Játék butítás, FPS növelési tippek

Szerző: Rapido, 2009. August 28., téma
Fórum » Játékokról általában
Várjuk és adjuk a tippeket egy játék butításához, FPS növeléséhez.
Hozzászólások: 251
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Astronaut0303 avatar
Én a Razer Game Booster-t használom és ha azzal elindítok egy játékot, kilövi az összes felesleges folyamatot. Így több RAM marad a játéknak és a cpu sem dolgozik a háttérben. Nekem bevált. +5fps
0
0
0
0
originalmartin97 avatar
Tipp: Ati Catalyst Co. Ce-be érdemesebb kikapcsolni a CATALYST A.I.-t mert (legalábbis nekem) laptopon egyes játékoknál pixelhibákat okozott meg stb. és az fps is kisseb volt tőle!
0
0
0
0
kistiko07a avatar
alex1997 írta:
Micsodán? skyp om van. barczialex néven vagyok fent.
De ez nem veszélyes? Kárt a vga ban vagy valahol máshol nem tudok tenni?

Dehogy veszélyes, csak a játék beállításokat lehet vele módosítani. Meglepődnél mennyi +fpst lehet szerezni csak a falon látható lövésnyomok kikapcsolásával. Ezek a kisebb beállítások mind-mind eszik a VRamot.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Micsodán? skyp om van. barczialex néven vagyok fent.
De ez nem veszélyes? Kárt a vga ban vagy valahol máshol nem tudok tenni?
0
0
0
0
kistiko07a avatar
alex1997 írta:
o_O azon a HD5570 en 125??????? mi?????????? az 1 db ló kaka ember félgiga v ram gddr3 800 mhz orajel mind a 2 az semmi!!!!!! Mit szedjek le??

Nekem anno egy 512-es 8600Gt-t megvolt a 125fps szóval neked is mennie kéne annyival. Cfg az a játékék belüli grafikai opciók csak szöveges dokumentumban átírva. Így nagyon sok fps-t lehet nyerni vele.
Ha kell egy akkor xfire-ön vegyél fel és segítek 😀
x: pmbnh
Jha de nem tudom hogy a single vagy a multi része érdekelt-e?
0
0
0
0
The Emptiness avatar
o_O azon a HD5570 en 125??????? mi?????????? az 1 db ló kaka ember félgiga v ram gddr3 800 mhz orajel mind a 2 az semmi!!!!!! Mit szedjek le??
0
0
0
0
kistiko07a avatar
Cod2-ben füstben 600 fpsről leesik 300-ig. Csak hogy lássátok mennyit számít. De világ életemben 125fps-sel játszottam az adja a legjobban.
alex1997: Viszont neked keveslem azt a 40 fpst alapon. Szerintem próbálj leszedni valami cfg-t mert lehetne neked akár 125 is.
0
0
0
0
no avatar
Mondjuk szerintem az összes VGA jobban leterhelődik ha füstöt kell megrajzolnia csak a brutál kártyák annyira erősek hogy a szemeddel nem veszed észre az FPS csökkenést. Pl.: valahol van 100 FPS-->füst-->80 FPS--> szerintem nem lehet a különbséget észrevenni 😃
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Ja bocs!!!!!! Elnézést mindekitől a telefonom biztos megzavarodott mert arrol irok most is elnézést. Valaki admin letakarItaná?
0
0
0
0
no avatar
Azt nem értem hogy miért posztoltad be háromszor... De akinek nincs egy GTX 680 Vagy annál erősebb VGA-ja esetleg crossfire annak leesik az FPS 😀
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Ja akkor nem csak nekem vannak vele najok :-\
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Ja akkor nem csak nekem vannak vele najok :-\
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Ja akkor nem csak nekem vannak vele najok :-\
0
0
0
0
no avatar
Nyugi az nem probléma... Nekem is ha elém dobnak egy füstgránátot akkor drasztikusan leesik az FPS (bármelyik játékba). Valamiért a füst megrajzolása vagy mit tudom én milye rohadtul eszi a VGA-t. Bár mondjuk inkább csak akkor ha közel vagyok hozzá, vagy ha belemegyek 😀
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Sziasztok! na az miért van hogy cod 2 fulon megy jo szépen 40 fps el. Ok eddig rendben de ha bemegyek 1 füstfelhőbe mi az életért ugrik le 14 re?!? De most... Akkor alig kell a vga nak megjeleniteie valamit nem inkább felszöknie kellene? Nem ehejett emegy.


kösz előre is a választ.
0
0
0
0
Recon934 avatar
Igen, csak bf3-ban. Főként csak 64 playeres,nagyobb mappokon esik be.De ezeken is csak akkor,ha előttem sokan vannak,nyílt terepen.
0
0
0
0
19ati93 avatar
Recon934 írta:
Igen,én is erre gondoltam. + 4gb ram végül is nem árt.


csak bf3-nál van ilyen fps ingadozásod?
0
0
0
0
Recon934 avatar
Igen,én is erre gondoltam. + 4gb ram végül is nem árt.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Kevés a ramod valószínű az fogy el. Próbálj meg mindent ami csak felesleges bezárni.
0
0
0
0
Recon934 avatar
Sziasztok !

Egy olyan problémám lenne,hogy BF3 közben folyamatosan ingadozik az fps-em 40-80 között,akármelyik grafikai beállításra teszem.Ennek a konfignak nem hinném,hogy így kéne futtatni,ráadásul 1280x1024-ben játszok.
A hőmérsékletek rendben vannak és a legfrissebb vga driver van fent.
Ötletek ?
0
0
0
0
getcarter avatar
TaylorXIII írta:
ilyen játékokban szerintem limit van. FPS játékokba kell a sok FPS. Szerintem 60 FPS bőven elég. De mint írtam vsyncet vedd ki játékban. vagy ha ott ki van véve. Akkor az AMD catalystban "várakozás a függőleges frissítésére" csúszkát tedd arra, hogy "ki hacsak az alkalmazás másképpen nem határozza meg".

megpróbálom köszi
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
ilyen játékokban szerintem limit van. FPS játékokba kell a sok FPS. Szerintem 60 FPS bőven elég. De mint írtam vsyncet vedd ki játékban. vagy ha ott ki van véve. Akkor az AMD catalystban "várakozás a függőleges frissítésére" csúszkát tedd arra, hogy "ki hacsak az alkalmazás másképpen nem határozza meg".
0
0
0
0
getcarter avatar
WackooSheep írta:
véleményem szerint egy új gép a megoldás az ilyen problémákra!

a kérdés az volt hogyan lehet az fsp-limit-et törölni, hogy 60 fölé menjen mert e vas az bírná😜
0
0
0
0
no avatar
véleményem szerint egy új gép a megoldás az ilyen problémákra!
0
0
0
0
getcarter avatar
TaylorXIII írta:
Melyik NFS-ben?

shift, hot pursuit-2010
0
0
0
0
getcarter avatar
TaylorXIII írta:
sykes írta:
Hi, hogyan lehet az fps max-ot törölni, hogy 60 fölé menjen?


Melyik játékban? Vsynctől is lehet de vannak játékok amikben ez a maximum vsync nélkül is.

NFS pl
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
sykes írta:
Hi, hogyan lehet az fps max-ot törölni, hogy 60 fölé menjen?


Melyik játékban? Vsynctől is lehet de vannak játékok amikben ez a maximum vsync nélkül is.
0
0
0
0
getcarter avatar
Hi, hogyan lehet az fps max-ot törölni, hogy 60 fölé menjen?
0
0
0
0
The Emptiness avatar
alex13 írta:
Akkor meg felesleges volt a kérdésed... 😀


Ó de még hol van az a gép még legalább 8 hónap (:
0
0
0
0
alex13 avatar
Akkor meg felesleges volt a kérdésed... 😀
0
0
0
0
The Emptiness avatar
hector maio írta:
45-50 FPS az már teljesen jó. Ha több kell akkor vegyél új gépet 😃


(: Má tervbe van most jön a hdd utána egy hd 7770 gigabyte OC és 1 4 magos phenom meg új táp
0
0
0
0
Adam996 avatar
45-50 FPS az már teljesen jó. Ha több kell akkor vegyél új gépet 😃
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Synda Rebirth írta:
alex1997 írta:
Sziasztok Na ezt a fórumot vártam de nagyon (:

Diablo III-ba hogy növeljes szinte bármenyi fps-t most full hd ba játszok és minen a lehető leg alacsonyabban van és olyan 50 45 fps körül vagyok de ha lehet ezt feltornznám.

Itt a gép ha fontos:
Athlon x2 2.8 ghz
3 giga ddr 2 ram
Hd 5570 512 v ram (kis OC)

Kösz előre is. Ja és Igen Game Bostert használok.


Vga gyenge, állítsd alacsonyabbra a felbontást.


Ennyi? Kösz De lenne itt 1 bibi ): ha 1 el kisebbre veszem a felbontást az 1600X valamenyi 1. is akkor már ohadt ronda a kép meg a skilek is csúnyák + az fps ha hiszed hanem néha kevesebb is ezen a felbontáson mint full hd ba (: Na és ilyenkor mivan?
0
0
0
0
no avatar
alex1997 írta:
Sziasztok Na ezt a fórumot vártam de nagyon (:

Diablo III-ba hogy növeljes szinte bármenyi fps-t most full hd ba játszok és minen a lehető leg alacsonyabban van és olyan 50 45 fps körül vagyok de ha lehet ezt feltornznám.

Itt a gép ha fontos:
Athlon x2 2.8 ghz
3 giga ddr 2 ram
Hd 5570 512 v ram (kis OC)

Kösz előre is. Ja és Igen Game Bostert használok.


Vga gyenge, állítsd alacsonyabbra a felbontást.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Sziasztok Na ezt a fórumot vártam de nagyon (:

Diablo III-ba hogy növeljes szinte bármenyi fps-t most full hd ba játszok és minen a lehető leg alacsonyabban van és olyan 50 45 fps körül vagyok de ha lehet ezt feltornznám.

Itt a gép ha fontos:
Athlon x2 2.8 ghz
3 giga ddr 2 ram
Hd 5570 512 v ram (kis OC)

Kösz előre is. Ja és Igen Game Bostert használok.
0
0
0
0
Masterthief avatar
A GTA IV-hez készíts egy Commandline. txt mappát, majd szövegszerkesztővel írd be ezeket:
-renderquality
-shadowdensity
-texturequality
-viewdistance
-detailquality
-novblank
-norestriction
-width
-height
-safemode
-frameLimit
-refreshrate
– Warning
-fullscreen
-windowed
-availablevidmem
-percentvidmem
-fullspecaudio
-minspecaudio
-noprecache
-nomemrestrict

Ezek feloldják az összes grafikai korlátozást, növelik az FPS-t, kikapcsolja a Vsync-et.
Továbbá, amíg játszol, zárj be minden háttérben futó alkalmazást-programot, kapcsold ki a tűzfalat és a vírusirtót.

Patch-et elég ha feteszel 1-et. (ne hallgass azokra, akik azt mondják hogy, sorban rakd fel mindet. Felesleges, mert az újabb, tartalmazza az előző javítást.)
Az 1.0.4.0 vagy 1.0.7.0 patch-et rakd fel.
Ha nagyon akarsz moddolni, cuccokat cserélgetni, akkor az 1.0.4.0-t rakd fel, mert ehhez készítették a legtöbb modot, illetve ezen a verzión tesztelték.
0
0
0
0
venator5 avatar
lejjeb viszed a képfelbontást élsimitást 10-30+ fps
0
0
0
0
19ati93 avatar
game booster szerintem használ 😃 régi p4-en bejött 😃 kb 5-10 fps közötti + fps érkezett meg vele, igazi jó pc-n viszont tényleg nem ér semmit pl ami most van azon semmi változás nincs ha be ha ki kapcsolom 😆
0
0
0
0
no avatar
Azok a szar programok az eg vilagon semit sem ernek,ez tapasztalat-csak a lapozofajlt(cache-t)terhelik!
0
0
0
0
no avatar
GameBooster meg prioritást feljebb rakni meg iobit RAM Cleaner 😃
0
0
0
0
no avatar
GokuTM írta:
Spector12 írta:
Sziasztok segítsetek nekem légyszi a GTA IV játékban az fps em szeretném növelni kb 5-el (commandline.txt-t már megcsináltam) ha lowra veszek mindent akkor ugy megy majdnem akadásmentesen van 12 fps-em és semmi progit nem nyomtam ki feladakezelőben mert nemtudom mi a fontos h ne szarjon be a gép már bocsánat a csúnya szóhasználatért és ha 5 fps-t szerzek akkor laggmentes lenne a játék segítsetek! köszi....


Hardveresen úgy tudsz pluszt elérni, hogy tuningolsz.
Szoftveresen: Videókártya driver-ben mindent leveszel; Vírusirtás; Töredezettségmentesítés; Energiatakarékosság: Teljesítménycentrikus; GameBooster bekapcs; AdvancedSystem Care programban van egy RAM Tisztító program, nagyon hasznos;

Aztán ha nagyon elvetemült vagy, van a GTA IV-hez egy jó 6-7GB-os Textúra pack, amivel szebb lesz és nálam gyorsabb is.
Better City Textures a neve.
Minden Patch-et feltenni.

Asszem ennyi 😃


Köszi szépen 😃
0
0
0
0
bobekrisz avatar
Spector12:
A gta 4-nél úgy tudnád, hogy fel pacheled a játékot, mert nagyon elcseszték
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok segítsetek nekem légyszi a GTA IV játékban az fps em szeretném növelni kb 5-el (commandline.txt-t már megcsináltam) ha lowra veszek mindent akkor ugy megy majdnem akadásmentesen van 12 fps-em és semmi progit nem nyomtam ki feladakezelőben mert nemtudom mi a fontos h ne szarjon be a gép már bocsánat a csúnya szóhasználatért és ha 5 fps-t szerzek akkor laggmentes lenne a játék segítsetek! köszi....
0
0
0
0
tdavid00 avatar
Én két dolgot nem szeretek: ha kicsi az FPS, és ha vibrál a CRT-m... én a felbontást mindig 800×600×32@75-re állítom be, alacsony grafikával... aztán ha úgy nem akad, akkor el kezdem felhúzni a csúszkákat, amíg nem akad... És kilövöldözöm az összes nem Windows-os folyamatot...
0
0
0
0
Szilard96 avatar
lapartman997 írta:
gatya123 írta:
Most eza Vertical Sync tulajdonképpen mire jó? Mert nemveszek észre különbséget, csak az fps esik le töle


Megszünteti játék közben a képszakadást. Berakok egy képet, mert így nem tudom elmagyarázni.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/Tearing_%28simulated%29.jpg

Gondolom, ilyet már te is észrevettél játék közben. Na, ha bekapcsolod V-Syncet, akkor ez nem jelentkezik. De ez korlátozza az FPS-t.



Köszi, akkor vsync be 😃 Azt hittem hogy a kártya hibás 😆
0
0
0
0
gatya123 avatar
lapartman997 írta:
gatya123 írta:
Most eza Vertical Sync tulajdonképpen mire jó? Mert nemveszek észre különbséget, csak az fps esik le töle


Megszünteti játék közben a képszakadást. Berakok egy képet, mert így nem tudom elmagyarázni.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/Tearing_%28simulated%29.jpg

Gondolom, ilyet már te is észrevettél játék közben. Na, ha bekapcsolod V-Syncet, akkor ez nem jelentkezik. De ez korlátozza az FPS-t.


Kösz
0
0
0
0
Erik94 avatar
Hát felhuztam a vgamat is meg egy kicsit a procimat is amennyire lehetett 😆 De fps növelés nuku 😆
0
0
0
0
gatya123 avatar
Most eza Vertical Sync tulajdonképpen mire jó? Mert nemveszek észre különbséget, csak az fps esik le töle
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció