Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Manyik75 avatar
Csinálj egy bios resetet is szerintem.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
na valami nem stimmel mer ma egész nap alap beállításokon van a gép nincs semmi húzva és mégis lefagy a kép és lekapcsol a vidkari na ilyenkor mi a rossz a lap? vagyy már nem tom mi lehet a baja
0
0
0
0
Puffin avatar
Van Helsing 25: miért nem csak a szorzót állítod feljebb BIOS-ban? A memóriát ne bántsd.
0
0
0
0
nanci23 avatar
Sziasztok gtx 970Phantom-ot érdemes fentebb húzni és ha igen mennyire?Köszi
0
0
0
0
Bronson avatar
ne autora állítsd akkor, hanem manuálisan lődd be, mert instabil lesz a rendszer (ahogy írtad is)...
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
a memóriát huzza a progi de bios ban lejebbtudom venni 1740 mhz re ha kell

a progi a cpu bus frekit huzza ami ugye a memot is huzza
0
0
0
0
Bronson avatar
memóriát tuningolni játékok végett kb mint halottnak a csók. semmi értelme.
0
0
0
0
Puffin avatar
Van Helsing 25: az a memória szerintem nem bírja a húzást! Főleg + fesz nélkül. De amúgy sem az a tuning memória fajta.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok.

lenne egy érdekes kérdésem huzni szeretném a procit és van az asus nak a saját programja ami auto tunning es az alap 4000mhz röl felhuzza 4370mhz re a ramot 1866 ról 2080 ra. A feszek cpu 1.375 a lap kap 1.125 röl 1.350 ra teszi a ram marad 1.500 án és a division nàl állandóan lekapcsolja a vidkarit megáll a kép es kikapcsolja ha mindent visszateszek alap beállitásra akkor meg jó visszont akkor vannak pici microlaggok ha huzzom akkor meg nincs

mi lehet a baja? a vicc hogy csak a division nél csinálja másnál nem
0
0
0
0
Broken Wings avatar
Már gyárilag húzott kártya, ezt nem merném a gyári oc módnál feljebb vinni. Félek az ilyen dolgoktól, inkább megelégszek ezzel, amit adott a gyár, csak gondoltam azért megpróbálom kihozni a lehető legjobbat. Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
Funes avatar
Nem fogsz szemmel látható nagyobb gyorsulást tapasztalni.
Ha már húzod, akkor legalább 4.5-ig, plusz a Vga-t húznám inkább a helyedben, ha szeretnél nyerni pár plusz Fpst.
0
0
0
0
Broken Wings avatar
Csak a gyárilag ajánlott maximumig, ami 3,8 > 4,2. Ez egyáltalán adna annyi többletet, hogy érdemes legyen húzni? Meg vajon a fogyasztás jelentősen nőne? Igazából a hűtés szerintem már megvan hozzá...
0
0
0
0
Bronson avatar
természetesen egy alsó szériás táp, nem épp a legjobb, de hacsak nem tervezel valami őrült nagy tuningot, nem kéne hogy gond legyen...
0
0
0
0
Broken Wings avatar
Mindenhol csak azt olvasom, hogy az iArena táp az rossz, mert rossz a bele, meg a biztonsági dolgok is hiányosak benn.
0
0
0
0
Bronson avatar
nem a legjobb, de annyira nem is rossz... nem kéne hogy gond legyen!
0
0
0
0
Broken Wings avatar
Sziasztok! Szeretném majd idővel húzni az AMD A10 5800K procimat, szerintetek azzal a táppal, ami most van merjem? Chieftec 500W iARENA (GPA-500S8)
Tudok róla, hogy nem jó minőség.
0
0
0
0
tmate22 avatar
manyikati

Köszi a segitséget 😀
Lehet hogy a i5 2400 lesz. De még nézelődök 😀
0
0
0
0
csupaki avatar
Üdv.

Segítséget szeretnék kérni az előlapi audió csatlakozó vezérlőnek az alaplaphoz való csatlakoztatásához.
Erről lenne szó:
https://kepfeltoltes.hu/160324/DSC_0133_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
És ezek a csatlakozók vannak, az elsőnél, ami fekete és nem látszódik pont rajta a felirat az a GROUND,
a másodiknál pedig a MIC_GRD.
Output (első):
https://kepfeltoltes.hu/160324/DSC_0131_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Input (második, mikrofon):
https://kepfeltoltes.hu/160324/DSC_0132_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ide kellene bedugni ezeket (a zöld; elméletileg, az alaplap leírása szerint):
https://kepfeltoltes.hu/160324/DSC_0134_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
És ez az információ amit az alaplap használati útmutatója ad:
https://kepfeltoltes.hu/160324/leiras_www.kepfeltoltes.hu_.png

Válaszokat és megoldásokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nekem is auton van a fesz állítás pedig 1 GHz-et húztam a procimon és stabilan megy a Windows 7.Igaz Gigabyte lapom van nem ASUS.
0
0
0
0
mathejocy avatar
Az attól függ,hogy a BIOS-ban mihez nyúltál és mihez nem.NB feszt ne hagy autó beállításon semmiképpen.333 FSB-hez 965 chipstes lapnál már 1.3v kell minimum.400-at már a max beállítható 1.4v kell neki.A chipsetet hűteni kell.
0
0
0
0
csupaki avatar
Hali, azt veszem észre, hogy mikor be van állítva a frekvencia (2937Mhz -> 3707Mhz) és Windows 10 -ben vagyok, akkor természetesen indításkor a vinyó elfoglalt, nagyon megy és aztán jön a kék halál.
Nem kap elég feszültséget a processzor? Automatikusan az alaplap szabályozza azt...
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Q8200-at konkrétan földbe döngöli az i3 2100 is. Tapasztalat...
+1 az i5 2500-ra.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
tmate22

Az általad linkelt intel konfig, nem lenne előre lépés ( x4 955 ) a mostanihoz képest.
Ha mindenképp intelt akarsz, akkor javaslom a 1155-ös szériát.
I5 2500-as proci kb 25-30 ból van és egy jobb lap is kb10-15-ből megvan.
Egyébként a a Q8xxx szintjét már egy I3-om is hozza 😀

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
tmate22 avatar
írtátok hogy váltsak configot és már ha váltanék akkor intel-t szeretnék .http://hardverapro.hu/apro/intel_core2_quad_processor_q8400__asus_p5qlepu_alaplappal A alaplap régi de legalább ddr3...
még nem teljes... ram ,táp, stb... Eddig a procit és a lapot akkarom olcsón meg szerezni. 😀 😆
Vélemény,Tanács?? 😀
0
0
0
0
mathejocy avatar
tmate22 :A korlátozza a teljesítményét,az azt takarja,hogy 2000HT helyett mondjuk 1000HT frekin megy.Amivel nem is lenne baj,de mivel a PCI-e csatlakozó sávszélességét is ez határozza meg,ezért elég kemény vga teljesítmény bukással kell számolni.FPS-ben értendő természetesen.AM3 lappal és ddr3-mal jobban jársz valóban.955 helyett már egy fx-et tennék bele.Árban ugyan ott van.
0
0
0
0
Bronson avatar
elvileg bele kéne, de mint mondtam, elég régi a lap. de nem kéne hogy gubancok legyenek... a helyedben áttérnék már akkor inkább az am3 konfigra...
0
0
0
0
tmate22 avatar
Köszi a választ! 😀 De kicsit nézelödtem és ezt találtam : http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/AMD/Phenom_II_X4/955_(95W__rev._C3__non-BE).html
Ez bele menne 95w-s , foglalata am2+/am3
0
0
0
0
Bronson avatar
abba a lapba nem megy bele, mivel csak 95w procikat támogatja az am2+/am3 szériából. ebből a hirdetésből mondjuk a 9750 ami még belemehet...
[LINK]

de többet nem is nagyon érdemes már költeni arra a konfigra...
0
0
0
0
tmate22 avatar
Sziasztok , most szeretnék procit venni és lenne egy pár kérdésem 😃
Egy Amd Athlon II x2 250 3.01 ghz-s procit akkarok cserélni Egy Amd phenom II x4 955-re , de a alaplapom
egy Asus m2n68-AM PLUS . És néztem a hogy melyik cpu-t támogatja közte volt a említett 955 is . De olvastam olyat is hogy az nem igaz.... meg hogy korlátozza a processzor teljesítményét..
Ezek igazak ? Bele megy a alaplapba? Vagy tudtok ettöl erősebb procit ami be megy a alapba??? 😀
0
0
0
0
mathejocy avatar
Kétlem hogy nem bírná.Nálam a 3GHz P4 4000MHz-n megy IS7-ben.
Az AGP feszt emeld meg 50mV-al.Sokan kérdezik,hogy miért.Mert az ad feszt az NB-nek.306-os fsb-t lőttem vele egy héttel ezelőtt.Ha nem adtam neki 1.55v-ot,akkor 225-nél eldobta a dolgokat.Bár 3200-ról 3400-ra ezt nem kellene csinálnia.Már ha a tápod 100%-os.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
mathejocy: 3,2GHz alapon és 3,4-re húztam. A Pentium 4-esről van szó.

Spencer: Köszi! Megpróbálom így.
0
0
0
0
Funes avatar
Dom

Valószínűleg kevés a feszültség, ezért kénytelen elvenni valahonnan a gép, ezért tűnik el a Hdd, nálam például, ha kevés fesszel próbáltam túlhúzni a procit, akkor az internet elérés tűnt el. 😀
Adj egy kevés pluszt neki. Ha úgy se, akkor mindennek adj egy picit.
És ha még azután sem, akkor sajna nem bírja a nyúzást. 😆
0
0
0
0
mathejocy avatar
Mennyi az a kicsit,és melyiken?
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Sziasztok!
Ha húzok a procin akkor miért tűnik el a merevlemez? Ha visszateszem alapra, akkor visszajön.
0
0
0
0
Bronson avatar
ja, változó, lehet meglesz, de lehet kell egy kis feszt emelned. az meg nem nagy kunszt, lapod/hűtésed megvan hozzá, szóval hajrá.
0
0
0
0
Puffin avatar
Van Helsing 25: lap, proci függő.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
üdv

kérdésem az lenne hogy egy FX 8350 et alapon 4.0Ghz meddig lehet stabilan húzzni ?

egyenlöre kiváncsi vagyok mit bir
0
0
0
0
mathejocy avatar
https://hwbot.org/image/1584847.jpg Az auto beállítás felejtős.AS-nek meg io-nak adni kell 100mV-ot.pll +50mV. Arra kell figyelni,hogy az NB frekit tartsd meg 4200-on elsőként,aztán majd mehetsz feljebb,amikor stabil a rendszer.Cache Frekinek van feltüntetve asszem.-Most pont AMD-zek,nem látom magam előtt a bios-t-

Na de nem ezért vagyok most itt,hanem mert volt 02.27-én egy kis folyékony nitrogénes összeröffenésünk.Szeretném megosztani veletek a videónkat.Magyar frekvencia rekor is volt subaruwrc fx 9370-es processzorral 8178.17MHz-et validált [LINK]
Képekkel együtt itt található. [LINK]
0
0
0
0
spleenszuru avatar
a PLL Overvoltage nekem magától visszaáll mindig enabled-re, amikor már ilyen órajeleken dolgozom..
kapcsolhatom én autora, vagy disabledre, legközelebb mikor biosban járok, kacsintgatom, hogy már megint enableden van...

Demmer: az én procim sem akart menni auto feszen 4,5-ön. most manuálisra állítottam, 2 századdal több feszt kapott, mint amit auton kap, így megy stabilan, nem fagy, nem fő túl.
0
0
0
0
Bronson avatar
Nincs két egyforma cpu, kár azt nézni másnak hogy jött jött ki az annyi... 😊 ha meg ilyen messzire merészkedtél, már illik manuálisan adagolni a feszt, az auto az nem épp a legjobb megoldás... de mondom, max benchmarkban vennél észre előrelépést a 4,4-4,5 között... elenyésző lenne a játékokban feltűnő teljesítménynövekedés...
0
0
0
0
Demmer avatar
Az nem lehet a gond hogy a CPU Internal PLL Voltage Auton van?Vagy az azon is kell legyen?
Nem akarom elhinni hogy egyáltalán a 4.5 nem képes vinni.Néztem sok oldalt googlen külföldi tuning fórumokat mindenkinek szinte 4.5 1.370 fesz alatt megy.Nekem még az fölött se.
0
0
0
0
Bronson avatar
az a +100mhz nem sok vizet fog zavarni szerintem...
0
0
0
0
Demmer avatar
6600k procim 4.4ghz bír 1.320 feszen.4,5GHZ 1.375 feszen is kifagy és már max 1.392 feszt ad magának.

Szerintetek mennyi fps különbség van 4.4ghz és 4,5ghz között ?Főleg a Division játéknál mert az nagyon terheli a procit 100%-ig kihasználja.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
A gravitációs hullámok torzították a téridőt, ezért lehetséges, hogy 68 fokról úgy ment fel 75 re a procid, hogy sose ment 70 fokon. Azt egyszerűen átugrotta.
Egyáltalán nem gáz, ha a max hőmérséklet felugrik, biztos hazudik a HW monitor, mert a te procid úgysem megy annyin.
4,4 Ghz és 4,5 Ghz között pontosan 0,1 Ghz különbség van.
Nem hajtsa ki jobban a VGAt.
0
0
0
0
Demmer avatar
1.365 alatt játékoknál 63-68fok volt max de.De viszont a hwmonitorba a max hőmérséklet 75-re felment de sose megy 70 fokon a procim.Az nem gáz ha hwmonitorba felugrik a max hőmérséket de annyin úgyse megy a proci?Illetve megéri a +100mhz miatt ezek a hőfokok?Sok különbség van 4,4ghz és 4,5ghz között?Jobban kihajtsa a vga-t 4,5-őn?

[LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
Demmer: a proci hűtő jól van pasztázva? Nem szabadna ennyi fokig felmennie sehogy sem. Nálam P95 alatt 62fok alapon. (max Heat)

Most nyomtam egy IBT-t 58 fok max.
0
0
0
0
Demmer avatar
Piero:Játékok alatt 64 fok max teszt programm alatt 98.ig is felmegy
0
0
0
0
Puffin avatar
Demmer: hőfokok milyenek olyankor?
0
0
0
0
Demmer avatar
Ha a proci windows alatt,több órás játékok alatt stabil de viszont teszt programoknál pl intel burntest maximum,very high,prime 95 alatt kifagy a rendszer akkor kell emelni feszt?Vagy maradhat a fesz és ne foglalkozzak a teszt programokkal ?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció