Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
tehát akkor 550W márkás azt megúszom 17ből kb?😀 mind1is majd utána nézek😃
0
0
0
0
pomrum avatar
Jó tápegységböl tehát nem a 20 dekás fajtábol elég akár egy 450-es is. Mivel manapság csak a videókarik fogyasztanak sokat.
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
sziszifiu írta:
milyen adatok kellenek ahhoz h megtudjátok mondani mekkora táp kell a gépembe?vagy elég az h 4870 hez mekkora tápot ajánlatok?


Hello! Pl.: jobban tőltsd ki a Géped Adataitt 😀
ja és a 4870-hez hát kell szerintem 500W
0
0
0
0
roberto888 avatar
Legalább 550W márkás elég lesz.
0
0
0
0
no avatar
milyen adatok kellenek ahhoz h megtudjátok mondani mekkora táp kell a gépembe?vagy elég az h 4870 hez mekkora tápot ajánlatok?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nekem wgy pcworld segélyvonalas emberke mondta hogy ha nagyobb a táp akkor nem fogyaszt több áramot csak többet tud felvenni egy konektorbol szóval legyen 1000wos tápod vagy 300w az nem fogyaszt többet ha ugyan abban a gépben van
0
0
0
0
no avatar
kovi írta:
szicsu írta:
krumpli1pc írta:
Sziasztok
ha nagyob a tápegységem akkor az mit csinál ?
(gyorsabb lesz a gép vagy mi 😃 )
eztsoha nem tudtam.


Több helyet foglal a gépben :Ð !

Egyébként semmit. Több lesz a gép fogyasztása, ergó többet fizetsz a villanyszámlára.


ez a hatásfokától is múlik hogy menyit kell fizetni


Ebben igazad van. (80plus-os)

Ezért is érdemes kiszámolni a szükséges teljesítményt mielőtt vásárlásra adod a fejed. Mindennek megvan a maximális teljesítmény felvétele. Ebből tudod, hogy a gép maximálisan mennyi teljesítményt vesz fel, és fölé választasz kb 15-20%-al. Fő a biztonság.
0
0
0
0
kovi avatar
szicsu írta:
krumpli1pc írta:
Sziasztok
ha nagyob a tápegységem akkor az mit csinál ?
(gyorsabb lesz a gép vagy mi 😃 )
eztsoha nem tudtam.


Több helyet foglal a gépben :Ð !

Egyébként semmit. Több lesz a gép fogyasztása, ergó többet fizetsz a villanyszámlára.


ez a hatásfokától is múlik hogy menyit kell fizetni
0
0
0
0
kovi avatar
ez jó viccc :Ð nem lessz gyorsabb nyugi 😀 nem csinál semmi különöset ha nagyobb a táp úgy is csak anyit vesz fel amenyire a gépnek szüksége van
0
0
0
0
no avatar
krumpli1pc írta:
Sziasztok
ha nagyob a tápegységem akkor az mit csinál ?
(gyorsabb lesz a gép vagy mi 😃 )
eztsoha nem tudtam.


Több helyet foglal a gépben :Ð !

Egyébként semmit. Több lesz a gép fogyasztása, ergó többet fizetsz a villanyszámlára.
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
Sziasztok
ha nagyob a tápegységem akkor az mit csinál ?
(gyorsabb lesz a gép vagy mi 😃 )
eztsoha nem tudtam.
0
0
0
0
nyozo avatar
kössz a gyors választ !!!!
0
0
0
0
nyozo avatar
hy all egyik haverom szerzett egygépet deh kéne bele egy táp is és gondoltam a ti segítségeteket kérem a gép teljesítménye:3 Ghz-es prescott proci 2 GB DDR1-es 400 MHz RAM Ati radeon HD 3850 FullAGP egy 80GB-os winyo egy zalman hüttö és egy DVD-író ebbe mekkora táp kell ????

(Én egy 450 W-os ceiftech tápot ajánlottam neki)
0
0
0
0
eleminator avatar
krumpli1pc írta:
igen rádugtam a "Y" elosztótt mert ugy kap áramot de elméletileg az ALAPLAPOM NEM TÁMOGATJA a karimat ezzért elvileg kénne egy új alaplap vagy nem tom 😞😀

Ahogy azt MSN-en is megbeszéltük, itt is közlöm, hogy az alaplapja nem támogatja a Fast-Write technológiát, s az újabb kariknak AGP-be ez kell (Nvidia 6000-tól, vagy az Ati x000 sorozattól)
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
igen rádugtam a "Y" elosztótt mert ugy kap áramot de elméletileg az ALAPLAPOM NEM TÁMOGATJA a karimat ezzért elvileg kénne egy új alaplap vagy nem tom 😞😀
0
0
0
0
no avatar
krumpli1pc írta:
Sziasztok!
Vettem nem rég egy ASsus AH 3450-et és amikor beleteszem akkor beindul a vga forog a ventije de a monin semmi kéép
meg amugy nem is támogatja a VGA-mat
és kénne akkor már egyútal egy jó kis tápegység kb. akkor 450W melyik a legolcsobb amelyiket tudjátok ajánlani + akkor alaplapot sztettek PCI-set vegyek egyútal vagy agp - s maradjon de akkor az agps-ből a legoclsobb akinek van azt megveszem
Hellllp!
De azzért erre is helpezetek lécci!!! 😃



Nekem is ez volt amikor megvettem a mostani videókártyámat. Pörgött meg minden, de nem volt kép. Csak annyi volt, hogy 6 pin-es kábellal rá kellett kötni a tápra. Az alábbi képen amit belinkeltem, ha jól látom olyan csatlakozó van, mint amin a P-ATA-s csatlakozóval ellátott hardverek kapják az áramot. Az a fehér izé 4 pöcökkel. Rákötötted a tápra?
http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/shop2go/cabinet/item21/a143504.jpg
0
0
0
0
roberto888 avatar
Lehet hogy kéne egy BIOS Uptade.
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
Sziasztok!
Vettem nem rég egy ASsus AH 3450-et és amikor beleteszem akkor beindul a vga forog a ventije de a monin semmi kéép
meg amugy nem is támogatja a VGA-mat
és kénne akkor már egyútal egy jó kis tápegység kb. akkor 450W melyik a legolcsobb amelyiket tudjátok ajánlani + akkor alaplapot sztettek PCI-set vegyek egyútal vagy agp - s maradjon de akkor az agps-ből a legoclsobb akinek van azt megveszem
Hellllp!
De azzért erre is helpezetek lécci!!! 😃
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
DonVitoCorleone írta:
nekem van egy eladó 350wos Chieftec😜😃

Megveszem tőled 😆
0
0
0
0
Core2 avatar
na igen...az ára, ajánljatok kb 300-450 W közöttit
0
0
0
0
Core2 avatar
erről mit gondoltok ??? APC Smart-UPS 1000VA 670 W(att)
0
0
0
0
dave500 avatar
Ez a gond, hogy oclsó és magas tejesítményű, de annyit nem ad le mint ammenyi rá van irva! Egy jó 600W táp van 15-20 ezer is!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
az LC-POWER tápok jók mert láttam egy 600w osat 13000ér
0
0
0
0
kovi avatar
csak azé kérdem mert meg akarok már szabadulni az az őrült sok kábeltől😀
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem értem a kérdésed! Hogy az újabb típúsú tápoknál amin nincsen kábel hanem kapod hozzá, és be kell dugni? És azt kérdezed hogy bármelyik kábelt bárhova dughtod? Vagy azt hogy kell e az összeset használni? A válaszom:Nem!
0
0
0
0
kovi avatar
te tudod e hogy ez az újabb típusú amin kívül vannak a különböző csatlakozók helye és én döntöm el hogy kell per pillanat?
0
0
0
0
kovi avatar
na valakinek valami ötlete?
0
0
0
0
kovi avatar
ne leszükítettem a kört:
-Chieftec GPS-550AB
-FSP Everest 80PLUS 500
-COOLER MASTER Real Power Pro M520
-Gigabyte ODIN 585

szerintetek melyik, én az fsp és a cooler master között filózok
0
0
0
0
kovi avatar
hát ja elképzelhető, vagy csak szarul töltjük ki esetleg
0
0
0
0
no avatar
Nekem is 100% terhelés alatt írta az 541-et...
Valami nem kóser...
0
0
0
0
kovi avatar
roberto888 írta:
Nem hinném, mert nekem 100%-os terhelés mellett írt 497W-ot.😆 Vagy nem mindent állítottam be. De 2db 4870 497W-nál csak többet eszik.😃


tiedet is beírtam és nekem 696 W írt 100 % terhelés mellett
0
0
0
0
kovi avatar
hát nem tom akkor valamit elronthattál mert ezen az oldalon azt is belehet állítani hogy a hűtőventilátor világít-e vagy sem meg ilyesmi és amit én írtam az 100 % terhelés mellett van, amúgy a chip újságban olvastam hogy ők ezt használják
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nem hinném, mert nekem 100%-os terhelés mellett írt 497W-ot.XD Vagy nem mindent állítottam be. De 2db 4870 497W-nál csak többet eszik.:D
0
0
0
0
no avatar
Nekem ez 541W-t ír...
Lehetséges ez az én gépemnél?
Szerintem nem igazán...
0
0
0
0
kovi avatar
[LINK] ez az , ezt egy újság ajánlotta mert szerintük jó és ők is ezt használják
0
0
0
0
Szamp avatar
kovi írta:
igazából csak azé kérdeztem mert netes calculator segítségével kiszámítottam menyit eszik a gépem max terhelés alatt és egy kicsit túl lépte a tápnak a tudását😀


Meg tudnád írni nekem azt a netes calculator címét?
0
0
0
0
kovi avatar
igazából csak azé kérdeztem mert netes calculator segítségével kiszámítottam menyit eszik a gépem max terhelés alatt és egy kicsit túl lépte a tápnak a tudását😀
0
0
0
0
kovi avatar
ok köszi a gyors választ majd meg meggondolom hogy mi is legyen, mert kinéztem közben egyet szerintem ez se rossz Gigabyte ODIN 585 Fekete
0
0
0
0
kovi avatar
na jól van most már egy kicsit belekavarodtam mert néztem már egy jó pár tápot, akkor mondjatok nekem max 20 ezer forintig egy 500, max 600 w-os tápot mai már persze az új technológiás amin a tápon kívül én választom meg milyen csatlakozót akarok használni
0
0
0
0
roberto888 avatar
Corsair tápok is nagyon jók.😀
0
0
0
0
Core2 avatar
550-es...nemrossz, de azért nem cserélném le az OCZ-re 😃
és ez nem is olyan drága
0
0
0
0
roberto888 avatar
Szerintem ne vegyél Passzív PFC-s tápot! Aktív PFC-s szélesebb tartományban, jobb hatásfokkal, rugalmasabban képes megoldást adni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció