Windows 7 telepítése

2009. September 13., téma
Fórum » Szoftver
A Windows 7 telepítése el?tt, közben vagy után felmerül? kérdések, válaszok.
Hozzászólások: 208
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
niteforce avatar
csak akkor lehet levalasztani egy masik particiot ha az egeszet formazod es az egy helyere 2-t rakni. ehhez le kell mentened az adataidat rola. amugy igen gond nelkul lehetne telepiteni.de javaslom hogy elobb inkabb egy virtualboxban telepitsd a win 8 at. annak nem kell uj particio az egy mappat hoz letre maganak.
0
0
0
0
Sanchez avatar
Sziasztok!
Most a C meghajtómon van a Windows 7, a D meghajtómon pedig a dokumentumaim. D meghajtón jelenleg van 220GB szabad hely. Arról leválasztanék 30GB-ot, szóval lenne egy 30GB-os E meghajtóm. Deamon Toolsal mountolnám Win8-at fel bírnám telepíteni minden bootolás nélkül az E meghajtóra? Szóval simán Win7-ből E meghajtóra egy Win8-at telepíteni.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Metalmate írta:
Nekem van nerom de nincs olyan választási lehetőség hogy boot lemezként való kiírás! :/
De akkor letöltök ilyen Magic ISO-t .

indítsd el a nero express-t menj a legalsó menüpontra a kép project másolására majd azon belül lemez kép vagy elment project ott válaszd ki az iso fájlt és írd ki ennyi.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Én max sebességel írtam ki, nem volt gond.

Az első Win7-et viszont nem tudom mivel írtam ki.
0
0
0
0
niteforce avatar
én az alcohol 120% progit ajánlom, én vagy 10-et írtam azzal és egyet sem rontott.
4 x es sebességgel kell
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Pl. Magic iso.

Igazából bármelyik DVD író programmal ki lehet. Csak boot lemezként kell kiírni.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Boot lemezként kell kiírni a Win7-et, lehetőleg az iso fájlt.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
a del gombt kell megnyomni és a boot menüpontnál ki kell választani hogy a dvd meghajtóról bootoljon be és ekkor már a win 7 telepítője fog indulni hogyha indítás előtt berakod a dvd-t
0
0
0
0
DarthRoni avatar
okés köszi szépen 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Sziasztok, a 64-bites win7-et szeretném felrakni, az lenne a kérdésem hogy akkor az x86-os, vagy az x-64-es a 64 bites jelölése?
0
0
0
0
no avatar
Nekem már áprilisban lett win7-em, de újra kellene rakni, mert már elég lassú😕
0
0
0
0
Adam996 avatar
Régen nekem se volt netem 😃 4-5éve van net 😃
0
0
0
0
no avatar
én 6 évig nem telepitetem ujra a windows 98 at de vagy 4 játék volt meg netem se volt persze...😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
Nekem az első gépem 3évig nem volt újra téve 😃 mostanában félévente van újra téve 😃
0
0
0
0
matyosowski avatar
hát elég sok ment vége mivel első gépem volt szóval volt olyan hogy 7 meg 8 game volt fennt egyszerre + ha ezeket letörlöm újra felrakom hogy játszhassak megint 😆 volt a tempbe elég gané az tuti 😆 😃😀 (na de ne offoljunk)
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Azért 5 év az magunk között szólva elég durva. Azalatt mennyi telepítés + unistall megy végbe. 😲
0
0
0
0
foxbet avatar
én évente telepítem ujra a windows-t
0
0
0
0
matyosowski avatar
looOl nektek 3-5 hónaponta kell op rendszert telepíteni o.O Nekem az első gépemen 5 évig volt windows XP és a végén kakált csak be mert vírusos lett 😆 😆 de amíg nem volt vírus addig ment 😃 De lassan ki próbálom a 7 et 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem max 3 hónapig bírja! 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
hector maio írta:
super88 írta:
Windows 7 telepítése

1:Indítsuk el a számítógépet úgy, hogy DVD-ről vagy az USB stickről bootoljon. Ehhez szerencsés esetben nem kell a BIOS-ban turkálni, elég, ha a gép indulásakor megnyomjuk az F8 vagy F12 billentyűt, hogy egy menüből kiválaszthassuk az indítóeszközt.Várjuk meg, amíg a Windows telepítő elindul a telepítő lemezről.

2:Első teendőnk a Windows 7 nyelvének kiválasztása, lesz.
Ha ezzel megvagyunk, kattintsunk a Next gombra. A következő képernyőn klikkeljünk az Install Now gombra, ezzel indíthatjuk el a telepítést.

3:Ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni, el kell fogadnunk a felhasználói licencet. Tegyünk pipát az I accept the license terms felirat elé, majd kattintsunk a Next gombra.

4:A következő képernyőn a telepítés típusát választhatjuk ki. Mivel ezúttal nem frissíteni szeretnénk, a Custom (advanced) opciót kell kiválasztanunk. Egyébként a másikat hiába is választanánk ki, nem történne semmi azon kívül, hogy a telepítő közölné: az Upgrade csak akkor válaszható, ha a telepítést Windows alól indítottuk el.

5:A következő ablakban választhatjuk ki, hogy melyik merevlemezre, és melyik partícióra szeretnénk telepíteni a Windowst. Itt van lehetőség arra is, hogy új HDD esetén elkészítsünk egy elsődleges partíciót a Windows számára (a Drive options menü alatt), valamint arra is, hogy betöltsük a RAID vezérlő/IDE kontroller meghajtó programját, ha azt a Windows alapból nem ismerte volna fel. Bár nem ajánlott Windows úgy telepíteni, hogy nem külön partícióra kerül, ezt is megtehetjük - ebben az esetben egyszerűen csak kattintsunk a Next gombra.

6:A telepítő a következőkben felmásolja a fájlokat, ami a Windows 7 telepítésének legidőigényesebb része, legyünk türelemmel. A gép eközben többször újraindul.

7: A telepítő azt is leellenőrzi, hogy a videovezérlő teljesítménye megfelel-e az Aero követelményeinek.

azért írom most le ide ha talán az oldal egy zöldfülű tagja azért lépne be ebbe a témába hogy tisztában legyen vele hogy hogyan telepítheti fel a windows 7-et, ha már ez a téma címe 😀


És még annyi hogy ha nem eredeti a Win akkor WINDOWS loader is kell 😃


Az a rippelt verzió, amihez kell a loader. Ha normálisat szedsz le, akkor nem kell aktiválni. 😃
0
0
0
0
no avatar
aki ért a virtual pc hez pm sürgőőős ha lehet pm et irjon de ide is irhat :S:S:S
0
0
0
0
Adam996 avatar
super88 írta:
Windows 7 telepítése

1:Indítsuk el a számítógépet úgy, hogy DVD-ről vagy az USB stickről bootoljon. Ehhez szerencsés esetben nem kell a BIOS-ban turkálni, elég, ha a gép indulásakor megnyomjuk az F8 vagy F12 billentyűt, hogy egy menüből kiválaszthassuk az indítóeszközt.Várjuk meg, amíg a Windows telepítő elindul a telepítő lemezről.

2:Első teendőnk a Windows 7 nyelvének kiválasztása, lesz.
Ha ezzel megvagyunk, kattintsunk a Next gombra. A következő képernyőn klikkeljünk az Install Now gombra, ezzel indíthatjuk el a telepítést.

3:Ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni, el kell fogadnunk a felhasználói licencet. Tegyünk pipát az I accept the license terms felirat elé, majd kattintsunk a Next gombra.

4:A következő képernyőn a telepítés típusát választhatjuk ki. Mivel ezúttal nem frissíteni szeretnénk, a Custom (advanced) opciót kell kiválasztanunk. Egyébként a másikat hiába is választanánk ki, nem történne semmi azon kívül, hogy a telepítő közölné: az Upgrade csak akkor válaszható, ha a telepítést Windows alól indítottuk el.

5:A következő ablakban választhatjuk ki, hogy melyik merevlemezre, és melyik partícióra szeretnénk telepíteni a Windowst. Itt van lehetőség arra is, hogy új HDD esetén elkészítsünk egy elsődleges partíciót a Windows számára (a Drive options menü alatt), valamint arra is, hogy betöltsük a RAID vezérlő/IDE kontroller meghajtó programját, ha azt a Windows alapból nem ismerte volna fel. Bár nem ajánlott Windows úgy telepíteni, hogy nem külön partícióra kerül, ezt is megtehetjük - ebben az esetben egyszerűen csak kattintsunk a Next gombra.

6:A telepítő a következőkben felmásolja a fájlokat, ami a Windows 7 telepítésének legidőigényesebb része, legyünk türelemmel. A gép eközben többször újraindul.

7: A telepítő azt is leellenőrzi, hogy a videovezérlő teljesítménye megfelel-e az Aero követelményeinek.

azért írom most le ide ha talán az oldal egy zöldfülű tagja azért lépne be ebbe a témába hogy tisztában legyen vele hogy hogyan telepítheti fel a windows 7-et, ha már ez a téma címe 😀


És még annyi hogy ha nem eredeti a Win akkor WINDOWS loader is kell 😃
0
0
0
0
spleenszuru avatar
kicsit jobban részletezd a gépeid adatait, pl mennyi a memóriád ?
amúgymeg a 32 bites win 7 nem sokkal húzza le, kicsit eszik több memót mint az xp.
0
0
0
0
bakozsolt avatar
Vki tudna segíteni!?!
az én gépemre ha rárakom a win7et mennyivel fognak rosszabbul futni a játékok??
vagyis mennyire fogja lehúzni a win7 a gépet?
Biztos hogy megint nem jó helyre írtamde megint ezt találtam elsőre😆
0
0
0
0
Operator88 avatar
virtual pc programot nem ismerem de a Sun virtualbox programot tudom ajánlni mert csak csatolni kell a lemezmeghajtót vagy egy iso-t
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!

azt szeretném kérdezni hogy nekem megvan a windows 7 és a virtual pc nevü programmal kiszeretném probálni ezt hogylehet?


köszi😀

üdv:Scoutmap
0
0
0
0
super88 avatar
Windows 7 telepítése

1:Indítsuk el a számítógépet úgy, hogy DVD-ről vagy az USB stickről bootoljon. Ehhez szerencsés esetben nem kell a BIOS-ban turkálni, elég, ha a gép indulásakor megnyomjuk az F8 vagy F12 billentyűt, hogy egy menüből kiválaszthassuk az indítóeszközt.Várjuk meg, amíg a Windows telepítő elindul a telepítő lemezről.

2:Első teendőnk a Windows 7 nyelvének kiválasztása, lesz.
Ha ezzel megvagyunk, kattintsunk a Next gombra. A következő képernyőn klikkeljünk az Install Now gombra, ezzel indíthatjuk el a telepítést.

3:Ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni, el kell fogadnunk a felhasználói licencet. Tegyünk pipát az I accept the license terms felirat elé, majd kattintsunk a Next gombra.

4:A következő képernyőn a telepítés típusát választhatjuk ki. Mivel ezúttal nem frissíteni szeretnénk, a Custom (advanced) opciót kell kiválasztanunk. Egyébként a másikat hiába is választanánk ki, nem történne semmi azon kívül, hogy a telepítő közölné: az Upgrade csak akkor válaszható, ha a telepítést Windows alól indítottuk el.

5:A következő ablakban választhatjuk ki, hogy melyik merevlemezre, és melyik partícióra szeretnénk telepíteni a Windowst. Itt van lehetőség arra is, hogy új HDD esetén elkészítsünk egy elsődleges partíciót a Windows számára (a Drive options menü alatt), valamint arra is, hogy betöltsük a RAID vezérlő/IDE kontroller meghajtó programját, ha azt a Windows alapból nem ismerte volna fel. Bár nem ajánlott Windows úgy telepíteni, hogy nem külön partícióra kerül, ezt is megtehetjük - ebben az esetben egyszerűen csak kattintsunk a Next gombra.

6:A telepítő a következőkben felmásolja a fájlokat, ami a Windows 7 telepítésének legidőigényesebb része, legyünk türelemmel. A gép eközben többször újraindul.

7: A telepítő azt is leellenőrzi, hogy a videovezérlő teljesítménye megfelel-e az Aero követelményeinek.

azért írom most le ide ha talán az oldal egy zöldfülű tagja azért lépne be ebbe a témába hogy tisztában legyen vele hogy hogyan telepítheti fel a windows 7-et, ha már ez a téma címe 😀
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Az előbb ott voltam már, hogy másolta Windows fájlokat, végzett, újraindult, de csak egy kurzor villogott a bal felső sarokban...Ilyenkor várni kell vagy wtf?Mert én újraindítottam, és kiírta, hogy a telepítés nem fejeződött be, és visszaállítja a gépet XP-re..

Most olvastam olyat, hogy a videókártya miatt lehet.o.O WTF? Ezt már végképp nem értem...Olvastam, hogy másnak is csinált iet (angol fórumokon), és hogy ők is hagyták 8órán át villogott az a kis sz*r kurzor és semmi...WINDOWS7-et akarok HELP!!!😞 😆
0
0
0
0
Killer17 avatar
atikac írta:
Nekem is hasonlo a problemam egy fentebbi hozzaszoloeval.
Nekem az ISO fajl van kiirva dvdre, persze nem bootol be ujrainditaskor.
Ha meg beteszem daemon toolsba es windows alatt akarom telepiteni akkor meg a regi C meghajtora nem engedi tenni..es persze formazni sem ami a celja volna annak hogy ujrategyem a win7et..
Tehat ahogy kivettem kb nem siman az iso-t kell kiirni hanem kell valami program..na akkor mi lenne az a program? es hogy csinalok boot cd-t?
kosz


(eddig ezt ugy oldottam meg hogy volt egy bootos XP-m...azzal leformaztam a C-t, es feltettem az XP-t..majd XP alatt be a win7 Dvd , ratttem xp-re, marmint osszeszedte egy kulon mappaba a regi windowst, azt meg utolag letoroltem..de ez igy maceras, es unom is)

Nero Burning ROM-ban CD/DVD-író-nál CD-kép felírás,betallózod neki az ISO fájlt,4x-es sebességre állítod az írási sebességet és kiírod.
Nekem így tökéletesen bebootolja a gép a Win7 DVD-t 😉

atikac írta:Valyon egy mar kiirt ISO-t ami nem megy felmasolok gepre es ujra kiirom ilyen stilusban akkor van esely hogy menjen?

És igen,ha felmásolod gépre és kiírod újra azt is bebootolja 😉 tapasztalatból írom 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
atikac írta:
Valyon egy mar kiirt ISO-t ami nem megy felmasolok gepre es ujra kiirom ilyen stilusban akkor van esely hogy menjen?


CloneCD-vel tudsz képfájlt csinálni a CD-ről!
0
0
0
0
frank04 avatar
ugy emlékszem mintha én is csináltam már volna ilyet, és ment volna, de ez nem biztos
0
0
0
0
atikac avatar
Valyon egy mar kiirt ISO-t ami nem megy felmasolok gepre es ujra kiirom ilyen stilusban akkor van esely hogy menjen?
0
0
0
0
frank04 avatar
Én a DVD decrypter-t használom erre a célra, ott van olyan h MODE - ISO - WRITE.
Aztán betallózod, és megoldja a progi már magától. Nekem így boot-ol rendessen, és lehet telepíteni
0
0
0
0
atikac avatar
Nekem is hasonlo a problemam egy fentebbi hozzaszoloeval.
Nekem az ISO fajl van kiirva dvdre, persze nem bootol be ujrainditaskor.
Ha meg beteszem daemon toolsba es windows alatt akarom telepiteni akkor meg a regi C meghajtora nem engedi tenni..es persze formazni sem ami a celja volna annak hogy ujrategyem a win7et..
Tehat ahogy kivettem kb nem siman az iso-t kell kiirni hanem kell valami program..na akkor mi lenne az a program? es hogy csinalok boot cd-t?
kosz


(eddig ezt ugy oldottam meg hogy volt egy bootos XP-m...azzal leformaztam a C-t, es feltettem az XP-t..majd XP alatt be a win7 Dvd , ratttem xp-re, marmint osszeszedte egy kulon mappaba a regi windowst, azt meg utolag letoroltem..de ez igy maceras, es unom is)
0
0
0
0
Petkooo avatar
Ha csak a legfontosabb programokat akarod akkor először a legfrissebb vga driver, aztán egy codec pack erre tökéletes a k-lite codec pack, egy virusirto én az avast-ot ajánlom lehetőleg a legújabb 6ost, egy winrar, daemon tools és jó is vagy
esetleg még google chrome vagy firefox, utorrent, office... és egyég dolgok amiket használsz
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Felrakja azokat! Viszont a videókártya driverből le kell szedned a legújabbat! 😃

Nekem a következők vannak a gépremre felrakva:

ePSXe, CloneCD, Utorrent, Utorrent speedup Pro, Daemon tools, X-fire, EVGA Precision, Screenhunter, Avast, Fraps, Free 3g video converter, Everest, Jdownloader, Ultra video joiner, Total commander, Winrar, Adobe flash/reader, Easyi gif animator, Face smoother, K-lite codecs pack, Jetaudio.
0
0
0
0
no avatar
Nem is azt vártam... csak kevesebb memória fogyasztásra számítottam... de ha sikerül megoldani 32 bitnél, akkor nem foglalkozok vele .... 😃

Amúgy pls... írd már le, milyen programokat érdemes feltelepíteni win reinstall után... amik létfontosságúak.

És amúgy a win7 automatán felrakja az alaplap drivert meg stb... akkor azt is felesleges DVD-ről telepíteni nem?😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A gamer edition-tól gondolom nem azt vártad, hogy jobban fognak menni a játékok. Mert csak egy téma van ráhúzva, és semmivel se jobb a sima Win7-nél. 😉
0
0
0
0
no avatar
Tehát azzal kellett volna kiírni ? ^^

No se baj 😃 maradok a 32 bitnél.

Amúgy fogalmam sincs hogy mi lehet ez, tán vírus vagy passz... de alig megy pár program, kb 200 mb-t ír fogyasztásra a feladatkezelő, de úgy kerek 870-900mb-t eszik az O.P rendszerem.

Újrahúzom a rendszert, hátha segít...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
én értettem, hogy a fájlokat írtad ki. Erre van egy program, amivel lehet boot cd-t csinálni.
0
0
0
0
no avatar
Superlompos írta:
Érdekes, mert általában az ISO-t kell kiírni, nem a benne lévő fájlokat. Mivel írtad ki?


Na akkor most elmondom...

Van egy ISO fálj, 2,50GB.
bemountoltam daemon toolsal, és a virtuális meghajtón lévő fáljokat írtam ki, Neroval.

Jól csináltam, mert a 32 bites is így van. csak nem bootol a 64-es
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Érdekes, mert általában az ISO-t kell kiírni, nem a benne lévő fájlokat. Mivel írtad ki?
0
0
0
0
no avatar
Nekem hatalmas nagy problémám volna...
Letöltöttem egy 64 bites Gamer Edition Windows 7-t...
Volt egy ISO fálj, az azon lévő fáljokat írtam ki DVD-re, a kiírásnál semmi gond nem volt, beraktam a DVD-t, behozta az autorunt, meg minden.... mondom akkor most mehet a telepítés, újraindítottam a gépet, a HARD DISKET, átállítottam CD-ROM-ra... hogy tudjak bootolni, bejön a bootolos kép vagy micsoda, kiírja boot from cD-ROM... és bejön a windows töltőképernyő... nem tudom bebootolni....
Pedig jól lett kiírva, mert az autorun az bejön... WIN7 32 bitet pedig bootolja...

A segítséget előre is köszönöm.
0
0
0
0
niteforce avatar
Olvastam egy Chip magazinban, hogy a Windows XP kiirtja a Windows 7 biztonsagi funkcioit. Azt nem tudom hogy csak akkor, hogy ha egy vinyon vannak, vagy ha kulon akkor is, de azert figyelj oda, nehogy baj legyen.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
hnemaria írta:
zsolty87 írta:
Sziasztok. Egy gépre akarok két operációs rendszert, egy xp-t és egy win 7-et, két külön vinyóra. Megoldható egy valahogy? Engedi a win 7 mégegy operációs rendszer telepítését? Melyikkel érdemesebb kezdeni, vagy teljesen mindegy a sorrend?


direkt írta , hogy 2 külön vinyóra. nyugodtan telepitsd fel őket egymás után. a 2 külön vinyó úgy fog működni, mintha 2 kölön gép lenne. tudomást nem is szereznek majd egymásról 😀

intelMMX írta:"2 Partíciót kell létrehozni...egyiken XP másikon 7
Ja és úgy kell ahogy elöttem írták...XP utána a másik part-ra Seven"

Te hogyan hozol létre 2 particiot 2 külön vinyón? LOL
külön vinyó kb külön partició, csak nincs értelme így bonyolítani😂
0
0
0
0
hnemaria avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok. Egy gépre akarok két operációs rendszert, egy xp-t és egy win 7-et, két külön vinyóra. Megoldható egy valahogy? Engedi a win 7 mégegy operációs rendszer telepítését? Melyikkel érdemesebb kezdeni, vagy teljesen mindegy a sorrend?


direkt írta , hogy 2 külön vinyóra. nyugodtan telepitsd fel őket egymás után. a 2 külön vinyó úgy fog működni, mintha 2 kölön gép lenne. tudomást nem is szereznek majd egymásról 😀

intelMMX írta:"2 Partíciót kell létrehozni...egyiken XP másikon 7
Ja és úgy kell ahogy elöttem írták...XP utána a másik part-ra Seven"

Te hogyan hozol létre 2 particiot 2 külön vinyón? LOL
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok. Egy gépre akarok két operációs rendszert, egy xp-t és egy win 7-et, két külön vinyóra. Megoldható egy valahogy? Engedi a win 7 mégegy operációs rendszer telepítését? Melyikkel érdemesebb kezdeni, vagy teljesen mindegy a sorrend?


Először szerintem inkább az xp-t telepítsd, majd utána a win7-et. 😆
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Egy gépre akarok két operációs rendszert, egy xp-t és egy win 7-et, két külön vinyóra. Megoldható egy valahogy? Engedi a win 7 mégegy operációs rendszer telepítését? Melyikkel érdemesebb kezdeni, vagy teljesen mindegy a sorrend?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció