttam még TN-t ghostingolni, TN/IPS/VA trió közül ez a legjobb pixel response time téren.
0
0
0
0
Payphoner avatar
@Yezi_: Hát nekem jelenleg egy AOC G2590FX van ami 144 HZ-n igen is ghostol overdrive medium nélkül. Maxon ugye meg a képminőség élvezhetetlen. Egyébként ezért is tettem fel tegnap ezt a kérdést ugyan ebben a forumban hogy hogy lehet az hogy oké hogy "olcsó" de 144hz TN panel mi a piszkus uristenért ghostol? Lehet az AOC egy ilyen nulla hulladék márga nemtudom. Előtte volt egy aoc elvielg 1ms 144hz-s VA paneles monitorom. ott rendesen húzta maga útán a maszlagot a legksiebb mozgosnál is. De hogy lehetnek ilyen rohadékok hogy el merik adni 144 hz a va-t ha nem jó? Azért is mertem annó megvenni mert azt olvastam hogy sokat javult a VA. De hát akkor csak lehet hogy ez a mocsok AOC ilyen hulladék. hát na sajnos nekem tényleg nincs több 100 ezrem egy monitorra.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Sziasztok. Nekem már van van monitorom. Nem is tervezek venni. De felmerült pár kérdés bennem amióta használok egy 144hz-s monitort (1 éve). Előszór is hogy miért van az hogy egy 4-5 éves sima irodai IPS 5ms-es 60hz-s monitor nem ghostol ha játszol egy 144hz-s "1"ms-es TN pedig alap beállításokon úgy ghostol és olyan homályos mint a fene. Ha teszel rá overdrive-ot persze jobb lesz de úgy meg ugye pixelesebb lesz. Ez pontosan miért van ez? És mondjuk egy 240hz-nél még rosszabb a helyzet? Mi pontosan az az overdrive?

Következő jelenség ami nekem hihetetlen hogyha szintén egy 144hz-s monitorod ami tud G-syncet és mondjuk a játékot amit játszol fix 60 FPS-re teszed és a monitor is elvileg hozzá igazodik miért néz ki minden furán? Mármint hol gyorsabb hol lassabb a game. De ha a monitort 60hz-re állítom akkor meg minden tökéletes nem laggol semmi. És ezt minden játéknál észre vettem, ami 100 FPS alatt fut mind össze vissza ugrál, az FPS papíron megsem mozdul mégis olyan mintha pl egy 40-80 FPS között ugrálna folyamatosan.

Következő dolog hogy miért van az hogy a FULL HD nekem valahogy mindig is "rondább volt" PC-n mármint amit a PC közvetít a monitor felé mint a TV adás vagy a Konzol game. Értem én ezt úgy hogy mondok erre példát valahogy egy Régi PS3-on egy 720p-s játék jobban mutat ugyan azon a monitoron mint egy PC-s. Egyszerűen hiába vannak jóval magasabb grafikai beállítások homályosabb a felbontás. A Marvel Spiderman játékban vettem észre hogy max gráfikán full HD-ban egyszerűen homályosabb mint a PS4-en a 900P. (de itt előfordulhat az is hogy valami grafikai beállítás rontja el PC-n.)

Ezek a jelenségek csak a 80-100 ezer forintos kategória alatt van jelen? Vagy egy 100 ezernél drágább monitoron is szüttyögni kell a beállításokkal?
0
0
0
0
💬 1
MaximumGame avatar
@Payphoner: Aoc a monitorok közép kategóriájának a legalja. Szerintem ott a monitorral van gond. Ez a helyzet hogy ha nem hardweres a gsync opció hanem szoftveres és a monitor is gyenge hozzá akkor nagy ghostolás alakulhat ki.
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!!
A mostani 27 colos monitorom bedöglött.
Két monitort néztem ki,csak nem tudom melyik lenne a jobb a gépemhez.
https://euronics.hu/monitor/acer-nitro-vg240ysbmiipx-umqv0ees01-monitor-p263293
https://euronics.hu/monitor/aoc-27g2aebk-27-monitor-p273091
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@ppista: A kettő közül egyértelműen az AOC.
0
0
0
0
sokeszter avatar
Sziasztok egy 2013-as használt monitort mennyiért lehet eladni? AOC 2250 swnk
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Sziasztok srácok. A napokban gondolkodtam azon, hogy csak nekem tűnik e fel egy ideje, hogy az újabb játékok homályosak. Nem tudom, hogyan vagy mitől de homályosak. Kezdődött ez az egész régebben a Warzone-al, amikor is egy idő után kénytelen voltam elkezdeni NV élesítő filtert használni, hogy lássam értékelhető módon az 50 métertől távolabbi objektumokat. Mondom jól van egyszeri eset, biztos elrontottak valamit egy patchel. Nos, ez nem így lett mert a mai napig ilyen. Ezzel párhuzamosan elkezdtem anno BF V-özni, azóta se tudom magam túltenni rajta, hogy egyszerűen homályos a játék, mintha valami blur effect lenne rajta, az élsimitás is hiába HBAO+ meg egyébként is csutka ultra, sőt res. scale 120%, akkor is. Jöjjön a Red Dead II, ötszáz helyre feltettem már a kérdésem legalább ezerszer vele kapcsolatban, hogy mi a túróért ilyen homályos az is mikor egyszerűen semmi sem indokolja mert minden élsimitással és látótávolsággal kapcsolatos beállítás max, vagy közel max szintre van téve. Azóta sem érkezett érdemi válasz soha. Az abszolút pont az i-re a Dying Light II, szintén homályos nem is kell mondanom de.. Végeztem egy kis tesztet mert én tudom, hogy van valami és nem csak egy magamnak bebeszélt dolog. Szépen felraktam ultrára a DL2-t, elindítom, járkálok kicsit, hogy szokja a szemem. Öt perc múlva belépek a DL1-be, szintén minden grafikai beállítás a lehető legmagasabban, és láss csodát, tű éles minden! De tényleg, egyszerűen összehasonlíthatatlanul jobb a képminősége a felbontást nézve csak a 2015-ös első résznek. Kipróbáltam a BF 1 - BF V-el is, ott is. Én nem tudom mi lehet ez de brutál kiábrándító. Nem hagytam annyiban a dolgot, elkezdtem utánajárni, hogy mitől lehet ez. Külföldi fórumokon valami ilyesmit magyarázott egy srác, előre elnézést a totális szakmaiatlan megfogalmazás miatt, de, hogy egy ideje elkezdték 1080p helyett magasabb felbontásra "felépíteni" az enginek grafikai részét. Most, hogy ez pontosan mit jelent nem tudom, a lényeg az, hogy elviekben lehet kukázni a FullHD-t mert hiába a több száz fps és ultrára tett grafika egy komolyabb kártya esetében, akkor is egy hippóval átmosott kép fog fogadni borzasztó élsimítással.

Szeretnélek benneteket megkérdezni ezzel kapcsolatban, hogy nektek is feltűnt esetleg ez vagy totálisan tévúton járok és csak szemem romlott az elmúlt évek alatt vagy tényleg ott tartunk most mint anno 2010 környékén a 720p-vel, hogy teljesen átformálódik az "ajánlott" felbontás és magasabbra kell kötelező jelleggel váltani?
0
0
0
0
💬 12
Default avatar
@MrPAYER: Nos, feltünt nekem is már nagyjából a bf4 óta, havert kérdeztem hogy ő is észrevette de nem zavarja. Mióta vàltott 2k-ra már alig vehető észre. Amit szoktam tenni: a létező összes élsimítást off(ugyan sokak szemét bántja a recés kinézet de legalább nem mosott, homályos a kép) dlss off ha van msaa akkor az on, igaz zabàlja az fps-t de letisztult képet ad amire a legjobb példa a rdr2.
1
0
0
0
MrPAYER avatar
@Default: Örülök neki, hogy akkor nem csak én vagyok ezzel így. Engem teljesen le hoz az életről, hogy ilyen a grafika holott pár évvel ezelőtt még nem volt jellemző. Akkor a megoldás a 2k, amint lesz új kártyám jönni fog a monitor is.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: Ez a modern AA megoldások hibája. Három dolgot tehetsz ellene, amit Default is írt:

1.: kikapcsolod őket (bár ettől sok játékban eszméletlen zajos lesz a kép)
2.: váltasz nagyobb felbontású kijelzőre
3.: megtanulsz vele élni
1
0
0
0
MrPAYER avatar
@xCube: 2. opció lesz a befutó, köszi a választ.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: Fontos, hogy a monitor PPI értéke jó legyen, tehát ha valamivel nagyobb WQHD monitort veszel a monstani FullHD helyett (ha jól látom 22" -es, tehát meglehetősen kicsik a pixelek), azzal sem vagy kint a vízből.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@xCube: Tehát akkor érdemesebb a lehető legkisebbet választani, mondjuk ilyen 22-25 col között? Illetve én minden játékot V-Syncel játszok, anélkül nagyon zavaró számomra, látom, hogy vannak 1440p monitorokból FreeSync-esek, érdemes lehet nekem akkor inkább ilyet venni?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@MrPAYER: Ha véletlenül mégis FreeSync -es monitor mellett döntenél arra nagyon figyelj hogy olyat válassz ami az AMD hivatalos oldalán megtalálható a támogatott monitorok közt, mert hiába teszik bele rengeteg márkába a FreeSync -et , soknál hibásan üzemel... villog a kép,pixel hibák jönnek elő ha bekapcsolja az ember stb...
1
0
0
0
xCube avatar
@bukta2: nVidia -t akartál írni ugye?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@xCube: igen! kösz a javítást :D de nem javítom mert akkor néznek hogy mit írtál. :D tehát igen, nVidia
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: Igazából a legjobb egy aktív G-Sync monitor, de azok meglehetősen drágák. Egy nvidia G-Sync hitelesített FreeSync monitort keress.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@xCube: Rendben, köszi! A G-Sync-esek valóban elég drágák, de akkor nézek egy NV által támogatott. Olyat amelyik nem rendelkezik semmilyen szinkron megoldással nincs értelme ugye? Kétlem, hogy az RTX 4000-es széria olyan penge legyen, hogy egy középmezőnybe játszó darabja amire majd befizetek képes legyen éveken keresztül tartani a 144 framet max grafikán 2k-ba így a V-Sync is használhatatlan.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: Mindenképpen praktikus olyat venni, ami rendelkezik szinkron funkcióval. A frissítési ráta vs. V-Sync viszont nem annyira gáz, mivel le tudod húzni a monitor rátáját Windows -ban.
0
0
0
0
Detoxicalo avatar
Sziasztok,monitor vásárlás előtt állok,Ps5 és Xbox series x mellé szeretném venni leginkább multiplayer játékokkal szoktam jatszani ezért fontos lenne a gyors válaszidő a monitornál,én ezt néztem ki mi a véleményetek róla:
LG 27GN950-B UltraGear

Egy link róla:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-27gn950-b-ultragear-27-s%C3%ADk-4k-144-hz-16-9-g-sync-nano-ips-led-gamer-monitor-1372399.html?ga_query=lg+27gn950
0
0
0
0
💬 6
xCube avatar
@Detoxicalo: Ezzel nem nagyon lősz mellé, nagyon jó monitor, de ez az árán is meglátszik.
0
0
0
0
Detoxicalo avatar
@xCube: Igen ,nem az az olcso kategória😀
Szerinted a hdmi2.1 hiánya nagyon para??
0
0
0
0
xCube avatar
@Detoxicalo: Mivel a két konzolon a legtöbb játék 60Hz -en fut, így nem gondolnám nagy problémának. Ha ez mégis szűk keresztmettszet lenne, akkor még mindig lehet venni aktív átalakítót Display Portra.

Ezek a monitorok elsősorban PC felhasználásra lettek kitalálva, ahol ilyen célra sokkal hamarabb kerül bevetésre a Display Port, mert az mindig a HDMI előtt járt sebességben.
0
0
0
0
Detoxicalo avatar
@xCube: 🤘,azt jól tudom hogy 1080p -ben a 120hz az működik ??
0
0
0
0
xCube avatar
@Detoxicalo: Játékfüggő. Itt egy egészen aktuális lista:

[LINK]
0
0
0
0
Detoxicalo avatar
@xCube: Köszönöm szépen a segítséget!
Úgy döntöttem hogy megveszem a monitort 👍😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy egy 144hz-es monitorhoz milyen gépi konfiguráció szükséges? Előre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@BarnabasSz: Ez sok mindentől is függ, mekkora a felbontás, milyen grafikán szeretnél játszani...! De a 144hz szerintem inkább multi játékoknál fontosabb,single játékoknál annyira nem fontos hogy meglegyen a 144fps-ed!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. A párom karácsonyra a következő konfigurációval kap gépet: Msi GTX1650 4GB GDDR5 4GT LP OC videokártya, Intel Core i5-11400 processzor. Ehhez szeretnék valami jó kis monitort is venni neki. Felhasználási terület grafikai szerkesztés és játék lenne. Én az LG 29UM69G monitorral szemezek, illetve az Acer Nitro VG240YSbmiipx-el, viszont ahonnan lesz a gép, ott az AOC 27" IPS WLED monitor (27B2H/EU) monitort ajánlják. Melyik lenne jobb? Vagy tudtok ajánlani valami mást? A segítségeteket hálásan köszönöm.
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@Henjoy: Igazából mind más egy kicsit, így nem tudok segíteni, hisz nem tudom, hogy nektek mi kellene pontosan, ezt nektek kell eldönteni, árukereső és egyéb más oldalak segítségével, ahol az adataik le vannak írva, hogy milyen tulajdonságok számítanak. Milyen képarány és méret, milyen frissítési ráta stb. Ha szerkesztés fontos nyilván IPS a lényeg képernyő panel szempontból, na meg a nagyság, de ha igényitek elmondtátok az eladónak és ezt mondta, akkor valószínű az is kell nektek, de igazából mondom ezt tényleg nektek kell eldönteni, egyik monitor sem rossz, csak más-más egy picit.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Nagyon köszönöm a gyors választ. Igazából ami a legfontosabbb szempont, hogy grafikai szerkesztésre és játékra is jó legyen a monitor. A mérete 24-29col között legyen és maximum 80.000 Ft a keret rá. Sajnos nagyon nem értek hozzá, nő létemre előbb választanék olyan monitort, ami tetszik :D Szóval minden segítségnek nagyon örülök
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Henjoy: Nos, akkor valóban talán az AOC monitora a legjobb választás. Jól beállítható állványzata van, lehet emelni is és forgatni, nem csak döntögetni, képe is szép és a magasabb képfrissítést is támogatja, ami játékoknál kellemesebb képi világot eredményez nyilván a teljesítmény és a képkockaszám függvényében, hisz ez ahhoz igazodik, na meg ha be van kapcsolva, szóval akkor talán tényleg az lesz a legjobb. Jó monitorokat gyárt az AOC egyébként, tavaly a legkeresettebb monitorok voltak, de még ez idénre is igaz talán!
Bár ahogy nézem az ára egy picit 80 felett van, legalábbis ennek a modellnek:
[LINK]

ettől van egy egyel "gyengébb" verzió, ami csak abban különbözik, hogy csak 75HZ a képfrissítése, míg a föntié 144HZ.
[LINK]

Ha maradnátok 80 alatt, akkor viszont az Acer talán a megfelelőbb, esetleg szintén az AOC-nál van egy 24 colos monitor, ami a kistestvére a 27 colos verziónak, de azon kívül ugyan azt tudja!
[LINK]
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Van valami séma a monitor fényerelyének optimális mértékére? Én feltoltam csutkára mert álom szép. De ez normális így? A színhűség romlok ezzel?
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@JohnDoe89: A legtöbb monitornak alapvetően a legmagasabbra van tekerve a fényereje. Optimális mérték nincsen, mivel ez nem egy standard dolog, ugyanazon a skálán teljesen más lehet két termék. A színhűség természetesen romlik, a több fény felhígítja a színeket és csökken a fekete mélysége. Ha a monitor kalibrálva volt, akkor visszaállítanám az eredeti értéket, ha nem, akkor szórakozz a beállításokkal addig, amíg neked tetszik.
0
0
0
0
szalamispizza avatar
Sziasztok.
LoL-hoz és CS:GO-hoz tudnátok nekem monitort ajánlani úgy 50ezer forintig?Kirpóbálnám milyen egy gyorsabb monitorral játszani, mint a 10éves LG monitorom.
0
0
0
0
Szupercsirke avatar
Sziasztok 2 monitort néztem karácsonyra jelenleg egy 60hz lg van.
LG 27GP850-B vagy MSI Optix MAG274QRF-QD
ki melyiket ajánlaná?
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@Szupercsirke: A laptopodhoz, vagy asztali géphez keresel?
0
0
0
0
ZoZZo avatar
ASUS TUF Gaming VG27AQ1A
Ki használ még ilyen monitort?
Még csak ma vettem át és egy pár órát használtam de nekem eddig nagyon tetszik.
Olyan zöld színt jelenít meg amit előző monitoraim eddig soha. :)
1440p, IPS,144Hz, 1ms, G-Sync.
Aki vásárlás előtt áll én annak csak ajánlani tudom.
[LINK]
1
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@ZoZZo: Egész jó monitor. Bár IPS számomra már nézhetetlen kategória. Ha valaki hosszászokik a nagyon jó kontrasztos képhez, akkor az IPS nagyon kevés lesz már.
0
0
0
0
xCube avatar
@Quadgame94: Ezt is panelje válogatja. Van VA és IPS monitorom is, a kettő közül jobban szeretem az IPS -t, mert szebbek a színei.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@xCube: A kontraszt az mindig is gyengebb lesz az IPS-nél. Max 1100:1. Az én monitoromnak 3000:1. A színek meg a lefedettségtől függ. Persze ha az IPS 100% SRGB tamogat a VA meg csak 80% akkor az IPS jobb lesz. Az IPS HDR-re sose lesz alkalmas. TV-nél is elég gagyi.
0
0
0
0
xCube avatar
@Quadgame94: Éppen erre akartam kilyukadni. A két monitor között persze hatalmas az árkülönbség, de míg a VA csak 75% -os színtér lefedettségű, addig az IPS 99% -os. Emellett hiába nagyobb a kontrasztja a VA -nak. Plusz a kontraszt előny is eltűnik, ha az utánhúzás csökkentéséhez betolom az overdrive -ot, ami IPS -nél kevésbé problémas magas frissítési ráta mellett. Lényeg a lényeg, az IPS glow itt kevésbé zavar (és kevésbé is érzékelhető, mint az olcsóbb modelleknél), mint a fakó színtér és az overdrive miatti megemelkedett fényerő.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Hali! Van aki használ ilyen monitort? Acer Predator XB273UGSbmiiprzx.
[LINK]
Leginkább CSGO-ra használnám,elég sok jót hallottam róla. A válaszokat előre is köszi! 😎
0
0
0
0
no avatar
Mi a véleményetek a Tesla monitorokról?

Találtam egy tökéletes specifikációjú monitort, mondhatni pont rám szabták:
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/tesla/27gm610bf-p712751040/#

De nem hallottam még erről a gyártóról (monitor témakörben).
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@ovisbig: Nyilvan ez nem az Elon Musk féle Tesla. Angol nyelven semmit nem találni róla mármint tesztet. Biztosan nem vennék ilyen monitort. Ott az LG GL650F, vagy AOC G2U.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Üdv mindenkinek, monitor vásárlás előtt állok, a legutóbb egy 24inch-es 1080p-s monitort vettem de azzal befürödtem, viszonylag közel ülök hozzá és zavartak a pixelek, így az új géphet majd már egy 1440p-s monitort szeretnék. Viszont nem lenne szükségem nagyobbra 24-esnél, de ebben a felbontásban javarész 27-eseket találok, tud valaki egy jó 24-es 1440p-s monitor aminek nagyon szép a kijelzője? Köszönöm- Max 100-ezerig.
0
0
0
0
💬 11
Bronson avatar
@JohnDoe89: sok opcio nincs abban a meretben... miert nem kell a nagyobb?

[LINK]

[LINK]

mindenkepp 60hz felettit akartam ajanlani ha mar ujat veszel, mar a 75hz is nagy valtozas lesz
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Bronson: Szerinted nem lesz túl nagy a 27inch alig 1 méterről? Köszi az opciókat.:)
A samsung monitor LED IPS vagy sima IPS? Mert erre vonatkozóan nem találok infirmációt. Köszi.
0
0
0
0
zsolo avatar
@JohnDoe89: Én is kb 1-1,5 méterről nézem a monitort, 27' 1440p-s, engem nem zavar abszolút, sokkal jobb mint a 24-es!
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@zsolo: Agyalok még a 27"-sen, lehet végül az lesz. Viszont találtam 2 sasmung monitort, szerintem nekem pont jó lenne, de jól látom hogy a majd 20ezer forint különbség csak annyiból áll hogy az egyiken van usb-c port a máskon nincs?

[LINK]

[url]https://www.alza.hu/24-samsung-s60ua-d6435898.htm?kampan=arukereso_hu_monitory_4k_x_wh603r3c2a&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_monitory_4k_x_wh603r3c2a#parametry[/url]
0
0
0
0
zsolo avatar
@JohnDoe89: 2560*1440p-es monitort 27colban vegyél inkább, lehetőleg 144Hz-est nézz, nem fogod megbánni!
0
0
0
0
Bronson avatar
@JohnDoe89: ez ugyan az amit ajanlottam
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Bronson: Igen, amit ajánlottál az be jött, csak találtam egy másikat is, csak nem tudok rájönni mitől dérégbb az egyik a másiknál.
0
0
0
0
Bronson avatar
@JohnDoe89: Szerintem is csak a plusz usb c csatlakozo miatt
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Bronson: Köszönöm a segítséget, a monitor kéréds is megoldódott.:)
0
0
0
0
botmunpls avatar
@JohnDoe89: Elvileg 22-24 méretre van kitalálva a 1080p. Ha túl pixeles volt, akkor nem lehet hogy inkább a minőséggel volt a baj?
De ha a 27 kicsit nagy lenne, akkor pl curved?
0
0
0
0
ZoZZo avatar
@JohnDoe89: Szerintem nincs baj az 1440p 27" párossal.
Előző monitorom 1080p 27" volt. Na ott látni a pixeleket... FullHD-hez jobb a 24".
0
0
0
0
no avatar
sziasztok. PS5 géphez szeretnék monitort választani de nem igazán tudom eldönteni, hogy milyen monitort is vegyek, ezért a ti segítségeteket kérném. Én 160.000-200.000 Ft között gondolkozom a monitor árában. előre köszi az ajánlásokat.
0
0
0
0
💬 4
zsolo avatar
@pallmark: Miért nem inkább tv-t veszel ahhoz? Annyiért már kapsz egy jó 4K-s tv-t! Ami jóval nagyobb mint egy monitor!

Monitor pl :

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: helyhiány miatt szeretnék monitort TV helyett.
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: és nagyon köszönöm a tanácsokat.
0
0
0
0
zsolo avatar
@pallmark: Akkor én 4k, 120-144Hz!
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
Üdvözletem!
Segítségeteket szeretném kérni.
Adott a konfig: Ryzen 7 3800X , mellé társulva egy GTX 1080 8GB videokártya.
Tudnátok ajánlani ehhez egy monitort? Gamingre és filmezésre használnám. Kikötésnek annyi, hogy 1080p és 24" maximum. Tekintve hogy a kártya ugyan tud 1440p-t is kihajtani, de én még tökéletesen meg vagyok elégedve FullHD-val is. Árában maximum 150k lenne az összeg.
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@TeKaZ3: Pl: ACER NITRO KG242YPBMIIPX , LG ULTRAGEAR 24GN600-B

Oaziscomputerben néztem ezeket! Tudsz hozzá kérni még pluszban pixel garanciat meg kalibralast is!
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!

Rtx 2070 superhez érdemes lehet g-sync compatible monitort lenne optimális ami IPS panellel rendelkezik és 144hz-et is tud 23,8 vagy 24 inch 1920x1080p felbontásban? (ha még állítható magasságú is a döntésen kívül az szuper!)
Elég egy sima 144-hez-es és max kapcsoljak V-snycet vagy jó a freesync-es monitor vagy a legjobb lenne egy g-sync compatible? Ahogy néztem árakat a sima g-sync jóval drágább és annyi a különbség, hogy többet tesztelték. Kérlek javítsatok ki ha nem így van!

80-100 000ft között láttam az árakat? Segítséget előre is köszönöm! :)

szerk: ezen az oldalon [LINK] néztem a 24G2ZE [LINK] monitor? Ezekeről tudtok véleményt mondani?
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@Andris18: Amit te linkeltél TN paneles. Ez az IPS verzió 144HZ Free Sync, de kompatibilis Nvidia alatt is.
[LINK]
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Andor1997: Szuper, köszönöm :) Megnézem mindenképpen!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Andris18: Freesync-es monitorok többsége tökéletesen működik nVidia kártyával is, nem muszáj kifejezetten G-sync kompatibilis monitort venni.
100 rugóért viszont már elgondolkodhatsz akár 27" 1440p 144Hz monitoron is, AOC (C)Q27G2U és az Acer ED273URPbidpx pont beleesik még az árba, 2070 Super számomra még elegendőnek bizonyult erre a felbontásra. Bár tény, ezek VA paneles monitorok, nem tudom mennyire ragaszkodsz az IPS-hez, azok inkább 115-120 ezernél kezdődnek.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Yezi_: IPS mindenképpen. Bár azt mondják ezek az "olcsó" 80-100e ft-os monitorokhoz panda panel jár ami elég fakó a többi ips panelhez képest.. :/ Mellesleg a 27-es nem férne el, úgyhogy az sajnos nem jó most. De köszönöm a tippeket!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni,milyen monitort ajánlanátok, egy Nvidia Geforce rtx 3070 kártya és egy Ryzen 7 3800x mellé.Elsősorban játékra és film nézésre használnám.Ívelt monitorban gondolkodom és 27"tol felfelé amit még kényelmesen lehet játék közben 60-70centiről nézni.Sajnos abszolút nem vagyok jártas a monitor kérdésben.144hz - 240hz vagy felette?Melyik panelosat?Melyik márkát?Szóval ebben a kérdésben szeretném kérni hozzáértő tanácsotokat.
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@boleny2: A keret mennyi lenne? Íveltnél csak VA jön szóba. Ültél már ilyen monitor elött? Miért akarsz íveltet?
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: 250 ezer max.Van ívelt és nem ívelt tévém 65"-os mind kettő, de valahogy nekem az ívelt jobban tetszik.Ívelt monitor előtt még nem ültem,így nincs róla tapasztalatom.Viszont nem életbe vágó az ívelt monitor.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@boleny2: Nos akkor a Samsung G7 Odyssey. Van 27 és 32 colos valtozat is bőven beleférnek a 250 ezres keretedbe és abba a kategóriába amit keresel. Ívelt minitoroknál a VA panel jön szóba. IPS vonalon a LG GP850 széria jön szóba. Ezekkel biztosan nem lőssz mellé
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Sziasztok! Monitorokban jártas fórumtársakat kérdezném, mit ajánlanak 100-130 pénz körül? 27 col vagy nagyobb lenne az igazi. 100Hz felett boldog vagyok, bármi jöhet ami tud annyit legalább.
0
0
0
0
💬 7
Quadgame94 avatar
@Memento Mori: Szia! Nos az árkategória az nem a legjobb. A 90-120 ezer forintos monitorok között nem sok differencia van: 27 coll, 1440p és tudják a 144 Hz-et. Itt az AOC Q27G2U szerintem a best buy, IPS fronton meg ami megérné az az LG 27GL850 csakhogy az 150 ezer. Sok monitort megnéztem ebben a kategóriában és az AOC árban szerintem nagyon jó. Nekem is ez van és rossz menügomb elhelyezésen kívül minden nagyon jó. Szóval ha a 130k tényleg a határ akkor maradj az AOC mellett, viszont ha rátudsz pótolni és egy nagyobb kategóriát megfizetni akkor ott az LG.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Quadgame94: Köszönöm az időd és a segítséget!
Sajnos egyáltalán nem követem a monitor piacot így roppant hálás vagyok! Ez lélektani határ, megnézek pár tesztet és eldöntöm megéri-e (az igényeimet figyelembe véve) azt plusz kreditet.
Még egyszer nagyon köszönöm!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Memento Mori: Igazán semmiség!
0
0
0
0
xCube avatar
@Memento Mori: Adnék egy megerősítést az ajánlott AOC modellre. Nekem egy fiatalabb FHD típus van a gyártótól hasonló VA panellel és ár érték arányban kiváló, ahogy az ajánlott is.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@xCube: Nagyon köszönöm neked is! Egy másik (szakmaibb) fórumon is ráérdeklődtem (nem bizalmam nincs bennetek, csak ilyen háklis alapos hülye vagyok), ott is szintén hasonló véleményezést kaptam. Mindkét monitorról csak jókat hallok. Lett is hatalmas dilemma épp ennek okán. 😅 Hétvégén ha lesz egy nyugodt estém, akkor megszülöm. Betekintési szöge tényleg annyira jó? Szinek rendben vannak? Illetve (színeket fényerőt tekintve) jól kalibrálható?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Memento Mori: A kontraszt az AOC-n magasabb sokkal, tehát a fekete feketébb stb. A betekintési szög VA-hoz képest sztem jó. Nyílván elfordítva mar azért rosszabb lesz. Az LG egy magasabb kategória, de az IPS és gyengebb a kontrasztja - cserébe jobb a betekintési szöge. Az AOC-nak a lábai azért nem a legjobbak én monitor armot használok. Viszont személyes prederenciám akkor is a VA panel lesz. Hozzászoktam.a nagyon jó kontraszthoz (telefonjaim, Tévéim) és ezt nem adnám fel.
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Quadgame94: Én is gondolkodtam egy ilyenben, de nagyon sokan panaszkodnak pixelhibára és backlight bleedingre. Az előző monitoromról is csupa jót olvastam, aztán mégis eszetlen ghostingja van játékban. Nekem is jó volna egy 30" körüli 1440p monitor, de olyan, ami tényleg jó és nem kell visszahurcolászni és küldözgetni a boltba.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Szia Uramok!

Néznék egy új monitort magamnak. Kettőre szűkítettem, Dell Alienware AW2721D és az Acer Nitro XV272UXbmiipruzx. Az Acerhez jobban húzok, mert a kártyámhoz (adatlapomon látható) ez jobb lenne. De nagyon régen volt Acer monitorom, még a TFT korszakban. Mit lehetne tudni általánosságban az Acerről és konkrétan erről a modellről?

Köszi!
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@Hegyirablo: Olyan monitort néz ami támogatva van AMD által (ezeket az AMD oldalán megtalálod) mert ha nincs támogatva akkor az AMD freesync vagy nem jól, vagy nem is működik rajta
Lehet hogy a 2 említett monitor is támogatva van, nem tudom, csak gondoltam ezt megemlítem.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@bukta2: Hát igen, ez a bajom. :( Hogy amiket lehet kapni azok natívan csak az egyiket támogatják, a másikkal csak kompatibilis, ami meg vagy működik rendesen, vagy nem, vagy működik, csak korlátokkal.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hegyirablo: DELL S2719DGF 27' 1440p, 144hz, 1ms

Nekem ez van, freesynces, tehát a videokártyad is támogatja, 156 Hz-et is tudja a monitor, csak be kell kapcsolni...ha úgy akarnád használni, képminősége sem rossz, igaz Tn paneles, en még kértem hozzá plusz kalibralast is, talpa erős fémből van,a monitort tudod fel-le állítani, és dönteni is ahogy akarod, én elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom! Ha esetleg mégsem ezt választod,az oaziscomputert ajánlom ha monitort akarsz venni!
0
0
0
0
Manifeszt avatar
Sziasztok!

Lassan vennék egy 144Hz monitort gamingre. A kérdésem az lenne, hogy kihajtja e a következő gép: AMD Ryzen 5 1600 proci, GeForce GTX 1050Ti vidikari, 2x 8GB RAM.

Szerintetek?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Manifeszt: Erősen cím függő, de alapvetően a 1050Ti nem 144Hz-es kijelző mellé való.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
no avatar
Amilyen lesz az új játékra is alkalmas géped, és kitudja hajtani rendesen.
0
0
0
0
no avatar
@Kings Bounty fan: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Azt se fogja kihajtani úgyhogy bőven.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! Jelenleg egy Samsung monitorom van ( LS24F350). Zeneszerkesztéshez szeretnék még venni kettő darab ugyanilyen monitort. Az lenne a kérdésem hogy az Asus Strix 1060 6Gb és egy Intel 10600 3,3 ghz (6mag 12 szál) valamint 4X8Gb RAM megfelelő konfig e hozzá ? Elbirja a gép a 3 monitort ? Battlefield 1 és FIFA amikkel szoktam játszani.
Előre is köszi a válaszokat.
0
0
0
0
💬 4
Viktorinho avatar
@james007: Most nem értem,elején még azt írod,hogy zeneszerkesztéshez szeretnél venni még két monitort ,aztán meg felsorolod mikkel szoktál játszani. Most akkor 3 monitoron menne a játék is? A kártyádon két hdmi csatlakozó van,a monitorodon hdmi és vga. A harmadik monitorodhoz már kéne átalakítót venned. Nem volna jobb inkább egy szélesvásznú monitor mindenre?
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Játékra ritkábban, inkább szerkesztésre.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@james007: Hát akkor szerkesztésre 3-at használsz, játszani meg majd játszol egyen, és akkor meg van oldva a probléma 😀 Nem kötelező annyi monitoron játszani amennyi van.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Én is így tervezem igen
Csak azért kérdeztem hogy a 3 monitort bírja e a konfigom.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Sziasztok.
Monitort nézegetek és szükségem lenne egy kis segítségre.
Mindenképp Ultrawide monitort szeretnék viszont, hogy a magas képfrissítésre mennyire lenne szükségem azt nem tudom. Használtam egy jó darabig 144HZ-es IPS LG-t és tetszett de a 144HZ nélkül is meglennék talán.
Ezeket néztem.
Csak játékra szeretném leginkább, néha tolok multiplayer címeket is de leginkább sztori játék miatt vásárolnék új monitort. Ami nagy kérdés, hogy IPS vagy VA. :/ Bármilyen tapasztalatot vagy tanácsot meghallgatok. Előre is köszönöm és kellemes délutánt mindenkinek. 😀
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@bassus16: Szia,

Először neked kellene eldöntened, hogy melyik panelt is szeretnéd, melyiknek az előnyeivel/hátrányaival tudsz jobban együtt élni.
IPS nagy vonalakban szín hű és zéró ghosting, viszont a feketéje az ronda (inkább szürkés) hiába van minőségileg kalibrálva, hagyományos képarány mellett is eléggé backlight bleeding-es, szélesebb képaránynál ez még inkább előjön/jöhet mert ez ügye lutri ennél a panelnél. A Válaszidőre, Hz-re nem térek már ki mert gyakorlatilag ezek bármelyik panel esetében ugyan azt tudják.
VA nagy vonalakban, kontrasztos kép, szép mély fekete, nagyon ritka a backlight beleding jelenség, legyen az akármilyen képarány. Hátránya a ghosting, viszont ez inkább a középmezőnyre jellemző, a felsőházban már eléggé elenyésző ez a hatás.
Döntsd el melyikre vágysz, én már inkább a minőségi és kalibrált VA panelt kedvelem, persze vannak ugyan úgy remek IPS monitorok is, viszont csak 21:9-ig, nézőpont kérdése. Na meg a keret, ki mennyit szán rá, mert van megannyi jól összerakott típus, sajnos a három közül egyikre sem bólintanék rá szívesen.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Akkor szerintem maradjunk a VA panelnél és az, hogy hány HZ-es az nem számít.
150-300 körül esetleg van olyan 21:9-es képarányú monitor amit tudnál ajánlani?
Ha drágábbat tudsz az sem baj ha megtetszik akkor úgy is az lesz.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: VA panelek közül ezt a kettőt tudnám mondani 21:9-es képarányon belül, ezeknél viszont nincsen hivatalos G-SYNC, ahol van azok horribilis áron mennek tudásukhoz képest. Elképzelhető, hogy bekapcsolható rajtuk anomáliák nélkül de a legtöbbnél a fényerő szokott erősen ingadozni, utána kell nézni:
[list]AOC CU34G2X
MSI Optix MPG341CQR
ASUS VG34VQL1B[/list]
Hogy IPS-ből is említsek, aminél a backlight bleeding-el kezdtek valamit az ő lenne, itt viszont van hardveres G-SYNC:
[list]LG 34GN850-B[/list]
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Elég jó kis monitorok.
Szerintem vagy az ASUS vagy az MSI lesz. Az AOC is jónak tűnik de nem ismerem ezt a márkát sajnos.

Köszi szépen a segítséget. 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@bassus16: Teljesen jó az AOC. Olyanom van.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Puffin: Ezt jó hallani mert valahogy kimaradt az életemből ez a márka, pedig ahogy néztem mindig is jó áron mentek.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Nincs mit, hibamentes éveket 😀
0
0
0
0
no avatar
Helló! Monitort vennék, mivel a régi csíkozósra és villogósra vette a dolgokat :-( Túl nagy a kínálat, nem vagyok képben, tanácsot kérnék. Max 41-42 ezer körül gondoltam, a fiam szerint 24"-os ips monitort vegyek.

LG 24MK430H-B FHD LED 3 év garival,
SAMSUNG F24T350FHR IPS 24" 1 év garival a két jelölt ami a keretbe belefér.

Elbizonytalanodtam, miután olvastam az ips glow-ról. Nem tudom mennyre látszik, vagy mennyire zavaró? Elsősorban internetezésre, ritkábban videók, filmek nézésére, képszerkesztésre, szövegszerkesztésre, pdf olvasásra stb használnám.

Szeretném ha szép, természetes képe lenne, nem bántaná a szemem, mint a régi 10 éves elavult a hideg fényével, jól olvasható lenne a szöveg, és sokáig bírná. Nem vagyok biztos a márkában sem, az ips-ben. De jobb ötletem nincs.

Szerintetek megvegyem? És melyiket a kettő közül? Vagy más megfelelőbb lenne ennyiért?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Anci2: Ha a fentiekre szeretnél monitort 40 ezer körül, akkor a következőket ajánlom:
[list]MSI Optix G241V
ASUS VZ249HE
LG 25UM58-P (Képszerkesztésre valamint dokumentumszerkesztésre a képaránya miatt kényelmesebb)[/list]
Az IPS glow pedig elég lutri, két ugyanolyan monitornál is különbözőképpen érzékelhető a jelenség.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
Hali! A jelenlegi monitorom nem igazán jó már.. mit gondoltok használtan venni monitort rossz ötlet?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Zsoltiv0: Ha van még rá gari akkor nem feltétlen.
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
Nem tudok dönteni...

"A" terv: https://www.notebook.hu/aoc-27-qhd-ips-monitor-q27t1-273165
"B" terv: https://www.notebook.hu/aoc-27-fullhd-ips-gaming-monitor-27g2u-bk-276590

Mindenes monitornak kellene és mivel 27 colban gondolkozok így érdemes lenne egy QHD monitor, de nem akkarok 80nál többet költeni.

Egy 7 éve hűségesen szolgáló 1080p 24" 60hz TN paneles BenQ monotort váltana.
0
0
0
0
💬 7
Andor1997 avatar
@Mr4r0n: Az A terv 1440P, de csak 75 Hz
A B terv csak 1080P, de 144 Hz

Egyéb opció, ha meggondolnád magad:
Mindkettő kicsit drágább, 144Hz, de VA panel
[LINK]
[LINK]

Itt már te neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél!
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
@Andor1997: Köszi, de maradnék az IPS panelnél és a 80k körüli összegnél. Valamint inkább legyen qhd, mint magasabb képfrissítés, ha már választani kell.

Az elsőt azért nem ajánlották, mert hogy elvileg nem jó játékra a 75hz miatt. Eddig elvoltam a 60hz-el is. A 75hz csak előrelépés lenne.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Mr4r0n: Nos alapvetően az ajánlott, hogy aki teheti vegyen már 144Hz monitor, mert az sokkal másabb élményt ad, mint 1080P helyett mondjuk 1440P mindenben! Viszont ha így áll a dolog, akkor még a B terves monitorral is jobban jársz, ami igaz, hogy csak 1080P, de az jó nagyban és 144Hz. Persze te döntesz! 😀 Jó válogatást!
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
@Andor1997: Köszi! Még alszok rá egyet 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Mr4r0n: Nekem 27 col 1080p-vel nincs semmi bajom, mivel elég távolról használom. De én is inkább magasabb felbontást választanék a frissítés helyett.
0
0
0
0
Mr4r0n avatar
@botmunpls: Én is azt választottam végül és nem bántam meg. 😆 Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ennyire megfogja a 2070-t.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Mr4r0n: Az ilyen földi halandóknak mint nekem, 70-90 fps megfogja a high beállításokat. (medium és azalatti textúra jobban zavarja a szemem mint az alacsony képfrissítés). Év végén én is qhd/4k 60fps-re tervezek váltani, ez a modell talán el is van mentve könyvjelzőkhöz.
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
A 60 hz-es monitoromat cserélném egy ASUS VP249QGR típusra
Azt szeretném kérdezni megéri e? 80K szánnék monitorra
köszi üdv
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Booker: 80k-ig én ezeket ajánlom:
[list]MSI Optix G242
Acer Nitro VG240YSbmiipx
AOC 24G2U
ASUS VG249Q[/list]
0
0
0
0
Booker avatar
@LordSzalko: nagyon szépen köszönöm
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. 19 colos TN paneles monitorom megerett a cserére. Neztem AOC 27 colos Va panelest, illetve Lg 29wn-600 21:9 monitort. Csézni, metinezni neha neha f1, need for speed, gta.
Melyik lenne a megfelelőbb? 21:9-et sosem használtam még.
R5 1600
8 gb ram
Rx 480 8gb OC
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Hickok: LG-t nézve valahol 90k körül lehet a keret monitorra, így elsősorban maradnék 16:9-en. A kártya mellett 1080p fölé nem mennék, ha csak nem akarod cserélni a közeljövőben, az utóbbi felbontáson 24" felett nem érdemes nézelődni és VA panelekkel is csak magasabb kategóriában érdemes szemezni. 21:9 az hasznos és kényelmes, de ilyen kártya mellé nem tudok normálisat ajánlani, az érdemi modellek mellé nem lenne elég. De ajánlok párat a jövőre nézve, ha kártyát cserélsz és mindenképp 21:9-ben nézelődnél úgy 150k környékén.
16:9
[list]ASUS VG249Q
AOC 24G2U
MSI Optix G241
Acer Nitro VG240YP
[/list]
21:9
[list]AOC CU34G2
MSI Optix MAG342CQRV[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: 1080p fölé nem szeretnék menni illetve csak ram bővítés lesz szerintem. 21:9 nekem bejövős igaz 75hz meg nem 1ms de amikkel játszok arra bőven. 24 col nekem szerintem kicsi lesz én nagyobbat szeretnék... 😃 Ja és ugye amiket néztem mind freesync-es.

AOC C24G1 ezzel is az a baj hogy VA panel. Az lg amit néztem az ugye IPS és én valahogy afelé hajlok de azért segíthetsz a döntésben mármint hogy tuti normálisat vegyek.. 😃

CS miatt gondolkoztam a 144hz-n is de fölös mert másnál úgysem tudom ki használni..
0
0
0
0
no avatar
@Hickok: 29”-ra az a 2560x1080 szerintem kevéske, érezhető lenne az alacsony pixel sűrűség. Ilyen felbontás mellett talán a LG 25UM58-P az ami passzol méretben. De nem ajánlom jó szívvel mert elég silánynak számít, igazából belépő szint 21:9-ben. Ezeket érdemes inkább 3440x1440-es felbontással keresgélni, 34”-ig azok ideálisak. Ettől függetlenül veheted a kinézett LG-t, mert általánosságban nem rossz, csak számomra a pixel sűrűsége zavaró lenne.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Vagy esetleg aoc 32col 1080p azthiszem van ilyen is de ez is VA.. nagyon tanacstalan vagyok..
0
0
0
0
no avatar
@Hickok: Feljebb írtam miket érdemes nézned.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok Monitorcsere elött állok!
Ezt néztem ki AOC 27G2U/BK Gaming monitor, 27" és AOC Q27G2U/BK
Videokarim Redaon RX 570
100 k körül költenék rá. Led, hangszóró nem fontos . Az USB igen.
Tud valaki jobb monitort
Játékra milyen panel tipus a megfelelőbb?
0
0
0
0
💬 11
no avatar
@Striga: Ha 1080p a cél akkor maradj 24” mellett, játékra VA és IPS, előbbi csak magasabb ár kategóriában éri még, neked ebben az esetben az IPS ideálisabb választás. Ha az USB annyira fontos akkor AOC 24G2U.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Most is 24" van, azt szeretném lecserélni
0
0
0
0
no avatar
@Striga: Ettől függetlenül 1080p nem ajánlott 27"-ra. RX 570-el meg nem érdemes felette nézelődni.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Valami más típust tudsz ajánlani elég sok pixelhibás van AOC 24G2Uban.
Ezt találtam ASUS TUF VG249Q
ACER PREDATOR XB253QGPBMIIPRZX
de bár mi érdekel.
0
0
0
0
no avatar
@Striga: AOC-t ajánlottam ilyen ár kategóriában a legtöbb embernek, de egyikkel sem volt semmi baj. A pixel hiba az lutri minden monitor esetében. A kettő közül az Acer, tekintve hogy csak azon van USB.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Na sikerült kettöt kiválsztani most már csak dönteni kellene
BenQ Mobiuz EX2510 25" IPS 144hz Gaming Monitor (3 év gar)
ACER PREDATOR XB253QGPBMIIPRZX (5év gar)
USB most felejtsük el
Szerinted?

Próbáltam pixelgaranciával venni AOC 27G2U/BK de már az Oázis bolt se vállal rá már
0
0
0
0
no avatar
@Striga: Ha nem kell AOC, se USB akkor meg ezek:
[list]ASUS VG249Q
Acer Nitro VG240YSbmiipx
MSI Optix G241[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Még lenne pár kérdésem!
Ha videokártya csere lesz nem érdemesebb ezekbe beruházni már?
Elbirja a mostani kari addig Redaon RX 570?
https://oaziscomputer.hu/termek/16875/acer-predator-xb253qgxbmiiprzx-umkx3eex07
https://oaziscomputer.hu/termek/16901/msi-optix-mag251rx?
Ha igen melyik be?
Bocs ennyi kérdéssel nyüstöllek😀
Nagyobb monitort nem akarnék venni mert nincs hely!
0
0
0
0
no avatar
@Striga: Megveheted RX570 mellé, annyi hogy nem lesz kihasználva nagy általánosságban. Kettő közül inkább az Acer.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszi a segítséget
Érdemes szín kalibrálást kérni?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ismét. 😀

Nézegetem ezt az ASUS VP249QGR monitort. Mindenhol azt írják, hogy 1 ms a válaszideje, viszont pl az emag-n az 1-3 ms tartományú monitoroknál nem hozza be, mint ajánlat, hanem a 4 ms feletti kategóriában. Akkor hogy is van ez?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Narandil: Specifikációkért mindig gyártói oldalt látogass, webáruházakban gyakori az elírás vagy hiányos adat.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Kicsit elvonási tüneteim vannak... azz olvastam ,,milyen motort vegyek" a monitor helyett 😂😆
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@bukta2: Én pont ma mentem vele egy kört Veresre, lassan már egyre sűrűbben lesz elővéve 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Nekem meg 3 éve lejárt a jogsim... mehetek haza magyarba hosszabbítani... 😆 3 évig jogsi nélkül volzam mindenhol 😆😆😆 még osztrákba Großglockneren is voltam... 😃 végülis... ,,nem jogsival megy" tartja a mondás 😂
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Az szopó... 😃 Hát szeretsz veszélyesen élni, a lényeg hogy benzin legyen benne 😆
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Szép lassan le szeretném cserélni a monitoromat (ASUS VS239HV 23"😉. A hozzávaló vga: Sapphire RX580 8gb.

ASUS VG249Q
AOC 27G2U

Játékra lenne szánva (WoT, Valheim, RDR 2, ETS 2). Na meg persze időnként egy-egy film is becsúszik. 😀
Lehet mellényúltam, de hátha nem. 😃 Szívesen fogadom a véleményeket, hogy mennyire találtam meg a jobb lehetőséget. De, ha tudtok hasonló monitort olcsóbban, nem bánom, ha megemlítitek. 😃

Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 7
Andor1997 avatar
@Narandil: Full HD felbontáshoz a 24 col a legjavasoltabb méret és ez is a legelterjedtebb, viszont ha nem nagyon közelről nézed a monitort, akkor a 27 colos AOC-on is tudsz jó élményt elérni kicsit nagyobb mérettel, ha ez neked opciósan előny.
0
0
0
0
no avatar
@Narandil: AOC-ből inkább a 24"-os modellt ajánlom 24G2U, a két kinézett típus amúgy jónak számít.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Narandil: Szia, egy abszolút bargain

24" MSI PRO MP242

55K alatt szerintem nem sok jobb van 580 mellé.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Köszi a tippet. MSI-t nem tudom monitorban mennyire megbízható, én anno az alaplapjában csalódtam, s azóta nem épp a szívem csücske a márka.

Andor1997, LordSzalko: köszönöm a tippeket. Igazából az átmérőt nem is figyeltem. Egyelőre a típust, márkát szeretném belőni. Valamint ezeket szántam értékben a plafonnak. 😀

Közben nézegettem azért árakat. Most az ASUS VP249QGR 57k-rt kapható. A másik változathoz képest 3 különbséget találtam. 3 kilóval könnyeb 😆, nincs benne fejhallgató dugasz, s a dinamikus kontraszt 1 nullával rövidebb. Ezekkel együtt 13k-val olcsóbban kijövök.
Az az 1 nulla a dinamikus kontrasztban nem sokat számít, 13 ezret meg végképp nem, ha jól sejtem. Vagy igen?
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Narandil: Msi alaplappal én is megszívtam, 1 év használat után meghülyült, de csak azzal a konfiggal amiben volt, átraktam másik gépbe ment, többet nem biztos hogy veszek, maradok asusnál. Viszont vga-ból és perifériákból egész jók.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Nekem a processzorral volt baja. Lett bele egy másik, az sem tetszett neki. Aztán egy szervízben rosszul megjavított táp elintézte. Igaz, hogy ment vele sok minden más is. Ennek már jó pár éve.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Narandil: Nekem is a procival volt baja, bevittem szervízbe raktak bele másikat, tépot is, mindent, és úgy se ment, csak teljesen más buildel.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Vettem ,egy ASUS VP249QGR Gaming Monitor, IPS, 23.8", 1ms, 144Hz, Full HD, FreeSync, Display Port, HDMI, D-Sub montort játékra is ,meg böngészésre is! A kérdésem,hogy összedugtam Display Port vezetékkel,de a 144 Hz-en nem akar menni!Mi a teendő?Köszi a segítséget. A videó kártyám,egy Gygabite Geforce GTX 1660 Super!
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@mansell: NV vezérlőpultban próbáltad átállítani? Esetleg Windows képernyő beállításoknál a Speciális megjelenítési beállítások menüpontban?
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszi,a tippet!A speciális beállításoknál kellett 14Hz-re állítani!
0
0
0
0
bigbeagle01 avatar
Sziasztok!

Lassan cserélnék monitort. Jelenleg, egy 60Hz 1449x900-as Samsung van (~12 éves). Gondolom bármi is javulás tud lenni utána, de nem nagyon találok infót, hogy a mostani kártyám mivel bírkózik meg.
Asus rx570 8gb
Milyen monitort ajánlanátok hozzá?
El tudná vinni esetleg a 144Hz 1920x1080

A segítséget előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@bigbeagle01: RX 570 mellett maradnék 60/75Hz-es tartományban, hacsak nem többnyire kompetitív játékokkal játszol, ahol könnyedén megvan a magas képkockaszám.

[list]Acer VG240Y
AOC 24G2U5

MSI Optix G241
AOC 24G2U
ASUS VG249Q[/list]
0
0
0
0
no avatar
Helló!

Főleg játékra szeretnék, de általános felhasználásra is 144 hz-es monitort.

Nagyjából egy árban levőket néztem, viszont teljesen más a paneljük az egyik IPS a másik TN. Az lenne a kérdésem, hogy 70.000-ért (ennyi az ára mindkettőnek jelenleg), melyik a jobb/éri meg megvenni?
1.) benq zowie xl2411p
2.) asus vg249q

Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@swoosh: Én erre próbálnék rá
[LINK]

Ahogy látom az ASUS ára már egy 10-el több, a Benq-ban pedig se Free se G-sync, ráadásul az TN szóval azt semmi kép!
Amit küldtem viszont jó minőség IPS, Free Sync 144Hz és jól állítható, talpazata és állványa is többet tud, mint a többi!
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@Andor1997: Szintúgy AOC 24G2U, ebben az árkategóriában kiemelkedő ez a monitor. Én már csak tudom, nekem is ilyen van 😃 Szóval csak ajánlani tudom. Freesync is tökéletesen működik NVidia kártyával.
0
0
0
0
no avatar
@swoosh: Ezekkel jobban járnál, ha 70 ezer a keret:
[list]MSI Optix G241
Acer Nitro VG240YP[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen a válaszokat mindannyiótoknak, nem gondoltam, hogy ilyen hamar jön itt a segítség 😃, ezért szerintem én voltam akkor az utolsók között, akinek sikerült 69 990-ért az asust megvenni. egy korábbi hozzászólás alapján gyorsan lecsaptam rá, remélem jól döntöttem, de nyugodtan mondjátok ha nem, lehet még rajta változtatni.
0
0
0
0
no avatar
@swoosh: Egyikkel sem lősz mellè igazából amiket felsoroltak, ahogy az Asus-al sem. Mindegyiknek vannak olyan pontjai amiben gyengébb vagy éppen jobb a társainál, ha be tudtad szerezni 70-ért az Asus-t akkor az teljesen jó vételnek számít.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció