Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
pomrum avatar
Ez bios típusonként változik. Keresd a cpu set up-ot vagy cpu profilt és ott kell persze nem elég a frekvenciát állítani kell neki egy plussz kakkao is mármint a volt feszkóján is kell állítani. De bármit teszel csak apró lépésekben és óvatossan.
0
0
0
0
pomrum avatar
zsoltika12 ennek itt a helye! tehát a Q6600-ast soha nem fogod tudni addig húzni. Ha egyáltalán lehet a Q 6600-ost akkor minnél nagyobb hűtést javaslok pl. zalmant vagy asust.
0
0
0
0
pomrum avatar
A hűtésed elbírja, és nem kell hozzá program csak a biosban kell átállítani ezt-azt. a te általad említett 200mhz egy kicsit sem zavarja az élettartamát, ennyit bőven ebír.
0
0
0
0
pomrum avatar
Igen-igen, csak soha nem értem meg, hogy miért jó ez, mert ha 10-15 fps-el több lesz egy-egy játékban ezáltal, akkor még elfogadom, de amúgy??? megkérdőjelezem a hasznát, ráadásul sérülékenyebb lesz a kártya megfelelő hűtés nélkül, illetve az élettartalma is csökken!
Hát én sem szoktam ajánlani de bizonyos túlhajtást azért elbírnak a kártyák természetessen kell a megfelelő hűtés. Azért nem feltétlen hülyesség mert lehet hogy pont azon a 15% plusszon mulik hogy egy kicsit jobban mennyen a játék és ha nincs valakinek pénze új karira vagy nem akar plussz kb 10000-et kiadni egy gyári tuning kártyára akkor ez kézenfekvő megoldás.
0
0
0
0
eleminator avatar
pomrum írta:
pluszz 15% ot általában elbír.


Igen-igen, csak soha nem értem meg, hogy miért jó ez, mert ha 10-15 fps-el több lesz egy-egy játékban ezáltal, akkor még elfogadom, de amúgy??? megkérdőjelezem a hasznát, ráadásul sérülékenyebb lesz a kártya megfelelő hűtés nélkül, illetve az élettartalma is csökken!
0
0
0
0
pomrum avatar
pluszz 15% ot általában elbír.
0
0
0
0
no avatar
Hello
Én azt szeretném kérdezni,hogy van egy gigabyte 9600gt 512mb-os videókártyám
Meddig lehetne felhúzni???
0
0
0
0
pomrum avatar
Nem csak ki kell tapasztalgatni, de eddig nem látok érezhető gyorsulást. (Mondjuk lassulást sem)
0
0
0
0
roberto888 avatar
Értem. Jön valami game?😃 Esetleg progi?
0
0
0
0
pomrum avatar
Öszintén szólva eddig csak a everest lát sebesség növekedést, Gyakorlatban meg majd pár nap mulva fogom tudni.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Na, az jó. És érezhető lett a változás?
0
0
0
0
pomrum avatar
Kiváncsiságbol (Nem mintha kevés latt volna) Feljebb csavartam a gépem prociját 6400-rol - 7200-ra a frekvenciák emelve lettek 2 x 2133-rol - 2x2500-ra és itt ezen a ponton 62 fokon stabilnak tünik.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Az 2x1900MHz és nem 3800MHz. Ugyanis a 2 magot külön használja a rendszer. Ha az egyiken túl nagy a terhelés akkor már a másikat használja, de erre kevés progi képes. Ha mindenképp húzni akarod, akkor szerintem gyári hűtővel, olyan 2100 esetleg 2300MHz.
0
0
0
0
vasziliy avatar
nekem van egy DualCore AMD Athlon X2 BE-2300, 1900 MHz (9.5 x 200) akkor ez most azt jelenti hogy kétszer 1900mhz 3800mhz vagy azt hogy a két mag együtt azaz 2*950mhz egyenlö 1900 mhz és még az lenne a kérdésem hogy meddig lehetne huzni. 20fok az alphömérséklet amikor csak netezek vagy zenélek
0
0
0
0
pomrum avatar
Logikus hogy nem a fizikai memóriát állítod mert azt nem lehet, ezért van a kártya bios-ja az orajelet ott lehet "szoftveres" környezetben átállítani. Ennek a karinak bőven jó az általam javasolt tuning.
0
0
0
0
vasziliy avatar
http://www.techpowerup.com/gpuz/cz9ve/ itt van egy kép a kártyámrol.amugy nVIDIA GeForce 8400 GS (Gigabyte GV-NX84G) Videokártya nem a memória volt 918 hanem aShader Clock vagyis órajel.amemória sima ddr2 800 mhz és sajna csak 64 bites amugy agy nvidia bios editorral állitottam az órajeleket
0
0
0
0
pomrum avatar
nos nagyábol szerintem ez lenne a maximum ami még nem káros.: ( GPU459-röl - 520-530,) (Memoria918-rol - 1020-1030-ig) Bár kiváncsi lennék hogy milyen kártya ez.
0
0
0
0
vasziliy avatar
a memót mennyire kellene huznom hogy jók legyenek a számok?
0
0
0
0
pomrum avatar
Hát szerintem egy kicsit túlhúztad a 141mhz külömbség egy kicsit sok lessz.
0
0
0
0
vasziliy avatar
sikeresen tuningoltam a karim😀 gpu 459 röl 600 Mhz ra
GPU órajele (Shader Domain)918 rol 1512 MHz
a memóriát nem mertem eddig huzni mert arra nem tudtam +hütést rakni.amugy a karin lecseréltem a hütést igy játék közben max 40 fok körül van a gyárival huzás nélkül alapállapotban volt majdnem 60 fokos.szrintetek ha nem melegszik fel akkor sokáig fogja birni a kari?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ígyvan. De nem szabad megfeledkezni a megfelelő hűtésről sem. Nehogy a nagy tuningolás közben elégjen a GPU.
0
0
0
0
pomrum avatar
Gyakorlatilag a húzás lényege hogy szinkronban maradjon a ram és a gpu, és akkor addig lehet húzni amedig nem mosódik, szaggat, vagy lefagy. Általában 15%-ot még elszokott bírni pluszban.
0
0
0
0
eleminator avatar
Kb egy 8400GT szintjére, vagy egy megközelítő 8600GS-ig lehet szerintem húzni! Ha engedi magát!
0
0
0
0
vasziliy avatar
Üdv mindenkinek!Nem tudná e megmondani valaki hogy egy GeForce 8400 GS (Gigabyte GV-NX84G) meddig lehet huzni?Elöre is köszönöm
0
0
0
0
Yeti avatar
egy 135cmes venti biztos halk lehet 😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Jajám.😆 Majdnem másfél méteres hűtő azért már hűt ezerrel. Lehet hogy ezzel akarják átverni a tudatlan vásárlókat.😃😆
0
0
0
0
pomrum avatar
Nem kötelező. De lehet hogy a cég ipri csarnokok hűtésével is foglalkozik!😃😃😃
0
0
0
0
Indiana Johns avatar
roberto888 írta:
Egyből a kezdőoldalon, ahol az 1000W-os gaming tápot hírdetik, szépen elírták a 135mm-es ventit, 135cm-esnek.😃


A legjobbakkal is megesik 😜 Egyébként vicces, de általában a külföldi cégek magyarított oldalain mindig van valami helyesírási, vagy nyelvhelyességi hiba... ez vajon kötelező? 😲
0
0
0
0
roberto888 avatar
Egyből a kezdőoldalon, ahol az 1000W-os gaming tápot hírdetik, szépen elírták a 135mm-es ventit, 135cm-esnek.😃
0
0
0
0
Yeti avatar
Atley írta:
Szevasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van nekem egy intel core 2 duo e8500-as procim amit szeretnék olyan 4 ghz-ig húzni. mien hűtőt vásároljak vagy hogy an tudom ezt elérni. Az LN2-őt azért kihagyom még 😀😃



Én az Asus Silent Knight 2-t ajánlom. árához képest elég jól hűt.
0
0
0
0
Bryan666 avatar
Nekem van egy AMD Athlon64 X2 6000+ 3,0GHz prcoim de sajna gyári hűtőm van és kb milyen hűtőt érdemes rű venni vagy milyen kell h kb olyan 3,5-re tudjam felhúzni😀 és még akkor is jó legyen meg azért halk is lehet😀😃😆
0
0
0
0
Atley avatar
Szevasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van nekem egy intel core 2 duo e8500-as procim amit szeretnék olyan 4 ghz-ig húzni. mien hűtőt vásároljak vagy hogy an tudom ezt elérni. Az LN2-őt azért kihagyom még 😀😃
0
0
0
0
MoonW avatar
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció