Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
erzsef avatar
Sziasztok!

Gépet tervezek, és elakadtam a táp választásnál.

Tervem a következő:
Alaplap: Gigabyte GA-B250M-DS3H S1151
Videókártya: Gigabyte nVidia GTX 1050 Ti Windforce OC 4GB GDDR5
Proci: Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz LGA1151
Ház: ModeCom Logic B26

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! 😊
0
0
0
0
💬 8
FoLey avatar
@erzsef: Mint mindig az első dolog amit kihagytok a max. összeg amit kiadtok tápegységre.
Csuklóból írnám Seasonic Focus Plus 550W
0
0
0
0
Bronson avatar
@erzsef: nagyon rossz ár/érték arányú gép, ha még nem vetted meg, akkor mondj egy összeget és összedobunk egy jobbat annyiból!
0
0
0
0
erzsef avatar
@Bronson: 150 K körüli összegért szerezném be a gépet.
Vinyó/Merevlemez meghajtó nélkül - azt az előzőből tartanám meg, még friss cuccok 😀

Amit szeretnék az 4 gigás VRAM / DDR4 4 GB RAM / 4 magos proci.
Tápra külön max ~10-20 ezer, minőségit, de nem nem túl drágát 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@erzsef: ez a max keret amit rászánnál...? 4gb ram ma már okostelefonokban van, játékra édeskevés egy ilyen rendszerben, a windows meg pár böngésző oldal megtelíti simán...
0
0
0
0
erzsef avatar
@Bronson: Később bővítenék még egy négyessel majd, de egyelőre ennyit engedne a pénztárcám. Olvastam, hogy úgy érdemes memóriát belevenni, hogy ugyanakkora méretű ill. frekvenciájú RAM, de egyelőre a 8-ast nem tudom megengedni, aztán utána még egy nyolcas bele.
Sajnos a munkám miatt kellene minél hamarabb egy használható gép (Photoshop, Lightroom).
Játszani csak minimálisan használnám rá, pl.: LIS 2/ GTA V, de ezt se a tűéles funkcióban. A GTA V elment az előző gépemen is már, csak sajnos valami megadta magát benne és amúgy is terveztem már egy kicsit erősebb gépre váltani.
Szóval nincsennek túl nagy igényeim 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@erzsef: Ha még egy tizest ki tudsz spórolni, ez jobb választás lenne. Munkára meg főleg! Jobb lap, cpu, 8GB ram, jobb ház és jobb vga(utóbbit máshol lehet megkapod olcsóbban is és akkor már csak kicsit lóg ki a költségvetésedből...

[LINK]
0
0
0
0
erzsef avatar
@Bronson: Hű, nagyon szépen köszönöm! 😊
0
0
0
0
erzsef avatar
@Bronson: Bocsi, az analfabétaságomért, de a gépházban van lemezmeghajtónak hely vagy tényleg jól látom, hogy nincs? Szükségem lenne rá 😀

[szerk.: Azt hiszem ezt már sikerült megoldanom (FSP Midi CMT120A)]
0
0
0
0
tuskedani1998 avatar
mint ahogy lejjebb is már linkelték ezt a videót így most én is újra belinkelem, ebbe benne van minden információ!
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@tuskedani1998: Hát azért nem minden információ van benne.
Teljes moduláris tápegységnél nem említette,hogy szétszedéskor nemkell a kábelt is kivenni,így könnyebb kivenni a tápot pl. takarításkor.
Nem említette hogy xx kategóriás összerakású gépnél mekkora teljesítményű tápegységet érdemes belerakni. Jó most így i9 9900k meg mitudom én ne erről szóljon már!
Azért hogy hagyjunk benne kb. 300w-ot csak pénzkidobás ha úgy sem lesz több videokártyás rendszered extrém tuninggal.
Tápegységben szereplő minőségi ventilátorok is fontos tényező.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Gép fejlesztés előtt állok.
A kérdésem pedig az lenne, hogy ehez a konfighoz, milyen tápot ajánlotok.

Processzor: AMD FX X8 8350 4,00MHz
Memória: HyperX Fury 4Gb+8Gb 1866MHz DDR3
Videókártya: Radeon RX 580 8 GB (pontosan nem tudom még,hogy melyik gyártótól veszem)
Op. rendszer: Windows 10 Pro x64
Alaplap: MSI 970 GAMING (MS-7693)
Tároló eszköz: TOSHIBA 1000GB

Árat nem írok, mert inkább adok érte többet csak megbízható legyen.
Segítségeteket előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 10
Bronson avatar
@US97: egy jobb fajta 500w táp elég. de számíts cpu limitre egyes játékokban, én inkább platform cserére spórolnék a helyedben! Már a legolcsóbb ryzen is köröket ver az fx szériára....
0
0
0
0
botmunpls avatar
@US97: Ha ragaszkodsz ehhez a procihoz, legalább egy 700-asat ajánlanék FSP Hyper-ből vagy Zalmanból, de egyébként az előttem hozzászólóval egyetértek, ez a proci már most sem annyira acélos, van kollégám aki már cseréli le újabb ryzenre. Hasonló árban már van használtan 3-4. generációs i7-es ami még biztos tartósabb lesz.
0
0
0
0
Bronson avatar
@botmunpls: legalább 700w? ugyan minek...?
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Bronson: Tudja a gyász, nekem minden nagyokos azt mondja hogy számoljak rá 150-200at a fogyasztáson felül és úgy vegyek tápot.
Amúgy meg ha a kb. 400w fogyasztáshoz 700w tápod van, akkor elvileg kevésbé terheli a tápot és tovább fogja bírni, mint az 500-as. És alig 2-3 ezerrel drágább adott típuson belül a nagyobb táp.
0
0
0
0
Bronson avatar
@botmunpls: Hát ne nagyon higyj az ilyen nagyokosoknak... 😊 az fsp 500 meg 700w között 5k a különbség, nem egy nagy árrés, de még mindig jobb egy 500-as ami minőségibb, mint egy 700-as ami kevésbé. egy 500-as tápot sem fog kimaxolni az a konfig közel sem. még egy jobb 400-as is elég lenne, 500 mellett még tartalék is marad.
0
0
0
0
FoLey avatar
@botmunpls: Minek 700W? 500w minőségi tápegység is elég hozzá.
0
0
0
0
tuskedani1998 avatar
@US97: Ne vegyél FX-et azt javaslom első körben, szerintem 650w táp mindenképp ajánlott, Fsp. Seasonic, be quiet amelyik neked szimpatikus! Tápon nem érdemes spórolni, Ezt már megtanultam énis!
0
0
0
0
no avatar
@tuskedani1998: A mostani konfigommal meg vagyok elégedve. Sose volt még vele gondom egyik játéknál és programnál sem.
Tápot is azért cserélek, mert már zörög a ventilátor benne, de mivel régebbi fajta táp így komplett le akarom cserélni.
0
0
0
0
no avatar
@US97: Szia!

Nem tudom,hogy pontosan mennyit zabálhat az fx 8350,de nekem 8+8 gb rammal,2 winyoval,1 ssd-vel az i5 7600k-nak és az rx 480 8gb-nak az 500w-os zalman táp bőven jó.
0
0
0
0
no avatar
@US97: Alapvetően elég hozzá egy 500as, de szerintem az esetleges jövőbeni fejlesztésekhez jobb ha már most van 1 erősebb táp! 😀
Ha esetleg emellett döntenél akkor ezt ajánlom: [url]www.mysoft.hu/details.aspx?pn=MPY-650…source=100[/url]
😀
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
Üdv Mindenkinek!

A múlt héten sikerült összerakni a gépemet. A helyzet az, bár tökéletesen működik, a táp hangos. Tudom fölöslegesen nagy de a házzal együtt vettem jó áron. Le szeretném cserélni. A következőt néztem ki: Seasonic Prime Ultra 650W Titanium. A kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi konfighoz elég lenne. Illetve valóban, szinte semmi hangja nincs? Nem volt még Seasonic tápom de mindenhol azt mondják, hogy minőségben a legjobb.

Válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 6
Memento Mori avatar
@Vic04HUN: Szvsz nem egy táp hangereje fog zavarni egy gépben. Az én tápom pl a gép kikapcsolása után még pörög, míg le nem hűl, legalább néhány percet. Még az esti a síri csendben is akkor hallom, hogy dolgozik, ha teljesen a géphez hajolok. Fél méterről már meg sem mondja senki, hogy épp teker a venti.
Seasonic tápokkal még nem volt negatív tapasztalatom, pedig átment már pár a kezem alatt. Nyugodtan megveheted. A gépedhez is bőségesen elég és a hangja sem fog zavarni.
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
@Memento Mori: Értem, köszönöm a válaszát. Viszont a gépben szinte csak a tápnak van zavaróan nagy hangja. Lehet mert nem mai darab? Vagy nemtudom. Akárhogy is, engem eléggé zavar. A fejhallgató is mikor rajtam van kb 30%-40%-on van a hangerő, ami azért már elég hangos és néha még úgy is hallom a tápot. Na mindegy, megpróbálom a Seasonicot.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Vic04HUN: Az már tényleg hangosnak tűnik az olvasottak alapján. Bizony könnyen lehet, hogy a kora miatt hangos. Sajnos minőséginek számító tápokba is hajlamosak a gyártók olcsó csapágyazással "megáldott" ventilátorokat szerelni. Néhány év intenzívebb használat után bizony minden megjön a hangja.
0
0
0
0
xCube avatar
@Vic04HUN: Mielőtt költenél egy mésik tápegységre én megnézném, hogy egy kis takarítással nem lehet-e javítani a helyzeten.

Esetleg ki is lehetne cserélni a vintilátort a tápban.
0
0
0
0
xsebix avatar
@Vic04HUN: Nekem is hasonlo gondom volt, igyekeztem epiteni egy halk/szellos gepet es a tap lett a vegere a "hangos" elem, tortenetesen egy Seasonic S12II-620 80+ Bronze volt a gepben persze nem az a kategoria mint amit te irtal csak a marka egyezik, bar az enyem is egesz jo minosegu volt... Na szoval en lecsereltem a tapomat egy Corsair RM 650i 80+ Gold-ra es a "zaj" megszunt, a tap full modularis es felpassziv az az, ha nem er el egy bizonyos terhelest akkor be se kapcsol a ventije, batran ajanlom ezt a tapot is arban is baratibb es boven eleg... 😀

- amugy most mar a HDD-nek van csak hangja, szoval majd 1x azt is megoldom egy 500gb ssd-vel... 😃
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
@xsebix: Köszönöm mindenkinek a tippeket-tanácsokat. Sajnos a takarítás nem segített ezért cserélni kellett. Viszont most egy hanjga sincs.😀

Amúgy van egy eladó 1500W-os Cooler Master tápom, ha érdekel valakit😆
0
0
0
0
carl18x avatar
Találtam egy új csatornát ami minőségi videókat készít. Esetleg aki tápot akarok venni annak jól jön ez a videó 😀
0
0
0
0
no avatar
Udvozlettem nyarra van be terveze a gep megepitese es hasonlo.
Az a terv hogy egy olyan tap kellene amelyik stab, esetleg aram eseten se legyen semmi baja..
- Nyaron ha napi 24 orat megy akkor ne legyen semmi baja ha pedig villamlanna kint akkor se keljen azon felnem hogy mikor kapcsoljam ki a gepet es lepjek ki jatekbol!!!!!! Foleg ugy hogy MP jatekkal jataszanak..

Par helyen olvastam igen! Tapon ne sporolj az a geped szive lelke es teljesen igaz ezert az itteni emberek velemenyet kernem..
Cseszka koma eleg sokat segitett innen is udv neki, de ne menjuk el reszler es Sanyix koma nev megemlitese nelkul sem!

seasonic focus+ gold 550w-t neztem ki de mindenki velemenyere kivancsi vagyok ki mit gondol rola esetleg van jobb is? BE QUIET taprokrol velemenyek?

Itt van meg ez a tap is, amelyik nem szerepel a weboldalon.
seasonic 520w 80+ bronze

https://pchardware.kpizlog.rs/Kompjuteri-Desktop/Napajanja/10-887-1-grupa.htm
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@ELERY: Inkább a Focus+ gold 550w. Később sem lesz gond ha fejlesztesz hacsak nem tervezel 2 VGA-s rendszert. Azért is inkább azt mert az már gold minősítés, az az több védelem is van benne.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Oke rendben koszi
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@ELERY: a gold a hatékonyságot jelöli, gyártói oldal szerint 90-95% függően a kihasználtságtól, ami már elég patent, ergo kevesebb hőt termel, ami neked csak jó.
A védelmek is rendben vannak, minden szükségeset megkapott, így elvileg nem lesz bajod vele, de nem feltétlen lesz teljesen zavartalan a játék, mert ha valami nem tetszik a tápnak, akkor simán lekapcsol, függetlenül, hogy mit csinálsz épp.
Viharban meg ha elmegy az áram, nyilván lekapcsol a gép is, erre lenne ott a szünetmentes táp
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Rendben de ha elmegyek otthonrol es kozben megy a gep akkor ne ideskedjek miatta?

Tudod olyan dolog ez a tap ha lehet akkor inkabb toltok ra de akkor erezem magam biztonsagban..
Napi 10 ora hasznalat mennyire jo?
0
0
0
0
Bronson avatar
@ELERY: egy táp sem fog megvédeni villámlás esetén, az ha becsap, akkor kész, lehet bármilyen jó tápod, rövidzárlat elleni védelem, az megint más, az minden jobb modern tápban van. (olcsó vackokban nem mindig van...)

be quiet tápjaim voltak mindig is, sosem volt velük semmi gondom, hangját még egynek sem hallottam, egy merevlemez hangosabb...
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Üdv. Kinéztem magamnak ezt a kicsikét https://ipon.hu/shop/termek/asus-exgtx1060o6g-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-oc-pcie/1556578 viszont nem tudom hogy a mostani tápom elég lenne e hozzá vagy esetleg kellene egy erősebb, néztem és csak 60w-al fogyaszt többet de nem tudom annyi még éppen bele esik e vagy tényleg kell e új, ha kell milyet ajánlotok.(Gépemet az eszközöknél megtaláljátok)
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@Warlordcommander: Elvileg elég a tápod hozzá, de én inkább MSI Gaming X6G-t vennék, ha mindenképp 1060 kell. Szinte az ASUS-al megegyező az adatai, de hűtése biztos jobb. Na meg árban is rövidebb.

[LINK]
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@reszler112233: Köszi a választ, átgondolom.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Warlordcommander: én meg akkor már egy 1660ti-t vennék egy 10essel drágábban, illetve kb ugyanannyi mint a linkelt asus, csak ez 1070 szintjén hozza
[LINK]
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@H-ECTOR: Hmm, még az is lehet hogy ez lesz. Köszi az infót.
0
0
0
0
ogre077 avatar
Hali. Pls valaki segítsen. A chieftec 400 wat, a rx 470 4 bg és a amd ryzen 5 1600x hoz, jó lesz hozzá a tápegység?
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@ogre077: konkrét melyik modell...?
0
0
0
0
ogre077 avatar
@Bronson: Hali. CHIEFTEC GPA 400S
0
0
0
0
Bronson avatar
@ogre077: határeset... hosszú távra mindenképp vegyél egy jobb tápot...
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
A Kolink tápegységek menyire jók, megbízhatóak?
Pl. ez: [LINK]
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@Gyrger72: az egy egész jó táp (bár szerintem ocsmányul néz ki úgy ahogy van, de kinek mi a menő...) de minek neked akkora...? a jelenlegi rendszeredhez egy 80+ gold 550-es is bőven elég...
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Bronson: A jelenlegi tápom egy Thermaltake Smart SE 530W Bronze.
Most fogom újítani a gépem a következőkre: https://gepigeny.hu/user/gyrger72/eszkozok/274801
Egyenlőre csak a videókártya marad a Gtx750 ti, de később GTX 1070 8gb-ost szeretnék vagy egy RTX 2060-at.
Plusz a Gigabyte alaplapon 8+4 pines CPU tápcsatoló van, ami a mostani tápomon nincs.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Gyrger72: teljesen okés a mostani tápod, bőven elég lesz mindenre, még egy jobb 450-es táp is elég lenne... mivel nem k-s a procid a z-s lap eléggé pénzkidobás (hacsak nem tervezel a közeljövőben fejleszteni megint). az a plusz 4 pin már extrém tuninghoz kell, ha csak egy 8pines is lesz csatlakoztatva, vígan el fog menni azzal is, semmi gond nélkül...
0
0
0
0
Razor97 avatar
Sziasztok!
Milyen tápegységet ajánlanátok 20-30ezer között, egy gigabyte gtx 1070ti, ryzen 2600 mellé?
Jelenleg EVGA 100-W1-0600-K2 600W van nem tudom hogy mennyire jó a konfighoz(EDI v2), de ha már fejlesztettem a tápot is lecserélném valami jobbra.
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@Razor97: Egy 500-as táppal használok hasonló konfigot (2600+1070ti) szóval a helyedben nem cserélném le feleslegesen, teljesen korrekt az a táp! Inkább egy jobb monitorba (144hz/1440p) fektesd a pénzt!
0
0
0
0
Razor97 avatar
@Bronson: Köszönöm a gyors választ!
Monitor is van már tervben csak előbb a gépet akartam "befejezni".
0
0
0
0
Rockos avatar
Sziasztok! Nem nagyon értek a tápokhoz és kéne egy kis segítség.
15-20 000Ft között lehet találni megbízható márkájú, 500-600W-os, félmoduláris/moduláris tápegységet?
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@Rockos: Van, de én azokban nem bíznék. Inkább toldanám a keretet 25-30 közé. Ott már azért akad jó pár választás.
De kérdés mihez kéne?
0
0
0
0
Rockos avatar
@reszler112233: Csak érdeklődöm, felmérem a lehetőségeket. Öcsém gépét fejleszteném egy teljes platform cserével, és nem ártana mellé egy új táp. Viszont a jelenlegi keretbe egy új gépház nem fér bele, a jelenlegi pedig nem igazán alkalmas kábel managementre. Ezért gondoltam, hogy egy moduláris táp megkönnyítené a helyzetet.
De ha nem moduláris lesz, az sem baj. A lényeg, hogy a többi kritériumnak feleljen meg. Nem igazán tudom, hogy az ismertebb gyártók közül (Corsair, Seasonic, FSP, Be quiet, Chieftec, Evga) és azok típusai közül van-e abszolút jobb.
0
0
0
0
no avatar
FSP HEXA 400W
Cooler Master MasterWatt Lite 500W White (MPX-5001-ACABW)
Jatekra kellene, melyik a megbizhatod es hasonlok? Napi 16 ora terhelest melyik fogja tudni birni hogy ne legyen semmi baja?
Ti melyiket venetek? Jelenleg ez a ketto tap van az orszagban..............
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@ELERY: "Ez a 2 táp van az országba" ezt meg hogy érted?😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ELERY: Hogy érted hogy ez a kettő van az országban?

Ez csak egy bolt és csak minőségi tápok: [LINK]

Egyébként inkább:

Be quiet! Pure Power 11 BN297 500W CM
Vagy:
FSP 550W HYDRO GE 550 80+ Gold
0
0
0
0
spleenszuru avatar
Sziasztok!

Mazsoláztam tápokat, és ezekre esett a keresésem eredménye, azt szeretném kérdezni, melyiket ajánlanátok leginkább?

- THERMALTAKE 750W TOUGHPOWER GRAND RGB PS-TPG-0750FPCGEU-R
- SUPER FLOWER 750W LEADEX II GOLD SF-750F14EG(BK) FEKETE TÁPEGYSÉG
- AEROCOOL PROJECT 7 750W ACPP-P775FEC.11 TÁPEGYSÉG
- BITFENIX FORMULA 750W BP-FM750ULAG-9R TÁPEGYSÉG

Nálam a molex csatlakozók is lényegesek, ugyanis használok átalakítókat, ill. ventik is mennek róla.
Modularitás annyira nem fontos, inkább a megfelelő hosszú kábelek.
Elvileg ezek jó tápok, vagy nem?
Későbbi gép fejlesztéshez készülnék elő vele, tudom, hogy a jelenlegihez kissé OP lesz, de ez most nem lényeges szempont.
Köszönöm.
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@spleenszuru: szerintem hanyagold a molexes ventilátorokat... pwm-es minden szempontból előnyt jelentene, nem is kerülnek sokba. átalakítót meg mihez használsz...? 750-es táp elég overkill, mit tervezel venni? Több gpu lenne a gépben? Ha nem, akkor egy jobb 650-es bőven elég mindenre, pl EVGA Supernova 650, spórolnál is vele, kb amit a 750-es tápra szánnál, abból vehetnél halk pwm-es ventiket...
0
0
0
0
Hunork avatar
@spleenszuru: Ezekből én a SUPER FLOWER -t venném
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Ezekhez ez a Cooler Master 650W MPX-6501-ACAAB-EU tápegység bőven elég igaz? Később majd kapna másik processzor hűtőt. Ti mit ajánlotok?

Samsung 250GB 860 EVO MZ-76E250B/EU SSD meghajtó
LG GH24NSD1 SATA fekete OEM DVD író
Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200 merevlemez
Gigabyte B360M D3H alaplap
Asus GTX1050 Ti 4GB GDDR5 CERBERUS-GTX1050TI-O4G videokártya
TP-Link TL-WN881ND hálózati csatoló
Kingston 8GB DDR4 2666MHz HyperX Predator HX426C13PB3/8 memória
INTEL CORE I3-8100 BX80684I38100 PROCESSZOR
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@ricsko5: Túl sok is. Egy alap, Bronze, HEC belsős táp.
Kérdés: MIért akar mindenki olcsónak ható, ámde magas W tápot venni? Nem értem.
Ebből a pénzből előbb vennék egy SEASONIC S12II 520W tápot. És még egy GTX1070-nek is elég. (nálam i7 és 1080 megy amúgy 500W BQ táppal)

24 ezerig meg itt egy lista:
CORSAIR CX Series CX550M 550W
FRACTAL DESIGN Integra M 550W
FSP Raider II 550W
De a pálmát a gépedhez ez vinné: BE QUIET! Pure Power 10 500W CM Silver, félmoduláris.

Spoiler!
Halkan jegyzem meg, hogy a mostani gépedhez és egy nem bika VGA fejlesztés esetén ideális megoldás a SUPER-FLOWER Platinum King 450W táp 21-22k körül.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Köszönöm a segítséget, azt hiszem akkor a BE QUIET-et választom!
0
0
0
0
Hunork avatar
@ricsko5: Jó döntés! 😉
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ! Jelenleg a gépemben egy FSP hexa 500+ tápegység van ,amit cserélni szeretnék a videókártya miatt. Eddig egy asus gtx 1060 kártya volt (120W), most gtx 1080 lett (180W) attól félek ,hogy hamarabb tönkremegy. Az 1080 kártyához a min.500W tápot írnak. Elég nagy gépházam van ,tele nagy ventilátorokkal + DVD, 3winchester ,ssd... gondolkoztam a vizes proci hűtésen is. Szóval félek, hogy ez az 500w kevés neki. Lehet csak túlaggódom, de jobb félni mint megijedni ! Egy FSP hydro g 750w tápot néztem , jó választás lehet ?
Ha van jó ötletetek szívesen fogadom !
Előre is köszönöm !
Üdv. Ákos
0
0
0
0
💬 4
Hunork avatar
@Boldor81: Nem kell félned, az 500W simán elég, csak jó minőségű legyen, lehetőleg Silver, vagy Gold.
FSP Raider II 550W Silver 20-21k körül
THERMALTAKE London 550W GOLD 24k körül, félmoduláris!
SILVERSTONE SST-ET550-HG Gold, félmoduláris 24k körül
A legjobb választás meg talán a BE QUIET! Pure Power 11 600W CM félmoduláris Gold táp, 30k körül.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Hunork: Próbáltam utána nézni ,hogy az fsp 500+ hexa Gold, Silver vagy Bronz, de nem találtam semmi ilyet róla.
Tudom, hogy használt tápot nem érdemes venni, de most tudnék majd féláron egy kéthetes FSP hydro g 750w tápot 5év garanciával ami csak éppen kipróbálva lett.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Boldor81: A hexa sima 80+ kevés védelemmel, azért nem találsz.
A Hydro G meg igen jó táp, csak felesleges neked akkora. Viszont féláron simán megéri.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Hunork: Köszönöm a segítséget !
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. ismeri valaki a Approx 700W tápegységet?
0
0
0
0
💬 15
FaLchioN avatar
@joci06: Nem, de lehetőleg te se ismerd meg 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@joci06: Ismerték páran...

Spoiler!
de leégett a házuk
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@joci06: Alább olvashatsz pár elismert márkáról, ezek közül: FSP, Seasonic, EVGA, Superflower. Ha leírod milyen konfig mellé párosítanád, tudunk segíteni.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: már vissza küldtem a boltnak a Approx 700W tápegységet 😀
AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz Socket AM4
Gigabyte GA-A320M-S2H
8GB 2400MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL15
Mai játékoknak megfelel ez a konfig?
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@joci06: VGA nélkül alacsonyab beállítások mellett sztem Fortnite, CSGO, LOL kategóriájú játékok.
Ha hozzádobnál egy 1050ti-t minimum, akkor már a Battlefield 5 is mediumon elszaladgálna. Lásd a gépemet, ugyan 16GB rammal, de medium-high keveréken 50-60 fps-t kapok az említett játéknál. 😀
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Vga Gigabyte GV-R557OC-1GI ATI Radeon HD 5570 1GB egyenlöre de cserélni fogom ezt is
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@joci06: Ezzel már tudsz játszani, de valóban jó ötlet a csere. 😀
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: kb 8-9 éves de még egy jó pár játékkal elvan.nem melegszik semmi probléma nem volt idáig vele le is kopogom.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@joci06: Akkor cseréld amikor szükségét érzed.😀
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: tápegységet tudnál ajánlani?mert ki cserélik mivel hibás volt az approx 700w tápegység
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@joci06: Persze, sztem az alábbiak hosszútávon biztos remekül teljesítenének:

[LINK]

[LINK]

[url]https://www.pcx.hu/tapegyseg_minosegi?isFiltered=1&filter[manufacturer][]=EVGA&filter[manufacturer][]=Seasonic&filter[properties][82909][]=68143&filter[properties][82909][]=195240&filter[price][]=6044&filter[price][]=158232[/url]
0
0
0
0
kyis333 avatar
@FaLchioN: inkább hanyagoljátok azt a pcx-et... baromira drága egy hely. arukereso.hu a barátotok 😉
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@kyis333: Nálam a PCX bevált. Ipon, Aqua az ami szerintem drágább. Barátom az Árukereső, tudok róla,ismerem. Nem feltétlen szükséges onnan vásárolni, ezernyi üzlet van, lehet választani, csak tipp volt.
Szubjektív vélemény a barátod 😉
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Cooler Master 600W Elite V3 ezt tudják nekem cserélni approx tápegység helyet
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@joci06: Legalább egy ryzen 5 1600-t tolj be a gépbe. Az 1200 elég gyenge falat a mai komolyabb játékokhoz sajnos :/
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok adott egy fsp hexa serias he 500 (500w) tápegység kérdésem az lenne,hogy a felsorolt dolgokhoz elég lenne e valamint ha nem mit ajánlanátok ?! 😀
Alaplap-Asus M5A78L
VGA-Asus Strix Geforce GTX 1050 TI
CPU-AMD FX8350
4x4 GB CORSAIR VENGEANCE DDR3 1600 Mhz
1-SSD
1-7200 RPM 1TB HDD
1-5200 RPM 512 GB HDD
Válaszokat előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
Atya ég... így felmentek a tápegység árak? 😲 én 24k körül vettem ha jól emlékszem az enyém most meg 30 fölött van az ára 😲
amúgy egy komoly proci plusz milyen VGA combo-t bírna még el ez a táp? :/ mondjuk egy 1080Ti-t elbírna még?
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@bukta2: Ha a Hydro X-re gondolsz akkor annak még el kéne vinnie gond nélkül.

Amúgy attól függ mennyire mentek el az árak, illetve lehet kifogtál egy akciót a tiéd vételekor, ugyanis ami nekem van most is ugyanannyiba kerül mint mikor én is vettem, már több mint 2 éve.

Na meg a tied is most is ahol még kapható 22-24 közt mozog: [LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@reszler112233: én ott néztem ahol én is vettem, Amazon.de-n am igen az én tápomra gondoltam hogy ez el e vinne még egy 1080Ti-t pl. nem mintha terveznék de majd egyszer,mert pont egy gépet akarok összetenni köv év elején is amikor majd jön az enyémbe az új Ryzen, és akkor úgyis kell másik deszka a procihoz akkor meg a G4560 meg a mostani deszkám meg a 16gb ramom fölöslegessé válik így építeni akarok egy ilyen netezős gépet ebből, integrált gpu ja a procinak csak elég lesz internetezni 😉
ahhoz is kellene egy kissebb táp, plusz géphát meg egy SSD-t akarok, azon is gondolkodtam hogy az enyémbe veszek egy új SSD-t 240GB-osat (abból is valamilyen M.2-est) a jelenlegit meg bedobom a netezősbe majd még eldöntöm, majd a karácsonyi leértékeléseknél fogok bevásárolni.
0
0
0
0
no avatar
Egy rx Vega 56 Gpu nak elég 550w energiás tápegység?
0
0
0
0
💬 10
Bronson avatar
@barnabas96: Attól függ milyen pontosan...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: [LINK]
Elég durva kartya 3x 8pin kíván.
750 W javasolnak
0
0
0
0
Bronson avatar
@barnabas96: Én a tápegységre voltam kíváncsi milyen 550wattos pontosan... nem minden 550wattos tápegységen van alapból 4x6+2pin tápcsatlakozó, az inkább 650w és afölött kezdődik... mi lesz a kártya mellett a többi komponens...?
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: SEASONIC PRIME ULTRA 550 W gold
A konfig az adatlapomon van.
Késöbb lesz bele egy ryzen 5 Meg valamilyen nem gyári proci huto
0
0
0
0
Bronson avatar
@barnabas96: Azon a tápon csak 2x8pin van... valami molex átalakítóval esetleg meg tudod oldani, mert bírnia kell, csak nem épp a legelegánsabb megoldás...
0
0
0
0
Hunork avatar
@barnabas96: Ennél kisebbet nem raknék bele: be quiet! BN298 Pure Power 11 600W 80+ Gold 29k körül van, vagy inkább a biztos a be quiet! BN299 Pure Power 11 700W 80+ Gold 33k körül. Hidd el, nem éri meg kockáztatni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@barnabas96: 36 környékén van FSP Hydro G 650W is amihez alapból van 4x6+2-es VGA kábel is.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Bocs srácok rossz topikba irtam a tápegység már megvan .
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@barnabas96: Amennyibe kerül az a táp már kaptál volna szintén Gold minősítésű tápot amin van 4x6+2-es VGA kábel is. Érdemes lett volna előre gondolni és egyből olyan tápot venni ilyen áron amin minél több csatlakozó van.
0
0
0
0
FoLey avatar
Mivel kaptam választ leírom hátha egyszer valakinek adódna hasonló problémája.
A Yate Loon ventilátoroknál sokszor fordulnak elő.
Aki ventilátort akar cserélni benne Be Quiet! Pure Wings 2 ventilátort javaslok. Én is most rendeltem meg és kifogom cserélni. Jól teljesít a tápok hűtésében.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok.
Adott egy FSP Raider 550-es táp. Egy i5 4690-es procinak és egy rx 560as videokarinak elég e? 8 később 16gb rammal egyuttvéve.

Köszönöm.
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
Sziasztok!

Van egy Cooler Master G650M tápegységem és benne lévő Yate Loon D12SH-12 ventilátor,igen ez egy átok ventilátor. 😆
A probléma forrás ez kerregő,hangot ad és zavar. Lett kenve igaz csak spréé volt itthon,de nem lett jobb tőle.


Kérdésem az hogy tudtok ajánlani 2 pines halk ventilátort és olyat amit rendes légáramlása is van a gyárihoz képest?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Szerintetek milyen tápegység passzolna a következő konfigba?
I5 8400 proci
Gigabyte b360m d3h alaplap
Kingston HyperX 2600mhz 2x4 gb
Jelenleeg egy msi 1060 6gb gamingX lesz benne, de a késöbbiekben, ha nem elég a teljesítménye akkor szeretném lecserélni 1070 re.

A következő tápegységre gondoltam: Corsair VS550 White Certified vagy EVGA 500B 500W Bronze (100-B1-0500) ?
Illetve kell e 1070 mellé 500W os tápnál nagyobb?

vélemény? esetleg van jobb vétel ebben az ár kategóriában?

Válaszokat előre is köszi!
0
0
0
0
💬 3
FoLey avatar
@tomeee: Szia!

Egyiket sem javaslom inkább FSP Raider II 550W vagy ha kicsit raksz még hozzá akkor Bitfenix Formula 550W Gold,mert GTX 1070 mellé jobban passzolna.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@tomeee: Szinte minden kategóriában a Thermaltake Smart szériát ajánlom és használom. Van nagyon strapabíró 550W-os moduláris változata. Nekem egy olyan már a másodig gépemet hajtja, 6 éves, és 100%-os.
0
0
0
0
no avatar
@tomeee: Alapvetően elég hozzá egy 500as, de szerintem az esetleges jövőbeni fejlesztésekhez jobb ha már most van 1 erősebb táp! 😀
Ha esetleg emellett döntenél akkor ezt ajánlom: [url]www.mysoft.hu/details.aspx?pn=MPY-650…source=100[/url]
😀
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!!
Ebbe a gépbe milyen 550w-os tápegységet ajánlanátok nem túl drágán?

Intel Quad Core Q9300 processzor

2GB Kingston KVR800D2N6/2G DDR2 800MHz, 2GB Kingmax KDE88F-B8K16 DDR2 800MHz Memória

QLeadtech Geforce GTX 280 SLi Ready 1GB DDR3 VGA

FUJITSU SIEMENS D2584-A1(CPU)

ESPRIMO P5925 számítógép ház

320GB Seagate Barracuda sata II 7200 RPM 3,5" Merevlemez

Microsoft WINDOWS 7 ULTIMATE 64-bit
0
0
0
0
💬 8
FoLey avatar
@ppista: Miért rendeltél egy áramzabáló GTX 280-at? Játékra lenne a kártya?

FSP Raider II 550W Silver tápot javaslom.
0
0
0
0
ppista avatar
@FoLey: Köszönöm a választ.
Én ezeket néztem ki,szerintetek melyik lenne a legjobb:

-ZALMAN 600W ZM600-GSII

-SHARKOON SHP550 v2 550W

-AEROCOOL VX-550 550W APFC

-THERMALTAKE LITEPOWER 650W PS-LTP-0650NPCNEU-2

-CHIEFTEC ECO 600W GPE-600S TÁPEGYSÉG
0
0
0
0
FoLey avatar
@ppista: A felsorolt listák közül csak is Chieftec ECO-t szabad megvenni,de mint írtam FSP Raider 550W-al sem lősz mellé,mellesleg Silver minősítés,jobban is járnál Chieftec helyett.
0
0
0
0
ppista avatar
@FoLey: kössz a válaszokat.
Végül a SHARKOON SPH550 v2 550W lett a befutó és már meg is van rendelve.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ppista: Azt a tápot én még abba gépbe sem tenném bele amit megadtál, de ha már megrendelted mindegy. Amit FoLey írt sokkal jobb választás lenne, és ahogy utánanéztem minimálissal került volna többe, viszont sokkal biztonságosabb lett volna.
Mennyiért vetted amúgy? mert RaiderII is beszerezhető 20k környékén.[LINK]
0
0
0
0
ppista avatar
@reszler112233: Bementem helybe egy számtek boltba, megkérdeztem melyik lenne jó a gépbe,azt mondták bármelyik és válasszam akkor a legolcsóbbat oké és akkor az lett meg is rendelték azt. Az pedig a Sharkoon lett.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ppista: Én bele nem tenném azt a tápot manapság már, de mint írtam ha már megrendelted mindegy, bár ha nem fizettél érte még semmit akkor akár vissza is mondhatod szerintem, bár ez boltfüggő hogy lehetséges-e.(Itt a közelemben egy haver egyszer rendelt, de közben más alkatrészre esett választása, és a bolt elfogadta, így lett a polcukon egy olyan aktlakrész amit később másnak adtak el, de ezt nem minden bolt vállalja be sajnos. Persze ő sem fizetett előre csak rendeltetett.)
Amúgy menni fog vele az nem kétséges csak ki tudja meddig, és nem-e visz valamit magával ha elszáll. Viszont ha nem titok mennyiért lesz majd megvéve? Csak furdal a kíváncsiság, hogy mennyibe adják neked ott, mert neten 17 körül láttam, és a Raider II csak 3 ezerrel lenne hosszabb, viszont sokkal jobb.
0
0
0
0
ppista avatar
@reszler112233: Nem titok 16.600 Ft-be kerül majd,meg ajánlottak egy 550w-os Aproxxot is ara azt mondtam,hogy köszönöm nem,mert arról olvastam mindent.Amúgy meg ezen a gépen csak régi játékokkal játszanék,hobbi gép lenne.
Az első gépem az adatlapomon lévő Bulldózer,azt használom mindenre.
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
Sziasztok, Seasonic prime snow silent 650W (160€) tápról van valami véleményetek? Megér ekkora felárat?
0
0
0
0
💬 7
Bronson avatar
@Tuhajohn: minőségi táp, az tuti, a kérdés, kell e neked? én inkább egy jobb házat vennék a helyedben és egy evga 650 gq 80+ gold-ot... kicsit overkill a seasonic a jelenlegi konfigodhoz... az evga-n is van silent mód.
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
@Bronson: Nem a jelenlegihez lesz. A hdd-n, ssd-n és gtx1070-en kívül cserélem az egészet. Eddig kb így néz ki: i7-8700k, asrock z370 taichi, nzxt s340 elite white és 16gb 3000mhz cl15 ddr4 ram.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Tuhajohn: szerintem akkor is túlzás... de ha neked tetszik és megengedi a pénzárcád, akkor hajrá... jól is néz ki, csak látszódni abban a házban nem fog...
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
@Bronson: Majd még átgonodlom. De ha minőségi cucc akkor miért ne? Most a pénztárca is engedi.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Tuhajohn: Hát hogy olcsóbban is kaphatsz minőségi cuccot, ami bőven jó a gépedhez... de te tudod, na...
0
0
0
0
Hunork avatar
@Tuhajohn: Teljesen felesleges. Későbbre is elég egy 550W (GTX 1080Ti...stb) Természetesen a Seasonic Prime sorozat maradhat.
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
@Hunork: Köszönöm a válaszokat, hát végül maradt a 650W-os, 20€-val lett drágább mint a 550W-os. Az a baj, hogy én ezt a tápot kinéztem magamnak még nyáron és azóta ezt akartam szóval én már a kérdés kiírása előtt eldöntöttem, hogy ilyen lesz. Felesleges vagy sem ezt akartam. Mindenkinek vannak ilyen dolgai, hogy csak azért is megveszi.
0
0
0
0
chris00501 avatar
Hello!

Milyen tápot ajánlanátok a konfigomhoz? Ez például jó? --> http://compker.hu/termek/18043
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@chris00501: Szia!

Teljesen alap táp, nem a legjobb az FSP-től
Inkább ezek, kicsivel többe fáj, a boltot néztem, ahonnan linkeltél:
Corsair CX450 450W
Be Quiet System Power 9 500W
Seasonic S12 II S12II-520 520W
FSP Hydro Bronze HD500 500W
0
0
0
0
chris00501 avatar
@Hunork: Köszönöm szépen! A Seasonicot választottam egyébként.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Üdv!

Van egy Chieftec CTG-400 80P tápom ami (lekopogom) tökéletesen működik, semmi baja, nincs rá panaszom de kb. 2 évvel ezelőtt vettem használtan 6000 forintért. A tulaj egy i5-öt, 8GB ramot és egy GTX 660TI-t pakolt alá. Én sem hajtom ki teljesen, össz. ~300Wattot eszik a gépem, eszerint az oldal szerint: [LINK]

Szerintetek mikor lenne érdemes lecserélni? 2020-ra terveztem VGA-t cserélni, azon kívül mást nem. Várjak addig, vagy sürgősen váltsam le?
Mondom, semmi instabilitást, egyebet nem észleltem használat közben.
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@FaLchioN: Gépednek elég a 400W, de azt tudd, hogy a tápd max 300W-ot ad le, azaz az eszközeidnek. Az életkor pedig mindig még lecsippent belőle egy keveset. Most még elég, ez tiszta, de azért én csak elgondolkodnék hamarosan. Először persze azt tudjad, hogy milyen VGA lesz a gépben, ezután vegyél tápot. Jó tudni, hogy egy i7/GTX1080 rendszernek most is elég a minőségi (legalább Silver) 500W. Alább jó pár lehetőséget írtam. NV kártyák estetén nem kell számolni nagy TDP emlkedéssel (az RTX-ek is 200-240W körül lesznek)
Az sem baj, ha az egyre népszerűbb 550W tápot veszed és lehetőleg Gold hatásfokot.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Hunork: Kérdésem célja igazából csak az volt, hogy szerinted kellene-e mihamarabb cserélnem. Remélhetőleg addig eldöcögök ezzel a táppal.

UPDATE:
Valószínűleg majd ezt veszem, ha még nem fut ki. Tetszik,hogy félmoduláris és jókat is írnak róla.
[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
@FaLchioN: Jajj, azt ne!
Tápra ne sajnáljuk a pénzt, főleg ha egy i5/i7 és GTX1070/1080 rendszert táplál...
Pont ez a típus kápes ciceregni, zörögni, hidd el, személyes élmény.
Be quiet, Seasonic, EVGA Supernova, Superflower, egy jobb Chieftec. Ha FSP, akkor meg Hydro sorozat.
Mielőtt vásárolsz, írd le a kinézett táp pontos nevét, típusát, és segítek.
0
0
0
0
AttiS avatar
Sziasztok, mai nap érkezett meg az új tápom ami egy - Corsair TX550M Gold - A problémám az lenne hogy működés közben ilyen cicergős kattogós hangot ad ki , közel hajolva felfedeztem olyan búgás szerű motor hangot is. Leterhelni még nem tudtam a teljes rendszert videokártya nélkül így ezt a hangot alap állapotban produkálja. Valami ötlet?
0
0
0
0
💬 5
Hunork avatar
@AttiS: Szia!

Itt egy cikk, olvasd el, hogy ne húzzam az időt: [LINK]

Az utolsó mondat a lényeg: "Fontos megjegyezni, hogy bár a zaj olykor igencsak zavaró lehet, de az alkatrészek működését károsan nem befolyásolja, a rendeltetésszerű használatot nem korlátozza"
Engem mondjuk zavarna, anno egy FSP tápot oldalt állítva üzemeltem, akkor nem cicergett. (Hyper M típus...) Amúgy alacsony terhelés esetén jellemző, az alkatrészek újak, nem "bejáratottak" és terhelés nélkül interferencia keletkezik.

A baj, hogy az a TX Great Wall belsős...
Ha nagyon zavaró, akkor vidd vissza, vedd fel a hangot, ha a boltban nem produkálná.

550W esetén ezek ajánlatosak 35 ezer alatt és nem ciceregnek (mindegyik moduláris vagy félmoduláris):
SUPER-FLOWER Leadex Gold 550W
BE QUIET! Straight Power 11 550W
CORSAIR RM550x Series 550W
EVGA G3 550W
SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W

26-30k között meg:
FSP Hydro GE 550W
THERMALTAKE London 550W GOLD
CHIEFTEC GPS-550C 550W
0
0
0
0
AttiS avatar
@Hunork: Köszönöm a gyors választ!
Az a baj hogy ugyanezért a cicergős problémáért cseréltem volna le a mostanit is, az is így kezdte aztán egyszer csak elkattant és átváltott traktor módba de szó szerint, megolajoztam a ventilátor csapágyát ami valamelyest javított a helyzeten úgy tudtam használni a mostani konfiggal. Ráadásnak meg kellett valami erősebb a GTX 1080 és társaihoz. Sajnos holnap már megyek vissza külföldre de remélem a bolt lesz olyan szíves és kicseréli nekem majd miután hazajöttem akár még ráfizetéssel is egy nagyobbra.
Egyébként meg baromira zavaró, talán az a leghangosabb alkatrész a gépemben. Azt írod hogy nem ciceregnek , azt mégis honnan lehet tudni?

Elolvastam a cikket de valahogy nem nyugtatott meg, ahogy hallgatom ezt a hangot csak azt sugallja hogy valami nem kóser és nem hagy nyugodni 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@AttiS: A drágább, felső 5 táp nem cicereg, személyes tapasztalat.
A másik háromból meg a TT nagyon jó, a Chieftec meg elvileg, ezt nem ismerem. Állítólag a Hydro GE is jó, de azt nem vettem kézbe még.
Amúgy a BQ, Seasonic, EVGA vonalon van a leghalkabb megoldás.
Fontos, hogy ha másikat veszel, előtte kérdezz itt, mert fontos a pontos típus név/szám!

Cicergés: ha minden tápegység cicereg/zúg/zümmög nálad, akkor az is lehet, hogy valami érintkezési hiba van a gépházban, alaplap távtartók, csavarok, sérült vezeték...stb. Vagy a hálózati aljzat nem jó minőségű. Én például mindenkinek javallom, hogy egy minőségi, túlfesz védős elosztó menjen a falba, és ebbe menjen minden. Igaz, 5k alatt nem nagyon van jófajta, de megéri! (nekem mindenhol ilyen van, szoba, konyha, miután elfolyt/elégett egy kínai 600 Ft-os elosztó a konyhában, és 90k kárt okozott... )
0
0
0
0
AttiS avatar
@Hunork: Update!

Talán mégsem a táppal lesz itt "gond". A még forgó tápegység ventilátora közé dugtam egy kis fülpiszkálót ami épp elég volt arra megtudja állítani a forgásban lévő lapátokat és láss csodát elnémult.. fülpiszkáló ki venti megindul kattogás kezdődik előröl.. aztán ezt még eljátszottam párszor hogy biztos ami biztos. Szóval tápventi probléma lenne a megoldás? Habár ilyenkor elgondolkodom hogy a friss zsír új tápnak miért lehet csapágyas vagy ilyesféle probléma a ventilátorával.
0
0
0
0
Hunork avatar
@AttiS: Lehet rossz szerelés, szállítás közben borult a doboz, leesett a földre, gagyi ventilátor...számos oka lehet.
Cseréld ki mindenképpen, csak ne szedd szét, akkor ugrik a garancia.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Melyek most a legjobb márkák tápegységekben?
0
0
0
0
💬 7
FaLchioN avatar
@bukta2: Seasonic, FSP, EVGA, Be Quiet!
0
0
0
0
Hunork avatar
@bukta2: Seasonic, Be Quiet, EVGA, Superflower, FSP

De persze egy halom van minden gyártótól. Mindig fontos, hogy milyen sorozat és típus szám! Egy BQ sem mindig ad Silver és Gold, vagy Platinum tápokat!
Így pl.
Be quiet Straight Power 10 és 11 (Gold), a Pure Power sorozat (Silver)
Superflower Leadex és Leadex II
EVGA Supernova GS, G2, G3 sorozat
FSP Aurum, Hydro X és G, Raider I és II sorozat

Persze van sok más igen jó táp is több gyártótól, de itt meg kiemelten fontos a típus és sorozat szám! Ilyen pl. a Thermaltake, Corsair, Cooler Master, Enermax, Silverstone gyártók.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Hunork: És a Chieftec? Tudom, hogy az iArena sorozatot messze kerülni kell, de amúgy nálam jó szolgálatot teljesít egy Chieftec 400-80P
0
0
0
0
Hunork avatar
@FaLchioN: Ha jól tudom, bukta2 kolléga gépet fejleszt, előre tekint.
A Chieftec sem rossz, kihagytam az előbb, de ott szintén számít, milyen sorozat. A 20k alatti sávban elvétve van egy-egy jó példány, de inkább az új M (Gold) és A (Bronze) sorozat a jó tőlük.
Mondtam, igen fontos a pontos típus. A Chieftec általam említett sorozatai Sirtec belsővel készülnek pl.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Hunork: Am, nem fejlesztek (egyenlőre csak érdeklődök)
Télire talán lesz egy frissítés de még nem tudom mit mire, minden esetre a tápom sztem marad. Csak érdekelt hogy anno jól döntöttem e az FSP-vel de akkor ezek szerint igen,köszi mindenkinek!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bukta2: Persze hogy jól döntöttél. Az a táp el kell bírjon egy i7+1080 kombót is simán.
0
0
0
0
Hunork avatar
@bukta2: Ó, a Hydro sorozat remek az FSP-től. Olcsóbb darabokat kell kerülni náluk.
0
0
0
0
shade0813 avatar
Hali

A gépemhez ami a profilomon van mekkora táp kéne?

Sok helyen olvastam hogy egy 400as elég

Csak mert ami a leírásban van az tönkre ment és most van tartalékba egy 400as és hogy az elég lenne e.
0
0
0
0
💬 16
Puffin avatar
@shade0813: Ha normálisabb fajta akkor elég lesz.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@Puffin: Kifejtenéd hogy mit takar a normális kifejezés ez esetben?
0
0
0
0
Puffin avatar
@shade0813: Nem valami noname márka.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@Puffin: https://ipon.hu/shop/termek/coolermaster-mwe-500w-oem/1610289

https://ipon.hu/shop/termek/corsair-vs-series-vs450-450w-80-plus-white/1630021

Esetleg a kettö közül valamelyik megéri?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@shade0813: Inkább ez:

[LINK]

Vagy ha moduláris kell:

[LINK]
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@shade0813: Én a Thermaltake Smart SE 530W Bronze-t ajánlom. Nekem is egy ilyen van a gépemben, csendes, fél moduláris elég hosszú lapos kábelekkel. Kicsit drágább mint amiket te néztél, de nekem megérte megvenni, merem ajánlani.

https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/thermaltake/smart-se-530w-bronze-sps-530mpcb-p146520747/
0
0
0
0
shade0813 avatar
@Gyrger72: Aham köszi az ajánlást ez mondjuk jónak tűnik de most 14ezer a plafon ami meg reszler ajánlott az bőven megugorta.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Gyrger72: Nem rossz, de manapság én azt mondom inkább Silver, de ha lehet Gold minősítési tápot vegyen az ember. Azok már általában tényleg jó minőségűek, így ha mégis elszállna, akkor nem viszi nagy eséllyel magával a gép többi részét.
És mint mondani szokás, tápon SOHA nem szabad spórolni, hisz a gép lelke.

shade0813
Nem véletlen ajánlottam őket, mert az említtettek már Gold minősítésűek. És tápot egyszer kell jót venni, és évekig nem kel vele foglalkozni.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@reszler112233: Igen gondoltam hogy nem véletlen mondtad azokat mert nagyon sok helyen olvastam hogy azokat javasolták mert nagyon jó. De igazábol tulajdonképpen az is elég ha valaki megmondja nekem teljesen biztosra hogy a jelenlegi configomhoz elég lenne e egy 400-as táp mert ha igen akkor sokat olvastam még az fsp hexa 400+ meg a cooler master masterwatt lite 400-asrol is
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@shade0813: Amit ajánlottam 450-es biztos elég neki, de más 400-500 közti is ami szintén legalább Silver minősítés, de főleg AMD platform mellé én inkább Gold-ot ajánlanék.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@reszler112233: Akkor egy kicsit konkrétabb kérdés. A szóban forgó confighoz elég lenne egy FSP hexa 400+ táp? (természetesen játékhoz)
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@shade0813: Szerintem elégnek kell lennie. nekem az előző tápom egy LCPOWER Office Series 420W-os volt.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@shade0813: Elvileg elég, de az csak 80+ hatékonyság amit manapság már nem vennék. Ha már mindenképp a legolcsóbban akarsz kijönni belőle, én akkor sem adnám legalább Bronz minősítés alá, de mint írtam, én inkább a Silver vagy a Gold minősítést favorizálom.

Egy Bronz minősítésű táp:

[LINK]

Vagy pindurival többért, de már Silver minősítés:

[LINK]
0
0
0
0
shade0813 avatar
@reszler112233: Aham értem köszi a válaszokat. Még annyi hogy ez esetleg nem lenne jó? Ez is bronz és 450es.

[LINK]
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@shade0813: Szerintem ha nem akarsz többet rákölteni, akkor tökéletes választás. Plusz 5 év garanciát adnak rá.
0
0
0
0
Hunork avatar
@shade0813: Szia!

Minőségben minimumot képvisel. Ettől még kiszolgálhat sokáig. 37,5A a 12V ág. Itt látom, hogy megy a dobálózás. Egy táp esetében a belső a lényeg, az elektronika, a 12V ág típusa, erőssége, utána a hűtés. A Gold tápok sem minden esetben képviselnek minőséget.

Az FSP Hydro, Raider, Raider II sorozata igen jó, a Hexa sem rossz, de belépőszint. A minőséget a Seasonic, Be Quiet, EVGA, Superflower képviseli. A sok "neves" gyártó általában nem fejleszt, hanem matricáz. Az FSP, Sirtec, Seasonic, Superflower Leadex belsők szintén minőséget adnak. Sok mindent meg kell nézni, és ahogy írták, tápot 5-10 évre vesz az ember, mert egy hálózati zavar, villámcsapás esetén nem mindegy, hogy az egész gép elszáll, vagy csak a táp. Az LC Power, Keep out és egyéb ipari hulladékokat meg inkább kerüld!

15 ezer alatt ezeket vedd:
Seasonic SS-430GB F3 430W
Be quiet! 400W System Power 9
FSP 500W HEXA+
Chieftec ECO 500W GPE-500S

17 ezerért ez viszont remek: Be quiet! Pure Power 10 400W Silver vagy FSP RAIDER II 450W Silver.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Milyen moduláris tápegységet tudtok ajánlani megfizethető áron? (max 30.000 at szánok rá)
Az lenne a lényeg, hogy valamilyen borítás legyen a kábeleken.
És legalább egy 650w legyen.
Előre is köszi a válaszokat.
0
0
0
0
💬 1
AMDMonsteR avatar
@US97: Szia!!
Thermaltake Smart és afölötti kategóriába eső tájait ajánlom. Én a Smart SP M550W tápom anno 27ezer forintért vettem, és most a harmadik gépembe örökítettem át most, és hibátlanul teszi a dolgát, elég kábel van hozzá, és jó minőségű, borított kábelek az alaplap, CPU és PCIe kábelek. Elérhető 550,650 és afölötti teljesítményben is.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Üdv. Érdekelne,hogy SFX méretű táp is hozza azt a teljesítményt mint egy ATX-es? Csak mert lehet kisebb házba költözök (SilverStone RVZ01 Raven Z) ,és ebbe csak sfx fér be. U.i.: Tudom,alaplapot is kell Mini ITX méretűt vennem.
0
0
0
0
💬 5
Hunork avatar
@Viktorinho: Szia!

Természetesen. Csak itt kiemelten fontos a jó minőség, belső.
Pl:
THERMALTAKE Toughpower SFX 450W Gold
SILVERSTONE ST45SF v3.0 450W Bronze 24k
BE QUIET! SFX Power 2 400W Bronze 23k

Ha esetleg használtat vennél, előtte mindenképpen kérdezz rá, hogy megéri-e.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Hunork: Helló. És az én gépembe kb mekkora kéne. Lehet kap majd 8. genes procit idővel,vagy újabbat ha addig kijön. Corsair cf600 van elég barátságos áron 35k körülbelül.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Viktorinho: Gondolom az SF600-ra gondolsz. Az kerül ennyibe, Gold, Great Wall belsős. Mondjuk én nem kedveleme a GW belsős tápokat, mert vagy nagyon jó, vagy nagyon rossz. És nem a leghalkabb.
Amúgy minek 600W? A gépednek egy minőségi Gold 500 vagy 550W is elég.
Be quiet az én javaslatom, ha a csend is mérvadó.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Hunork: Értem,köszi,..akkor majd e téren keresgélek.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: ha később új gen es procit kap az csak még jobb szerintem mivel egyre kevesebbet fogyasztanak a procik a nm csökkenése miatt így hülyeséget nem csinálsz vele ha veszel majd újabbat 😃
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
Andris18 avatar
@angeleb40: Tudnál írni pontos típust? Egyébként tudom ajánlani a corsair rm550x-et (ilyenem van) vagy esetleg seasonic focus plus vagy fsp hydro. Ha benne van hogy gold (minősítésű) valószínű elég lesz neked. Egyébként 80+ bronze vagy silver esetleg gold minősítésűeket nézegess 550wattos tuti elég. Meg itt van ez az oldal amit kitölthetnél:
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Köszönöm szépen a segítséget, közben konzultáltam, veszek inkább egy újat.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@angeleb40: Nincs mit! 😉
0
0
0
0
no avatar
450 w táp elég egy:
I5-7400
Gtx 1050 ti
8 gb ram-hoz??
Válaszokat előre is köszönöm.😀
0
0
0
0
💬 1
Manyik75 avatar
@Geri K: Ha minőségi a táp akkor igen.
0
0
0
0
420dashyGerii avatar
Üdv. Vki tudna segíteni? Nem tudom hogy milyen tápot vegyek az alábbi géphez hogy jól működjön:

CPU: Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz
GPU: ASUS GeForce GT 1030 Phoenix OC 2GB GDDR5 64bit

Válaszodat/Válaszotokat előre is köszönöm. 😃 😎 😊
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@420dashyGerii: Talán ilyen konfig-ra a legjobb választás az: FSP HEXA+ 400W
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@420dashyGerii: Én inkább egy ilyet tennék alá, később se kell cserélned. [LINK]
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Nemrégiben lett egy kis táp problémám és most azon filozok hogy ha visszajön a gariból akkor mi legyen maradjak e a mostaninál vagy váltsak inkább másikra? A régi tápom: FSP hyper M 700W a lentiek közül melyiket válasszam vagy ne?
az lenne a kérdésem hogy maradjak e ennél a gyártónál vagy inkább amiket leirok azok közül melyiket válaszam helyette

ime:

Thermaltake 700W Smart RGB
Thermaltake 700W Smart DPS G
Thermaltake 750W Toughpower Grand RGB
FSP Hydro G 750W PSU

vagy a FSP Hyper M 700W PSU amim volt kb 1 évet birt ki és kicsit megrenget a hitem benne mert van egy régebbi
Thermaltake 530W Germany Series Hamburg és már 4 éve megy gond nálkül

szerintetek váltsak ha igen melyikre vagy ne????
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@Van Helsing 25: Nekem FSP Hydro G 650-esem van, így én a 750-es Hydro G-re szavaznék. Gold minősítés tehát bírni kell gond nélkül a terhelést, és modernebb a Hyper M-nél. (Tudom nekem overkill a 650-es táp, de mikor vettem nem volt még 550-es Hydro széria, mint az FSP 550W HYDRO GE. Ha lett volna akkor most azt venném.)
0
0
0
0
tivike avatar
Segítene valaki? Gépet építenék.
Ryzen 1600x a kiszemelt és szeretnék mellé tenni egy 1060 6gb-t. Viszont még sosem volt olyan videokártyám amihez táp kell.
Hogyan válasszak tápot? Mit kell figyeljek?

Légyszi privátba írjatok. Köszönöm. 😀
0
0
0
0
bufer999 avatar
Sziasztok!
i5-8400 gtx 1060 3gb hoz milyen táp dukál?
0
0
0
0
💬 8
Bronson avatar
@bufer999: attól függ mennyit szánsz rá... egy jobb 450-500w bőven elég lenne
0
0
0
0
bufer999 avatar
@Bronson: https://www.pcx.hu/fsp-500w-hyper-m-tapegyseg-149069

Ez megteszi?
0
0
0
0
Bronson avatar
@bufer999: Persze. ha valaki esetleg tud jobbat ennyiért, majd szóvá teszi... 😊
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bufer999: Megteszi az is, de én már inkább a Hydro széria felé nézelődnék, egy picivel magasabb áron.
Például ha nem fontos a moduláris kivitel akkor:

[LINK]

Ha viszont kell a moduláris kábelrendszer akkor ez:

[LINK]

Ezek ugye 20 fölött vannak, de cserébe 80+Gold hatékonyság, és 90% hatásfok, szemben a Hyper M 85+ hatékonysággal, ás 85%-os hatásfokkal rendelkezik.
0
0
0
0
FoLey avatar
@bufer999: Ha halk tápegység kell akkor ezzel nem lősz mellé.
[url]http://www.bluechip.hu/termek/bitfenix-formula-gold-550w?utm_source=287541&utm_campaign=arukeresohu&utm_medium=cpc[/url]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FoLey: Nem rossz, de én akkor már inkább az említett Hydro GE-t venném. Ugyanúgy Gold minősítés, de több sata csatlakozó, 36 helyet 60 hónap garancia ami nem kevés, és ráadás moduláris kábelezés, így kevesebb kábellel is mehet a dolog, ami jócskán segíthet a kábelrendezésben. Azt a plusz 500 forintot simán megér amivel többet is tud.

Azt viszont nem vitatom, jó az a táp is.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Egy PH!-s tag mondta,hogy legtöbb tápegységnél a ventilátorok feleslegesen mennek nagy fordulaton és azért adnak ki néha coil whine hangot. A Bitfenix meg pont az ami 500rpm-en megy így megkímélve.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FoLey: Az érdekes, mert nekem a Hydro G 650-esen nagyon néha indul el a venti, mondjuk nem tudom mennyi fordulaton, de annak hangját nem hallom, csak másét ha terhelem a gépet.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!

Adott egy FSP Raider 550-es táp. Hajt egy FX 6350-et, egy r9 380-at, egy ODD-t. A kérdés annyi volna, hogy egy SSD, 1 Tb + 500Gb Hdd-t elbir e még?
0
0
0
0
💬 2
Manyik75 avatar
@Athis18: Akár többet is, de annyit biztosan amennyi csatlakozó van rajta.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
ehhez a konfighoz mekkora tápot vegyek?

fx-4300,Sapphire HD 7950,3 hdd 8 gb ram

most egy akyga 650w táp van de nagyobb terhelésnél kikapcsol a gép gondolom a táp miat...
0
0
0
0
💬 3
FaLchioN avatar
@Blackmagic1: Azt az Akygát valóban le kéne cserélni 😃 A "minőségével" van probléma 😃
Nem is kell akkora amúgy szerintem elég egy 500-550W-os is.

Itt ki tudod számítani mennyit kér a konfig:
[LINK]

De amúgy én ezt ajánlom:
[LINK]
vagy
[LINK]
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Blackmagic1: Egy Corsair CX450M (~16-17k) vagy Fractal Design Integra M 450W (~18k) bőven elég lenne, esetleg kicsit olcsóbban Cooler Master MasterWatt Lite 500W (~14k).
0
0
0
0
FoLey avatar
@Yezi_: Fractal Design Integra M 450W ATNG belső nem jó hírrel.
Corsair CX450M Hangos a ventije helyette CM G450M
A harmadikkal egyetértek.

Blackmagic1
Ha nagyon halk hangzásra mész akkor BitFenix Formula 450W Gold 22k az 550W-os változat +2-3k.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Erről a tápról mi a véleményetek? [url]https://www.pcx.hu//corsair-650w-cx650-cp-9020122-eu-tapegyseg-634302?referer=rtb&utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting[/url]
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@ddkk22: Szerintem jó, de kérdés mihez kell? Bár én manapság Bronz minősítésű tápot már nem vennék. Inkább minimum silver vagy gold minősítés.
Például:

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@reszler112233: A mostani rendszerhez kéne, mert eladom, és a vevőnek segítenék egy jó tápot találni, én pont azt a raider ajánlottam neki, csak nem akar 20ezer fölé menni. Csak azt nem tudom hogy az 550w elég lenne-e, mert pont nekem is 550w-os tápom volt, igaz nem vmi minőségi (gigabyte superb 550w), de a lényeg h kevés volt.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ddkk22: Az a fajta Gigabyte táp azt hiszem nem igazán jó minőség és az okozhatta a gondot.
Amúgy amiket linkeltem elvileg el kéne bírni a konfigot, még a HydroX 550W-os is, de az drágább, bár gondolom a gold minősítés miatt. Én ha annyira szűkös a keret rábeszélném inkább a linkelt raiderre. Jobb minőség szerintem mint az általad linkelt táp, és nem sokkal kerül többe.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ddkk22: BitFenix Formula 550W Gold - Alacsony fordulatú ventilátor és halk,sokan dicsérik 24k

Seasonic FOCUS Plus 550W Gold - Ha moduláris tápegység kell 25-30k

reszler112233
Gigabyte tápban AcBel belső van régebben jó belsőket csináltak,de már manapság már nem meg nem is látni.
0
0
0
0
wezz avatar
Üdv! Szerintetek 15ezres kategóriában milyen táp hajtana meg egy C2Q q6600-at 3.0Ghz-re húzva, és egy GTX 770 Windforce x3 OC-t? (a gigabyte honlapján 600-as táp van követelve csak a videokarinak). Most van egy Ewent 600-as-om, viszont azt vizionálom hogy amint berakom a kártyát, elfüstöl azonnal a táp 😆. Chieftec iArena, Element 85+ -os tápokat találtam 15ezer alatt. Aki ért hozzá, legyen szíves segíteni ha tud.

Köszönöm.
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@wezz: kicsit tegyél hozzá és akkor FSP Hydro 500W [LINK], 5 év garival.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Hali.
ASUS STRIX-R9 380 , FX6350, 8gb ram mellé FSP HExa 500 vagy RAider 550-es táp lenne megfelelöbb? -
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@Athis18: Szia!

Mindenképpen a Raider 550, abból is a Raider II 550W. Silver minősítés, jobb, halkabb, mint a régi Hexa sorozat!
0
0
0
0
DDarkness avatar
Ez a táp elég lesz egy olyan gépbe, ami stream-eli a gamer gépem képét, és ami fogyaszt benne az csak egy i7-4790 proci, integrált kari lesz benne, egy capture card, meg 1 HDD.
[LINK]
0
0
0
0
💬 1
LMViktor avatar
Sziasztok! Tudnátok ehhez a konfighoz ajánlani egy tápot?
Az is elég ha abban segítetek, hogy hány W-os kell.
https://gepigeny.hu/user/lmviktor/eszkozok/230263
0
0
0
0
💬 3
FoLey avatar
@LMViktor: BitFenix Formula Gold 550W
0
0
0
0
Hunork avatar
@LMViktor: Hát a nagy kérdés, hogy mekkora a kereted?
30k alatt a nagyon ajánlott típusok:
SEASONIC G Series 550 Moduláris, Gold, halk
BE QUIET! Straight Power 10 500W CM Félmoduláris, Gold, nagyon halk
FSP Hydro GE 550W Moduláris, Gold, ÚJ széria! halk
SEASONIC Focus Plus 550 Gold , moduláris, félpasszív, akár 10 év gari
THERMALTAKE London 550W Félmoduláris, Gold, igen halk
0
0
0
0
mipocsvan avatar
Sziasztok!

Éppen egy gépépítés közepén vagyok, de a táppal kapcsolatban döntésképtelenné váltam. Egy 8. generációs intel setup a terv, későbbi bővítéssel így 550W környékén nézelődtem. Amik között vacilálok:
CORSAIR CX Series CX550 550W
FSP RAIDER II,80+ Silver,550W
EVGA 550 B3 550W Bronze (220-B3-0550)
XFX TS 550W Gold (P1-550G-TS3X)
A keret 20k forint, de ha tényleg annyival számottevőbb a jó táp, rá tudok még dobni max 10k ft-ot. Minden tippet, alternatívát szívesen fogadok. Előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@mipocsvan: BitFenix Formula Gold 550W
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Az alábbi géphez vennék egy megbízható tápot. A jelenlegi egy noname 550 wattos.

Fx 6350, 12 Gb ram, asus rx 560 4 Gb, 2 db vinyo, 1 db ssd.

Gondolom úgy 600 watt nem árt neki. Max 20 ezret költenék rá. Előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@Csiller01: Nem kell akkora, egy Hexa 500+ bőven elég lenne, még fejlesztésnél is... 😉
0
0
0
0
Hunork avatar
@Csiller01: A Hexa öreg, és nem épp halk.
Ebben az ársávban, max 21 ezer az alábbiak jobbak:
FSP Raider II 550W Silver
CORSAIR CX Series CX550 550W
CHIEFTEC APS-550SB 550W
FSP Raider 550
THERMALTAKE Hamburg 530W
FSP Hydro 500W
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Köszönöm a gyors válaszokat! 😆

Körül vizslatok a neten a felsoroltak közül.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Hunork: A raider sem mai gyerek és mégis megbízható, akárcsak a hexa+... ha olcsón akarja megúszni, akkor ahhoz a géphez bőven jó
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszi a segítséget!

Végül a Hexa 500+ lett. Akciósan, jó árban találtam. Lehet , hogy nem mai darab, de a gép sem az.😆.
Csak jókat írtak róla a neten, és az ára is számított. Szerdára itt is lesz, ha időben szállítják.
0
0
0
0
Sonata90 avatar
Sziasztok!
Adott az alábbi gép http://gepigeny.hu/user/sonata90/eszkozok/249477 és a tápom azt hiszem haldoklik, így kénytelen leszek majd cserélni. Mit ajánlanátok ami pénztárca kímélő, mégis megbízható? Úgy 10k körül? Nézegettem ezeket a Chieftec tápokat, 7-8k körül már beszerezhetőek. Elegendő lenne egy 400-as ehhez a konfoghoz? Továbbfejlesztve egy ideig nem lesz.
0
0
0
0
Kemy avatar
Sziasztok!
Szerintetek ez a táp elég lehet ehhez a rendszerhez ? CHIEFTEC ECO GPE-500S 500W PFC
https://gepigeny.hu/user/kemy/eszkozok/251108
Ha tudtok jobbat hasonló árkategóriában örömmel fogadom. Előre is köszi a segítséget!
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@Kemy: Elvileg elég, de én egy ilyenben jobban bíznék: FSP 500W Hydro Bronze HD500
Bár ez picivel drágább, viszont már legalább Bronz minősítés.
0
0
0
0
Kemy avatar
@reszler112233: Köszi a választ! FSP-vel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Sokat látom ezt a márkát mint megbízható tápot, de mást nem nagyon tudok róla. Azért gondolkodtam Chieftecben mert az előző/jelenlegi gépemben is az ketyeg, és nem volt vele gondom. Elvileg ez a táp is rendelkezik Bronz minősítéssel.
Ha már FSP , esetleg ez ? FSP 500W HEXA+ vagy FSP 500W Hyper K 500 .. Szerinted ?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Kemy: Az említett FSP, ugyan azon minősítés mint az elsőnek írt Chieftecnek, így mindegy melyiket veszed.
Viszont nekem volt Hexa 500W-os tápom, de nem pluszos. Váltás oka az volt hogy gold minősítésre akartam váltani, ráadás modulárisra. Na meg a mostani házamban toldva volt a CPU 8 tűs tápkábele, és ezt ki akartam küszöbölni. Mondjuk a 24 tűs csatlakozó is épp elért a helyére. Nekem ezek is szempontok voltak így lett a mostani Hydro G 650-es meg véve.
Viszont én még mindig jobban bíznék a Hydro Bronze HD500-ba. Több védelem van elvileg benne, és már a nevében is benne a bronz minősítés. Ettől függetlenül az elsőnek említett táp is elegendő, de fejlesztéskor lehet szűk keresztmetszetet későbbiekben.
0
0
0
0
Kemy avatar
@reszler112233: Nagyszerű, köszi az infót. Alsó tápos házat tervezek venni, így félek ahhoz még rövidebb lenne a 24es csati. Nézd, ha ez a konfig legközelebb fejlesztve már csak egy i5-ös cpu val lesz, több nem nagyon fog már belekerülni. Az 500-as táp csak elég lesz neki. Eddig azt hittem, hogy a chieftec minőségi cuccokat dob csak ki, de most, hogy olvasgatok a témában szembesülök a ténnyel , hogy ez koránt sem van így...
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
Sziasztok!

Jó vétel lenne, minőség/ár szempontból?

Be Quiet! 600W Pure Power 10 (27.000Ft)
0
0
0
0
💬 5
Yezi_ avatar
@ssjgod10xkaioken: Olyan árban inkább Corsair RM550x-et vennék.
0
0
0
0
Hunork avatar
@ssjgod10xkaioken: Az adatlapodhoz kell?
Mert ezek is tökéletesek:
SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W moduláris, akár 10 év gari (alza, emag), nagypon halk, félpasszív.
FSP Hydro X 550W Gold, fix kábel
THERMALTAKE London 550W GOLD félmoduláris, nagyon halk
BE QUIET! Pure Power 10 600W CM Silver, ez a te általad említett félmoduláris változata! nagyon halk!

Mindegyik bőven elég a GTX1080 mellé!
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
@Hunork: Kösz szépen.
Azért kell mert a mostani így 2év utàn màr "nembír" 😃
+
Jövöre fejlesztem a gépem (gtx 1070/80 és i7-7700/i5 8XXX) majd még eldöntöm.
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
@Hunork: Végül alzárol rendeltem egy SEASONIC Focus Plus 550 platinum-ot 10év garival. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@ssjgod10xkaioken: Parádés döntés volt!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció