Amd Socket-ek

Szerző: Szamp, 2009. October 02., téma
Fórum » Asztali PC
Meylik socket-be milyen proci való?
AM2,Am2+,AM3

Konkrétan:
Egy Athlon II x2 250 es proci ami am3 -mas az passzol e am2+ vagy am2 socket-ba??
Hozzáértök válaszát várom.

Elöre is köszönöm!
Hozzászólások: 70
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Matthew1994 avatar
Nem tudom mert az írta, hogy 1920x1080 csak úgy mint a TV, de retek volt a minőség... Ha nekem szólt! 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem lehet hogy kisebb felbontásban megy a Tv mint amit tud?
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Nekem akkor volt ilyen amikor a TV-t kötöttem rá! Csak azt valamiért nem tudtam megoldani... Bármit csináltam nem változott a képminőség nálam sem.
0
0
0
0
csuz-li avatar
1983Robert: Pontosan mit értesz az alatt, hogy "kockás"?
Amúgy nem értem, miért nem megy fel a 64 bites oprendszer, pedig az nagyon kellene neki. A hardver alkalmas rá.
A 32 bites oprendszer nem kezel 4GB-nyi memóriát, azért nem látod, csak 3,8-at. Az APU is abból használ, ezért tűnik úgy, hogy csak 2 van a gépben. Viszont ennek az összeállításnak nem szabadna, hogy gondot jelentsen egy videó lejátszása, sőt kisebb gépigényű játékokat is tudni kellene rajta futtatni, aminek elég egy kétmagos processzor.
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek ,a problémám a következő nem rég állítottam össze egy gépet magamnak ,de csak film nézése a neten es irodai munkára de a baj az hogy minden kockás filmek YouTube stb ,HD kábel van csatlakoztatva az LCD LED hez de mindegy milyet csatlakoztatok akkor is kockás minden,fell instalaltam az alaplapi CD felrakott mindent de akkor is kockás minden ,nincs külön videó kártya bele rakva,de nem is kell hisz elég ami van :alaplap Gigabyte GA F2A88XM-D3H FM2+,Proci:AMD A4 6300 Dual kor 3.7Ghz Radeon HD8370D FM2 Tray,4GB RAM DDR 3 1600Mhz PC3- 12800 F3-1600C11S 4GNT,es SSD Corsair 240GB,raktam mar fell 8Wind,8.1est is 7ultimate,10 est is,de minden kockás ,akartam fell rakni 64bit wind de nem engedi,a procinak nem 64 bit win kell?mindegy de mar nagyon idegesít es zavar mert minden kockás ,nagyon szépen megkérlek titeket hogy segítsetek rajtam hogy oldjam meg ezt a problémát ,vagy a Bios na kell csinálni valamit?jartam ott a tegnap de nem tudom próbáltam valamit de semmi,Ja es eleinte vagyis lássa hogy 4Gb RAM van de 3.79 ismer,es most csak 2.21-et,úgyszintén az este raktam bele az ismerősöm tol 16 GB es akkor is csak 2.21 dolgozik,mit tegyek?tudom nem drága ez a gép de én 1evig gyűjtöttem rá mert nem engedhették meg magamnak ,mivel fontosabb a család,kérlek szépen titeket segítsetek rajtam,elvinni szerelőhöz nagyon drága es nincs most rá keret,meg 1szer nagyon szépen kerlek titeket ,előre is köszönöm szépen ,ha valaki megis közületek segít kérlek írjatok le lépésről lépésre mit is kell csinaljak ,Ja es elfelejtettem a Táp Corsair CX430MODULAR,köszi előre is
0
0
0
0
Bronson avatar
Már egy éve nem lehet kapni őket, addig is főként vidéki polcokon maradt pár darab. Csak használt van...
0
0
0
0
csako84 avatar
VAn e még a piacin AM3 foglalatu proci? vagy már csak hasznaltan lehet venni?
Jelenleg Phenom II 955 BE van benne és szeretnék jobbat!
Alaplapom asus m4a87td/usb3
Ami elég régi a procival együtt!! Kapható még Erösebb Proci vagy csak Alaplappal együtt tudok cserélni már?
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz...........! Igen, csak a szempontok nemindegyek. 😀
0
0
0
0
Krissz avatar
Nah király. Köszönöm 😀

Amúgy AMD miért jobb mint az intel? (Nem fikáztom egyiket sem, mind2őjó csak kérdem)
Mert Intel sokkal kevesebbet eszik, igen drága de jobban megéri, mert sok játék jobban komálja, igaz AMD minimum 4mag és 4ghz de rohadt sokat eszik, meg drága egy normális lap hozzá, és még PCI-E 3 sincs hozá.
0
0
0
0
Krissz avatar
Hoigy írjam hogfy érthető legyen....
" a socket-ben van benne a proccesor " PLS ezt kinemtudja? 😆
Csak aztnemvágomAMD terén hogy mibe érdemes fektetni/melik az újjabb/jobb ilyenek.
pl intelnél a 2011 az szerver, a 1155 nemolyan jó a 1150 az faja, a Haswellek jók, a Skylake nemannyira mert hajlanak 1-2 hűtő alatt
pl ilyenek, mert intelben fújom őket csak amd ben nemvagyok otthon
0
0
0
0
Krissz avatar
Egykis felvilágosítást tudnátok adni socketek terén?
Mert homályos számomra, annyit vágok h FM2 régi csak ha APU kell akkor jó, és AM3+ ami frankó.
0
0
0
0
traftra7 avatar
Értem. Valahogy sejtettem, már a gyártási technológia sem egyezett... Na de sebaj, később keresek egy ilyesmi Phenomot... 😀 Köszönöm a gyors választ!
0
0
0
0
Pixx avatar
Nem megy bele semmilyen Fx processzor

Tessék egy pehnom ii x6 [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Ha jól gondolom nem. Az AM3+-os alaplapok kompatibilisek visszafelé a "sima" AM3-as processzorokkal, de fordítva nem igazán fog menni.
0
0
0
0
traftra7 avatar
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert egy kicsit összezavarodtam. Van egy Asus M4A79XTD EVO alaplapom, ami az Asus oldala szerint a Sempron, Athlon és a Phenom processzorokat támogatja. Ezek AM3 foglalatúak. Na a kérdésem most jön: Ha mondjuk veszek egy FX-4300 AM3+-os procit, akkor azt az én alaplapom felismeri-e? Jelenleg egy Athlon x2-t használok és szeretnék váltani 4, vagy 6 magos processzorra, de sajnos a Phenom II X4, X6 elég drága (már amiket találtam), és már nem hiszem, hogy tudok boltból venni, max használtan. Ezért érdekelne engem, hogy bevenné-e az Fx-es szériát. Nem sok esélyt látok, de hátha tud valaki mondani valami okosságot.
Előre is Köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
FLaci81 avatar
Az Athlon II X2 250 cpu simán beletehető AM3-mas, AM2+ -os alaplapokba, sőt az sem elképzelhetetlen, hogy bizonyos AM2-es lapok is fogadják.
A processzor (az integrált memóriavezérlőjének köszönhetően ) DDR2 és DDR3-mas memóriákat támogat tudomásom szerint!


Egy AM3+ -os cpu is simán beletehető AM3-mas tokozású alaplapba (jelenleg is ilyen rendszerről írtam ezt a kommentet, FX6100 + Asus M4A89GTD PRO/USB3), de elképzelhető, hogy a kérdéses alaplapban bios frissítés után kel csak életre az adott cpu.
0
0
0
0
no avatar
AM3+ proci belemegy AM3 foglalatba?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Szerintem úgy gondolja, hogy AM3+ procit fogad-e sima AM3as lap.
0
0
0
0
Bronson avatar
ezt hogy érted pontosan?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a AM3+ proci lemegy AM3-ra???
0
0
0
0
no avatar
3,2 GHz az alap, 3,7 a Turbo funkció maximuma. Egyébként 4,7 GHz-ig ajánlott maximum húzni.
0
0
0
0
Wentrion avatar
@Bombardier Novak

Leegyszerűsítve. 3,2 GHz az ALAP órajel. Ez az az órajel amit mindig el fog érni. A 3,5 és 3,7 közötti ugrálások a Turbo Core miatt vannak. Ez pedig azt jelenti, hogy ha egyes programok nagyobb órajelet igényelnek akkor a processzor fogja és "bekapcsolja" a Turbo Core funkciót. (Ehhez nem kell semmilyen programot telepíteni se hasonlók) Magyarán már a gyári beállításokban megadták a túlhúzás lehetőségét ha úgy vesszük.
0
0
0
0
cseszka avatar
Nem.Azért vannak a különféle socketek.Fm2 lapba csak FM2 procit tudsz tenni,esetleg az FM2+ lapok tudják még az FM2 procikat,FM1 csak FM1 procival,AM2 AM2 procival,AM2+ AM2 meg AM3 procival,AM3 lapok csak AM3 procikkal,AM3+ AM3 procikkal meg az FX-ekkel.
0
0
0
0
deny987 avatar
Sziasztok nekem ez az alaplapom van Gigabyte GA-F2A88XM-D3H FM2+ os alaplap nos arra lennék kíváncsi hogyha AM3+ os procit szeretnék belerakni az alaplapomba azt beletudnám rakni ? válaszotokat üzibe legyetek szivesek köszönöm !!!
0
0
0
0
gatya123 avatar
Szerintetek az AMD-s Steamroller procik AM3+ osak leszenek-e még?
0
0
0
0
Lrry1 avatar
Lizard írta:
gyenesmartin írta:
az am3-as lapba belemegy az am2 am2+ és az am3-as
az am2+os lapba is az összes de az am3-as bios frissítéssel.
az am2-esbe meg már csak am2-es.


ezt én is így tudom, kivéve h am2-be belemegy az am2+ is




Ha jól tudom belemegy de el kell távolítani pár lábat 😀
Vagy valami ilyesmi
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szerintem ne! 😃 A VGA azért ment bele, mert visszafelé kompatibilis a 2.0 a sima pci-e x16-os foglalattal! 😃
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
Ha az alaplapom nem támogat egy procitipust akkor inkább ne is vegyem pl egy 3 magos me a videokarit simán befogadta pedig Pcie 16x nemPcie 16x2.0 és simán megy szóval próbáljam meg?
0
0
0
0
twoKgames avatar
amd athlon x4 640 az miért roszabb mint a phenom vagy az intel?
0
0
0
0
no avatar
például ebbe az alaplapba: Asrock N68S AM2+ , belemenne ez a proci: AMD Phenom II X2 555 Black Edition (3,2GHz) processzor, AM3 ?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Elvileg belemennek, de nézd meg az alaplapgyártód weboldalát, hogy az adott processzort milyen verziójú Bios támogatja, mert adott esetben frissítés kellhet!
0
0
0
0
no avatar
AM2+-os alaplapba belemennek az AM3-as procik?
0
0
0
0
beatimgame avatar
Feki1991 írta:
Boldi115 írta:
helló nekem lenne egy Asrock am2nf3-vsta lapom az milyen procit kezel mert én úgy tudom am2+ -os de lehet nem jól tudom😃


Bocs, de ez a lap szörnyű!..AM2+ + AGP 8×?!..ha veszel a lapra Phenom II X4-et, akkor elég nagy problémáid lesznek a VGA kompatibilitással!..ráadásul, ha AM3-mas procit teszel rá, akkor az csak HT1.0-án fog működni, szal eléggé lelessz fékezve!..Én ezt a lapot semmi képp nem venném meg!..ráadásul ősrégi nForce3 250-s Chipset-es, ami már 6 éve kifutott!


Ez igaz amit Feki mondott, én tudom, mert nekem is ilyen lapom van nagyon sz*r lap csak sajna amikor megvettem akkor ezt még nem tudtam hogy ennyire semmirevaló. ja és nem csak a 4-magossal van problémája hanem még a 2-magossal is 😞😞
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
dkulcsar1 írta:
Asus M2R-FVM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)ebbe az alaplapba belemegy ez a processzor:AMD Athlon64 X2 5200+ AM2
perfektül passzol bele😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Boldi115 írta:
helló nekem lenne egy Asrock am2nf3-vsta lapom az milyen procit kezel mert én úgy tudom am2+ -os de lehet nem jól tudom😃


Bocs, de ez a lap szörnyű!..AM2+ + AGP 8×?!..ha veszel a lapra Phenom II X4-et, akkor elég nagy problémáid lesznek a VGA kompatibilitással!..ráadásul, ha AM3-mas procit teszel rá, akkor az csak HT1.0-án fog működni, szal eléggé lelessz fékezve!..Én ezt a lapot semmi képp nem venném meg!..ráadásul ősrégi nForce3 250-s Chipset-es, ami már 6 éve kifutott!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=AM2NF3-VSTA
te alaplapod kezeli az AM3-as processzorokat!! Bátran veheted!!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Boldi115 írta:
helló nekem lenne egy Asrock am2nf3-vsta lapom az milyen procit kezel mert én úgy tudom am2+ -os de lehet nem jól tudom😃

gugli a barátod...
beírod az alaplap típusát, első találatok között biztos ott az asrock oldala, ott meg bal oldalt cpu support list.
egyszerű.
0
0
0
0
no avatar
helló nekem lenne egy Asrock am2nf3-vsta lapom az milyen procit kezel mert én úgy tudom am2+ -os de lehet nem jól tudom😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Nah igen, marad az Amd sajna, bár a 955 Be eredményei bíztatóak, de legalább lapba nem kell fektetni és a memóriát sem kell még cserélni. Majd ha elvégzem a sulit és tudok munkahelyet találni, akkor fejlesztem tovább...
0
0
0
0
akinho94 avatar
Enyém is AM2+ mennek benne az AM3as cuccok. Csak a HT Link maradt 1000 és nem megy 2000t pedig a lap támogatná elméletileg. De amugy jó. És az AMD azért elég sokat ér ár/teljesítményben verhetetlen az overrated intelekkel szemben.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Istenem, akkor minek költesz rá hogyha utána meg itt fikázod? Akkor gyűjtögessél szépen és vegyél egy i5 konfigot és kész!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Már ha annyi pénzt beleölök egy ilyen szutyokba, akkor működjön normálisan, de hogy az új vga-t, amit majd veszek, bele nem rakom ebbe a minor Kilobyte alaplapba, az biztos!!
0
0
0
0
CarKiller avatar
Miért? Ha ott van akkor tökéletesen kéne működnie😀 Max. BIOS frissítés kellhet neki 😀
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Tudom, hogy támogatja, megnéztem, de hát félek, hogy nem lesz 100-as a proci.......
0
0
0
0
thug85 avatar
berki_zsolt írta:
Bár tudom, hogy az Am2+-os lapba belemegy az AM3-as proci, és az én lapom am2+-os, szerintetek jó lesz az alaplapomba az Amd Phenom II X4 955 BE? Teljes mértékben ki fogom majd használni a teljesítményét?, Mert nagyon írritál az, hogy az Amd nem ér egy vasat sem(BOCSI AMD-SEK!!!), de az I5-öt majd csak nyáron tudnám megvenni, de akkor már sokmindenre kell a pénz.....

Az alaplapod honlapján megtudod nézni a támogatott processzorok listáját!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Bár tudom, hogy az Am2+-os lapba belemegy az AM3-as proci, és az én lapom am2+-os, szerintetek jó lesz az alaplapomba az Amd Phenom II X4 955 BE? Teljes mértékben ki fogom majd használni a teljesítményét?, Mert nagyon írritál az, hogy az Amd nem ér egy vasat sem(BOCSI AMD-SEK!!!), de az I5-öt majd csak nyáron tudnám megvenni, de akkor már sokmindenre kell a pénz.....
0
0
0
0
Feki1991 avatar
mosomedve írta:
Lizard írta:
mosomedve írta:
Én kinéztem egy gigabyte UD3P alaplapot ami am3 as foglalatú, ezt írja, hogy "Támogatott processzorok: AMD Phenom II X4 processor/ AMD Phenom II X3 processor ". Ez azt jelenti, hogy am3 on belül is csak ezeket támogatja vagy azér belemegy pl egy AthlonII X4 620 as is ? Jah és még 1 kérdés, hogy a memória milyen összefüggésben kell álljon (ha kell) a procival, és mely tulajdonságait nézzem?


ha a gigabyte oldalán kikeresed a lapot akkor ott lesz egy olyan hogy cpu support list, ott megtalálod hogy pontosan miylen cpu-kat támogat a lap!
Néztem de erre nem tér ki pontosabban, ugyan azt irja amit én is és lenyitottam a cpu kompatibilitási listát, de nem ír semmit se 😕.


B.I.O.S. update és már támogatja is a procit! 😉..legalább is AMDnél szerencsére igy van! 😉..de a procit csak akkor nem ismeri fel, ha más magon is alapul, pölö az Athlon II X4, az teljesen új magon alapul, szal öregebb lapok, nem biztos h korrekten felismerik!
0
0
0
0
mosomedve avatar
Lizard írta:
mosomedve írta:
Én kinéztem egy gigabyte UD3P alaplapot ami am3 as foglalatú, ezt írja, hogy "Támogatott processzorok: AMD Phenom II X4 processor/ AMD Phenom II X3 processor ". Ez azt jelenti, hogy am3 on belül is csak ezeket támogatja vagy azér belemegy pl egy AthlonII X4 620 as is ? Jah és még 1 kérdés, hogy a memória milyen összefüggésben kell álljon (ha kell) a procival, és mely tulajdonságait nézzem?


ha a gigabyte oldalán kikeresed a lapot akkor ott lesz egy olyan hogy cpu support list, ott megtalálod hogy pontosan miylen cpu-kat támogat a lap!
Néztem de erre nem tér ki pontosabban, ugyan azt irja amit én is és lenyitottam a cpu kompatibilitási listát, de nem ír semmit se 😕.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció