Windows 7 telepítése

2009. September 13., téma
Fórum » Szoftver
A Windows 7 telepítése el?tt, közben vagy után felmerül? kérdések, válaszok.
Hozzászólások: 208
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bronson avatar
de ha már újraindult neki egyszer a telepítés után,akkor miért ne bírna belépni a biosba és megváltoztatni a boot sorrendet ahogy először is javasoltam?szerintem valamit rosszul csinál...
0
0
0
0
cseszka avatar
Inditsd el a telepitést,csináld ahogy kell,majd mikor ujra indul 1alkalommal,menny be a biosba,és állitsd be h a HDD legyen az elsödleges boot ezköz,majd save és kilépés.Ujra indul,bootolnia kell a HDD-röl,de méd fojtatni fogja a telepitést.Azért indul neked csökkentett módban,mert még nincs befejezve a telepités.
0
0
0
0
Bronson avatar
BIOSba nem bírsz belépni,vagy mi?
0
0
0
0
szilvi96 avatar
Köszi most nem dobta ki de most meg rögtön csökkentett módba inditja a géped nem ad rá lehetőséget hogy válasszak.....
0
0
0
0
Bronson avatar
miután újraindul húzd ki a pendrive-ot!(ahogy újraindul húzd ki,ne várd meg hogy megint betöltsön a telepítő!) vagy miután újraindul változtasd meg a boot sorrendet...
0
0
0
0
szilvi96 avatar
Sziasztok.
Van egy kis windows telepitési problémám😃
Az van , hogy elinditom a telepitőt fel is telepiti addig még elsőre újra indul a gép és mikor újraindul kidobja ugyanazt mint a kezdéskor hogy meik particióra akarkom telepiteni a windowsot persze mikor akarom a c re ami nálam az elsődleges leformatálom és feltelepiti akárhányszor újra idul a gép ugyaneszt csinálja.A telepités pendriveről van.már 1éve igy telepitem a windowsot ugyanaval a windowsal és még sose csinált iet.Valami megoldást megköszönnék.
0
0
0
0
acsricsi avatar
Sziasztok. Nem találtam jobb topikot. Szeretném, holnap újrarakni a gépet. Van 1 TB-os vinyóm és úgy szeretném csinálni, hogy arra rakom a w7-et meg a w8-at. Mert szeretném ha futna a pumt 2. De szerintetek megéri. Mert hallotam ha 2 rendszer fut 1 géepen akkor belasítja. Szóval tegyem rá csak a windows 7-et vagy tegyem rá mind 2-őt. Mondták, hogy windows 8 szar. Aztán nekem a windows 7-ből csak 32 bites op rendszer van sajnos 😞. Na szóval mit csináljak?
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Reincarnation, apetit1989:
kicsit késve, de köszi a tippeket, sikerült megoldani 😀
0
0
0
0
no avatar
Valóban jol tudod, nem bele van égetve hanem a rendszer az aktiválást az alaplaphoz hozzá rendeli, én egyszer megjártam így hogy alaplapot cseréltem és a win utána már nem volt aktiválva pedig eredeti volt.

A te eseted más ott nem lehet szerintem probléma ugyanis a hardware nem fog változni de ha igen van program amivel könnyebb aktiválni mint az original rendszert szóval nem agóddnék.

Recovery legyalulhatod max létrehozol újat bár annak a partícionak csak win 7 ultimate 64esen van értelme tudtommal.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Kösz az infót apetit1989, voltál már te is ilyen szituban?

A recoveryt is durjam le? bekavarhat, ha meghagyom? továbbá amit a win7 kiépít magának 100MB-os partíciót, azt hozzam létre?

Csak ha már lett fizetve is érte, sajnálnám ha elúszna, ennyi. De ha tuti , akkor neked lesz igazad.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Nincs ok aggodalmora. Win 7 DVD betesz, felbootolsz róla, letörlöd az egész HDD tartalmát a búsba, csinálsz őj partíciót/partíciókat, felinstalálod a rendszert, aktiválod, öröm. Nem lesz a biosba égetve az aktiválásod. Az installkor, amikor kéri, bepötyögöd a matricáról a kódot, majd amikor online vagy, a cucc saját magát be fogja aktiválni.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Sziasztok!
Van egy Asus laptop, rajta előtelepített eredeti Windows 7 HP. Sokszor belassul a gép, még a Win7 SP1-et is manuálisan kellett letöltenem és feltelepítenem, mert a Windows Update-nél is megállt a tudománya. A feladat: szeretném újrarakni.
Egyik megoldás, hogy Recovery partícióról visszaállítja gyári állapotba a gépet a sok felesleges programmal együtt. Egyszer már volt csinálva, de nem igazán díjazom ezt a módszert.
Legszívesebben legyalulnám egy az egyben az egész HDD-t, és egy natúr rendszert raknék fel rá.
Kérdés: hogy lehetne ezt megoldani? Olvastam rengeteg fórumot és blogot, de nem találtam tuti tippet rá. Elvileg az ilyen előtelepített rendszereknél a BIOS-ba "égetik" az aktiválást. Olyat is találtam, hogy egy azonos nevű (W7 HP x64) telepítőlemezzel felrakom majd beaktiválom a matricás kódommal, de más ezt is megcáfolta, mivel telepítésnél igen, de aktiválásnál nem fogja elfogadni. Továbbá Boot problémákat sem szeretnék.
Ez a megvásárolt OEM Windows ára? nem lehet normálisan felrakni még egyszer?
Akinek van tapasztalata vagy tuti tippe ezzel kapcsolatban, ne legyen rest megosztani 😃
0
0
0
0
FL1XxY avatar
sztem telepítsd újra egy másik win7 el,ebbe vmi bug van tuti...
0
0
0
0
Csikinelli avatar
Frissen lett telepítve a Windows 7 mi lehet a probléma hogy ezt írja ki? (Frissítéseket telepítettem [tört verzió, ezelött is win7 volt a gépen de ilyet nem írt ki])

[LINK]
0
0
0
0
FL1XxY avatar
értem,köszi a választ! 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Miután 4 GB Ram van a gépedben, így már érdemes felrakni a 64-bites op.rendszert, mivel így mind a 4 GB-ot tudja használni.
0
0
0
0
FL1XxY avatar
Üdv!

szerintetek érdemes felraknom x86 helyett x64-es windows 7 et relrakni a gépemre? vmivel jobb lenne?
0
0
0
0
no avatar
Köszi, de már tárgytalan 😆! Találjátok ki, hogy már honnan kockulok 😃!
0
0
0
0
FraPS avatar
Megaisten írta:
FraPS írta:
phoenixfire írta:
FraPS: mikor telepíted, az elején ki kell választani, hogy melyiket akarod feltenni ... válaszd ki a 64 bit-est (x64) és úgy biztosan azt fogja feltelepíteni 😀
Remélem segítettem ...


Nincs ilyen opcióm.Eddig mindig a 64bites települt kérdés nélkül.Most nem...
Ha a DVD-re 2.oprendcer van rá irva a bootolásnán felkell ajánlania hogy melyiket szeretnéd telepiteni. amit kültem képet is ugy. vagy tölts le valamilyen torrent oldalrol csak Win7 64.bitest.


Az lesz..mert unalmas ezzel szórakozni.Eddig jó volt.
No mindegy köszönöm szépen a segítséget!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Slenderman írta:
Valaki segítsen már mindjárt megőrülök. Microsoft Image Mastetring API V2 !!!MAGYAR!!! hol kell letölteni? Micrososft oldalán nem lehet. És sehol se találom magyarul. Fel akarom rakni aztán meg ilyen fasságot ír ki hogy nem lehet felrakni mert hogy nem az a nyelve az oprendszernek mint amit letöltöttem. Valaki segítsen!!! Ez kéne ahhoz hogy usb-ről feltegyem a win7-et.


dehogy kell. Csak szimplán ezt használd. [LINK] megadod neki a képfájlt mikor kéri és kész követed lépéseket. ha kéz van BIOSban átrakod penrivera botolást bár lehet alapból azon lesz de azért nézd meg és bedugod pendriveod és már telepíthetsz is és csinálj külön partíciót a windowsnak s hagyj neki azért bőven helyet. MOndjuk 100GB-ot mert azért tud hízni meg rahtsz oda is progikat meg Dokumentumok mappa tud ám hízni rendesen. De 100GB elég szerintem. Többit meg ahogy jónak látod.
0
0
0
0
Megaisten avatar
FraPS írta:
phoenixfire írta:
FraPS: mikor telepíted, az elején ki kell választani, hogy melyiket akarod feltenni ... válaszd ki a 64 bit-est (x64) és úgy biztosan azt fogja feltelepíteni 😀
Remélem segítettem ...


Nincs ilyen opcióm.Eddig mindig a 64bites települt kérdés nélkül.Most nem...
Ha a DVD-re 2.oprendcer van rá irva a bootolásnán felkell ajánlania hogy melyiket szeretnéd telepiteni. amit kültem képet is ugy. vagy tölts le valamilyen torrent oldalrol csak Win7 64.bitest.
0
0
0
0
no avatar
Valaki segítsen már mindjárt megőrülök. Microsoft Image Mastetring API V2 !!!MAGYAR!!! hol kell letölteni? Micrososft oldalán nem lehet. És sehol se találom magyarul. Fel akarom rakni aztán meg ilyen fasságot ír ki hogy nem lehet felrakni mert hogy nem az a nyelve az oprendszernek mint amit letöltöttem. Valaki segítsen!!! Ez kéne ahhoz hogy usb-ről feltegyem a win7-et.
0
0
0
0
FraPS avatar
phoenixfire írta:
FraPS: mikor telepíted, az elején ki kell választani, hogy melyiket akarod feltenni ... válaszd ki a 64 bit-est (x64) és úgy biztosan azt fogja feltelepíteni 😀
Remélem segítettem ...


Nincs ilyen opcióm.Eddig mindig a 64bites települt kérdés nélkül.Most nem...
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
FraPS: mikor telepíted, az elején ki kell választani, hogy melyiket akarod feltenni ... válaszd ki a 64 bit-est (x64) és úgy biztosan azt fogja feltelepíteni 😀
Remélem segítettem ...
0
0
0
0
FraPS avatar
Megaisten írta:
FraPS írta:
Sziasztok!
Problémába ütköztem.
70%-ban Új konfigot raktam össze.Van egy kiváló win7 ultimate verzióm,amit eddig többször használtam,mindig a 64 bites települt.Most Valakinek ötlet?
Ha lemezen mind a 2.rajta van 32-64.bites kikell jelölnöd hogy melyiket akkarod felrakni.


Ahham,na már most ez ugye nem eredeti win egyrészről,márészről pedig ilyen opcióm nincs telepítéskor.
Eddig mindig pikk-pakk felment a 64 bit,most meg a 32 csak.meg a 32 bites rakja fel.
Probáltam 4gb (1 dimm) és 8gb (2 dimm) felrakni,ugyanaz a helyzet.
A 32 bites stabinak tűnik de nem érek vele sokat.

Vinyó probléma szinte zéró mert 100%-os.
A ram bekavarhat?1600mhz-s
Alaplap esetleg?
Asrock 990fx extreme 3 legújabb biossal.
VAgy a cpu? fx 8120
0
0
0
0
Megaisten avatar
FraPS írta:
Sziasztok!
Problémába ütköztem.
70%-ban Új konfigot raktam össze.Van egy kiváló win7 ultimate verzióm,amit eddig többször használtam,mindig a 64 bites települt.Most meg a 32 bites rakja fel.
Probáltam 4gb (1 dimm) és 8gb (2 dimm) felrakni,ugyanaz a helyzet.
A 32 bites stabinak tűnik de nem érek vele sokat.
Valakinek ötlet?
Ha lemezen mind a 2.rajta van 32-64.bites kikell jelölnöd hogy melyiket akkarod felrakni.
0
0
0
0
FraPS avatar
Sziasztok!
Problémába ütköztem.
70%-ban Új konfigot raktam össze.Van egy kiváló win7 ultimate verzióm,amit eddig többször használtam,mindig a 64 bites települt.Most meg a 32 bites rakja fel.
Probáltam 4gb (1 dimm) és 8gb (2 dimm) felrakni,ugyanaz a helyzet.
A 32 bites stabinak tűnik de nem érek vele sokat.
Valakinek ötlet?
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
Sziasztok!

Olyan problémám lenne , hogy Win7-et telepítek. ok. eljut valameddig aztán újra indul, ez természetes is eddig. de nem folytatódik a telepítő hanem az írja ki hogy BOOTMGR hiányzik.
Nos én utánna jártam természetesen máshol is,de konkrétan erre nem találtam semmit. Biosban elsődleges a DVD boot. 2 féle Win7-el is próbáltam, hátha.

Aki tud kérem segítsen, üdv Bence😀
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
nekem olyan olvasóm van ami nem mai darab és mégis nem kell várnom azonnal elindul.
0
0
0
0
niteforce avatar
DVD-ről nekem is várni kellett ott 1-2 percet, USB-ről nem, ment tovább azonnal
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ha jól emlékszem, a BIOS-ban ki kell kapcsolni a floppy-csatlakozót, és akkor elvileg jó lesz.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szerintem a DVD olvasótól is függ, mert pl. a suliban pár mp után rögtön elindult, míg otthon kb. 5 percig kell várni.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Előfordul az ilyen, sajnos várni kell míg beindul.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mennyi ideig vártál? Mert nekem is ezt csinálja 5 percig, utána viszont megy a telepítés.
0
0
0
0
Rollyboy avatar
dzsanni94 írta:
Rollyboy írta:
üdv, újra akarom telepíteni a gépet, betettem a win7 cd-t, ki is irja utána, h windows loading files... de mikor behozza a kék win7 képernyőt csak az egér látszik és nem lehet csinálni semmit. valaki tud segíteni ez ügyben?

nem lehet hogy piszkos a lemez vagy karcos?
+ tisztítsd meg a DVD olvasó fejét



köszönöm, holnap megnézem jó-e így!
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
Rollyboy írta:
üdv, újra akarom telepíteni a gépet, betettem a win7 cd-t, ki is irja utána, h windows loading files... de mikor behozza a kék win7 képernyőt csak az egér látszik és nem lehet csinálni semmit. valaki tud segíteni ez ügyben?

nem lehet hogy piszkos a lemez vagy karcos?
+ tisztítsd meg a DVD olvasó fejét
0
0
0
0
Rollyboy avatar
üdv, újra akarom telepíteni a gépet, betettem a win7 cd-t, ki is irja utána, h windows loading files... de mikor behozza a kék win7 képernyőt csak az egér látszik és nem lehet csinálni semmit. valaki tud segíteni ez ügyben?
0
0
0
0
johnny632 avatar
Megaisten: lefuttatom a Loader-t és ezt adja ki: unsupported operating system
Ezért kérdeztem nem e tudtok valami más megoldást, de azért köszi a segítséget!
Azt hiszem akkor marad az, hogy leszedek 1 Ultimate-et
Köszi még 1x! 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szedj le olyan Win7 csomagot, amiben mindegyik benne van. Nekem olyan van, s ráfér egy DVD-re a képfájl. Előre aktiváltat próbálj meg szerválni, azzal nem lesz gond a későbbiekben sem.
0
0
0
0
Megaisten avatar
johnny63 írta:
Segítség! Nekem szükségem lenne 1 64bites Win7 enterprice serialra!
Nem tudtok 1 oldal, ahonnan ezt meg lehet szerezni?
Próbálkoztam a Win Loader 2.1.7-el, de enterprice-hoz nem tud adni serialt.
Igazából eddig nem volt vele gáz, de lejárt a licensz, így kénytelen vagyok valami törtet szerezni.
Pedig benne van a listába hogy aktiválja. http://data.hu/get/5360740/WinLoav217ByDAWAFi.rar
0
0
0
0
johnny632 avatar
Segítség! Nekem szükségem lenne 1 64bites Win7 enterprice serialra!
Nem tudtok 1 oldal, ahonnan ezt meg lehet szerezni?
Próbálkoztam a Win Loader 2.1.7-el, de enterprice-hoz nem tud adni serialt.
Igazából eddig nem volt vele gáz, de lejárt a licensz, így kénytelen vagyok valami törtet szerezni.
0
0
0
0
yaap avatar
Egy kérdésem van. Win XP-m van és szeretnék rá 7-est rakni. A C particióba van a windows a D be a dokumentumok, és én véglegesen le szeretném törölni az XP-t és ha uj C particiot csinálnék a D nem veszne el?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Felesleges a te gépedre Win7-et rakni. Arra elég az xp, s azzal is tudsz netezni.
0
0
0
0
molfer98 avatar
a windows 7 ultimat-et feltehetném a gépemre netezésre jó lenne? És hogy kell feltelepíteni? 😀
0
0
0
0
Shadowking avatar
Windows 7 telepitésénél miért nem támogatja a winchester azt hogy a rendszer arról boot-oljon?
0
0
0
0
no avatar
fagyivisszanyal írta:
Három problémám lenne am furcsa számomra mert ilyennel nem találkoztam még az előző win7-en.
https://kepfeltoltes.hu/120424/k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png
A képen ki emeltem.
1. 32bites OP rendszer de én 64eset telepitettem, nincs nagy gond a teljesitménye ugyan akkora mint az előző win7-en.
2. Használok cpu és gpu hőméröt ugyan azt és furcsa hogy 40°c üresjáraton és inditáskor a gép pedig régen 25°c volt.
3.És nem értem mi az hogy 4gb telepített memória és ebből csak 3.25 használható.

Remélem orvosolható a hiba újra rakás nélkül. (x86-os win7-et telepitettem)
Az elöző win7 ami tökéletes volt az még fenn van egy másik partíción csak kód elgépelés miatt nem tudok belépni. Ha tudtok valamit a kód eltávolítására akkor az is megfelelne.
Többször telepitettem már win7-et és XP-t barátnál is és ilyen probléma még nem volt.

Az x86-os 32 bites operációs rendszer, az x64 a 64 bites, szóval amiatt nem használja ki a RAM-ot.
0
0
0
0
fagyivisszanyal avatar
Három problémám lenne am furcsa számomra mert ilyennel nem találkoztam még az előző win7-en.
https://kepfeltoltes.hu/120424/k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png
A képen ki emeltem.
1. 32bites OP rendszer de én 64eset telepitettem, nincs nagy gond a teljesitménye ugyan akkora mint az előző win7-en.
2. Használok cpu és gpu hőméröt ugyan azt és furcsa hogy 40°c üresjáraton és inditáskor a gép pedig régen 25°c volt.
3.És nem értem mi az hogy 4gb telepített memória és ebből csak 3.25 használható.

Remélem orvosolható a hiba újra rakás nélkül. (x86-os win7-et telepitettem)
Az elöző win7 ami tökéletes volt az még fenn van egy másik partíción csak kód elgépelés miatt nem tudok belépni. Ha tudtok valamit a kód eltávolítására akkor az is megfelelne.
Többször telepitettem már win7-et és XP-t barátnál is és ilyen probléma még nem volt.
0
0
0
0
Sanchez avatar
A D meghajtó összesen 320GB. Ebből 223GB szabad. Létrehozok egy új partíciót ezzel a beépített windows partíciós programmal ami 30GB lesz. A D-t zsugorítom szóval abból vesz el helyet. A D-t nem kell formázni elvíleg csak az E-t kell majd, de az egyértelmű mert formázatlan partícióra nem lehet rakni semmit.

Csináltam gyorsba egy képet: http://www.kephost.com/images4/2012/3/1/q6qgvinvnyj7vpxwl3i0.jpg
0
0
0
0
niteforce avatar
de ahhoz hogy tudj formazni az egeszet formazni kell
0
0
0
0
Sanchez avatar
Igen tudom Vbox-os megoldást is, de az nem nagyon akar sikerülni mert mindig valami x000000A-s hibaüzi jön ki. A leválasztást így gondoltam: http://www.regen.hu/win8/win8win7melle.html

Elméletben 220gb-ból bőven tudok egy új partíciót minden adatveszteség nélkül.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció