Milyen kiegészítőket vegyek?

Szerző: Ferrari, 2009. October 01., téma
Fórum » Periféria
Itt lehet tanácsot kérni, hogy milyen kiegészítőt vegyél.
Pl: hangfal, mikrofon, webcamera...
Hozzászólások: 1 044
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
GTB_Doxxa avatar
De ha ebben az elosztóban használom mind a három ventit akkor tudom állítani a fordulatot, nem?
0
0
0
0
Krissz avatar
Igen.
4 PIN es és állitható a fordulatszám, míg a nem PWM esnél, 3pin es, és csak külön szabályzoval lehet állitani a fordulatot.
0
0
0
0
GTB_Doxxa avatar
És a PWM verzió a simától annyiban különbözik hogy állítható a fordulatszáma?
Ja, és az lehet probléma ha veszek egy ilyen elosztót és abban használom mind a három ventit?
http://pcbolt.eu/spd/opf_117/Arctic-Cooling-4PIN-PWM-PST-eloszto-kabel
(Sajnos nincs elég 4 és 3 pin csatlakozó a lapon.)
0
0
0
0
Puffin avatar
vagy ez:
[LINK]
Vagy a PWM verzió! [LINK]
Évek óta használom őket. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Ha igazán halk, minőségi ventiket szeretnél, ez tuti vétel : [url]https://ipon.hu/webshop/product/be_quiet!_pure_wing_2_12cm/507621[/url]
0
0
0
0
GTB_Doxxa avatar
Sziasztok!

Egy hete vettem egy Segotep Chariot TF házat, és a három gyári 12 centis ventiből kicseréltem kettőt egy-egy Arctic F12-re. Az eredmény mondhatni rendben van, egy CoolerMaster Hyper TX3 EVO-val a proci alapjáraton 33-35°C, az R9 280-am Windforce gyári hűtőkkel pedig 39°C (szintén alapjáraton).
Nos, ezeket a ventiket szeretném lecserélni jóval halkabbakra. Ugyan így szeretném ha az egy előlapi, egy hátlapi és egy tetős felállás maradna. Tudtok jó áron halk ventiket amivel nem melegedne jobban a gép mint most?
0
0
0
0
gibdj avatar
Rendben, köszönöm szépen, alszok még rá egyet és megrendelem valamelyiket.

[url]http://nebula.wsimg.com/774d6a5e69866469cc92229666d45ffa?AccessKeyId=2EFC13373DF3370B3502&disposition=0&alloworigin=1[/url]
0
0
0
0
Bronson avatar
Igazából ez már személyes döntés szerintem... a Noctua egy igazán prémium kategóriás cucc, ami mellette szól, az az 5 év garancia és a rengeteg tartozék, igényes csomagolás, stb... a Vardar nem ilyen top tartozékok és csomagolás szempontjából és 'csak' 2 év van rá garancia. Viszont 3 ezerrel olcsóbb cserébe... hűtés szempontjából szinte azonos a teljesítmény, szóval ez már tényleg csak rajtad áll...
0
0
0
0
gibdj avatar
Igazad van, köszönöm!

Viszont most nagyon elbizonytalanodtam.

Ez a kettő majdnem azonos fordulaton összehasonlítható (alacsony fordulat szerintem elég, kettő venti egy radiátoron):

[LINK]
[url]http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=57&lng=en&set=1[/url]

Nyilván az árkülönbségből is kikövetkeztethető hogy az utóbbi jobb értékekkel bír. Megéri a felárat?
0
0
0
0
Bronson avatar
Ha nem lehetne kapni, nem is ajánlottam volna! 😊

[LINK]
0
0
0
0
gibdj avatar
A Vardar érdekesnek tűnik, de ahogy látom, nálunk alig lehet kapni. Lehet, hogy az általad javasoltak valamelyike lesz, összehasonlítom őket, és rendelem is.

Köszönöm szépen!
0
0
0
0
Bronson avatar
Én az EKWB Vardar szériát ajánlom, ha jó ár/teljesítmény arányú high pressure ventit keresel vízhűtéshez! Valamint a Scythe Gentle Typhoon is remek választás radiátorokhoz! De ha mindenképp a két általad választott kell, akkor a Noctua.
0
0
0
0
gibdj avatar
Igen, azért is írtam, hogy olyat keresek, aminek magas a légszállítása és mindemellett csendes. Csak nincs nagy tapasztalatom ventilátorok terén, ezért kértem tanácsot a jártasabbaktól.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
gibdjradiátorra olyan érdemes venni amelyiknek nagy a légnyomása! Legalább is én ezt olvastam ugy hogy szerintem olyat keress.
0
0
0
0
gibdj avatar
Sziasztok!

Nem igazán tudom, hogy ide kellene-e írnom, de most már mindegy.

A hűtőradiátoromon az egyik gyári Corsair ventilátor érdekes hangokat ad ki, azt hiszem hamarosan megadja magát. Szeretnék venni két, magas légszállítással rendelkező, halk és minőségi légkeverőt. Ezeket néztem:

[LINK]
[LINK]

Melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg más gyártótól. Fontos, hogy 4 pin-es legyen. (Bár külön
vezérlővel a 3-asokat is tudnám vezérelni, de jobb lenne a 4-es). A szín, vagy a design nem fontos, rejtett helyen vannak a házban.

A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
DoggyDog avatar
Én is ajánlom az xbox kontrollert, én vén fejjel vettem a pc-hez, eleinte csak sport játékokra használtam, NBA-hez vettem elsősorban, és sima platform játékokhoz használtam. Kipróbáltam vele egy Cod-ot mondom oké 😃 majd szépen kb. fél év alatt eljutottam oda, hogy ma már nem is játszok egér+bill-el (persze Diablo meg point & click-es kalandjátékok megkövetelik), annyira profi lettem, pedig amikor kezdtem vele, azt hittem soha nem bírok célozni / egérként használni 😃
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Nekem elég a sima gamepad, csak működjön 1 év után is rendesen. Nem fogom minden játákban használni, csak van egy pár, amit szívesen játszanék gamepaddel.
0
0
0
0
Puffin avatar
11500-ért van most vezeték nélküli is Windows-hoz. (Konzolok szervize)
0
0
0
0
XHTX avatar
phoenixfire18
Ha nem akarsz semmi macerát(pl programmal xinputot emulálni stb.) akkor 8-10K körül nézelődj. Ennyiből kijön már vezetékes MS Xbox 360 kontroller, vagy egy Logitech F310.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Egy gamepadet szeretnék venni. Milyen árban lenne egy viszonylag jó gamepad?
0
0
0
0
no avatar
Hello
Szeretnék egy mikrofont venni amazonrol valoszinu csak meg nem tudom hogy ide szallitanak-e na mind1 az lenne a kerdesem, hogy valaki tudna mondani valamilyen mikrofont es azert ne legyen 130 felett 😃 oszinten egy BLUE microphone - ra gondoltam, de ha tud valaki jobbat mondani azt megkoszonnem.Ja és egy webkamerat is kellene de az ne legyen tul drage 😃
0
0
0
0
no avatar
Ohhh!
Rendben Köszönöm szépen a segítségedet😀
0
0
0
0
Puffin avatar
a komplett gépemet onnan rendeltem, kivéve videókártya, eddig minden jól megy! Remélem nem is lesz semmi garanciális probléma, de arra meg ott a garanciafutár.
0
0
0
0
no avatar
Igen erre!Az ipon megbizható?
0
0
0
0
Puffin avatar
sajtkukac172: erre gondoltál?
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Oké!
Nagyon szépen köszönöm!Be is fogok ruházni akkor egyre!
0
0
0
0
Puffin avatar
sajtkukac172: úgy van ahogy mondod
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Athis18:Huawei AM10 Szomszédban ilyen van a gyereknek marha jól szól!
0
0
0
0
no avatar
Piero86:Ha megveszem ezr az USB-s avermediat,nem is drága,csak 26e Ft,akkor ha 60 fps,akkor annyi is marad igaz?És ami nem akad a laptopon,azt fel is tudom venni akadás mentesen?
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!
Bluetooth os hangszorot szeretnék vásárolni telefonhoz, tudtok vaalmi jobbat ajánlani olyan 15e Ft-ig kb? Ha rendelkezis basszus-al az sem hátrány 😀

Köszi
0
0
0
0
Puffin avatar
Igen, felvevő kártyával nem vesztesz fpst.
0
0
0
0
no avatar
Csak a League of Legendshez, full grafon fut 60 fps-el,meg ugye ilyenekhez😀
Hallottam hogy ha megveszem ezt az avermediat,akkor a 60 fps az 60fps marad😀
0
0
0
0
Puffin avatar
mihez kell felvevő kártya? Nem valami nagy Gamer laptop
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ismét!
ASUS X554LD-XO599D Notebook
Ez a laptopom,2 hónapja vettem😀 szerintem megérte!
0
0
0
0
Puffin avatar
sajtkukac172: milyen laptopod van?
Amúgy: [url]http://ipon.hu/webshop/group/(szamitogep_periferia_)_tv_tuner/519/?postedBySearchForm=On&srcMinPrice=1000&srcMaxPrice=113000&srcBrnd=1000122&srcFtr_169=6892&srcFtr_171=-1&srcFtr_170=-1&advanced=0[/url]
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
sajtkukac172: Avermedia Live Game Portable 😀 Ez az ami neked kell ^^
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fodulok felétek,hogy vennék egy Avermedia Live HD kiegészítőt!
De!Az a gondom,hogy ezt bekell szerelni,de nekem laptopom van!!!
Valaki nem tud olyan Avermedia felvevőt,amit em kell beszerelni? Nagyon megköszönném!!!!
0
0
0
0
vazsan avatar
Az uj proci müködik a hozzá kapott hütövel...tökéletesen,de ráakarom tenni ezt a külön vásárolt hütöt hozzá.. ugye ha már megvettem legyen belöle valami hasznom,ne a kukába kelljen dobnom..az Alaplapon: ASRock N68C-GS FX,a tápegységem 600 as! Nemértem milehet a baj..egyszerüen ráteszem a hütöt .. bedugom,beinditom a gépet és 3-4 sec után leáll.. kikapcsol...nemakarom kidobni a kukába a hütöt ha már adtam érte pénzt..
0
0
0
0
Pixx avatar
Ha most raktad be a procit nem árt bios resetet csinálni esetleg kicsi a tapegység vagy nem bírja az alaplapod a procit én ezekre tippelek.De ezeknek jó lenne tudni a pontos tipusát!vagy csak Proci hűtés csere óta csinálja ezt?
0
0
0
0
vazsan avatar
Sziasztok! Vettem egy Amd Fx 6300 x6 procit magamnak,rendeltem rá hütöt mivel sok forumon olvastam hogy a gyári hütés nem a legjobb,vettem egy ARCTIC Freezer 7 Pro Rev.2 -t, mikor ráteszem a procira a hütöt, bekapcsolom a gépet....felpörög a venti és 4 másodperc mulva kikapcsol a gép..leáll!! Segitsetek mert már nemtudom visszaküldeni sajnos...!! Mi lehet a baj? Köszi elöre is
0
0
0
0
Bronson avatar
a többiben nem is voltam 100%ig biztos hogy beférne, de az biztos! 😉
0
0
0
0
gamer0308 avatar
Bronson: Ez a Shadow Rock Slim nagyon bejön! Rengeteg cikket olvastam róla s mégtöbb videót a felszereléséről illetve egyértelmű, hogy ez a hűtő befér még az én Batár ramjaim mellé is!
Köszönöm a segítségedet, úgy gondolom jó vétel lesz!
Jár a pacsi 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
igazából ha 60+ van játék alatt az még egész jó annál a procinál ebben a hőségben... természetesen nem hülyeség lecserélni a gyári hűtőt, én ezeket ajánlom:

BE QUIET! Dark Rock 3 - 20k
RAIJINTEK Ereboss - 15k
BE QUIET! Shadow Rock Slim - 13k
SCYTHE Ashura - 14k
0
0
0
0
gamer0308 avatar
winrar: Sajnos nem elég, ebben a melegben (csak netezés alatt megy fel 39-43 fokig)
Játékról meg inkább nem is beszélek...60+
0
0
0
0
winrar avatar
Azért megkérdezem: gyári hűtő nem elég? 20K-t értelmetlen dolog költeni egy szorzózáras processzorra.
0
0
0
0
gamer0308 avatar
Sziasztok!

Egy olyan problémám/kérdésem/kérésem lenne felétek (sajnos hetek óta nem tudok döntést hozni), miszerint milyen processzor hűtőt vegyek? Alap ventit használok (tudom, elég mazochista dolog...de pont ettől a bullshit ventitől szeretnék megszabadulni s ebben a TI segítségeteket kérem!) 😀
Egy i7 4790-et kellene lehűtenie ( Asrock H97 Performance lapban ). A Bökkenő az egészben az, hogy magas profilú ramokat használok ( CORSAIR Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 ramok csücsülnek benne, s mind a 4 slot foglalt).
Olyan léghűtéses megoldás kellene (tehát nem water cooling) ami szuper lenne teljesítményileg és a magas profilú ramokhoz is beférne.
A házról nem volt szó, gondolom azzal nem lenne probléma. ( Zalman Z11 NEO ).
A hűtő lehetőleg 20 ezerből jöjjön ki, de tényleg ez legyen a maximum.
Mindenféle kommentet,segítséget, hozzászólást szívesen várok. Sajnos Én tanácstalan vagyok, hátha Ti jobban vágjátok a témát.
Előre is köszönöm,

Gabi.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nem rossz anyag, de én inkább potist választanék
0
0
0
0
arsenal9 avatar
Na ilyen kell nekem valaki kipróbálta már ? Mert erősen gondolkodok a megvásárlásán .😃
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Na akkor adott, az oldalsót is kifelé kötöd be és már is jobb lesz a ház szellőztetése!
0
0
0
0
winrar avatar
Azt persze és elég jól fújja is ki a levegőt.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció