Windows 7 telepítése

2009. September 13., téma
Fórum » Szoftver
A Windows 7 telepítése el?tt, közben vagy után felmerül? kérdések, válaszok.
Hozzászólások: 208
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
GEO1977 avatar
Viktorinho!
Én tegnap toltam egy hetest a gépemre. A legfontosabb, hogy BIOS-ban állítsd a boot sorrendet úgy, hogy az USB legyen a leg elején. ezután az alábbi lépésekkel folytasd.
1. Az alaplap BIOS-ában a SATA vezérlőt AHCI módra állítjuk.
2. Az oprendszer telepítésének idejére minden más adattárolót lehúzunk az alaplapról, az SSD-t a legelső ( 0 vagy 1) számozott SATA portra csatlakoztatjuk, és nem eszközölünk tuning beállításokat.
3. Nem fontos előre megformázni vagy particionálni az SSD-t, a legjobb ha a Win7/8 telepítőlemezzel történik az első formázás.
4. Ha problémába ütközünk (pl. nem látja a BIOS az SSD-t, vagy nem látja a telepítő), akkor esetenként szükséges lehet egy körültekintéssel végzett BIOS frissítés, vagy firmware frissítés az SSD-n.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Szeretnék windowsot újra telepíteni,de nem akarja bootolni az usb-ről,régebben ment simán,csak valamit elállítottam biosban,és azóta nem. Haver gépén simán bootol,el is indul a telepítő,nekem megy annyit ír ki,hogy "a disc read error occurred" aztán csak a szokásos reset hablaty. Próbáltam már bios reset-et is,alaplapból elemet is kivettem,jumpert is áttettem 1-2 állásból 2-3-ba,de ugyanaz a szitu. Már alaplap cserén gondolkodok. Alaplapom egy Asrock n68c-s ucc. Válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
DonTuros avatar
Sziasztok!

A gépem (Asus), nemrég haldoklásba kezdett, rengeteg kékhalált kapott az utóbbi időben, így elterveztem, hogy újrarakom. De amikor el szeretném indítani a telepítést, leformázom az eredeti meghajtót, s elkezdi telepíteni, akkor bejön az 0x80070750-es hiba, ami mind a Windows 8.1 Pro (DVD), Windows 7 Ultimate (DVD) és Windows 10 Pro (USB) telepítésénél is előjön.
Hogyan tudnám megoldani, orvosolni ezt a problémát? Fontos lenne a tanuláshoz, és csak a hétvégéig tudom nélkülözni, hétfőtől már nem igazán.

Előre is nagyon köszönöm!
0
0
0
0
Hunork avatar
xsebix:SSD esetében mindenképpen. Előtte BIOS-ban beállítani az AHCI módot!
Itt van olvasni való telepítés előtt!
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
xsebix avatar
Udv!
Win7 64bit-et szeretnek telepiteni pendriverol (8gb-os) Rufus segitsegevel es lenne 1 kerdesem..

A fajlrendszernek mit allitsak be? NTFS-re tippelek, de nem vagyok biztos benne... 😕

Valamint a tobbi beallitas jo?

https://kepfeltoltes.hu/160923/1111_www.kepfeltoltes.hu_.png

Most erkezett meg az uj SSD-m Samsung EVO 850 arra menne a rendszer.

Elore is koszonom!
0
0
0
0
no avatar
http://www.sevenforums.com/windows-updates-activation/154962-issue-windows-7-sp1-error_file_not_found-0x80070002.html Sziasztok ezzel a hibával kidob Sp1 teleéoitése közben és nem tudom feltenni utolag a service pack 1-et ..win 7 64 bit.. ötlet??
0
0
0
0
Bosed avatar
Sziasztok valaki találkozott már win7 telepítésnél BSOD 0x0000007E típusú hibakóddal?
A telepítés a fájlok beolvasása után ezzel a BSOD hibakóddal meghal 😃
A notebook Asus x540S teljesen új freedos-on kívül még semmi nem volt rajta!
A win7 telepítő lemezem ashampoo-s működik bootolható, már használtam!
A pendrive win7-em szintén használatban volt már, rufus-sal készült!
A notinak nem hiszem, hogy baja lehet, mert a win 8.1 x64 felpattant rá, csak a win 7 x64 nem akar!
Ilyenkor mit tudok tenni? 😃
0
0
0
0
Koryan avatar
Dell Inspiron 3552, Rufus 2.0/2.3, Win7 Ultimate Iso amit már évek óta használok, nem egy gépen.
0
0
0
0
Krissz avatar
Megkérdezhetem hogy milyen laptop pontosan, illetve mivel kreáltad a telepítő pendrive-t, meg milyen ISO bol? 😀
0
0
0
0
Koryan avatar
Sziasztok! Ilyennel még nem találkoztam. Telepítenék egy win7et egy laptopra amiben nincs CD/DVD meghajtó, igy USBről tenném, de már a legelején ezzel fogad:
https://kepfeltoltes.hu/160726/DSC_0079_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most mi van? Mit tudok csinálni? Mert kihagyni ezt a lépést nem engedi.
0
0
0
0
Mongoosewow avatar
Köszönöm szépen a gyors segítséget😀
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Mongoosewow: Windows 7 USB DVD download tool... ezt letöltitek, a windows 7 iso fájlt pedig a telepítési lépéseknek megfeleően egy pendrivera átrakja nektek, ami bootolható lesz, akárcsak a DVD. Van még más nevű program, talán a Rufus, az is hasonló

de alább borcsokzsolt saját videójában remekül bemutatja, hogyan kell
0
0
0
0
Mongoosewow avatar
Sziasztok! Egyik ismerősömnek kéne újratenni az irodai laptopját, amire Windows 7 kéne, de jelenleg Linux van rajta. Valamiért viszont semmiképpen sem sikerül beolvastatni a lemezt a laptoppal, és mivel a szoftver részéhez halvány lila fingunk sincs, nem tudom mit kéne tenni. Van ennek valami speciális telepítési módja, vagy simán csak nálunk van a gebasz?
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Randori: csinálhatsz biztonsági mentést a jelenlegi rendszerről, majd a kapott képfájllal az új rendszeren elvileg vissza tudod tenni (Vezérlőpult, rendszer, biztonsági mentés és visszaállítás).
Nem tudom milyen hatékonysággal működik. A programok nem biztos, hogy ugyanúgy fognak menni.
Van egy olyan lehetőség is, hogy windows áttelepítő. De ehhez két gép kell.
egy kis okosság: [LINK]

update: ahogy a cikk is írja, a programokat nem telepítii át, csak a beállításait. Vagyis a programokat mindenképp újra kell telepíteni.
0
0
0
0
Randori avatar
Sziasztok, szeretném újratelepíteni a 64 bit-es win 7 -et. A kérdésem a következő: Hogy tehetném ezt meg anélkül hogy elvesznének az adatok, programok stb. Köszi a segítséget előre is.
0
0
0
0
winrar avatar
Minden bootolható usb készítő program leformázza a pendrive-ot, majd fölrakja a telepítőt. De elvileg, ha a telepítő rajta van, akkor ha csinálsz egy mappát a pendrive-ra, abba belepakolhatsz dolgokat.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Én WinToFlash-t használok ilyen feladatra. Az autómatikusan leformázza magát a megfelelő módon. Aztán már bootolható is.
0
0
0
0
Bronson avatar
a telepítő teljesen le kell hogy formázza előtte a pendrive-ot, tehát okvetlen mentsd le előtte a cuccaidat...
0
0
0
0
xymano avatar
Sziasztok
Azt szeretném megkérdezni, hogyha pendrive rólt telepítek akkor a pendrive-on lévő adatok elvesznek(képek, mentések stb.....)?
Vagy jobb ha mindent lementek róla és csak utána csinálom a dolgokat?
0
0
0
0
Feralboss avatar
Zeroxx:
Persze hogy működik, én is azzal a progival szoktam csinálni.
0
0
0
0
Zeroxx avatar
És az tuti müködik?
0
0
0
0
no avatar
Zeroxx alattad linkelték be.
0
0
0
0
Zeroxx avatar
Hali valaki tudna segíteni hogyan telepítsek pendrive-ról a windows 7-et.?
0
0
0
0
toxicity avatar
atstuff07 : Köszönöm a megerősítést
0
0
0
0
atstuff07 avatar
toxicity:
a kérdésedet már meg is válaszoltad saját magad.
Általánosságban véve jók a Vista-s driverek a Win7-hez, azonban vannak spec. esetek, mikor nem. Ha nem települ fel egy Vista-s driver a setup-jával, akkor érdemes az Eszközkezelőben illesztőprogram frissítését választani ( manuálisan megadva a könyvtár helyét) és úgy fel kell települnie (saját eset: hangkártya driver például)
0
0
0
0
toxicity avatar
helló
a felől szeretnék érdeklődni, hogy a win 7 szépen fut-e a vista-s driverekkel ? ? ?
a választ előre is köszönöm, főleg mivel minél hamarabb kéne a válasz
(amúgy nekem egy Asus M2N-ESLI alaplapom van és jól megy a Win 7 64 bites verzió a
64 bites Vista driverrel)
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Bronson : Nem mindegy mert nem látja azt a particiot amin a telepitő van mert egynek veszi és ezért nem tudsz bootolni róla.Kár :/ jó lett volna
0
0
0
0
Bronson avatar
win7 starter vagy amit ajánlok a win7 lite. azt már több netbookra tettem és a viszonyokhoz képest elég szépen megy rajtuk. abból ki van dobálva minden felesleges cucc amit egy átlagfelhasználónak nem kell. természetesen csak olyan gépeken lehet ez ahová még van win7 drivertámogatás. mielőtt telepítenél bizonyosodj meg hogy van a régi/gyenge géphez driver...
0
0
0
0
toxicity avatar
Heló
Egy olyan kérdésem lenne, hogy több ismerősöm is mondta hogy rakjak nekik fel egy új op.rendszert, mert eddig XP-t használtak, és ugyebár megszűnik a támogatása.

A kérdésem: milyen op.rendszert rakjak fel nekik, ha a gép teljesítménye elég gyenge, Win Vistát, vagy egy Win 7 Startert, vagy Home Premiumot, vagy egy Professionalt ? ? ?
Vagy mehet a 7-es Ultimate ? ? ?

Please HELP 😕
0
0
0
0
Bronson avatar
De nem mindegy hogy mit lát a bios? a telepítő már kezeli a szétosztott partíciókat...
0
0
0
0
Megaisten avatar
Bios csak egynek fogja látni hiába van PL:30.részre is osztva,1 HDD. akkor is 1.nek fogja látni mert csak egy adathordozo,HDD.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
felosztott külső HDD-nél is meglehet oldani vhogy ? mert eddig biosba mindíg csak egynek látta a külső HDD-t,pedig fel van osztva 2 részre.
0
0
0
0
zozo9889 avatar
tucanagabor :Kössz a választ!!😀
0
0
0
0
matyosowski avatar
ez mindenkinek szól. Fogod berakod a lemezt, nyomod a DEL-t mint egy őrült (általában DEL a bios ha nem akkor F8 VAGY kiskönyv kinyit megnéz). Megkeresed a Boot device fült és ott átállítod DVD olvasóra. Utána kilépsz mented a változásokat. Gép újraindul kiírja hogy a CD-ről való bla bla bla egy gombot. Benyomod. Szépen végigköveted (kb óvodás szintű a telepítés), és magátol felrakja. Utána NET NE LEGYEN BEDUGVA! Szépen bejön a windows mehet a crack vagy amit írtak alattam licence fájl beszúrás (kétlem hogy bárkinek is eredeti win-je lenne 😆😉 és kész 😃 nem egy nagy was ist das kb 30 percet lop el az életedből 😃 remélem tudtam segíteni 😆
0
0
0
0
zozo9889 avatar
A windows xp-t le kell törölni windows 7 telepítése elött és ha igen akkor azt ,hogy kell???????
😞
0
0
0
0
Bronson avatar
mivel 4GB ramod van,erősen ajánlott a 64bites!
0
0
0
0
Wolfman avatar
Windows 7-bol 32 vagy 64 bites-t erdemes rakni ?
0
0
0
0
sudosu avatar
tibiba9696: Nézd meg csökkentet módba eszközkezelőnél hogy esetleg valamilyen eszköz driverét nem tudta felrakni a telepítés során (bár ettől még el kéne indulnia a rendszernek).
Nézd meg msconfig-ba hogy rendszerindításnál nincs e esetleg bepipálva a csökkentett mód.
0
0
0
0
tibiba9696 avatar
Helló,az a problémám lenne,hogy újratelepítettem a windows 7et usb-ről,és telepíti is rendesen ck amikor már minden frissitést fel teleptett,és rendesen kéne működnie a rendszernek,állandóan csökkentett módban indul el,sehogy se akar normálisan működni,még akkor se,ha direkt rámegyek h normál módban inditsa el 😃 ha cki tudna segiteni,megköszönném 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Jól van na, elírtam. 😆 Másodlagosra gondoltam. 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
'Tehát hagyni kell, hogy felmásolja a merevlemezre a telepítő fájlokat, majd mikor kiírja, hogy restart, akkor be kell lépni a Bios-ba, s átt kell rakni elsődlegese az CD-t/Pendrive-ot.'

te pont az ellenkezőjét írtad! 😆 ha alapból elsődleges volt akkor másodlagossá kell tenni az eszközt amiről települ,nemde? 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Pont ezt írtam le én is az előbb. 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
én mindig úgy csinálom hogy hogy telepítés előtt bios : pendrive elsődleges.(máskülönben nekem el sem indul a telepítő mert továbbra is a hdd-ssd-ről bootolna...miután telepítő restart megint bios:elsődleges a hdd/ssd utána a pendrive.de ezek szerint mindenki másként csinálja!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Akkor át kell rakni másodlagosra a pendrvie-ot. Ugyanez van Win98 teleptésnél igaz annál CD-s telepítésről van szó, de ott is újra kezdte a telepítést, ha nem raktam át elsődleges boot eszközre a HDD-t. Tehát hagyni kell, hogy felmásolja a merevlemezre a telepítő fájlokat, majd mikor kiírja, hogy restart, akkor be kell lépni a Bios-ba, s átt kell rakni elsődlegese az CD-t/Pendrive-ot.
0
0
0
0
matyosowski avatar
akkor meg jutyúb : ) van fent vidi valamint a microsoft oldalán is van fent leírás de az sem egy nagy was ist das _D
0
0
0
0
Bronson avatar
de pendriveról telepít nem dvdről...nekem is volt már olyan pendriveos telepítésem amikor nem volt ez a billentyű lenyomásos dolog és elkezdte előröl a telepítést...
0
0
0
0
matyosowski avatar
srácok nem kell semmit megváltoztatni. egy értelmes számítógépen az "IDE" a DVD olvasó a slave a HDD. ha berakod a windóz lemezt és kikapcsolod a gépet majd elindítod ,a gép beolvassa a lemezt (az ODD-t minden bekapcsoláskor ellenőrzi a gép, ha talál benne boot lemezt akkor kérdezi meg hogy arról akarsz e bootolni "A CD-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot"😉 és megkérdezi hogy arról akarsz e bootolni. Ha windóz reinstall megy akkor lemezről bootolunk, ha nem akkor ne nyomj meg semmit és ennyi. Reinstall után amikor újraindítja akkor meg értelemszerűen ha kérdezi nem lemezről bootolunk (megjegyzem mikor a windóz újraindítja a gépet akkor nem is kérdezi meg lévén még folyik a telepítés). ennyi lenne

szerk.: ha pedig mindenáron a lemezről bootolna (ha sikerült a felrakás azonnal tessék beállítani az ODD t elsődleges bootnak) akkor jön az amit írtak a srácok hogy átállítjuk a bootsorrendet a BIOS-ban (általában del gomb de ezt gondolom nem kell mondani, UEFI biosnál F8 asszem : ) )
0
0
0
0
Bronson avatar
Majd csak megértjük egymást! 😂
0
0
0
0
cseszka avatar
Szerintem nem is róbált,
most nem dobta ki de most meg rögtön csökkentett módba inditja a géped nem ad rá lehetőséget hogy válasszak.....

ezt szerintem arra irja,h nemad neki választást,h csökkentett vagy normál módban akarja inditani.Azt h beakarsz e lépni a BIOS-ba nem kérdezi meg...
Szerk:
Ezt jól irtad:
vagy miután újraindul változtasd meg a boot sorrendet...
,ezt kell neki csinálni,csak nem olvastam.😂
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció